menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 25-04-2022, 10:58
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Wojciech Chmielarz bardzo dobrze pisze. Ja chciałabym jeszcze polecić pana Mariusza Czubaja.

W Warszawie umiera Gotycka Jolka – policjantka, którą Heinz poznał, prowadząc sprawę morderstwa kleryków. Przed śmiercią bardzo chciała spotkać się z profilerem. Nie zdążyła. Heinz przyjeżdża do stolicy i wikła się w sprawę, która sięga korzeniami afery pedofilskiej sprzed wielu lat. Podczas prowadzenia nieformalnego śledztwa zmierzy się z bardzo wpływowymi i bezwzględnymi ludźmi. A także z mrokiem, który narasta i gęstnieje w nim samym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 25-04-2022, 12:10
Irenna's Avatar
Irenna Irenna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 15 388
Domyślnie

Dzięki za info Ewelinko,zapisałam sobie.
Jeśli będzie w bibliotece ,wypożyczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 26-04-2022, 11:34
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Jeśli chodzi o nowych autorów, to trafiłam ostatnio na dobry cykl "Komisarz Zuzanna Nowacka" pana Mariusza Kaniosa.
1) "Uczynkiem i zaniedbaniem"
Z domu dziecka pod Sandomierzem znika siedmioletni Szymek. Policja przeczesuje okolicę, a w tym samym czasie u księdza Piotra spowiada się mężczyzna. Wyznaje, że ma związek z zaginięciem chłopca i zamierza zabić człowieka. Duchowny chciałby pomóc dziecku, ale w taki sposób, by nie złamać tajemnicy spowiedzi. Śledczy nie wierzą księdzu, który mówi, że jest niewinny, choć niczego nie wyjaśnia.
Nad sprawą pracuje Zuzanna Nowacka, młoda policjantka. Przysłana z Warszawy do pomocy lokalnej policji, ma świeże spojrzenie na sprawę, nietuzinkowe pomysły, oraz świetny zmysł śledczy. Czy to wystarczy? Czas ucieka, morderca wciąż działa…
2) "Karty zła"
W domku letniskowym na odludziu znaleziono zwłoki bestialsko zamordowanej kobiety. Zabójca pozostawił wiele śladów na miejscu zbrodni, więc sprawa wydaje się prosta. Policja szybko zatrzymuje podejrzanego. Dochodzenie jednak komplikuje się, kiedy w banku gdzie pracowała ofiara wykryty zostaje brak znacznej sumy pieniędzy. Śledztwo prowadzi komisarz Zuzanna Nowacka. Intuicja podpowiada jej, że te dwie, na pozór odrębne sprawy coś łączy. Nie wierzy w zbieg okoliczności. Jednak kolejne odkrywane karty nie przybliżają jej do rozwiązania zagadki. Znaków zapytania jest coraz więcej. Przybywa też ofiar, bo przeciwnik Zuzanny jest wyjątkowo bezwzględny…
3) "Dobry człowiek"
Więzienne cele pełne są skazanych „za niewinność”. Różnica między nimi a
Sławkiem polega na tym, że on rzeczywiście nie powinien się tu znaleźć,
a już na pewno nie sam. Za swoją lekkomyślność zapłacił najwyższą cenę.
Stracił rodzinę, mieszkanie i firmę. Zabrali mu wszystko, a on nie może
się teraz z tym pogodzić. Tymczasem komisarz Zuzanna Widacka, odstawiona
na boczny tor przez komendanta, dostaje na odczepne, wydawałoby się,
prostą sprawę. Jednak tam, gdzie inni widzą zwykły wypadek, ona odkrywa
zło w najczystszej postaci. Odsłaniając powoli tło tragicznej śmierci
mężczyzny i chłopca, dociera do mrocznych zakamarków ludzkiej duszy.
Sama też nie uniknie trudnych wyborów, które wpłyną na całe jej życie…
https://lubimyczytac.pl/cykl/33154/k...uzanna-nowacka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 26-04-2022, 14:52
Irenna's Avatar
Irenna Irenna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Olsztyn
Posty: 15 388
Domyślnie

Bardziej thriller,niż kryminał.Dziś wypożyczyłam,jeszcze
nie mam zdania na temat tej książki.
Dzięki Ewelinko za tytuły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 29-04-2022, 04:47
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 535
Domyślnie

Witam !

Catharina Ingelman-Sundberg

(do mnie podobna )



Jest archeologiem podwodnym, dziennikarką i pisarką. Przez wiele lat pracowała dla Svenska Dagbladet, obecnie całkowicie oddaje się pisaniu.


Seniorzy w natarciu ........
(można boki zrywać )



Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 29-04-2022, 08:16
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Z tej serii czytałam tylko "Emerycka szajka powraca". Rzeczywiście można się pośmiać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 29-04-2022, 08:25
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Z kryminałów z poczuciem humoru chciałabym jeszcze polecić trzy książki pani Ireny Matuszkiewicz. Niestety do tej pory tylko trzy kryminały
Seria "Komisarz Dyna":
1) "Nie zabijać pająków"
Dworek pod lasem, obok kamienica. Towarzystwo mieszane – ponętna sekretarka, matka i syn alkoholicy, lubieżny przedsiębiorca, dystyngowana nauczycielka, nieokrzesana młoda dziewczyna z dwoma garbami, wygadany pięciolatek. Któregoś dnia jeden z mieszkańców kamienicy, Henryk Pająkowski, emerytowany oficer milicji, zostaje znaleziony w lesie – martwy, z nożem w plecach i z plastikową zabawką w kształcie diabelskich rogów na głowie. Komisarz Dyna nie ma łatwego zadania – motyw mieli wszyscy sąsiedzi ofiary. Pająkowski z żoną, także byłą milicjantką, bez przerwy pisali donosy i domagali się interwencji. Przeszkadzało im wszystko – psy bez kagańców, wózek inwalidzki na klatce schodowej, rzekome tupanie kotów, wieczorne rozmowy, picie piwa na podwórku... Po co w przeddzień śmierci Pająk odwiedził dworek? Kto okradł zwłoki i co zabrał? Czy denat miał romans z którąś z sąsiadek, czy to tylko plotki? Walczący z nadwagą komisarz ma się z czym zmagać. Co gorsza, żona ofiary zarzuca mu nieudolność i – a jakże – pisze na niego skargę.
2) "Czarna wdowa atakuje"
Kontynuacja bestsellera "Nie zabijać pająków".Na balu sylwestrowym w nowym pensjonacie Mieszko , ku zdumieniu uczestników odnaleziono aż dwa trupy. Ta wyjątkowa noc należała do pracowników międzynarodowej firmy OLPAKA. Kiedy wybiła dwunasta, wesołe i niekoniecznie trzeźwe towarzystwo podziwiało przed dworkiem pokaz ogni sztucznych. Nie zauważyło, że jedna z kobiet, gdzieś się zawieruszyła. Nie szukali jej, przekonani, że odpoczywa w swoim pokoju. Trzy godziny później kapitan Pająkowska, ochroniarz Mieszka znalazła zgubę w parkowej altance, martwą. Zanim balowicze zdążyli się oswoić ze stratą, z krzaków trzeba było wyjmować ciało innej kobiety. Ściągnięty w nocy do Mieszka komisarz Dyna nie miał łatwego zadania. Jest bal i wszyscy chcą się bawić, kochać, podziwiać i składać sobie noworoczne życzenia. Irena Matuszkiewicz w niezwykły sposób łączy fabularną sprawność z reporterską dokładnością. Do tego dokłada znakomitą porcję świetnego humoru.


Trzeci kryminał to "Ostatni sprawiedliwy"
Koniec pierwszej dekady XXI wieku. Niewielka osada przylepiona do dużego miasta, a w niej duża firma krawiecka, świeżo po fuzji wywołanej kryzysem. Właściciele przedsiębiorstwa, Maciej Cieplicki i Jacek Bulwiak, to mężczyźni w wieku co najmniej średnim. Można powiedzieć, że łączy ich wieloletnia wzajemna... zazdrość. To ona była motorem napędowym ich fortun. Jeśli jeden kupował samochód, drugi musiał mieć o klasę lepszy, dotyczyło to wszystkich dóbr poza żonami, bo te zostały wybrane znacznie wcześniej. Kiedy więc w niejasnych okolicznościach ginie Maciej Cieplicki, podejrzenie pada na wspólnika, jednak ten ma bardzo wiarygodne alibi. Podobnie żona zamordowanego, jego przyjaciółka oraz wszyscy inni, którzy mogli mieć motyw. Świeżo upieczony komisarz prowadzący śledztwo bardzo się stara niczego nie przeoczyć. Nie ma łatwego zadania. Cieplickiego nie lubił nawet jego własny pies. Oczywiście pies nie zabił...
Ostatni sprawiedliwy to powieść kryminalna napisana z werwą i dowcipem. Irena Matuszkiewicz znowu udowadnia, że jest wytrawną znawczynią ludzkiej duszy i wnikliwą obserwatorką polskiej rzeczywistości.


Ostatnio edytowane przez ewelina117 : 30-04-2022 o 10:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 09-05-2022, 21:46
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 740
Domyślnie

Wiernie trwam przy Jo Nesbo. Czekając na 7. część serii pożyczyłam "Macbetha". Tytuł dobrze wszystkim znany, ale przecież nieopatentowany, a skandynawskie imiona są przeróżne. Wielce byłam zdziwiona, gdy już na pierwszych stronach znalazłam analogie z "prawdziwym" "Macbethem", a im dalej, tym było ich więcej. Gdyby Szekspir żył współcześnie to pewnie tak by napisał, uwzględniając nie tylko żądzę władzy, ale także mafię, gansterstwo i narkotyki.
Przeczytawszy książkę na końcu znalazłam informację, że w 2016 roku dla uczczenia 400. rocznicy urodzin wybitnego dramaturga brytyjski wydawca Hogarth Press zaproponował kilku znanym pisarzom napisanie na nowo najbardziej znanych jego dzieł.
Były to:
Zimowa opowieść
Kupiec wenecki
Poskromienie złośnicy
Burza
Otello
Hamlet
Makbet
Ciekawe, czy znajdę coś w naszej bibliotece...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 11:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=Kaima]
Cytat:
Gdyby Szekspir żył współcześnie to pewnie tak by napisał, uwzględniając nie tylko żądzę władzy, ale także mafię, gansterstwo i narkotyki.
To mi przypomniałaś sentecję Mariana Załuckiego co brzmiała:
Gdyby Szopen jeszcze żył
TEŻ by pił czy jakos tak.

Cytat:
Hogarth Press zaproponował kilku znanym pisarzom napisanie na nowo najbardziej znanych jego dzieł.
Były to:
Zimowa opowieść
Kupiec wenecki
Poskromienie złośnicy
Burza
Otello
Hamlet
Makbet

Mnie by się podobała nowa wersja Poskromienia złośnicy
Szczególnie w czasach Me Too!!!! I innych wersji tzw. poprawności politycznej

A tak przy okazji to przecież mamy kilka wersji tłumaczeń "szekspirianów" i każdą można uznać za nowe dzieło...

psst! No i czyż przygody /w realu/ ob Windsora imieniem Harry to nie współczesna wersja żywcem wyrwana z dzieła mistrza Wiliama S.???

Najlepszego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 11:40
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 618
Domyślnie

Aktualnie po serii tatrzańskiej Remigiusza Mroza, czytam Olgi Rudnickiej "Martwe Jezioro". To fascynujące połączenie kryminału oraz romansu iskrzącego się ironicznym humorem. Powieści Olgi Rudnickiej to przede wszystkim komedie kryminalne, które sprawiają , że można miło spędzić wieczór w fotelu, co jakiś czas wybuchając śmiechem.
Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 12:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

W kolejce u mnie czeka Krajewski z Mock'iem.
Ale też z przyjemnością oglądam w tv 3 /4 już chyba/ wersje zrobione na podstawie dzieł Aghaty Christie.
I co jedna to fajniejsza..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 17:29
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 740
Domyślnie

Czytałam wrocławskie kryminały Krajewskiego, ale Mock nie przypadł mi do gustu - za bardzo "brudny" Harry - i po ostatnim wtedy, (nie pamiętam tytułu), gdy Mock bawił we Lwowie, już nic więcej nie przeczytałam.
A cudowna pani Agatha nie ma sobie równych.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 18:09
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Pan Marek Krajewski napisał dwa cykle - wrocławski z Mockiem i lwowski z komisarzem Popielskim. Oba dość mocne. Ja też wolę te "spokojniejsze", klasyczne kryminały, najchętniej z domieszką humoru. Kryminały Agathy Christie nadal zachwycają i są chętnie przenoszone na ekran. Niedawno oglądałam kolejne wersje "Morderstwa w Orient Expressie" i "Dziesięciu małych Murzynków".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 11-05-2022, 18:24
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To mi przypomniałaś sentencję Mariana Załuckiego co brzmiała:
Gdyby Szopen jeszcze żył
TEŻ by pił czy jakos tak.
To chyba cytat z "Wesela" Wyspiańskiego. W III akcie Nos mówi "Chopin gdyby jeszcze żył,
toby pił
."



Cytat:
Napisał pluto37
Mnie by się podobała nowa wersja Poskromienia złośnicy
Szczególnie w czasach Me Too!!!! I innych wersji tzw. poprawności politycznej

A tak przy okazji to przecież mamy kilka wersji tłumaczeń "szekspirianów" i każdą można uznać za nowe dzieło...

psst! No i czyż przygody /w realu/ ob Windsora imieniem Harry to nie współczesna wersja żywcem wyrwana z dzieła mistrza Wiliama S.???
Najlepszego!
Ciekawy pomysł z tą współczesną ekranizacją dramatów Szekspira, zwłaszcza w odniesieniu do wymagań współczesnej polityki. Jak by sobie reżyserzy poradzili z tym Me Too ("Poskromienie złośnicy", "Hamlet") i z zarzutem rasizmu ("Otello", "Kupiec wenecki") Bardzo ciekawe
Ekranizację, a raczej jedną z ekranizacji "Poskromienia złośnicy" kiedyś oglądałam z uwodzicielskim Rufusem Sewellem. Była niezła, choć akcja toczyła się współcześnie.


W serialu "Bonanza" jeden z odcinków ("Woman on fire") również nawiązywał do tej sztuki Szekspira. Bardzo komediowy odcinek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 28-05-2022, 16:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 740
Domyślnie

Czekając na 7. część serii Jo Nesbo (termin zwrotu do biblioteki minął 9. maja ) zaczęłam czytać kryminały niemieckiej autorki Nele Nehaus z komisarz Pią Kirchhoff. To jest dziewięć rozkosznie grubych tomów, z wieloma wątkami, ale przejrzyście i ciekawie napisanych.
1) Nielubiana
2) Przyjaciele po grób
3) Głębokie rany
4) Śnieżka musi umrzeć
5) Kto sieje wiatr...
6) Zły wilk
7) Żywi i umarli
8) W lesie
9) Dzień Matki

Wypożyczyłam wszystkie części, aby uniknąć denerwującego wyczekiwania na zwrot.
Pomału zaczynam mieć dość kryminałów, bo ile można...Gdy skończę to, co zaczęłam, zrobię sobie przerwę.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 28-05-2022, 20:27
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Ja czytam sporo kryminałów, ale "przeplatam" ich lekturę książkami z innej dziedziny - historycznymi, obyczajowymi itp. Niemieckie i skandynawskie kryminały są bardzo dobre, ale dla mnie zbyt ponure. Wolę nasze z elementami humoru. A ostatnio przeczytałam kolejną książkę z cyklu "Zuzanna Lewandowska" Jacka Ostrowskiego - "Bibliotekarka". Też dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 03-06-2022, 08:38
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 535
Domyślnie

Witam !

Drugi wątek
Joanna Chmielewska
Tym razem główna bohaterka, Joanna, szuka mieszkania dla swojej ciotki z Kanady. Odwiedzając wiele miejsc, trafia w końcu do lokalu, w którym są… dwa trupy. Wplątana w aferę kryminalną, nieoczekiwanie staje się jedną z podejrzanych…
Jak to często bywa w jej powieściach uczestniczy aktywnie w rozwiązaniu zagadki, czyli odnalezieniu sprawcy oraz zaginionego łupu ze ściany, a był to łup wart uwagi ...

To jest pierwszy wątek.

Jednocześnie, obok, mamy wątek drugi, zaskakująco poważny. Wątek długoletniego znęcania się nad dzieckiem, wątek wieloletniej przemocy i ofiary tej przemocy, której nikt nie pomógł.
Przepełniona nienawiścią ciotka, kilkanaście lat znęca się psychicznie nad powierzoną jej opiece, bezbronną dziewczynką.
Jest gnębienie nakazami i zakazami, poniżanie, noszenie starych łachów, uniemożliwianie rysowania czy czytania, niszczenie wszelkich pamiątek po rodzicach, separowanie od rówieśników, zabranianie wszystkiego, co mogłoby dać dziecku radość.

Stara, wredna ciotka i piękny Kopciuszek. Przedwojenna kamienica. Oczywiście Kopciuszek spotyka pięknego księcia i staje się bogatą księżniczką, w czym niebagatelny udział ma miniony czas.


Książka "Drugi wątek" to ciekawy, zaskakujący, zabawny i wciągający kryminał napisany z dreszczykiem grozy i emocji.


Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 03-06-2022, 14:03
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Witam Czytałam "Drugi wątek". Bardzo mi się podobała ta powieść. Inną, też niezłą jest "Depozyt". Jeden z jej bohaterów Henryk Karpiowski razem ze swoim kolegą zrobił interes życia i zarobił dwadzieścia dwa miliardy złotych. Ponieważ musiał wyjechać służbowo, postanowił przechować u swojego najlepszego przyjaciela, Seweryna Chlupa, cały zgromadzony majątek, czyli dolary, diamenty i złoto. Depozyt został dobrze ukryty. W wyniku wypadku samochodowego Henryk traci pamięć. W szpitalu, po odzyskaniu przytomności powtarza jedynie melancholijnie "chlup, chlup" i zostaje uznany za człowieka lubiącego alkohol Niedługo potem Seweryn dostaje wylewu i umiera. Rodzina Karpiowskich postanawia odnaleźć majątek należący do Henryka, niestety, nikt nie wie, gdzie został ukryty cenny depozyt. Pechowiec dotknięty utratą pamięci, były szwagier kleptoman, tajemniczy nieślubny syn, doskonale gotująca jędza i niesamowite dzieci ... czyli barwni bohaterowie, jak to u Chmielewskiej.

Martyna, czy korzystasz już z kodów na Legimi?

Ostatnio edytowane przez ewelina117 : 04-06-2022 o 18:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 05-06-2022, 07:28
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 535
Domyślnie

Witam !

Witaj Ewa !
Cytat:
Martyna, czy korzystasz już z kodów na Legimi?

Zapomniałam. Byłam zabiegana. Pochłonęła mnie komunia wnuczki (maj), przygotowania do "włóczęgi", powrót do przeszłości ... itd. i ... "takie tam".

"Co się odwlecze, to nie uciecze"
- na pewno to załatwię ale później.


Pozdrowienia
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 05-06-2022, 08:20
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 535
Domyślnie

Witam !

Wiem, że na wątku tym mówimy o kryminałach ale mimo to, chciałam tu wspomnieć o :

Janie Nowickim - osobie dobrze znanej naszemu pokoleniu.
Aktor, a od kilku lat także twórca należący do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Jan Nowicki ma 82 lata.

Jego ostatnia książka "Szczęśliwy bałagan" to kolejna już pozycja w dorobku literackim Jana Nowickiego.

Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto lubi wakacje w przyczepie ? aka210 Podróże, turystyka 0 20-11-2013 15:10
Kto lubi pracę z drewnem i mógłby pomóc? Zdzisławka Hobby, pasje 0 14-06-2012 00:00
Czego skóra nie lubi zimą - komentarze 67.221.255.xxx Ogólny 0 10-03-2012 11:26
Kręgosłup lubi pływać! - komentarze 77.65.12.xxx Ogólny 0 15-11-2011 17:31
Czego kobieta nie lubi... Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 228 22-04-2008 13:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.