menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 00:31
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

ale ciekawe macie sny dziewczyny!!
Dziewiątka: głazy na skalniak - jeśli małe i sporo ich to może wróżyć nieporozumienie z kimś a jeśli duże to rozstanie. Z drugiej strony zbierałaś je na stworzenie czegoś (skalniak) wiec może to tez być przepowiednia jakiegoś przedsięwzięcia..

Kama: będziesz miała szanse na wybór (osiągniecie) czegoś/kogoś i być moze przegapisz okazje szukajac lepszego od dobrego..

Mozemy sie pobawic w interpretacje i zobaczymy co z tego wyjdzie
Czekam niecierpliwie na inne wyrocznie
  #22  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 10:20
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kama..dla mnie Twój sen był przerażający w moim odczuciu...dziewczyny ja bym sie nie pokusiła o interpretacje , bo są wśród nas osoby lekliwe, które moga zbyt poważnie potraktowac interpretację jakas tam z jakiegoś tam sennika i moze sie okazac to niekorzystne i psychicznie dołujące...rozważcie to.....ot podyskutować sobie o swoich snach, ale "nie rozwiązywać ich" sennikowymi interpretacjami...
  #23  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 23:56
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie Malwinko

Mnie w tej krainie było bardzo dobrze, wcale nie zmartwiłam się tym , że nie wrócę.
Co do interpretacji snów to mógłby czynić to tylko psychoanalityk , a my tak amatorsko.
Gdybym chciała wyjaśnić swój sen , to byłaby to zapowiedź wiecznego szczęścia tylko muszę trochę za coś odpokutować w trochę gorszym miejscu.

A teraz pytanie - jak myslicię ? jeżeli co jakiś czas jestem w tym samym miejscu , dokładnie i w tej samej sytuacji , to jest to dowód na inkarnację ?
  #24  
Nieprzeczytane 31-05-2010, 00:18
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
A teraz pytanie - jak myslicię ? jeżeli co jakiś czas jestem w tym samym miejscu , dokładnie i w tej samej sytuacji , to jest to dowód na inkarnację ?

a możesz trochę dokładniej? Rzecz arcyciekawa bowiem jest
  #25  
Nieprzeczytane 31-05-2010, 00:59
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie rozszerzam

Otóż bywam na peryferiach dużego miasta już o zmroku.Chcę iść do przystanku tramwajowego i nie wiem w którym kierunku.Obok jest gęstwina drzew i ciemno, a ja boję się tego miejsca.w oddali widzę światła miasta , idę w tym kierunku i wiem , że to nie ta droga.przypominam sobie , że to powinien być inny kierunek.zawracam i znów jestem w punkcie wyjścia.Ten sen we wszystkich szczegółach wciąż jest taki sam i powtarza się co jakiś czas.Budzę się z wielką ulgą.

Mam takie same sny tylko wtedy bywam w innym miejscu i też nie mogę znaleźć drogi.

I jeszcze jeden sen -zwiedzałam muzeum z rzeźbami w jakimś mieście.Dokładnie zapamietałam szczegóły.Po latach bedąc w Paryżu tę salę ze snu i to wejscie zobaczyłam taką jaka była we śnie.Paryż to moja tęsknota więc myslę , że w innym wcieleniu tam byłam.
Chciałam zapewnić , że nie był to widok zapamiętany z albumu, nigdy takiego albumu nie ogladałam przedtem.Słowo honoru.Zanudzam ?
  #26  
Nieprzeczytane 31-05-2010, 22:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

O snach....

http://www.adambytof.pl/index.php?It...nt&task= view
  #27  
Nieprzeczytane 01-06-2010, 00:03
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Ja również miewam sny powtarzające się.
Jedne są piękne, że wolałabym się nie obudzić, a inne okropne, że budzę się z krzykiem.
Z takich złych snów gnębią mnie dwa. Jeden to taki, że znajduję się w ogromnym pomieszczeniu z krętymi schodami i nigdy nie mogę znalezć wyjścia.
Drugi to raptem znajduję się na kładce w wielkiej wodzie i bardzo się boję czy dam radę przeskoczyć na drugą stronę.
Te dwa sny bardzo mnie zawsze umęczą, ale ostatnimi czasy nie pamiętam co mi się śni - z czego nawet jestem zadowolona.
  #28  
Nieprzeczytane 01-06-2010, 00:22
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Co do powtarzania się snów to tez mam ciekawy cytat:
Cytat:
Sny powtarzające się

Sny powtarzające są to przeważnie sny symboliczne lub rzadziej sny fizyczne. Cechą charakterystyczną takich snów jest to, że one dość często powtarzają się. Jeśli jakiś sen śnił się nam już dwa razy to ten sen należy do kategorii snów powtarzających. Sny powtarzające mogą przybierać dwojaką formę.

Pierwsza jest taka, że sen w niemal niezmienionej formie nam się pojawia, choćby film który powtórnie oglądamy.

Druga forma takich snów polega na tym, że tylko określony fragment snu, określony charakterystyczny szczegół przewija się w różnych snach. Przykładowo raz w śnie spadamy z balkonu, a innym razem na nim stoimy, a cały balkon się chwieje i boimy się upadku. Przykłady takich powtarzających się snów można znaleźć w przykładach tłumaczenia snów.

Niezależnie którą z form dane sny powtarzające będą miały, sny takie należą do najważniejszych snów. Sny powtarzające przeważnie poruszają bardzo istotny problem dla śniącego. Powtarzanie snów bierze się stąd, że czasem podświadomość zachowuje się jak uparty nauczyciel. Podświadomość mówi coś raz do śniącego, śniący nie reaguje na przekazywaną wiadomość więc następuje kolejne powtórzenie. Takie powtarzanie jakiegoś snu może trwać nawet przez bardzo długi okres czasu, ale praktycznie zawsze ustępuje gdy w rzeczywistym życiu rozwiążemy gnębiące nas problemy sygnalizowane przez sen.

Jeśliby sen porównać do monologu pomiędzy podświadomością, a śniącym to zwykłe sny można by porównać do zwykłej rozmowy informującej nas o czymś. Natomiast sny powtarzające byłyby ciągłym nawoływaniem i krzyczeniem.



ze strony: http://www.mocsnu.pl/sny_powtarzajace.html

Kama - co do snu o Paryżu, to ja akurat daleka jestem od niewiary w reinkarnację..
Czytujesz Nieznany Świat?
  #29  
Nieprzeczytane 01-06-2010, 23:34
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie

Nie znam tego - możesz mi przybliżyć temat ?
  #30  
Nieprzeczytane 01-06-2010, 23:46
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

proszę bardzo: "Miesięcznik Nieznany Świat to pismo dla wszystkich, którzy interesują się nieznanym, którzy myślą i czują, pragnąc wiedzieć więcej niż inni"
http://www.nieznanyswiat.pl/
czerwcowy numer już w kiosku!
  #31  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 01:40
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie

Jakoś zrobiła się tu przerwa.
A co to znaczy , bo mnie się najczęściej śnią kościoły i w nich nabożeństwa, księża siedzą w konfesjonałach , a ja się waham , czy iść do spowiedzi.Z tym , że kościoły są różne.Może byłam zakonnicą ? bo grzesznicą się nie czuję taką na potępienie.
  #32  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 01:46
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

A tu Cie mam. Kamuś, a może mam powiedzieć co znaczy Twój sen. Mam
wielką księgę snów,pospolicie zwaną sennik. Tyle ,że nowo wydany.
  #33  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 01:57
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Aljo, ja mam taką bardzo dużą i bardzo mądrą książkę..." WIELKA ENCYKLOPEDIA WIEDZY TAJEMNEJ" wspaniałego wydawnictwa...Muza SA.
Czytałam trochę na temat powtarzających się snów. I w moim przypadku, to musiała bym się jeszcze raz budować , albo przeprowadzać. To raczej nie realne. Chyba ,że tłumaczyć to trochę inaczej, że to już koniec tych przeprowadzek,że więcej nie będzie.Amiałam ich w życiu chyba z 12 albo i więcej. No chyba ,że ta ostateczna przeprowadzka, ta to jet nie uchronna.
  #34  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 11:17
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Jolina, ślepa jakaś jestem cycuś, bo przegapiłam twój powtarzający się sen.. No chyba, ze nam o nim jeszcze nie opowiedziałaś to wobec tego - zapraszam
  #35  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 15:00
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Mnie też często śni się, że jestem w kościele, w swojej rodzinnej miejscowości.Czuję się tam dziwnie obco.Natomiast dziś śniło mi sie, że cią gnęłam za sznur, który poruszał ogromny dzwon i dziwiłam się skąd mam tyle siły.
  #36  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 22:50
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie Jolinko

Znasz moje sny z tego wątku to tłumacz w/g swojej encyklopedycznej wiedzy, tylko powiedz ile, bierzesz za jedno tłumaczenie ? emerytura wiadomego zawodu nie jest ' kominowa ".....
  #37  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 22:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

a ja miałam dzis bardzo brzydki sen dla mnie...to chyba po tych powodziowych dyskusjach wc zoraj na pogaduchach...
Sniło mi sie, zę cały świat zalewa powódz..wiem tez , ze jest to koniec życia na ziemi definitywny(nie wiem skąd wiem, ale wiem) ,wie, że jestem zdzxiwiona że to juz..jest ogromny strach, popłoch, woda sączy się zewsząd z szumem wodospadów..ludzie uciekają gdzie mogą, ale wszędzie woda...widze róznych znajomych , rodzinę....myslę..dlaczego oni nie naprawiaja swoich krzywd..zabraknie im czasu...boje się..nikt z nikim się nie konmunikuje, ale jakimś innym zmysłem dostzregam, wyczuwam u każdego strach-jak pies sie czuję....nagle czuje , ze mam w ręce jakies kamyczki...otwieram dłoń a tam trzy bursztyny..jeden bardzo złocisty, jakby żywy i mam pzrekaz w głowie, przekaz- uczucie, ze jednak to nie koniec....że jest światu darowane....
pocieszające, ze woda wszędzie była krystalicznie czysta....
  #38  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 22:08
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie powrót

Wcześniej pisałam o śnie , który teraz znów powtórzył mi się różniąc sie tylko tym , że byli jacyś ludzie, którzy powoli znikali .Zostałam sama , znów na pięknej plaży, z ciepłym słońcem i samotna.Szłam przed siebie brzegiem morza z takim samym uczuciem szczęścia i postanowieniem , że jest mi tu tak dobrze , że zostanę i nie wrócę do domu , porzucam go bez żalu.
Czyżby zapowiedź mego odejścia na " Wyspy Szczęśliwe " ?.....
  #39  
Nieprzeczytane 05-06-2010, 23:07
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Ciekawe są twoje sny Kama (bez obrazy dla wszystkich snów, które tutaj opisujemy)
Można z nich wysnuć wiele pytań o ciebie samą i twoje życie. Na przykład takie:
- Czy poszłaś w życiu taką ścieżką jak chciałaś czy tez nieustannie się wahasz co do swoich wyborów tak zawodowych jak i duchowych czy uczuciowych..
- Czy zbyt często nie czujesz się dojmująco samotna?
- Czy boisz się podjąć ważkich dla twojego powołania decyzji wyłącznie dlatego, ze kosztować cie to może zmianę radykalną życia, otoczenia, zmęczenie...?
Oczywiście nie musisz odpowiadać na te pytania. One są tylko próbą interpretacji snów, które tutaj przedstawiłaś a które wyraźnie mówią, ze masz coś do zrobienia od dłuższego już czasu a nie robisz tego chociaż podejrzewasz ze powinnaś...
Dobrej nocy!

Twój sen Malwina nie jest snem "dla świata", ale ewidentnie snem dla ciebie bo masz piękny dar i albo go nie dostrzegasz albo nie potrafisz rozwinąć.
Jest to "coś", co związane jest z dawaniem innym ludziom nadziei w postaci zdrowia albo rady. Nie wiem z jakiego powodu nie rozwijasz tego daru. Coś cie ogranicza - może to być na przykład religia, albo... niesmialosc. Ale faktem jest, ze ostatnio zaczęłaś chyba coś robić żeby ów dar przyjąć i go użyć (kamienie które ci się śniły i ktore wzielas do rąk)
Nie znam twojego życia, ale zastanów się, czy aby nie pomogłabyś komuś z twojego otoczenia ZDJĄĆ Z NIEGO JAKIEJŚ GNĘBIĄCEJ GO WINY?
Calusy
  #40  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 00:38
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie alja

Jesteś Wielka .....rozumiesz dlaczego , prawda ? A te sny o kościele i nabożeństwach , powtarzają się co kilkanaście dni.Kościół pełen ludzi , nabożeństwa i ja wahajaca się czy iść do spowiedzi , albo szukajaca miejsca do siedzenia.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kabaret SEN... Kazimierz Humor, zabawa - wątki archiwalne 177 06-01-2010 15:51
Dziwny komunikat an_inna eSenior 12 02-12-2007 19:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.