menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 18:43
elusia's Avatar
elusia elusia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Gdańsk
Posty: 390
Domyślnie

Przepraszam Malwinko ale zwracam uwage,ze na poczatku pisalam ze "jestem singlem".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 23:38
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Wiem jak spędzają czas moje koleżanki singielki-trzeba wyjsc do ludzi.Są kluby Seniora,są uniwersytety 3 wieku.Organizowane są wspolne zabawy,wyjazdy.Trzeba wyjść do ludzi,ale to trzeba chcieć jak wiele innych spraw w życiu.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 00:21
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Anioły w podrózy Opowiesc o tym jak widzimy rzeczywistość. Dwaj podrózujący Aniołowie zatrzymali sie,aby spedzić noc a domu bogatej rodziny.Ta jednak odmówiła im noclegu w pokoju w swojej rezydencji.Dano aniołom miejsce w zimnej piwnicy.Kiedy już przygotowali sobie posłanie na twardej podłodze,starszy anioł zobaczył dziure w ścianie i ją naprawił.Kiedy młodszy anioł zapytał,dlaczego to zrobił,starszy odpowiedział;Rzeczy nie zawsze są takie,jak się wydają.Następnej nocy przyszło im nocować w biednym domu gościnnego farmera i jego żony.PO podzieleniu się posiłkiem małżeństwo pozwoliło aniołom spać w swoim łóżku,gdzie mogli wygodnie odpocząć.Nazajutrz rano.aniołowie zobaczyli malżeństwo farmerów we łzach.Ich jedyna krowa,leżała martwa na polu.Młodszy anioł był wzburzony i zapytał starszego anioła;Jak mogłeś na to pozwolić?Pierwszy mężczyzna mial wszystko a ty mu pomogłeś-biadolił.-Ta druga rodzina miała mało,ale chętnie podzieliła się wszystkim,a ty pozwoliłeś ich krowie zdechnąć!RZECZY NIE ZAWSZE SĄ TAKIE ,JAK SIĘ NAM WYDAJĄ-odpowwiedział starszy aniol.KIedy byliśmy w piwnicy rezydencji,zauważylem,że w tej dziurze w ścianie schowane było złoto.Jego właściciel był obsesyjnie chciwy i niechętny,by dzielić się swoją fortuną,więc naprawiłem ścianę tak,by nie mógł znależć schowka.Kiedy zaś spaliśmy w łóżku farmera,przyszedł anioł śmierci po jego żonę.Ja dałem mu w zamian krowę.RZECZY NIE ZAWSZE SA TAKIE ,JAK NAM SIĘ WYDAJE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 01:33
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Piękna przypowiesć, wiele mozna z niej wywnioskować, no i pouczająca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 22-11-2008, 17:48
Rick7 Rick7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Żywiec, Śląskie, Polska
Posty: 3
Domyślnie

Nie jest to odosobniona przypadłość. Na ogół ludzie wiedzą co z tym zrobić! Najgorsza jest w tym rutyna przeżywania dnia wspólnie. W tej sytuacji dobrze jest gdy jedna ze stron przejmie inicjatywę. Twierdzę, że każda inicjatywa inna od utartej jest dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 16:42
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

To zależy czy masz na myśli związek damsko-męski,czy też szukasz bratniej duszy do pogaduszek, wspólnego wyjścia do kina ,teatru itp.Początek znajomości wirtualny,a kolejny krok to spotkanie w realu.Kto wie,może to będzie początek czegoś niezwykłego, jak to w życiu bywa.Powiadają,że szczęście odważnym sprzyja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 17:10
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie najprawdziwsza prawda

Cytat:
Napisał Jaga_13
.RZECZY NIE ZAWSZE SA TAKIE ,JAK NAM SIĘ WYDAJE.

pięknie to powiedziałaś Jaga_13 !Dlatego staram się /często mi się nie udaje/ nikogo nie osądzać za jego wybory...
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 12:31
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie Sama choć razem

Do mnie pasuje to co napisała Doda.Jestem mężatką 34 lata.Mieszkamy razem ale niewiele nas łączy.Ja mam inne zainteresowania,mąż inne.On jest pracocholikiem,właściwie cały dzień jest na nogach i ma coś do roboty.Wieczorem padnięty idzie do swojego pokoju,włącza tv przy którym zasypia.Ja zaś dbam o dom,jedzenie,zakupy.Dużo czytam,doszedł do tego jeszcze komputer.czasem zajmuję się wnukami,które mieszkają z nami na górze.Dawniej nie zauważałam problemu,ale teraz chciałabym aby było choć trochę tak,jak dawniej było.Nie kłócimy się,łączą nas wspólne wyjazdy do miasta i na różne imprezy rodzinne.Nie udajemy,wiem,że kochamy się,ale wspólne pasje gdzieś zniknęły.Boję się wspólnego wyjazdu do sanatorium,czy to nas podzieli czy połączy.Jak on zniesie bezczynność?Ja lubię obracać się między ludżmi,on woli samotność lub swoich kolegów tylko.Na wczasy wyjeżdżam z siostrą bo on nie wytrzyma 2 tyg.bez pracy.
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 12:38
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Myślę,że nie jesteś odosobnina..znam kilka takich małżęństw.Jeżdżą razem na urlop,ale spędzją go po swijemu.Mąż mojej znajomej całymi dniami łowi ryby,potem je smaży lub wędzi i rozdaje sąsiadom..ona kocha czynny wypoczynek.Spotykają sie przy posiłkach i wymieniają refleksje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 14:26
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

Jesteśmy właśnie tutaj,ponieważ w tym naszym uładzonym życiu powstała rysa,czasem jest ona widoczna tylko dla osoby zainteresowanej.Ja jestem w związku 40 lat,mąż, dzieci ,wnuki,niby wszystko jak w ankiecie....no właśnie ,niby. A jednak czegoś mi brak,za czymś gonię,czegoś oczekuje.Czasami sama pytam siebie , czy takie próby szukania czegoś innego mają jeszcze sens? A może cieszyć się,że jutro też jest dzień?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 13:14
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

Doda masz rację-samotnośc w małżeństwie zalezy id nich samych-ja np. nie uznaję cicgych dni-jestem wtedy pokrzywdzona, gdyz maz nie pomaga mi w niczym, dlatego odzywam się pierwsza-a co mi szkodzi odezwać się?? wtedy posprzata, pozmywa itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 17:04
Niebieskooka56 Niebieskooka56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 45
Domyślnie

Po to właśnie ,Koleżanki,macie koleżanki(choćby nas,czy życzliwe sąsiadki),aby Was zrozumiały.Kobieta kobietę zrozumie w lot i to bez zbędnych slów,tylko trzeba wyjść do ludzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 15:53
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie

Samotność w małżeństwie to nie wtedy , gdy są "ciche dni".O tym wszystkim co jest między dwojgiem ludzi poczytajcie sobie na moim blogu,o zdradzie, o wybaczaniu i wielu innych sprawach bliskich kobietom.Podaję blog mojego autorstwa;www.Lema.blog.onet.pl'Wieczorne refleksje"Tylko mnie nie krytykujcie ,bo ja nie pisarka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 13:20
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie dwoje obok....

to nie jest tak prosto ocenić.Poprostu jak można się poznać przed ślubem jak to wcale nie jest czas na zwykłe dni od prania po skarpety, chorobę,czy nie udany obiad bo w gruncie rzeczy
wcale nie smakuje a miał być wspaniały (chyba w wyobrażni).Niewiele jest par które mogłyby powiedzieć ale tak szczerze że układa im się,tyle że świat jest tak dziwnie urządzony ,ludzie mówią to co chcesz usłyszeć.Ato wcale nie tak
żeby jedna ze stron przejęła inicjatywę bo wiem że wtedy wygodnie jest tej drugiej bo przyłącza się lub nie i nie widzi w tym nic złego.A ten co ciągnie ten wózek w końcu ma dość.To piszę na przykładzie rozłożonym w czasie,kiedy małżeństwo ma za sobą co najmniej 35 lat i taka monotonia .No można niby coś ale to są zapędy jednorazowe.Zresztą jak to jest to każdy wie jak jest czy też był we dwoje , a dziś jest obok
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 21:27
Antola Antola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 6
Domyślnie Witajcie

Odwiedzam strony Klubu Seniora bardzo często, lecz dopiero teraz odważam się podzielić o swojej samotności w małżeństwie, która do Waszych postów jest zupełnie inna. Moja historia jest długa i nie chciałabym rozpisywać się na forum. Nie mam z kim porozmawiać ani przed kim się otworzyć. Może wśród Was odnajdę przyjaciół z którymi będę mogła porozmawiać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 21:29
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Witaj Antola, z pewnością znajdziesz tu bratnią duszę i wsparcie wielu forumowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 21:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Antola
Odwiedzam strony Klubu Seniora bardzo często, lecz dopiero teraz odważam się podzielić o swojej samotności w małżeństwie, która do Waszych postów jest zupełnie inna. Moja historia jest długa i nie chciałabym rozpisywać się na forum. Nie mam z kim porozmawiać ani przed kim się otworzyć. Może wśród Was odnajdę przyjaciół z którymi będę mogła porozmawiać?
Witaj Antola.
Jak chcesz porozmawiać z kimś skoro milczysz. Odezwij się i podziel się z nami swoimi problemami. Dopiero wówczas ktoś może odezwać się do Ciebie. Śmiało.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 21:52
Antola Antola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 6
Domyślnie Jeszcze raz witam

Dziękuję, że tak szybko zareagowaliście na mój post. Nie chcę opisywać swojej sytuacji. Jestem z natury osobą bardzo skrytą i zamkniętą w sobie. Jest to przyczyną nieufności do ludzi, którzy jak sądziłam okazali się pseudo przyjacielami i szeroko z kolei w swoich dalszych gronach rozpowiadali to z czego im się zwierzyłam. Dlatego wolałabym porozmawiać za pośrednictwem maila i gg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 21:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Antola, przecież tu jesteś anonimowa. Część z nas jest odkrytych.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 22:05
Antola Antola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 6
Domyślnie

Podaję swój mail Tol_a@poczta.fm
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kłótnie w małżeństwie z długim stażem michal123 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 24 21-11-2011 18:36
Samotność może przyśpieszać procesy starzenia - komentarze AnnaHelena Ogólny 52 07-11-2010 15:53
......Samotność ...cz. II tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 515 05-04-2010 13:13
samotność tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 503 29-06-2008 21:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.