menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 13:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Oooo ,do Mefisto to i ja chcę gnać...

A może będzie w Warszawie???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 13:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Feliksie Feliksie!!

Cytat:
Napisał FeliksG
Przemijanie to znajomość miejsca i czasu, którą uważam za niezwykle ważmą i przydatną. Podobnie jest z odczuciami opisanymi przez Ewitę. Bez tych czynników wkrada sie w nasze życie nadmiar optymizmu, który znacznie pogarsza przyjmowanie realiów.
Sądzę, że poczucie przemijania zachodzi nas, atakuje gdzieś z podświadomości i jeśli trafia na odpowiednią chwilę / może to być nawet pełnia księżyca / potrafi zawładnąc nami, nawet na dłuższy czas. Gdzieś około 65 roku życia, nagle, straciłem chęć do czytania, zwłaszcza książek. Opanowało mnie myślenie w rdzaju; po co mi wiedza zawarta w książkach, skoro i tak z niej już nie skorzystam. Nawet ulubiona literatura SF, która jest głównie rozrywką, stała się obojętna.
Stan taki powracał i powraca wielokrotnie, zwłaszcza przy nasilaniu się różnych dolegliwości, nieuniknionych wraz z upływem czasu. Wydarzenie z utratą chęci czytania, w pewnym momencie, wywołało zastanowienie i refłesję a następnie myśli; to może kup sobie trumnę, połóż się i czekaj na....podróż do nikąd.
Przepraszam za brutalność tego określenia ale ono dobrze określa jak powinno się podejść do takiej postawy pełnej rezygnacji. Przemijania i utraty pewnych umiejętności czy możliwości nie zmienimy ale możemy je złagodzić wyznaczając sobie cele. Nie muszą a nawet nie powinny to być cele twórcze, te pozostawmy młodszym. Zaspokojenie zachcianek, na ktore wcześniej nie było czasu i środków, zadbanie o wygodę codziennej egzystencji, wypełnianie czasu w sposób dla nas najciekawszy, to, z grubsza, powinny być cele i obowiązki osób, którym przemijanie będzie się "wciskało" z racji osiągniętego wieku.

To wyglada na depresje!!!
A czy ty ostanio nie poglaskales jakiegos bezdomnego kota przypadkiem??? Bo wiesz te pasozyty.. moga wlasnie spowodowac depresje..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 14:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Asia ..no wiesz ? Ja po takich doświadczeniach z bezdomnymi kotami i ich pasożytami,to już dawno powinnam się powiesić z depresji...
Coś Ty wymyśliła ?
Co ta Ameryka zrobiła z polską dziewczyną ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 14:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila
Asia ..no wiesz ? Ja po takich doświadczeniach z bezdomnymi kotami i ich pasożytami,to już dawno powinnam się powiesić z depresji...
Coś Ty wymyśliła ?
Co ta Ameryka zrobiła z polską dziewczyną ???

przeczytalam w Przekroju o tych pasozytach...nie tu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 00:31
nutka's Avatar
nutka nutka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 41
Domyślnie

Nie mam depresji z powodu wyglądu, może dlatego, że los obchodzi się ze mną łaskawie i zwykle biorą mnie za młodszą niż jestem. Ale żal mi czasu który upłynął, chciałabym mieć szansę drugą, może trzecią... Dokonać innych wyborów, sprawdzić, jak wówczas potoczyłoby się moje życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 10:44
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Brawo, Feliksie!

Taka postawa jest warta polecenia. Dać samemu sobie po łbie i postawić do pionu.

A przy okazji dowiedziałam się, że jesteś czytaczem fantastyki. Fantastycznie!!

Hej, czytacie Feliksowy post i nie widzicie, że znalazł sposób na smutek przemijania?! Opisał godną zastanowienia postawę? Że dzieli się tym z nami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 13:36
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Za pozwoleniem Alusiu, nie widze nic godnego zastanowienia w postawie typu: teraz to ja już nic nie mogę, nie mogę być twórczy, to będę się zajmował tylko zaspokajaniem swoich potrzeb i tak jakoś mi zleci -byle do śmierci. Tak ja to odczytuję, każdy ma prawo rzecz oczywista do własnej interpretacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:23
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Może nie tyle "nie mogę", co "nie muszę". A mogę pozwolić sobie na odrobinę zasłużonego relaksu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:33
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Widzisz Bianko, to jest już zupełnie inne stanowisko Lubię nie musieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 17:09
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Aniu,

Feliks pisze m.in. o zaspokajaniu zachcianek, wypełnianiu czasu najciekawiej - nie pociąga Cię to?
Wiesz, po siedemdziesiątce dość trudno niektórym być twórczymi. Nie każdy emeryt ma 50+ i jest zdrowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 17:35
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

[quote=an_inna]Za pozwoleniem Alusiu, nie widze nic godnego zastanowienia w postawie typu: teraz to ja już nic nie mogę, nie mogę być twórczy, to będę się zajmował tylko zaspokajaniem swoich potrzeb i tak jakoś mi zleci -byle do śmierci. Tak ja to odczytuję, każdy ma prawo rzecz oczywista do własnej interpretacji.
W zasadzie, Bianka uzupełniła interpretację mojej myśli ale zabieram głos ponownie, ze wzgledu na podkreślony fragment Twojej wypowiedzi. Po zaprzestaniu bądź utracie aktywności zawodowej i rodzinnej / dzieci na swoim / przechodzimy w stan - no właśnie, jaki? Uważam, że rozpoczynamy wtedy byt wypełniony, własnie oczekiwaniem i rzeczywiście " jakoś to zleci" a od nas samych zależy jak. Ty wolisz twórczo a ja w zaspokajaniu zachcianek. W gruncie rzeczy mowimy o tym samym bowiem pozostawienie, tej końcowki życia tzw. swojemu biegowi, byłoby złem czynionym samemu sobie.
Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 18:54
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

To dobrze Feliksie, że to Twój wybór, bo już myślałam, że cię "dopadło"
A co z lekturą SF? Co najbardziej lubisz? Ja lubię Lema (zwłaszcza "Dzienniki gwiazdowe.." i "Powrót z gwiazd"), i Bradburego "Kroniki marsjańskie" i Asimowa "Koniec wieczności". Nabrałam apetytu na ponowne przeczytanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 20:00
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

an-inna, Zachęciłaś mnie do szerszej wymiany opinii i wrażeń z lekturu gatunku SF ale boję sie zaczynać /w tym wątku/ bo Admin, może nas op... Powiem krótko. St. Lem - tak, bardzo, Asimov - wspaniały, Bradburego nie pamiętam, natomiast polecam braci Strugackich.
Mam pewne przemyślenia i wnioski, które opiszę w wątku pt. książki, recenzje itp. Ze względu na ograniczone możliwości /moje /, oczy. Trochę to potrwa ale skorzystam z okazji do wymiany poglądów.
Pozdrawiam.
PS. Jak mam pisać Twój nick z tą kreską u dołu a nie pośrodku?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 21:04
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
an-inna, ................... natomiast polecam braci Strugackich.
..................... Jak mam pisać Twój nick z tą kreską u dołu a nie pośrodku?
-Strugaccy Name:  smiley.gif
Views: 103
Size:  1.1 KB
- Shift + kreska= _
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 09:13
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Uśmiech Też b.lubię science-fiction. I fantasy.

Ze Strugackich najbardziej podobało mi się "Trudno być bogiem". Fajna książka.
Jednak jedną z najlepszych książek science-fiction (w Rosji) była według mnie "Godzina byka", autorstwa Iwana Jefremowa. Wydano ją w czasach radzieckich przez pomyłkę i prawie natychmiast wycofano ze sprzedaży.
Teraz czasy sie zmieniły, ale na pewno jest warta przeczytania, szczególnie dla tych, którzy sięgają pamięcią dalej, niż 20 lat wstecz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 09:18
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
.....................
Jednak jedną z najlepszych książek science-fiction (w Rosji) była według mnie "Godzina byka", autorstwa Iwana Jefremowa. Wydano ją w czasach radzieckich przez pomyłkę i prawie natychmiast wycofano ze sprzedaży.
Teraz czasy sie zmieniły, ale na pewno jest warta przeczytania, szczególnie dla tych, którzy sięgają pamięcią dalej, niż 20 lat wstecz
Nie znam Bianko, ale na pewno poszukam. Czy było późniejsze, oficjalne wydanie? Jeżeli nie, to może masz e-booka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 11:29
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Przeczytałam wszystkie poprzednie wypowiedzi na temat przemijania -każdy z nas ma swój sposób na szarą codzienność.Z własnego doświadczenia wiem ,że łatwiej jest radzić niż samemu stosować się do tych rad .Żadna siła nie pomoże temu kto nie chce niczego zmieniać.Tak wiele zależy od nas samych ,prawda ?Więc nie dajmy się ....świat jest piękny a ludzie nie tacy źli ...
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 13:49
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał an_inna
Nie znam Bianko, ale na pewno poszukam. Czy było późniejsze, oficjalne wydanie? Jeżeli nie, to może masz e-booka?
Niestety nie wiem, czy była ona tłumaczona na polski, musisz sobie poszukać w internecie. Ja czytałam w oryginale. W internecie rosyjskim funkcjonuje przeogromna biblioteka elektroniczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 15:49
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witaj Luba.Masz racje ,sami musimy o siebie zadbac,byc wśród ludzi i dla ludzi.Pozdrawiam serdecznie i milego popołudnia życze.__SUN3.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 16:25
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie do Bianki

Niestety moja znajomość rosyjskiego jest już w fazie schyłkowej Czy to jest może coś podobnego (w stylu, treści?) do "Hymnu" Ayn Rand? http://voila.pl/mod3r/?1
(otwiera się w Wordzie - 32 str.)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.