menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 22:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Uwaga Ubój rytualny - STOP!!!


Jak się okazuje, staliśmy się liderem w tej dziedzinie.

Cytat:
Całkiem niedawno społeczeństwo dowiedziało się że Polska jest liderem w rytualnym uboju.
Wszystko co wokół tego się działo i nadal dzieje, nie pozostawia złudzeń.
Chodzi o wielki biznes.
Nie wiadomo kiedy i jak i dlaczego ten przemysł rozrósł się w naszym kraju do tak wielkich rozmiarów. Widać ktoś wysondował że Polska to doskonały kraj do robienia takich interesów.
Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, chodzi o zabijanie zwierząt w rzeźniach które jest eksportowane do Izraela, Turcji i innych krajów arabskich.
Zwierzęta są zabijane bez ogłuszenia, podrzyna się im gardło i czeka aż wykrwawią się na śmierć i umrą w mękach i cierpieniu.
Jest to tzw. ubój rytualny czyli zabijanie zwierząt wykonywane według wskazań podyktowanych religią. Każde zwierzę w pełni świadome doświadcza niewyobrażalnego cierpienia i męki, ten koszmar czyli wykrwawianie się na śmierć trwa długo.
Ból i cierpienie doprowadzają do pewnego wydłużenia czasu, każda chwila wydaje się trwać wieczność. Zwierzęta konają w mękach.

Teesa Salon24


Podpisz petycję!


http://fundacjatara.info/news,pl,653.html

KTO MA SŁABE SERCE, NIECH NIE OGLĄDA FILMU.

Mnie się wydawało, że mam mocne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 22:57
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Nie oglądałam Filmu bo słucham muzykę od paru godzin a wzcoraj nie miałam Internetu i trza się znowu nim najeść.
Jeśli chodzi o męczenie Zwierząt to rozrywa mi Serce.
Mieszkałam przez parę miesięcy przy Rzeżni i wiem jak traktowali te Głąby nasze Rzeżniki te świnie i krowy.
Nie jeden raz byłam świadkiem rzezi i mordę moja zawsze darłam.
Jestem w takiej Sytuacjii bardzo bezczelna i w stanie sprowadzić policję i inne służby,ale to nasze prawo idzie na lewo.
Samemu Karabin i wystrzelać tych Gnębiących PSy i Koty oraz Pokazywane w programach męczenie Krów i Koni.
A hoooolla tego co je nie karmił na HAAAAAAAKKKKKK==
i niech dynda przez parę godzin a ja mu pomogę UŚMIAĆ się z Życia.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 23:10
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Lilu filmu nie obejrzałam. Twarda baba jestem, ale nie przy zwierzęcej krzywdzie. Petycję podpisałam.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 23:19
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Podpiszę tylko jutro sama obejrzę....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 23:43
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nie obejrzę, podpisałam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 23:45
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Filmu nie obejrzałam,podpisałam.Pozdrawiam .
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 00:09
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Całkiem niedawno społeczeństwo dowiedziało się że Polska jest liderem w rytualnym uboju...Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, chodzi o zabijanie zwierząt w rzeźniach które jest eksportowane do Izraela, Turcji i innych krajów arabskich.

z tego co wiem to
rytualnego uboju dokonuje człowiek nie pamiętam jak go zwą i nie może być to Polak.
Tu chyba o co innego chodzi.Sprawdzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 00:28
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Podpisałam oczywiscie, ale bez ogladania.....bez oglądania.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 00:47
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Ubój rytualny - STOP!!!

Lilu to nie jest ubój rytualny a którym donosisz.


Ubój koszerny
Ssaki i ptactwo, które mogą być spożywane muszą być zabijane zgodnie z prawem żydowskim (Deut. 12:21) nie wolno nam spożywać zwierząt, które padły z przyczyn naturalnych (Deut. 14:21), lub które zostały zabite przez inne zwierzęta. Dodatkowo, zwierzę w momencie uboju nie może mieć żadnych chorób, bądź też skaz na organach wewnętrznych. Restrykcje te nie dotyczą ryb, tylko zwierząt stadnych i pasących się (Num. 11:22).

Rytualny ubój znany jest pod nazwą shechitah, a osoba, która trudni się takim ubojem nazywana jest shochet. Oba te słowa pochodzą od hebrajskiego rdzenia Shin-Chet-Tav oznaczającego zabijać albo niszczyć. Metoda uboju jest szybka; głębokie cięcie wzdłuż wykonane za pomocą doskonale naostrzonego ostrza bez nacięć czy jakichkolwiek nierówności. Metoda ta jest bezbolesna i powoduje utratę świadomości w przeciągu dwóch sekund. Powszechnie jest ona uznawana za najbardziej humanitarną metodę uboju.



dokładny opis --->http://the614thcs.com/index.php?id=2...C0%2C0%2C1%2C0
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 01:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie łudź się Arfilka. Włóż między bajki opowieści o bezbolesnym zabijaniu.
Ubój halal jest w podczęstochowskich Bargłach także, a film zamieścił TVN. Odbywa się to na oczach innych zwierząt. Ludzie tam pracujący nie wytrzymują.
Pan Marek Sawicki pytany o humanitaryzm, powiedział, że humanitaryzm jest tylko dla humanistów.
Kasa, kasa.
Ten ''bezbolesny'' ubój polega na milczeniu zwierzęcia, bo najpierw przecina mu się krtań.
Całkowity zakaz rytualnego uboju obowiązuje w Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Islandii, Nowej Zelandii. Holandia i Belgia - to kraje, które mają być następne. Słyszę, że zakaz wprowadziły już 4 landy niemieckie.

A co nas obchodzi cudza religia?
Nie ma zgody na okrutne zabijanie i niewyobrażalne ( bo nawet sami przed sobą tłumaczymy sobie, że milczenie zwierzaka oznacza brak bólu, nie mając świadomości co naprawdę się dzieje!) cierpienia w imię jakiejkolwiek religii.

Aha, mięso z tego uboju jemy my. Tylna częśc zwierzęcia jako nieczysta idzie do marketów.

Krzyk milczenia.
http://krzykmilczenia.salon24.pl/416...boju-rytualnym

Ostatnio edytowane przez Lila : 05-06-2012 o 01:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 01:27
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie łudź się Arfilka. Włóż między bajki opowieści o bezbolesnym zabijaniu.
Ubój halal jest w podczęstochowskich Bargłach także, a film zamieścił TVN. Odbywa się to na oczach innych zwierząt. Ludzie tam pracujący nie wytrzymują.
Pan Marek Sawicki pytany o humanitaryzm, powiedział, że humanitaryzm jest tylko dla humanistów.
Kasa, kasa.
Ten ''bezbolesny'' ubój polega na milczeniu zwierzęcia, bo najpierw przecina mu się krtań.
Całkowity zakaz rytualnego uboju obowiązuje w Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Islandii, Nowej Zelandii. Holandia i Belgia - to kraje, które mają być następne. Słyszę, że zakaz wprowadziły już 4 landy niemieckie.

A co nas obchodzi cudza religia?
Nie ma zgody na okrutne zabijanie i niewyobrażalne ( bo nawet sami przed sobą tłumaczymy sobie, że milczenie zwierzaka oznacza brak bólu, nie mając świadomości co naprawdę się dzieje!) cierpienia w imię jakiejkolwiek religii.

Aha, mięso z tego uboju jemy my. Tylna częśc zwierzęcia jako nieczysta idzie do marketów.

Krzyk milczenia.
http://krzykmilczenia.salon24.pl/416...boju-rytualnym

Również nie wyrażam zgody na okrutne zabijanie.
Podałam tylko na czym polega koszerność i żaden religijny takiej "koszerności" nie weźmie do ust. Religia mu zabrania.
Religijny ściśle przestrzega koszerności, bardzo ściśle.

Tu o co innego chodzi.

Była kiedyś sprawa uboju kurczaków, jaj z 3 (kurczakom obcinano dzioby żeby się nie raniły w ciasnych klatkach, czy obcina się jeszcze nie wiem)
Kurczaków nie jem od chwili zobaczenia filmu.
Mięso kupuję od gospodarzy.
Nie wiem czy wiadome jest, że męczone zwierzę ma w swym mięsie toksyny.
Kiedyś męczono zwierzęta dla trucizny. Z takiego zwierzęcia kilka kropli krwi zabijało człowieka.
Popieram koszerność. Koszerny znaczy właściwy sposób.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 05-06-2012 o 01:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 01:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tu jest artykuł na ten temat ..

Cytat:
....nawet żydzi i muzułmanie widzą, że coś się zmieniło – bo zamiast mieczów i kijów do wzajemnej eksterminacji wykorzystują nieco bardziej zaawansowane technologie.
Ale jeśli chodzi o mięso – to wciąż domagają się, by pochodziło ono od zarzynanych bez żadnego znieczulenia zwierząt.
Bo tego wymaga ich religia – i nikomu nic do tego.

http://www.wprost.pl/ar/320372/Mordo...na-poprawnosc/

Błagam, podpisujcie petycję i ją rozpowszechniajcie gdzie się da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 01:54
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał artykuł
jeśli chodzi o mięso – to wciąż domagają się, by pochodziło ono od zarzynanych bez żadnego znieczulenia zwierząt.
Bo tego wymaga ich religia – i nikomu nic do tego.

podałam czego wymaga ich religia i
Cytat:
Metoda ta jest bezbolesna i powoduje utratę świadomości w przeciągu dwóch sekund. Powszechnie jest ona uznawana za najbardziej humanitarną metodę uboju.

a co wyprawiają w ubojniach to inna sprawa.

a, tak mi przyszło do głowy, że bez nadzoru ? co do wymogu i sposobu ktoś zamawia koszerny towar? u Polaka? i na słowo?

wysmażył ktoś artykuł nie znając terminu koszerność.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 05-06-2012 o 02:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 08:35
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tu jest artykuł na ten temat ..



http://www.wprost.pl/ar/320372/Mordo...na-poprawnosc/

Błagam, podpisujcie petycję i ją rozpowszechniajcie gdzie się da.

Podpisałam wczoraj wieczorem.
Filmu nie obejrzę - nie potrafię(???)
Podałam linka do petycji na fb
Pozdrawiam. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 11:32
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Zabijanie zwierząt w ogóle jest niehumanitarne, nie ma czegoś takiego jak humanitarne zabijanie. Sama, jako zjadaczka mięsa nie czuję się z tym najlepiej i popieram działania zmierzające do tego, żeby hodowla i zabijanie zwierząt odbywało się z jak najmniejszym dla nich cierpieniem.

Ale w całej tej aferze zastanawiają mnie niektóre rzeczy: dlaczego petycja została napisana na miesiąc przed otwarciem Mistrzostw, skoro problem z ubojem rytualnym istnieje od 1997 roku, czyli od wejścia w życie ustawy o ochronie praw zwierząt?
Skąd wzięto informację o tym, że to Polska jest liderem w tym procederze? Mamy ok.700 ubojni, z czego 20 jest podejrzanych, daje to małe prawdopodobieństwo "liderowania" w Europie zważywszy, że unijne prawo nie zabrania uboju zwierząt, jeśli ma on związek z obrzędami religijnymi.
Tylko 6 krajów Unii ma zastrzeżenia do tego, czy tego przepisu się nie nadużywa.
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/...zat,70204.html
Gdzie Francja, Niemcy? - potentaci produkcji mięsnej?

I z tego zastanawiania wynika mi tylko tyle, że problem łamania praw zwierząt jest rozdmuchany teraz z powodów niekoniecznie humanitarnych.

Dopisuję: film jest z greckiej ubojni, na filmie jest odnośnik do youtube, gdzie są filmy z ubojni niemieckiej, greckiej, australijskiej, amerykańskiej, hiszpańskiej Z polskiej nie znalazłam. Zastrzegam, że oglądałam tylko początkowe napisy, treść nie nadaje się do oglądania bez stresu.

Ostatnio edytowane przez Proch-i-pył : 05-06-2012 o 12:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 22-06-2012, 12:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

ZABIJANIE !
Czym ono jest ?
Zabranie komus zycia !

Kolejne pytanie:
Po co ono jest ?
Aby inna istota mogla zyc (dla niektorych dobrze i lepiej od innych ) .

Czy nie ma innego pozywienia niz mieso z zabitego innego zycia ???

W pierwotnych czasach widocznie tak myslano i stosowano: "aby zyc trzeba bylo innego "stwora" zabic !

Mijaly lata i wieki i rozwinelo sie nam lowiectwo.myslistwo az po hodowle i RZEZNICTWO czerpiac z tego ogromne ZYSKI .

Dzisiaj nie tylko samym miesem czlowiek zyje ale szuka wszelkich smakow i urozmaicenia pokarmu.

A co z wrzucaniem zywych krabow na wrzatek ?

Dzis na szeroka skale zabija sie zwierzeta hodowlane oraz wszelkaie zyjatka i roznie z tym bywa w roznych krajach i narodach.
Skupmy sie jednak na Polsce i na tym co pod wzgledem hodowlanym w Polsce i UE sie dzieje .

Kiedys gospodarz na wsi hodowal przede wszystkim ,drob,swinie,krowy i inne zwierzeta dla siebie ,dla utrzymania wlasnej rodziny.
Pozniej zaproponowano mu hodowle dla zysku/sprzedazy az po dzisiejsza hodowle przemyslowa i co z tego mamy ?

Ja uwazam ,ze morderstwo inwentarza hodowlanego na skale NIEWYOBRAZALNA dla przecietnego zjadacza nie tylko chleba ale wszelakiego MIESIWA rozwinelo sie do bezmiaru i braku opamietania !
No bo jakze to dzisiaj zyc bez "szpeku" ,bez miesnego "scierwa" a jeszcze przy tym i na tym dobrze ZAROBIC i "nahapac sie" ???

Ruszyl co niektorych tu zabierajacych glos film i morderstwa na nim ale czy tylko morderstwo ?
Moze by tak zaglebic sie jak dzisiaj wyglada hodowla i przy tym "obozy koncentracyjne " dla zwierzat,drobiu i ryb oraz innych istot zywych, hodowlanych ?

Co do "KOSHER" to wiele by o tym pisac ,tym bardziej o podejsciu religijnym do zjadanego miesa przez narody i w nim religie ale po co,aby stwarzac antagonizmy ?

Film nie jeden taki ogladalem,bylem tez swiadkiem zabijania przez mego ojca swiniaka na swieta raz do roku i wyrobu z niego jadla.
Sam w zyciu zabilem nie jednego koguta i kure ktore osobiscie z zona hodowalismy (dla siebie) ale co do petycji napisze :
TO GROCH O SCIANE !
Dzis do sumien ludzkich trzeba przemawiaz ZYWYM GLOSEM (ludzi i zwierzat) A NIE PETYCJAMI,tym bardziej ze mozni tego swiata nie tylko nie szanuja bydla i jego przeznaczenia ale i ludzi ZABIJA SIE i to na jakie perfidne sposoby,jednym z nich jest podawanie czlowiekowi CHEMI,TRUCIE WODY i POWIETRZA !!!
Dlaczego przy tym nie bijemy na alarm ???
GDY DZISIAJ LUDZI UWAZA SIE i TRAKTUJE JAK BYDLO !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-06-2012, 20:09
Tinkerbell Tinkerbell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Polska
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka
Popieram koszerność. Koszerny znaczy właściwy sposób.
Wybacz Artfilko, ale nie orientujesz się zupełnie w temacie. Lingwistyczna ekwilibrystyka zaprowadzi Cię na manowce...

Ubój rytualny (zgodny z wymogami zasad szechita (judaizm) lib halal (islam) dlatego jest niezgodny z zasadami humanitarnego traktowania zwierząt i ich ochrony przed niepotrzebnym bólem i cierpieniem, ponieważ uboju rytualnego dokonuje się przez poderżnięcie gardła unieruchomionemu w tzw. klatce ubojowej zwierzęciu, które nie zostało wcześniej pozbawione świadomości i w pełni świadome, paniczny strach i niewyobrażalne cierpienie kona przed kilkadziesiąt sekund do nawet kilkunastu minut! Zapewniam Cię, że autor tego artykułu, o którym tak lekceważąco wyraziłaś się, że coś "wysmażył", jak również autorzy innych artykułów i filmów poświęconych temu barbarzyńskiemu obyczajowi, doskonale wiedzą, o czym piszą.

Zanim napiszesz coś jeszcze, obejrzyj sobie i poczytaj jak to się naprawdę odbywa zamiast powtarzać kompletnie niewiarygodne opinie.
W ten sposób zabijane są w ponad 100 polskich rzeźniach setki tysięcy zwierząt!!! Po co? Na eksport to krajów muzułmańskich. Kasa, kasa, kasa...
http://www.newsweek.pl/szymon-holown...92429,1,1.html

A tutaj możesz obejrzeć i wysłuchać opinii naukowców na ten temat:
http://www.youtube.com/watch?v=0cr1Bhzt5ew
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 09:51
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Filmu nie obejrzę. bom niewytrzymała na okrucienstwo istot dwunożnych- zwanych homo sapiens, Ale podpisuję sie, chociaz nie wierze, ze cos zdzialamy,ten kraj od dawna jest krajem gdzie obywatel g... znaczy i nikt nas nie slucha i nie ma zamiaru(co gorsza- słuchać- vide ogródki dzialkowe i inne rzeczy)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 10:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Sl;uchajcie- do premiera i prezydenta nie łaczy, a jak wypełniam petycję , to przy podpisywaniu obraz znika...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 11:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Może Prezydent ma dość rożnego rodzaju petycji i wprowadzanie takiego czy innego zakazu ludziom pracującym bo ich praca nam się nie podoba.My jak zwykle zajmujemy się skutkami a nie przyczynami tego stanu rzeczy.Zlikwidowaliśmy w Polsce i padamy w zachwyt nad sobą , bo teraz to zrobią to nasi sąsiedzi za miedzy.

Nie popieram uboju rytualnego i koszerności jako atestu jakości uważam że to całkowita bzdura wymyślona przez tych co te księgi z mądrościami różnymi pisali 2000 lat temu i Doda to skrytykowała i nawet za to zapłaciła.Uczenie dzieci w szkole prawdziwej etyki wynikającej z kultury i dostosowanej do naszego obecnie poziomu życia . Wskazywanie uboju rytualnego jako nie etycznych i dlaczego.Uczenie podstaw religioznawstwa by każdy wiedział że nawet kot był świętym zwierzęciem a została nam jeszcze krowa.

Dlaczego ludzi pracują w takich ubojniach bo nie ma innej pracy w okolicy albo w takim zakładzie są wysokie zarobki w co nie wierzę bo tym rządzi rynek a jest przecież kapitalizm.Cóż prostszego otworzyć inny zakład w okolicy i zatrudnić ludzi , przyjdą doi was pracować zamiast w takiej ubojni .A czy sami więcej spożywacie jarzyn a mniej mięsa ? Czy taka droga to nie mniej zabijania zwierząt ,to może następna petycja do Prezydenta ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka osteoporozy - powiedz stop kruchym kościom - komentarze Ania18 Ogólny 0 22-06-2011 20:18
STOP zmienianiu czasu!!! elizka Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 23-03-2010 22:03
Stop chrapaniu! Wrocławski Tydzień Walki z Chrapaniem - komentarze Waanda Ogólny 0 15-12-2009 22:56
STOP Codex Alimentarius! Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 64 11-08-2009 09:54
Stop ZUS-owskim absurdom! pro Emerytura, renta, ZUS 2 24-09-2008 10:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.