menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 20:05
Tinkerbell Tinkerbell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Polska
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Tu można się zapoznać z opinią prawnika:
http://www.prawoweterynaryjne.pl/ind...an-prawny.html
Nieznających bliżej sylwetki autora tego artykułu, byłego wysokiej rangi urzędnika MRiRW, który liczy na naiwność czytelnika próbując go przekonać, że zakazana ustawą o ochronie zwierząt możliwość wykonywania uboju rytualnego została dwa lata później przywrócona ministerialnym rozporządzeniem (czyli akt niższego rzędu znosi zakaz wprowadzony aktem wyższego rzędu!), pragnę poinformować, że dr. n. pr. Michał Rudy został w 2009 r. odznaczony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego odznaczeniem "Zasłużony dla rolnictwa".
Moim zdaniem nastąpiła tutaj pomyłka - powinien dostać odznaczenie "Zasłużony dla ministerstwa rolnictwa"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 20:48
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Tutaj sensacja polega na tym, że peeselowski minister uważa, że stoi ponad prawem, kpi sobie z ustawowych przepisów i wbrew ustawie stosuje wyjątki ku pożytkowi grupki przedsiębiorców - lokalnych bonzów polskiej wsi, w zamian za co zapewne liczy na ich poparcie w przyszłych wyborach.

Czy w takim państwie chcemy żyć, czy w takim państwie mają budować swoją przyszłość nasze dzieci i wnuki?

Argumenty polityczne, może jednak zostawmy w spokoju i poczekajmy na orzeczenie Trybunału, jeśli mamy przestrzegać litery prawa. Bo nie wiem, co ma do rzeczy z jakiej partii jest minister albo kiedy z kim współpracował prawnik, którego zacytowałam. Nie mam podstaw podważać jego odznaczenia.
A może jednak ma coś do rzeczy tu polityka? I polityczne interesy?

Miałabym odpowiedź na swoje pytania.

Nie, nie w takim państwie. Chcę żyć w państwie w którym wszyscy będą przestrzegać prawa, bo będzie ono etyczne i logicznie skonstruowane tak, że każdy będzie wiedział, kiedy je łamie. I w takim państwie, które będzie w stanie owo prawo wyegzekwować. Na razie prawo w Polsce generuje korupcję i hipokryzję i na górze i na dole.

Wracając do zwierząt rzeźnych: gdzie jest petycja o wydzielenie funkcji Głównego Lekarza Weterynarii z resortu rolnictwa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 00:25
Tinkerbell Tinkerbell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Polska
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Argumenty polityczne, może jednak zostawmy w spokoju i poczekajmy na orzeczenie Trybunału, jeśli mamy przestrzegać litery prawa. Bo nie wiem, co ma do rzeczy z jakiej partii jest minister albo kiedy z kim współpracował prawnik, którego zacytowałam. Nie mam podstaw podważać jego odznaczenia.
A może jednak ma coś do rzeczy tu polityka? I polityczne interesy?
Wszystko, co robią politycy, ma podłoże polityczne. Bądź pewna, że dotyczy to także grzebania w ustawie o ochronie zwierząt - niezależnie od tego, czy zwierzętom ma się od tego poprawić, czy nie. W przypadku zmian, które forsuje minister Sawicki, poprawi się jedynie grubość portfela właścicieli ubojni i eksporterów mięsa. Zwierzęta zaś przypłacą to śmiercią w niewyobrażalnych cierpieniach fizycznych i psychicznych...

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Nie, nie w takim państwie. Chcę żyć w państwie w którym wszyscy będą przestrzegać prawa, bo będzie ono etyczne i logicznie skonstruowane tak, że każdy będzie wiedział, kiedy je łamie. I w takim państwie, które będzie w stanie owo prawo wyegzekwować. Na razie prawo w Polsce generuje korupcję i hipokryzję i na górze i na dole.
Właśnie przeciwko takiemu państwu protestujemy - państwu, w którym minister wydaje rozporządzenie, w którym w interesie swoich partyjnych kolegów (właścicielem jednej z takich ubojni jest poseł PSL, niejaki Krzysztof Borkowski) zezwala na to, czego jednoznacznie zakazuje ustawa; państwu, w którym najważniejsze osoby udają, że nie ma sprawy; w państwie, w którym Inspekcja Weterynaryjna - organ ustawowo umocowany do nadzorowania ustawy o ochronie zwierząt, uzgadnia z kierownictwem jakiegoś wyznania procedury wykonywania czynów, które w ustawie uznane są za karalne, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3!

Obywatel nie musi czekać na wyrok TK, żeby samodzielnie myśleć... W internecie dostępne są teksty wspomnianych aktów prawnych, jak i opinia Biura Analiz Sejmowych. Nie musisz podzielać mojego zdania, ale prawnik, którego kariera związana jest z resortem i instytucją, w którym dochodzi do łamania prawa, jest dla mnie mało wiarygodny. Oprócz wspomnianej wyżej opinii BAS, polecam lekturę niezależnego eksperta w dziedzinie prawa:
http://www.home.umk.pl/~kpos/index.p...y-uboj-zwierzt

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Wracając do zwierząt rzeźnych: gdzie jest petycja o wydzielenie funkcji Głównego Lekarza Weterynarii z resortu rolnictwa?
A w ogóle była taka petycja?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 01:20
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Argumenty polityczne, może jednak zostawmy w spokoju i poczekajmy na orzeczenie Trybunału, jeśli mamy przestrzegać litery prawa. Bo nie wiem, co ma do rzeczy z jakiej partii jest minister albo kiedy z kim współpracował prawnik, którego zacytowałam. Nie mam podstaw podważać jego odznaczenia.
A może jednak ma coś do rzeczy tu polityka? I polityczne interesy?
http://issuu.com/kpos/docs/czy_w_pol...j_zwierzat /1

Czasem lepiej jest siedzieć cicho i tylko durnowato wyglądać, niż raz odezwać sie i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 11:15
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tinkerbell
Wszystko, co robią politycy, ma podłoże polityczne.
Niemożliwe..

Ale petycja w obronie męczonych zwierząt nie powinna mieć takiego podłoża. Znalazł się hak na Ministra, trochę wstrząsających filmów, trochę sloganów o liderowaniu, porwiemy masy i dokopiemy, niech się nie bogacą.

Cytat:
Napisał Tinkerbell
Obywatel nie musi czekać na wyrok TK, żeby samodzielnie myśleć...

Jesteś już drugą osobą w tym wątku, która ma uwagi co do sposobu mojego myślenia. Zapewniam Cię, że wszystko jest z nim w porządku. Samodzielność myślenia najłatwiej rozpoznać wśród tych, którzy nie kierują się instynktem stadnym. Muszę się gryżć w język, żeby nie dać się sprowadzić do takiego poziomu rozmowy.


Cytat:
Napisał Tinkerbell
A w ogóle była taka petycja?

No właśnie, nie było i nie ma. A taka petycja, z braku inicjatywy odgórnej powinna była zostać wystosowana już dawno. Nawet bubel ustawowy powinien mieć oparcie w egzekucji prawa. W przypadku ubojni najlepszą do tego instytucją są weterynarze. Ale funkcji tej nie spełniają, bo działaliby w sprzeczności z interesami ministerstwa-czyli producentów mięsa.

Ustawa o ochronie praw zwierząt bez możliwości wprowadzania jej w życie, jest martwa. I taka jest od początku. W praktyce nic nie chroni praw zwierząt w ubojniach, na farmach, w transporcie, (teraz mamy kolejny martwy przepis o zakazie trzymania zwierząt na uwięzi) o tym jakoś się nie mówi.

I na tym skończę bo nie chcę sobie pogryźć języka - nie mam doświadczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 11:42
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
No właśnie, nie było i nie ma. A taka petycja, z braku inicjatywy odgórnej powinna była zostać wystosowana już dawno. Nawet bubel ustawowy powinien mieć oparcie w egzekucji prawa. W przypadku ubojni najlepszą do tego instytucją są weterynarze. Ale funkcji tej nie spełniają, bo działaliby w sprzeczności z interesami ministerstwa-czyli producentów mięsa.

W praktyce nic nie chroni praw zwierząt w ubojniach, na farmach, w transporcie, (teraz mamy kolejny martwy przepis o zakazie trzymania zwierząt na uwięzi) o tym jakoś się nie mówi.

Taaak? Przy pomocy petycji obywatele będą kreowali struktury organizacyjne centralnych organów administracji rządowej? SUPER!

W obowiązującym w Polsce systemie zwierzęta nie maja praw. Posługujemy się innym narzędziem, tj. prawną ochroną zwierząt.

Wiele jeszcze musisz pracować by pogłębić wiedzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 18:12
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka
podałam czego wymaga ich religia i
a co wyprawiają w ubojniach to inna sprawa.

wysmażył ktoś artykuł nie znając terminu koszerność.
"Horror na eksport
Swoboda praktyk religijnych i zakaz torturowania zwierząt – czy te dwie zasady dadzą się pogodzić?
Czy 20 polskich rzeźni zrezygnuje z zarobku na mięsie z uboju rytualnego?

Najpierw, poganiane elektrycznym pastuchem, wchodzą pojedynczo do stalowej komory w kształcie walca. Walec zamyka się, krowa musi wystawić głowę przez jedyny otwór. Stalowe pudło obraca się o 180 stopni, krowa leży w klatce do góry nogami, pneumatyczny chwytak unieruchamia jej głowę, wyginając szyję do tyłu. Rzezak wypowiadając słowa modlitwy podrzyna zwierzęciu gardło. Krew chlusta do góry. Walec wykonuje następne pół obrotu, krew leje się już zgodnie z prawami fizyki. Walec otwiera się i krowa wypada na stalową kratownicę. Co któraś wychodzi o własnych siłach, wierzga i rzuca głową, czasem wstaje i – mimo że wszystko jest śliskie od krwi – próbuje uciec. Agonia trwa około dwóch minut. Wszystko w rytm łomoczącej maszynerii. Czasem rzeźnik od razu podwiesza zwierzę za nogę do góry na łańcuchu. Krowa, jeszcze żywa, pręży się i próbuje uwolnić. Następna, już w klatce, widzi konającą poprzedniczkę.
Tak wygląda ubój rytualny."


Więcej pod adresem:
http://www.polityka.pl/spoleczenstwo...#ixzz1zZXG6ksA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 22:22
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Widzisz, założyłam wątek , aby ja najwięcej osób podpisało petycję, bo to co się wyrabia woła o pomstę do nieba.
Sporo osób podpisało i DZIĘKI IM ZA SERCE.
Inni pewnie nie wiedzą, że posłowie sejmów II Rzeczpospolitej walczyli z tą formą uboju, co jest w dokumentach.


Ja myślę, że takie Pierduny mają za dużo do powiedzenia we władzach naszego kraju.

Serdecznie pozdrawiam.
Lila, nie zglądałam do tego wątku i nie podpisałam petycji, choć teraz niechybnie to zrobię.A nie zaglądałam widząc tu powtarzające sie nicki osób,które kazdy temat wykorzystają do napaści na katolików i prostych polskich obywateli.
Trochę mieszkałam na wsi, może rzeczywiści kotki i pieski nie są rozpieszczane jak w mieście, ale nie widziałam okrucieństwa w stosunku do zwierząt hodowlanych, wprost przeciwnie. Ciekawe to określenie;Pierduny,,,
no żeby takie głupoty pisać o polskiej wsi trzeba być tęgim Pierdunem.
Zdarzają się incydenty okrucieństwa w stosunku do zwierząt, w takim samym stopniu jak okrucieństwa w domach w stosunku do dzieci,żony, znęcanie,morderstwa. Przecież nie ma tygodnia,ba dnia nawet, żeby krajem nie wstrząsnęła tragedia jakaś. I co z tym robimy?
Oczywiście jakiś Pierdun ,znów napisze ,że winien jest Kościół. A przypadkiem nie swoboda obyczajów i rozbestwienie?!!!

Podpiszę tę petycję, choć w całej tej sytuacji nadziei większych nie mam.
Ludzi zaślepiła złość,nienawiść i pogarda do drugiego człowieka i chęć zysku za wszelką cenę, w myśl maksymy" żyje się tylko raz".
Prawdziwy katolik,wie że życie tu się nie kończy, że TU to tylko chwila i trzeba ją przeżyć z godnością.
Pozdrawiam.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 23:36
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Szanowni Państwo,
wiele jest krzywdy i nieprawości w naszych relacjach do zwierząt. O wielu rzeczach nie wiemy. Dzisiaj wybraliśmy walkę o jeden maleńki element w długim łańcuchu okrucieństwa, może nawet nie najważniejszy, ale jakże znamienny dla ludzkiej dzikości i pazerności. Dlatego tym wszystkim, którzy rozumieją o czym piszę i całym sercem przyłączyli się do sprawy, kłaniam się nisko w podzięce.
Tych, którzy krytycznie podchodzą do naszych zabiegów dotyczących uboju rytualnego namawiam do studiowania tego przypadku. Wierzę mocno w to, że każdy znajdzie swoją własną drogę do celu.
Jeżeli uznacie, że powinienem podzielić się z Wami swoja wiedzą, zrobię to bez wahania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 23:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

http://demotywatory.pl/1405599/Pierdun-bog-wiatrow to dla Viki by wiedziała o czym pisze. Viko
Cytat:
Zdarzają się incydenty okrucieństwa w stosunku do zwierząt, w takim samym stopniu jak okrucieństwa w domach w stosunku do dzieci,żony, znęcanie,morderstwa
Może dla ciebie to normalność ale dla wielu to może szokować nie każdy się urodził gdzie normy etyczne są tak spostrzegane.Ja nie wyciągam wniosków jak ty że winny jest kościół ,to są twoje insynuacje.Co do religii to mam inne zdanie . Jedno ci mogę powiedzieć że masz tylko jedno życie . Staraj się je przeżyć godnie ,bo po takich ludziach zostaje pamięć,po tobie też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-07-2012, 09:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Vika, trzeba mieć nadzieję. W końcu wprowadzenie kar więzienia za znęcanie się nad zwierzętami, to też wynik żmudnych lat pracy ludzi dobrej woli.

Junior i Tinkerbel, proszę nie zwracajcie uwagi na pierdunowele, bo tego nie sposób brać na serio. Ot, folklor.

Ja mam pytanie;
- co się dzieje z mięsem 'nieczystym', czyli z tyłów zwierząt.
Czy możliwe, żeby trafiało do sklepów w Polsce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-07-2012, 10:20
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

Ja mam pytanie;
- co się dzieje z mięsem 'nieczystym', czyli z tyłów zwierząt.
Czy możliwe, żeby trafiało do sklepów w Polsce?
Oto odpowiedź.
http://panorama.media.pl/content/view/344411/90

– Rabin dosłownie wchodzi do środka zwierzęcia i je ogląda ze wszystkich stron centymetr po centymetrze, szczególnie zwracając uwagę na opłucną – tłumaczy Jerzy Sołtysik, menadżer. – Następnie badane są płuca. Pompuje się do nich powietrze. Rozdęty narząd pozwala wprawnemu oku na ocenę, czy dana sztuka chorowała i ewentualnie na co. Wiadomo, czy były jakieś niepotrzebne szczepienia, a może sterydy.
– Generalnie ok. 80 procent zwierząt uznawanych jest za niekoszerne, więc idą do normalnej sprzedaży w kraju.

Cytat:
Napisał senior A.P.
Poczatkujacemu nie radze "zadzierac z pluto",bo ...... .
!
Bo co? Gość durnowato pisze i do tego się odnoszę. Osobiście pluto37 mnie powiewa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 04-07-2012, 13:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał junior123
Oto odpowiedź.
http://panorama.media.pl/content/view/344411/90

– Rabin dosłownie wchodzi do środka zwierzęcia i je ogląda ze wszystkich stron centymetr po centymetrze, szczególnie zwracając uwagę na opłucną – tłumaczy Jerzy Sołtysik, menadżer. – Następnie badane są płuca. Pompuje się do nich powietrze. Rozdęty narząd pozwala wprawnemu oku na ocenę, czy dana sztuka chorowała i ewentualnie na co. Wiadomo, czy były jakieś niepotrzebne szczepienia, a może sterydy.
– Generalnie ok. 80 procent zwierząt uznawanych jest za niekoszerne, więc idą do normalnej sprzedaży w kraju.


Bo co? Gość durnowato pisze i do tego się odnoszę. Osobiście pluto37 mnie powiewa.


Ja nie jem mięsa czerwonego, ale znakomita większość kupuje to zestresowane jadło, nie zdając sobie sprawy, jakie to rozmiary w Polsce przybrało.
Też nie wiedziałam, póki mi moja pracownica z płaczem nie opowiedziała co się dzieje w okolicznej ubojni.

A przecież prawo stanowi inaczej.
''Obecnie w Polsce prawo, na mocy ustawy o ochronie zwierząt, zabrania uboju rytualnego oraz importu mięsa w ten sposób uzyskanego:
Art. 12
7) Zabrania się importu zwierząt i produktów zwierzęcych uzyskanych w wyniku chowu lub hodowli z naruszeniem przepisów niniejszej ustawy.
Art. 34
1) Zwierzę kręgowe w ubojni może zostać uśmiercone tylko po uprzednim pozbawieniu świadomości przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.''..

Czyli kto jest ponad prawem?
A Szwajcaria, Luksemburg i Szwecja już zakazay u siebie uboju rytualnego. Niebawem dołączy Holandia i kilka landów niemieckich.

ps. Pierduna omiń szerokim łukiem. To tak jakbyś zaczepiał kulawego pieska z czyrakiem na tyłku, którego główną zaletą jest umiejętność melodyjnego puszczania gazów. Obecnie w stan podniecenia wprawiło go wiaderko cudzej forsy.
Toż to SF.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-07-2012, 13:55
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
http://demotywatory.pl/1405599/Pierdun-bog-wiatrow to dla Viki by wiedziała o czym pisze. Viko Może dla ciebie to normalność ale dla wielu to może szokować nie każdy się urodził gdzie normy etyczne są tak spostrzegane.Ja nie wyciągam wniosków jak ty że winny jest kościół ,to są twoje insynuacje.Co do religii to mam inne zdanie . Jedno ci mogę powiedzieć że masz tylko jedno życie . Staraj się je przeżyć godnie ,bo po takich ludziach zostaje pamięć,po tobie też.
Wacław,ja wiem o czym piszę.Pierdun to także postać z Konopielki.

Nie, dla mnie znęcanie się nad stworzeniem bożym to nie jest normalność.
Pisałam wyrażnie;mieszkałam jakiś czas na wsi i obserwowałam życie jej mieszkańców. Nie spotkałam się ze szczególnym okrucieństwem, do uboju wzywano wykwalifikowanego masarza/?/ czy rzeżnika ,,,strasznie to jednak brzmi. Okrutne to, ale większość ludzi jada mięso i organizm tego wymaga.
Natomiast co do twojego /i nie tylko/negatywnego stosunku do Kościoła,,,,nie wyssałam tego z palca , wystarczy zajrzeć do jakiegolwiek wątku.Miałam już nieprzyjemność spotkania się z tobą.
Na marginesie,zanim komuś zarzucisz niewiedzę,zwróć uwagę na swoją ortografię, człowiek na takim poziomie powinien pisać poprawnie.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 04-07-2012, 23:15
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Zostały usunięte przez Admina posty pluto37, które zawierały logiczne argumenty co do tego, że maltretowanie zwierząt odbywa się w Polsce w znacznie szerszej skali niż w problemie poruszonym w petycji.

Pozdrawiam
Nikt nie twierdzi, ze jest inaczej, ale tematem TEGO WĄTKU JEST UBÓJ RYTUALNY.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 00:37
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

A może chcielibyście zrobić coś więcej dla zwierząt? Może chcecie przyłączyć sie do nas i wyjść do Obywateli z wiedzą o uboju rytualnym? Zapewniam Was, że nawet ułamek procenta Polaków nie zna faktów, o których tu piszemy.

Więcej informacji na stronach:
www.rytualny.pl - to za chwilę,
oraz
http://www.platforma.org/forum/index.../page__st__150
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 01:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jeśli na coś się przydam, to jestem do dyspozycji.
Junior, napisz jak działacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 09:20
junior123 junior123 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Żary
Posty: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jeśli na coś się przydam, to jestem do dyspozycji.
Junior, napisz jak działacie.
Aktualności na fb.
http://www.facebook.com/pages/Polska...37244239667268

Na razie uczymy się, poznajemy problem, a następnie kontaktujemy się z organizacją działającą na rzecz zwierząt w miejscu zamieszkania i wspólnie wychodzimy do Obywateli (manify).

Cytat:
Napisał pluto37
Wykasowaliście posty, bo zburzyły wasz śliczny obrazek bojowników o wydumaną z powodów ideolo sprawę.
Chcesz mnie przekonać, że nie rozumiesz co oznacza pisać na temat?
Nie męcz się - ja tobie wierzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 10:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Będę w kontakcie i myślę, że będzie nas więcej.
Niemniej tego wątku nie opuszczaj, bo jednak wchodzi na ten portal sporo ludzi.

ps.posty kasuje administracja a nie userzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 05-07-2012, 11:10
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie Dygresje na wątku

Najpierw czerwoną czcionką, aby nikomu nie umknęło:
jestem przeciwna każdej niehumanitarnej postawie wobec zwierząt i ich zabijaniu w ogóle.
To jest moje zdanie i wiem, że inni mają inne, dlatego jako wegetarianka jestem w mniejszości. Nie mam też natury wojownika, aby zmieniać cały świat. Robię swoje 'na swoim podwórku' przez przykład, a nie narzucanie nikomu niczego na siłę. Każdy jest inny i niech tak zostanie. Petycję popieram i inne ruchy na rzecz zwierząt też.
A teraz do rzeczy.
Nie wiem skąd te protesty przeciwko dygresjom wokół tematu, zamykanie w sposób niegrzeczny ludziom możliwości wypowiedzenia się .
Każda rozmowa, gdziekolwiek by się nie toczyła obfituje w dygresje,
a potem w powroty do tematu głównego.
Dygresje są potrzebne, aby nie iść z klapkami na oczach,
ale aby zobaczyć każdy problem w szerszym kontekście,
ukazać inne aspekty.
I właśnie przy okazji dojrzeć tego konia spinanego ostrogami, psa przebijanego widłami itp..
Bo walka z cierpieniem brzmi niewiarygodnie, jeśli skupia się wokół jednego wybranego tylko cierpienia.
Mam jeszcze jedno konkretne pytanie,
czy wspominane tu cierpienia innych zwierząt w jakikolwiek sposób zaszkodziły wątkowi????
Czy może go wręcz wzbogacają?


I na temat usuwania postów.
Czy nie jest to tak, że adm. usuwa na zgłoszenie użytkownika, który się poczuł urażony, często zresztą urażając innych? Tak tylko pytam, teoretycznie, bez wskazywania na kogokolwiek.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka osteoporozy - powiedz stop kruchym kościom - komentarze Ania18 Ogólny 0 22-06-2011 20:18
STOP zmienianiu czasu!!! elizka Społeczeństwo - wątki archiwalne 31 23-03-2010 22:03
Stop chrapaniu! Wrocławski Tydzień Walki z Chrapaniem - komentarze Waanda Ogólny 0 15-12-2009 22:56
STOP Codex Alimentarius! Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 64 11-08-2009 09:54
Stop ZUS-owskim absurdom! pro Emerytura, renta, ZUS 2 24-09-2008 10:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.