menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-08-2014, 16:28
Irenka 26's Avatar
Irenka 26 Irenka 26 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Gliwice,śląskie, Polska
Posty: 4 047
Domyślnie

Witam serdecznie! Od chyba pięciu lat odbywam trzy razy w roku wizytę u diabetologa-na razie nie zażywam insuliny ani żadnych lekarstw-jestem na diecie pod opieką dietetyka i jak dotąd wszystko jest pod kontrolą!Mierzę poziom cukru aparatem, który otrzymałam w Poradni Diabetologicznej-średnio zaledwie raz-dwa razy w tygodniu-zgodnie z zaleceniem, kontroluję ciśnienie-zawsze mam niskie-to sprawa genetyczna-oraz ważę się, a z tym zawsze problem-nie potrafię schudnąć w sposób zadowalający, chociaż nadwaga nie jest zbyt wielka. Diabetolog zawsze podkreśla, że tylko zdrowy, regularny tryb życia uchroni mnie długo przed insuliną-naprawdę trwa to prawie pięć lat i jakoś udaje się, chociaż bywa ciężko....Czasem zjem coś niedopuszczalnego-i problem, zaraz widać po badaniu, wówczas powrót do stałego programu żywienia!!!! Mój przypadek nie jest skrajny-wiem o tym, ale mógłby takim się stać kilka lat temu, gdybym nie zastosowała reżimu żywieniowego....Nie jest łatwo....ale da się w ten sposób żyć! Zachęcam do badań kontrolnych i do wykonania tzw. ''krzywej cukrzycowej''-będzie wówczas wiadomo!!!!
__________________
IRENKA 26
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 06-01-2015, 08:18
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Wybitni diabetolodzy jak prof. Tatoń czy Czyżyk zawsze podkreślali, że niezależnie od rodzaju cukrzycy (I czy II typ) to podstawą leczenia jest zawsze dieta. I to taka dieta, kóra nie tylko unormalizuje glikemię, ale i masę ciała- aby była optymalna (BMI nie większe niż 24).

W wielu wypadkach ona nie wystarcza i trzeba sięgnąć po leki.

Przed wdrożeniem leczenia dobrze jest wykonać badanie (płatne) na poziom Peptydu C. Ten wynik da odpowiedź, jaka jest produkcja własnej insuliny.
I gdy peptyd C jest wysoki (ponad 2) to zasadniczym lekiem jest ścisła dieta, czasem wspomagana lekiem zawierającym metforminę. W miarę trwania choroby wydzielanie peptydu C maleje i zmusza do sięgniecia po leki II rzutu, któymi są najczęściej pochodne fulfonylomocznika (np. leki zawierajace plipizyd, czy glimepiryd). Niestety, powodują one wzrost łaknienia, przez co trudniejsze jest utrzymanie diety.
Nowymi lekami (niestety nie refundowanymi) są leki inkretynowe. Obniżają one i poziom cukru i obniżają apetyt, co ułatwia kontrolę cukrzycy.
Po wielu (często ponad 10 lat) choroby - zasoby włąsnej insuliny są niewystarczjącr (peptyd c poniżej 0,4) i wtedy trzeba sięgnąć po insulinoterapię.

Dieta pozostaje jednak cały czas niezmiennie ważnym czynikiem, niezależnie od zastosowanych leków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-11-2021, 14:53
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

W przypadku cukrzycy na pewno warto poczytać nieco więcej o diecie i o tym, co może jeść cukrzyk. Tutaj można znaleźć więcej informacji na ten temat http://www.dlazdrowia24.pl/jaka-diet...e-jesc-cukrzyk. Odpowiednia dieta to podstawa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 13:36
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Pomiary cukru przy cukrzycy powinny być wykonywane zdecydowanie częściej niż 2 razy w tygodniu. Tym bardziej, że nie jesteś na lekach, tak więc nie kontrolujesz tej cukrzycy tak naprawdę w ogóle. Glukometry można dostać u diabetologa - ja mam i polecam Glucomaxx, lancety są tanie jak barszcz, a więc trzeba często i systematycznie mierzyć sobie ten cukier.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cukrzyca - nowe leki? - komentarze smerfeta Ogólny 3 05-08-2022 13:40
Cukrzyca - nowe metody leczenia - komentarze Jadwiga60 Ogólny 5 05-08-2022 13:38
Cukrzyca - komentarze Ewunia Ogólny 68 08-03-2013 12:27
Produkty mleczne a cukrzyca - komentarze duszka07 Ogólny 0 10-06-2007 23:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.