menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2681  
Nieprzeczytane 20-03-2021, 21:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Po obejrzeniu ostatnich wątków - stwierdzam z przykrością, że Klub Senior Cafe zniża się do pozycji reklam itp.
Widoczny jest brak Seniorów pokazujących nam ciekawe np zabytki kultury, czy historię, ludzi tworzących sztukę, mających zasługi w historii i wiele jakże ciekawych już niestety zanikających wątków.
Żal - a przecież są wśród nas Seniorzy pragnący poszerzyć swą wiedzę, czy z przyjemnością poczytać, posłuchać, pooglądać wartościowe pozycje.

Hanna Banaszak Modlitwa
https://www.youtube.com/watch?v=TJ7pHDJZZdM

Danusiu, zostaw tu tego co Cię nie opuści aż do śmierci ( swojej) i nie łudź się co do forum.
Userzy; aantosik7 a14
Początkujący
1
A21C
Początkujący
2
aaa
Początkujący
1
aaa4
Początkujący
1
aaata0202
Początkujący
1
aagnieszkaa
Początkujący
1
aalaska
Początkujący
Początkujący
1
aasiaa
Początkujący
2
abacki33
Początkujący
1
Abazaba
Początkujący
1
Abbess Oil Lust
Początkujący
3
abc7084
Początkujący
1
abcdef12
Początkujący
4
abctechnika
Początkujący
1
abierzanowska
Początkujący
2
abraba
Początkujący
1
Abunika
Początkujący
1
Abusia
Początkujący
2
acaban
Początkujący ...itd...itp. Tysiące...tysiące.

Nie rozumiesz? zerknij wieczorkiem na dziwne nicki. Mogę Ci wyjaśnić, ale na priv. Nie chcę rozwiewać złudzeń a za stary jestem wróbel, by się nabrać na plewy.

Uściski...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2682  
Nieprzeczytane 21-03-2021, 10:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

W nawiązaniu do postu nutyDo #2675 i dziesięciolecia istnienia wątku Granice Tolerancji Cz. IV

Zapraszam do wypowiadania się na tematy, które ograniczają naszą tolerancję z różnych względów.
******
emocje potokiem ze zdwojoną siłą
bezlitosną falą z nurtem uczuć płyną
piętrzą się w korycie po brzegi wezbranym
warto je powstrzymać używając tamy ... 08-04-2010
********
nutoDo To przypomnienie początku wątku który 10 lat temu napisałaś wprowadzający post. Jesteśmy 10 lat starsi ,w kwietniu 2010 dyskutowaliśmy o Radiu Maryja czy przemocy w rodzinie , 10 lat bicia piany przez nas i naszych polityków , mamy dalej o czym pisać. . To taka aluzja do dzisiejszej rzeczywistości .

W tamtym okresie nutoDo , też narzekaliśmy na Klub Senior Cafe , ale musimy pamiętać że on jest taki , jaki my go tworzymy .To my się zmieniamy , możemy mieć też inne potrzeby , to nic prostszego jak założyć jeszcze jeden wątek , Just do it /Po prostu zrób / taki napis widzimy często na tiszertach.Odliczyć 54321 i zacząć działać ,na co czekać.

Granice tolerancji przesuwamy w różnych kierunkach w zależności od zmian jakie dokonuje przeważnie nowe pokolenie . Lepiej o tych zmianach dyskutować przy pomocy argumentów na forach , niż przy pomocy " kamieni na ulicach ". Świat XXI w. jest wielokulturowy i w takim świecie przyszło nam żyć, musimy się do niego dostosować , nie mamy innego wyjścia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2683  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 11:36
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Przestroga!

"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
~ Przysłowie indiańskie
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2684  
Nieprzeczytane 02-07-2021, 20:01
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Lgbt

Bluźniercza parada LGBT przeszła przez Rzym w sobotę 26.06.2021.
„Wizerunki, jakie widziałam, były tak przerażające, że nie da się ich opisać. A sposób, w jaki złorzeczyli Jezusowi i Jego odkupieńczej ofierze na krzyżu był wstrętny” – tak dziennikarka Nausica Della Valle zareagowała na to, co widziała w czasie festiwalu dumy LGBTQ+ w Rzymie

https://www.fronda.pl/a/bluzniercza-...zy,163731.html

Takie bluźniercze ekscesy wzbudzają wstręt - i pytanie:
czy społeczeństwo ma prawo domagać się reakcji władz aby nie dopuszczano do podobnych marszy ubliżających większości?
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2685  
Nieprzeczytane 02-07-2021, 21:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
/...............
Takie bluźniercze ekscesy wzbudzają wstręt - i pytanie:
czy społeczeństwo ma prawo domagać się reakcji władz aby nie dopuszczano do podobnych marszy ubliżających większości?

nutoDO!
Nie wiem czyś zauważyła, że ten marsz i podobne odbywają się pod hasłem tolerancji dla LGBT-ów płci obojga.
Którzy są częścią społeczeństwa Italii i to władze na takie marsze pozwalają.

A na dodatek wytłumacz nam z łaski swojej czemu wstręt wzbudzaja i cie ekscesy LGBT-ów na rzymskiej ulicy, a nie festiwale /procesje/ takich samych LGBTów i pedofilów tylko ubranych w szatki w innych kolorach, czyli sutannach.

Tylko dzis media /nasze krajowe/ doniosły, że stwierdzono iż ok 400 -u nieletnich - głównie chłopców - zostało seksualnie sponiewieranych przez męskich duchownych katolickich i krytych przez ich czcigodnych przełożonych w randze biskupów.

Czyż to nie są bluźniercze BOGU i JEZUSOWI ekscesy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2686  
Nieprzeczytane 02-07-2021, 21:47
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Ja domagam się tolerancji dla moich odczuć!
Nie chcę oglądać karykatur ludzkich na ulicach, wzbudzających obrzydzenie - i mam do tego prawo - wszak żyję w demokracji /jeżeli tak to sie nazywa/.
Podaj źródło tej wiadomości tych wykorzystywanych!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan

Ostatnio edytowane przez nutaDo : 02-07-2021 o 21:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2687  
Nieprzeczytane 03-07-2021, 19:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Ja domagam się tolerancji dla moich odczuć!
Nie chcę oglądać karykatur ludzkich na ulicach, wzbudzających obrzydzenie - i mam do tego prawo - wszak żyję w demokracji /jeżeli tak to sie nazywa/.
Podaj źródło tej wiadomości tych wykorzystywanych!

Kurde!
serio nigdy nie widziałaś procesji np w tzw Boże Ciało?
A po listę tych poszkodowanych przez wielebnych pedofilów to do episkopatu się zgłoś i jest jeszcze jakas komisja w sejmie powołana i ksiądz Isakiewicz z Terlikowskim i jeszcze papież kilku biskupów skasował za nieczyste występki i ich krycie .... serio nigdy o nich nie słyszałaś????
Dziwne...

A w końcu przecie te one co tak cię zbrzydziły to one w Rzymie były, a nie maszerowały po twojej ulicy..

A co do obrzydzenia, to znam takiego co na widok zakonnicy potrzykroć spluwa i jakieś zaklęcia dla odczynienia uroku odmawia.
Okolice Jasnej Góry omija szerokim łukiem, żeby palpitacji organu nie dostać.

I jeszcze coś.
Bądź zgodnie z powyższym hasłem widniejącym nad wątkiem.....TOLERANCYJNĄ.
I lub CZŁOWIEKA .... jesli ci krzywdy na organiźmie nie czyni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2688  
Nieprzeczytane 04-07-2021, 10:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
OK

NutoDO!

Może takie zdanie z WP rozjaśni mroki twej niewiedzy w tem temacie...

Cytat:
W tym samym czasie prymas, abp Wojciech Polak po raz kolejny prosi ofiary pedofilii o przebaczenie – tylko przez ostatnie 2,5 roku do diecezji i zgromadzeń zakonnych zgłosiło się 368 pokrzywdzonych.

https://wiadomosci.wp.pl/nosowski-bo...6847879952928a

A to tylko ci co się zgłosili.
Nie każdy przecie chce opowiadać o tym, że go ksiądz dobrodziej, czy nawet biskup, albo kardynał podczas seksualnych seansów sponiewierał...

A ci przeszkadzają jacyś kolorowi LGBTy w .... Rzymie.
Tu i teraz masz zboków ubranych w dziwne szatki i .... NIC.
Zero reakcji i obrzydzeń.
Dlaczego????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2689  
Nieprzeczytane 05-07-2021, 10:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Pluto - bez odpowiedzi - też jest odpowiedzią!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2690  
Nieprzeczytane 05-07-2021, 11:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Pluto - bez odpowiedzi - też jest odpowiedzią!

Oczywiście, że tak.
Bo musiałabyś przyznać, że czujesz obrzydzenie do obu grup i jeszcze przyznać, że ta druga grupa brzydzi cię bardziej.
Dobrego więc wyjścia nie masz.

Więc lepiej nie odpowiadać niż plątać się w zeznaniach, jak Wacek co dziś już nie jest ateista- misjonarz i w miłosnym szale porzucił Biedronia na rzecz wielebnego Hołowni co to Kościół Katolicki jego DOMEM.

Nadmienię jedynie, że pokojowe uliczne zabawy gejów płci obojga traktuję jako ciekawostki i nie wzbudzają one we mnie jakichś odczuć podobnych do twoich.
Moje poczucie tolerancji nie cierpi na widok pielgrzymów różnego typu /także LGBT-ów/ .... niech se żyją, byle nikomu krzywdy nie czynili.

I tyle....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2691  
Nieprzeczytane 07-07-2021, 21:12
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Rysuje Cezary Krysztopa

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2692  
Nieprzeczytane 13-08-2021, 23:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

NutoDo , nie można otworzyć zamieszczonego przez ciebie linku . Pewnie twój błąd albo google uznał że nie powinien na tym forum się znależć .

Nie odnoszę się do tego co wypisują obecni zwolennicy LGBT spod Jasnej Góry , wystarczy sięgnąć do linków naszych seniorów 10 lat temu , na Ateista...Jakie bzdury wtedy wypisywali. Dziesięć lat edukacji religijnej opartej o Biblię pozwoliło wielu seniorom ,podejść bardziej krytycznie do bzdur które przekazywał im katecheta.

Ludzie po studiach technicznych wierzący że w 7 dni powstał świat czy po biologicznych wątpiących w ewolucję to dla mnie ewenement .Takie elity są obecnie przy władzy i nie lepiej wygląda na opozycji. Sami możecie zobaczyć po wpisach naszych seniorów mających fobie , w stosunku do LGBT czy kwestii żydowskiej.

NutoDo musisz się zastanowić wrzucając swój głos do urny , kiedy przyjdzie czas wyborów . Hołownia proponuje wierzącym uczestnictwo w referendum by mogli zagłosować czy są za aborcją czy też nie ?? Może skończy na pewien czas stworzony sztucznie podział na zwolenników zabiegu czy też na przeciwników .
Powinna większość zadecydować , ale powinniśmy mieć możliwość na artykułowanie naszych poglądów.Muszą być wolne media bez cenzury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2693  
Nieprzeczytane 16-08-2021, 17:29
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wacław - odsyłam Cię do ostatniego wpisu na wątku "Dobre wieści".

Czy nie uważasz, że nawracać możesz tylko przykładem - tym dobrym.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2694  
Nieprzeczytane 16-08-2021, 20:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Jeśli chodzi o aborcję Danusiu,
to nie namawiaj Wacława by zrezygnował.
Wprawdzie starszy od niego prezes JW Construction został ojcem,
ale internet sugeruje strzał z boku.
Tak jak to Rebe sugerował staremu Żydowi,
którego młoda żona zaciążyła;

"pewien król poszedł na polowanie na lwa.
Z roztargnienia zamiast strzelby zabrał ze sobą parasol.
Idzie przez las, idzie, aż tu nagle wyskakuje na niego ogromny lew.
Król czym prędzej wyciąga strzelbę naciska spust, i okazuje się, że to parasol a
równocześnie słychać strzał, lew pada nieżywy"
- Niemożliwe Rebe - mówi Żyd - ktoś musiał strzelić z boku
- No właśnie....


Oj, czy dobrze się wstrzeliłam w dyskurs,
czy raczej faux pas?



Pozdrawianki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2695  
Nieprzeczytane 16-08-2021, 20:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Wacław - odsyłam Cię do ostatniego wpisu na wątku COLOR="SlateGray"]"Dobre wieści"[/color].Czy nie uważasz, że nawracać możesz tylko przykładem - tym dobrym.
NutoDo przeczytałem ostatniego linka na "Dobre Wieści" ale bohater tego wpisu Maksymilian Kolbe i jego teksty w Rycerzu Niepokalanej nie za bardzo mogą zaświadczyć o jego świętości .To samo nam się nasuwa kiedy czytamy o Matce Teresie z Kalkuty .Kolbe Matka Teresa czy Dziwisz nie są osobami które mogą być wzorcami dla mnie, czy dla młodych ludzi.

Wracając do Kolbego ,samobójstwa w obozie koncentracyjnym się zdarzały często , postępowanie M.Kolbego bez opinii lekarza psychiatry trudno oceniać dzisiaj. Eutanazja w wielu kulturach jest rzeczą normalną kiedy osoba nie widzi sensu życia.

Nawracanie i przekonywanie że kogoś , wyznającego religię monoteistyczną , że jego Bóg jest prawdziwy opiera się na jego " pobożnych życzeniach " , a nie faktach.

Upublicznię trzy wykłady księdza katolickiego : Wyjście z religii. Krzysztof Paczos gdzie w sposób jasny przedstawia narodzenie się religii i potrzebę wierzenia. Warto wysłuchać by zdawać sobie sprawę że religie mają wzloty i upadki i ich istnienie , musi wynikać z potrzeb ludzi.

Tymi trzema wykładami zaczynałem swoje istnienie na wątku ateista...był to rok 2011. Dzisiaj z perspektywy czasu mam tak jak Paczos zdefiniować pojęcie Bóg . Myślę że ty też będziesz miała z tym kłopot , bo definicja jest bardzo subiektywna i związana z osobą wyrażającą swoje zdanie.

Wiele osób u których istnieje potrzeba w istnienie osoby nadprzyrodzonej znającej odpowiedz na wszystkie pytania kierują swoje poszukiwania ku , Bahaizmowi .

.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2696  
Nieprzeczytane 13-10-2021, 17:32
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Godne zalecenie

"Zapytałem mądrego człowieka:
- Powiedz mi, w jakiej dziedzinie mógłbym zrobić wielką karierę?
Odpowiedział z uśmiechem:
- Bądź dobrym człowiekiem. W tej dziedzinie jest ogromna szansa i bardzo mała konkurencja."

/Znalezione w intern./
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2697  
Nieprzeczytane 14-10-2021, 09:28
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
"Zapytałem mądrego człowieka:
- Powiedz mi, w jakiej dziedzinie mógłbym zrobić wielką karierę?
Odpowiedział z uśmiechem:
- Bądź dobrym człowiekiem. W tej dziedzinie jest ogromna szansa i bardzo mała konkurencja."

/Znalezione w intern./
Gdybym uzyskał taką poradę, zapytałbym owego mędrca, dlaczego nie radzi mi, abym po prostu był mądrym człowiekiem zamiast zalecać bliżej nieokreśloną dobroć.
Może sam obawia się w tej dziedzinie konkurencji, o której wspomniał… jeśli istotnie można go podejrzewać o mądrość.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2698  
Nieprzeczytane 24-11-2021, 11:27
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Frat - Dobroć jest doskonale określona, natomiast mądrość oj, już nie tak bardzo.

Mądrość w najwęższym znaczeniu to umiejętność podejmowania uzasadnionych decyzji, które w dłuższej perspektywie przynoszą pozytywne rezultaty. W innym ujęciu można powiedzieć, że mądrość to umiejętność praktycznego wykorzystywania posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Ileż tu różnych możliwości.

Dobroć «kierowanie się w postępowaniu życzliwością i chęcią niesienia pomocy»


Jednoznaczne.

Pozdrawiam
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2699  
Nieprzeczytane 25-11-2021, 17:25
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo

Jednoznaczne.

Pozdrawiam
Danuto,
ani to jednoznaczne, ani przekonujące. Zacytowałaś wygodne dla tematu niby-definicje, z których każda jest na swój sposób ułomna.
Nie da się jednoznacznie zdefiniować mądrości, ani dobroci gdyż w rzeczywistych warunkach są one ze sobą powiązane.
Co prawda można być dobrodusznym idiotą jak też geniuszem pozbawionym sumienia, ale to przypadki krańcowe.
W życiu liczy się umiejętność dokonywania wyborów, bo nie da się wszystkich i wszędzie obdarzać dobrocią i wtedy właśnie wkracza mądrość.
W wielu wypadkach mądrość pozwala także na rozróżnienie między dobrem a złem, natomiast dobroć raczej nie odróżnia głupoty od rozsądku.

Pozdrowienia
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2700  
Nieprzeczytane 27-07-2022, 18:48
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Tolerancja jest przestępstwem jeśli dotyczy zła.
Thomas Mann
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.