menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 16:42
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Zdrowy styl życia jako podstawa naszego zdrowia.

Witam
Styl życia jaki prowadzimy jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na stan naszego zdrowia. Powinniśmy więc szerzej wiedzieć na temat tego pojęcia. W roku 1974 ukazał się dokument opracowany przez M. Lalonde a - ministra zdrowia Kanady, wprowadzający koncepcję pól zdrowia, jak niżej /źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki//promocja_zdrowa/:
- styl życia 55%,
- środowisko życia 20%,
- czynniki biologiczno - dziedziczne 15%,
- organizacja opieki zdrowotnej 10%.
Jak z tego widać największe znaczenie w utrzymaniu naszego zdrowia przypisano stylowi życia ludzi, aż 55% całości. Najczęściej w internecie można spotkać określenie - pojęcia zdrowy styl życia, jako nawyki żywieniowe, stosowane używki, aktywność fizyczna i profilaktyka lekarska.

Najbardziej trafnie i kompleksowo to pojęcie przedstawia - "Dekalog zdrowego stylu życia - Cendrowskiego", jak niżej /źródło: www.ściąga.pl/tekst-promocja zdrowia/:
1/ Wiedza o samym sobie - polega na zrozumieniu wszystkich podstawowych zasad funkcjonowania organizmu po to abyśmy potrafili ocenić stan swojego zdrowia, umieli prawidłowo interpretować różne dolegliwości.
2/ Utrzymanie sił obronnych w stałej gotowości - to niedopuszczenie do zachowań obniżających bariery immunologiczne, właściwe postępowanie podczas chorób i dolegliwości oraz umiejętne wykorzystanie sił psychicznych.
3/ Nie nadużywanie leków - nadużywanie leków jest jednym z najgroźniejszych współczesnych zjawisk społeczno - zdrowotnych.
4/ Utrzymanie wszechstronnej aktywności fizycznej. Jest ona niezbędnym czynnikiem warunkującym zdrowie człowieka i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
5/ Prawidłowe odżywianie się.
6/ Hartowanie się - chodzi tu nie tylko o wzmocnienie bariery immunologicznej /chroniącej przed chorobami/, ale o takie świadome, planowe poddawanie swego ciała /i psychiki/ różnego rodzaju bodźcom.
7/ Rozwijanie umiejętności walki ze stresem.
8/ Wyeliminowanie nałogów cielesnych i psychicznych.
9/ Życzliwość dla innych.
10/ Zachowanie postawy compingowej /dawanie sobie rady w życiu/.

Stosowanie dekalogu zdrowego stylu życia Cendrowskiego jest równoznaczne z wprowadzeniem w życie profilaktyki zdrowotnej naturalnej. Ja stosuję w praktyce ten dekalog i jestem sprawny fizycznie i umysłowo mimo ukończenia 90 lat życia. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-03-2023, 20:55
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości

Medycyna naturalna a długość życia w zdrowiu.

Witam. Dużo jest różnych informacji w Internecie na temat długowieczności. Ja wprawdzie nie mam 100 lat, ale sądzę, że przydadzą się moje doświadczenia dla osób, które marzą o takim wieku. Mam 93 lata, jestem dość sprawny fizycznie i umysłowo jak na mój wiek. Gdy coś załatwiam, gdzie jest potrzebny dowód osobisty wzbudzam duże zainteresowanie osób przeprowadzających rozmowę ze mną.
Chcę się podzielić swoim doświadczeniem jak do tego doszło. Nie korzystam z usług lekarskich, oprócz okulistycznych i dentystycznych. Mieszkam sam, na razie nie potrzebuję pomocy rodziny. Żadne trwałe bóle mnie nie prześladują.
Jest ogólne przekonanie w społeczeństwie, że o długości życia w zdrowiu decydują geny. O moim przypadku tak nie mogę powiedzieć. W młodości, gdy miałem około 5 lat zachorowałem na ciężkie przewlekłe zapalenie oskrzeli. Bez pomocy lekarza nie było szans na przeżycie. W wyniku tej choroby zostały uszkodzone na trwale oskrzela i mój organizm jest niedotleniony, astmy nie mam. Jak ważny jest tlen dla zdrowia człowieka świadczą następujące fakty. Bez tlenu po czterech minutach obumiera mózg człowieka. Bez wody człowiek może żyć około 7 dni, bez pokarmu 21 dni. Ten fakt zadecydował o moim zdrowiu na całe życie. Dotyczy to szczególnie szeroko nawiedzających mój organizm reumatycznych chorób narządów ruchu.

Jestem od 1977 roku doktorem nauk technicznych. Gdy poszedłem na emeryturę chciałem wyjaśnić sobie, dlaczego tak często i licznie prześladują mnie choroby reumatyczne narządów ruchu. Zacząłem studiować dostępną mi literaturę medyczną. W roku 2006 opublikowałem książkę pt. "Leczenie reumatyzmu osteoporozy własnym organizmem", podtytuł - Na podstawie własnych doświadczeń. Książka posiada cechy pracy naukowej.
Jak mocno zostały uszkodzone moje oskrzela świadczy zdarzenie, które zaistniało w 1955 roku w Zakopanem. Byłem na nartach, w dzień czułem się normalnie, a w nocy /w pomieszczeniu/ istniały problemy ze snem. Zakopane leży na wysokości 720 m nad poziomem morza. Wiadomo-im wyżej rozpatrujemy przestrzeń nad poziomem morza, tym jest tam mniej tlenu w powietrzu. Przypadek /nakaz pracy/ sprawił, że mieszkam nad morzem. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 02-03-2023, 21:02
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości

Stosowanie medycyny praw przyrody /medycyny naturalnej/ podstawą mego zdrowia.

Witam. Ustalając podstawę mego działania dla osiągnięcia zdrowia kierowałem się naczelną Zasadą Hipokratesa. Głosi ona - "Nieszkodzenie choremu - primum non nocere i pomaganie uzdrawiającym siłom natury /przyrody/", /źródło - - Encyklopedia, hasło - Hipokrates/. Pierwsza część zdania -
"primum non nocere" jest stosowana przez lekarzy medycyny akademickiej, kończących studia - pod nazwą "Przysięga Hipokratesa". Druga część zdania Zasady Hipokratesa - "Pomaganie uzdrawiającym siłom natury /przyrody"/ jest głównym kierunkiem działania w walce o moje zdrowie. Znajduje to wyraz w przyjętej nazwie pt. "Medycyna praw przyrody- medycyna naturalna.".

Medycyna naturalna - medycyna praw przyrody umożliwia bez stosowania lekarstw, a tylko przez podporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, ustalać:
1/ przyczynę chorób niezakaźnych,
2/ leczenie /usypianie/ przyczyny chorób niezakaźnych,
3/ organizowanie profilaktyki zdrowotnej naturalnej dla chorób niezakaźnych.
Człowiek jest integralną cząstką natury /przyrody/, która w ciągu milionów lat, w drodze ewolucji ukształtowała budowę i działanie organizmu człowieka. Należy poznać te prawa i stosować w codziennym życiu. Określenie natura rozumiane jest jako obiektywna rzeczywistość, wszechświat, przyroda.
Jak podaje prof. A. Moritz - winniśmy uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy dziećmi natury /przyrody/ i bez przyrody nie jesteśmy w stanie żyć, ani tym bardziej zachować pełni zdrowia. Prawa przyrody są niezmienne, wspólne wszystkim ludziom, nadrzędne, obowiązujące każdego. Ci co potępiają medycynę naturalną również ją stosują. Pytanie - dlaczego w naszym klimacie inaczej ubieracie się zimą, a inaczej latem?
Do najważniejszych praw przyrody, które stosuję należą:
1. Odżywianie.
2. Ruch - praca mięśni.
3. Temperatura ciała człowieka.
4. Ciążenie grawitacyjne.
5. Ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kostnych.
6.Ból.

Odżywianie jest podstawowym prawem przyrody, decydującym o istnieniu żywych organizmów: człowieka, świata zwierząt, świata roślin na kuli ziemskiej. Całość mego działania przy naturalnym leczeniu chorób niezakaźnych sprowadza się do walki o prawidłowe odżywianie /prawidłowe krążenie krwi/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu człowieka. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-03-2023, 21:45
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Zestawienie moich chorób niezakaźnych i ich przyczyny.

Witam. Przyczynę dla chorób niezakaźnych mojego organizmu ustaliłem w książce pt. - "Leczenie reumatyzmu osteoporozy własnym organizmem", podtytuł - Na podstawie własnych doświadczeń, wydanej w 2006r. Przedstawiam w niej prowadzone badania teoretyczne i eksperymentalne na własnym organizmie. Dodatkowo do tych materiałów włączam dyskusję, jaką prowadziłem w Internecie w ciągu 12 lat na temat mego zdrowia.
Ustalona przyczyna dla chorób niezakaźnych posiada następujące brzmienie:
Przyczyną chorób niezakaźnych , objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, takim jak: 1/ odżywianie, 2/ ruch - praca mięśni, 3\ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kostnych, 6/ ból - najlepszy przyjaciel człowieka.
Poniżej przedstawiam temat, jak w tytule z podziałem na trzy części; 1/ Rodzaj choroby, 2/ Ilość chorób dla danego prawa przyrody, 3/ prawo przyrody dla określonej choroby.

1. Choroba oziębionych stawów - 13 chorób - prawo przyrody - temperatura.
2. Choroba ręka w górę - 1 choroba - prawo p. - ciążenie grawitacyjne.
3. Choroba oziębionych zatok czołowych - 1 choroba - prawo p. - temperatura.
4. Choroba żołądka zimnych pokarmów na czczo - 1 choroba - prawo p. - temperatura.
5. Choroba osteoporoza, rzeszotowienie kości - 1 ch. - prawo p. - ruch kapilarny w kanalikach kości.
6. Choroba jelita grubego z zaparcia - 1 ch. - prawo przyrody p. - pożywienie.
7. Choroba nadciśnienia z nadmiernego solenia pokarmów - 1 ch. - prawo przyrody - pożywienie.
8. Choroba cukrzycy typu 2 z nadmiernego spożycia słodyczy. - 1 ch - prawo p. - pożywienie.
9. Choroba oziębionej krtani 1 ch. - prawo p. - temperatura.

Prawo przyrody - ruch - praca mięśni, jako przyczyna występuje we wszystkich chorobach. Wynika to z budowy i działania organizmu człowieka. Rozróżnia się dwa rodzaje krwi tzw. krew tętniczą, krążącą w wyniku pracy serca i krew żylną, poruszaną głównie przez pracę mięśni. Krew tętnicza transportuje składniki odżywcze w jedną stronę, do komórek i tkanek organizmu, natomiast z powrotem krew żylna zabiera produkty rozkładu.
Należy podkreślić, że o zdrowiu organizmu człowieka decydują nie tylko wymienione tutaj przyczyny jako wiodące, lecz wiele innych praw przyrody. Organizm człowieka jest bardzo skomplikowanym organem i maksymalnie wykorzystuje wszystkie czynniki, jakie występują w działaniu żywego organizmu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-04-2023, 15:39
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Medycyna praw przyrody.

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. cz. I

1. Wstęp.
Witam. Medycyna praw przyrody - to znajomość praw przyrody i umiejętność ich wykorzystania do ustalenia:
1/ przyczyny chorób niezakaźnych,
2/ leczenia /uśpienia/ przyczyny chorób niezakaźnych,
3/ organizowania profilaktyki zdrowotnej naturalnej chorób niezakaźnych.

Przy pracy nad postawionym w tytule tematem zaistniała konieczność uściślenia określeń, jakie występują w leczeniu chorób. W medycynie akademickiej istnieje podział chorób na dwie główne grupy: choroby zakaźne i choroby niezakaźne. Przy leczeniu chorób zakaźnych znane są przyczyny ich występowania i w związku z tym mogą być stosowane skuteczne sposoby leczenia. Tymi przyczynami są: bakterie, wirusy i grzyby pasożytnicze. Natomiast choroby niezakaźne stanowią grupę, których przyczyna występowania jest nieznana dla lekarzy. Dlatego stanowią wielki problem w służbie zdrowia państw na całym świecie.

Medycyna akademicka leczy objawy chorób niezakaźnych. W/g Słownika Wyrazów Obcych "Leczenie objawowe - paliatywne to leczenie przynoszące chwilową ulgę w chorobie, ale nie usuwającą jej bezpowrotnie. Leczenie objawowe chorób niezakaźnych to leczenie skutków, a nie przyczyny choroby. Jak podaje lekarz K. Romanowski /Internet/ leczenie objawowe stanowi nurt komercyjny, szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usług lekarskich i od leków. Leczenie przyczynowe etiotropowe - najbardziej racjonalne, skierowane jest przeciwko przyczynie wywołującej chorobę /Encyklopedia/.

Medycyna akademicka posiada wielkie osiągnięcie w leczeniu chorób zakaźnych. Świadczy o tym informacja, jaka ukazała się w Internecie- Klub Senior z dnia 15.12.2012r. pt. Żyjemy dłużej, ale za jaką cenę. Czytamy w niej - "Dokonaliśmy ogromnego postępu w walce ze śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, w czego rezultacie zwiększyła się przeciętna długość życia. Jednak lata późnej starości obfitują w cierpienia związane z wieloma problemami zdrowotnymi, którym wciąż nie potrafimy zaradzić.
To wręcz ironia losu, oceniają uczeni. Choć w relatywnie niedawnym okresie potrafiliśmy przydać sobie, a nawet kilkanaście lat życia, często jest to okres bólu, niepełnosprawności oraz cierpienia psychicznego. Takie wnioski płyną z pięcioletniego badania stanowiącego kompleksową ocenę ogólnego stanu zdrowia ludzi i biorącego pod uwagę historię medycyny".
W opracowaniu światowych trendów zdrowotnych wzięło udział ponad 480 naukowców z 302 instytucji i 50 krajów. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Billa i Melindę Gatesów i opublikowane jako siedem referatów w czasopiśmie medycznym The Lancet.

Jak podaje Jean Carper za prof. Gordonem, w książce pt. "Cudowne kuracje",medycyna akademicka posiada niekwestionowane osiągnięcia , wyrażone w czterech obszarach: 1/ leczeniu chorób niezakaźnych, 2/chirurgii, 3/ sytuacjach powypadkowych, 4/ leczeniu chorób genetycznych. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-04-2023, 21:11
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Medycyna praw przyrody

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. cz.II

2. Przyczyna chorób niezakaźnych jako naukowe prawo - prawo przyrody.
Witam. Prawo przyrody - prawo rządzące wszechświatem, naturą. To odkryte przez człowieka i sformułowane w zrozumiałym języku reguły gry, które człowiek rozpoznał, a które istniały zanim zjawił się człowiek i które istnieć będą po jego zniknięciu.
Leczenie przyczynowe - to dążenie do usunięcia zasadniczej przyczyny choroby w sposób naturalny, bez stosowania żadnych lekarstw. Z chorobami niezakaźnymi możemy walczyć tylko wtedy, gdy znamy jej przyczynę. Jak podaje dr med. John Tilden dopóki przyczyna kryzysu chorobowego nie zostanie rozpoznana i usunięta nie może być mowy o żadnym wyzdrowieniu.
Choroby niezakaźne trwają do końca życia. Nie da się ich całkowicie zwalczyć bezpowrotnie, tylko uśpić usuwając w sposób naturalny przyczynę ich występowania. Tutaj można posłużyć się przykładem szeroko znanej w społeczeństwie choroby alkoholowej. Znamy przyczynę choroby alkoholowej /nałogu alkoholowego/ - to nadmierne spożywanie alkoholu. Można wyleczyć człowieka z choroby alkoholowej - można, ale należy usunąć jej przyczynę, czyli przestać pić alkohol do końca życia. Wtedy choroba alkoholowa jest uśpiona i przestaje być problemem dla danej osoby. Jeżeli człowiek naruszy stan uśpienia, to choroba powraca i zaczyna niszczyć życie. Przy chorobach niezakaźnych mojego organizmu nie ma takich problemów z występowaniem skutków i trudności w walce z nimi jak w chorobie alkoholowej, ale sam proces powstawania i usuwania ich jest podobny.

Teraz podam przyczynę chorób niezakaźnych. Zajmowałem się tym problemem , między innymi w moich poprzednich, ostatnich postach pt. Jak ustaliłem przyczynę dla chorób niezakaźnych mojego organizmu: cz.I, cz.II, cz.III, cz.IV

Przyczyna ta posiada następującą całościową definicję:
"Przyczyną chorób niezakaźnych, objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, takim jak: 1/ ruch - praca mięśni, 2/ temperatura ciała człowieka, 3/ciążenie grawitacyjne, 4/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w układzie kostnym, 5/ ból".
Zanim ustaliłem definicję całościową przyczyny chorób niezakaźnych, najpierw opracowałem hipotezę o brzmieniu - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych". Jak podaje Pytkowski w książce pt. "Organizacja badań i ocena prac naukowych", hipoteza wymaga sprawdzenia potwierdzającego , aby mogła stać się wiarygodną teorią naukową, lub być nawet uznaną za prawo naukowe". Takie sprawdzanie podanej hipotezy testowałem przez kilkadziesiąt lat na swoim organizmie. O skuteczności jej działania świadczy obecny stan mego zdrowia fizycznego i umysłowego w wieku 93 lat. Uważam, że istnieją wystarczające podstawy aby nazwać przyczynę chorób niezakaźnych jako prawo naukowe - prawo przyrody. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-06-2023, 15:32
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Medycyna praw przyrody.

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. cz.III

3. Jak leczę /usypiam/ przyczynę chorób niezakaźnych.
Witam. W dalszej części tego postu będę przedstawiał na poszczególnych chorobach jak leczę /usypiam/ ich przyczynę. Będzie to zarazem potwierdzenie przyjętej hipotezy i dowody naukowe , aby uznać ją jako prawo naukowe - prawo przyrody. Znajdzie to potwierdzenie w wypowiedzi Hipokratesa -"Choroba - to uświadomienie dotkniętemu nią człowiekowi, jak głęboko naruszył on prawo przyrody".

W poście pt. Zestawienie moich chorób niezakaźnych i ich przyczyny wynikające z nieprzestrzegania praw przyrody, podałem łącznie 21 chorób, w tym przyczyna - prawo przyrody temperatura występuje w 16 chorobach; przyczyna - prawo przyrody pożywienie u 3 chorób; przyczyna - prawo przyrody ciążenie grawitacyjne w 1-dnej chorobie i przyczyna - prawo przyrody ruch kapilarny w kanalikach kości w 1-dnej chorobie. Jak widać z tego zestawienia najczęściej przyczyną moich chorób niezakaźnych jest prawo przyrody - temperatura.

Dla leczenia /uśpienia/ przyczyny chorób niezakaźnych niezbędne jest ustalenie granicy , której nie należy przekraczać ,aby to leczenie było skuteczne. Zadanie takie spełnia pojawiający się ból. Jest on granicą zdrowia i choroby, pozwala ustalać granice dla poszczególnych chorób. Ból jest moim najlepszym przyjacielem, jest aniołem stróżem mego zdrowia. Dzięki bólowi mogę leczyć /usypiać/ przyczynę chorób niezakaźnych. Jak z tego widać wszystko w co człowieka wyposaża przyroda /natura/ jest bardzo potrzebne, należy tylko to zrozumieć i korzystać. Sposób leczenia /usypiania/ przyczyny chorób niezakaźnych zacznę przedstawiać na przykładzie schorzeń najmniej skomplikowanych. Będę podawał informacje najprostsze oraz co czynię, aby leczyć /usypiać/ przyczynę choroby niezakaźnej.

1/ Choroba oziębionych zatok czołowych, prawo przyrody - temperatura.
Choroba /wystąpił ból/ powstała w wieku, gdy miałem poniżej 20 lat życia. Chodziłem z gołą głową na dworze nie zwracając uwagi na panującą temperaturę. Do wieku około 55-go roku życia prześladował mnie ból /choroba/. Następnie metodą prób i błędów ustaliłem temperaturę przy, której pojawia się ból. Jest to temperatura 12 stopni Celsjusza, poniżej której muszę chodzić w berecie, w żadnym wypadku z gołą głową. Od tego czasu twardo stosuję się do tej zasady, termometr mam za oknem. Od około 40 lat nie występuje choroba /ból/ zatok czołowych, jest uśpiona. Wiem. gdy zlekceważę przyjętą zasadę choroba powróci.

2/ Choroba żołądka z zimnych pokarmów na czczo, prawo przyrody - temperatura.
W wieku około30 lat miałem pracę terenową, rano pierwszy posiłek najczęściej spożywałem zimny na czczo. Powstała choroba żołądka, leczyłem się tradycyjnie u lekarza. Później zacząłem brać przez kilka miesięcy krople dziurawca. Chorobę żołądka wyleczyłem /uśpiłem/ na kilkadziesiąt lat. Ostatnio choroba wróciła i od około 8 lat ranne śniadanie muszę podgrzewać na parze do temperatury dużo wyższej niż temperatura pokojowa. To postępowanie usypia chorobę żołądka i nie pojawiają się bóle.

3/ Choroba ręka w górę, prawo przyrody - ciążenie grawitacyjne.
Prawo przyrody- ciążenie grawitacyjne sprawia, że człowiek posiada pionową postawę ciała, która powoduje, iż przy chodzeniu trzyma ręce do dołu. W czasie snu bardzo często
miałem uniesione przedramię prawej ręki do góry. To sprawiło , że brak było w niej w właściwego krążenia krwi /właściwego odżywiania/ w komórkach i tkankach. Przyczyna ta spowodowała stan chorobowy, wyrażający się bólem ręki i brakiem siły w utrzymaniu danej rzeczy.

Dla leczenia /uśpienia/ choroby zacząłem w czasie snu prawe przedramię układać poziomo. Następnie dla poprawienia krążenia krwi przystąpiłem do rozciągania sprężyny, trwało to kilka dni. Zastosowane leczenie naturalne okazało się skuteczne, gdyż od około 20 lat nie widać żadnych objawów choroby, choroba jest uśpiona. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 15-11-2023, 21:18
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie 3. Jak leczę /usypiam/ przyczynę chorób niezakaxnych.

4/ Choroba oziębionej krtani - prawo przyrody - temperatura.

Witam. W wieku około 5 lat zachorowałem na ostre zapalenie oskrzeli. Choroba ta spowodowała, że organizm mój jest niedotleniony. Dla dotlenienia organizmu często spałem przy otwartym oknie, nawet gdy było na dworze kilkanaście stopni mrozu. W czasie snu bezwiednie oddychałem przez usta a nie przez nos, powodując przez to nadmierne oziębienie krtani. Powstała choroba w postaci suchego kaszlu oraz chrząkanie uniemożliwiające zasypianie. W przewodzie krtani pojawiła się ranka, która objawia się pieczeniem w czasie picia wódki. Chcąc spożywać alkohol muszę rozwadniać do poziomu, gdy nie czuję tego pieczenia.
W celu ograniczenia skutków oddychania przez usta, zakładam na noc do spania maseczkę noszoną przy Covid 19. Dodatkowo ocieplam szczelnie szyję i klatkę piersiową w czasie snu. Dla likwidacji chrząkania co jakiś czas przyjmuję tabletki propolis do ssania.

5/ Choroba jelita grubego z zaparcia - prawo przyrody - pożywienie /pokarm/.

Od najmłodszych lat przy oddawaniu kału miałem tendencję do zaparć. nie zwracałem uwagi, że ten fakt ma związek z rodzajem spożywanych pokarmów. W wieku około 67 lat dowiedziałem się, że zaparcia mają wpływ na powstawanie raka jelita grubego. Ze środków masowego przekazu uzyskałem również informację, że zaparcia można likwidować przez: 1/ odpowiednią dietę, 2/ dostarczanie organizmowi około 1,5 litra wody na dobę, 3/ unikanie słodyczy, 4/ odpowiednią ilość ruchu.
W skład mojej diety wchodzą następujące składniki: a/ surowe warzywa z działki, b/ twaróg, c/ kefir, d/ chleb razowy, e/ masło /dużo/. Gdy wystąpią zaparcia mimo stosowania takiej diety rano na czczo piję ciepłą wodę lub stosuję siemię lniane. Nie biorę żadnych lekarstw chemicznych na likwidację zaparć.

6/ Choroba nadciśnienia z nadmiernego solenia pokarmów - prawo przyrody - pożywienie /pokarm/.

W wieku około 45 lat wystąpił u mnie udar mózgu /wylewowy/. Pojawiająca się krew odpłynęła przez nos i dlatego nie było żadnych komplikacji. Ten wylew był spowodowany bezpośrednio po spożyciu alkoholu, a nie wiedziałem, że mam wysokie nadciśnienie tętnicze. Nadciśnienie powstało u mnie, gdyż spożywałem nadmiernie zasolone produkty spożywcze, nie zdając sobie sprawy do czego to prowadzi.
Teraz od wielu lat bardzo ograniczam spożywanie soli w pokarmie i nadciśnienie przestało być problemem. Nie przyjmuję żadnych lekarstw na ciśnienie. Zdarzają się sytuacje, że nadciśnienie skurczowe przekroczy 165 mm Hg i wtedy nie mogę spać. Mam więc dobry sygnał naturalny i staram się go wykorzystywać do utrzymania właściwego ciśnienia.

7/ Choroba cukrzycy typu 2 z nadmiernego spożywania słodyczy - prawo przyrody - pożywieni /pokarm/.

W wieku 86 lat przeżyłem zdarzenie traumatyczne, w czasie którego przestał działać układ odpornościowy. Wtedy pojawiły się u mnie widoczne gołym okiem cztery choroby: 1/ cukrzyca typu 2, 2/ półpasiec, 3/ poprawa operacji zaćmy oka, wykonanej w 2015 r, 4/ szybko schudłem około 5 kg. Do lekarza zgłosiłem się tylko o poprawę operacji oka.
Pewne doświadczenie w leczeniu cukrzycy typu 2,miałem na przykładzie żony, z którą chodziłem do lekarza dla leczenia tej choroby /nie żyje 7 lat/
Metodą prób i błędów ustaliłem sobie sam dietę, jaka mogę stosować w moich warunkach. Dowiedziałem się od lekarzy, że oprócz właściwej diety niezbędny jest odpowiedni wysiłek fizyczny. W moim przypadku jest to praca na działce, a także spacer każdego dnia około 4 km.
Mierzę sam co jakiś czas rano na czczo stężenie glukozy w świeżej krwi i wynosi ono w granicach 90 - 110 mg/dl. Gdy zjem słodycze, np. ciastko dochodzi do 140mg/dl. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 18-11-2023, 22:47
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Medycyna praw przyrody

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. Cz.III

3. Jak leczę/usypiam/przyczynę chorób niezakaźnych.

8/ Choroba oziębionych stawów - 13 chorób - prawo przyrody - temperatura.
Choroba reumatyczna narządów ruchu-13-chorób- p.przyrody - ruch /praca mięśni/.


Witam. Podaję dwie nazwy tej choroby, wynikające z dwu praw przyrody, gdyż trudno zdecydować, która jest ważniejsza. W naszym klimacie sposób ubierania się dla utrzymania temperatury ciała niezbędnego w krążeniu krwi, jest tak bardzo konieczny i stosowany, że przestajemy zwracać uwagę na tą czynność.Z kolei człowiek chcąc żyć i zdobywać pożywienie musi się ruszać, muszą pracować mięśnie i spełniać swoje niezbędne zadanie w krążeniu krwi.
Choroba /ból/ reumatyczna narządów ruchu /choroba oziębionych stawów/ pojawiła się u mnie w kolejności, w następujących narządach ruch: 1/bólu kręgosłupa części lędźwiowej, 2/ bólu stawów kolan, 3/bólu stop, 4/ rwy kulszowej, 5/ sztywności małych palców obu rąk, 6/ bólu prawego stawu biodrowego, 7/ bólu stawów łokciowych, 8/bólu i opuchlizny palca wskazującego prawej dłoni, 8/ bólu stawów barkowych, 10/ choroby "ręka w górę", 11/ bólu kręgów szyjnych kręgosłupa, 12/ bólu nadgarstka lewej ręki, 13/ chromania przystankowego. Ten wykaz był szczegółowo rozpatrywany w książce.

Przyczyna dla 13 chorób jest wspólna, natomiast znaczenie jej dla całego organizmu jest różne. Przyczyną tych chorób objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu, jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawu przyrody - temperatura i stosowaniu w nieodpowiedniej ilości ruchu /pracy mięśni/ - prawu przyrody- ruch /praca mięśni/.

Można wyróżnić następujące właściwości organizmu, które muszą być rozpatrywane łącznie z całością choroby:
a/ Powstanie pierwszej choroby trwa długo. Natomiast gdy choroba jest uśpiona i zlekceważy się usuwanie jej przyczyny pojawia się bardzo szybko.
b/ Do usuwania pojawiającej się choroby należy przystąpić od razu. W przeciwnym razie następuje zapalenie tkanek w miejscu chorym i pojawia się wiele różnych chorób w całym organizmie.
Gdy zaatakowała mnie choroba reumatyczna narządów ruchu, organizm zaczął oddychać intensywnie przez całą skórę. Po zastosowaniu na noc przykrycia w postaci kołdry z tworzywa sztucznego /z anilany/ , po około pół godziny snu przebudziłem się zlany potem i czułem straszny ból na skórze, jakby ktoś mnie opalał płomieniem ognia.

W chorobie oziębionych stawów występują dwa najbardziej krytyczne miejsca, są to:
a/ ból /choroba/ reumatyczna kręgosłupa części lędźwiowej,
b/ ból/choroba / stóp.
ad. a/ Choroba reumatyczna kręgosłupa części lędźwiowej zwykle pojawia się w organizmie jako pierwsza. W moim przypadku również tak było. Jest to związane z rodzajem ubioru człowieka, składającego się z dwóch części, górnej i dolnej. W miejscu spotkań tych partii ubioru, przy nachylaniu się następuje odsłonięcie ciała części lędźwiowej kręgosłupa i oziębianie tych miejsc. A to powoduje brak potrzebnego krążenia krwi w odsłoniętym miejscu i powstanie choroby reumatycznej kręgosłupa. Likwidacja przyczyny choroby tego miejsca wymaga stosowania ubioru w dzień i w nocy eliminującego powstawanie części odsłoniętych organizmu.
Pierwsze pojawienie się bólu kręgosłupa części lędźwiowej, jako choroby reumatycznej trwa długo. Natomiast wszystkie pozostałe choroby narządów ruchu, atakujące po niej, szybko opanowują organizm.

ad. b/ Ból/choroba/ stóp jest niezmiernie czułym i ważnym miejscem organizmu człowieka. Choroba ta z upływem lat sprawia mi najwięcej kłopotu. Trudno jest zabezpieczyć w nich stałą temperaturę ciała. W domu wiadomo zimniejsze powietrze jest cięższe i unosi się nisko nad podłogą. Również w pomieszczeniu mogą być przeciągi powietrza. W związku z tym kapcie domowe zakładam z piętami, a skarpety daję takie, aby stopy były zawsze ciepłe. Na noc oprócz spania w śpiworze dodatkowo nakładam odpowiednie skarpety.
Ogromną rolę w utrzymaniu sprawności stóp odgrywa ruch /praca mięśni/. Oprócz pracy fizycznej na działce rodzinnej obecnie /94 lata/ muszę każdego dnia przejść około 4 km.
Jeżeli nie chodzę stopy są w zlej kondycji i przewracam się do tyłu. Widzę wyraźną zależność między chodzeniem a sprawnością fizyczną, a to mnie zmusza do systematycznego wysiłku.

Dla utrzymania właściwej temperatury ciała w narządach ruchu śpię w śpiworze, wykonanym ze 100% wełny. Jak jest zimno w pokoju do0datkowo przykrywam lekkim kocem z wełny. Śpiwór jest zszyty na dwie trzecie swojej długości /nie ma suwaka/, a jedną trzecią przykrywam ręce i barki. Przykrycie górnej części ciała śpiworem musi być szczelne i przyciśnięte.Choroby reumatyczne najczęściej swój początek mają w domu, zwłaszcza w czasie snu, gdy bezwiednie odkrywam narządy górnej części ciała.

W leczeniu chorób reumatycznych narządów ruchu od dziesiątków lat balansuję na granicy bólu /choroby/, w związku z tym wiem co go wywołuje. Ból pokazuje granicę choroby i zdrowia, granicę choroby i leczenia /uśpienia/ jej przyczyny.
Ból jest tym moim batem, który zmusza do działania i poszukiwania jego przyczyny. Bez bólu, jako prawa przyrody człowiek nie mógłby istnieć. Co by go ostrzegało o przyczynie choroby?
Np. często w nocy, w czasie snu bezwiednie odkrywam górną część ciała i zaczyna mnie boleć łokieć. Budzę się z bólu, chowam go pod przykrycie i po kilku minutach, zależnie od czasu trwania odkrycia , ból ustępuje. Chyba w takiej sytuacji mam bezdyskusyjny dowód, co wywołuje chorobę. Gdybym nie rozumiał znaczenia bólu, w moich licznych chorobach, dawno bym nie żył. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-11-2023, 16:11
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Mój doktorat - dr inz. nauk technicznych.

Witam. Zbliża się nieodwołalnie biologiczny koniec mego życia - 100 lat, obecnie idzie mi 94-ty rok. W związku z tym staram się niektóre sprawy zakończyć. W Internecie na wielu portalach, jako inż. nauk technicznych publikowałem posty na temat mego zdrowia. Czytelnikom moich postów winien więc jestem podać trochę informacji na temat doktoratu.

Temat mojej pracy doktorskiej jest następujący - "Zastosowanie nawodnienia rozlewowego na użytkach zielonych w Delcie Wisły",obronionej jako eksternista w 1977r, w ART - Olsztyn. Prace związane z nawodnieniem rozlewowym wykonywałem w warunkach produkcyjnych, w cyklu zamkniętym: instytut - projektowanie - wykonawstwo
- eksploatacja. Nawodnienie polegało na zaopatrzeniu w wodę pastwisk dla wypasanego bydła w gospodarstwach wielkotowarowych na Żuławach Delty Wisły. Działanie systemowe znalazło odbicie w tytule pracy doktorskiej, pierwszy wraz - Zastosowanie ....

Przy pracy nad nawodnieniem wykorzystałem zjawisko, jakie występuje w przyrodzie w czasie deszczy burzowych, gdy intensywność opadu jest większa od intensywności wsiąkania wody dla danej gleby. Powstaje wtedy na powierzchni gleby lustro wody. System ten jest integralnie związany z pojawieniem się na rynku krajowym foliowych przewodów plastikowych /rękawów/. Jest to nawodnienie grawitacyjne, dostarcza wodę dla warzyw pod korzenie roślin, bez moczenia liści. Jest konkurencyjny w porównaniu z nawodnieniem kropelkowym /taśmy kroplującej/.

Przebieg wdrożenia nawodnienia do praktyki wygląda następująco:
- Pierwszy etap. Nawodnienie powstało i stosowane było w gospodarstwach wielkotowarowych na Żuławach. W wyniku przemian ustrojowych w Polsce PGR-y zostały zlikwidowane, nawodnienie rozlewowe przestało być stosowane.
- Drugi etap. Po przejściu na emeryturę w 1992 roku próbowałem założyć prywatne przedsiębiorstwo nawodnienia rozlewowego warzyw. Wykonałem potrzebne urządzenia do stosowania nawodnienia i sprawdziłem ich przydatność w praktyce. W związku z przemianami ustrojowymi nie było większego zainteresowania nowościami w nawadnianiu warzyw. Przedsiębiorstwa nie założyłem, nawodnienie rozlewowe stosuję do dzisiaj na działce rodzinnej.
Wtedy zająłem się swoim zdrowiem. Wydałem w 2006 roku książkę pt. "Leczenie reumatyzmu osteoporozy własnym organizmem", podtytuł - Na podstawie własnych doświadczeń. Od początku 2010 roku publikuję w Internecie posty na temat mego zdrowia.
- Trzeci etap. Z uwagi na panujący kryzys klimatyczny na Świecie i wynikające z tego pojawianie się suszy glebowej, zdecydowałem w 2019 roku włączyć się ze swoim nawodnieniem w poprawę żywności w Polsce i na Świecie. Mając wtedy 89 lat nie mogłem założyć swego przedsiębiorstwa, które by wdrażało nawodnienie do praktyki. Zwracałem się do czterech przedsiębiorstw i proponowałem im przejęcie potrzebnej do projektowania dokumentacji, a także zabranie wykonanych i sprawdzonych w eksploatacji urządzeń do nawodnienia rozlewowego. - chętnych nie znalazłem.

Ostatnią /2022r/ piątą instytucją , w której pojawiła się szansa wykorzystania nawodnienia rozlewowego było Narodowe Centrum Badań i Rozwoju /NCBR/. Planowano tam wykonanie oczyszczalni przyszłości i wodę z niej zaproponowałem, że wykorzystam w swoim nawodnieniu.
Niestety wystąpiły tam nieprawidłowości w wykorzystaniu funduszy z UE. Obecnie prowadzone są kontrole ze strony UE i Polski. Nie wiadomo kiedy i jak to się zakończy.

Nawodnienie rozlewowe ze względu na swoją specyfikę, pierwsze wdrożenie musi być wykonane przy moim bezpośrednim udziale, a ja mam 94 lata. Wniosek z mojego wysiłku - przegrałem walkę o wdrożenie nawodnienia rozlewowego do produkcji żywności. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 08-12-2023, 19:24
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Profilaktyka zdrowotna naturalna chorób niezakaźnych.

Witam. Profilaktyka zdrowotna naturalna - to leczenie i zapobieganie chorobom niezakaźnym, przez stosowanie medycyny praw przyrody, nie wymagającej lekarstw. Słowo medycyna w/g Słownika Języka Polskiego to sztuka /umiejętność/ leczenia chorych i zapobieganie chorobom. Chcąc stosować profilaktykę zdrowotna chorób niezakaźnych musi być znana ich przyczyna. Czyli musi być stosowane przyczynowe leczenie chorób.
Ja leczę choroby niezakaźne atakujące mój organizm przez ich usypianie. A także leczę przyczynowo choroby zbudzone z uśpienia.

Drugie słowo z definicji medycyny - z a p o b i e g a n i e
realizuję przez stosowanie profilaktyki zdrowotnej tzw. wymuszonej. Polega ona na utrzymaniu w uśpieniu chorób leczonych przyczynowo. Problemem tym zajmowałem się w poprzednich postach. Również można stosować profilaktykę zdrowotną tzw. pierwotną, podstawową, jako główne zapobieganie powstawaniu chorób niezakaźnych. Ja tej profilaktyki nie mogłem stosować, gdyż moja wiedza dopiero powstawała, gdy zaatakowała mnie pierwsza choroba reumatyczna narządów ruchu w wieku około 30 lat.

Dla podkreślenia jak ważna jest znajomość przyczyny w leczeniu chorób niezakaźnych przytoczę twierdzenie dr med. J. Tildena - "Dopóki przyczyna choroby nie zostanie rozpoznana i usunięta, nie może być mowy o żadnym wyzdrowieniu". Przyczyna w leczeniu chorób niezakaźnych ustalona przeze mnie, wygląda następująco - "Przyczyną chorób niezakaźnych, objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, takim jak: 1/ odżywianie, 2/ ruch-praca mięśni, 3/ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 6/ ból - najlepszy przyjaciel człowieka".

Profilaktyka zdrowotna posiada dwie różniące się między sobą definicje:
a/ profilaktyka zdrowotna hipokratejska, naturalna - zapobiega powstawaniu chorób. Dąży do odkrycia praw przyrody po to, aby skutecznie unikać chorób. /K. Romanowski-Internet/. Ja taką profilaktykę stosuję.
b/ profilaktyka zdrowotna medyczna, ustalona prze WHO. Zaleca aby po pojawieniu się choroby jak najszybciej zgłosić się do lekarza i rozpocząć leczenie, /J. Słonecki-1973r -Internet/.

Na wielu portalach Internetu można spotkać następujące opinie, dotyczące profilaktyki. Profilaktyka zdrowotna z ekonomicznego punktu widzenia należy do najskuteczniejszych i najbardziej korzystnych metod zwalczania chorób. Rola i ranga profilaktyki jest znana powszechnie, nie podąża za nią odpowiednia praktyka. Odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje znajdziemy w opinii K. Romanowskiego-/Internet/, który podaje -"
" W historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: a/ hipokratejski i b/komercyjny.
a/ Nurt hipokratejski reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jak nauczyciel, albo jak osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłoby mniej lekarzy i nie byłoby biznesu.
b/ Nurt komercyjny - szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, która polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

W Internecie można spotkać różne określenia na temat chorób przewlekłych. Z punktu widzenia leczenia przyczynowego, jakie stosuję moja opinia jest następująca.- Wszystkie choroby niezakaźne są przewlekłe i trwają do końca życia, przykład- powszechnie znana choroba alkoholowa. Choroby te można podzielić na dwie następujące grupy:
1/ leczone przyczynowo - utrzymane do końca życia w uśpieniu,
2/ leczone objawowo - utrzymane do końca życia w ryzach, przez ciągle przyjmowanie leków.

Profilaktykę zdrowotną zwaną pierwotną, podstawową można realizować przez przygotowanie opracowania, wykorzystującego doświadczenie w przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych. Materiał ten włączyć do nauczania w ostatniej klasie przedmaturalnej, w postaci przedmiotu jako - Profilaktyka zdrowotna naturalna podstawowa chorób niezakaźnych. Przedmiot nauczania przygotować tak , aby nie byli konieczni w jego przedstawianiu lekarze, których odczuwamy tak wielki brak. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości.i. Leon-Gdańsk Profilaktyka i zdrowy styl życia 1 09-11-2017 13:02
Profilaktyczny „przegląd” organizmu czyli jak wyprzedzić chorobę - komentarze 31.175.109.xxx Ogólny 0 14-11-2015 13:53
Społeczeństwo przyszłości ? Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 19 15-02-2012 13:35
Dermokosmetyki - między kosmetologią a medycyną - komentarze 87.205.153.xxx Ogólny 0 23-06-2011 14:22
Porozmawiajmy o przyszłości... Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 30-03-2009 19:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.