menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 23:30
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Kufa, jasna rzecz, że sylwester sam schodzi. Spróbowałby inaczej.Zobaczyłby nóż w mojej dłoni. Ja Cię nie bronię, ja Cię kocham. Głupiego szaleńca, równie samotnego, jak reszta świata, z tym, że ten szaleniec o tym wie. Tymczasem reszta świata się dziwi. Jak niedorozwinięte dziecko, które znowu zobaczyło słoneczko.
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 23:55
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał walkiria57
Ja Cię bronię,słoneczko.
Ach jak słodko.
Lecz zbytecznie, Broni się nie boję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 00:09
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał walkiria57
"Powrót z gwiazd" - to moje kochanie, pieprzę wszystkie "Solarisy" i inne "Prixy".

Ciesz się, Kufa, że nie mam cię pod ręką, odszczekiwałbyś cienkim głosem obelgę o spiździeniu, czy jak to tam nazwałeś, mężczyzn w "powrocie z Gwiazd". Gdybym musiała teraz zawisnąć na .szubienicy, recytowałabym końcowy fragment "Kataru".
Solaris jest dobra.
Po pominięciu warstwy pseudonaukowej, psychologia jest celna, powiedziałbym przenikliwa.
Chociaż świat oparty na neutrino miałby ciekawe możliwości.

W moim profilu jest pozycja;
Znajdź wszystkie watki rozpoczęte.....
i tam jest temat "Faceci spizdowacieli" (tytuł ocenzurowany, hehe).
Dokładnie to opisał Lem w "Powrocie z gwiazd", nazwał to betryzacją.
Tylko ci z gwiazd są normalni, cała reszta, aktualna, nie zna ryzyka i agresji - oni są zbetryzowani.

Przeczytałem teraz zakończenie "Kataru", nic ciekawego, rola przypadku w życiu i tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 11:32
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Rola przypadku i tyle? Tylko tyle? Od tego pieprzonego przypadku setkami tysięcy lat leją się łzy. Przez ten przypadek, kilkunastu ludzi było na księżycu, ale nikomu nie udało się nawiązać dialogu z delfinem, że mrówki pozostawię ich losowi.

Przypadek, prawisz? Mnie też łatwiej wierzyć, ze to zbieg z okolicznością, niż podejrzewać istnienie tworu wyrafinowanego i chorego na tyle, żeby ulepić człowieka. No, chyba, że jest się Prometeuszem, ale idealistów - debili nie sieją.

Główny bohater "Powrotu..." nie był betryzowany, jego kumpel też nie. Dlatego powieść się kupy trzyma. Bo może istotnie nie potrzeba żadnych labotomii, żeby człowiek odnalazł swoje człowieczeństwo.

Ciekawa rzecz: od dziecięctwa mam przeczucie, że słowo "betryzacja" nie jest skrótem, jak tłumaczył Lem, ale spolszczeniem stopnia wyższego od "dobrze" we współczecnej łacinie.

Dużej odwagi i totalnej dezynwoltury potrzeba, żeby w którymś z wywiadów powiedzieć: "Ja bardzo państwa przepraszam, ale sprzedałem prawa do "Solaris" za milion dolarów. Sądząc po reżyserze i obsadzie, mogłem się spodziewać czegoś lepszego. Ale nie miałem już wpływu na nic. Jeszcze raz bardzo przepraszam".

Mówisz o zepsieniu facetów. A co robi facet, jadący z żoną samochodem w chwili, kiedy złapie gumę? Automatycznie pytająco spoglada na kobietę, jakby tam był jedyny ratunek.

Chcecie kobiet? Bądźcie mężczyznami. "Kobieta jest dla mężczyzny tym, czym mężczyzna ją uczynił". Balzak. "Fizjologia małżeństwa".

Gramy dalej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 11:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

''..Mówisz o zepsieniu facetów. A co robi facet, jadący z żoną samochodem w chwili, kiedy złapie gumę? Automatycznie pytająco spoglada na kobietę, jakby tam był jedyny ratunek.."

Nie zgodzę się z tym.Żyję długo,ale nigdy nikt na mnie nie patrzał pytająco,gdy pękła mu guma..


ps.Może to ze mną coś nie tak ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 14:51
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Lubię Lema.

Wychowywałam się na jego powieściach. Bardzo lubię Lema. Nawet bardziej niż bardzo. Ale "im dalej w las, tym więcej drzew" Podobno. Wczesny Lem był wspaniałym pisarzem fantastyki, logicznym, z umiejętnością tworzenia wizji, z lekkim piórem. Umiał pobudzać wyobraźnię, a plastyka opisów powodowała, że jego wizje stawały się rzeczywiste. Później zrobiono z niego "Guru". Wygłaszał nudne, prawie że naukowe opinie, i nieomal wieszczył rozwojowi techniki, filozofował, filozofował, filozofował. I odbiło się to na jego twórczości, niestety! Ale mój ideał mężczyzny przez ładnych parę lat podobny był do bohatera "Powrotu z gwiazd" (nie spizdowaciałego!). Jeszcze dziś bym chciała spotkać takiego mężczyznę! I za to Lemowi chwała!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 15:06
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

No, no, Ewita
no, no (to za ten nawias).
Mam nadzieję, ze nie pogniewacie sie jak przekopiuję te wypowiedzi do tematu o Lemie.

Żeby cokolwiek powiedzieć na temat.
Alkoholizm kobiet ma się dobrze i ciągle prężnie rozwija.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 28-12-2007, 22:22
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
''..Mówisz o zepsieniu facetów. A co robi facet, jadący z żoną samochodem w chwili, kiedy złapie gumę? Automatycznie pytająco spoglada na kobietę, jakby tam był jedyny ratunek.."

Nie zgodzę się z tym.Żyję długo,ale nigdy nikt na mnie nie patrzał pytająco,gdy pękła mu guma..


ps.Może to ze mną coś nie tak ?

Z Tobą jest dobrze.Zawsze miałaś mężczyznę koło siebie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 17-02-2008, 03:59
czarny141177 czarny141177 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 2
Domyślnie

Witam wszystkich. Jestem tu nowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 17-02-2008, 08:47
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Już chciałam delikatnie

zwrócić ci uwagę, Czarny, że to nie ten wątek, że mamy w klubie wątek "Przedstaw się", ale zajrzałam do twego profilu i już wiem, czemu tutaj.
Co prawda kobietą nie jesteś, ale nie szkodzi! Połapiesz się za małą chwilkę w tematach!
Witaj na forum!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 21:16
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Czarny, jak widzisz można się pomylić, czytasz temat... uzależnienia, alkoholizm ... a tu współczesna poezja. Ale wiesz co przypomniałem sobie że dawno temu kiedy się "nawaliłem" i mało mnie kto rozumiał, mnie też ogarniała wena twórcza i albo łapałem za pędzel albo użalałem się przed światem pisząc do szuflady. Broń Boże niczego nie sugeruję, jedynie zbitka tych postów zmąciła mój spokój ducha i poczułem potrzebę wypowiedzenia się. Zapraszam na mojego bloga "Pomysły na lepsze życie", może coś wspólnie wymyślimy. Pozdrawiam znaturlandii H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-05-2009, 10:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ciąża z promilami
W tym roku w Polsce urodzi się ok. 9 tysięcy dzieci z FAS, czyli Płodowym Zespołem Alkoholowym. Cztery razy tyle noworodków będzie cierpieć na mniejsze uszkodzenia spowodowane przez matki - pija

Co roku w USA rodzi się 5 000 dzieci z FAS, dziesięć razy więcej rodzi się z lżejszym formami uszkodzeń spowodowanych przez picie matek w czasie ciąży.

http://www.polskatimes.pl/dziennikza....html#material
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 19:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Opowiem wam o piciu.
Cytat:
Kilkakrotnie próbowałam się zabić, ale byłam zbyt pijana.
Piciorys Michaliny Taczanowskiej , lat 46. dziennikarka telewizyjna, autorka m.in programu "Zależni-niezależni"

Trzeba mieć odwagę opisać swoje przeżycia.

http://wyborcza.pl/1,76842,6763476,O...m_o_piciu.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 20:23
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Trzeba mieć odwagę opisać swoje przeżycia.
To są wstrząsające wyznania, ale tylko one są pierwszym szczeblem na drabinie do trzeźwości.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 20:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał rossa
To są wstrząsające wyznania, ale tylko one są pierwszym szczeblem na drabinie do trzeźwości.
Różo zgadzam się bo sam to przeszedłem. ale jednak co innego w grupie terapeutycznej a ciężej i trudniej ogłosić to światu, będąc osobą publiczną.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 20:59
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Tadziu, na zachodzie /w który z takim uwielbieniem się wpatrujemy/ osoby publiczne chętnie przyznają się do uzależnień i podejmowanych terapii odwykowych i to jest im poczytywane jako zaleta. My jako naród o tradycjach raczej pijackich, nadal potępiamy alkoholików, również tych trzeźwiejących, a nie dostrzegamy dramatu młodych narkomanów, hazardzistów, itp. A ja byłam na odwyku właśnie z różnymi grupami uzależnień i może zabrzmi to głupio, ale byłam szczęśliwa, że jestem "tylko" alkoholiczką.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 23:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No tak .Z uzależnienia narkotycznego naprawdę ciężko wyjść.
Te bóle stawów są nie do wytrzymania , ponoć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 10:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

http://www.dziennikzachodni.pl/stron...ieci,id,t.html

Z przykrością czytam takie artykuły, dotyczące pijanych przyszłych matek. Przykre tym bardziej, że dotyczy mojego województwa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 13:01
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Tadeuszu z niechęcią oglądam od czasu do czasu program Ewy Drzyzgi. Oj tam to można się nasłuchać i naoglądać.
Głupota, gdyby miała..... itp.
Ach, z całym szacunkiem dla Ewy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 27-04-2010, 18:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Żona, matka, alkoholiczka

http://kobieta.interia.pl/byc-kobiet...liczka,1469148,

samo życie
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 19:15
"Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…" - komentarze Elżbieta V Ogólny 37 10-03-2012 09:10
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 08:09
W Dniu Kobiet o kobietach i mężczyznach cruella Społeczeństwo - wątki archiwalne 9 11-03-2008 14:01
Ekranowy wizerunek kobiet dojrzałych admin Ogólny 3 13-12-2007 22:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.