menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-05-2009, 11:15
robin robin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 30
Domyślnie mini traktory-kosiarki z unii - warto?


Mam pytanie.
Czy opłaca się sprowadzić z unii mini traktor-kosiarkę?
Znalazłem taką stronę z ogłoszeniami:
używane maszyny rolnicze z unii
Są tam używane mikrociągniki z kosiarką i tego dotyczy moje pytanie:
Czy lepiej sprowadzać używane maszyny rolnicze ale za to lepszych firm, czy kupować nową marketową tandetę.
Do półhektarowej działki rekraacyjnej chciałbym kupić taki mini-ciągnik z kosiarką. Ma służyć głównie do koszenia trawy.
Mogę na niego przeznaczyć do 10.000pln.
Nie wiem czy lepiej kupić nowy z gwarancją, ale "made in china" czy markowy, ale stary. Co o tym sądzicie.
Kupowaliście już takie używane maszyny?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 16:11
marianek marianek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Domyślnie

Moim zdaniem opłaca się sprowadzić używaną minikosiarkę z unii. Za takie maszyny nie płaci się cła. Na tej stronie Mascus, do której dałeś linka można umieścić darmowe ogłoszenie kupię:
Wchodzisz na stronę główną -
Używane maszyny
i tam znajdujesz rubrykę "umieść ogłoszenie"
W niej klikasz na "umieść ogłoszenie kupię"
Wyświetla ci się tabelka z możliwościami wyboru - rodzaj maszyny (kosiarki, minikosiarki, minitraktorki, itd), marka maszyny, kraj pochodzenia, cena.
To wszystko wybierasz i możesz jeszcze zaznaczyć opcję, że chcesz otrzymywać powiadomienie mailem jeżeli pojawią się maszyny, które odpowiadają twoim kryteriom.
Ja polecam używane minikosiarki z Włoch.
Można tam trafić na markowy używany sprzęt, w dobrych cenach a dodatkowo z gwarancją dilera.
Te twoje 10.000 na używaną minikosiarkę, to naprawdę dużo pieniędzy i możesz kupić prawie nowy markowy sprzęt za połowę ceny nowego.
Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-08-2021, 12:04
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

W sumie ja od jakiegoś czasu interesuję się rolnictwem i muszę przyznać, że jak najbardziej warto jest co nieco na ten temat wiedzieć. Całkiem niedawno miałam okazję natrafić na bardzo ciekawy wpis https://www.nadmorski24.pl/aktualnos...on-w-2018-roku i już teraz wiem jaka odmiana pszenicy jest najbardziej wydajna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-08-2021, 15:27
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

Wszystko zależy do jakich celów? Na jaki teren? Generalnie, jak szukacie sprzęty rolnicze, to możecie przy okazji odwiedzić sobie firmę Dozamech , która oferuje chociażby wysokiej klasy przenośnik ślimakowy . Wielu moich znajomych robiło już tam zakupy i są zadowoleni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-09-2021, 16:59
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Takie mini traktory i kosiarki są popularne teraz i według mnie są też praktyczne. Ja u mnie na roli posadziłam właśnie pszenicę ozimą i zobaczymy jak wyrośnie, czy będzie tak dobra w uprawie jak tutaj https://iszczecinek.pl/pl/651_materi...cy-ozimej.html pisali. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-09-2021, 12:28
Klara123 Klara123 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Polska
Posty: 151
Domyślnie

Jeżeli szukacie sprawdzonej oferty części do pomp oraz silników hydraulicznych, to osobiście mogę Wam polecic oferte, z której sam bardzo często korzystam - https://hydromotor.pl/czesci-silnikow-hydraulicznych/ . Co sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-01-2022, 09:30
Madka Madka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Polska
Posty: 6
Domyślnie

Na pewno warto się tym zainteresować, może akurat uda się znaleźć porządny sprzęt w dobrej cenie Podyskutować na takie tematy można i na bardziej specjalistycznych stronach jak agrofoto forum typowo już dla rolników. Na pewno coś więcej powiedzą tu w tym temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 14:09
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: poznań
Posty: 48
Domyślnie

Ja taki mini traktor mam właśnie i sprawdza się fajnie na roli, nic innego bym nie chciała mieć. A moja kukurydza w tym roku ma jakieś choroby, staram się dowiedzieć co to, tutaj https://www.syngenta.pl/atlas-chorob...roby-kukurydzy przeglądam właśnie atlas chorób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Do kiedy mini? Ewunia Moda i styl 112 15-05-2019 12:10
mini saga w języku angielskim granny Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 81 16-10-2009 11:45
Rotmistrz Witold Pilecki będzie bohaterem Unii Europejskiej. z centrum Polityka - wątki archiwalne 3 22-02-2009 18:37
Cele edukacji w Unii Europejskiej gratka Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 30 21-03-2008 19:48
Nowy program Unii Europejskiej - komentarze hanka93 Ogólny 0 05-12-2006 17:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.