menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-08-2015, 13:04
Aneta_L Aneta_L jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Polska
Posty: 11
Domyślnie Jaki termometr dla seniora?


Ostatnio mojej mamie rozbił się stary termometr rtęciowy i to chyba najlepszy moment, żeby kupić jej coś nowoczesnego. Najlepiej żeby było wygodne, bezpieczne i z pierwszej półki, bo na tym akurat nie wolno oszczędzać. Co polecacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-08-2015, 09:19
matrioszka52's Avatar
matrioszka52 matrioszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 35
Domyślnie

Moim zdaniem najlepszy będzie cyfrowy termometr bezdotykowy. To już nie jest to samo co kiedyś – wyliczenia w cały świat albo ciągle ta sama temperatura ciała pomimo gorączki. Kupiłam takie cudo dla mojego synka:



Jest bardzo precyzyjny, a do tego ma funkcję pomiaru otoczenia i płynów. To bardzo przydatne choćby przy przygotowywaniu kąpieli dla małego. Podejrzewam, że i Twoja mama będzie z niego zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-09-2015, 11:34
marzec marzec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gliwice, śląskie, Polska
Posty: 21
Domyślnie

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem termometrów klasycznych: http://geratherm.pl/produkt/geratherm-classic-xl/ Kupiliśmy go ostatnio teściowej i bardzo sobie go chwali. Ma etui z efektem lupy, dzięki czemu nie trzeba przez pół godziny się przypatrywać, zanim człowiek przyuważy, jaką temperaturę pokazuje. No a poza tym nie wywołuje drżenia łydek wśród osób słabo obeznanych z techniką, do których teściowa na pewno się zalicza Także polecam ci zdecydowanie termometr klasyczny.

P.S. No i jeszcze jedna sprawa: ten wynalazek ma wieczystą gwarancję i jeśli się zepsuje, zaraz wymieniają go na nowy model.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-09-2015, 16:52
HenrykZ HenrykZ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: PL
Posty: 8
Domyślnie

też szukam termometru ale tej firmy nie znam. dobrzy są faktycznie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-09-2015, 12:18
matrioszka52's Avatar
matrioszka52 matrioszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 35
Domyślnie

Dobrzy, dobrzy Geratherm to porządna niemiecka firma. Nie sprzedają chińskich podróbek, ale atestowane produkty z najwyższej półki. Aptekarka mi ich ostatnio przez pół godziny zachwalała – dlatego postanowiłam kupić taki a nie inny termometr.

A tobie marzec powiem tylko tyle: nie dogadamy się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-09-2015, 13:40
marzec marzec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gliwice, śląskie, Polska
Posty: 21
Domyślnie

Zdaję sobie z tego sprawę Mnie osobiście najbardziej przekonują tutaj warunki gwarancji – nie ma naprawiania tylko od razu wymiana, jeśli coś się zacznie z termometrem dziać. Poza tym jest po prostu porządny, w niczym nie przypomina naszych starych dziadowskich termometrów rtęciowych (jest wypełniony galinstanem, konkretnie).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-09-2015, 10:09
Aneta_L Aneta_L jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Polska
Posty: 11
Domyślnie

Ile odpowiedzi Dzięki wam bardzo, chyba zdecyduję się na termometr bezdotykowy. Człowiek uczy się przez całe życie, więc i mamie nie zaszkodzi liznąć trochę techniki :d Poza tym gwarancja door to door też swoje znaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 30-09-2015, 09:43
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Koleżanka mi ostatnio polecała taki. Ja mam elektroniczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-10-2015, 14:33
klamka klamka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Londyn
Posty: 6
Domyślnie

odsiwezam temat bo sama szukam jakegos porzadnego termometru zanim grypa rozszaleje sie na dobre a mam pare watpliwosci. Widziałam, że tam jakieś polecaliście te termometry, ale chciałam się upewnić jak to jest z gwarancja przy takich rzeczach? nie jest aby naliczana od momentu jak termomentr wystawia w sklepie? bo juz pare razy sie spotkalam z taim przypadkami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-10-2015, 15:44
marzec marzec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gliwice, śląskie, Polska
Posty: 21
Domyślnie

Nie wiem jak to jest u innych producentów, ale u siebie miałem datę gwarancji zgodną z datą zakupu. W sumie ważna sprawa, bo jak sobie taki termometr przeleży na półce prze 2 lata, to z tej gwarancji może niewiele zostać. Ja się tym nieszczególnie przejmowałem, bo mam wieczystą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-10-2015, 09:15
Mazak Mazak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 14
Domyślnie

Wyczytałem na tej waszej stronie gerathermu o której wcześniej pisaliście, że ten non contact normalnie na codzień stosują lekarze więc moze faktycznie jest dobry. Ogólnie mam złe doświadzcniea z termometrami elektronicznymi bo co pomiar to inny wynik ale w takiej sytuacji bym sie zastanowil i ew. jeszcze popytał kogoś kto taki termetr ma.Bo rozumiem ze pani matrioszka52 nadal zadowolona?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-10-2015, 10:45
matrioszka52's Avatar
matrioszka52 matrioszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 35
Domyślnie

Jak najbardziej Termometr działa bez zarzutu, parokrotnie porównywałam pomiary na starych termometrach klasycznych (przyszło mi przesiedzieć parę dni z małym w szpitalu :/) i za każdym razem było praktycznie to samo. Z tymi lekarzami to nie słyszałam, ale możliwe, że tak jest. No i co do gwarancji to potwierdzam słowa marca, naliczają ją od daty zakupu. Także klamka nie masz się co specjalnie zastanawiać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-10-2015, 13:11
klamka klamka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Londyn
Posty: 6
Domyślnie

zeby to wszystko troche tansze bylo... no ale generalnie jak sie placi malo to sie palci 2 razy. tu przynajmniej widze co kupuje a nie jakies chińskie podróbki… ledwo to przyszlo a juz wygladalo jakby mialo sie rozleceic!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-10-2015, 15:05
Mazak Mazak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 14
Domyślnie

Nie no dziadostwa nie kupuj. Akurat na czym jak na czym ale na zdrowiu oszczędzac nie można.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-01-2016, 11:13
DonaRead DonaRead jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Posty: 2
Domyślnie

ja znalazłam w miarę tani i dobry (nie zepsuł się po 3 miesiącach, bo i takie miewałam), chyba jest jeszcze dostepny http://sklep.centrumopiekiseniora.pl...C-cyfrowy-/298
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-01-2022, 11:57
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Moim zdaniem najlepszy będzie termometr bezdotykowy. Takie termometry są bardzo higieniczne i dokładnie mierzą temperaturę. Jest w sieci sklep medyczny Mega Medic i tam jest spory wybór takich produktów. Tutaj https://megamedic.pl/termometry-bezdotykowe masz namiar.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki to film? almara Film, teatr 19009 19-02-2023 23:36
Jaki schodołaz? maria67 Opieka 4 24-03-2017 02:29
Jaki czujnik ? Kostka Różności 2 31-12-2014 08:28
jaki antywirus? faszcza eSenior 8 27-06-2012 11:35
Etniczny termometr Mirosław Humor, zabawa - wątki archiwalne 3 30-01-2010 18:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.