menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10141  
Nieprzeczytane 25-09-2021, 14:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Jaśmina przemówiła i oddała nasz głos w Sejmie RP!

Kilka dni temu Sejm obradował nad nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Projekt zmian zakładał uszczelnienie przepisów tak, by sklepy, które otwierają się w niedziele pod pretekstem świadczenia usług pocztowych, musiały wykazywać, że ponad połowa ich przychodów pochodzi właśnie z tej działalności. Posłowie stanęli przed dylematem czy projekt zmian poprzeć, czy go odrzucić?

My, kilkanaście dni wcześniej, podczas Pierwszego Kongresu Ruchu Polska 2050 przedstawiliśmy Jaśminę - nowego, wirtualnego członka Ruchu, a właściwie grupowego decydenta, który w naszym zamyśle oddaje w ręce użytkowników prawo wyrażania swojej woli w ważnych dla Ruchu sprawach.

To pierwsza w Polsce aplikacja polityczna, przywracająca znaczenie demokracji bezpośredniej. Na razie w niewielkiej skali Stowarzyszenia Polska 2050, ale w przyszłości możliwe, że z jej doświadczeń skorzystamy by umożliwić wszystkim Polakom głosowanie on-line.

W pierwszym głosowaniu za pośrednictwem Jaśminy członkowie Stowarzyszenia odpowiedzieli na pytanie o to, jakie stanowisko wobec zakazu handlu w niedzielę powinien zająć Ruch Polska 2050. Głosowanie poprzedziła debata, przedstawiająca stanowiska obu opcji.

Głosujący zdecydowali o liberalizacji obowiązujących przepisów i jednoczesnym zagwarantowaniu pracownikom handlu minimum dwóch niedziel wolnych od pracy w miesiącu.

Gdy w piątek, 17 września, w Sejmie rozpoczęło się głosowanie nad przyszłością ustawy o zakazie, wszyscy członkowie Koła Parlamentarnego Polska 2050 zagłosowali zgodnie z wolą wyrażoną poprzez Jaśminę! Pierwszy raz w Polsce!!!

I jak się teraz czujesz? Masz przecież swój udział w tym sukcesie!

Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa: Jaśmina została pobrana na urządzenia mobilne już niemal 30 tysięcy razy! Wkrótce przekroczymy tę liczbę i okaże się, że używa jej więcej osób niż dziś liczy nasz Ruch! A może właśnie dzięki Jaśminie ktoś jeszcze zdecyduje się na wspólną pracę dla Polski zielonej, demokratycznej i solidarnej? Chcesz do nas dołączyć?

Jaśminę możesz pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Chcemy razem z Tobą zmieniać Polskę na lepsze. #WiemyJak. Zależy nam na tym, aby wyraźnie słyszeć Twój głos.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10142  
Nieprzeczytane 25-09-2021, 14:55
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

kibice na żywo ze Szczecina

https://twitter.com/Gnoj2013/status/1421202431900372999
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10143  
Nieprzeczytane 25-09-2021, 15:13
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

tylko w TVP
pozdrowienia ze Szczecina

https://twitter.com/Gnoj2013/status/1421202431900372999
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10144  
Nieprzeczytane 26-09-2021, 10:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Z sieci internet


Kazik Baranowski jest w: Billstedt, Hamburg, Germany.
2 godz. ·
„PIĘĆDZIESIĄTKA" REDAKTORA MAZURKA…

Opisałem niedawno w jednym z postów pewne wydarzenie sprzed kilkunastu lat - program w Telewizji Szczecin z udziałem Grzegorza Napieralskiego (wówczas SLD) i Joachima Brudzińskiego. Pisałem o kłótni na wizji dwóch wielkich wrogów politycznych, skakaniu sobie do oczu, przerywaniu i wpadaniu w słowa, złośliwościach i wzajemnych oskarżeniach, jakie padały wtedy z ust ich obu. Ale tylko do czasu, gdy nie padła komenda „kamery stop!”. Wówczas, w tle końcowych napisów, można było zobaczyć we wnętrzu studia, jak ci rzekomi wrogowie, toczący przed chwilą wojnę na śmierć i życie, z uśmiechami na ustach podchodzą do siebie, serdecznie poklepują po plecach, ściskają sobie dłonie i zapewne wymieniają uprzejmości. Gratulują sobie nieprzejednanej postawy w trakcie słownego pojedynku. Pomyślałem wówczas, że pewnie za chwilę, przyjacielsko objęci, pójdą razem na wódkę albo do agencji towarzyskiej. I uczczą tę pokazówkę lub teatrzyk, jaki przed nami odegrali…
PALANTY. I teraz, po doniesieniach medialnych z imprezy urodzinowej u redaktora Mazurka, mam pewne deja vu. Czuję się podobnie, jak wtedy. Wydymany i wku*wiony. Nie przyjmuję do wiadomości głosów co poniektórych znajomych z Fb, że to tylko impreza urodzinowa. Że przecież to nie Budka i Siemoniak zaprosili Suskiego, Szumowskiego, Glińskiego, Lipińskiego i Emilewicz. Że mogli nie wiedzieć, kogo spotkają wśród zaproszonych gości itd. ***** mnie to obchodzi, co sobie myśleli politycy PO idąc na ten jubel. I kogo lub czego się na nim spodziewali. Suski, Szumowski, Gliński i Dworczyk to są nie tylko wrogowie polityczni, barbarzyńcy i niszczyciele naszego państwa. Ale także wielokrotni przestępcy! Przebywanie w ich towarzystwie, wspólne popijanie wódy i beztroskie rozmowy kłócą się nie tylko z politycznym wizerunkiem wysokich funkcjonariuszy PO, który oni sami sobie stworzyli. Ale przede wszystkim z elementarną przyzwoitością. A także uczciwością względem własnych wyborców. Jestem zresztą pewny, że politycy PO wiedzieli wcześniej, kogo spotkają na imprezie. No i zdawali sowie sprawę, że impreza odbywać się będzie w czasie, gdy oni bezwzględnie powinni przebywać w Sejmie. Schetyna też był przez Mazurka zaproszony. Ale odmówił, bo swój udział w popijawie uznał za niestosowny. I nie ma co się teraz rozpływać w pochwałach nad jego szlachetnością i wzorową postawą, bo postąpił po prostu tak, jak powinien postąpić przyzwoity Polak i odpowiedzialny polityk.
Jeśli jednak Budka, Siemoniak i Neuman rzeczywiście nie wiedzieli, to widząc ryj tej mendy Suskiego, powinni obrócić się na piętach i wyjść. Może gdyby byli szeregowymi działaczami partii opozycyjnej, patrzyłbym na to bardziej tolerancyjnie. Może machnąłbym ręką i nazwał ich tylko „głupkami”. Ale przecież oni należą do partyjnej elity! Budka, jako szef klubu parlamentarnego PO, jest w hierarchii PO tuż za Donaldem Tuskiem, wyżej od Rafała Trzaskowskiego! Wszyscy trzej są twarzami partii w mediach, mają na co dzień gęby pełne frazesów o konieczności odsunięcia bandytów od władzy, trwania w oporze i walki o odnowę życia publicznego. A potem idą sobie na imprezkę walnąć kielicha z Suskim i tym debilem Cymańskim, których rzekomo chcą odsunąć od tej władzy. I w dodatku robią to tuż po tym, jak na konwencji PO przywódca ich partii, w płomiennym przemówieniu, wyraźnie podkreślił, że skrót „PO” musi zacząć oznaczać także „Pełną Odpowiedzialność”. Zaznaczył również, że politycy jego partii są „odpowiedzialni za nadzieje i lęki Polaków, a nie za swoje kariery…”. No to ci trzej podwładni Tuska właśnie bardzo podbudowali nasze nadzieje i jednocześnie rozwiali wszelkie lęki…
Największy zawód sprawił mi Borys Budka. Może dlatego, że po Siemoniaku i Neumanie niczego dobrego się ostatnio nie spodziewałem i nigdy nie darzyłem ich jakąś szczególną sympatią. A Budkę i owszem. Niegdyś był on jednym z moich ulubionych polityków PO i naprawdę wiązałem duże nadzieje z wyborem go na szefa partii w 2019 r. Zawiodłem się srodze, ale nie aż tak, by wieszać na Budce psy i potępiać w czambuł jego działania. A właściwie brak działań… Bo po wyjeździe Tuska do Brukseli wszyscy kolejni liderzy PO byli do dupy, nijacy i nieskuteczni, bez charyzmy i pomysłów na sukcesy wyborcze PO. Budka nie była ani dużo lepszy od Kopacz i Schetyny, ani dużo od nich gorszy.
Przestałem go lubić dopiero kilka miesięcy temu, w lipcu, po powrocie Tuska. Nie tylko przestałem go wtedy lubić, ale zaczął mnie także wkurzać. Właśnie z powodu okoliczności przekazania władzy Tuskowi. Przegrać z Tuskiem walkę o władzę to nie jest żaden wstyd, bo w rywalizacji z Tuskiem mało komu udawało się wygrywać. Doprowadził do rozpaczy i postawił pod ścianą brytyjską premier May oraz jej brexitowych negocjatorów, a to byli przeciwnicy znacznie grubszego kalibru, niż Borys Budka. Więc dla Tuska taki Budka, który w ciągu ostatniego roku nie miał na koncie żadnych sukcesów, miał natomiast kilka bolesnych wpadek, to był bardzo łatwy przeciwnik. Ale Budka mógł oddać rywalowi władzę w partii z klasą. Trzaskowski też przegrał w lipcu batalię z Tuskiem. Ale zachował się wtedy tak, jak tego oczekiwałem. Właśnie z klasą. Natomiast Budka starał się za wszelka cenę pokazać, że powrót Tuska to jego zasługa, a nie klęska. Może wielu z wyborców PO przekonał tymi swoimi zapewnieniami, że to on wymyślił come back Donalda. Że to on wszystko zorganizował i jest z oddania władzy w partii wręcz zadowolony. Tę wersję podtrzymywał zresztą także sam Tusk. Ale ja tej wersji nie kupuję. Moim zdaniem nie ma w niej ani słowa prawdy…
Jest tylko cicha umowa dwóch polityków. Choć nie było mnie przy ustalaniu przez nich sposobu zmiany przywództwa, to mogę to sobie łatwo wyobrazić. Budka dostał od Tuska propozycję nie do odrzucenia. Albo rezygnuje z walki o władzę, dostaje w nagrodę funkcję przewodniczącego klubu PO w Sejmie i zostaje ogłoszony pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, albo decyduje się na starcie z Tuskiem i zostaje zniesiony z ringu na noszach. Gdzieś w tych poufnych negocjacjach przewijała się na pewno kwestia przyszłości Trzaskowskiego, ale teraz nie jest to już ważne. Role zostały rozpisane i obaj politycy się ich trzymali. Tusk bez trudu wygrał batalię, Budka pozornie jej nie przegrał, został 2. osobą w partii i mógł chodzić w aureoli tego, który zainicjował powrót wielkiego Tuska do polskiej polityki. Przez pierwsze 2 tygodnie nie odstępował Tuska nawet na krok. Jak dobry gospodarz oprowadzający gościa po swoich dobrach…
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10145  
Nieprzeczytane 26-09-2021, 10:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

ciąg dalszy .........
Ale ja nie zapomnę wyglądu oraz zachowania Budki i Trzaskowskiego podczas lipcowego, inauguracyjnego wystąpienia Tuska na Radzie Krajowej PO. Wpatrzonego w Tuska jak w święty obraz Budki, pozornie zachwyconego i uśmiechniętego. Takim rozanielonym wzrokiem wpatrują się w Kaczyńskiego jego wyznawcy podczas przemówień Prezesa. Tyle, że ci wyznawcy kochają i podziwiają Kaczyńskiego naprawdę. A Budka czuł wtedy zawód, gorycz porażki i złość do Tuska, choć usilnie starał się tego nie okazywać. I wyrazu twarzy Trzaskowskiego… Nieruchomej, spokojnej, poza napięciem nie odzwierciedlającej żadnych emocji. Z oczami utkwionymi w wielkiego rywala. W oczach Budki widziałem wtedy słabość, uległość i nieszczerość. Złościło mnie to, co widziałem. A w oczach Trzaskowskiego, dopiero co pokonanego przecież przez Tuska, zobaczyłem wtedy siłę, zawziętość i wyzwanie. Jestem starym, doświadczonym facetem. Wiele w życiu widziałem. I na pewno się nie myliłem...
Jeśli Budka, Siemoniak i Neuman rzeczywiście nie dostrzegali nic niewłaściwego we wspólnym imprezowaniu z Suskim, Szumowski, Glińskim i Dworczykiem, to znaczy, że nie tylko są zwykłymi głupkami i bufonami, ale także nie mają żadnej intuicji politycznej i zdolności przewidywania oraz odczytywania nastrojów własnych wyborców. Czyli nie nadają się ani do kierowania partią, ani w ogóle do polityki. Bo my, wyborcy partii opozycyjnych, mamy nieco inną wrażliwość i stawiamy poprzeczkę wymaganych postaw intelektualnych, moralnych oraz politycznych znacznie wyżej, niż jakiś debilny, otumaniony i zaślepiony elektorat PIS. Napisałem 2 dni temu, że wspólne imprezowanie z PIS-owskimi kanaliami, to jak balowanie z pedofilami... To nie do końca prawda. Imprezowanie z takimi PIS-owcami, jak Suski i Szumowski, to coś znacznie gorszego. Bo wielu pedofilów to ludzie z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, często przez nich niezawinionymi. Przecież nikt całkiem zdrowy umysłowo nie krzywdzi małych dzieci. A Suski, Szumowski lub Dworczyk są mendami, bolszewikami i przestępcami z wyboru... I to ich całkowicie dyskwalifikuje.
MAZUREK. Przez długie lata byłem wiernym słuchaczem RMF FM. Także porannego programu Mazurka, bowiem akurat o tej porze jeżdżę samochodem do pracy. I właśnie m.in. z powodu Mazurka ponad rok temu przestałem słuchać RMF FM. Bo miałem już serdecznie dość tego niby obiektywnego profilu stacji, ale i samego Mazurka. To nie przypadek, że inaczej, bardzo ostro "przepytuje" on Schetynę lub nawet Kidawę-Błońską, a zupełnie inaczej Suskiego, Karczewskiego albo Dworczyka. Tych dwóch ostatnich Mazurek zaczął już chyba traktować jak rodzinę, bo nie było choćby jednego miesiąca, by nie występowali na antenie. I w trakcie pozornie ostrych dyskusji z nimi Mazurek robił wszystko, by nie wyrządzić im przypadkiem żadnej krzywdy. Jestem zresztą przekonany, że Karczewski też był wśród polityków zaproszonych przez Mazurka na imprezę. Tylko z jakichś powodów na nią nie dotarł…
Niedawno zupełnie przypadkowo słuchałem RMF FM, gdy gościem w programie Mazurka była posłanka PO Izabela Leszczyna. Przecierałem uszy ze zdumienia, bo prowadzący przez niemal 10 minut trwania programu czynił Leszczynie zarzuty, że 6-7 lat temu zagłosowała w Sejmie za jakąś tam ustawą dotyczącą finansów, a teraz jest przeciwna podobnemu rozwiązaniu! Mazurek nacierał i wciąż dopytywał się, jakim prawem posłanka PO diametralnie zmieniła zdanie, a Leszczyna broniła się, że kilka lat temu, w zupełnie innej sytuacji finansów publicznych, to pozornie identyczne rozwiązanie miało zupełnie inne znaczenie, niż obecnie. Jessssu... Czyli ja, który kiedyś lubiłem i ceniłem Borysa Budkę, a teraz go lubić przestałem, też powinienem chyba posypać głowę popiołem i mieć ciężkie wyrzuty sumienia. Słuchając tych pretensji Mazurka o jakiś epizod sprzed wielu lat, pomyślałem sobie, że gdyby tak Mazurek zechciał maglować w podobny sposób, w sprawach o niebo ważniejszych, swoich gości z PIS-u, to żaden z nich żywy by ze studia nie wyszedł. Choćby jeśli chodzi właśnie o diametralną zmianę zdania przez polityków PIS... Niespełna 4 lata temu, w porannym głosowaniu w Sejmie, 100% posłów PIS głosowało przeciw odwołaniu Szydłowej z funkcji premiera. Szydłowa dostała potem od swoich kolegów i koleżanek tradycyjną już owację na stojąco. Kilka godzin później ci sami posłowie i posłanki PIS owacją przyjęli dymisję Szydłowej i powołanie na premiera Cepa. Więc może Mazurek witałby teraz każdego swojego gościa z PIS-u pytaniem rozgrzewkowym - dlaczego pan/pani zmieniliście wtedy zdanie w ciągu zaledwie kilku godzin?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10146  
Nieprzeczytane 26-09-2021, 10:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

ciąg dalszy .....
Z Mazurka jest taki niezależny i bezstronny dziennikarz, jak z Kukiza totalna opozycja antypisowska… Gołym okiem widać, że nie trawi on polityków PO i zawsze przepuszcza ich przez „wyżymaczkę”. Choć Mazurek twierdzi, że ma "serce po lewej stronie", to jak na dziennikarza o lewicowych poglądach okazuje bardzo mało zainteresowania politykami Lewicy. Częściej w programach Mazurka gości ten skurw... Karczewski, niż wszyscy politycy Lewicy razem wzięci. No i jakoś ten rzekomo lewicowy światopogląd Mazurka nie przeszkadza mu wcale być od lat członkiem zespołu redakcyjnego "Sieci" braci Karnowskich. Czyli propagandowego szamba porównywalnego tylko z „kurwizją Info”. Widać mającemu „serce po lewej stronie” Mazurkowi ten prawicowo-nacjonalistyczno-katolicki fetor nie przeszkadza…
Sprzyjanie opozycji antypisowskiej przez Mazurka oraz RMF FM to mit, pieczołowicie pielęgnowany przez właścicieli i redaktorów stacji. Mają ułatwione zadanie w tym pozowaniu na rozgłośnię krytyczną i surową w stosunku do Nowogrodzkiej. Po prostu "kurwizja", a także różne "Gazety Polskie" i "Sieci" obniżyły standardy dziennikarskiej rzetelności, obiektywizmu oraz zwykłej uczciwości do poziomu mułu na dnie. Uprawiają tak zakłamaną, chamską i nachalną propagandę prorządową, że każde usłyszane w innych mediach słowo, surowo recenzujące lub wyszydzające PIS, jest przez Polaków odbierane jako przejaw sprzyjania opozycji. Ale to kamuflaż, pozory… Jestem już za stary, by się na to nabrać. Nie wystarczy, że Mazurek zada Dworczykowi jedno kłopotliwe pytanie, a Olbratowski i Kałamaga rzucą jakiś niewinny dowcip o "główce prącia Prezesa" lub o samym Prezesie, bym uznał, że mam do czynienia ze stacją „opozycyjną”. Tym bardziej, że jednym z głównych „prowadzących” jest w niej ta PIS-owska wesz Krzysztof Ziemiec. To on "obsługuje", niewątpliwie decyzją szefostwa RMF FM, najważniejszych polityków PIS. Mazurek jest tylko od takich "suskich", „szumowskich” lub "foglów-moglów".
Wcale nie będę zdziwiony, jeśli potwierdzą się pogłoski, że to sam Mazurek poinformował fotoreporterów „Faktu” o tym „wybuchowym” zestawie zaproszonych gości i zachęcił ich do zrobienia kilku fotek, które wywołają skandal, awanturę i wzajemne animozje... To do Mazurka podobne.
Dziękuję za uwagę.
I proszę o udostępnianie tego tekstu gdzie się da, komu się da i kiedy się da...
Jacek Nikodem vel Jacek Awarski

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...7f&oe=6176AEF1


Coraz więcej ludzi zaczyna denerwować teatr jaki nam serwują politycy i media zwące się niezależnymi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10147  
Nieprzeczytane 27-09-2021, 12:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Urodziny Mazurka - czego się dzięki nim dowiedzieliśmy
https://www.facebook.com/10180792839...89207059174586


Urodziny Mazurka - czego się dzięki nim dowiedzieliśmy
Eliza Michalik- subskrybuj mój kanał na YOUTUBE
Urodzimy redaktora Mazurka zaraz po aferze Krzysztofa Skórzyńskiego wiele nam mówią o tym, w jakim miejscu jest dziś polska polityka i dziennikarstwo. Warto przerobić tę lekcję i przyswoić informacje z niej płynące, a jest ich całkiem sporo. Konsekwencje polityczne poniósł dziś Borys Budka - PiS jak zawsze milczy, udając, że nic się nie stało. Ale to od obywateli, ich postawy i wiedzy zależy, czy politykom i dziennikarzom uda się wszystko tak po prostu przeczekać, bez trwałych konsekwencji. A może jednak coś zmienimy?

Degrengolada , nie tylko wśród polityków ale i w mediach. Dostało się opozycji .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10148  
Nieprzeczytane 27-09-2021, 12:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Wiosna Biedronia
·
🏳️*🌈 TAK dla równości małżeńskiej i adopcji w Szwajcarii!
W niedzielę obywatele i obywatelki Szwajcarii głosowali w referendum za równością małżeńską i możliwością adopcji dzieci przez pary tej samej płci. 64,1% było za, 35,9% przeciw. Teraz pary tej samej płci będą miały te same prawa co pary różnopłciowe, bo od 2007 roku mogły wstępować w związki partnerskie. To ważne, by pamiętać o tym zwłaszcza w przypadku referendum, które jest ważnym, ale kontrowersyjnym w przypadku praw człowieka narzędziem demokracji.
Równość to równość! Dlatego Nowa Lewica ma w programie równość małżeńską, bo już najwyższy czas na uznanie, że pary jednopłciowe powinny mieć dokładnie takie same prawa. W Sejmie jest też złożony przez Lewicę, pierwszy raz w historii, projekt ustawy o równości małżeńskiej 👩*❤️*👩👨*❤️*👨
💬 Chciałbym dożyć takich dni i wierzę w to głęboko, że każdy będzie mógł stanąć przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed prezydentem miasta i powiedzieć to sakramentalne "tak" - mówił w zeszłym roku europoseł frakcji Wiosny w Nowej Lewicy, Robert Biedroń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10149  
Nieprzeczytane 27-09-2021, 12:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

LET'S TALK! - WŁADYSŁAW FRASYNIUK - Człowiek-Instytucja
https://www.youtube.com/watch?v=K7ZvJ9GgbZ4


Kuba Wątły TV

LET'S TALK! - WŁADYSŁAW FRASYNIUK - związkowiec, działacz opozycji demokratycznej i więzień polityczny w PRL, polityk i przedsiębiorca. Przewodniczący Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna (1990–1991), Unii Wolności (2001–2005) oraz Partii Demokratycznej (2005–2006), poseł na Sejm I, II i III kadencji.

🇪🇺🇵🇱https://www.zrzutka.pl/kubawatly
🔴🔴🔴 WSPOMAGAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO, PÓKI JESZCZE MOŻNA NADAWAĆ!


Odpowiedź z Cytowaniem
  #10150  
Nieprzeczytane 28-09-2021, 11:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

NIEPOKOJĄCE objawy u DUDY i MORAWIECKIEGO? Mirosław Oczkoś ZWRACA uwagę na WAŻNY SZCZEGÓŁ
https://www.youtube.com/watch?v=Q8Uoy_BNi40


Sami widzicie że zapraszanie polityków do programu to nie ma sensu , wszystko co powiedzą to prymitywna propaganda dla nie mających pojęcia wyznawców partyjnych. Jedno jest ważne w przekazie rządzącej partii , to obrzydzenie wyborcom opozycji polityki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10151  
Nieprzeczytane 28-09-2021, 11:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Nepotyzm w PiS. Czarzasty: To ten sam rak, który wcześniej toczył PO. Przeraża mnie to| OnetNews
https://www.youtube.com/watch?v=Y9Ixkblc24I


- Sześć lat temu PO straciła na tym władzę. W tej chwili, po sześciu latach, ten sam rak toczy PiS — stwierdził w programie "Onet Opinie" Włodzimierz Czarzasty, pytany o wspólne śledztwo Onetu, Wyborczej i Radia ZET dotyczące rozdawania posad i poszerzania wpływów władzy w spółkach skarbu państwa.


Lilla Lilla

4 godziny temu
Nepotyzm i kumoterstwo istniało i będzie istnieć bez względu na przynależność partyjną Problem zaczyna się gdy taka rodzinka czy kolesie zaczynają zarabiać kokosy za mierną pracę i gdy
zaczyna się zatrudnianie bez kwalifikacji i doświadczenia na poważne stanowiska. Zawsze cierpi szary człowiek, który nie ma koneksji, choć ma kwalifikacje i doświadczenie.

Gdy my zdobędziemy władzę nepotyzmu nie będzie , rozliczymy tych co władzę stracili mówili przedstawiciele PiS .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10152  
Nieprzeczytane 28-09-2021, 14:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wacławie, widzę moje imię...czy to przypadek?

Cóż można powiedzieć?
Może tylko komentarz mojego ulubionego adwokata,
kiedyś senatora PO?

Cytat:
Robert Smoktunowicz
@RSmoktunowicz

Próbuję sobie przypomnieć…
Kto przez ostatnich 30 lat obejmując funkcje w SSP lub w spółkach samorządowych nie był jakiegoś polityka - znajomym,
powiązanym rodzinnie, poleconym, zaufanym lub w dobrych relacjach?
Można komentować równie cynicznie jak Tusk w dzisiejszej GazWyb…

Wystarczy zobaczyć mapę SSP obsadzonych przez PO PSL w latach 2007- 2015 .
Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!

Początkiem ujawnienia tych powiązań była afera Elewaru.
Tak było i będzie.
I dlatego nikt tego nie zmienia.
Rządzimy my, to nasi mają profity.
Rządzą drudzy to naszych troszkę przesuwają do tyłu, a tamci zbierają miód.
Nikt drugiemu wielkiej krzywdy nie zrobi. Tak to niestety działa
Pozytywem jest to, że te spółki wzięte przez PO ledwo dyszały,
teraz kwitną. Czyli dobry zarząd.
Później będzie zmiana, wszyscy mają tego świadomość.
Tu jest Polska, Wacławie....niestety a może?...?...stety?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10153  
Nieprzeczytane 29-09-2021, 09:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Lilu w komentarzu do linku : Nepotyzm w PiS. Czarzasty
https://www.youtube.com/watch?v=Y9Ixkblc24I , komentarz 2 , jeden dzień temu : Lila Lila napisała .....

Lila napisała :Rządzimy my, to nasi mają profity.
Rządzą drudzy to naszych troszkę przesuwają do tyłu, a tamci zbierają miód.

Lilu nie traktuj zarządzania państwem do zdobyczy kolonialnej na której "goły i wesoły"kolonialista może się wzbogacić . To my mieszkańcy Polski oczekujemy od rządzących sprawnego zarządzania naszymi pieniędzmi płaconymi w postaci podatków .To są nasze pieniądze nie PiS, PO, czy PSL-u . Oczekujemy od rządzących zatrudniania kompetentnych ludzi na stanowiskach decyzyjnych a nie partyjnych kacyków i ich rodzin , rodzin . To takie myślenie Szlachty o Państwie jako zdobyczy , doprowadziło do upadku I Rzeczypospolitej .

Prawo i Sprawiedliwość jest w nazwie partii rządzącej i tego oczekiwali wyborcy głosujący na tą partię , nie dla profitów. Czy Kaczyński i jego zwolennicy , jest ich ponad 8 milionów , chcą w ramach obietnic wyborczych , dać wszystkim zarobić łupiąc pozostałych wyborców ???
Lilu gdzie ta sprawiedliwość kiedy 6 lat minęło i nie rozliczono afer , nikomu ze starych ekip nie udowodniono braku kompetencji , pedofile w sutannach mają immunitet .Miało być pięknie Polska kraj szczęśliwości. Bogiem Ojcem Kaczyńskim i ich pomagierami w sutannach .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10154  
Nieprzeczytane 29-09-2021, 10:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Lila napisała : Rządzimy my, to nasi mają profity.
Rządzą drudzy to naszych troszkę przesuwają do tyłu, a tamci zbierają miód.
Nikt drugiemu wielkiej krzywdy nie zrobi. Tak to niestety działa Pozytywem jest to, że te spółki wzięte przez PO ledwo dyszały, teraz kwitną. Czyli dobry zarząd.


Lilu podaj przykłady lub sobie przeczytaj ekspertyzę o Polskiej Giełdzie , ekspertów niezależnych dostępna dla inwestorów zagranicznych , w bankach zachodnich. Otworzą ci się oczy na to co propaganda wtłacza ludziom nie mających pojęcia o inwestowaniu i ekonomi , wierzącym w mannę z nieba.

Przecież to Rząd ustala cenę benzyny ? bo w spółce pakiet kontrolny ma Państwo a decyzje pozostałych akcjonariuszy nie mają wpływu na zarządzanie. Kończy posiedzenie Rady Nadzorczej wystawny obiad i wizyta w kasie.
Jak to wszystko działa , mieliśmy obraz z shaw z zarządzaniem PiS w Stadninie Koni Arabskich. Masz inne dołujące spółki skarbu państwa : LOT, Kopalnie węgla , Stocznie itd. Czy tego nie widzisz?

Nie musi Państwo być "dojną krową" i być rozkradane jako łup wyborczy dla partii politycznych .Potrzeba zmiany ,dokonają ją pewnie ludzie młodzi , nie dokona tego obecne skorumpowane towarzystwo jakie zasiada w Sejmie , tolerujące przekręty i niegospodarność , już nie w milionach a w miliardach złotych .

Sześć lat minęło i nie pokuszono się o opracowanie jasnych zasad zatrudnienia w spółkach Skarbu Państwa i na stanowiskach w administracji państwowej.Są wzorce dostępne w krajach o ustabilizowanej demokracji . Są tam nasze konsulaty , jest Polonia ,czy nie można poprosić o ich rozwiązania z obsadą stanowisk jak oni sobie z tym radzą .????

Jest alternatywa dla tych co wspierają PO-PiS i skaczą sobie do gardeł dyskutując co kto powiedział , czy szukają usprawiedliwień pomawiając wcześniejszą ekipę rządzącą. Jest nią Polska2050 Jest nią program i poddane pod dyskusje propozycje też związane z obsadą stanowisk. Zastanówcie się wszyscy nad tym co widzicie i nie bądźcie "usłużnymi idiotami" i nie popierajcie bez zastanowienia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10155  
Nieprzeczytane 30-09-2021, 08:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Kamiński, stan wyjątkowy i migranci
https://www.youtube.com/watch?v=nIrGVU7f60M


Eliza Michalik

Z wystąpienia ministra Mariusza Kamińskiego dowiedziałam się, że bardzo wielu rzeczy nie wiemy (posłowie opozycji i opinia publiczna) o sytuacji migrantów na granicy. Rząd chce przedłużenia stanu wyjątkowego na podstawie informacji, których w żaden sposób nie można zweryfikować. Blokowanie dostępu do granicy dziennikarzom, organizacjom miedzynarodowym, włącznie z międzynarodowym Czerwonym Krzyżem, doniesienia o fizycznych i psychicznym znęcaniu się nad migrantami są bardzo niepokojące. Podobnie jak fakt, że ministrowi zdarzało się w przeszłości nadużywać uprawnień, więc jego wiarygodność w tej kwestii jest bardzo niska.

Kamiński i jego argumenty Eliza Michalik obala , mało wiarygodne , ściema.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10156  
Nieprzeczytane 30-09-2021, 10:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Szymon Hołownia - #Polska2050 - 30 września 2021 r.
https://www.youtube.com/watch?v=VDgVTagYj7I


Szymon Hołownia - #Polska2050 - 30 września 2021 r.
https://wspieraj.polska2050.pl/
Komentarz do propagandy serwowanej nam w TV na poziomie "debili".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10157  
Nieprzeczytane 30-09-2021, 11:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Konferencja NIK w sprawie wyników kontroli dot. Funduszu Sprawiedliwości
https://www.youtube.com/watch?v=baPBYD_lcdI


Zapraszamy na transmisję z konferencji Najwyższej Izby Kontroli, podczas której zostaną zaprezentowane wyniki kontroli dot. Funduszu Sprawiedliwości. Początek o godz. 11 na stronie głównej Onetu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10158  
Nieprzeczytane 30-09-2021, 13:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

PRZEJĄŁEM KANAŁ ORŁOSIA I WRESZCIE POWIEM WAM JAKA JEST PRAWDA!
https://www.youtube.com/watch?v=VaxUZV-1ENA


Maciej Orłoś

W dzisiejszym wydaniu W Telegraficznym Skrócie wreszcie usłyszycie prawdę: Wspaniała Kaja Godek, jeszcze lepszy Marek Suski (bo odpiera Unijne ataki). Będzie o tym jak Zbigniew Ziobro dzielnie nie poddaje się szantażowi ekonomicznemu Unii Europejskiej i o tym jak Premier Mateusz Morawiecki wspaniale negocjuje w sprawie kopalni Turów. Nawet w kąciku muzycznym będzie dziś spokojniej, chociaż niestety w obcych językach.

WEJDŹ TEŻ NA INSTAGRAM ANTKA: https://www.instagram.com/p/CE7GxnfHkhx/
WEJDŹ NA MOJEGO DISCORD'A: https://discord.gg/kmCSzs9QqN
JEŚLI CHCIAŁBYŚ WSPÓŁTWORZYĆ WTS ZOSTAŃ PATRONEM PROGRAMU O TU: https://patronite.pl/maciejorlos

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10159  
Nieprzeczytane 01-10-2021, 11:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

O polityce bez ściemy
https://www.youtube.com/watch?v=6WxojD8kaYs


Kto rządzi Platformą Obywatelską ?

1 . Donald Tusk
2 . Teściowa Tuska
3 . Każdy sobie rzepkę skrobie.


Politycy ekipy rządzącej myślą o sobie nie o ludziach.
Zapraszamy na nową odsłonę SSNL.

Prosimy Cię o wsparcie Sekielski Brothers Studio

patronite.pl/sekielski

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 01-10-2021 o 11:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10160  
Nieprzeczytane 02-10-2021, 09:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

„Róża Thun: Było już tanio, wkrótce będzie jeszcze taniej, i co ważne w lepszej jakości❗️
Europosłowie Komisji ITRE głosowali za przedłużeniem darmowego #roamingu w UE o kolejne 10 lat i zapewnieniem takiej samej jakości usług w roamingu jak w usługach krajowych. A ja pracuję nad tymi propozycjami w Komisji Rynku Wewnętrznego ❗️
⚠️ Ale to nie wszystko
Proponujemy, aby ceny połączeń międzynarodowych w ramach UE były takie same jak krajowych. Kilka lat temu wywalczyliśmy już limity opłat. Teraz czas na kolejny krok ❗️
�� Jest też ważna informacja dla operatorów.
Czekają nas ogromne obniżki na rynku hurtowych opłat roamingowych za przesył danych. Propozycje europarlamentarzystów idą dalej niż Komisji Europejskiej!
▶️ Wg danych, z roamingu korzysta ok 170 mln obywateli w #UE. Zniesienie opłat to jedno z większych success story #UE w ostatnich latach ❗️Co nie oznacza, że nie może być jeszcze lepiej ��
O dalszych postępach prac nad rozporządzeniem dot. roamingu będę Państwa informować na bieżąco.
EPP Group in the European Parliament #roaming #roamlikeathome”


Gratulacje
Pani Poseł!

Nie może nasz cieszyć osłabienie złotówki /więcej złotówek za dolara i Euro/ .Nastąpi wzrost cen owoców cytrusowych i towarów kupowanych w Euro i Dolarach
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe badania nadzieją dla chorych na astmę - komentarze Mar-Basia Ogólny 0 14-04-2017 20:18
Polecamy naszą nową ofertę dla seniora na rok 2016! wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 11-12-2015 15:17
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 01:16
Odwrócony kredyt hipoteczny nadzieją dla baby boomers - komentarze gatelin Ogólny 4 05-11-2008 14:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.