menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 20:09
SISKA's Avatar
SISKA SISKA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Krakow
Posty: 1
Domyślnie Windows Live Messenger


Witam milo zy ktos moze mi pomoc ?Chce wyinstalowac program Messenger i nie wiem jak to zrobic .nie kozystam z niego.Jestem poczatkujaca osoba .Nie mialam do nie dawna zadnego kontaktu z komputerem .
Za dobre checi pomocy Bardzo Dziekuje Pozdrawiam Siska Nadmieniam ze mam oprogramowanie VISTA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 21:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Siska

Nie potrzeba było zakładać wątek, na dodatek nie w tym miejscu co trzeba. Tu jest 10 stron po 23 wątki. Wykorzystuje się tylko kilka z tych 230. http://www.klub.senior.pl/f-esenior-...ml/?order=desc

Start>ustawienia>panel sterowania>dodaj/usuń programy---odszukać Windows Live i usuń.
Ja mam WinXP, czy w Viście jest tak samo to tego nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 15:55
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał SISKA
Witam milo zy ktos moze mi pomoc ?Chce wyinstalowac program Messenger i nie wiem jak to zrobic .nie kozystam z niego.Jestem poczatkujaca osoba .Nie mialam do nie dawna zadnego kontaktu z komputerem .
Za dobre checi pomocy Bardzo Dziekuje Pozdrawiam Siska Nadmieniam ze mam oprogramowanie VISTA
To co Kazik, może dokładniej:
Jest łatwy sposób odinstalowania: Mój Komputer -> Panel Sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> Dodaj/Usuń składniki systemu Windows -> odptaszasz Messenger klikasz dalej i zamknij...

Pochodzi z pewnego forum na tym linku:
http://komputery.katalogi.pl/Jak_wy%...r_-t21093.html

Niejasne? - zapytaj jeszcze. Ja też mam system Windows XP Professional.(Kazik ma "Home" chyba).
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 00:01
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan

Ja też mam system Windows XP Professional.(Kazik ma "Home" chyba).
S.
Kupiłem w tym tygodniu do pracy komputer z systemem Windows 7 Home Premium - na pierwszy rzut oka bardzo mi się podobał, interfejs bardziej intuicyjny niż Vista [moim zdaniem - koszmarna], procesy są tak jakoś bardziej zautomatyzowane nic tylko brać, używać i cieszyć się. Poobserwuję dalej to może coś wyjdzie ale wydaje mi się, że jest to system w sam raz dla tzw. SENIORA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 00:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Tak ja mam XP Home. Windows 7 to nowość. Może jesteś pierwszy na seniorku? Zobaczymy czy dobry po czasie jak się rozpowszechni na tysiące użytkowników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 10:23
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał Komisław
Kupiłem w tym tygodniu do pracy komputer z systemem Windows 7 Home Premium - na pierwszy rzut oka bardzo mi się podobał, interfejs bardziej intuicyjny niż Vista [moim zdaniem - koszmarna], procesy są tak jakoś bardziej zautomatyzowane nic tylko brać, używać i cieszyć się. Poobserwuję dalej to może coś wyjdzie ale wydaje mi się, że jest to system w sam raz dla tzw. SENIORA.
Kochany, to cenna informacja. Tylko dlaczego akurat w tym miejscu ją zamieszczasz.
Przeczytaj uważnie post #2 Kazika.
Dla tej Twojej informacji jest tu tyle bardziej pasujących wątków.
A przez tak lekkomyślnie zakładane nowe wątki (nie Ty go założyłeś lecz SISKA), robi się tylko tłok, zamieszanie i "przepychanki" na stronie głównej.
Po co?
Wygląda na to, że tylko Kazikowi zależy na porządku, na klarowności i czytelności tego forum.
A początkujący błądzą, błądzą, szukają i szukają, pytają ...


Pozdrawiam.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 04-02-2010 o 10:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 11:45
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
robi się tylko tłok, zamieszanie i "przepychanki" na stronie głównej. (...)
A początkujący błądzą, błądzą, szukają i szukają, pytają ...
To prawda, ale...
Często odwiedzam wątki Pomogę każdemu i Komputer poznać i polubić. Pierwszy z nich ma już 4 część.
Znalezienie czegoś określonego, chociaż wiadomo, że była o tym mowa, jest bardzo trudne.
Gdyby wyszukiwarka lepiej działała - byłoby dużo łatwiej. I to nie tylko nowym.
Może to tylko ja jestem taka niezgraba, ale dlaczego w Sieci potrafię znaleźć, a tu nie? Wpisuję słowa kluczowe - wyszukiwarka mi się chwali, jaka to ona była szybka i... pokazuje mi wszystkie wątki w dziale. Wchodzę w wątek, gdzie to powinno być, korzystam z przeszukaj ten wątek - też bez rezultatu
Kilka osób zgłaszało w wątku pytania do admina ten problem, ale nie został rozwiązany.
Pozostaje tylko przewidywanie, co może kiedyś się przydać i chomikowanie? Albo telefon do przyjaciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 12:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Uważam, że pytającemu można odpowiedzieć w miejscu gdzie pyta (w różnych miejscach) lub skierować go linkiem w miejsce gdzie znajdzie odpowiedź. Nie da się ustawić w szeregu i w porządku wszystkich nowych tych nieco umiejących szukać i bystrzaków, którzy prawie z każdym problemem sobie radzą. Uczmy się wzajemnie i uczmy innych.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-11-2021, 12:20
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Ogólnie należy powiedzieć, ze jeśli już korzystamy z jakiegoś oprogramowania to postarajmy się o to, aby pochodziło ono ze sprawdzonego źródła. ja na ten moment jestem zachwycona rozwiązaniem od https://www.anegis.com/rozwiazania-it/modern-workplace i myślę, że właśnie takie oprogramowanie znakomicie wspomaga naszą pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gwiazdowski i Lewicka w dyskusji o emeryturach (live) konris Zarządzanie finansami 2 19-11-2009 14:57
Windows VISTA ??? Elżbieta V eSenior 26 25-02-2009 22:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.