menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-04-2012, 08:24
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał marigaux
Bessa, jestem przeciwnikiem leków poza nagłymi przypadkami gdyż metody naturalne wymagają czasu.
Jeśli chodzi o witaminę C ja łykam 1,5-2g dziennie witaminy produkowanej przez Instytut, z którym współpracuję. Jest to witamina LEWOSKRĘTNA połączona z odpowiednimi bioflawonoidami, dzięki którym wchłania się w maksymalnym stopniu. W jakim zależy głównie od stanu kosmków jelitowych w jelicie cienkim.
Jeśli chodzi o glukozaminę to przyjmuje ją z suplementacją moją dzienną, której koszt dzienny to 7-10 zł, więc niestety nie każdego stać
Tak,no to bez wit.C muszę się obejść
Ale Pytałam w wątku także na temat Prolii.Pewnie nie zauważyłeś.

Jeśli możesz ,proszę podaj namiar na jakieś materiały do zapoznania .
Dobrze by też było, gdybyś wskazał konkretny, możliwy do kupna przez zwykłego śmiertelnika lek
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/

Ostatnio edytowane przez Vika : 17-04-2012 o 08:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 17-04-2012, 15:55
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cześc ludzie. Skupiłam się na ruchu - rehabilitacja, ćwiczenia, zrzucenie wagi, co by ulżyć kolankom. Wyrzuciłam 15 czyli wróciłam do wagi z przed 30 lat. Wszystko podziałało pięknie.
Ale ćwiczyć, trzeba się ruszać, szczupłemu łatwiej. Cwiczyć nie tylko na rehabilitacji, w domu też, codziennie. To o czym piszecie, to łatwizna i placebo, to tak przy okazji glukozaminy Mazie w stawach się wyprodukują dopiero, kiedy zaczniecie nimi ruszać, inaczej klops i fizyczne zwyrodnienia. Cofnąć się nie da, ale można zatrzymać tę degrengoladę. Zrobiłam to i teraz nawet biegam, a utykałam i po schodach nie mogłam się wspinać 4 lata temu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 17-04-2012, 15:59
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun
Witam, od jakiegoś czasu przy spacerach doskwiera mi ból stawów. Nie jest to cos uciążliwego, ale obawiam się, że ból może się pogłębiać- wolę zapobiegać niż leczyć. czego to może być przyczyna? ostatnio zmieniłem dietę, może to wina nieodpowiedniego żywienia?
Z tego co wiem, to jest brak mazi stawowej, kiedy to trwa dłużej części stawu trą o siebie i pojawiają sie zwyrodnienia. tak może być w każdym razie, ja tak miałam. Spuchłam nawet. Przeszłam na trawę, liście i korzonki (niskobiałkowa i niskotłuszczowa dieta), ćwiczę, w tym roku, po świętach zaczęłam nawet lekuchny lightowy jogging. Po raz pierwszy w życiu zresztą. W międzyczasie - rehabilitacja, kijki, zakup roweru, sprzedaż samochodu, ćwiczenia w domu. W trudnych chwilach masaże. Bardzo długa mozolna praca, ale zapewniam, że skutkuje i to na stałe! Nie chwilowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 28-04-2012, 19:12
marigaux marigaux jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 22
Domyślnie

chwile mnie nie było, już śpieszę nadrobić zaległości

Sama prolina nic nie da, zresztą tak jak żaden pojedynczy składnik odżywczy (czyli źródło energii komórkowej i/lub budulec organizmu). Sama glukozamina też nie da odpowiednich efektów - każdy z procesów metabolicznych musi mieć wszystkie odpowiednie składniki w odpowiednich proporcach.

Nie ma żadnych skutecznych leków - czym szybciej się z tym pogodzicie tym szybciej poprawi się Wasz stan zdrowia dzięki odżywieniu organizmu i odpowiedniemu stylowi życia, np. uprawianie sportu. Nasze zdrowie wg. wieloletnich badań zależy od:
60% odżywiania
30% stylu życia
10% genetyki i farmacji - farmacja wszystko czego nie wyjaśnia nazywa o podłożu genetycznym - jedyny sposób by ocenić, że coś ma podłoże genetyczne to odpowiednie badanie - farmacja ich nie robi niemal nigdy!

Jeśli chodzi o zdrowie to ono możemy zyskać w oparciu o edukację zdrowotną ponieważ te wszystkie zagmatwane przez farmację procesy wcale nie są skomplikowane i każdy (nawet 80 latek) jest w stanie to zrozumieć - trzeba tylko chcieć. Zainteresowanych proszę o maila: marig1@o2.pl.
__________________
Konsultant Medycyny Komórkowej II Stopnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 02-05-2012, 11:05
Apolonia_Zofia Apolonia_Zofia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa, miasto, Polska
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun
Lekarz powiedział, że mam spożywać więcej produktów bogatych w kolagen- wszystko na żelatynie, ryby, mięso. Mogę również spożywać suplementy zawierające kolagen aktywny- cokolwiek to oznacza. Ktoś tutaj na forum polecał mi Flexagen. Oczywiście mam się dłużej rozgrzewać i przerywać wysiłek przy pojawieniu się bólu.
Znam ten produkt i jestem zadowolona. Glukozamina zawiera mało kolagenu i nie jest wzbogacona o witaminy i minerały tak więc aby zadziałała trzeba stosować jeszcze inne środki a tak naprawdę nie wiemy ile z zawartości tego kolagenu jest przyswajalne przez nasz organizm. Flexagen jest inny bo oprócz dwóch typów kolagenu posiada witaminy i minerały. W diecie polecam dużo galaretek z kurczaka i rybkę-szczególnie makrelę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 18-05-2012, 10:23
Zaciekawiona Zaciekawiona jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 2
Domyślnie ból kolana

Cytat:
Napisał Majkel
Przyczyny mogą być dwie... zmiana diety/złe odżywianie, albo zmiana w natężeniu ruchowym. Na ból w stawach mi pomaga flexagen, który zawiera bogatą dawkę szybko przyswajalnego kolagenu. Może powinieneś udać się do lekarza?


Witam, potwierdzam zdanie mojego poprzednika. Od jakiegoś czasu zaczął mi doskwierać ból kolana (do tego wydawało odgłos "strzykania" przy zginaniu). Pani magister w aptece poleciła mi flexagen, który zawiera kolagen i od czasu, kiedy go biorę ból jest dużo mniejszy a do tego dodatkowym plusem jest to, że na paznokcie też podziałał fantastycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 24-05-2012, 10:54
Apolonia_Zofia Apolonia_Zofia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa, miasto, Polska
Posty: 8
Domyślnie

marigaux, ciekawie piszesz ale tak naprawdę niby jak mamy znać wyniki badań i informacje objete tajemnicą?Wiele produktów na rynku można już zastąpić innymi, mniej szkodliwymi lub lepiej wchłanianymi ale problem polega na tym, że nie mamy o tym pojecia. Tak jak lekarz przepisuje leki, daje te które zna lub które go opłacają pod stołem. Medycyna to dziedzina, która ciągle się rozwija a pewne jest tylko to co zostało obalone. Tak jak z zaćmą-poszłam do lekarza, dostałam skierowanie na operację i tyle. Potem czytając fora i strony typu leczeniezacmy.pl okazało się że mam wpływ na to jaką soczewkę mi wszczepią i jak bedę widzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-05-2012, 21:10
gosiag's Avatar
gosiag gosiag jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: lublin
Posty: 18
Domyślnie bol stawow

Witajcie, mam klopoty ze stawami rak tzn bole, niestety nie bardzo moge brac przeciwzapalne - wysiada zoladek, ostatnio reumatolog przypisal mi Lyprinol, biore 3 m-ce ale widze poprawe a grozila mi blokada palcow serdecznych, do tego smarowanie, trzymanie w cieplym no i cwiczenia regularnie codziennie... http://www.lyprinol.pl/czym-jest-lyprinol.html wkleilam link do poczytania, moze komus sie przyda i moze pomoze
pozdrawiam
Gosiag
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-05-2012, 22:08
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Domyślnie

Ale cena !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 28-05-2012, 12:18
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachor
Ale cena !


Jak ulał dla bogatych emerytów

Lyprinol

Jedno opakowanie 180 kapsułek

392.00 zł
*przesylka gratis


Nowość!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-06-2012, 22:46
LesnaChata_pl LesnaChata_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: POLSKA
Posty: 40
Domyślnie

może byc to początek reumatoidalnego zapalenia stawów. Polecam stosowanie preparatów, które regenerują chrząstkę stawową, a do tego spozywać produktu zawierające naturalną żelatynę (zimne nózki )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 20-06-2012, 22:52
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał LesnaChata_pl
może byc to początek reumatoidalnego zapalenia stawów. Polecam stosowanie preparatów, które regenerują chrząstkę stawową, a do tego spozywać produktu zawierające naturalną żelatynę (zimne nózki )
A co z cholesterolem?
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 19:10
Maciej Banasiewicz Maciej Banasiewicz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie

Witam serdecznie.

Jeśli pragną Państwo wzmocnić swoje stawy, zapraszam do zapoznania się z suplementem diety Stavin, który w swoim składzie łączy siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy oraz witaminę C - kluczowe substancje, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu chrzęstno stawowego. Unikalna postać syropu sprawia, że preparat jest łatwy w dawkowaniu i przyjmowaniu.

Chętnie rozwinę swoją wypowiedź, odpowiadając na Państwa pytania.

Pozdrawiam, Maciej Banasiewicz
_____________________________
eRzecznik suplementu Stavin Syrop
www.stavin.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 15-07-2012, 23:38
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Dzisiaj już na tym forum kilka razy polecałem mate masujacą ona rozwiązuje wiele problemów o ile ma silniki wibracyjne
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 09:09
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Na pewno mata masująca działa, nawet sobie wyobrażając jej działanie na organizm można mieć ta pewność. Nie wolno truć się "lekami" które tłumią objawy, i dostarczają nowych chorób.

Trzeba dbać o swoje zdrowie, bo ono jest w naszych rękach, a nie w rękach lekarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 15:21
Tulipanka Tulipanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 31
Domyślnie

Z produktów niefarmakologicznych są też wełniane ocieplacze na stawy. Zakładane bezpośrednio na łokieć, nadgarstek czy łokieć potrafią na prawdę zdziałać cuda. Do tego poprawiają krążenie. Stosuję ocieplacze z Il-texu, które mają atest produktów medycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 20:23
Rowery-Elektryczne_pl's Avatar
Rowery-Elektryczne_pl Rowery-Elektryczne_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Domyślnie

Tutaj muszę przyznać rację,ze względu na sam ból jak i pogodę warto zainwestować we wspomniane ocieplacze. Wielu osobom bardzo pomagają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 22-10-2012, 10:11
danka43 danka43 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie

na bóle stawów polecam rezonator biofotonowy, podobno ma bardzo dobry wpływ na wszelkiego rodzaju bóle i inne problemy zdrowotne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 22-03-2022, 12:27
Marianna1954 Marianna1954 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Poznan
Posty: 108
Domyślnie

Jeśli bardzo dokucza ci ból stawów to pomyśl o skorzystaniu z pomocy rehabilitanta albo fizjoterapeuty. Ja chodziłam na fizjoterapię do centrum medycznego Open Medical https://openmedical.pl/Oferta/specja...cji-medycznej/ . Tam mają świetnych specjalistów, którzy indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta i dobierają ćwiczenia i zabiegi tak, by szybko złagodzić dolegliwości. Na miejscu przyjmuje także bardzo doświadczony ortopeda, więc można też skorzystać z konsultacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 14-07-2022, 23:58
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

Przyczyn bólów stawów może być naprawdę wiele, ale co istotne to nie można tego problemu bagatelizować. Moim zdaniem najlepiej przejść się do Reumedica w Poznaniu, gdzie przyjmuje świetna pani reumatolog
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zatoki i ból głowy babajaklala Choroby, badania, terapie 8 27-12-2018 07:51
Muzyka łagodzi ból - komentarze lorison Ogólny 50 26-04-2014 17:03
Ból głowy czy migrena ? katarzynka112 Choroby, badania, terapie 13 08-10-2011 18:21
Zlikwidować ból - nie tylko tabletki - komentarze przekora Ogólny 2 13-04-2011 08:35
Ból - choroba tragiczna z centrum Choroby, badania, terapie 7 13-12-2008 07:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.