menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Gry
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 12:24
Kuleczka Kuleczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 5
Domyślnie scrabble


Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w naszych klubach. Informacje w dziale kluby na stronie: www.pfs.org.pl

Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do pracy w charakterze wolontariuszy. Polska Federacja Scrabble przygotowuje się do uruchomienia Programu edukacyjnego "Scrabble w szkole". O programie można poczytać w serwisie: www.wszkole.scrabble.info.pl

Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, zwłaszcza osoby które chciałyby pomóc przy pracach z zakresu Public Relations a także grafików, osobay o zainteresowaniach i talentach plastycznych, redaktorów, dziennikarzy.

Serdecznie zapraszamy!

Wesołych Świąt!

Ania Arana
Koordynator Programu Scrable w szkole
Polska Federacja Scrabble
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 15:17
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A gdzie mozna pograć w scrabble z komputerem za darmo?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 16:03
Kuleczka Kuleczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 5
Domyślnie

Można pograć na www.zagraj.pl ale.. zapraszamy do klubu, nie ma to jak gra w realu

W Warszawie każdy czwartek od 17:30 w barze "Szyszka" ul.Krucza 51 - i też za darmo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 04:07
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dziekuje bardzo ,kocham scrabble -chociaz zupełnie amatorsko weszłam pogralam i jeszcze wróę .Kuleczko niestety nie mam talentów plastycznych .A może napisz szczególowiej jak wyobrazasz sobie tę współprace (może na priv) - a nuz coś się znajdzie w czym moglabym pomóc.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 07:42
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Pytanie do Małgorzaty 50

Małgosiu, czy tam (www.zagraj.pl) jest opcja grania z komputerem, czy tylko z innymi zawodnikami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 07:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

z sama sobą jesli nie ma nikogo przy stole
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 08:22
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Iiiii tam!

Poszłam tam, ale nie umiem znalezć stolika pustego Bym wolała pograć z komputerem - ale nie ma tak dobrze! Jeśli nawet znajdę, to pewnie każą płacić za ściągnięcie na dysk.
Mam na dysku tylko jakieś oklepane pasjanse karciane... Biednemu to zawsze wiatr w oczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 10:23
Kuleczka Kuleczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 5
Domyślnie

Alsko!
Kiedy wejdziesz do serwisu i klikniesz scrabble otwiera się sala ze stołami. Na górze jest napis: nowy stół; Trzeba w niego kliknąć i otworzy się stół którego będziesz gospodarzem. Po kliknięciu w napis opcje otwiera się lista opcji gdzie możesz ustalić czas gry, a także czy gra ma być towarzyska (system nie zalicza jej do rankingu) czy rankingowa. Po ustawieniu opcji kliknij "akceptuj" i usiądż przy stole klikając napis zagraj. Teraz możesz zaprosić innych do gry przez przyciśnięcie napisu "zaproś": rozwinie się lista osób będacych na sali. Jesli przy niku nie ma nr stołu to znaczy że ta osoba akurat w tej chwili nie jest na żadnym stole. Na poczatek dobrze jest zapraszać osoby z rankingiem 100 i mniejszym - w większości są to początkujący gracze.Trzeba się nie przejmować że ktoś odmówi zaproszenia - zapraszasz wszystkich którzy mają np. ranking 100 i znajdzie się ktoś chętny do gry. Jak ktoś przyjdzie a już będziesz grał z kimś innym to się nie obrazi - tak jest przyjęte. Oczywiście jak to w sieci, zdarzają się chamy ale gdzie ich nie ma? u nas w klubie - w realu -zapraszamy
Acha, za grę nic się nie płaci w zagraj.pl chyba że chcesz to możesz wykupić kod i on ci daje możliwość zmieniania kanałów rozmów i korzystania z forum - ale moim zdaniem nie warto.
Nie polecam gry z komputerem początkującym graczom gdyż trzeba naprawdę grać bardzo dobrze, żeby mieć szansę na wygraną. Rzeczywiście za program do gry z komputerem trzeba zapłacić jego autorowi - jesli cię to interesuje podam namiary na priv. Ja jednak tego nie polecam, bo gra z zywym człowiekiem jest znacznie ciekawsza i dodatkowo można pogadać w okienku
Jeśli w czymś jeszcze będę mogła pomóc, to prosze pytać, chętnie pomogę.
Serdecznie pozdrawiam i zyczę satysfakcji z gry.

ps.Nie nalezy się przejmować przegranymi - ja kiedy zaczynałam grać, pierwszą partię wygrałam po 3 czy 4 tygodniach. Ale radość jaką wtedy poczułam pamiętam do dziś, choc było to prawie 7 lat temu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 10:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Kuleczko, dziękuję

za informacje!!! Jestem tuman początkujący i po Twoich wyjaśnieniach na pewno spróbuję w wolnej chwili. Tej gry z komputerem mi się zachciało, żeby zobaczyć, jak ta gra w Sieci w ogóle wygląda.
Spróbuję, kiedy się uporam z robotą domową.

A Tobie życzę wesołych Świąt i pomyślności w nadchodzącym roku. choinkiww migająca.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 10:49
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

W scrabble, i nie tylko ,można również zagrać na www.kurnik.pl
Gra ta występuje tam pod nazwą "literaki". Sama bardzo często tam gram. Gier jest dużo i wszystkie darmowe. Nie ściąga się ich. Do każdej można przeczytać instrukcję. Polecam też grę kości. Świetna zabawa w wolnych chwilach. Uważam, że strona jest najlepsza w tematyce gier.Zresztą proszę się przekonać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-12-2007, 10:57
Kuleczka Kuleczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 5
Domyślnie

Równiez moge polecić tę stronę, jednak musze sprostować, że w kurniku nie mozna zagrać w scrabble a w inna grę słowną tzw."literaki". Jest kilka róznic w zasadach (np.w literakach gracz karany jest za sprawdzanie słów które znajduja się w słowniku) i inny układ pół premiowych na planszy. To z kolei powoduje inną dynamikę gry i inną wagę czynnika losowego.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 17:20
regi21 regi21 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 56
Domyślnie scrabble

Można też zagrać bezpłatnie na www.wp.pl
GryOnline, słowne, literaki. Zawsze są drobne różnice w zasadach gry, wszystko trzeba doczytać w regulaminie.
Najchętniej i właściwie codziennie gram na kurniku. Zasada karania utratą kolejki za sprawdzenie słowa, które wydaje nam się nieprawidłowe, jest słuszna. I partner traci kolejkę, gdy przyłapiemy go na kancie. Niektórzy kombinują albo zwyczajnie są niedouczeni.
Mnie denerwuje jednak w tej grze to, że ludzie wykorzystują pomoce, pal sześć słownik, ale to anagramatory układają za nich słowa. Ustawiam stolik na 4 min, co trochę utrudnia kombinowanie. Sama gram "z głowy"
Pozdrawiam
Regina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 20:11
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Bardzo lubię literaki,ale ponieważ dopiero od niedawna korzystam z komputera to nieśmiałe próby /sromotnie przegrywałam/ bardzo mnie deprymowały. Moje Dzieci i Wnuki nie mają czasu i też pewnie niezbyt lubią w to grać. Te moje porażki wynikały ze zbyt powolnego tempa przy ustawianiu literek. Gram sobie w trening słów ale to nie to samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-08-2010, 02:44
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Od początku mojej aktywności komputerowej gram właśnie w scrable KURNIKU - literaki - jasne, zrozumiałe dla każdego. Nie trzeba siadać do stolików rankingowych, tylko towarzyskich - to rada dla początkujących.A w rankingu różnie bywa - jak to w grze - raz sukces,raz porażka i punkciki raz w górę,raz w dół.Polecam serdecznie - bardzo skuteczne w "rozruszaniu" szarych komórek.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-08-2010, 16:37
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Ansty - czy towarzysko to znaczy "bez rankingu" chodzi mi o Literaki. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 16:19
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Chętnie pograłabym z kimś w szachy w kurniku, tylko wciąż nie pojmuję wchodzenia i wychodzenia od stołu. Próbowałam rozegrać już 9 partii, lecz z powodu nieumiejętności w zachowaniu się przy stole byłam zakwalifikowana do uciekinierów. Czy ktoś tam gra w szachy i mógłby mi pomóc?
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-08-2010, 20:54
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do IRENKI 38 - przepraszam-dopiero teraz odczytałam Twoje pytanie - /długo mnie nie było w seniorach/ i odpowiadam: masz rację - towarzyska gra to właśnie w pokojach "bez rankingu". Życzę Ci powodzenia!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-12-2010, 00:20
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Chyba dla rozrywki popatrzę sobie na te gry na kurniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-12-2010, 18:48
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do Opcji! Nie Tylko Zaglądaj, Ale Zaloguj Się I Graj!!!fajna Rozrywka!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-12-2010, 16:30
lalakosi lalakosi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 26
Domyślnie

Na kurniku są literaki - to nie to samo co oryginalne scrable, bo serwis nie ma licencji. Ale i tak miło się gra, ja mam ponad 1000 partii już, a gram z przerwami 7lat
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
scrabble Kuleczka Praca, wolontariat 0 19-12-2007 12:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.