menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-08-2021, 11:21
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie Wyciskarka do soków


Planuje kupienie wyciskarki do soków.

Doradzicie na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej? Na początku planowałam coś z wyższej pólki ale widziałam, ze jest wiele tańszych. Może jednak kupić tańszą? Czy rzeczywiśćie tak bardzo się różni?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-08-2021, 14:17
Karakorum's Avatar
Karakorum Karakorum jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Austria
Posty: 23
Domyślnie

Mam duże doświadczenie związane z rynkiem wyciskarek wolnoobrotowych. Nie będę polecał niczego konkretnego, żeby nie było, że kryptoreklama czy coś.

Najważniejsza informacja: nie dać się wrobić w wyciskarkę ze sprzedaży bezpośredniej (na pokazach, na targach, na festynach). Pokazy dla seniorów z nagrodami uwielbiają wciskać wyciskarki wolnoobrotowe w cenach 2000-4000zł. Wprowadzają w błąd, że niby mają mocniejszy silnik, niż te dostępne w detalu (nieprawda). Że w przeciwieństwie do sklepowych, ich plastik nie zawiera szkodliwych substancji BPA (w 2021 roku ciężko znaleźć urządzenia AGD, które zawierają szkodliwy plastik). Że zaprojektowane w Szwajcarii lub USA.

Moja sugestia: każda wyciskarka w miarę znanej marki w cenie 400-800zł jest dobra. Bosch, Amica, Kenwood, Severin, Philips - wszystkie są w porządku. Również wyciskarki sprzedawane od czasu do czasu w sieciach supermarketów pod własnymi markami są stosunkowo dobrej jakości (te w cenach 300-500zł... te tańsze niekoniecznie). Bywały dobre wyciskarki w Lidlu, Kauflandzie, Aldi, Biedronce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-08-2021, 14:53
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Niestety tania wyciskarka nie bez kozery jest tania. Słaba jakość materiałów, spasowanie i krótka gwarancja to nie może dużo kosztować. Lepiej kupić wyciskarkę na raty, ale droższą i mieć 10 lat spokoju i komfortu użytkowania (Sana, Omega). Jak kupować wyciskarkę, to chociaż w przedziale 800-1200 zł. Ogolnie polecam skontaktować sie z tym dystrybutorem Powinni dobrać odpowiedni sprzęcik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-08-2021, 15:50
Karakorum's Avatar
Karakorum Karakorum jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Austria
Posty: 23
Domyślnie

Najtańsze wyciskarki wolnoobrotowe kosztują 150-300zł. Marki w tej kategorii to MPM, Esperanza itp. Tym bym nie zaufał.

Wyciskarki Sana/Omega to jedne z wyciskarek, które moim zdaniem nie są warte swej ceny. Nie ma w nich nic lepszego niż w markowych wyciskarkach za 500-800zł. Jest gwarancja na 5 lat (10 lat na silnik), ale dystrybutor tych wyciskarek w Polsce to jednoosobowa działalność gospodarcza. Czy nie zniknie z rynku? Nie miałbym "spokoju użytkowania" w przypadku takiej wyciskarki.

Zresztą, czy ktoś kiedyś słyszał, żeby popsuła się wyciskarka wolnoobrotowa? Zdarzają się tylko uszkodzenia "eksploatacyjne", które nie są objęte gwarancją. Np. pęknięcie sita w wyniku zapchania wyjątkowo włóknistym materiałem. I zapewniam, że tutaj nie zadziała 5-letnia gwarancja wyciskarek Sana/Omega, gdyż jest to "naturalne zużycie części eksploatacyjnych". Gwarancja działa tylko na silnik i wewnętrzne przekładnie, a to po prostu się nie psuje w sprzęcie wolnoobrotowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-02-2022, 13:17
Grażka53 Grażka53 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Katowice, Śląsk, Polska
Posty: 222
Domyślnie

Też myślę, że MPM jest słabej jakości. Ja kupiłam z Silvercresta w promocji i póki co jestem zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-02-2022, 21:13
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Ja mam Kenwood. Z powodzeniem radzi sobie z marchewką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-03-2022, 22:08
wawdgg6 wawdgg6 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 94
Domyślnie

Nie ma nic lepszego niż sok z świeżo wyciskanych owoców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co lepsze wyciskarka, czy sokowirówka ? czerwonawyspa Dieta 51 20-12-2017 18:35
Dobroczynna moc soków - komentarze Bianka Ogólny 5 03-11-2007 11:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.