menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 08:37
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia

Ja, porusze inny temat, ktory zawsze mnie intrygowal. Kto jest najwiekszym wrogiem kobiety, jej potyczek, frustracji, braku zaufania we wlasna osobe....kloda pod nogami.

Czy masz na myśli drugą kobietę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 09:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał zenn
Czy masz na myśli drugą kobietę?

To nie byłby nietrafiony strzał
Jakoś nie przeszkadza mi specjalnie kongres i inne formy działalności obywatelskiej.
Z mojego oglądu sporo sympatycznych i mądrych kobiet miało chęć sie tam pokazać i wypowiedzieć. Na ile skutecznie, to czas i możliwości pokażą. Jak przy każdej podobnej okazji.
Ale przecie to kobieta powiedziała:
Cytat:
Swoje poglądy na temat Kongresu Kobiet posłanka Pawłowska wykłada w wywiadzie dla "Super Expressu". Zapytana o to, czy była na Kongresie, odpowiada: "Nigdy w życiu! Na każdej tego typu imprezie, która ma w tytule słowo 'kobieta', stale w pierwszym szeregu widzimy te same panie: Nowicką, Gronkiewicz-Waltz, Bochniarz, naczelną kobietę kowboj w Polsce. Czy naprawdę nie mamy w Polsce innych kobiet? Całe to przedstawienie ma na celu propagowanie lewackich postaw. Jest też sprzeczne z polską konstytucją, z artykułem 18., który chroni rodzinę i nie pozwala na fetowanie tego typu działań".

Przykro mi Jadziu! Ale to nie mężczyzna zezwał Cię i Twoje [niektóre wielce wybitne] koleżanki od lewaczki i deprawatorki rodziny polskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 10:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał zenn
Jak czytam takie lekceważące komentarze w wykonaniu panów, to zaczynam myśleć, że te parytety to jednak niegłupi pomysł

Radzę sobie z wiertarką, kosiarką i szlifierką, z oponami też bym sobie poradziła, ale...czy sugerujesz Jarosławie, że partia założona przez kobiety miałaby poziom tych od palenia opon?
Przecież tu nie chodzi o poziom tylko siłę przebicia. Jaki poziom reprezentują emeryci czy nauczyciele, chyba wysoki a nic nie znaczą. A górnicy chelmy i opony i maja wszystko. Wykorzystajcie tylko swoją kobiecość zamiast feminizmu a więcej osiągniecie, bo kobieta jest po to by czarować a nie trzymać wiertarkę czy prowadzić traktor. Ja to mówię ze swojego punktu widzenia a Wy róbta co chceta i z pretensjami do swoich przywódczyń, które nie chcą ani rodziny ani chłopa, bo są samowystarczalne.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 11:52
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Myślę,że większość kobiet wolałaby być w sytuacji ,gdzie nie musiałyby brać do ręki wiertarkę, ale sytuacje życiowe do tego je zmuszają.Dużo mężczyzn jest niestety niedojrzałych,nieodpowiedzialnych ,łatwiej też wpadają w nałogi.I co mają począć w takiej sytuacji kobiety?Tylko liczyć na siebie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 12:11
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Z uwagą przeczytałam wszystkie posty,-

przyznam mam mieszane uczucia,,-,na kongresie byłam poraz pierwszy-,. Z mojego kontaktu z kobietami , z którymi spotykam się w mojej pracy społecznej w DUK, gdzie integrujemy się w Klubie Seniora a spotykam się na debetach i spotkaniach,- znam wiele problemów z którymi borykają się kobiety na codzień i to kobiety w przedziale-15-90 lat,,,,/ bo z takimi tam się spotkałam/.
Narastające problemy ekonomiczne, często bezradność w ekstremalnych sytuacjach życiowych stawiają kobiety nawet przed decyzją samobójstwa,- często popadają w alkoholizm, czy zajmują się prostytucją. A przemoc? Nie udawajmy, że jej nie ma ,..a w jakich formach się objawia,,,,,wierzcie mi, że nieraz słuchając zwierzeń kobiet, które szukają wyjścia z sytuacji włos się jeży na głowie...
To jest rzeczywistość i nie tylko naszego kraju.

Jadąc na Kongres, chciałam dowiedzieć sie jak wyglądają problemy kobiet w kraju. Tym bardziej, że w tym roku postawiono na różnorodność,... czyli zaproszono kobiety z małych wsi i miasteczek w większości.

Panele miały różnorodną tematykę, więc mogłam wybrać tą, która mnie interesowała.

Pyta ktoś co załatwiono w poprzednich Kongresach,..
najważniejszą sprawą, która się chwalono, to większe uczestnictwo i zatrudnienie w polityce, ministerstwach, urzędach kobiet,,
Statystyki wskazały, że zwiększył się odsetek kobiet w sejmie, na kierowniczych stanowiskach urzędów i ministerstw,,,ale chyba tylko tyle...

Jednakże wciąż prawie nie ma kobiet w zarządach spółek państwowych, czy
wielkich korporacji, bo są ciagłe przeszkody , często wynikające właśnie z płci.

Osobiście zainteresowałam się tematem zatrudniania kobiet po
50+, ponieważ wydłużono wiek emerytalny,,,edukacją młodzieży i reformą szkolnictwa, wpływem kościoła na edukację i postawę obecnej młodzieży w swietle nauczania religii w szkołach. Inicjatywami kobiet w pokonywaniu bezobocia.

Wiodący temat paneli pod nazwą''różnorodność'' mnie osobiście intrygował,,,,bo co z ludźmi starymi? -niepełnosprawnymi? Obcymi w naszej kulturze? Czy ''innych'' seksualnie? Przecież tak naprawdę jesteśmy społeczeństwem bardzo mało tolerancyjnym, nie potrafimy ładnie, bezkonfliktowo ze sobą rozmawiać, pracodawcy wolą ludzi pięknych, młodych, dyspozycyjnych,,,,i jakże często na samozatrudnieniu,...nie dostrzegamy, a wręcz lekceważymy niepełnosprawność, chociaż jest ona nieraz tylko fizyczna,

Dyskusje były arcyciekawe,,, postulowano złożenie wniosków o zmiany ustaw, które dawałyby ulgi pracodawcom w momencie zatrudnienia osób w wieku 45+ na normalne umowy, osób niepełnosprawnych,, -- podkreślano, że powinna liczyć się kompetencja i wiedza niezależnie od tego jakim się jest człowiekiem. Ale,,,, czy ktoś z rządu to usłyszy?

Kobiety,... ile mają problemów te młode,,,, praktycznie nie ma żadnej polityki prorodzinnej,,, słuchałam ich przed jakim dylematem stają, kiedy mają kredyty do spłacenia, przedszkola niedostępne, szkoły pozamykane, a najbliższe kilka km dalej,- a jak często jest sytuacja, że ''słaby'' mężczyzna zaczyna w takich trudnych sytuacjach szczególnie braków ekonomicznych maltretować partnerkę psychicznie sam nie móc sprostać zaistniałej sytuacji.

Mimozo- ta dyskusja u Lisa,,, dla mnie była krzykiem kobiet,/ nie dyskusją/ które chyba nie mają pojęcia /oprócz tej jednej mówiącej o przedszkolach/ o normalnym życiu kobiet borykających się z codziennością. Przyznam, że nie widziałam żadnej z nich na Kongresie. /fakt, było tam bardzo dużo kobiet,,,, a te widocznie nie zainteresowały nikogo , albo dla nich była to nieodpowiednia ''klasa'' uczestniczek/

Miałam okazję w ub roku oglądac film /niestety nie dopuszczony do dystrybucji powszechnej/ nakręcony przez młodego debiutanta o kobietach Śląska i Wałbrzycha,...
był to film dokumentalny, gdzie pokazano gorzką rzeczywistość, wywiady i rozmowy kobiet , które po zamknięciu kopalń znalazły się na dnie egzystencji,,,, nigdy tego nie zapomnę,,,,
Taki film nie pasuje do obecnej zielonej wyspy,,, kraju ''sukcesu'' w dobie kryzysu światowego,,,/o, ironio,../
ludzie nie chcą widzieć biedy,,

Często wyśmiewa się propagandę sukcesu lat 70-tych,...

A teraz co jest?
Jak dużo ludzi jest krótkowzrocznych, widzących to co chcą widzieć i oceniających wszystko z własnego punktu siedzenia, często bogatego i stabilnego w rodzinie,
Ale uważam , że tak jest najłatwiej,,,widzieć to co się chce,,
Może takich ludzi wybieramy w wyborach,,,i chyba dlatego jest jak jest,..
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 12:12
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Spójrz na to z innej strony: mam swoje dochody (trafiają do wspólnej kasy, ale nie muszą), potrafię sama powiesić obrazek i odnowić komodę, mogę zatrudnić pana “złota rączka”, jeśli mi się nie chce samej chwytać za młotek, mogę wreszcie poprosić męża - to jest wolność wyboru. Mój mąż ma pewność, że z nim jestem bo chcę a nie dlatego, że nie potrafię zarobić pieniędzy lub wbić gwoździa. On lubi gotować...powinnam się obrazić? Trochę przejaskrawione, ale tak to widzę.

Pewnie potrafiłabym być z kimś, kto zabroni mi udziału w rajdach, bo według jego wyobrażeń mam leżeć i pachnieć. Mogłabym, ale nie wiem na jak długo i czy byłabym szczęśliwa? Odmawiać komuś realizowania pasji w imię archaicznych stereotypów? To nie w porządku.

I jeszcze odnośnie “przywódczyń” - nie mam takich, “przywódców” też nie, uff.

ps

Ta wypowiedź była odpowiedzią na:

Cytat:
Napisał Jarosław II
bo kobieta jest po to by czarować a nie trzymać wiertarkę czy prowadzić traktor. Ja to mówię ze swojego punktu widzenia a Wy róbta co chceta i z pretensjami do swoich przywódczyń, które nie chcą ani rodziny ani chłopa, bo są samowystarczalne.

Ostatnio edytowane przez Ojanna : 18-09-2012 o 12:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 12:22
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

No właśnie,,,, Jarosławie,... Ty widzisz tylko kobietę do czarowania,,,a proza zycia jest inna, kobieta MUSI sobie radzić w sytuacjach , w których mężczyzna często by zginął, spojrz szerzej na cały świat,,,, masz bardzo krótki wzrok,,,
zobacz swoje srodowisko,,, ale to przedmiejskie, a może zainteresujesz się dziećmi, które noszą węgiel w woreczkach do swoich familoków? Twój swiat zycia bardzo odbiega od tego, którego nie chcesz widzieć,,
A opony? Kobiety chyba nie będą ich palić nawet w sytuacji bez wyjścia, bo patrzą szerzej na świat , myśląc o przyszłości i wiedzą, że to trucizna ekologiczna. Palenie opon zostawimy głupcom.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 13:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
No właśnie,,,, Jarosławie,... Ty widzisz tylko kobietę do czarowania,,,a proza zycia jest inna, kobieta MUSI sobie radzić w sytuacjach , w których mężczyzna często by zginął, spojrz szerzej na cały świat,,,, masz bardzo krótki wzrok,,,
zobacz swoje srodowisko,,, ale to przedmiejskie, a może zainteresujesz się dziećmi, które noszą węgiel w woreczkach do swoich familoków? Twój swiat zycia bardzo odbiega od tego, którego nie chcesz widzieć,,
A opony? Kobiety chyba nie będą ich palić nawet w sytuacji bez wyjścia, bo patrzą szerzej na świat , myśląc o przyszłości i wiedzą, że to trucizna ekologiczna. Palenie opon zostawimy głupcom.
Nie mam krótkiego wzroku, widziałem bardzo dużo w życiu i straszne kontrasty. Widziałem kobiety utrzymujące domy i wielodzietne rodziny nawet dwu, trzy pokoleniowe. Widziałem kobiety na wysokich stanowiskach doskonale zarządzających firmami i co rok je spotykam na kolejnych Galach Fair Play i Gazelach Sukcesu. Tak że nie porównuj mnie do jakiegoś kmiotka z zaścianka z betonowym podwórkiem. Mnie bardziej chodzi o kobiety niż tym prymitywnym politykom co Wam podawali wytęsknioną spoconą rękę. Nikt Wam nie zabrania uprawiania sportów dotychczas należących do mężczyzn ani wysokich stanowisk w firmach czy polityce. Tylko nie zamieniajcie się na drobne. Próbujcie wszystkiego, tylko nie dajcie się wmanewrować, bo tak samo jak są oszołomy wśród facetów tak samo oszołomiaste są kobiety, szukające wsparcia u niczego nie przeczuwających przedstawicielek swojej płci dla własnych potrzeb i wygórowanych chorych ambicji.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 14:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał S0phia1947
Myślę,że większość kobiet wolałaby być w sytuacji ,gdzie nie musiałyby brać do ręki wiertarkę, ale sytuacje życiowe do tego je zmuszają.Dużo mężczyzn jest niestety niedojrzałych,nieodpowiedzialnych ,łatwiej też wpadają w nałogi.I co mają począć w takiej sytuacji kobiety?Tylko liczyć na siebie!

To samo co mężczyźni w podobnych przypadkach, a jest ich coraz wiecej.
Ale powiedz jak to jest. Dziś kobiety pracują w wielu do niedawna męskich zawodach.
czemu miałoby kogokolwiek dziwić że autobus prowadzi kobieta, albo motuje samochód na taśmie w jakiejs fabryce?
W końcu kobieta była juz premierem, szefem NBP, jest marszałkiem sejmu, szefuje Warszawie itp?
Ale powtarzam;
Nikt nie sprawi tyle bólu kobiecie co druga dama...pomijając patologie.
stara anegdota mówi:
Cytat:
Kiedy szukasz pracy - idz po godzinach pod zaklad. 1. Jezeli zobaczysz, ze wychodzi wiecej mezczyzn niz kobiet - bez zastanowienia przyjmij prace. 2. Jezeli wychodzi polowa kobiet i mezczyn - negocjuj dobrze warunki pracy. 3. Jezeli wychodzi wiecej kobiet - zapomnij, szukaj szczescia gdzie indziej.
Pracowałem w firmach gdzie wojen międzypłciowych nie było, ale miałem okazje oglądać dwie damy zatrudnione jako kierowcy.
Opisy widoków mogłyby być zbyt drastyczne...
Ale to panie paniom zgotowały dość burzliwy los.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 16:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Nie ma żadnych Gazel Sukcesu. Są Gazele Biznesu.
A gale wyglądają tak jak i polski biznes. Różnie i przeróżnie.
Niektórzy tylko z lekka przypudrowani, jak to świeże pieniążki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 17:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 00:50
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie ma żadnych Gazel Sukcesu. Są Gazele Biznesu.
A gale wyglądają tak jak i polski biznes. Różnie i przeróżnie.
Niektórzy tylko z lekka przypudrowani, jak to świeże pieniążki.

a ja bywam Gazelą Sukcesu ))))
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 13:03
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jako zając, znajacy świat i las, zalecam Szanownym Kolegom większą ostrożność. Pouczanie kobiet co mogą i co powinny moze skończyć się fatalnie. Same wiedzą co robić. I jak.
W jednym wątku przeczytałem wypracowanie o kobietach. Aż dziw, że autor nie został rozszarpany na kawałki. Trza mieć odwagę, żeby napisać, że wykształcona, pracująca i może masonka to margines albo jakieś kuriozum. Pewno kobiety się obśmiały i machły ręką. Nie pogada się z reliktem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 13:25
~gość: gorzko's Avatar
~gość: gorzko
 
Posty: n/a
Domyślnie

W przeciągu ostatnich stu lat pozycja kobiet w rodzinie, w społeczeństwie i w polityce uległa radykalnym zmianom, jak nigdy wcześniej. Zdobycze feministek w walce o równouprawnienie są wszystkim znane więc nie będę ich tutaj przytaczać. Nie mniej jednak w zbyt wielu umysłach istnieje w dalszym ciągu patriarchalny, tradycyjny ład w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym, co nad wyraz utrudnia dialog. Odejście od tychże ideałów z przełomu XIX i XX wieku na pewno byłoby ważnym elementem w procesie poprawy sytuacji kobiet w Polsce. Wzajemne respektowanie się i zrozumienie powinny zostać zainicjowane na własnym podwórku, czyli w otoczeniu bliskich osób, aby potem z decyzji podejmowanych w życiu gospodarczym, społecznym i politycznym płynęły korzyści dla całego społeczeństwa.

Wątek uważam za bardzo ciekawy. Pozdrawiam jego uczestników, a zwłaszcza satyrów

Cytat:
Napisał Artfilka
no i tu niestety widzę brak solidarności.
Czy potrafimy być solidarne?

Solidarność męska istnieje...kobiecej solidarności brak.

Nie zgadzam się. Solidarność kobieca istnieje. Gdyby jej nie było, nie wolno byłoby nam podróżować bez przyzwoitki nocnym z Warszawy do Krakowa
Nie zmienia to faktu, że zawsze znajdzie się osoba skora do intryg i chętna do podłożenia świni. Trrrudno
Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 13:46
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nie Ciebie przywoływałem. Post o kobietach jest tu: http://www.klub.senior.pl/showpost.p...t count=28275
Twoje pouczenie w tym wątku:
Cytat:
Mnie bardziej chodzi o kobiety niż tym prymitywnym politykom co Wam podawali wytęsknioną spoconą rękę. Nikt Wam nie zabrania uprawiania sportów dotychczas należących do mężczyzn ani wysokich stanowisk w firmach czy polityce. Tylko nie zamieniajcie się na drobne. Próbujcie wszystkiego, tylko nie dajcie się wmanewrować, bo tak samo jak są oszołomy wśród facetów tak samo oszołomiaste są kobiety, szukające wsparcia u niczego nie przeczuwających przedstawicielek swojej płci dla własnych potrzeb i wygórowanych chorych ambicji.
No. Wujek Dobra Rada.
zapomniało mi się. Jeszcze tu:
Cytat:
Wykorzystajcie tylko swoją kobiecość zamiast feminizmu a więcej osiągniecie, bo kobieta jest po to by czarować a nie trzymać wiertarkę czy prowadzić traktor. Ja to mówię ze swojego punktu widzenia a Wy róbta co chceta i z pretensjami do swoich przywódczyń, które nie chcą ani rodziny ani chłopa, bo są samowystarczalne.
Jak Ci sie mój wpis nie podoba, masz nożyczki. nozyce.gif

Ostatnio edytowane przez maja59. : 19-09-2012 o 14:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 15:03
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Twoja rodzina mnie nie obchodzi. Dlatego możesz doradzać kobietom w swojej rodzinie. do upojenia. I trzymać kobiety w kuchni i przy dzieciach. Czasami wypuszczać do kościoła. Twoja sprawa.
Dokumenty trzymaj se w sejfie.
Nie po to kobieta kończyła studia i zdobywała zawód aby mężowi kapcie podawać i w domu siedzieć. Jak tak piszesz jak piszesz tzn, że mało wiesz o kobietach. I o feministkach tyż. Kobiety niech same decydują co i jak chcą robić.
Tatuś to nie ma wpływu na wychowanie dzieci. Wg Ciebie go to nie obchodzi, bo to babska rzecz, nie? Nie po to jest chłopem, żeby się w pieluchach babrał i zupki gotował. Jeszcze dzieciara wychowywał i uczył. Jak źle nauczy, to będzie winien. A tak łapki ma czyste. Kobieta winna.

Nie traktuj mnie Jarosław II protekcjonalnie. Nie jesteś lepszy ode mnie. Zatrzymaj oklaski dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 15:41
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Do Jakempa;

Jadziu, jeżeli tak mogę mówić do Ciebie?Jesteś Wielkim człowiekiem,Wielką kobietą, dużo wiesz, dużo rozumiesz,takich kobiet potrzeba Polsce!Prawdziwa Ślązaczka z krwi i kości.Pomimo seniorskiego wieku możesz jeszcze wiele zdziałać,bo jesteś silna.
Ja pomimo, że staram się wiele zrozumieć,jestem nadwrażliwcem, a tacy ludzie szybko się męczą.Nie wierzę też w złe intencje kobiet,ponieważ pracowałam z kobietami w większości.Są tylko zagubione.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 18:46
S0phia1947's Avatar
S0phia1947 S0phia1947 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Kraków Polska
Posty: 151
Domyślnie

Do Zająca:
Przepraszam ,nie wszystkie.Tylko niektóre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 19:02
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wykorzystajcie tylko swoją kobiecość zamiast feminizmu a więcej osiągniecie, bo kobieta jest po to by czarować a nie trzymać wiertarkę czy prowadzić traktor. Ja to mówię ze swojego punktu widzenia a Wy róbta co chceta (...)
Drogie panie, a dlaczego tak się Wam nie podoba ta rada?
Naprawdę macie ambicje prowadzić jakiś traktor? Albo męczyć się z wiertarką? Nie lepiej, żeby facet w spokoju ducha wieszał w domu szafki i półki, a wy w tym czasie - do salonu piękności?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 19-09-2012, 19:16
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Czarować nie zamierzam ))) ani zabawiać panów natomiast każdej kobiecie niezależność jest potrzebna aby ambicje swe realizować.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego nie teraz poszukać drugiej połówki? Razem50plus.pl Miłość, przyjaźń, związki, samotność 42 14-06-2014 18:39
OK, to teraz bedzie łagodniej - dlaczego się nie zgadzam Stalin Społeczeństwo - wątki archiwalne 17 01-02-2010 15:31
Seniorów do sesji zdjęciowych potrzebujemy teraz craftvision Praca, wolontariat 0 05-01-2010 00:31
Czy lubimy teraz flirtować? inka-ni Miłość, przyjaźń, związki, samotność 39 21-06-2009 11:01
Paczków - jaki jest teraz? z centrum opolskie 1 12-01-2009 19:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.