menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 31-05-2011, 17:07
ela49 ela49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 6
Domyślnie

Witajcie
Pomysł wymiany jest bardzo dobry.Kiedyś skorzystalam sama z takiej wymiany, bylam w budapeszcie przez miesiąc.Pani z ktorą się wymieniłam byla przy moim przyjezdzie do niej do mieszkania.Poinformowała mnie co warto zobaczyć i jak dojechać do konkretnych miejsc.Sama wyjechala do mnie do warszawy następnego dnia.Wymienialyśmy się przez 2 lata, z tym,że ona przyjeżdżała do mnie do domu, a ja jechałam w następnym roku do jej corki do Austii.W ten sposob zwiedziłam cała europę.Chętnie bym się też wymieniła na pobyt nad naszym morzem, najchętniej w okolice Sopotu.Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #302  
Nieprzeczytane 12-11-2012, 14:53
Rodzinny65 Rodzinny65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Pieniny
Posty: 3
OK wielka oferta do 15 grudnia - noclegi za pół ceny

polecam na wypoczynek Niedzicę - Pieniny

a w szczególności ofertę specjalną trwającą do 15 grudnia
w świetnych miejscach wypoczniecie za niskie ceny!!!!!!!!oferta obowiązuje w ośrodkach: Hotel** Pieniny, dom wypoczynkowy Pod Taborem, wille regionalne na Polanie Sosny Chata Spiska, Chata z Kir

atrakcje miejscowośći: zamek DUNAJEC, elektrownia wodna z możliwością zwiedzania

z Niedzicy blisko na termy w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej oraz do aqaparków na Słowacji

WIĘCEJ NA TEMAT OFERTY ZNAJDZIECIE NA http://www.niedzica.pl/oferty-specjalne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #303  
Nieprzeczytane 16-12-2012, 16:48
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał ignesja
Aniu, nie żałuj-Warszawę kocham/z wielu powodów/i też bardzo chętnie odwiedzę,szczególnie dzielnicę Włochy !Dla mnie najmniej ważne są warunki,przede wszystkim liczą się ludzie!Jeśli masz ochotę pooddychać czystym powietrzem,zapraszam do mnie!Jeśli chodzi o pomysł "wakacyjnej wymiany" to się b.cieszę bo już mam kilka sympatycznych odzewów na moją propozycję.
Ignesjo,

widzę jednak że nie chcesz do mnie napisać. Adres w moim profilu pisz proszę tylko tam Warszawianka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #304  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 19:01
myncia's Avatar
myncia myncia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 157
Domyślnie

Witam
Chciałabym w tym roku pojechać do Odessy.
Czy ktoś z Was tam był ?
Bardzo proszę o informację.
Podrawiam
__________________
www.wioskisos.org
Odpowiedź z Cytowaniem
  #305  
Nieprzeczytane 14-01-2013, 10:55
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 702
Domyślnie

Do Odessy a czy samochodem czy z biurem podróży ? też w tym roku planujemy wyjazd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #306  
Nieprzeczytane 27-02-2013, 00:54
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Odradzam podróż samochodem.Kilkanaście lat temu wybrałam się z synami samochodem do Odessy.Do dzisiaj włosy mi jeszcze nie opadły,na wspomnienie tej podróży.Od samego patrzenia na góry ,które stanęły nam na drodze ,robiło się niedobrze.Chciałam zawrócić ale moi synowie,mieli doskonale opracowane sposoby by zmusić mnie do zrobienia rzeczy niemożliwych.To co potem nastąpiło przerosło wytrzymałość,nawet moich synów.Zaniemówili na pół godziny.A ja przebyłam tę podróż na jednym wdechu i nigdy nie czułam tak bliskiej relacji ze Stwórcą i wszystkimi Świętymi ,jak wtedy.Te wjazdy ,prawie pionowe na szczyt góry i zjazd ,równie pionowy z góry,a u podnóża następnej góry bardzo,bardzo ostry zakręt,to było stanowczo za dużo ,jak na moje zszarpane nerwy.Moi synowie doznali cudownej przemiany ,z dwóch roszczeniowych tyranów opanowanych przez jakąś siłę nieczystą,w dwa anioły pokoju.To że przeżyliśmy jest dla mnie najlepszym dowodem na istnienia
opiekuńczych Istot Duchowych.Na dachu naszego malucha mieliśmy stół z dwoma składanymi krzesłami i podwójny materac.Jak zjeżdżaliśmy z góry cały bagaż zsuwał się do połowy przednich szyb,jak pod górę spadał na tylne szyby.Myślę że gdybym miała nóż w plecach to i tak czułabym się bardziej komfortowa ,niż pokonując te górki.Muszę jeszcze dodać że po drodze mijaliśmy porozbijane luksusowe
samochody.My wyruszyliśmy w tę trzy tygodniową podróż maluchem.Zaliczyliśmy jeszcze Istambul i dwa tygodnie w Bułgarii.Nie radzę stawać chociaż przez chwilę w Rumunii .
Konfrontacja z Rumunami ,to tak jak stąpanie po polu minowym.Dodam jeszcze że u podnóża jednej z gór (w drodze do Odessy)" złapaliśmy gumę".Ktoś sprytnie wymyślił
założenie biznesu wulkanizacyjnego u podnóża jednej z gór.
Oczywiście wcześniej wysypał tam tyle szkła, ze zbitych szyb ,że uniknięcie przebicia opony było niemożliwością.Myślę że tym opisem odwiodę ,nie jednego podróżującego, od pomysłu podróż samochodem - do Odessy.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #307  
Nieprzeczytane 27-02-2013, 22:38
bernard bernard jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: OPOLE
Posty: 8
Domyślnie

Ja chyba bezpieczniej czuję się z biurem, ale takie wyprawy na własną rękę na pewno są ciekawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #308  
Nieprzeczytane 28-02-2013, 12:03
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

BYŁAM w Odessie 3 razy po 1-mcu,,,,ostatnio w 1988 roku,,,cudowne miasto,,,jak jechać to pociągiem,,,
dobry dojazd,,sypialne wagony,,,
A jedziecie z biurem podróży?? Wszystkie szczegóły mogę podać, ja w tym roku w czerwcu /zdecydowałam się na samolot, bo jest bezpośredni z W-wia/ z BP jadę na Krym,,,22 czerwca mamy wylot,,,/jezeli nic się nie zmieni z lotami/ wypoczynek ze zwiedzaniem,,,,,ale był też dojazd pociągiem w całości organizowany przez BP


Odessa,,,miast cudowne,,,klimat, sanatoria, i na naszą kieszeń zważywszy ich zarobki,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #309  
Nieprzeczytane 17-03-2013, 17:46
irenka62's Avatar
irenka62 irenka62 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Poznań
Posty: 1
Domyślnie

Wymiana mieszkaniami budzi we mnie wiele obaw. A może znacie jakieś ciekawe miejsca, w naszej kochanej Polsce gdzie niedrogo i komfortowo można spędzić czas ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #310  
Nieprzeczytane 01-09-2013, 17:32
BognaM BognaM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 25
Domyślnie

Mam trochę inne odczucia. Trzy lata temu byłyśmy w 3 kobiety samochodem w Rumunii. Odradzano nam, że niebezpiecznie, że złe drogi itp. Bardziej życzliwych ludzi niż tam nie spotkałam, no może w Portugalii jest podobnie. Piękne tereny, tanio - czego chcieć więcej.
W tym roku wszyscy, łącznie z znajomym Ukraińcem odradzali jazdę samochodem na Krym, że drogi okropne. Nic podobnego, może to się zmieniło po Euro 2012, a nie wszyscy jeszcze byli i dlatego odradzają. Główne drogi są nie raz na lepszym poziomie niż nasze. Tylko w mniejszych miastach wpakowanie się nocą może być problemem - są faktycznie fragmenty bardzo dziurawych dróg. I jakiś kilometr drogi przez Tarnopol jest kiepski. A tak - można śmiało jechać, samochód daje większą swobodę, więcej się też zobaczy. Na temat Odessy się nie wypowiem, bo akurat sobie darowaliśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #311  
Nieprzeczytane 07-04-2014, 09:47
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Chyba bałabym się skorzystać z takiej wymiany... Zdaję sobie z tego sprawę, że jest to tani sposób na podróżowanie i zwiedzanie - ale jak już coś to tylko w sprawdzone miejsca.
W dobie internetu można znaleźć naprawdę sporo atrakcyjnych ofert. Rezerwując pokój z odpowiednim wyprzedzeniem (nawet w tych 3 czy 4 gwiazdkowych hotelach - przykład: http://www.bwportos.pl/ można zapłacić 2 lub 3 razy mniej). A na emeryturze jest dużo czasu na wyszukiwanie tego typu ofert
Odpowiedź z Cytowaniem
  #312  
Nieprzeczytane 01-10-2014, 15:32
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 702
Domyślnie

Cytat:
Napisał adka
Chyba bałabym się skorzystać z takiej wymiany... Zdaję sobie z tego sprawę, że jest to tani sposób na podróżowanie i zwiedzanie - ale jak już coś to tylko w sprawdzone miejsca.
W dobie internetu można znaleźć naprawdę sporo atrakcyjnych ofert. Rezerwując pokój z odpowiednim wyprzedzeniem (nawet w tych 3 czy 4 gwiazdkowych hotelach - przykład: http://www.bwportos.pl/ można zapłacić 2 lub 3 razy mniej). A na emeryturze jest dużo czasu na wyszukiwanie tego typu ofert
Faktycznie 153 zł.za nocleg bez śniadania to wyjątkowa cena .Nic tylko płacić z naszych emerytur i jechać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #313  
Nieprzeczytane 18-02-2015, 21:03
awasawa's Avatar
awasawa awasawa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Konin
Posty: 42
Domyślnie Wakacyjna wymiana

My Polacy mamy zakodowany nawyk zagrożenia, że wszędzie ktoś tylko czyha, żeby nas oszukać. Ja tam takiego poczucia nie mam co w rozmowach często wkurza moich znajomych. I jeszcze mnie nikt nie okradł, nie oszukał i nie zabił. W moich wędrówkach po świcie obcy ludzie w innych krajach przyjmowali mnie z ulicy na nocleg i niczego się nie bali. To na marginesie.I ja także zapraszałem na nocleg z parkingu turystów zagranicznych z parkingu (Rosjan, Gruzinów) i nikt mi krzywdy nie zrobił.

Jestem doświadczonym żeglarzem. W końcu maja wybieramy się z żoną na Mazury. Ona tych terenów jeszcze nie zna ja - tak. Chcę jej pokazać ciekawostki charakterystyczne dla tamt. terenu. Planujemy też tydzień na jachcie żaglowym na jednym z dużych, malowniczych jezior i wyskok do Wilna, Troków, Druskiennik. Ot - zobaczyć (tam także byłem). Kalkulujemy koszty na miarę emerytów. Czy ktoś chce do nas dołączyć na zasadzie partnerskiej? Szczegóły do omówienia ku obopólnemu zadowoleniu. Mile widziane 2-3 małżeństwa (pary).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #314  
Nieprzeczytane 18-02-2015, 21:04
awasawa's Avatar
awasawa awasawa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Konin
Posty: 42
Domyślnie

Aha! Jesteśmy z Poznania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #315  
Nieprzeczytane 04-01-2016, 16:11
JoAniela JoAniela jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 40
Domyślnie

Dorzucę od siebie jeszcze Jezioro Białe w Okunince. Lubelszczyzna, wkoło las, czyste powietrze :-). Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #316  
Nieprzeczytane 27-12-2016, 23:37
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Nic przeciwko wymianie nie mam ale czy ktoś chciałby
przyjechać do Białegostoku (podlaskie)i zamieszkać przez kilka dni w tzw. blokowisku ? Owszem , nasz region jest
piękny ale zwiedzania jest sporo i na to trzeba co najmniej
,,bitego tygodnia '' . Pozdrawiam......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #317  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 16:39
Otvarta Otvarta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 10
Domyślnie

Nieważne jak, ważne, że w Polsce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #318  
Nieprzeczytane 09-05-2018, 20:11
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Otvarta , mieszkasz za granicą ? Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wymiana kontakow firm uslugowych Pani Slowikowa Różności - wątki archiwalne 20 13-11-2007 17:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.