menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 17:10
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Post Seniorzy a wirtualne podróże - komentarze


Komentarz do artykułu: Seniorzy a wirtualne podróże
--------------------
Internet jest wspaniałym medium, ale do cholery nie róbmy z niego kloaki możliwości, wirtualne podróże to namiastka aktywnego życia, przeżywania rzeczywistości a nie oglądania na ekranie... to jest życie do którego będę dążył chwilę przed śmiercią (chciałbym wszystkimi zmysłami odbierać otaczającą mnie piękną rzeczywistość) TO JEST PROWOKACJA. I tak słonecznie pozdrawiam H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 17:39
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech podróże

Też uważam że NET wiele wniósł i zmienił w życiu Seniorów
Pamiętajmy, że często wiek, status społeczny oraz różne przypadłości i choroby nie pozwalają na aktywny wypoczynek i zwiedzanie. I w tym przypadku Internet pozwala zobaczyć to, co wydaje sie być nieosiągalne...
Osobiście chętnie wyjeżdżam i staram sie każdego roku zaplanować swoje podróże. Już nie mogę sie doczekać pierwszego wyjazdu. Lubię aktywny wypoczynek, więc wyjazdy połączone ze zwiedzaniem bardzo mi odpowiadają
image001311.jpg

Niesamowity widok, prawda ?
Paps
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 18:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Widok nieeeesamowity.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał green
Komentarz do artykułu: Seniorzy a wirtualne podróże
--------------------
Internet jest wspaniałym medium, ale do cholery nie róbmy z niego kloaki możliwości, wirtualne podróże to namiastka aktywnego życia, przeżywania rzeczywistości a nie oglądania na ekranie... to jest życie do którego będę dążył chwilę przed śmiercią (chciałbym wszystkimi zmysłami odbierać otaczającą mnie piękną rzeczywistość) TO JEST PROWOKACJA. I tak słonecznie pozdrawiam H.T.
Zgadzam się z Tobą, że podróże wirtualne to namiastka aktywnego życia ale nie każdemu jest dane taki aktywny tryb życia prowadzić z różnych względów i wtedy internet pełni rolę okienka na świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:25
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Nie każdego stać finansowo na podróże- kompik jest tańszy szczególnie taki spadkowy albo uzywany - nie każdy jest też na tyle sprawny fizycznie żeby podróżować Tak że i wtym wypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Pozdrawiam Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 21:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Prawda jak nie wiem co!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 01:16
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał green
Komentarz do artykułu: Seniorzy a wirtualne podróże
--------------------
Internet jest wspaniałym medium, ale do cholery nie róbmy z niego kloaki możliwości, wirtualne podróże to namiastka aktywnego życia, przeżywania rzeczywistości a nie oglądania na ekranie... to jest życie do którego będę dążył chwilę przed śmiercią (chciałbym wszystkimi zmysłami odbierać otaczającą mnie piękną rzeczywistość) TO JEST PROWOKACJA. I tak słonecznie pozdrawiam H.T.

Miły...Kasa jest? Widać jest! Zdrowie jest?Chyba też.Obowiązki jakieś miewasz?No...nie wiem, bo te wielokrotnie są ważniejsze niż wola i ochota na najmilsze przeżywanie otaczającego nas piękna.
Dla tych co nie mogą z takich, czy innych względów spojrzeć w "oczy sfinksa", czy choćby w bieszczady pod namiot, aby współistnieć z pięknem, telewizja i internet jest nie kloaką, a pewnego rodzaju sposobem na zaspokojenie ciekawości.No i daje też możliwość choćby namiastki przeżywania nieznanego piękna.

http://img217.imageshack.us/img217/8549/wid04le3.th.gif
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans

Ostatnio edytowane przez Wilhelmina : 31-03-2007 o 01:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 09:33
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie podróże wirtualne?-ok

300px-Colloseum_exterior.jpgważne jest podróżowanie jako takie-pogłębiamy swoje wiadomości o świecie, doznajemy niezwykłych przeżyć estetycznych-popieram tych, którzy dzięki Inernetowi mogli zwiedzić świat.Senior to osoba o szczupłym portfelu, a i zdrówko nie zawsze służy, dlaczego ma być z tego powodu pokrzywdzony?!A poza tym nie lubię takich ostrych słów krytyki.To samo można przeciez wyrazić inaczej.Pozdrawiam Wilhelminkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 11:30
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Dzięki Nikuś za pamięć i miłe słowo.Tak chętnie pojechałabym w świat już, teraz ,zaraz, a tu nawet o pobycie u Buni nie mogę pomarzyć.Niedługo zamienię się w "Wirtualną Okropną Turystkę i Marudę"Ale....dobre i to. Wirtualnie wszystkich całuję.
http://img85.imageshack.us/img85/3145/59qh7.th.gif
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 19:50
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Nooo...Green... powiem że trochę przegiąłeś...
Każdy podróżuje tak jak może i jak go stać. Bo albo brak kasy albo brak zdrowia uniemożliwia podróże w realu, a jak można coś zobaczyć w internecie, to dlaczego nie...
Zresztą Ty chyba też nie zobaczysz wszystkiego co byś chciał, to co... w internet już nie spojrzysz ?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 15:41
margo's Avatar
margo margo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: tarnow malopolskie
Posty: 2 121
Uśmiech

zupelnie zgadzam sie z Wilhelminka -napewno kazdy z nas by chcial podrozowac po Swiecie osobiscie ,tylko nie kazdy moze z roznych przyczyn...wiec nie mozna porownywac to z {kloaka}pozdrawiam
__________________
Mów sercem, a i głusi cię zrozumieją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 16:29
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

A dla mnie minternetowe podróze znaczą bardzo wiuele.Tak się składa,że nie stać mnie na wyjazdy w miejsca gdzie bym chciała.Jedynie niedalekie wypady od mioejsca zamieszkania.Ale i tu internet ostatnio odgrywa dużą rolę.Przed wyjazdem sprawdzamy,co ciekawego i wartego zobaczenia znajduje się na drodze wycieczki,i czasami jest to zaskakujące,jak wiele ciekawostek jest w pobliżu nas,lub na trasie .Uważam,że choć jest to może złodziej czasu jak go niektórzy nazywają,pomaga,ułatwia podróże w realu,jak i daje możliwość dotarcia tam,gdzie nie dotarlibyśmy nawet gdybyśmy tam pojechali.Nie każdy może być grotołazem,alpinistą czy nurkiem.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 15:01
SeniorAdam SeniorAdam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 16
Domyślnie

A znacie taki program jak google earth? Fajntastyczne narzędzie do wirtualnych podróży!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 13:09
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Zgadzam się z tymi, ktorzy uwazają podróże wirtualne za namiastkę podróży w realu.Nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego poznawania piękna.Wiem co mówię, bo trochę podróżowalam.Te wszystkie przeżycia na długo pozostają w pamięci.Nawet na Syberię mnie poniosło, za koło podbiegunowe. Jak czytałam Kapuścińskiego Imperium, to wiedziałam o czym pisał. Pozdrawiam podróżników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 22:27
ewamariae's Avatar
ewamariae ewamariae jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: koszalin
Posty: 90
Domyślnie

Podróże wirtualne ..namiastka, czasem jednak jedyna możliwośc , o choćby z uwagi na koszty ...albo choroba...
Pewnie,że fajnie jest tam byc ..ale i to tez musi czasem wystarczyc.Pozdrawiam))
http://www.youtube.com/watch?v=omzmM64yGg4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 22:46
ewamariae's Avatar
ewamariae ewamariae jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: koszalin
Posty: 90
Domyślnie

Pozwólcie,ze zaprezentuje jeszcze jeden klip ..warto obejrzec i posłuchac...zapraszam)))
http://www.youtube.com/watch?v=rDJxwDie1k0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-06-2009, 02:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał walentynahrywniak
Zgadzam się z tymi, ktorzy uwazają podróże wirtualne za namiastkę podróży w realu.Nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego poznawania piękna.Wiem co mówię, bo trochę podróżowalam.Te wszystkie przeżycia na długo pozostają w pamięci.Nawet na Syberię mnie poniosło, za koło podbiegunowe. Jak czytałam Kapuścińskiego Imperium, to wiedziałam o czym pisał. Pozdrawiam podróżników.

Podroze wirtualne, naturalnie, ze ciekawe - pod warunkiem, ze sa to podroze opowiadane, przedstawiane przez osobe, ktora naprawde byla w danym miejscu, ktora dzieli sie z nami swoimi filmami, zdjeciami, spostrzezeniami. Jednym slowem, podrozujemy z nia i delektujemy sie tym co nam opowiada i pokazuje. Jest tu jedno ale...jezeli jakas osoba np "pokazuje swoja" niby podroz biorac za podstawe staranne kolekcjowana duza "fototeke" zciagnieta z netu plus slowa z przewodnika turystycznego - powiem szczerze, ze to mi sie wybitnie nie podoba i lepiej ogladnac dobry film geograficzny. Niestety bywaja takie przypadki...ale to latwo wyczuc,ze opowiadajaca osoba nigdy nie byla w danym miejscu - jej wirtualna podroz brzmi sztucznie i nie ma zadnej osobowosci.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-06-2009, 08:23
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mamy dostatek watków o charakterze wirtualnych podróży i na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego..jest tyle uroczych zakątków w kraju i za granicą.Seniorzy chętnie je oglądają,aby poznać zabytki, nowinki kulturowe, kuchnie róznych regionów Europy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 28-12-2020, 17:33
podroze-seniora.pl's Avatar
podroze-seniora.pl podroze-seniora.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Poznań
Posty: 6
Post

Artykuł choć sprzed kilku lat, wydaje się bardzo adekwatny do sytuacji jaka nas wszystkich spotkała.
Poprzez sytuacje na świecie związana z wirusem, różnego rodzaju obostrzenia i zakazy, wielu z nas musiało w tym roku zrezygnować z podróży. Ale nie ma się co martwić, najważniejsze w tej chwili, aby zadbać o swoje zdrowie a już wkrótce mam nadzieję uda nam się wyruszyć na podróżnicze szlaki. Zapewne tęsknicie tak jak ja za wędrówkami, odkrywaniem nowych miejsc, smakowaniem lokalnej kuchni.
Teraz jednak pamiętajmy o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Zapraszam do odwiedzenia portalu, który powstał z myślą specjalnie dla Was. Zdaje sobie sprawę, że nie zastąpi to prawdziwego odkrywania świata wszystkimi zmysłami, ale może choć trochę pozwoli Wam oderwać się od codzienności i wyruszyć w wirtualną podróż do najodleglejszych zakątków świata. Zapraszam na https://podroze-seniora.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 14:01
nikolaus.ludie's Avatar
nikolaus.ludie nikolaus.ludie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Mojej babci zamówiłam nowy tablet w te Święta. Potrafi się nim posługiwać bez żadnego problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polscy seniorzy o sobie - komentarze Danka Ogólny 98 02-05-2013 14:15
Wirtualne Podróże dla KAŻDEGO arczia Podróże, turystyka 52 22-04-2010 23:52
Podróże kształcą (wirtualne też) cz.II jolita Podróże, turystyka 500 30-05-2009 21:10
Podróże zagraniczne, reprezentacja Polski Anna_Maria_57 Polityka - wątki archiwalne 56 21-05-2008 11:52
Podróże kształcą (wirtualne też) jolita Podróże, turystyka 500 24-12-2007 12:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.