menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 11:00
JoAniela JoAniela jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 40
Domyślnie Walentynki i samotność w związku


Witajcie moi drodzy. W naszej młodości nie było tego święta, za to teraz atakuje nas z całą mocą. Wiem, że czasami mam uczucia godne nastolatki, a nie dojrzałej pani, gdy widzę wszędzie te serduszka. Na szczęście nie jestem samotna, ale nie wiem, jak miałabym zachęcić mojego męża do jakiejkolwiek celebracji. Zawsze gdy przychodzi ten dzień czuję się bardzo samotna, bo wydaje mi się, że cały ten płomień, który kiedyś nas połączył już się wypalił. Czasem mi tego brakuje i zastanawiam się czy jest jakiś sposób, żeby ponownie obudzić to, co być może nie zginęło całkowicie, ale wciąż gdzieś tam się tli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 13:14
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Myślę, że to nic złego, że chciałabyś, żeby mąż okazał ci trochę uczucia. Jeśli nie robi tego na co dzień, to tym bardziej odczuwasz to w walentynki.
Ale pomyśl, jak ty sama odnosisz się do niego. Może on też nie czuje twojej miłości?
A żeby rozbudzić żar, jaki towarzyszył wam na początku związku może wystarczy, że sama zaczniesz inicjować romantyczne gesty? Na początek możesz właśnie w walentynki przyrządzić jakąś jego ulubioną potrawę.
U nas nie ma takiego problemu, a na te walentynki postanowiłam kupić grę: http://intymnosc.pl/tajemnica-karcia...zek-p-809.html
Może i wy za jakiś czas dojdziecie do tego poziomu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 14:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał JoAniela
Witajcie moi drodzy. W naszej młodości nie było tego święta, za to teraz atakuje nas z całą mocą. Wiem, że czasami mam uczucia godne nastolatki, a nie dojrzałej pani, gdy widzę wszędzie te serduszka. Na szczęście nie jestem samotna, ale nie wiem, jak miałabym zachęcić mojego męża do jakiejkolwiek celebracji. Zawsze gdy przychodzi ten dzień czuję się bardzo samotna, bo wydaje mi się, że cały ten płomień, który kiedyś nas połączył już się wypalił. Czasem mi tego brakuje i zastanawiam się czy jest jakiś sposób, żeby ponownie obudzić to, co być może nie zginęło całkowicie, ale wciąż gdzieś tam się tli.


A nie możesz po prostu świętować Dnia Kobiet,
niż to idiotycznie przeniesione do nas anglosaskie święto?
Czy jest w Polsce jakikolwiek mąż urodzony w poprzednim milenium,
który odważyłby się o tym święcie zapomnieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 14:23
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czy jest w Polsce jakikolwiek mąż urodzony w poprzednim milenium,
który odważyłby się o tym święcie zapomnieć?
Czy jest w Polsce jakikolwiek mąż urodzony w obecnym milenium?
A moze w ogole swietujcie dzien zapoznania
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 15:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy_
Czy jest w Polsce jakikolwiek mąż urodzony w obecnym milenium?

Chyba nie ma!
Boże, jakich my starych mamy tych mężów!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 21:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Eeee tam Lilu- nie starych, tylko mądrych-mamy swoje polskie święta.Walentego niech swięca mlodzi- o ile chcą....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 21:52
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Walentego niech swięca mlodzi- o ile chcą....
Młodzi chcą,bo są bardziej podatni na natrętne reklamy. Handlowcy mają z tego niezłe zyski.
A św. Walenty, zanim zaczął patronować uczuciom, zanim stał się wzorcem dla wszystkich zakochanych , był /i jest /patronem chorych na epilepsję (padaczkę) i choroby nerwowe. Jest opiekunem chorych psychicznie, ludzi ogarniętych mrokiem umysłu.
Ale to także problem obecnych czasów,niestety
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 22:50
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał JoAniela
Zawsze gdy przychodzi ten dzień czuję się bardzo samotna, bo wydaje mi się, że cały ten płomień, który kiedyś nas połączył już się wypalił. Czasem mi tego brakuje i zastanawiam się czy jest jakiś sposób, żeby ponownie obudzić to, co być może nie zginęło całkowicie, ale wciąż gdzieś tam się tli.
Oby się to nie skończylo w ten sposób
Dla żonatych ze wspólczuciem,
dla wolnych ku przestrodze!

ONA:

Co tak siedzisz?

ON:

Jak siedzę?

ONA:

Taki znudzony. Dawniej się ze mną nie nudziłeś.

ON:

Nie jestem znudzony. Czytam gazetę.

ONA:

Dawniej w moim towarzystwie nie czytałeś gazety.

ON:

Od czasu jak jesteśmy małżeństwem, stale jestem w twoim towarzystwie, a kiedyś przecież muszę przeczytać gazetę.

ONA:

Już Ci się nie podoba, że jesteśmy małżeństwem? Dawniej byleś szczęśliwy z tego powodu.

ON:

Zlituj się, wcale nie powiedziałem, ze mi się nie podoba.

ONA:

Dawniej nie miałeś zwyczaju zarzucać mi kłamstwa.

ON:

Nie zarzucam Ci kłamstwa. Czego Ty chcesz ode mnie?

ONA:

Nic nie chcę od Ciebie. Chcę tylko, żebyś mnie traktował jak dawniej.

ON:

Dobrze, postaram się.

ONA:

Dawniej nie musiałeś sie starać.

ON:

Moja droga, daj mi spokój.

ONA:

Mogę Ci dać spokój. Tylko ciekawa jestem, czy dawniej też byś się tak do mnie odezwał

ON:

- milczy -

ONA:

Juz nawet nie raczysz odpowiedzieć. Dawniej sprawiała Ci przyjemność każda rozmowa ze mną. Może nie? No, powiedz, nie?

ON:

Tak.

ONA:

Ach, wiec przyznajesz się nareszcie!

ON:

Do czego się przyznaję, na miłość boską?

ONA:

Do czego? żeś sie zmienił w stosunku do mnie.

ON:

O czym Ty mówisz?

ONA:

Na szczęście sam sie przyznałeś, tylko dlaczego? Powiedz mi szczerze, dlaczego jesteś inny niż dawniej?

ON:

Przestań się mnie czepiać. Czego Ty chcesz ode mnie?

ONA:

Tylko tego, żebyś był taki jak dawniej. (chwila ciszy) Ach, więc nie możesz już być dla mnie taki jak dawniej? Dobrze. Tylko żeby pózniej nie było na mnie. Ty sam tego chciałeś.

ON:

Czego chciałem? Co Ty wygadujesz?

ONA:

No sam przed chwilą powiedziałeś, że mnie już nie kochasz. Bardzo się cieszę, że sam zacząłeś tę rozmowę. Przynajmniej będę wiedziała. Już nie bedę sie łudzić, że kiedykolwiek będziesz znów taki jak dawniej.

ON:

Sluchaj, gadasz takie głupstwa, że aż mnie trzęsie. Przestań bajdurzyć, bo mnie szlag trafi, i daj mi przeczytać gazetę, do wszystkich diablów!

ONA:

A kochasz mnie jeszcze? Tak jak dawniej? I jesteś dla mnie znów taki jak dawniej? I przepraszasz mnie za wszystko, coś powiedział bez zastanowienia? Biedny! Przykro Ci, żeś doprowadził do tego, żebym pomyślała, że już nie jesteś taki jak dawniej. No, to dobrze. Już się nie gniewam. Co tak siedzisz?

ON:

Jak siedzę?

ONA:

Taki znudzony. Dawniej się ze mną nie nudziłeś...:
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 01:08
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał JoAniela
Witajcie moi drodzy. W naszej młodości nie było tego święta, za to teraz atakuje nas z całą mocą. Wiem, że czasami mam uczucia godne nastolatki, a nie dojrzałej pani, gdy widzę wszędzie te serduszka. Na szczęście nie jestem samotna, ale nie wiem, jak miałabym zachęcić mojego męża do jakiejkolwiek celebracji. Zawsze gdy przychodzi ten dzień czuję się bardzo samotna, bo wydaje mi się, że cały ten płomień, który kiedyś nas połączył już się wypalił. Czasem mi tego brakuje i zastanawiam się czy jest jakiś sposób, żeby ponownie obudzić to, co być może nie zginęło całkowicie, ale wciąż gdzieś tam się tli.

JoAnielu,,,,,z mojego doświadczenia wynika, ze miłość trzeba zawsze pielęgnować,,,płomień nie podsycany wygasa,,,
w mężu, partnerze,,,powinno się widzieć przyjaciela, kumpla, kochanka, towarzysza do wszystkiego,,,
i nie czekać na jego inicjatywę,,,sama powinnaś zainspirować
wspólne wyjścia, jakieś wyjazdy, zabawę,,,,
Walentynki,,,,obojętne jakie to jest święto,,,,ale każde dobre do pokazania wzajemnego uczucia, zainteresowania partnerem,,

Zrób w ten dzień fajną kolację przy świecach,,,albo wyciągnij
go gdzieś do restauracji, kina,,,


Pamiętaj,,nuda jest zabójcą miłości i prowadzi do oddalenia ,,
a najgorsza jest samotnośc we dwoje,,,,
tylko weź pod uwagę, ze Twój mąz może też odczuwać znużenie związkiem,,,i niestety,,,,ktoś inny może go zainteresować ,,,,a wtedy,,,może być za późno,,,,
więc pielęgnuj i odświeżaj wciąż to co jeszcze w Was tli,,,

A może warto porozmawiać i powiedzieć wprost,,,,że chciałabyś
by mąż okazał Ci odrobinę czułości,,,,kupił serduszko czekoladowe,,,mężczyźni nie raz tego potrzebują, by im powiedzieć,,,,

__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-02-2015, 21:49
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Oby się to nie skończylo w ten sposób
Dla żonatych ze wspólczuciem,
dla wolnych ku przestrodze!

ONA:

Co tak siedzisz?

ON:

Jak siedzę?

ONA:

Taki znudzony. Dawniej się ze mną nie nudziłeś.

ON:

Nie jestem znudzony. Czytam gazetę.

ONA:

Dawniej w moim towarzystwie nie czytałeś gazety.

ON:

Od czasu jak jesteśmy małżeństwem, stale jestem w twoim towarzystwie, a kiedyś przecież muszę przeczytać gazetę.

ONA:

Już Ci się nie podoba, że jesteśmy małżeństwem? Dawniej byleś szczęśliwy z tego powodu.

ON:

Zlituj się, wcale nie powiedziałem, ze mi się nie podoba.

ONA:

Dawniej nie miałeś zwyczaju zarzucać mi kłamstwa.

ON:

Nie zarzucam Ci kłamstwa. Czego Ty chcesz ode mnie?

ONA:

Nic nie chcę od Ciebie. Chcę tylko, żebyś mnie traktował jak dawniej.

ON:

Dobrze, postaram się.

ONA:

Dawniej nie musiałeś sie starać.

ON:

Moja droga, daj mi spokój.

ONA:

Mogę Ci dać spokój. Tylko ciekawa jestem, czy dawniej też byś się tak do mnie odezwał

ON:

- milczy -

ONA:

Juz nawet nie raczysz odpowiedzieć. Dawniej sprawiała Ci przyjemność każda rozmowa ze mną. Może nie? No, powiedz, nie?

ON:

Tak.

ONA:

Ach, wiec przyznajesz się nareszcie!

ON:

Do czego się przyznaję, na miłość boską?

ONA:

Do czego? żeś sie zmienił w stosunku do mnie.

ON:

O czym Ty mówisz?

ONA:

Na szczęście sam sie przyznałeś, tylko dlaczego? Powiedz mi szczerze, dlaczego jesteś inny niż dawniej?

ON:

Przestań się mnie czepiać. Czego Ty chcesz ode mnie?

ONA:

Tylko tego, żebyś był taki jak dawniej. (chwila ciszy) Ach, więc nie możesz już być dla mnie taki jak dawniej? Dobrze. Tylko żeby pózniej nie było na mnie. Ty sam tego chciałeś.

ON:

Czego chciałem? Co Ty wygadujesz?

ONA:

No sam przed chwilą powiedziałeś, że mnie już nie kochasz. Bardzo się cieszę, że sam zacząłeś tę rozmowę. Przynajmniej będę wiedziała. Już nie bedę sie łudzić, że kiedykolwiek będziesz znów taki jak dawniej.

ON:

Sluchaj, gadasz takie głupstwa, że aż mnie trzęsie. Przestań bajdurzyć, bo mnie szlag trafi, i daj mi przeczytać gazetę, do wszystkich diablów!

ONA:

A kochasz mnie jeszcze? Tak jak dawniej? I jesteś dla mnie znów taki jak dawniej? I przepraszasz mnie za wszystko, coś powiedział bez zastanowienia? Biedny! Przykro Ci, żeś doprowadził do tego, żebym pomyślała, że już nie jesteś taki jak dawniej. No, to dobrze. Już się nie gniewam. Co tak siedzisz?

ON:

Jak siedzę?

ONA:

Taki znudzony. Dawniej się ze mną nie nudziłeś...:

No cóż.... samo życie!!!! Skąd ja to znam?

Tak poważniej nieco, to św. Walenty był/jest patronem wariatów (tak w skrócie), a zakochani, to też poniekąd ludzie zwariowani, więc to ich święto. Mnie ono nie przeszkadza, z tej okazji kwiaty z przyjemnością żonie daję i na wspólny obiad idziemy i ....reszta niech pozostanie milczeniem.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 11-02-2015, 23:14
Razem50plus.pl's Avatar
Razem50plus.pl Razem50plus.pl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 57
Domyślnie

Kochani, można nie lubić i nie obchodzić walentynek, ale w tym mdłym od czerwonych serc i nieco kiczowatym dniu mamy szansę zrozumieć, że miłość można przeżywać radośnie, spontanicznie, a nawet ożywczo lekkomyślnie. Bez tego ciągłego pełnego lęku napięcia oraz bufonowatego nadęcia, że w pewnym wieku to już nie wypada. A właśnie, że w każdym wieku wypada być choć trochę zakochaną czy zakochanym.... I samotność "odtrącić" na "potem"....

Kliknij po miłość na razem50plus.pl, pierwszym serwisie randkowo-towarzyskim dla osób po pięćdziesiątce...

Zapraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 10:53
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

Bo Walentynki to święto komercyjne którego ja zupełnie nie rozumiem. Miłość i czułość należy okazywać sobie codziennie a nie tylko tego dnia. Co z tego że dziewczyna dostanie od chłopaka misia z wielkim sercem skoro np. ją zdradza? Gdzie tu logika?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-10-2015, 13:17
awasawa's Avatar
awasawa awasawa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Konin
Posty: 42
Domyślnie walentynki i samotność w związku

Jestem przeciwnikiem kiczowatych, amerykańskich walentynek. Uważam, że jest dużo innych okazji do podarowania żonie kwiatka i uwagi. Nie koniecznie musi być to jakieś "święto".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-10-2015, 13:53
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Walentynki to mniej więcej to samo, co Dzień Dziadka, Dzień Babci, i jeszcze wiele, wiele innych "dni". Dziadków i babcie kochamy cały okrągły rok, tak samo i zakochani w kimś innym też możemy być cały czas. Nie każde święto musi mieć wydźwięk poważnie-narodowy. Można też na wesoło, radośnie i z humorem. Zresztą, nikt nie zmusza do kupowania gadżetów.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-04-2016, 09:39
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

walentynkami nie należy się przejmować, to komercyjne święto i tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-05-2017, 20:21
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

A ja uważam , że jeśli komuś na kimś zależy i tę osobę kocha to nic się nie stanie jeśli w tym dniu ofiaruje coś miłego lub zrobi fajną niespodziankę osobie , na której mu zależy .
Nie jest ważne skąd te święto do nas przyszło a ważne jest aby bliska osoba o tym dniu pamiętała .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-02-2021, 16:30
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
A ja uważam , że jeśli komuś na kimś zależy i tę osobę kocha to nic się nie stanie jeśli w tym dniu ofiaruje coś miłego lub zrobi fajną niespodziankę osobie , na której mu zależy .
Nie jest ważne skąd te święto do nas przyszło a ważne jest aby bliska osoba o tym dniu pamiętała .

Za to właśnie Cię lubię Danciu54,
może tu wpadasz od czasu do czasu

Czytam sobie dawne posty na temat dzisiejszego dnia, wspominam przyjaciół i wcale się nie obawiam dziś wysyłać, tym których lubię, w sms lub mejlu, czerwonego serduszka.
A niech sobie myślą co chcą, ważne że w ogóle pomyślą i uśmiechną się.

No to proszę bardzo po serduszku:

Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 13:30
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Witaj Elizko . Dawno tu już byłam i zapomniałam jak wstawia się obrazki . Muszę sobie przypomnieć i już .
Dziękuję Ci kochana za serduszko tu i w moim profilu .
Obiecuję wpadać choć od czasu do czasu . Pozdrawiam cieplutko , do miłego .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 15-02-2021, 14:23
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Hej Danusiu

Fajnie,że jesteś.

Masz tu mój przepis na wklejanie obrazków

http://www.klub.senior.pl/moje/elizk...afe,32604.html

Może przepis się przyda i wklejenie uda
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Unieważnienie związku małżeńskiego pysia11614 Prawo rodzinne 6 17-03-2017 12:01
Jak na nowo rozpalić romantyzm w związku - komentarze Mar-Basia Ogólny 8 28-06-2014 12:41
Badanie satysfakcji ze związku paula_zg Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 26-05-2014 00:56
Prosty klucz do udanego związku - komentarze 85.89.189.xxx Ogólny 0 07-07-2011 17:24
Zwiastuny kryzysu w związku - komentarze Mar-Basia Ogólny 2 18-06-2011 18:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.