menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-07-2022, 11:06
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie Inflacja i oszczędzanie


Witajcie, jak myślicie czy w związku z tym co obecnie dzieje się na świecie i naszym kraju znowu będzie taka bieda jak kiedyś i ludzie znów zaczną gromadzić rzeczy, zapasy itp czy wręcz przeciwnie zaczniemy kupować mądrze i świadomie ? Ceny poszły w górę, zamknięto nas w domach a podobno najgorsze przed nami .Zastanawiam się czy to wiąże się znów z tym że będzie chomikowanie czy właśnie odwrotnie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-07-2022, 13:29
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 490
Domyślnie

Trudno stwierdzić jak zareagują ludzie. Osobiście się zastanawiam czy nie zrobić zapasu chemii i spożywki długoterminowej, bo pieniądz traci na wartości a nie mam go tyle by w coś zainwestować... Mam możliwość magazynowania zapasów więc to ułatwia podjęcie takiej decyzji. Generalnie zawsze lubiłam mieć zapasy bo do sklepu mam trochę i nie lubię tracić czasu i np. paliwa na udanie się do sklepu po jedna rzecz. Myślę, że wielkich oszczędności nie poczynię ale zawsze będzie możliwość np wyjścia do kina czy jakiejś rozrywki. Z racji panującej sytuacji w tym roku długo się nie zastanawiałam i w końcu po tylu latach pojechałam na urlop, do tego za granicę. Nie żałuję bo nie wiem czy za rok, by mnie było stać i czy byłaby taka możliwość... Chciałam w tym roku zrobić drobny remont ale po kalkulacji uznałam, że mnie nie stać a że na głowę nie kapie to wybrał urlop... Myślę, że w dużej mierze to kwestia indywidualna..

Staram się również nie trzymać pieniędzy w gotówce, nie ma to sensu przy tak dużej inflacji. Polecam lokaty bankowe - warto jest zobaczyć sobie ofertę Getin Banku.

Dzięki temu mozna zyskać do 6,5% w skali roku.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-07-2022, 17:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Trudno stwierdzić jak zareagują ludzie.
Jedno jest pewne że na razie nie zanosi się na hiperinflacje , to musimy z tą obecną nauczyć się żyć. Taka drobna uwaga , przy zakupach , szczególnie żywności , należy brać pod uwagę termin ważności , by potem tego wszystkiego nie wyrzucić .
Jest ekspertyza na temat inflacji ekspertów z NBP w najgorszym przypadku przewidują 26 % pierwszym kwartale 2023 , twierdzą ze potem zacznie spadać .

Na wysokość inflacji ma wpływ wiele czynników i jej wysokość może być różna w zależności od produktów które kupujemy . Słaby złoty produkty z importu drożeją bo rozliczenia są w dolarze lub euro . Ropa teksańska spadła i kosztuje dzisiaj 94 USD , była powyżej 100 USD . Nie panikujmy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-08-2022, 11:27
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 490
Domyślnie

Przeżyliśmy już w Polsce hiperinflację. Liczę na to, ze do takiej nie dojdzie. Musimy sobie jednak uświadomić, ze inflacja tak szybko nie przeminie oraz będzie nam towarzyszyła do końca 2022 rokku, jak i pewnie w 2023 roku. Szczególnie jeśli chodzi o jedzenie.

Tak to jest, ze po dobrych okresach, przychodzą te trudniejsze. Nic nie trwa wiecznie.

Jeśli będziesz chciała sobie otworzyć lokatę albo konto oszczędnościowe, to koniecznie porównaj sobie obecne oferty banków:
https://polakoszczedza.pl/najlepsze-...-ranking-kont/

Bo oprocentowanie bywa bardzo różne.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-06-2023, 06:57
Janina256 Janina256 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Kraków
Posty: 56
Domyślnie

W dzisiejszych czasach, gdy inflacja rośnie, poszukiwanie energooszczędnych rozwiązań jest kluczowe. Dlatego polecam zapoznać się z ofertą Vtac. Mają innowacyjne produkty, które pozwolą Wam zmniejszyć zużycie energii i obniżyć rachunki. Sprawdźcie tutaj: https://vtac.com.pl/nasza-oferta/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oszczędzanie Simma Senior w banku 2 16-05-2022 08:11
Sposoby na oszczędzanie - komentarze senior A.P. Ogólny 30 01-03-2022 22:34
Mądre oszczędzanie. wielebny Zarządzanie finansami 80 01-06-2012 16:49
Jak oszczędzać, gdy szaleje inflacja? - komentarze 195.22.98.xxx Ogólny 9 20-12-2011 12:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.