menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-03-2011, 10:50
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Czosnek
i warzywa należące do rodziny czosnkowatych: cebula, por, szczypiorek

Czosnek jest jednym z najstarszych ziół leczniczych.

Zawiera wiele witamin i minerałów a także aminokwasy, ma działanie antynowotworowe i wzmacnia organizm podczas leczenia konwencjonalnego. Badania epidemiologiczne wskazują na zmniejszenie się raka nerki i prostaty u tych chorych, którzy spożywają duże ilości czosnku. Poza tym związki siarki zawarte w czosnku osłabiają rakotwórcze działanie nitrozoamin i związków n-nitrozo, powstających w pieczonym na grilu mięsie oraz podczas palenia papierosów. Sprzyjają obumieraniu komórek raka okrężnicy,piersi, płuc, prostaty a także białaczki.

Aktywne związki czosnku, wyzwalające się podczas jego wyciskania, są znacznie łatwiej przyswajalne gdy rozpuści się je w niewielkiej ilości oliwy.

Zastosowanie: Posiekany/ wyciśnięty czosnek lub cebulę można delikatnie podsmażyć na oliwie z oliwek, zmieszać z duszonymi na parowarze warzywami lub podsmażonymi warzywami i połączyć z kurkumą. Można go spożywać na surowo lub dodawać do sałatek lub kanapek z pełnoziarnistego chleba z masłem organicznym lub oliwą z oliwek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 21-03-2011, 17:54
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Olej lniany

tłoczony na zimno nieoczyszczony
http://olej.lniany.webpark.pl/

Zawarte w oleju lignany wykazują silne działanie antyoksydacyjne.
Badania laboratoryjne wykazały także, że kwasy omega-3 mogą zahamować raka piersi, a także zapobiegać rozwojowi nowotworów w innych organach.


"Olej lniany uzyskuje się z siemienia lnianego. Jest żółtawy, przeźroczysty. Posiada swoisty zapach i smak o nucie orzechowej. Jest doskonałym produktem spożywczym, najbogatszym roślinnych źródłem niezbędnego nienasyconego kwasu tłuszczowego: alfa-linolenowego.
Dostarcza on kwas tłuszczowy Omega-3, którego brakuje zarówno osobom chorym na nowotwory, jak i cierpiącym na depresje czy mającym kłopoty z koncentracją. Jest to bowiem składnik nieodzowny dla każdej komórki w każdym zakamarku naszego ciała: zarówno stanowiący o jej właściwej budowie fizycznej, jak i elektromagnetycznej, warunkujący prawidłowe przemiany metaboliczne, sprawne przewodzenie impulsów elektrycznych, regulujący gospodarkę hormonalną itd. Gdy brak tak kluczowego składnika doskwiera zbyt długo, rozwija się choroba."


Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 21-03-2011, 17:55
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie


Do poczytania:
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...MOWY/891324362
http://www.olej-budwigowy.info/

Jak zjadać?
Można jako smarowidło do chleba, lub dodatek do mussli:
Ser biały miksujemy na jednolitą masę, a bezpośrednio przed jedzeniem dodajemy do sera olej lniany. Ser należy dokładnie wymieszać, by uzyskać w miarę jednolitą masę w połączeniu z olejem.
Do tej pasty można dodawać wszelkie przyprawy (sól morską, czosnek, zioła itd

Albo:
jako dodatek do surówek, zawsze spożywany na zimno.

Albo:
6-8 łyżek oleju plus 12,5 dag chudego twarożku, mały kubek jogurtu naturalnego miksujemy przez ok. 3-5 minut, do otrzymania jednolitej masy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-03-2011, 18:36
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Dzisiaj oglądałam program Fundacji
Anny Dymnej i wzruszyłam się do łez,
gdy o swoich zmaganiach opowiadał mężczyzna,
który uciekł wstrętnej chorobie już 2 razy
na 2 i 3 lata, a teraz ponownie jest nawrót.
Po obejrzeniu tego programu zrozumiałam,
jak podstępna jest to choroba i chciałam
życzyć wszystkim siły w walce i bliskich,
którzy są przy chorym i razem z nim walczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-03-2011, 21:02
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 499
Domyślnie


Alunia- ja osobiście jak już wiesz, bardzo Ci dziękuję że założyłaś ten wątek.
Będę go czytała z ciekawością
-a być może będę miała coś do dopisania, choć wydaje mi się że wspaniale i ciekawie wyczerpujesz temat-'' i nic tu dodać ani ująć''..
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-03-2011, 22:20
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 499
Domyślnie znalazłam takie wiadomości o diecie- można przeczytać nie zaszkodzi, może aku

Dieta antyrakowa

Odpowiednia dieta może wspomagać leczenie choroby nowotworowej, wzmacniając siły obronne organizmu.

Po to sięgaj:

Jedz lekko. W jadłospisie chorych na raka, zwłaszcza po chemioterapii, powinny się znaleźć tylko produkty łatwostrawne, które organizm może szybko i bez problemu przyswoić. Trzeba unikać wzdymających warzyw strączkowych oraz smażonych i duszonych dań z kapustą i cebulą.

Zaleca się gotowanie w wodzie i na parze oraz pieczenie w folii aluminiowej.
Niewskazane jest smażenie.
Do zagęszczania sosów i zup lepiej używać mąki i mleka niż zasmażek i śmietany.
Wzbogać menu w warzywa i owoce. Powinnaś ich zjeść co najmniej pół kilograma dziennie. Najlepiej na surowo.
To najbogatsze źródła antyoksydantów i błonnika regulującego trawienie.

Uwaga! Przy nowotworach przewodu pokarmowego, np. żołądka, trzeba unikać nadmiaru błonnika.
Warzywa i owoce najlepiej gotować i podawać jako purée, przeciery lub kisiele.
Pamiętaj o białku.
Dwa razy dziennie jedz jogurt naturalny, twarożek, chudy drób – to porcja białka niezbędnego do regeneracji organizmu.
Sięgaj po ryby. Dwa–trzy razy w tygodniu jedz ryby morskie.
Gotuj je lub piecz w folii.
Używaj też olejów roślinnych. Zawarte w nich nienasycone tłuszcze wspomagają walkę z rakiem.

Tego unikaj:

Tłuszcze nasycone. Menu bogate w mięso oraz wędliny (jedzone kilka razy dziennie) może sprzyjać powstawaniu raka jelita grubego. Mięso ma dużo tłuszczów nasyconych. Wpływają na gospodarkę hormonalną, mobilizując organizm do wytwarzania estrogenów oraz sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych, co zwiększa ryzyko nowotworów. Azotany i azotyny. Zawarte we wszystkich peklowanych wędlinach mogą przekształcać się w rakotwórcze nitrozoaminy.
Te zaś zwiększają ryzyko nowotworów prostaty, jajników i piersi.
Alkohol. Nadużywanie napojów wysokoprocentowych (powyżej dwóch drinków dziennie dla kobiet i trzech dla mężczyzn) zwiększa ryzyko raka jamy ustnej, przełyku, gardła, krtani, piersi, wątroby i jelit. Alkohol wzmacnia działanie innych substancji rakotwórczych, np. zawartych w dymie papierosowym, utrudnia regenerację uszkodzonego DNA oraz zmniejsza dobroczynny wpływ diety bogatej w warzywa i owoce na organizm. Niektóre napoje, np. piwo, są ponadto źródłem szkodliwych nitrozamin. Izomery trans.
Te rakotwórcze substancje zawarte są głównie w produktach wysokoprzetworzonych (kostkach bulionowych, zupach w proszku, twardych margarynach w kostce). Warzywa i owoce jedz 4–5 razy dziennie, to zapewni ci odpowiednią dawkę substancji antyrakowych

Antyrodnikowy koktajl

Proponujemy koktajl, który działa niczym miotła, usuwając z organizmu szkodliwe wolne rodniki.
Pij po szklance napoju dwa razy dziennie.

Vita-2010.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-03-2011, 23:04
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Haniu! Dziękuję za współredagowanie wątku.
Może i inni się dołączą?
Ja coś konkretnego dodam jutro.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 07:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Aluniu,olej lniany piję codziennie na czczo,bo wyczytałam,że pozytywnie wpływa na obnizenie cholesterolu.Dodaję go też do surówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 10:35
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Niko!
Łyżka oleju lnianego ssana codziennie przez kilkanaście minut poprawia stan dziąseł, zapobiega wysychaniu śluzówki gardła i ogólnie poprawia jego stan.
Ja mam przy oleju odruch wymiotny. Ale podobno dodanie kilku kropel cytryny pomaga.
Musze wypróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 10:59
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie



Siemię lniane


Siemię lniane reguluje gospodarkę estrogenową u kobiet.
Ma potencjał hamowania rozwoju guza u kobiet z rakiem piersi.
Badania wykazały, że siemię lniane wykazało stałe działanie hamujące rozwój nowotworu, ale dodatkowo poprawiło wyniki działania chemioterapeutyku.

Siemię lniane jest najbogatszym źródłem roślinnych lignanów. Badacze przypuszczają, że czynnikiem, który najsilniej działa antyrakowo jest lignan znany jako dwuglukozyd sekoizolariciresolu.

Aby zmaksymalizować antynowotworowe działanie siemienia lnianego poleca się przyjmowanie go w postaci surowej, np na śniadaniowe musli.

Polecam takie danko, jadam, pyszne:
Do miseczki-salaterki wsypać 3 łyżki stołowe siemienia lnianego,
zmielonego na świeżo, w młynku do kawy.
Na siemię nałożyć drobno pokrojonego w plasterki banana
lub utarte na tarce jabłko.
Na owoce nałożyć filiżankę jogurtu naturalnego oraz łyżeczkę miodu.
Zjeść natychmiast po przygotowaniu.

Ja dodaję jeszcze łyżkę otrębów i pół łyżeczki kurkumy.

Uwaga!
Nie należy spożywać samego świeżo zmielonego siemienia lnianego ,może być toksyczne . Należy jeść tylko z odpowiednio dobranymi składnikami wtedy ma właściwości lecznicze.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 11:08
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dla ciekawych i dociekliwych cytaty:

"Wyniki badań jednoznacznie wskazują, iż spożycie siemienia i oleju lnianego jest bezpieczne, spowalnia rozwój nowotworów piersi, a także stanowi ważne działanie profilaktyczne. Mimo, że przez ostatnie 10 lat wykonano kilkanaście badań naukowych wykazujących lecznicze działanie siemienia lnianego na raka piersi u kobiet, onkologia nie korzysta z tego skarbu na co dzień. W dalszym ciągu aplikuje się pacjentkom nieobojętne dla zdrowia chemioterapeutyki, w tym i takie, jak Tamoxifen, które w długoterminowych badaniach okazują się nie zawsze skuteczne. Niestety onkolodzy nie mogą ordynować ani siemienia, ani oleju lnianego, bo nie ma stosownych procedur… Chore panie muszą zatem same ocenić, czy warto wspierać się alternatywnie. Mam nadzieję, że przytoczone przez mnie badania przekonują, że warto!"
http://www.primanatura.pl/antynowotw...si-i-jajnikow/

O leczeniu raka prostaty:

"Czy znają Państwo jakiegoś pacjenta z przerostem prostaty, któremu urolog zaleciłby codzienne zjadanie porcji siemienia? Ja nie słyszałam o takim przypadku. I wcale się nie dziwię. Przecież marna jest szansa, że lekarz przepisze przeziębionemu pacjentowi kurację czosnkową, nieprawdaż? Na szczęście wielu zaziębionych korzysta z czosnku na własną rękę. Siemię lniane jest równie bezpieczne jak czosnek. Jeśli całościowe stosowanie diety dr Budwig wykracza poza możliwości pacjenta z nowotworem prostaty, to przecież wprowadzenie do jego codziennej diety 4-6 łyżek siemienia nie jest skomplikowane i nie zaszkodzi! Do tego właśnie namawiam."
http://www.primanatura.pl/antynowotw...enia-lnianego/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 11:46
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Próbowałam Aluniu tego ssania,gdy byłam na fali fascynacji książkami Michała Tombaka.Nie poszło..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 11:57
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Spróbowałam przed chwilą z kilkoma kroplami cytryny...udało się!
Niko!
Jak ja, taki "cofacz olejowy" wytrzymałam, Ty też dasz radę! Spróbuj!
Nie czułam specjalnie oleju. Mocno trzepałam nim między zębami przez kilka dobrych minut.
Potem szybko mycie ząbków...nie inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 12:33
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny jeśli ssanie oleju(15-20 minut)...to tylko ssanie...broń boze połykanie..ssie się po to , zeby poprzez sluzówkę z organizmu wylazły do śliny toksyny i olej taki , brzydki przerobiony WYPLUWA SIĘ, MYJE ZĘBY, PŁUCZE BUZIĘ....NIE POŁYKA.... w tej czynnosci( a zarazem jednej z metod) nie ma znaczenia rodzaj oleju...ważna jest czynnosc ssania.....
A CO INNEGO ZAZYWANIE OLEJU, OLIWKI ze względu na wartosci w nich zawarte....TEGO SIĘ NIE SSIE TYLKO POŁYKA..PO PROSTU...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 14:10
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Malwinko! Słuszna uwaga.

A skoro już o oleju...to dalej o tłuszczach.
Co najważniejsze: Żadnych tłuszczów utwardzonych!

Do tej grupy tłuszczów spożywczych należą przede wszystkim margaryny oraz takie produkty jak: majonezy spożywcze , sosy sałatkowe, popularnie zwane dressingami.
Utwardzane tłuszcze spożywcze powstają w procesie uwodorowania. Uwodorowanie polega na poddawaniu substancji (w tym przypadku wielonienasyconych zdrowych i pożądanych w naszej diecie kwasów tłuszczowych) działaniu wodoru w postaci gazowej pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze.
Aby zaszła reakcja chemiczna konieczne jest wprowadzanie katalizatora, jakim jest nikiel.

Wielka kampania antycholesterolowa wspierana przez znakomite skądinąd autorytety, jaka przez ostatnie lata była prowadzona przez środowisko medyczne skutecznie wyparła z wielu domów masło na rzecz margaryn, tymczasem zaś najnowsze badania naukowe rehabilitują masło i cholesterol.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 14:11
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Tłuszcze typu margaryny powstają rzeczywiście na bazie olejów roślinnych bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe, ale
O tym „ale” nie mówią producenci żywności ani żadne inne autorytety, które zwykle wypowiadają się w temacie zdrowej diety. Otóż procesy uwodorniania, jakimi te pierwotnie zdrowe tłuszcze są poddawane, aby spełnić wymagania rynku (odpowiednia smarowność, przedłużony termin trwałości produktu) powodują zamianę tłuszczy nienasyconych na częściowo uwodorowane, które nazywamy transizomerami albo tłuszczami trans albo zupełnie uwodorowane, czyli tłuszcze nasycone.

Transizomery są twardsze i nie wchodzą tak łatwo w reakcje utleniania, nadają się więc do smażenia i leżenia na półkach sklepowych przez bardzo długi czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 14:11
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ghee - Płynne Złoto – czyli masło klarowane

http://www.zoliborz.eu/nr9%2010/ghee%20e%20magiera.html
Ghee (z hinduskiego – ghee – klarowane masło) to najdoskonalszy tłuszcz na świecie.

Metodę klarowania masła wynaleziono ponad 4 tysiące lat temu w Indiach, zapewne z konieczności, żeby nie psuło się w ciepłym klimacie, chociaż Hindusi wierzą do dzisiaj, ze jest to dar boski. W Indiach ghee jest produktem absolutnie niezbędnym w kuchni i dodaje się go prawie do każdej potrawy.
Hindusi wierzą, że ma właściwości magiczne. Rzeczywiście, można powiedzieć, że jest to czarodziejski tłuszcz – nie jełczeje, nie przypala się nawet w wysokiej temperaturze!
Nie wsiąka w smażone potrawy jak inne tłuszcze więc jest bardzo wydajny. Ma cenną właściwość: w przeciwieństwie do innych tłuszczów nie podnosi poziomu cholesterolu we krwi.
Jego bursztynowa barwa, przyjemny, lekko orzechowy aromat i bardzo delikatny smak sprawiły, że nie na darmo nazywane jest „płynnym złotem”.

Masło klarowane posiada wiele właściwości leczniczych, których nie mają inne tłuszcze nasycone. Równoważy gospodarkę hormonalną. Zawiera kwas masłowy, który jest kwasem tłuszczowym o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych. Jest pomocne w leczeniu i zapobieganiu chorobie Alzheimera. Przyspiesza gojenie się ran. Cienka warstwa ghee, zaaplikowana na noc dobroczynnie działa na cerę.

Do smażenia: Masło klarowane
Do smarowania: Masło extra, a najlepiej masło organiczne.
Ja kupuję masło klarowane gotowe, kto chciałby zrobić samemu, można tak:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=623
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 17:20
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

robiłam takie masło,też za radą Tombaka.Z margaryn wszelakich zrezygnowalismy 4 lata temu,po przeczytaniu artykułów na ich temat.Przy okazji informacja-w byle jakich pizzeriach polskich używają do pizzy wyrobu seropodobnego zamiast sera-bardzo szkodliwa paskuda z oleju/ale tania/,więc pizzę robię sama.wiem,co jem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 23-03-2011, 00:53
Punia2010's Avatar
Punia2010 Punia2010 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 57
Domyślnie Gratuluję -

Gratuluję Aluniu tematu jaki poruszyłaś. Czytając posty dowiedziałam się bardzo dużo. Żałuję tylko że tak póżno, ale ... lepiej pożno ...

Moja znajoma z drugiego końca Polski (chora, już po chemii) podpowiedziała mi, abym kupiła sobie książkę dr Jadwigi Górnickiej NA ZDROWIE - PORADY DR GÓNICKIEJ. Trudno ją dostać w pierwszej lepszej księgarni, więć zamówiłam przez internet. Kosztuje w granicach 32,- zl - i wierzcie mi, warto ją przeczytać !

Od zawsze interesowałam się medycyną niekonwencjonalną. Pamiętam jak mama leczyła nas bańkami, nacieraniem, sokiem z malin, czosnkiem. W tej książce dr Górnicka poleca to samo. Mamy XXI wiek i wracamy do tego co było dobre.

- Kto kiedyś leczył malutkie dzieci antybiotykami ? ... jak teraz.
W tej książce oprócz ssania oleju, jest naprawdę bardzo dużo ciekawych rzeczy jak również dr Górnicka odpowiada na konkretne pytania pacjentów.

Jeżeli Aluniu pozwolisz, to od czasu do czasu wtrącę trochę mądrości, które wyczytałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 23-03-2011, 01:45
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie Kurkumina w ochronie przed rakiem

Indyjska przyprawa - kurkumina.
Kurkumina należy do flawonoidów, stanowi część składową
rośliny przyprawowej Curcuma longa (Kurkuma), dlatego
jej przeznaczenie ma charakter głównie spożywczy. Najbardziej
znaną przyprawą z zawartością kurkuminy jest klasyczna
curry. Dzięki jej właściwościom aromatycznym i barwiącym
– potrawy przybierają żółty kolor. Kurkumina jest
nie tylko znana i wykorzystywana w indyjskiej kuchni. Również
medycyna chińska od dawna stosuje ją z powodzeniem
przy różnych problemach zdrowotnych, co pociąga za sobą
rosnące zainteresowanie współczesnej medycyny tą biologicznie
aktywną substancją. Medyczne badania naukowe są
• Kurkumina zasługuje na szczególną uwagę przy naturalnym
zwalczaniu choroby nowotworowej. Przedstawiona
poniżej publikacja naukowa potwierdza rolę kurkuminy,
jako aktywnej substancji hamującej rozrost
komórek rakowych (działanie antyproliferacyjne) i
angiogenezę, jak również wspomagającej procesy apoptozy
(naturalna śmierć komórek).
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19941470
• Kurkumina hamuje produkcję interleukiny 8, która jest
odpowiedzialna za wzrost raka. To wynik badań naukowych
nad działaniem kurkuminy w mechanizmach
wzrostu raka trzustki u ludzi.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12216086
• Kurkumina hamuje wzrost i wspomaga apoptozę w
przypadku 3 różnych komórkowych rodzajów melanomy.
Substancja ta tłumi mechanizm, który chroni
komórki raka przed śmiercią.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16007726
• Rozwój i progresja złośliwych chorób – przede wszystkim
raka jelita grubego – są powiązane z aktywacją
wielu specyficznych mechanizmów. Celem terapii jest
wobec tego naturalne zahamowanie tych mechanizmów.
Kurkumina i resweratrol, działając synergistycznie,
hamują wzrost i dalszy rozwój raka jelita grubego.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19838927
Kurkumina w ochronie układu krążenia
http://www.medycynakomorkowa.com/pli...wiadomosci.pdf
http://www.medycynakomorkowa.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemi d=19
http://www.youtube.com/watch?v=aFkwuZrAPnw
http://www.youtube.com/watch?v=boGIV...eature=related
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta !!!! michal11 Profilaktyka i zdrowy styl życia 0 27-06-2010 18:25
Dieta dla niskociśnienowca Annanna Dieta 8 08-11-2009 16:11
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 17:07
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 17:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.