menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-06-2006, 22:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Menopauza/Andropauza


Niestety, wszystkich nas to czeka i trzeba ten stan rzeczy przyjąć ze spokojem i godnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-06-2006, 13:43
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Domyślnie

a co rozumiesz przez "spokój i godność"? Bo ja ni zamierzam po prostu zdziadzieć i zrobie wszystko by jak najdłuzej być młodym - nie tylko duchem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-07-2006, 17:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie menopauza/andropauza

Co rozumiem pod tym pojęciem: nie dziadzieć ale nie robić z siebie na siłę nastolatki/a. Dbać o siebie, nie zrobić z siebie hipopotama, cieszyć się życiem i nie rozpaczać, że młodość przeminęła i już nie wróci. Starać się być na bieżąco we wszystkich dziedzinach życia. Nie odnosić się z nienawiścią do ludzi młodych /częste zjawisko/, i to chyba wystarczy? :?:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-10-2006, 21:23
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Domyślnie

Swoją drogą - o menopauzie jest już dość sporo materiałów a o andropauzie cichuutko... nawet na ty serwisie jakoś się nie kwapią o tym pisać. Czyżby wstydliwy temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-11-2006, 14:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Andropauza.

Temat widocznie nie jest popularny, większość panów uważa że ich to nie dotyczy. Podobnie było kiedyś z prostatą, nic lub niewiele się na ten temat mówiło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-11-2006, 18:50
ruda ruda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 2
Domyślnie

temat jest popularny tylko wstydliwy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-11-2006, 14:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post menopauza, andropauza.

Zgadzam się z Tobą, większość panów uważa /udaje/ że te problemy ich nie dotyczą. Starzeją się ich zdaniem /tracą atrakcyjność/ tylko kobiety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-11-2006, 02:09
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie właśnie się pojawiło

http://www.choroby.senior.pl/158,0,Andropauza,1523.html

chyba nas czytają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 09:46
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Uwaga andropauza

Nie mamy żadnych wypowiedzi naszych "rodzynków" na ten temat.Czyżby ich to nie dotyczyło? Wśród moich znajomych nikt nie przyznaje się do wejścia w ten okres.Uważają że to kobiecy wymysł.I nie chcą się przyznać do zmian zachodzących w ich psychice.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 09:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Taaaaaaak, starzeją się i przekwitają tylko kobiety. Panów takie problemy omijają, są piękni i młodzi nieustająco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 19:01
eres eres jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 1
Domyślnie

Nie ma czym się chwalić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 20:09
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Szczera wypowiedź,ale bardzo oględna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 12:10
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie andro...meno...

emka46...czy ten wątek to założyłaś w odpowiedzi na wątek założony przez kristof 1970 ? (o menopauzie)
Jak widać Panowie nie bardzo umieją poruszać się w tym temacie...
A może wydaje im się, że problem ich nie dotyczy ?
Z obserwacji Forum znalazłam tylko 1 Pana, który jest w pełni usatysfakcjonowany swoim związkiem, wiec pewno nie ma problemów, a nawet jeśli ma to sobie jakoś radzi
Ciekawa jestem jak wiele osób w wieku mocno dojrzałym korzysta z fachowych porad seksuologa ?
Sama wybrałabym sie chętnie razem z mężem na taką wizytę ale wiem, że nawet wołami go tam nie zaciągnę...20.jpeg
A wszystko zaczyna się tak obiecująco, już od wczesnych lat...prawda ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 14:20
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Wątek założyłam z ciekawosci,co panowie mają do powiedzenia na ten temat.Jesli potrafią rozmawiac na temat menopauzy,to o sobie nic.Jestem ciekawa,jak Wasi mężowie?czy przyznaja sie do andropauzy,czy traktują ją jako nasz wymysł .Bo ich to przecież nie dotyczy,a my sobie wymyśliłysmy same andropauzę,żebyśmy mogły im dokuczać.U mojego męża widzę dużo zmian,ale nawet drobna aluzja to powód do obrażania sie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 14:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Mój chyba się pogodził z tym, że nie tylko kobietom opadają "płatki" i nie obraża się jak rozmawiamy o andropauzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-10-2007, 14:23
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 223
Domyślnie

emka46
Wiatm ...zainteresował mnie ten temat, masz rację, że mężczyźni boją się ...albo wstydza na temat andropauzy rozmawiać ..nawet z najbliższą sercu sobą...w tym temacie jestem na czasie z moim skarbeczkiem. Kochanie jakoś mu" nie wychodzi" co z tego ,że ma wielką ochotę..a na tym sie kończy... zapoznałam się z artykulem i śmiało mogę sądzić,że te opisane objawy "pasują jak ulał " do niego...Ja słyszę ..już się wypaliłem, w sparawch uczuciowych..już się spisałem na straty ..? jakie straty? Jak go przekonać by zasięgnął informacji od seksuologa...by podnieśc swoje libido, atrakcyjność mężczyzny, i nie pozwolić by druga osoba przez to cierpiała.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-10-2007, 14:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Faceci po erostu na sygnal ,ze "cóś jest nie tak" pograzaja się w egzystencjalnych rozwazaniach,znamy te doly i wzrok utkwiony w bezbrzeż .Ale kochajaca kobieta moze zdzialac cuda!!!! Tylko malymi kroczkami -jak zwykle.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-10-2007, 15:41
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Panowie sie nie odzywaja

bo ta ich andropauza niestety laczy sie z tym czym dla prawdziwego mezczyzny jest wielkim TABU... czyli powolnym wpadaniem w impotencje... a czegos takiego kobiety nie maja..wiec latwiej jest mowic o menopauzie niz o andropauzie.. Pewnie ze u kobiet trwa to wzglednie krotko i konczy sie kompletna bezplodnoscia a u mezczyzn tej bezpodnosci jakby nie bylo ale co z tego jak oni powoli przestaja byc zainteresowani seksem...
Juz jako kompletni staruszkowie nieraz pocieszaja sie ze jak im dac jakas tam mloda sikse to mooooooze cos by dalo rade ale skad wziasc te siksy w normalnym zyciu???
Jezeli ukochana kobieta ( tak jak mowila Malgosia) bardzo sie bedzie starala to moze ta cholerna andropauze zatuszowac ale ..... starej zonie moze juz sie tak nie chce bardzo wysilac.. Wiec co robic??? A moze bigamia??? Mloda zapracuje a stara skorzysta?? he he he he he h e
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-10-2007, 15:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Asiu

może rzeczywiście bigamia? To nie jest zły pomysł .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-10-2007, 16:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
bo ta ich andropauza niestety laczy sie z tym czym dla prawdziwego mezczyzny jest wielkim TABU... czyli powolnym wpadaniem w impotencje... a czegos takiego kobiety nie maja..wiec latwiej jest mowic o menopauzie niz o andropauzie.. Pewnie ze u kobiet trwa to wzglednie krotko i konczy sie kompletna bezplodnoscia a u mezczyzn tej bezpodnosci jakby nie bylo ale co z tego jak oni powoli przestaja byc zainteresowani seksem...
Juz jako kompletni staruszkowie nieraz pocieszaja sie ze jak im dac jakas tam mloda sikse to mooooooze cos by dalo rade ale skad wziasc te siksy w normalnym zyciu???
Jezeli ukochana kobieta ( tak jak mowila Malgosia) bardzo sie bedzie starala to moze ta cholerna andropauze zatuszowac ale ..... starej zonie moze juz sie tak nie chce bardzo wysilac.. Wiec co robic??? A moze bigamia??? Mloda zapracuje a stara skorzysta?? he he he he he h e

ale ja nie mowie o zatuszowaniu tylko uczynieniu jej znosna -bigamia to jest pomysl bomba !!!!Tylko czy ten androapuzalny desperat to zniesie?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.