menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-08-2018, 21:13
pomoc2018 pomoc2018 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Szczecin, Polska
Posty: 4
Domyślnie pomoc przy bolach kregoslupa


Dzien dobry Panstwu,

chcialbym sie podzielic i udostepnic kazdej cierpiacej osobie nasze doswiadczenie i wiedze na temat pozbycia sie choroby kregoslupa. Wiedze i doswiadczenie zdobylismy z koniecznosci, poniewaz jeszcze nie tak dawno temu moja Zona byla osoba bardzo cierpiaca majac problemy z chorym kregoslupem a dokladnie ucisk na nerw tzw. zespol korzeniowy lędzwiowy. Wielomiesieczne konsultacje lekarskie i terapeutyczne nie przynosily poprawy, a wrecz przeciwnie.
Wydalismy mnostwo pieniedzy, bo chcac bez kolejek trzeba bylo za wszystko placic.
Celem uzupelnienie i zrozumienia, dlaczego „udalo” nam sie przez przypadek znalezc pozytywne rozwiazanie i pomoc, musze dodac, ze przez 39 lat mieszkalismy w Niemczech i dopiero od niedawna w Polsce. W naszej domowej bibiotece znajdowala sie ksiazka, ktora zmienila wszystko. Zapomnielismy o tej ksiazke, kupionej przed laty. Teraz okazala sie bardzo przydatna.
Autor ksiazki, znany na swiecie niemiecki specjalista w dziedzinie leczenia ukladu kostnego a przede wszystkiem schorzen kregoslupa, opisuje sprawdzona i jedyna w swoim rodzaju metode, stosowana w Jego Klinikach w Niemczech, ktora juz pomogla tysiacom ludzi oraz moje Zonie rowniez.
Nie musze dodawac, ze metoda ta nie jest stosowana w Polsce.
Nawiazalismy kontakt z Klinika w Niemczech. Termin konsultacji wyznaczono za trzy dni.
Zaraz po konsultacji otrzymalismy dwa pierwsze terminy zabiegow w krotkich odstepach czasowych. Zabieg trwal okolo 15 minut i jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu 20 minutowa obserwacja pacjenta i do domu.

W zaleznosci od stopnia doleglowosci, przewidywane sa 4 do 8 zabiegow.

W przypadku moje Zony juz po pierwszym zabiegu nastapila poprawa do tego stopnia, ze nie musiala przyjmowac od dlugiego czasu zadnych lekartw przeciwbolowych,bez ktorych wczesniej po prostu „nie funkcjonowala”.

Szukalismy mozliwosci leczenia na terenie Polski, lecz wszystkie nasze zapytania do wyspecjalizowanych klinik jak i konsultacje lekarskie sprowadzaly sie do operacji kregoslupa, ktore:
- sa metodami bardzo inwazyjnymi z negatywnymi skutkami ubocznymi
- nie gwarantuja calkowitego wyleczenia
- zwiazane z duzymi kosztami
- zwiazane z bardzo dlugim okresem wyczekiwania na termin operacji
- dlugotrwalym, zmudnym i kosztownym okresie rekonwalescencji

Dlatego wybralismy inna droge, ktora okazala sie byc w kazdym punkcie lepsza.

Na koniec jeszcze mala dygresja: calkowity koszt leczenia w Niemczech sfinansowany zostal przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) na podstawie dokumentacji oraz zlozonego wniosku.

Zainteresowanym, chorym i cierpiacym ze wzgl. na problemy z kregoslupem, chetnie wskaze droge, ktora wyzej opisalem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-01-2019, 14:24
Basia_1955 Basia_1955 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 92
Domyślnie

Osobom, które mają problemy z kręgosłupem ze swojego doświadczenia mogę polecić, na przykład dobre materace i poduszki do spania. W nocy kręgosłup też pracuje jeśli mamy niewygodne łóżka czy kanapy. Warto o to zadbać, a też na pewno odczujemy ulgę w innych częściach ciała. Jest to inwestycja, ale razem z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-07-2021, 08:47
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Jasne, że tak. Przecież to zawsze lekarz powinien decydować o tym, co mogłoby być dla Was najkorzystniejsze. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://ktomalek.pl/srodki-przeciwbo...a-dzieci/k-1/1 i zorientowali się w temacie doboru odpowiednich środków przeciwbólowych. Warto mieć to na uwadze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-08-2021, 18:37
krystyna226's Avatar
krystyna226 krystyna226 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Tarnów
Posty: 17
Domyślnie

Mój mąż cierpiał po wypadku na dotkliwe bóle kręgosłupa. Lekarz podejrzewał dodatkowo wodogłowie, co zupełnie nas zmroziło. Każdego dnia padało pytanie: czy wodogłowie można wyleczyć? Okazało się na szczęście, że diagnoza była błędna, choć z bólami kręgosłupa mąż niestety nadal walczy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pomoc przy bolach kregoslupa pomoc2018 zachodniopomorskie 0 05-08-2018 21:06
Pomoc Maria1960 Oddam, potrzebuję 0 17-10-2012 20:56
Pomoc!!!! lucjusz eSenior 0 13-06-2011 10:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.