menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 08:57
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Asiu, świetny ten film. Dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 12:40
tola tola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 4
Domyślnie

Droga Bono

Skurcze łydek, także zawroty głowy w trakcie schylania, większa pobudliwość nerwowa - są często spowodowane brakiem magnezu. Spróbuj przez kilka dni przyjmować 1 x dz. w trakcie jedzenia magnez z wit.B np. "MG B6 forte" (jest lepiej przyswajalny). Poprawa winna przyjść po kilku dniach.

Kiedyś miałam nadwyrężoną łękotkę w kolanie. Lekarze konwencjonajni leczyli mnie bez efektu przez 1/2 roku. Od znajomych dowiedziałam się o lekarzu, który po wypadku był sparaliżowany i akopunktura postawiła Go na nogi. Sam nauczył się ją stosować. Po 3 wizytach u niego bóle w kolanie się skończyły. Pomagał mi także w innych sprawach (bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, łokieć tenisisty itp.). Niestety - jakże byłam zmartwiona, kiedy w trakcie ostatniej wizyty poinformował mnie, że ze względu na wiek (ok.80 l) i przebyte choroby musi zakończyć swoją działanlność.
Nie wiem na co chorujesz, ale jeżeli po kilku dniach przyjmowania magnezu niebędzie poprawy - radzę Ci poszujać kogoś, kto dobrze opanował akopunkturę (uważwj bo jest dużo szarlatanów - najlepiej popytać o opinie znajomych) i spróbować - poprawa winna przyjść po kilku wizytach (są niestety dosyć kosztowne - ja z 1 płaciłam 60 zł).

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Tola
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 13:20
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Tola, ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że właściwie to na nic nie choruję i tak chciałabym trzymać. Mam jedynie pękniętą łękotkę i skierowanie do szpitala celem wykonania zabiegu. Ponieważ kolano mnie tylko czasami minimalnie boli , więc odwlekam zabieg licząc chyba na cud.
Podawałam różnego rodzaju informacje z medycyny niekonwencjonalnej w celu pomocy innym cierpiącym na różne schorzenia.Ślicznie dziękuję za różne rady. Na pewno przydadzą się komuś a już na pewno warto je zanać.
Co do skurczu w łydkach to znam świetny sposób na likwidację bólu. Parokrotne należy pod kolanem nogi, w której występuje skurcz, smarować śliną.Przynosi to świetne rezultaty. Sama wypróbowałam jak kiedyś miewałam tego typu skurcze. Radzę spróbować.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 18:55
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Czy ktoś z was słyszał o suplemencie TRANSFER FACTOR?
Rozpisują się o nim w Internecie,poleca go bardzo wiele sklepów,sprzedają go na allegro,ale nie widzę opinii chorych.Zastosowanie ma ,jak piszą ,ogromne,lecz nie wiem czy to nie następny cud na wszystko?Kosztuje drogo,odmian tego jest sporo.
http://czasdzieci.pl/krakow/katalog/id,4470a5,t,35.html
tu piszą o nim także.
Jeśli ktoś wie,proszę o opinię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 19:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Elizko odwołuję Cię do postów Donki 35 w wątku Apel i Prośba, posty 210 i 222 inni tez co nieco o nim piszą, ale Donka ma doświadczenie z tym lekiem...zaglądaj tez czasem na mój wątek "gabinet niekonwencjonalnych metod leczenia"...zapraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 19:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dzięki,już szukam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 16:59
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a mnie się widzi, że Kinga uprawia marketing cudowności.
A paru wątkach pisze
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 17:48
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Artfilko a masz rację i dobrze to opisałaś.'
Jak mnie boli to i mam Lekarza od tego.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 27-03-2012, 08:37
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

medycyna niekonwencjonalna to dla mnie coś, czego się używa dodatkowo, oprócz normalnego leczenia. I nie przemawiają do mnie hasła w stylu "od stuleci ludzie używają czegoś tam i działa", bo sto lat temu ludzie żyli średnio o 10-15 lat krócej Jeśli już stosować, to w konsultacji z lekarzem, który, o ile jest mądry, to powie czemu coś może zadziałać i czy nie zaszkodzi, bo mało kto wie, że takie algi, na przykład brunatnica, które generalnie są kopalnią zdrowia, mogą szkodzić ludziom chorym na tarczycę ze względu na zawartość jodu.

Jeśli się leczyć, to z głową i lekarzem, a nie tylko książką i szamanem poleconym przez panią Basię z warzywniaka

Ja tam lubię sobie czytać różne takie, ale też lubię sprawdzać, czemu coś może działać i jestem bardzo surowa w ocenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 27-03-2012, 09:54
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Woj@
Ja tam lubię sobie czytać różne takie, ale też lubię sprawdzać, czemu coś może działać i jestem bardzo surowa w ocenie.

I chyba słusznie. Ja kiedyś (dość dawno już) postanowiłem sprawdzić jak to jest ze słynną akupunkturą, ale wyłącznie w źródłach, które uznałem za wiarygodne. Wynik był zaskakujący; dam Ci tylko mały fragmencik tego, co zgromadziłem:

W Stanach Zjednoczonych powstała organizacja o nazwie Narodowa Rada Zwalczania Oszustw Medycznych (NCAHF), skupiająca lekarzy, głównie profesorów akademickich. NCAHF stwierdza, że: 1. Akupunktura jest terapią w żaden sposób nie dowiedzioną naukowo. 2. Jej teoria i praktyka bazują na prymitywnych i dziwacznych koncepcjach zdrowia i choroby, które nie mają żadnego potwierdzenia we współczesnej wiedzy naukowej. 3. Badania ostatnich 20 lat nie wykazały skuteczności akupunktury w leczeniu jakiejkolwiek choroby.
Wg prof. med. Bogdana Romańskiego: „ należy widzieć właściwe miejsce akupunktury: może być skuteczna w różnego rodzaju nerwobólach i wówczas efekty nakłuwania są widoczne, natomiast nie jest ona pomocna w leczeniu chorób narządów wewnętrznych”.

Mam też dane na temat różnych innych "metod naturalnych" (np. o tzw. odtruwaniu), ale nie chcę Cię zanudzać. Pozdrawiam - M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 17:18
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

to bardzo ciekawe, co piszesz ale ja nie ufam badaniom, które mają słowo "amerykański" w okolicy, więc poczekam na podobne przeprowadzone w Europie.

jeśli chodzi o akupunkturę to wydaje mi się, że COŚ w tym jest - ale czy to jest bardziej wiara, czy faktyczne działanie, to trudno ocenić. Na mojego męża na przykład działa akupresura, bo on bardzo wierzy w jej działanie i tak jakoś się odpręża, rozluźnia - a ja myślę, że ten relaks to połowa procesu leczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 18:49
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

W akupunkturę nie trzeba wierzyc ..to nie jest kwestia wiary Technika ta polega na nakłuwaniu ciała (srebrnymi lub złotymi igłami) w odpowiednich punktach, odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te zlokalizowane są wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych), zgodnie z pseudonaukową koncepcją wyrównywania potencjału energetycznego organizmu.
Bardzo pomocna w terapii bólu...też poddawałam sie akupunkturze..bardzo skutecznie zlikwidowała mi bóle barku...
W Polsce akupunkturą zajmował się prof Zbigniew Garnuszewski..polscy lekarze robili studia podyplomowe z zakresu akupunktury u niego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 25-04-2012, 09:53
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Moim zdaniem nieważne, czy coś jest placebo, czy naukowo udowodnione (nauka robi takie wygibasy ze swoimi dogmatami, że głowa boli)

Ważne że działa.
Homeopatia, dla jednych głupota, dla innych szataństwo; znam ludzi, którzy bardzo na niej skorzystali.
Akupunktura - z moich obserwacji i podsłuchanych opinii poważnych ludzi - jest rewelacyjna.
Uzdrawiacze, zapewne są rózni, jak w każdej dziedzinie są rodzynki i masa pospolitego 'gluta' mowiąc eufemistycznie. Moja dobra znajoma, która dozbierała się pokaźnego grubego segregatora z wynikami różnych badań, i nic ale to nic medycyna nie była w stanie poradzić, poszła do nieznanej i skromnej bioenergoterapeutki i ta postawiła ją na nogi. Po około 10 latach przymusowego siedzenia w domu, kobieta nareszcie mogła normalnie zyć. Teraz ma firmę i ostro działa.

Sama mam w swoim dorobku kilka spektakularnych akcji uśmierzania bóli bliskim. Kiedyś chciałam sprawdzić czy to działa i podziałało. To niezwykłe uczucie, zapewniam was.
I guzik mnie obchodzi czy to naukowe, czy telepatia, czy placebo i czy ktoś mi uwierzy - jeszcze raz podkreślam, jeśli mogłam komuś ciężko choremu pomóc i wesprzeć go w cierpieniu, a zdarzyło mi się to z kilkoma osobami i z jednym psem, to kochani... reszta jest naprawdę nieważna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 23-05-2012, 08:51
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Woj@
ja nie ufam badaniom, które mają słowo "amerykański" w okolicy, więc poczekam na podobne przeprowadzone w Europie.
Nie podzielam Twoich obaw. Przytłaczająca większość wiedzy, jaka do nas dziś płynie, pochodzi właśnie ze Stanów Zjednoczonych, gdyż tam na szkolnictwo wyższe i badania naukowe przeznacza się środki wielokrotnie większe niż w Europie, a przy tym są one też o wiele racjonalniej wydawane. Ale o pseudomedycynie mają też sporo do powiedzenia polscy specjaliści - polecam artykuły prof. Andrzeja Gregosiewicza (np. "Homeopatia - o czym nie jest informowana opinia publiczna" i wiele innych). Można je znaleźć m. in. na stronie racjonalista.pl. Pod wpływem jego argumentów spadła w Polsce o połowę - i bardzo słusznie - sprzedaż np. oscillococcinum

Przepraszam, że tak późno piszę, ale jakoś nie zauważyłem wcześniej Twojego posta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 25-10-2012, 11:32
freewoman's Avatar
freewoman freewoman jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Domyślnie chętnie odpowiem

:-) Jako dyplomowana, uwaga, bioenergoterapeutka, chętnie odpowiem na pytania, czy rozwieję wątpliwości:-)
A i zastrzegam, że z podobną propozycją mogę się pojawić również przy okazji innych postów, bo żywo mnie to interesuje,o:-)
Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 10:59
ivory ivory jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 1
Domyślnie

Z metod niekonwencjonalnych warto wspomnieć o rezonatorze biofotonowym, małym urządzeniu działającym na zasadzie rezonansu falowego. Jego działanie polega na produkcji energii świetlnej która przyczynia się do przywrócenia równowagi systemowi energetycznemu człowieka. Leczy m.in. bóle głowy, migreny, zmęczenie, itp., wzmacnia siły obronne organizmu, a przy tym jest bezpieczny w użyciu i jest metodą nieinwazyjną..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 31-10-2012, 11:11
freewoman's Avatar
freewoman freewoman jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 8
Domyślnie

Oj, nie znam ani tego urządzenia, ani zasady rezonansu falowego Brzmi podobnie do bioenergoterapii, którą ja stosuję, ale podobnie nie znaczy to samo. Można gdzieś o tym poczytać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 14:45
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Metody niekonwencjonalne sa rewelacyjne! Wiadomo każdy ma inny organizm i nie mozna uznawać, że coś wyleczy każdego. Jednakże jest mase metod, które są łagodne i skuteczne, a przede wszystkim nie mają skutków ubocznych, w przeciwieństwie do konwencjonalnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 12:33
Alicja12 Alicja12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa, polska
Posty: 9
Domyślnie

nie znalazłam tematu, który by się tym zajmował, więc piszę tutaj. Chodzi o jesienną depresję, stosowałam i polecam światłoterapię. Można stosować lampy, ale lepiej u mnie sprawdziły się słuchawki do światłoterapii. Ciekawa jestem czy kurację trzeba powtarzać co roku czy nie? Wiecie coś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 14:14
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 893
Domyślnie

Ja nie wiem , a też mam jesienne zachwiania nastroju, czasem bez powodu nie wiem czemu życie jest mi bardzo niemiłe . Pozdrawiam moją imienniczkę serdecznie - Alicja/tesia
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.