menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 17:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
OK Dopisuje.

Czytając inne fora natknęłam się na KK-religie.
Katechetka uświadamiała dzieci że penis to jest kiełbaska,a ciuciurka po mojemu to jest słoninka.Wszyscy mężczyżni i chłopcy to Fuujj.Dodając do tego jeszcze komentarz na temat używania wkładek Allways jak będziecie to używać to wam dziurki zarosną.Ciekawe jeżeli mężczyżni i chłopcy to fuuuujjj to kto z kim będzie spółkować i z czego bedzie życ i czerpać korzyści KK.Spodziewam się komentarza od Lili którą b.serdecznie pozdrawiam.Wszystkich Was pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 18:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lekcje wychowawcze były i są. Specjalnie zadałem pytanie wnuczce chodzącej do klasy maturalne. Nigdy nie było zamiany lekcji wychowawczych na lekcje religii. Były i są. Problem gdy wychowawcą jest np. matematyk, polonista i zamienia lekcję wychowawczą w przedmiot który wykłada. Też tak było i jest. Dziennikiem, piórnikiem, linijką to można było kiedyś oberwać. Można było ucznia wyrzucić z klasy. Teraz nich nauczyciel spróbuje zastosować przemoc wobec ucznia, może pożegnać się z nauczaniem. Bywa odwrotnie to uczniowie wyszydzają, biją nauczycieli. Szkoła odpowiada za ucznia w czasie godzin jakie powinien uczeń przebywać w szkole. Jak piszę wyżej wnuczka jest prawie dorosła, ale w ubiegłym roku szkolnym musiałem po nią jechać do szkoły by ją odebrać bo się rozchorowała. Nie mogła podobno sama wracać. Co by było gdyby mnie nie było w domu?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 06:51
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
... Jak piszę wyżej wnuczka jest prawie dorosła, ale w ubiegłym roku szkolnym musiałem po nią jechać do szkoły by ją odebrać bo się rozchorowała. Nie mogła podobno sama wracać. Co by było gdyby mnie nie było w domu?
Szkola posiada specjalne pomieszczenia, w ktorych izoluje chore czy tez agresywne dzieci od innych uczniow. Gdyby Ciebie nie bylo to wnuczka pozostalaby pod opieka jednego z pedagogow, az do momentu przyjazdu rodzicow. Gdyby rodzice nie mogli wogole przyjechac (wypadek?) to dziecko zostanie przekazane pracownikowi pogotowia opiekunczego. W najgorszym razie dzieciak trafi do jednego z katolickich domow dziecka, gdzie moze przejsc przyspieszony kurs edukacji seksualnej.
Tak wiec nie ma sie czym przejmowac. Bez dziadkow swiat nie zginie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 07:32
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Jezeli chodzi o jezyk .. to chyba w Izraelu mowia po angielsku.. W koncu jezeli mialabym byc turystka to nie jest mi potrzebny hebrajski na 2 tygodnie???
Przy slabej znajomosci angielskiego mozesz sobie poradzic posilkujac sie polskim i rosyjskim na przemian. Co do czasu trwania wizyty to nikt nie moze przewidziec jak dluga bedzie podroz jego (to moje, nie biblijne).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 07:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Szkola posiada specjalne pomieszczenia, w ktorych izoluje chore czy tez agresywne dzieci od innych uczniow. Gdyby Ciebie nie bylo to wnuczka pozostalaby pod opieka jednego z pedagogow, az do momentu przyjazdu rodzicow. Gdyby rodzice nie mogli wogole przyjechac (wypadek?) to dziecko zostanie przekazane pracownikowi pogotowia opiekunczego. W najgorszym razie dzieciak trafi do jednego z katolickich domow dziecka, gdzie moze przejsc przyspieszony kurs edukacji seksualnej.
Tak wiec nie ma sie czym przejmowac. Bez dziadkow swiat nie zginie.
Ha, ha, ha. Nic innego jak pusty śmiech nie przychodzi mi na myśl. Sprawy nie będę rozwijał bo mija się z celem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 08:16
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Tutaj mozesz sie dowiedziec jak bardzo mi zalezy na Twoim zdrowiu zmuszajac Cie do smiechu http://wyborcza.pl/1,75480,429400.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 09:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Tutaj mozesz sie dowiedziec jak bardzo mi zalezy na Twoim zdrowiu zmuszajac Cie do smiechu http://wyborcza.pl/1,75480,429400.html
Mój śmiech był przez łzy, a o moje zdrowie sam się martwię. Twoje wypowiedzi w stosunku do mojej osoby są obraźliwe. Zakładam ponownie "ignora"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 15:27
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
... Zakładam ponownie "ignora"
Tadeusz nie oszukuj sie jestes jak dziadek Maurycy. Niby trzaska drzwiami, a zaglada stale przez dziurke od klucza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 18:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Przy slabej znajomosci angielskiego mozesz sobie poradzic posilkujac sie polskim i rosyjskim na przemian. Co do czasu trwania wizyty to nikt nie moze przewidziec jak dluga bedzie podroz jego (to moje, nie biblijne).

Mam nadzieje ze ludzie tam jednak sa przyjaznie nastawieni do turystow i jakos da sie porozumiec.. Jezeli nie znaja faktycznie angielskiego.. to masz racje jezyk polski znaja na pewno.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 19:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wroce troche to tematu...moze nie jako babcia ale matka paru dorodnych juz mezczyzn. Mimo,ze bylo to dawno temu, ciagle pamietam problemy wychowania seksualnego w szkolach dla dzieci z tzw "dobrych domow" w Zurichu. Najsmieszniejsze, ze chlopcy wiedzieli wiecej na ten temat niz chcial im powiedziec nauczyciel. Czasami bylo to kupa smiechu dla rozsadnych rodzicow. Ciagle pamietam pytania i spostrzezenia, ktore robili na ten "super" interesujacy temat....zwlaszcza jak udalo im sie "podgladnac" doroslych w sypialni. Jedno moge powiedziec, ze temat ten nie byl tematem tabu w naszej rodzinie i pewnie dlatego moje chlopiatka wyrosly na normalnych mezczyzn....poprosty nie ukrywalismy przed nimi prawdy zyciowej i fizjologicznej. No i nie wstawialismy kitow, ze dzieci znajduje sie w kapuscie.....lub sa przynoszone przez bociany.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 06:01
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Mam nadzieje ze ludzie tam jednak sa przyjaznie nastawieni do turystow i jakos da sie porozumiec.. Jezeli nie znaja faktycznie angielskiego.. to masz racje jezyk polski znaja na pewno.
Nauka angielskiego w izraelskich szkolach jest obowiazkowa i praktycznie trudno znalezc kogos kto go nie zna. Mysle o absolwentach szkol, bo zydowscy emigranci maja ogromne trudnosci z nauczeniem sie chociazby hebrajskiego.
W Izraelu przyjmuje sie turystow bardzo goscinnie. Dla przyjezdnych wydaje sie co roku tysiace map, katalogow i przewodnikow. Na stronach internetowych mozna znalezc wszelkie informacje.
Ja podam jedna od siebie, bo wydaje mi sie ona bardzo praktyczna. Ta informacja jest dla osob majacych problemy w komunikowaniu sie z innymi z przyczyn medycznych. W takiej sytuacji nalezy skontaktowac sie z Helen Keller Center,
13 Yad Lebanim Ave.
Yad Eliahu
P.O.Box 9001
61 090 Tel Aviv
ISRAEL

Phone: +972-3-7303355
FAX: +972-3-7396419

Do dyspozycji potrzebujacych sa specjalnie przeszkoleni tlumacze znajacy wszyskie sposoby komunikowania sie przy pomocy ciala.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 17:38
hanna.mazury hanna.mazury jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie

Obowiązkowy angielski to podstawa dzisiejszej komunikacji, mimo że istnieje wielu specjalistów niewerbalnych sposobów przekazywania informacji. Człowiek posługujący się biegle jednym językiem nie odnajduje miejsca we współczesnym świecie. Piszę to oczywiście z pełną odpowiedzialnością, gdyż jako polonistka wiem, że nie wszyscy obywatele radzą sobie z poprawną polszczyzną, nie mówiąc o językach obcych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 18:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Miało być o tolerancji zboczyło na naukę języków obcych. Obecnie do kontaktów międzyludzkich potrzebna jest znajomość języka obcego. Zgoda to jest oczywiste, jest tylko jedno ale. Co stopień szkoły to inny język. Licząc od początku edukacji przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia (obojętnie jaka) W różnej kolejności angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Nauka w końcu jest powierzchowna tzw. po łebkach
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:42
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Nauka angielskiego w izraelskich szkolach jest obowiazkowa i praktycznie trudno znalezc kogos kto go nie zna.

chcę dodać, że Żydzi dbają w ogóle o naukę i kształcenie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
chcę dodać, że Żydzi dbają w ogóle o naukę i kształcenie.

W Szwajcarii dzieci znaja 4 jezyki: niemiecki, francuski, wloski i angielski. Poprostu ucza sie tych jezykow od malego w szkolach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 21:12
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Miało być o tolerancji zboczyło na naukę języków obcych. Obecnie do kontaktów międzyludzkich potrzebna jest znajomość języka obcego. Zgoda to jest oczywiste, jest tylko jedno ale. Co stopień szkoły to inny język. Licząc od początku edukacji przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia (obojętnie jaka) W różnej kolejności angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Nauka w końcu jest powierzchowna tzw. po łebkach

Nie zgadzam sie z toba Tadziu .. kto sie chce uczyc jezyka ten skorzysta ze szkolnych lekcji . Faktem jest ze dzieci Nie chca sie uczyc i to one traktuja te lekcje pi razy drzwi..
Potem zaluja ale juz jest za pozno.. Pamietam jak dobrze mowilam po rosyjsku.. i co mi z tego zostalo?? Malo, bardzo malo.

Wloskiego natomiast nauczylam sie sama bedac jeszcze w Polsce.. Tak mi sie podobal ten jezyk ..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 21:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Joasiu.
Opisałem sytuację na faktach. Starsza wnuczka w przedszkolu uczyła się angielskiego (płatne) w podstawówce o ile pamiętam od 4 klasy francuski, w gimnazjum niemiecki, teraz w liceum też bodaj niemiecki. Nie każdy jest geniuszem do nauki języków.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 21:43
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Joasiu.
Opisałem sytuację na faktach. Starsza wnuczka w przedszkolu uczyła się angielskiego (płatne) w podstawówce o ile pamiętam od 4 klasy francuski, w gimnazjum niemiecki, teraz w liceum też bodaj niemiecki. Nie każdy jest geniuszem do nauki języków.

to o nie o odkrycie geniuszu w nauce języków chodzi a o potrzebę znania języków (choć jednego). Przypilnowanie tej nauki dziecka wzbudzanie zainteresowania nauką języka.
Dopóki nie ma zainteresowania i zobaczenia przydatności to z nauki...nici.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 22:35
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Na postępy dzieci w nauce języków obcych, ma o wiele większy wpływ środowisko rodzinne, niż szkoła. Inaczej będzie przyswajało sobie tę wiedzę dziecko w rodzinie, gdzie rodzice znając języki obce, i choć co jakis czas się nimi posługują. A inaczej w rodzinach, gdzie rodzice mówią i znaja tylko jeden język. To tak, jak by dziecko nauczyć jeździć rowerem i będąc dumnym, że pociecha zdobyła wiedzę, pozwalano by mu popatrzeć od czasu do czasu, a nie dano możliwości jazdy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 06-11-2009, 01:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie zgadzam sie z toba Tadziu .. kto sie chce uczyc jezyka ten skorzysta ze szkolnych lekcji . Faktem jest ze dzieci Nie chca sie uczyc i to one traktuja te lekcje pi razy drzwi..
Potem zaluja ale juz jest za pozno.. Pamietam jak dobrze mowilam po rosyjsku.. i co mi z tego zostalo?? Malo, bardzo malo.

Wloskiego natomiast nauczylam sie sama bedac jeszcze w Polsce.. Tak mi sie podobal ten jezyk ..



Bez choc jednego obcego jezyka daleko sie nie pojedzie w dniach dzisiejszych. Co do nauki w szkole jezyka, mam bardzo mieszane odczucia. Sa doskonali nauczyciele, ktorzy maja wspaniale wyniki, a sa rowniez tacy, ktorzy wynikow nie maja. Nigdy nie zapomne moich profesorek angielskiego i francuskiego. Byly to zawodowe panie pedagog i mam dla nich ogromna wdziecznosc za to czego sie dzieki nim nauczylam. To one daly mi "rozmach" na dalsze zycie. Chyle czola przed nimi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
problem z wnuczkiem - czy potrzebny psycholog? munia70 Jestem babcią, jestem dziadkiem 15 06-02-2018 16:02
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 17:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 19:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.