menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-08-2021, 09:09
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie Migreny


Czy ktoś ma migrenę menstruacyjną? Zastanawiam sie czy jak będę mieć( menopauze ) migrena ustąpi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-08-2021, 10:56
Simma Simma jest teraz online
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 486
Domyślnie

Tak, po meno migrena hormonalna zwalnia i zanika. Ale....... Organizm po wielu latach męki nie radzi sobie i skutki po naszych lekach przeciwbólowych dają znak w innych organach. Niekiedy migrena hormonalna przekształca się w zwykłą. Trzeba czekać i obserwować. Jedno jest pewne że produkty które wywołują u nas migrenę teraz to po meno też to robią, dieta z wykluczeniem do końca.

Ponoć skuteczna jest również terapia medyczna marihuaną:
https://centrum-mk.pl/marihuana-lecz...ane-na-recepte

Obecnie jest ona w Polsce legalna.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-11-2021, 10:13
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Migreny mają jakieś podłoże. Tabletki są tylko doraźne. Raz pomogą, a w większości przypadków w ogóle jak zacznie się już atak. Migreny przynajmniej raz czy dwa razy w miesiącu miałam przez rok, aż trafiłam do fizjoterapeuty/osteopaty na terapię. U mnie okazało się że powodem był wieloletni stres i depresja. Połączenie fizjoterapeuty, psychoterapeuty i jogi pomogło mi się uwolnić od migreny. Jak tylko o niej pomyślę to nie mogę uwierzyć w ten okropny ból i że to musiałam przeżywać i współczuję każdej osobie która to odczuwa. Z całego serca zachęcam do szukania przyczyn aby zapobiegać atakom.

Jeśli szukasz również naturalnych terapii, polecam terapię za pomocą olejku cbd https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd...5-cbdcbda.html Wykazuje dobre dzialanie w leczeniu migren.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-02-2022, 08:57
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

Okropne są te migreny hormonalne, coś na ten temat wiem. No można aż zwymiotować, jeśli się naprawdę rozkręci. Nie chcę o tym myśleć, ale już czuję, że mi się jedna zbliża, bo jestem przed miesiączką. No, koszmar totalny. Czytałam jednak, że takie https://laume.pl/ produkty, przyjmowane codziennie, mogą pomóc. Chyba chętnie się na nie zdecyduję. A wy? Próbowałyście już konopi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-02-2022, 00:26
Bogusia55 Bogusia55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gózd
Posty: 39
Domyślnie

Ja miałam takie migreny i mimo menopauzy dalej się pojawiały niestety... Ale tak jak radzą przedmówcy spróbuj koniecznie olejków CBD. Mnie bardzo pomógł ten z Hemp Pharm, szukałam najlepszego jakościowo bo niestety olejki są różne mimo nazwy takiej samej czy stężenia. Ja kupuję 10% teraz ale zaczynałam od 5% stężenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-05-2022, 17:07
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Teraz szybkie leczenie migreny jest możliwe. Tylko trzeba mieć odpowiedni preparat pod ręką. Poszukajcie sobie informacji o preparacie Sumatriptan SUN. To lek w urządzeniu jak do insuliny - w wygodnym PEN-ie do iniekcji. Taka forma podania sprawia, że działa także gdy pojawia się migrena z wymiotami. Bardzo skuteczny, bezpieczny, a na efekty nie trzeba długo czekać. Pierwsze pojawiają się po ok. 10 minutach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Migrena / Migreny - komentarze sarna2 Ogólny 70 03-11-2012 17:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.