menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-07-2017, 11:16
Bogna52 Bogna52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie bieznia dla seniora


witam wszystkim. ostatnio z mężem oglądaliśmy jakiś amerykański serial i tam była taka sytuacja: po wyprowadzce dzieci z domu rodzice urządzili w pokoju jednego z nich siłownię. mój maż jak to zobaczył, to stwierdził, że może i my tak zrobimy? dzieci sie wyprowadziły, ich pokoje stoją puste. myslimy nad kupnem biezni, czy osoby w wieku po 60 moga cwiczyc na takich urzadzeniach? nigdy w sumie nie cwiczylismy, chodzimy tylko czasem z kijkami po okolicy i na spacery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 13:10
Zielistka Zielistka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Opole
Posty: 4
Domyślnie

witam! myślę, że spokojnie możecie państwo ćwiczyć na bieżni, mój mąż ma prawie 70 lat i wciąż śmiga w sezonie na nartach wszystko oczywiscie w miarę rozsądku, prosze się nie przetrenować, a jeśli mają państwo jakieś choroby, czy schorzenia to dla pewności mozecie się państwo skonsultować z lekarzem. pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-07-2017, 15:14
Ania_ABCfitness Ania_ABCfitness jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Olkusz
Posty: 2
Domyślnie

Witam! Sport można, a nawet powinno się uprawiać niezależnie od wieku! Jedynymi przeciwwskazaniami są choroby przewlekłe, czy przebyte urazy. Ale i tutaj warto zadbać o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, dostosowaną odpowiednio do swojego stanu zdrowia. Plusów uprawiania sportu w starszym wieku jest wiele: przede wszystkim, będąc w formie zapobiegamy niektórym chorobom, jak np. osteoporozie oraz nadwadze. Dodatkowo, odpowiednie dotlenienie organizmu hamuje proces starzenia, a ruch zapobiega utracie tkanki mięśniowej. Trening na bieżni poprawia gęstość tkanki kostnej, co jest szczególnie polecane dla osób starszych. Waszej uwadze mogę szczególnie polecić model bieżni Sapphire Soka https://www.abcfitness.pl/fitness-i-...1500-soka-p832 . Posiada ona kilkanaście programów treningowych oraz zmianę kąta nachylenia powierzchni – to rozwiązanie szczególnie docenią osoby początkujące, które będą mogły dostosować rodzaj treningu do swoich możliwości. Dodatkowo, konstrukcja jest wyjątkowo stabilna i posiada pas antypoślizgowy, który zabezpiecza przed utratą równowagi. Jeśli chcieliby Państwo o coś zapytać, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 11:53
Bogna52 Bogna52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie

Dziekuje za odpowiedz. Czy taka biezni jest trudna w obsludze? radzimy sobie z komputerem i telefonem, boje sie ze ustawie zbyt szybki program i cos mi albo mezowi sie stanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 13:29
Ania_ABCfitness Ania_ABCfitness jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Olkusz
Posty: 2
Domyślnie

Bieżnia wyposażona jest w intuicyjny komputer z wyświetlaczem LCD, dzięki któremu można ustalić wszystkie parametry treningu, jak kąt nachylenia pasa biegowego. Co więcej, na wyświetlaczu można śledzić przebyty dystans, spalone kalorie oraz swoją prędkość. Do zestawu dołączona jest instrukcja obsługi, która w jasny i przystępny sposób opisuje wszystkie funkcje bieżni. W razie pytań zawsze mogą Państwo skontaktować się z naszym sklepem, lub napisać tutaj na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-07-2017, 11:30
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogna52
Dziekuje za odpowiedz. Czy taka biezni jest trudna w obsludze? radzimy sobie z komputerem i telefonem, boje sie ze ustawie zbyt szybki program i cos mi albo mezowi sie stanie.

Banalnie prosta. Bieżnie maja wygodny wyswietlacz. Masz tam zwykle kilka dobrze oznaczonych przyczisków, tak więc w zasadzie każdy by sobie poradził w obsłudze. Producenci wiedzą,że z urżądzęń korzystają w koncu rózne osoby. Nie tylko młodzi ale również seniorzy.
My mamy taką:
https://www.asport.pl/p/26901/biezni...na-be4500-hms/

Trochę droższy model ale wygodna i solidna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2023, 19:39
Hubek Hubek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 72
Domyślnie

Według mnie jak najbardziej warto dbać o swoje zdrowie i sprawność fizyczną za pomocą bieżni. Jeśli chciałabyś ją mieć w swoim domu to możesz zapoznać się z ofertą NordicTrack https://www.nordictrack.pl/ u których będziecie mogli znaleźć naprawdę dobrej jakości sprzęt, który umożliwi efektywne treningi i skuteczny powrót do zdrowia z regulacją nachylenia i prędkości biegowej. Sam staram się trenować przynajmniej 3-4 razy w tygodniu na bieżni i naprawdę widzę duże zmiany w wydolności, a na emeryturze mam na to naprawdę dużo czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-09-2023, 11:53
samon samon jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2023
Miasto: Polska
Posty: 1
Domyślnie

Moim zdaniem optymalna jest ta za niecałe 2100 - https://hop-sport.pl/bieznie/ Bo tam masz te różne narzędzia do monitoringu, ekrany i inne cuda. Ogólnie - zdecydowanie warto obrać ten kierunek, będziecie zadowoleni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.