menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 09:16
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie Ktoś kupował auto w salonie? Jak wrażenia?


W Polsce panuje powszechna opinia, że nie warto kupować aut używanych. Zgadzam się z nią w całej rozciągłości, używane auta są u nas picowane na maksa a drogi mamy takie, że nie chciałbym kupować auta po kimś.
I tu zaczyna się moja historia, w życiu miałem dwa auta z salonu - Focusa II w 2006 roku i teraz męczę się z Octavią nabytą w tym roku.
Najpierw Focus - jak już wyjechałem nim z salonu poczułem, że woda cieknie mi po ręce, padał deszcz i we wszystkich szybach nie trzymały uszczelki. Przez pierwsze dwa lata ciągle coś się sypało, oświetlenie wewnątrz, zamek centralny, podświetlenia tablic, w końcu auto w piździec sprzedałem, na szczęście nie padło nic poważnego, ale takie małe usterki doprowadzały mnie do szału.
Miesiąc temu kupiłem Octavię (w przerwie między nią a Foką jeździłem firmówką). 2 dnia przestała działać tylna wycieraczka. Zacząłem mieć złe przeczucia. Po tygodniu padł pilot do centralki. Odstawiłem auto, w przeciwieństwie do Forda Skoda dała mi wóz zastępczy po 3 dniach (a naprawa zajęła im 5). Odebrałem samochód i po 2 dniach silnik zaczął się dziwnie zachowywać. Diagnoza - padł wtrysk. W MIESIĘCZNYM SAMOCHODZIE. Czas naprawy - 2 tygodnie.
Zastanawiam się czy nie lepiej brać bitych wozideł od Helmuta z powykręcanymi zegarami? Takim może bym choć z miesiąc pojeździł...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-01-2017, 10:00
trogas trogas jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 8
Domyślnie

Ja również wolę używane samochody, dużo lepiej według mnie kupić za 60% ceny roczny samochód, który jest praktycznie nowy niż za całą kwotę z salonu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-01-2017, 14:45
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

W salonie drogie samochody. U nas same z drugiej ręki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-02-2017, 18:09
wojciech55's Avatar
wojciech55 wojciech55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Kraków
Posty: 46
Domyślnie

Samochód w salonie warto kupić w okresie przecen / rabatów - niekiedy da się obniżyć cenę o nawet kilkanaście tysięcy (znajomy tak zrobił, pojeździł autem chyba z rok i odsprzedał naprawdę niewiele tracąc na wartości).

Samemu nie miałem (jeszcze, ha ha) przyjemności kupić nowego auta w salonie, za to córka kupiła i w zasadzie jest zadowolona, nie słyszałem, żeby były jakieś problemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-03-2017, 14:08
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Teraz kupuję w salonach. Zwłaszcza, jak mają firmy i mogą sobie to jakoś odliczyć. Ja nie wiem, czy na auto warto się zadłużać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-03-2017, 13:33
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

To wyjątkowy pech, nie wszystkie maja usterki. Z drugiej strony jakość nowych spada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-03-2017, 14:02
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 635
Domyślnie

Każde moje auto teraz 6 począwszy od malucha jest z salonu ....aż zatęskniłam by kupić auto od kogoś ...akurat oddali w rozliczeniu w salonie Hyundaia Lantrę -kupiłam dla syna ,teraz jezdzi córka auto nie do zdarcia ,ja kończę mojego salonowego i przymierzam się do volvo ...ale kupię używane bo na nowe musiałabym sie zadłużyć a tego nie lubię....W sumie auto z salonu nie psuje się (wyłączam pechowców) ale trza autocasco bo nówka ,trza do przeglądu ,stresuje się człek bo mu obiją ,zadrapią a to boli przy nowym pachnacym autku ...dlatego wolę używane ,pechowcem nie jestem i nie łapię się na tzw okazje życiowe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-03-2017, 14:13
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

używane to też brak komfortu, nie wiadomo co i kiedy się zepsuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-04-2017, 12:58
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Ja wolę auta używane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-01-2021, 17:32
sim.morar's Avatar
sim.morar sim.morar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

Jeśli tylko macie okazję wziąć samochód w leasing to nie zwlekajcie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-01-2021, 17:49
edcio's Avatar
edcio edcio jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Slupsk
Posty: 89
Domyślnie

Bardzo dobra rada , skorzystam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-05-2022, 19:54
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Niestety ja nigdy nie miałam jeszcze takiej okazji ale jestem za to zdania, że bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć również jak np. wymienia się blok silnika w VW Garbusie. Kiedy ktoś jest tą tematyką zainteresowany to na pewno na stronie https://emoto.com.pl/jak-wymienic-bl...ka-w-garbusie/ może o tym sprawach przeczytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-03-2023, 13:49
Danka56 Danka56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 98
Domyślnie

W razie awarii samochodu skontaktuj się z pomocą drogową. Oni powinni wiedzieć, jak załatwić tę całą procedurę. Sądzę, że odpowiednim rozwiązaniem będzie pomoc drogowa, auto holowanie w Poznaniu Maciej Prosiński: http://www.pomocdrogowapoznan.pl/ . Korzystałam z ich usług i byłam bardzo zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-06-2023, 12:02
Witold55 Witold55 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

Generalnie to warto też wziąć pod uwagę leasing samochodu. Naprawdę w wielu przypadkach, jest to najbardziej atrakcyjna opcja. Zajrzyjcie na stronę https://vehis.pl/ i zapoznajcie się z tą ofertą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdzie ubezpieczyć auto? Alunia Zarządzanie finansami 17 28-07-2019 17:18
Wrażenia z naszego kraju poznawania w fotografii zapisane lorison Fotografia 1940 26-04-2018 18:07
Oc auto zastępcze pettardda Kupię, sprzedam, zamienię 0 01-03-2016 16:03
Senior w salonie kosmetycznym - komentarze Gocha60 Ogólny 9 16-04-2010 10:33
Stacjonarne kluby seniora - wrażenia:) zuza89 Różności - wątki archiwalne 0 25-02-2010 12:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.