menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 09:25
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość


Cześć. Rodzic zachowuje udział w swoim domu (50% całości) ale zapisuje na nas testament. Chcemy wykupić drugą część domu od rodzeństwa poprzez kredyt hipoteczny pod tę nieruchomość. Da się?
1. Czy rodzic może zgodzić się na wpis do kw o obciążeniu nieruchomości hipoteką, a my go spłacamy?
2. Czy rodzic musi być współkredytobiorcą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 09:57
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 607
Domyślnie

Nie da się ..nie jesteś właścicielem ..zapis w testamencie to nie własność tym bardziej, że można go zmienić w każdej chwili..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 12:50
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Ja to widzę tak: drugą część wykupujecie od rodzica, bo testament ma zastosowanie dopiero po śmierci. Droga prostsza ale droższa to: zrobienie darowizny na 50% domu. Pożyczka hipoteczna pod zastaw całości, rodzic wyraża zgodę na obciążenie hipoteką bez przystępowania do kredytu (oczywiscie nie we wsyzstkich bankach da radę to zrobić). Opcja tańsza ale nie wiem czy ktoś na to pójdzie: umowa przedwstepna na zakup połowy domu pod zastaw jego całości. Analogicznie rodzic wyraża zgodę na obciążenie całości. Nie wiem jak w drugiej opcji banki podejdą do zakupu samego udziału. Jest też trzecia opcja- można od rodzica dostać najpierw darowiznę 50% domu, potem kupić drugą połowę w standardowym procesie. Rodzic dostaje pieniądze i daruje je rodzenstwu.
Zerknij sobie na stronę:
https://lodzkiekspert.pl/blog/przeni...st-to-mozliwe/

Jest tutaj więcej porad w zakresie przeniesienia hipoteki na inną nieruchomość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 17:45
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 607
Domyślnie

Przy darowiźnie trzeba brać pod uwagę zachowek dla rodzeństwa a banki niechętnie udzielają kredytu na część nieruchomości ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-05-2021, 20:56
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Akurat ja takich rzeczy jeszcze nigdy nie robiłam więc nie mogę nic ciekawego powiedzieć w tym zakresie. Natomiast wiem z doświadczenia, że jest możliwość szybkiej sprzedaży naszych nieruchomości. Warto w tej sprawie skontaktować się z firmą http://skupnieruchomoscidom.pl/ która zajmuje się profesjonalnym skupem nieruchomości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Odziedziczona nieruchomość - sprzedać czy wynająć miloszczek Senior w banku 6 19-08-2022 11:31
nieruchomość nad morzem roslinka123 Różności 1 05-06-2020 21:33
Przyszo odwrconej hipoteki w Polsce - komentarze 93.105.84.xxx Ogólny 0 01-11-2012 16:51
Ciało Anny Walentynowicz zamienione z inną ofiarą katastrofy smoleńskiej - komentarze pigwa Ogólny 3 03-10-2012 18:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.