menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 17:08
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Witam

Żeby mieć w FF - „Etykietkę”, należy w "Zakładkach" kliknąć na: Zarządzaj zakładkami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 19:25
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie etykiety

Cytat:
Żeby mieć w FF - „Etykietkę”, należy w "Zakładkach" kliknąć na: Zarządzaj zakładkami

Tyle to ja wiem, tylko co dalej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 12:47
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Tyle to ja wiem, tylko co dalej?


Ale w twoim zrzucie # 40, nie pytałeś – Co dalej? Tylko........
Dla tego wskazałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 15:09
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie gTranslate

Stefanie
ściągnęłam gTranslate i .....na jakiej zasadzie on działa? Może mam coś zahaczone lub nie i mi nie tłumaczy? Chcę mieć tłumaczenie z anielskiego na polski.
W opcjach mam tak


A jak zaznaczyłam na niebiesko co ma przetłumaczyć to po kliknięciu prawym myszy widzę translator i tekst po angielsku co jest nie tak czy ma mi się tłumaczenie pokazać w innym miejscu?

__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 16:37
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Elu, u mnie działa. Specjalnie dla Ciebie zainstalowałem. On działa "w tle", tzn. nawet nie trzeba uruchamiać go z ikonki (nawet nie ma jej na pulpicie - a może Ty znalazłaś?).
Trzeba tylko w angielskim tekście zaznaczyć wyraz, czy fragment tekstu, i na tym (lub obok) kliknąć prawym. Pokazuje się na dole po angielsku, a zaraz w prawo, za białą strzałką po polsku.
Masz tu przykład:


"File Extentions" = "Rozszerzenie plików"

Powodzenia.
S.

P.S. Masz dwa zbędne dodatki: HP Smart i Microsoft.NET. Natomiast brakuje Ci kilku innych, baaardzo przydatnych.
Masz wersję FF 3.6 - czy tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 16:58
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Stefanie
chodzi o to że nie ma tłumacenia może w opcjach coś nie tak



zrobiłam to samo co ty i pusto, on faktycznie ma działać w tle bo żadnej ikonki nie ma. Inne dodatki bedę instalować tylko ja to tak ostrożnie podchodzę do nowych zmian boję się coś popsuć. FF mam 3,5,7
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 17:19
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Elu, faktycznie nie widać. ja mam nowszą wersję, 0.7.
Zrób tak. Najpierw kliknij "Znajdź aktualizacje" (na samym dole Dodatków).
Dla wszystkich zaptaszkuj ("Dołącz tę..."). Jak zobaczysz, że masz wersję 0.7, to jeszcze raz spróbuj, może zadziała. Potem znów pogadamy.
S.

P.S. I sprawdź jeszcze raz jaką masz wersję FF. Bo coś mi się nie zgadza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 17:24
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Stefan
Dodatek Microsoft Net itd. to był (Ty też masz taki)



A to HP Smart Web to mi się zaintalowała jakaś aktualizacja drukarki i ikona jest na pasku po jej kliknięciu pokazuje się pasek z boku - nie wiem co to.Nie ma opcji odinstalowania w dodatkach

__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 17:33
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Stefan
Sprawdziłam tak jak kiedyś instruowałeś Pomoc>informacja o wydaniu i pisze 3.5.7 jak widać

__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 17:48
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Stefan
Dziękuję ,zaktualizowałam gTranslate mam teraz 0.7 i działa tzn że jest tłumaczenie. Przepraszam że zawracam ci tak bez przerwy głowę i ręce ale ufam Twoim radom i uwagom i powoli trochę z małym bojkiem ale zaczynam coś ściągać i instalować w moim laptopie mam Vistę więc wygląd może się trochę różnić.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 17:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Elu, najpierw zrób aktualizacje. I powiedz mi, nawet nie rób zrzutu, jaką masz wersję gTranslate i Microsoft. NET.
Z tym HP Smart daj sobie spokój, niech zostanie. On jest dla drukarki HP, i nie tylko. Ja go wypróbuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 12-02-2010, 15:57
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie gtranslate

Niepotrzebnie się zniechęciłeś Stefan do tego gTranslate bo w opisie piszą:
The extension uses the Google translation services to translate the text.
czyli: Ta wtyczka używa tłumacza Google do tłumaczenia tekstu.
Czyli to to samo, tylko dorobiony interface do powiązania tego z FF.
Po usunięciu tego nieszczęsnego "no" też by przetłumaczył.

Natomiast sama konstrukcja tego przykładowego zdania jest inna niż w języku polskim bo po tłumaczeniu wyraz po wyrazie wychodzi:
nie bezprzewodową kartę znaleziono

a powinno być oczywiście:
bezprzewodowej karty nie znaleziono

Czyli to pierwsze "nie" odnosi się do ostatniego wyrazu w zdaniu. No i jak sobie ten tłumacz ma z tym poradzić? Dziwnie ci anglojęzyczni piszą. Ale Polacy też potrafią w swoim języku nieźle namieszać
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 17:28
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Od dłuższego czasu korzystam z przeglądarki FF. Ułatwia mi szybkie przemieszczanie się i w sumie przyzwyczaiłam się do niej. Do ostatniej aktualizacji działała bezbłędnie. Lecz ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że się nie wyłącza. Gdzieś tam tkwi, choć jej nie ma na ekranie, ani w pasku.
W czym to się objawia?
1. Kiedy ją wyłączam (zapisz i zakończ), np wtedy gdy uruchamiam program graficzny, to gdy próbuję od nowa ją wyciągnąć, pojawia się komunikat;
Program nie może zostać uruchomiony, gdyż nie został zamknięty.
Nie ma siły, muszę wyłączyć komputer i od nowa go włączyć.
2. Podobnie jest, gdy wyłączam komputer. Zawsze ostatnio jest okno Kończenie programu.Coś tam się zapisuje i muszę kliknąć Zakończ teraz
Rozmawiam już z jedną osobą, która ma podobne problemy, ale czy to i u innych sie powtarza. Napiszcie proszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 18:15
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Już na pierwszej stronie tego tematu wyraziłem swoja opinie na temat FireFoxa ale powtórzę raz jeszcze.To nie jest dobra przegladarka,ma ciągle nowe dziury w swoim oprogramowaniu a poza tym dodatkowo zajmuje sporo miejsca na dysku gdyż Internet Explorera nie da się w całości usunąć bez szkody dla systemu.Reklamujacy ja Stefan nawet nie odniósł sie do moich watpliwości w tym zakresie,czyli moge przyjąć że je popiera.Te wszystkie "dodarki" do FireFoxa juz w systemie są wbudowane dla IE,wystarczy tylko z nich korzystać .Gdy chce się "ulepszyć" IE wystarczy tylko mała nakładka na niego i żaden FireFox takiej szybkosci działania nie osiagnie.Sam też korzystałem z FireFoxa gdyż, szczególnie młodzi bardzo ja preferowali ale obecnie powiedziałem sobie że FireFoxa NIGDY WIĘCEJ bo te różne niespodzianki na własnej skórze przeżyłem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 18:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Mam zainstalowane dwie przeglądarki IE i FF wole jednak korzystać z FF. Która lepsza? nie wiem, nie jestem znawcą komputerów, mam od tego "młodego"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 19:44
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Już na pierwszej stronie tego tematu wyraziłem swoja opinie na temat FireFoxa ale powtórzę raz jeszcze.To nie jest dobra przegladarka,ma ciągle nowe dziury w swoim oprogramowaniu a poza tym dodatkowo zajmuje sporo miejsca na dysku gdyż Internet Explorera nie da się w całości usunąć bez szkody dla systemu.Reklamujacy ja Stefan nawet nie odniósł sie do moich watpliwości w tym zakresie,czyli moge przyjąć że je popiera.Te wszystkie "dodarki" do FireFoxa juz w systemie są wbudowane dla IE,wystarczy tylko z nich korzystać .Gdy chce się "ulepszyć" IE wystarczy tylko mała nakładka na niego i żaden FireFox takiej szybkosci działania nie osiagnie.Sam też korzystałem z FireFoxa gdyż, szczególnie młodzi bardzo ja preferowali ale obecnie powiedziałem sobie że FireFoxa NIGDY WIĘCEJ bo te różne niespodzianki na własnej skórze przeżyłem

Też obserwuję systematyczny rozwój IE. Cały czas ją mam, ale korzystam, tylko sporadycznie. Nie przenoszę się całkowicie, bo w FF mam wszystko pięknie uporządkowane i pofolderowane. Za największą wadę IE uważam, że ilość reklam, które tam pakują jest przeogromna. Jak mam tracić czas na poszukiwanie ukrytego krzyżyka, to wolę FF.

I w dalszym ciągu nie wiem, czy problem, który opisałam, to tylko mój, czy powszechny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 20:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Lecz ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że się nie wyłącza. Gdzieś tam tkwi, choć jej nie ma na ekranie, ani w pasku.
W czym to się objawia?
1. Kiedy ją wyłączam (zapisz i zakończ), np wtedy gdy uruchamiam program graficzny, to gdy próbuję od nowa ją wyciągnąć, pojawia się komunikat;
Program nie może zostać uruchomiony, gdyż nie został zamknięty.(...)
2. Podobnie jest, gdy wyłączam komputer. Zawsze ostatnio jest okno Kończenie programu.Coś tam się zapisuje i muszę kliknąć Zakończ teraz
Napiszcie proszę.
Haniu, zdarzyło mi się to kilkakrotnie.
Poza tym, kiedy "budzę" kompa po odejściu na jakiś czas zamykając przeglądarkę i zostawiając jeden uruchomiony program - pojawia mi się często informacja, że mam uruchomione 2 programy.
Myślałam, że to starcze kaprysy komputera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 20:36
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Myślałam, że to starcze kaprysy komputera

Właśnie dlatego pytam. Bo albo mój staruszek niedomaga, albo Mozilla coś wydumała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 20:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Właśnie dlatego pytam. Bo albo mój staruszek niedomaga, albo Mozilla coś wydumała.
Jak na mój gust (nikłą znajomość komputerów) tez tak miewałem przy starym komputerze teraz mam nowszy i tego nie widzę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 21:25
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Do ostatniej aktualizacji działała bezbłędnie. Lecz ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że się nie wyłącza. Gdzieś tam tkwi, choć jej nie ma na ekranie, ani w pasku.
W czym to się objawia?
1. Kiedy ją wyłączam (zapisz i zakończ), np wtedy gdy uruchamiam program graficzny, to gdy próbuję od nowa ją wyciągnąć, pojawia się komunikat:
"Program nie może zostać uruchomiony, gdyż nie został zamknięty".
Nie ma siły, muszę wyłączyć komputer i od nowa go włączyć.
2. Podobnie jest, gdy wyłączam komputer. Zawsze ostatnio jest okno Kończenie programu.Coś tam się zapisuje i muszę kliknąć Zakończ teraz
...czy to i u innych się powtarza. Napiszcie proszę.
Haniu. nie spotkałem się z czymś takim - FF spisuje się bez zarzutu.
1-szy p. dotyczy przeglądarki. Czy IE także?. I do jakiej wersji zaktualizowałaś FF?.
2-gi p. dotyczy komputera. Problem może mieć związek z GG (nową wersją), albo z Nero..

Piszesz, że za Kończenie (pracy) programu "coś tam się zapisuje".
Co się zapisuje?. To ważne. Być może należy to usunąć. Gdzie? - być może w Autostarcie.

Taki przykład:
http://peb.pl/logi-do-sprawdzenia/54...z-svchost.html - tutaj trzeba było wyłączyć svchost

Inny przykład:
Masz nero? Usuń z autostartu "nmbgmonitor" (np. start -> uruchom -> msconfig -> uruchamianie)
To pochodzi z:
http://forum.pcformat.pl/thread-194325.html

I 3-ci:
http://forum.pclab.pl/t296520.html - ten dotyczy Nero.

Haniu, mam b.słabą nadzieję, że Ci pomogłem, gdyż strzelam trochę w ciemno.
Autostart, i to co w nim masz - masz na ścieżce napisanej kursywą.
Masz go też w CCleaner-ze.
Moim zdaniem b.dobry do tego celu jest Startup Manager, (#210 "Komputer-poznać.."), który podpowiada, których plików nie należy zamykać.

Pozdrawiam.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 17-02-2010 o 21:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Sanna eSenior 84 21-06-2010 13:37
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Stefan eSenior 0 28-11-2008 19:22
Mam problem z przeglądarką Firefox 3.0.1. Stefan eSenior 2 27-08-2008 22:01
Telewizja internetowa krise1 Różności - wątki archiwalne 1 21-01-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.