PDA

View Full Version : Co zrobić aby pomóc alkoholikowi? - komentarze


82.160.132.xxx
07-12-2011, 21:54
Komentarz do artykułu: Co zrobić aby pomóc alkoholikowi? (http://www.zwiazki.senior.pl/92,0,Co-zrobic-aby-pomoc-alkoholikowi,12693.html)
--------------------
mam problemy z mezem od 5 lat 3 miesiące trzeżwy miesiąc pije,jestem załamana czytając ten artykuł łzy same cisneły sie do oczu,dziękuje za pomoc wszystko się zgadza

taneska
07-12-2011, 22:09
To bardzo mądry artykuł, choć taki krótki. Jestem szczęśliwą wdową po alkoholiku :confused: i powiem ci szczerze, że nic mi się nie udało zrobić, choć próbowałam wielu sposobów. Przede wszystkim nie bądź koalkoholikiem, czyli nie ukrywaj, nie usprawiedliwiaj, nie wstydź się, nie miej poczucia winy. Najważniejsze jest tu podsumowanie: to twoje życie! Nie daj go sobie zmarnować!
No i poszukaj mądrej poradni, żeby chronić siebie.
Serdecznie cię pozdrawiam!

jasinek123
07-12-2011, 22:49
Witam
Szkoda że nie ma ŚP.Tadeusza on był wyleczonym
alkoholikiem
Pomagał w takich sprawach!!

Scarlett
07-12-2011, 23:21
Jasinku, alkoholik nigdy nie jest wyleczony, bo alkoholikiem jest się do końca życia, ale może do końca życia nie wypić ani jednej kropli alkoholu, bo zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa.
To jest walka z własna wolą.

Anielka
08-12-2011, 00:43
Powiem tak;Pozwolić mu sięgnąć dna,a potem niech poprosi o pomoc,to wówczas moze sie uda .Pozdrawiam i powodzenia zyczę.Wdowa po niewyleczonym alkoholiku.