menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 17:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Europa - co Polski senior mysli o niej.


EUROPA. Watek nie bardzo chodliwy na forum seniorow. Czy nie byloby ciekawe podyskutowac na temat jak polski senior czuje sie w Uni Europejskiej? Czy Europa - Unia Europejska do ktorej dolaczyli w pelnej swiadomosci tego faktu polepszyla cos w ich egzystencji, cos zmienila. Lub poprostu OLEWA fakt, ze Polska jest jej czlonkiem?
Moze bedziemy zdolni dyskutowac na temat Europy bez drwin, zlosliwosci, wulgarnosci jak to ma miejsce na forum o Ameryce.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 15-08-2008 o 21:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 19:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Pol godziny 10 przegladajacych......i cisza.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 21:09
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Wiesz Marbello, mnie złości jak ktoś mówi, że weszliśmy do Europy.
My w Europie byliśmy zawsze. Weszliśmy do Uni Europejskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 21:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Wiesz Marbello, mnie złości jak ktoś mówi, że weszliśmy do Europy.
My w Europie byliśmy zawsze. Weszliśmy do Uni Europejskiej.
Wlasnie o to chodzi, jak czujesz sie w Uni Europejskiej?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 21:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Dobrze. Mnie osobiście żadne zmiany bezpośrednio nie dotkneły. Nie otrzymałam żadnych dotatcji. Podróżowałam dużo po Europie i Azji pomimo, że nie byliśmy jeszcze członkami Uni. Nigdy nie miałam kompleksów niższości względem obywateli tzw. zachodu. Spotykając Niemców czy Anglików podczas wojaży , zawsze starałam się z godnością reprezentować swój kraj. Czego nie mogę powiedzieć o dużej liczbie naszych rodaków.
Zdaję sobie sprawę , że daleko nam do nich, jednak uważam , że jesteśmy mądrym , zaradnym i bardzo pracowitym narodem .Mamy tylko złych rządzących. Bez względu na to jaka to partia, po dojściu do władzy zmienia się o 180 stopni.
Pewno, że wolę sojusz z Unią niż dotychczasowy z ZSRR. Ale z Rosją nie należy palić mostów. Duży procent Polaków z nich żyje. Ja mam charakter ugodowy i wydaje mi się, że lepiej mieć 100 przyjaciół niż jednego wroga .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 21:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Dobrze. Mnie osobiście żadne zmiany bezpośrednio nie dotkneły. Nie otrzymałam żadnych dotatcji. .
Zdaję sobie sprawę , że daleko nam do nich, jednak uważam , że jesteśmy mądrym , zaradnym i bardzo pracowitym narodem .Mamy tylko złych rządzących. Bez względu na to jaka to partia, po dojściu do władzy zmienia się o 180 stopni.
Pewno, że wolę sojusz z Unią niż dotychczasowy z ZSRR. Ale z Rosją nie należy palić mostów. Duży procent Polaków z nich żyje. Ja mam charakter ugodowy i wydaje mi się, że lepiej mieć 100 przyjaciół niż jednego wroga .

Piszesz, ze nie otrzymalas zadnych dotacji. Nikt, zaden obywatel krajow wchodzacych do Uni Europejskiej nie dostal osobistych dotacji, przeciwnie potracano nam od lat z podatkow na nowo wchodzace kraje, na ich rozbudowe, na pomoc rozwiniecia ich ekonomii.
Polska nie ma sojuszu z Unia, jest jej prawnomocnym czlonkiem.
Przyjaciol, naprawde dobrych przyjaciol liczy sie na palcach jednej reki.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 22:41
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Marbello, z tymi dotacjami to ja oczywiście żartowałam. Przecież je otrzymali tylko rolnicy , a to oni byli najbardziej przeciwni wejściu do Uni.
Za dużo sobie dzisiaj z Tobą nie podyskutuje, ponieważ burza upodobała sobie moje miasto i odchodzi i wraca. Tak dziś popsuła mi cały wolny dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 01:38
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Marbello niestety w Polsce nie jest tak wielu Europejczyków jakby się moglo wydawać ,szczególnie w naszym i starszym pokoleniu co gołym okiem widać na tym forum.Ale na szczęście młodzi są inni onie nie musza dyskutować jak się czują w \Europie oni w niej
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 10:14
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
... niestety w Polsce nie jest tak wielu Europejczyków jakby się moglo wydawać ,szczególnie w naszym i starszym pokoleniu co gołym okiem widać na tym forum.
A czym się charakteryzuje Europejczyk?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 10:50
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
A czym się charakteryzuje Europejczyk?
Dla mnie eruropejczyk,to człowiek otwarty na świat,potrafiący znależ się w każdej sytuacji,dążący do celu,nie bojący się nowych wyzwań,potrafiący zmieniać zawód,podwyższać wykształcenie.Niestety ,co jest smutne zbyt wiele u nas jest jeszcze ludzi określanych mianem "homosowietikus",ludziktórym wydaje się,że wszystko im sie należy,którzy nie potrafią zdobyć się na zmianę wykształcenia,podwyższania kwalifikacji-"bo i po co? do szkoły to ja już chodziłem!".
Dla mnie wejście do uni nieco zmieniło,teraz jakoś już łatwiej dostć się mimo wieku 50+ dostać na kursy,podnosić kwalifikacje,młodych już to nie dziwi,a wręcz przeciwnie,widząc taką osobę chętną do podnoszenia kwalifikacji starają się pomóc.
Za granicę nigdy nie jeżdziłam i teraz też pewnie nie będę ale świadomość,że w każdej chwilimogę to zrobić ,bez problemu,jest fajna.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 11:38
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Dla mnie eruropejczyk,to człowiek otwarty na świat,potrafiący znależ się w każdej sytuacji,dążący do celu,nie bojący się nowych wyzwań,potrafiący zmieniać zawód,podwyższać wykształcenie.Niestety ,co jest smutne zbyt wiele u nas jest jeszcze ludzi określanych mianem "homosowietikus",ludziktórym wydaje się,że wszystko im sie należy,którzy nie potrafią zdobyć się na zmianę wykształcenia,podwyższania kwalifikacji-"bo i po co? do szkoły to ja już chodziłem!".
Dla mnie wejście do uni nieco zmieniło,teraz jakoś już łatwiej dostć się mimo wieku 50+ dostać na kursy,podnosić kwalifikacje,młodych już to nie dziwi,a wręcz przeciwnie,widząc taką osobę chętną do podnoszenia kwalifikacji starają się pomóc.
Za granicę nigdy nie jeżdziłam i teraz też pewnie nie będę ale świadomość,że w każdej chwilimogę to zrobić ,bez problemu,jest fajna.
Celowo zadałam takie pytanie, oczekując takiej mniej więcej odpowiedzi. Wydaje mi się, że scharakteryzowałaś po prostu człowieka, określanego mianem inteligentny, postępowy, otwarty itd. Moim skromnym zdaniem te cechy nie są przypisane tylko ludziom z zachodu Europy. Są to po prostu pozytywne cechy ogólnoludzkie, występujące u wszystkich mieszkańców Ziemi w większym lub mniejszym stopniu.
Chcę przez to powiedzieć, że wszędzie ludzie są jednakowi, zarówno w pozytywnym jak i negatywnym rozumieniu, mają takie same charaktery. Nigdy nie uwierzę, że na Zachodzie nie ma leni, obiboków, lumpów, oszustów i bandytów.
Natomiast wiele złego może zrobić narzucona ideologia, religia, nieprzemyślane prawodawstwo i inne czynniki. Z ich pomocą można hamować nie tylko złe cechy, ale również te dobre.
Ale osobiście cieszę się, że weszliśmy do UE, lepiej późno niż wcale...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 11:50
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Bianko

Ale ja wcale nie twierdzę,że że ludzie jak ich lu nazwaliśmy "europejczycy" są tylko na zachodzie europy ,u nas jest ich coraz więcej,co ja mówię,zawsze sporo było ,bo inaczej nie ostalibyśmy się i do zmian systemu by nie doszło.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 12:32
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Wejście do UE umożliwia mi podróże do córki bez paszportu na dowód,a to wygodne.Nie muszę kupować różnorodnej waluty,bo euro "panuje" w krajach,przez które przejeżdżam,a to wygodne.Na legitymację z NFZ mogę korzystać z usług lekarskich,to tez wygodne.wcześniej płaciłam rachunek we Włoszech,pisałam podanie w Polsce i czekałam na zwrot kasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 13:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Wlasnie o to chodzilo

Cytat:
Napisał nika
Wejście do UE umożliwia mi podróże do córki bez paszportu na dowód,a to wygodne.Nie muszę kupować różnorodnej waluty,bo euro "panuje" w krajach,przez które przejeżdżam,a to wygodne.Na legitymację z NFZ mogę korzystać z usług lekarskich,to tez wygodne.wcześniej płaciłam rachunek we Włoszech,pisałam podanie w Polsce i czekałam na zwrot kasy.
I bedzie coraz wiecej korzysci. Nawet w Polsce zdarzylo mi sie, ze w sklepie przyjeli Euro a reszte wydali w zlotowkach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 16:45
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Kundziu, dlaczego piszesz, że europejczyk to człowiek mądry, otwarty na świat itd ?
Byłam wiele razy w Grecji. Widziałam prostych, niewykształconych Greków. Byli bardzo podobni w swoim zachowaniu do naszych biednych i prostych ludzi. Czy oni według Ciebie nie są europejczykami ?
Widziałam w azjatyckiej części biednej Turcji, która nie należy do Uni, drogi o jakich my marzymy. Oni nie są europejczykami a nam daleko do nich. Myślę o drogach.
Kundziu, nie chcę się przechwalać , bo nie o to chodzi i nie po to jest to forum. Ale ja dużo widziałam.
Dla mnie europejczyk to człowiek zamieszkujący kontynent co się nazywa E U R O P A.
My europejczykami byliśmy i bedziemy bo tu żyjemy.
Nie mam nic przeciwko Uni, zawsze byłam za.. Natomiast nie mogę zrozumieć naszych kompleksów.
A więc uważcie, że dokąd nie weszliśmy do Uni to byliśmy kim ??? Ja nie potrafię odpowiedzieć na tak postawione pytanie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 17:04
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Europejczykami zawsze byliśmy z racji przynalezności do regionu, ale brakuje nam(jeszcze wiekszości myślę ?) tej "otwartej glowy",takiej wewnętrznej wolnosci,otwartości( a niekoniecznie to nalezy łączyc z wykształceneim),myślę, że i kultury osobistej.Jeszcze trzebaby przedyskutować tę kwestię biorąc pod uwagę młode pokolenie , a nasze.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 18:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Kundziu, dlaczego piszesz, że europejczyk to człowiek mądry, otwarty na świat itd ?
Byłam wiele razy w Grecji. Widziałam prostych, niewykształconych Greków. Byli bardzo podobni w swoim zachowaniu do naszych biednych i prostych ludzi. Czy oni według Ciebie nie są europejczykami ?
Widziałam w azjatyckiej części biednej Turcji, która nie należy do Uni, drogi o jakich my marzymy. Oni nie są europejczykami a nam daleko do nich. Myślę o drogach.
Kundziu, nie chcę się przechwalać , bo nie o to chodzi i nie po to jest to forum. Ale ja dużo widziałam.
Dla mnie europejczyk to człowiek zamieszkujący kontynent co się nazywa E U R O P A.
My europejczykami byliśmy i bedziemy bo tu żyjemy.
Nie mam nic przeciwko Uni, zawsze byłam za.. Natomiast nie mogę zrozumieć naszych kompleksów.
A więc uważcie, że dokąd nie weszliśmy do Uni to byliśmy kim ??? Ja nie potrafię odpowiedzieć na tak postawione pytanie !
Geograficznie bylismy zawsze tzw centralna Europa. Nie ma to nic wspolnego z bieda, wyksztalceniem, drogami, wejsciem do Uni - tu chodzi o spirit. Dlatego wlasnie Amerykanie, ktorzy maja technike, wspaniale drogi, nazywaja zlosliwie nas ludem "starej Europy" . Czy zastanowilas sie dlaczego? Bo poprostu nie maja tej lekkosci ducha, ktora my posiadamy z pradziada. Europa ma bardzo stara kulture, ktorej nie ma i nie bedzie miala Ameryka, Australia. My poprostu jestesmy Europejczykami. Nie zapomnij, ze wielu Europejczykow mieszka na innych kontynentach i najpierw sa wlasnie Europejczykami a potem reszta. Nie potrzeba zyc w Europie aby byc Europejczykiem. Polacy nie mieli i nie maja kompleksow, przeciwnie zawsze byli dumni z siebie, moze czasami nawet za dumni.
Pytanie i temat bylo jak polski senior odbiera Unie Europejska, jak sie w niej czuje, co o niej mysli.
Zachwycasz sie drogami w Turcji - kto je zbudowal? za jakie pieniadze? Zapewniam Cie, ze nie Turcy. Fakt, ze maja drogi do pozazdroszczenia nie da im zadnego atutu aby stac sie czescia Europy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 23:15
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Ale ja wcale nie twierdzę,że że ludzie jak ich lu nazwaliśmy "europejczycy" są tylko na zachodzie europy ,u nas jest ich coraz więcej,co ja mówię,zawsze sporo było ,bo inaczej nie ostalibyśmy się i do zmian systemu by nie doszło.
Masz rację. Swoją drogą ciekawa jestem jednak, jak nasze czasy zostaną kiedyś ocenione przez historyków.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-08-2008, 23:25
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Geograficznie bylismy zawsze tzw centralna Europa. Nie ma to nic wspolnego z bieda, wyksztalceniem, drogami, wejsciem do Uni - tu chodzi o spirit. Dlatego wlasnie Amerykanie, ktorzy maja technike, wspaniale drogi, nazywaja zlosliwie nas ludem "starej Europy" . Czy zastanowilas sie dlaczego? Bo poprostu nie maja tej lekkosci ducha, ktora my posiadamy z pradziada.
Czy zechciałabyś wytłumaczyć czym się na co dzień różnimy od Amerykanów? Czym nasz duch różni się od ich ducha (mentalności)?
Zupełnie nie znam Amerykanów, choć oczywiście znajoma mi jest ich literatura czy sztuka filmowa. Obawiam się jednak, że obraz przekazywany przez artystów jest przeważnie rzeczywistością swoiście zniekształconą.
To pytanie stanowi dygresję, ale sam problem jest bardzo ciekawy - dwie kultury, z których jedna jest matką drugiej, a niezbyt do siebie podobne?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 00:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Postaram sie wytlumaczyc.

Cytat:
Napisał Bianka
Czy zechciałabyś wytłumaczyć czym się na co dzień różnimy od Amerykanów? Czym nasz duch różni się od ich ducha (mentalności)?
Zupełnie nie znam Amerykanów, choć oczywiście znajoma mi jest ich literatura czy sztuka filmowa. Obawiam się jednak, że obraz przekazywany przez artystów jest przeważnie rzeczywistością swoiście zniekształconą.
To pytanie stanowi dygresję, ale sam problem jest bardzo ciekawy - dwie kultury, z których jedna jest matką drugiej, a niezbyt do siebie podobne?

GLOWNYM CELEM I TEMATEM TEGO WATKU JEST " Jak polski senior odbiera Unie Europejska, jak sie w niej czuje i co o niej mysli". Uwazalam, ze jest to ciekawy i aktualny temat. Stalo sie, zboczylismy znowu do Ameryki, co nie bylo w mojej intencji - wiem z twoich postow na watku Ameryka i Floryda, ze jestes bardzo zainteresowana Ameryka i lubisz o niej czytac, zadawac pytania. So Far, so Good!

Roznica pomiedzy Europejczykiem i Americaninem, roznica pomiedzy Europa a Ameryka? Zalezy jak sie do tego podejdzie. Czy chcemy robic porownanie z Ameryka, ktorej juz nie ma, Ameryka, ktora nas fascynowala w filmach, literaturze, tej legendarnej Ameryce. Tej Ameryki juz nie ma!!!! Z ta Ameryka Europejczyk mial sporo wspolnych cech.
Czy z Ameryka dnia dzisiejszego? Ameryka z ktora Europejczyk sie nie zgadza i czesto wpada w konflikty! Roznice sa glownie w idealach i wartosciach jakie przyswiecaja Ameryce. W dniu dzisiejszym przybywajac do Stanow Zjednoczonych musisz akceptowac fundamentalne reguly tam panujace, poza tym musisz cos wniesc do spoleczenswta. Ten kto nie ma nic do zaoferowania Ameryce i Amerykanom nie ma tam czego szukac. Mimo, ze to brzmi brutalnie ale taka jest dzisiejsza rzeczywistosc.

Druga, bardzo istotna roznica miedzy Europejczykami i Amerykanami polega na tym, ze Amerykanie mieliby ochote uksztaltowac caly swiat na swoj obraz.

Aby nie zajmowac sie dlugo Ameryka w tym temacie proponuje abys kupila u Proszynskiego doskonala ksiazke pt. "Made in USA. Spojrzenie na amerykanska cywilizacje", autor Guy Sorman
...."Podtytul: Spojrzenie na amerykanska cywilizacje", moze byc uznane za kpine w opinii wielu swiatlych Europejczykow, gdyz przeciez Amerykanie nie sa zadna cywilizacja, lecz kuzynami, nieco opoznionymi lub wyprzedzajacymi Europe, w zaleznosci od ideologicznych preferencji oceniajacego...." (Pawel Tobola-Pertkiewicz).
Po przeczytaniu tej ksiazki napewno bedziesz miala jasniejszy obraz.
W miedzyczasie proponuje, ze bedziemy sie trzymac tematu watku.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 21-08-2008 o 01:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Europa, upały, plażowanie Mar-Basia Europa 12 07-01-2020 19:49
Nie ma to jak Europa! Mar-Basia Europa 45 05-02-2009 20:57
Europa dyskryminuje osoby starsze? - komentarze Basia. Ogólny 26 11-05-2008 16:02
Europa i wolontariat - komentarze czort Ogólny 3 03-04-2007 22:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.