PDA

View Full Version : PiS Wróci!


Strony : [1] 2 3 4 5

kosiarz
07-10-2012, 12:51
Czekaliśmy, czekaliśmy i proszę, doczekaliśmy się.
Oczywiście jeszcze długa droga i trochę czasu, ale nareszcie jest "słoneczko w tunelu";

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/572677,Nowy-sondaz-PiS-tuz-za-Platforma

http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/74/02/7402171d7e8217d10485ee6e3f4ce67d.jpg

pięknie to wygląda...tendencje potwierdzają także inne ośrodki badań. Cieszy mnie też spadek notowań przydupasa Tuska, Palikota.

Polska się budzi! Na pohybel lewakom! PO - prlowskim sierotom!

wuere'le
07-10-2012, 13:56
Pomarzyć każdy może.:D

Hypatia
07-10-2012, 15:13
Pomarzyć każdy może.:D

O ile ''wrócił'',to wolę nie dociekać skąd !:D :D :D

Lila
07-10-2012, 15:39
Pomarzyć każdy może.:D

Taaaa, to samo mi tu pisali rok temu. Z tym, że PiS miał zniknąć. Ot, marzyciele.

Marynka10
07-10-2012, 16:36
Oby tak się nie stało!

Lila
07-10-2012, 16:37
Oby tak się nie stało!

Jak rozumiem w pełni akceptujesz sytuację w Polsce?

Jarosław II
07-10-2012, 16:40
Niech wraca, z Pawlakiem a nawet bessssss.:D :D

Hypatia
07-10-2012, 16:48
Jak rozumiem w pełni akceptujesz sytuację w Polsce?


Ja nie akceptuję,jednakże uważam ,że powrót PiS do realnej władzy ,to najgorsze co Polskę może spotkać .
Katastrofa do potęgi 7 !


Na szczęście szansa na to jest taka,jak 1:7 !
Mogą wygrać wybory ,ale nie ma takiej partii ,która zaryzykuje mariaż z nimi,po to ,by po miesiącu miodowym pójść pod topór ! :D

Lila
07-10-2012, 16:52
Ja nie akceptuję,jednakże uważam ,że powrót PiS do realnej władzy ,to najgorsze co Polskę może spotkać .
Katastrofa do potęgi 7 !


Na szczęście szansa na to jest taka,jak 1:7 !
Mogą wygrać wybory ,ale nie ma takiej partii ,która zaryzykuje mariaż z nimi,po to ,by po miesiącu miodowym pójść pod topór ! :D

Mylisz się. To początek końca tej zakłamanej władzy.
Jeden z naszych userów założył się ze mną, że PiS po przegranych wyborach w ciągu roku będzie miał 12 % i to góra.
Ja twierdziłam, że 30. Wygrałabym zakład.

Hypatia
07-10-2012, 17:09
Mylisz się. To początek końca tej zakłamanej władzy.
Jeden z naszych userów założył się ze mną, że PiS po przegranych wyborach w ciągu roku będzie miał 12 % i to góra.
Ja twierdziłam, że 30. Wygrałabym zakład.


Bądź łaskawa ,rozwiń myśl.
W czym się mylę ,że nikt nie zaryzykuje - nawet pazerne ,obrotowe PSL nie jest tak głupie. Instynkt samozachowawczy,to jeden z najsilniejszych ,tylko wariat go nie posiada ,lub bohater przełamuje. PSL to nie wariat ,a już na pewno nie bohater.
Widzisz innych chętnych masochistów do obgryzienia do kości,a potem jako kości, kotom na pożarcie ?
A może masz malignę i majaczy Ci się 51,73 % wygranej ?!Doprawdy,tylu nawiedzonych w Polsce nie ma !
39% w jednym sondażu ,to jednak nie to samo, co mieć w sejmie ponad połowę !:D :D :D

Lila
07-10-2012, 17:16
Nie chce mi się rozwijać myśli. Wiedz tylko, że ta władza do wyborów nie dotrwa.

kosiarz
07-10-2012, 17:18
Pozwólmy człowiekowi myśleć inaczej, nawet jeżeli uważamy, że nie ma racji.ks.A.Boniecki

Może w dwóch słowach Hypatio napiszesz czym się różniły rządy PiS od rządów PO? W punktach? choćby 3-4.

Lila
07-10-2012, 17:20
A jakby na moje zamówienie;

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8174,title,Donald-Tusk-na-podsluchu-Premier-boi-sie-prowokacji,wid,14987456,wiadomosc.html?ticaid=1f4d 9&_ticrsn=5

Donald Tusk czuje się osaczony. Przez służby specjalne, wielki biznes i złych ludzi, którzy chcą go dopaść. Spodziewa się najgorszego: podsłuchów, prowokacji - donosi "Newsweek".

I tym sposobem człowiek, co chciał dorżnąć watahę,
poczuł co czuje basior we wnykach.

Jarosław II
07-10-2012, 17:31
Ja nie akceptuję,jednakże uważam ,że powrót PiS do realnej władzy ,to najgorsze co Polskę może spotkać .
Katastrofa do potęgi 7 !


Na szczęście szansa na to jest taka,jak 1:7 !
Mogą wygrać wybory ,ale nie ma takiej partii ,która zaryzykuje mariaż z nimi,po to ,by po miesiącu miodowym pójść pod topór ! :D
To by już by była nie katastrofa samolotu czy zderzenie pociągów, to by była asteroida.:rolleyes:

Lila
07-10-2012, 17:34
Będziesz się musiał z tym zmierzyć. A teraz przed Tobą następne traumatyczne doświadczenie.
Marsz Niepodległości. To gorzej niż asteroida i PiS.

amelia
07-10-2012, 17:43
Ja nie akceptuję,jednakże uważam ,że powrót PiS do realnej władzy ,to najgorsze co Polskę może spotkać .
Katastrofa do potęgi 7 !


Na szczęście szansa na to jest taka,jak 1:7 !
Mogą wygrać wybory ,ale nie ma takiej partii ,która zaryzykuje mariaż z nimi,po to ,by po miesiącu miodowym pójść pod topór ! :D

Hypatio:)

Każdy, nawet PiS ma prawo do euforii:D
Nie ma potrzeby by pozbawiać jej zwolenników PiSu.

Wieszczka wieści jeszcze szybsze niż przewiduje Konstytucja zwycięstwo;)

I chyba zauważyłaś, że skończyła się, jak nożem uciął, krytyka Pawlaka.

Już dzielona jest skóra na niedźiwiedźiu.
Aktywiści już sytuują się na stanowiskach.
Głód konfitur jest przeogromny.

kosiarz
07-10-2012, 17:45
Amelio Witam.

Jak tam Możejki Orlenu? :)

Lila
07-10-2012, 17:49
Hypatio:)

Wieszczka wieści jeszcze szybsze niż przewiduje Konstytucja zwycięstwo;)

I chyba zauważyłaś, że skończyła się, jak nożem uciął, krytyka Pawlaka.

Już dzielona jest skóra na niedźiwiedźiu.
Aktywiści już sytuują się na stanowiskach.
Głód konfitur jest przeogromny.

Jak zwykle magiel. A do wypowiedzi Kosiarza i twojej fałszywej wróżby odnieść się nie lzja,
aby nie podkreślać ośmieszenia się.

Co do Pawlaka specjalnie się nim nigdy nie zajmowałam, jako polityczną damą do towarzystwa. Niemniej, tylną kończyną z ostrogą jak pogrzebiesz, to może coś znajdziesz.

Lila
07-10-2012, 17:50
Amelio Witam.

Jak tam Możejki Orlenu? :)

:D :D Będzie ekwilibrystyka. Na linie.

ps. albo ucieczka od tematu.

Jarosław II
07-10-2012, 18:35
I chyba zauważyłaś, że skończyła się, jak nożem uciął, krytyka Pawlaka.
Już dawno było wiadomo, ze Pawlak to polityczna...... Można z nią tańczyć ale przy bliższych kontaktach zalecana prezerwatywa.:rolleyes: Tym bardziej jak WuC weźmie w tany.:D

kosiarz
07-10-2012, 18:46
Jak tam Amelio to WSI, które PiS jak pisałaś rozbił niepotrzebnie,a Tusk z mozołem odbudował...

http://wpolityce.pl/wydarzenia/37903-newsweek-z-agencji-bezpieczenstwa-wewnetrznego-odchodzi-dwoch-wiceszefow-plk-jacek-maka-i-plk-zdzislaw-skorza

Tusk się boi własnych służb, o czym zresztą pisała Lila w innym kontekście.

Hypatia
07-10-2012, 18:47
Nie chce mi się rozwijać myśli. Wiedz tylko, że ta władza do wyborów nie dotrwa.



Po trudach minionego tygodnia ,chyba jesteś nieco rozkojarzona.
Tytuł tego wątku to - ''PIS wróci'',a nie jak długo jeszcze będzie ten rząd i PO !:rolleyes:

Lila
07-10-2012, 18:54
Po trudach minionego tygodnia ,chyba jesteś nieco rozkojarzona.
Tytuł tego wątku to - ''PIS wróci'',a nie jak długo jeszcze będzie ten rząd i PO !:rolleyes:

Jakbyś myślała, zauważyłabyś niechybnie, że jedno i drugie ma ze sobą ścisły związek.

Hypatia
07-10-2012, 19:05
Może w dwóch słowach Hypatio napiszesz czym się różniły rządy PiS od rządów PO? W punktach? choćby 3-4.


W punktach mówisz ? Może być długopisem na kartce z zeszytu czy musi być na A4 i na maszynie ?

Dawno Cię tu nie było i stwierdzam ,że masz coraz bardziej tępą ....kosę !
Myśl ks. Bonieckiego przyświeca mi każdego dnia.
Zanim napiszę wypracowanie na zadany temat ,to może najpierw Ty odpowiedz mi ,gdzie to dostrzegasz ,że się tej myśli sprzeniewierzam? Bronię głosić Tobie lub komukolwiek innemu własne poglądy? Nie ,ja się z nimi po prostu nie zgadzam i głoszę swoje,bo mam do tego święte prawo - jak i Ty do swoich - na tym polega wymiana myśli między ludźmi powszechnie zwana dyskusją i taka jest formuła forów społecznościowych.


Na temat różnic między PO i PiS i stylem uprawiania polityki przez te partie można by napisać doktorat.
Ja chwilowo odpowiem lapidarnie .
Różnica stylu i mentalności . Liderów ,choć nie tylko,a może głównie.


Grzech zaniechania, jest niczym w porównaniu z grzechem nietolerancji !

Finito - jako rzecze Zara Lila !

Jarosław II
07-10-2012, 19:05
....
Hypatio, niech wróci, aby tylko Polska nie weszła do EUR, bo nasz kraj jest szantażowany, jak nie wejdziemy to nam obetną dotacje, ale pałdury nie wiedza, ze nawet dotacje nie uratują Polski jak bezrobocie będzie 70% po wejściu "Ojro".:rolleyes: Gdybym wiedział, że WuC do tego nie dopuści to nawet dzisiaj ma mój głos. Na gospodarce się nie zna to i nie będzie przeszkadzał jak poprzednio.:D :D

amelia
07-10-2012, 20:18
Amelio Witam.

Jak tam Możejki Orlenu? :)

O wróciłeś na żer?

Pytasz o sztandarową inwestycję Kaczyńskich, ich największą chlubę?
Ciągle czkawką się odbija.

Ile nas, podatników przez te lata ta rafineria kosztowała dowiemy się za czas jakiś.
Wtedy gdy podliczy się wszystkie koszty.

Rafineria Orlen Lietuva zakończyła w środę kapitalny remont i wznawia produkcję paliw na pełnym planowanym poziomie - podała spółka w komunikacie na swojej stronie internetowej. Koszt remontu to 65 mln dol.

2012-03-30
W sprawozdaniu rocznym koncern PKN Orlen podał, że zysk sięgnął 2,36 mld zł wobec 3,2 mld zł zapowiadanych wcześniej. Zysk operacyjny koncernu w 2011 r. wyniósł 2,07 mld zł i był słabszy o niemal 1,2 mld zł. Obniżenie wyniku firma tłumaczy efektem odpisów aktualizujących wartość majątku m.in. Anwilu, czeskiej grupy Unipetrol i litewskiej spółki Orlen Lietuva.

Zarząd Orlenu podjął decyzję, by nie wypłacać dywidendy,

trzeba zrobić wszystko, żeby warunki pracy dla Możejek (...) spowodowały, iż Możejki nie tylko nie będą ciężarem, ale pozwolą także spłacić kredyt, jaki zaciągnięto w związku z zakupem"

2011-11-18
Orlen rozwiązał jeden z największych problemów swojej litewskiej rafinerii w Możejkach – wczoraj koncern podpisał z litewskim portem Klaipedos Nafta nową umowę na przeładunek produktów naftowych. Dotąd stawki przeładunkowe portu niekorzystnie wpływały na koszty logistyczne Możejek. Choć Orlen nie zdradza, o ile udało się obniżyć opłaty, to przyznaje, że kontrakt zawarty aż do 2024 r. rozwiązuje część kłopotów spółki na rynku litewskim.

amelia
07-10-2012, 20:30
Jak tam Amelio to WSI, które PiS jak pisałaś rozbił niepotrzebnie,a Tusk z mozołem odbudował...

http://wpolityce.pl/wydarzenia/37903-newsweek-z-agencji-bezpieczenstwa-wewnetrznego-odchodzi-dwoch-wiceszefow-plk-jacek-maka-i-plk-zdzislaw-skorza

Tusk się boi własnych służb, o czym zresztą pisała Lila w innym kontekście.

Skoro Lila pisała to coś w tym musi być.
Lila ma zawsze najświeższe wiadomości z samego źródła.
Wszędzie ma informatorów.;)

Hypatia
07-10-2012, 21:24
Hypatio, niech wróci, aby tylko Polska nie weszła do EUR, bo nasz kraj jest szantażowany, jak nie wejdziemy to nam obetną dotacje, ale pałdury nie wiedza, ze nawet dotacje nie uratują Polski jak bezrobocie będzie 70% po wejściu "Ojro".:rolleyes: Gdybym wiedział, że WuC do tego nie dopuści to nawet dzisiaj ma mój głos. Na gospodarce się nie zna to i nie będzie przeszkadzał jak poprzednio.:D :D



Nie znam się na ekonomii,ale też tak sądzę ,że to może być dla nas duży problem przejście na euro.Jednak z drugiej strony trzeba patrzeć realnie odrzucając dość naiwne dziecinne chciejstwo. Odwieczny problem - mieć przyjemność i zachować cnotę. To się zwykle nie udaje. Nie możemy chcieć być w Unii ,korzystać z tego - zgodzisz się chyba,że jest to dla nas ogólnie rzecz biorąc korzystne - i nie ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji i obciążeń ,a tak się wielu rodakom marzy w myśl zasady ,że nam się należy - to prawie jak przysłowiowe już zachowanie Pawlaka ,który zawsze kiedy był w rządzie to był równocześnie w opozycji. Tusk w pierwszej kadencji zapowiadał ,że wejdziemy do strefy euro w 2012,później wielu mu to wypominało ,że nie spełnił obietnicy równocześnie strasząc euro.To jest jakaś schizofrenia !
Dobrze się stało ,że dotąd nie weszliśmy i na pewno nie ma co się spieszyć ,może tego unikniemy - patrz casus GB - ale też nie można radykalnie odrzucać tą ewentualność,choć to jednak mocno uderzy również tych gorzej sytuowanych,emerytów ,no i małe firmy. Tusk jak dotąd sprytnie lawiruje i dobrze ,wierzę w jego zdrowy rozsądek,trzeba obserwować dalszy rozwój finansów europejskich i się zobaczy.

Kazik
07-10-2012, 21:29
Będziesz się musiał z tym zmierzyć. A teraz przed Tobą następne traumatyczne doświadczenie.
Marsz Niepodległości. To gorzej niż asteroida i PiS.
Może on pójdzie na marsz. Przecież Ekscelencja się podłącza w tym roku. W poprzednim nie chciał. A święto było zakazane w PRL do 1989.

A nie boi się Ekscelencja co powie Putin? No ale pomnik z brązu w Ossowie postawił bolszewikom to ma tam u Putina plusik.
Sam poprowadzi swój marsz. A zaraz potem zacznie obowiązywać ustawa o zgromadzeniach którą właśnie klepnął.

To wysmażyli pośpiesznie przeciw marszom jak 29 września, czy też obejmie to też białe miasteczko?

Jarosław II
07-10-2012, 21:47
Nie znam się na ekonomii,ale też tak sądzę ,że to może być dla nas duży problem przejście na euro.Jednak z drugiej strony trzeba patrzeć realnie odrzucając dość naiwne dziecinne chciejstwo. Tusk jak dotąd sprytnie lawiruje i dobrze ,wierzę w jego zdrowy rozsądek,trzeba obserwować dalszy rozwój finansów europejskich i się zobaczy.
Hypatio, pierwszym krokiem jak będzie "ojro" to uciekną wszystkie firmy zagraniczne z Polski, bo będzie dla nich za droga siła robocza. To kilka milionów pracowników i drugie tyle kooperantów. I będzie jak w Grecji tylko, że nam nie będzie miał już kto pompować "ojro" a wymagania socjalne rosną i wyprowadza się ludzi na ulicę. Masz rację, Tusk z Merkel prowadzi grę ale ile można uprawiać petting, w końcu trzeba się zdecydować.:rolleyes:

kosiarz
07-10-2012, 21:53
Pytasz o sztandarową inwestycję Kaczyńskich, ich największą chlubę?
Ciągle czkawką się odbija.

Ile nas, podatników przez te lata ta rafineria kosztowała dowiemy się za czas jakiś.
Wtedy gdy podliczy się wszystkie koszty.

Tak...zarabia przynosi dochód budżetowi, polskiemu!!
I tak to Ciebie boli? Przynosi dochód także Stocznia Gdańska, zatrudnia ludzi. Masz to za złe Kaczyńskiemu?
Nie ma inwestycji nie ma dochodu, inwestycja kosztuje, a Ty dalej swoje fantasmagorie.
Możejki polskie zarabiają i to jest fakt.

kosiarz
07-10-2012, 21:57
Hypatio, pierwszym krokiem jak będzie "ojro" to uciekną wszystkie firmy zagraniczne z Polski, bo będzie dla nich za droga siła robocza. To kilka milionów pracowników i drugie tyle kooperantów. I będzie jak w Grecji tylko, że nam nie będzie miał już kto pompować "ojro" a wymagania socjalne rosną i wyprowadza się ludzi na ulicę. Masz rację, Tusk z Merkel prowadzi grę ale ile można uprawiać petting, w końcu trzeba się zdecydować.:rolleyes:

Dobrze kombinujesz, bo własny pieniądz to nie tylko bezpieczeństwo finansowe, ale przede wszystkim niezależność finansowa.
Bo albo my się wzbogacimy albo Niemcy zbiednieją.

Jarosław II
07-10-2012, 22:05
Dobrze kombinujesz, bo własny pieniądz to nie tylko bezpieczeństwo finansowe, ale przede wszystkim niezależność finansowa.
Bo albo my się wzbogacimy albo Niemcy zbiednieją.
To nie do końca tak. Niemcy nie zbiednieją, ale potrzebują teraz wsparcia jak nigdy dotąd i dlatego Merkel wysyła feromony do Tuska. Jeszcze jest trochę czasu na bankructwa Włoch Portugalii i Hiszpanii, będzie pretekst, bo prosty naród nie kuma o co chodzi. Myślą, że będą mieli większe emerytury a tu tylko trzeba będzie być szybszym od szczurów.

amelia
07-10-2012, 22:10
Tak...zarabia przynosi dochód budżetowi, polskiemu!!
I tak to Ciebie boli? Przynosi dochód także Stocznia Gdańska, zatrudnia ludzi. Masz to za złe Kaczyńskiemu?
Nie ma inwestycji nie ma dochodu, inwestycja kosztuje, a Ty dalej swoje fantasmagorie.
Możejki polskie zarabiają i to jest fakt.

A nie byłoby lepiej kupić za tę kwotę dwie rafinerie?
Dochód byłby dwa razy większy i dwa razy więcej ludzi miałoby robotę:) :) :)

Sam wiesz, że Możejki nie były po to by mieć wpływy do budżetu, czy żeby Litwini mieli gdzie pracować:D :D :D

tylko po to by Ruskim utrzeć nosa

Kazik
07-10-2012, 22:14
Hypatio, niech wróci, aby tylko Polska nie weszła do EUR, bo nasz kraj jest szantażowany, jak nie wejdziemy to nam obetną dotacje, ale pałdury nie wiedza, ze nawet dotacje nie uratują Polski jak bezrobocie będzie 70% po wejściu "Ojro".:rolleyes: Gdybym wiedział, że WuC do tego nie dopuści to nawet dzisiaj ma mój głos. Na gospodarce się nie zna to i nie będzie przeszkadzał jak poprzednio.:D :D
Już zapomniałeś że to Tusk w poprzedniej kadencji rzucał hasło wejścia do euro. Czekał na krytyczne wypowiedzi Jarosława--że to nie jest jeszcze dobra pora i się wycofywał.

Bo chodziło tylko oto aby ludzie uwierzyli że dobry Donek chce nam dać bogactwo i zły Jarosław nie chce. A co by przeszkadzalo Tuskowi wprowadzać jak miał większość w sejmie?

Bo to był tylko czysty pijar. Nie spełnialiśmy warunków. Choćby deficyt który za PO się zwiększył. Dziś UE by nawet wzięła nie patrząc że nie spełniamy już nawet więcej warunków.

Ale to dlatego by nam dzisiaj darowali te warunki, bo poszukują pilnie jelenia.

http://imageshack.us/a/img51/5504/zielonewyspypolskagrecj.jpg -zauważ w prawym dolnym rogu fotki--widać kawałek Grecji [napis GRC]

Po pierwsze--Tusk kłamał o "jedynej" zielonej wyspie. Grecja w tym czasie też była "zielona". Co widać na fotce. No i nadal jest? Ich długami zainteresowała się w końcu UE we własnym interesie. Naszym ogromnym długiem się w UE nie martwią. Nie pomogą--a jeszcze im Tusk dołożył 6 miliardów euro na pomoc "biednej" Grecji od bogatej Polski.

A i tak obradom strefy euro możemy się przysłuchiwać--ale w milczeniu.
http://imageshack.us/a/img854/1741/angelaunddonku.jpg

kosiarz
07-10-2012, 22:16
A nie byłoby lepiej kupić za tę kwotę dwie rafinerie?
Dochód byłby dwa razy większy i dwa razy więcej ludzi miałoby robotę:) :) :)

Sam wiesz, że Możejki nie były po to by mieć wpływy do budżetu, czy żeby Litwini mieli gdzie pracować:D :D :D

tylko po to by Ruskim utrzeć nosa

Wskaż które można kupić, to pewno i kupią, ale jak PiS dojdzie do władzy.
Możejki zaopatruje 3 państwa bałtyckie.
Dlaczego masz mentalność niewolnika? A może to jest tak, że Rosjanie chcieli kupić Możejki, Lotos, Azoty...by u nas tracić kasę? :) czy może by nasz rynek zdominować i zarabiać? jak sądzisz?

kosiarz
07-10-2012, 22:20
Po pierwsze--Tusk kłamał o "jedynej" zielonej wyspie.

Mieliśmy do dyspozycji ok 73 mld euro, tj ok 300 mld złotych z Unii w latach 2007-2012. Nasz PKB wart jest ok 1,5 bln zł, więc to 20% PKB rocznego! Miał z czego robić tę "wyspę"...
Sam stadion narodowy to 0,2% PKB! ;)

Gomułka jak już odszedł czy raczej uciekł od Tuska mówił, że tyle samo straciliśmy na PKB co każdy kraj ue...bo za PiS był wysoki wzrost, więc było z czego spadać.

Lila
07-10-2012, 22:26
Zakup Możejek w porozumieniu z rządem Litwy w 2006 roku był elementem naszej rozumnej polityki wschodniej.
Gdy Tusk zaczął się wałkonić na stanowisku premiera, zarzucił tę politykę, by po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego przestawić ją na tory wasalizmu, w imię nagłego wybuchu przyjaźni.
Kosztowna ta przyjaźń, skoro kosztowała życie.

Miejmy nadzieję, że nie uda się z Polski zrobić guberni.

Lila
07-10-2012, 22:28
Skoro Lila pisała to coś w tym musi być.
Lila ma zawsze najświeższe wiadomości z samego źródła.
Wszędzie ma informatorów.;)

Zamiast syczeć, otwórz linka. To nie ja, to Twój ukochany redaktor Liz.

Kazik
07-10-2012, 22:39
O wróciłeś na żer?

Pytasz o sztandarową inwestycję Kaczyńskich, ich największą chlubę?
Ciągle czkawką się odbija.

Ile nas, podatników przez te lata ta rafineria kosztowała dowiemy się za czas jakiś.
Wtedy gdy podliczy się wszystkie koszty.
Rafineria Orlen Lietuva zakończyła w środę kapitalny remont i wznawia produkcję paliw na pełnym planowanym poziomie - podała spółka w komunikacie na swojej stronie internetowej. Koszt remontu to 65 mln dol.
2012-03-30
W sprawozdaniu rocznym koncern PKN Orlen podał, że zysk sięgnął 2,36 mld zł wobec 3,2 mld zł zapowiadanych wcześniej.
Remont za za 65 mln$ czyli za 0,065 miliarda $. A zysk za 2011 2,36 miliarda $. Jest zysk? A porównaj jak remont przy tym wygląda.

A poco piszesz o remoncie? Poszukaj że w Polsce remontuje się też elektrownie, gazownie, cementownie itp. niezależnie od remontów i przeglądów bieżących. To normalka.

No to dajesz sama przykład ZYSKU a piszesz jednocześnie o wyimaginowanych stratach które kiedyś obliczą?

Dwie osoby w Tobie siedzą? Jak chciałaś nam wmówić że Możejki przynoszą straty--to nie trzeba było nam podawać że jest taki duży zysk. Kiepsko Ci wyszło.:D

amelia
07-10-2012, 22:42
Mieliśmy do dyspozycji ok 73 mld euro, tj ok 300 mld złotych z Unii w latach 2007-2012. Nasz PKB wart jest ok 1,5 bln zł, więc to 20% PKB rocznego! Miał z czego robić tę "wyspę"...
Sam stadion narodowy to 0,2% PKB! ;)

Gomułka jak już odszedł czy raczej uciekł od Tuska mówił, że tyle samo straciliśmy na PKB co każdy kraj ue...bo za PiS był wysoki wzrost, więc było z czego spadać.


oj kosiarz nie udawaj naiwniaka,

a kto nam to EURO 2012 załatwił?
mieli grać na stadionie X-lecia?

Lila
07-10-2012, 22:48
Na chorzowskim po renowacji. Może nie skończyłoby się blamażem.

amelia
07-10-2012, 22:59
Na chorzowskim po renowacji. Może nie skończyłoby się blamażem.

Myślisz, że tak to zaplanowała sobie Ela Jakubiak - wówczas z PiSu?

A jaki blamaż masz na myśli?

amelia
07-10-2012, 23:04
Wskaż które można kupić, to pewno i kupią, ale jak PiS dojdzie do władzy.
Możejki zaopatruje 3 państwa bałtyckie.
Dlaczego masz mentalność niewolnika? A może to jest tak, że Rosjanie chcieli kupić Możejki, Lotos, Azoty...by u nas tracić kasę? :) czy może by nasz rynek zdominować i zarabiać? jak sądzisz?

Może lepiej było wybudować, u siebie?

Pewnie jednak lepiej dawać zatrudnienie Litwinom i płacić podatki do litewskiego budżetu.
To dopiero interes,
No, może z zysku wystarczy na pensje związkowcom z Orlenu.
Dobre i to jak na tak drogą inwestycje:D

Lila
07-10-2012, 23:04
Myślisz, że tak to zaplanowała sobie Ela Jakubiak - wówczas z PiSu?

A jaki blamaż masz na myśli?


Tak, bo nie mogła od Bufetowej dostać zgody na lokalizację.
Co do blamażu, pewnie nie wiesz, że stadion w Chorzowie jest zawsze szczęśliwy.
Bo to, że jako gospodarz zajęliśmy zaszczytne ostatnie miejsce, zasługuje na znacznie gorsze określenie niż 'blamaż'.

Kazik
07-10-2012, 23:05
Mieliśmy do dyspozycji ok 73 mld euro, tj ok 300 mld złotych z Unii w latach 2007-2012. Nasz PKB wart jest ok 1,5 bln zł, więc to 20% PKB rocznego! Miał z czego robić tę "wyspę"...
Sam stadion narodowy to 0,2% PKB! ;)

Gomułka jak już odszedł czy raczej uciekł od Tuska mówił, że tyle samo straciliśmy na PKB co każdy kraj ue...bo za PiS był wysoki wzrost, więc było z czego spadać.
Według wstępnego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego produkt krajowy brutto (PKB) w 2007 r. był realnie wyższy o ok. 6,5 % w porównaniu z 2006 r. (w cenach stałych roku poprzedniego). W 2006 r., w porównaniu z 2005 r., wzrost PKB wyniósł 6,2 %.
http://www.egospodarka.pl/27872,GUS-o-PKB-w-2007,1,39,1.html

Czyli w 2006 wzrost o 6,2%. A w następnym jeszcze wzrost o 6,5% niż w poprzednim [też Pisowskim]

Było z czego spadać. Na fotce widać że jest 0,8 za plecami Tuska. Jak to się ma do 6,5% ???

Na dodatek wzrost procentowy to mylące pojęcie jak jest podawane jako jedyne. Pisałem już tutaj przykład że biednemu co miał 0,5 zł przybyło tyle samo--ma złotówkę i wzrost o 100%.

Bogaty miał milion i przybyło mu "tylko pół miliona" na dodatek to jest 50%.:D No to ten biedny lepiej wyszedł?

W ten oszukańczy sposób Donald porównał nas do krajów zachodnich. Niektórzy naiwni może podskoczyli z radości że Niemiec z Francuzem przyjedzie do nas pracować, aby wyrwać się z ich "marazmu" i zastoju.:D
************************************************** *****************************
Znalazłemnieco lepsze. Tu GUS podaje że wzrost w 2007 był 6,7%

Dynamika PKB w 2007 roku wyniosła 6,7 proc. wobec wcześniejszych szacunków na poziomie 6,6 proc http://www.wprost.pl/ar/140020/GUS-PKB-w-2007-r-wzrosl-o-67-proc/

kosiarz
07-10-2012, 23:08
Według wstępnego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego produkt krajowy brutto (PKB) w 2007 r. był realnie wyższy o ok. 6,5 %

Tak Kaziku...a tak naprawdę wzrost wyniósł 7,2% w roku 2007.

amelia
07-10-2012, 23:20
Tak, bo nie mogła od Bufetowej dostać zgody na lokalizację.
Co do blamażu, pewnie nie wiesz, że stadion w Chorzowie jest zawsze szczęśliwy.
Bo to, że jako gospodarz zajęliśmy zaszczytne ostatnie miejsce, zasługuje na znacznie gorsze określenie niż 'blamaż'.

Chorzów?
hm, nie podobał się Eli Jakubiak - wówczas z PiS:D :D

Kto przygotowywał ofertę Chorzowa dla UEFA?
Ten pierwszy wybór w kwietniu 2006 roku, kiedy w rankingu zajęliśmy ostatnie miejsce - wszystkich nas na Śląsku poruszył. Dokonał go zespół powołany przez PZPN i

Ministerstwo Sportu. To wywołało

komentarze, że oferty Chorzowa i Krakowa są najgorsze, niekompletne, nieskoordynowane. Tymczasem tak naprawdę nie było w ogóle żadnej oferty. http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/591895,kopel-chorzow-nie-dostal-euro-2012-bo-mial-stadion-to-nie-w,id,t.html?cookie=1


Co do blamażu to PiS nie wiedział jak grają nasze patałachy, załatwiając nam to EURO?

Lila
07-10-2012, 23:26
Ale podobno nastąpił kryzys. Pech. Nic innego- pech.
Można było skorygować Jakubiak. I można było nie budować najdrożej w Europie.

Brawo! Jesteśmy na podium.

http://www.sportfan.pl/artykul/europa-oto-najdrozsze-stadiony-nasz-narodowy-nanbsppodium-32203

Czyżby nasz kochany trampkarz amator nie słyszał o kryzysie?
Ciekawe, po audycie , ile willi przy okazji budowy Narodowego powstało.

kosiarz
07-10-2012, 23:30
Co do blamażu to PiS nie wiedział jak grają nasze patałachy, załatwiając nam to EURO?

Oj wszystkim się Euro opłacało a za Tuska...nie. To przecież nie wina PiS, że Tusk obiecał "skok cywilizacyjny" a wyszedł mu bubel inwestycyjny...drogo, mało i byle jak. takie już nieudolne rządy...a ile ludzkiej krzywdy, ile firm upadło.

Ta jedna nie upadła ;

Pięćdziesięciu przedsiębiorców budujących Stadion Narodowy czeka na pieniądze za swoją pracę - sądowy spór z generalnym wykonawcą zapowiada się na całe lata. Firma należąca do radnego Platformy Obywatelskiej Piotra Kalbarczyka rozliczyła się bez większych problemów - wynika z informacji DGP.

To te wyższe standardy :)

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/404478,radny-platformy-pieniadze-dostal-za-stadion-narodowy-reszta-czeka.html

Kazik
07-10-2012, 23:33
Może lepiej było wybudować, u siebie?

Pewnie jednak lepiej dawać zatrudnienie Litwinom i płacić podatki do litewskiego budżetu.To dopiero interes,
No, może z zysku wystarczy na pensje związkowcom z Orlenu.
Dobre i to jak na tak drogą inwestycje:D
Rafinerię buduje się latami a ponadto jak zwiększyć średnicę rury na ropę? Niemożliwe. No i czy Rosja zgodziła by się na większe dostawy?

A do Możejek już rura była--litewska. No i jakiś kontrakt na dostawy. Odbiorcy też bliżej, bo zaopatrujemy z Możejek tylko kraje bałtyckie. A z Polski--okręg Białostocki

A co powiesz na zagraniczne inwestycje w Polsce? Czy [B]Opel źle zrobił że pracują Polacy i podatek też do naszej kasy? Gdybyś była Niemką to byś pisała że okrada Opel swój kraj? Jednak strasznie mało rozumiesz z ekonomii.

Jak nie wyszło Ci że Możejki przynoszą straty--bo sama podałaś że zysk duży. To teraz masz za złe że Litwini w Możejkach pracują?

Piszesz że zysk z Możejek 2,6 miliarda $ [czyli 2600 milionów $] czy wystarczy na pensje związkowcom z Orlenu? Wystarczy z pewnością. Specjalnie kupili aby mieć zysk na swoje pensje. Zadowolona?:D

Jakaś zjadliwa się ostatnio zrobiłaś. Czy tylko ja to zauważam?

Lila
07-10-2012, 23:35
I jeśli mnie pamięć nie myli, owa firma Kalbarczyka powstała w 2010. Chyba pierwsze było zamówienie, a potem firma.
Tylko przypadek sprawił, że założył ją radny PO.

Kazik
07-10-2012, 23:42
Tak Kaziku...a tak naprawdę wzrost wyniósł 7,2% w roku 2007.
Zgadza się. Tak coś pamiętałem, ale ja podaję linki do pisanej treści. Wziąłem pierwszy z brzegu nie szukając dalej.

A nie chciałem z pamięci bo by zaraz poprawiali mi [całą grupą] gdybym pomylił nawet o 0,1 %.

amelia
07-10-2012, 23:48
Ale podobno nastąpił kryzys. Pech. Nic innego- pech.
Można było skorygować Jakubiak. I można było nie budować najdrożej w Europie.

Brawo! Jesteśmy na podium.

http://www.sportfan.pl/artykul/europa-oto-najdrozsze-stadiony-nasz-narodowy-nanbsppodium-32203

Czyżby nasz kochany trampkarz amator nie słyszał o kryzysie?
Ciekawe, po audycie , ile willi przy okazji budowy Narodowego powstało.

E tam, przy najdroższej rafinerii (tej klasy) możemy mieć najdroższy stadion,
Nie będziemy przecież dziadować:)

hm, a rankingi bywają różne;)
http://www.sport.pl/euro2012/56,109156,10492012,Najdrozsze_stadiony_swiata_i_na sz_Narodowy.html

a coś bliżej na temat tych willi słyszałaś?

Lila
08-10-2012, 00:01
Coś niecoś.
Ty też usłyszysz, prędzej niż Ci się wydaje.

Kazik
08-10-2012, 01:42
Ale podobno nastąpił kryzys. Pech. Nic innego- pech.
Można było skorygować Jakubiak. I można było nie budować najdrożej w Europie.

Brawo! Jesteśmy na podium.

http://www.sportfan.pl/artykul/europa-oto-najdrozsze-stadiony-nasz-narodowy-nanbsppodium-32203

Czyżby nasz kochany trampkarz amator nie słyszał o kryzysie?
Ciekawe, po audycie , ile willi przy okazji budowy Narodowego powstało.
Jak wynika z komunikatu opublikowanego we wtorek przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Mucha zwróciła się do Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa z wnioskiem o przygotowanie pozwów przeciw generalnemu wykonawcy Stadionu Narodowego w Warszawie.
http://biznes.interia.pl/budownictwo/news/zapowiedz-pozwu-minister-sportu-dziwi-budowniczych-stadionu,1825836,4212
Budowniczy oprócz chyba wysokich pensji to za partactwo dostał jeszcze ponad 500 tys. odprawy. Ciekawe czy coś odpalił swojemu dobroczyńcy Drzewieckiemu który z nim taką umowę podpisał? Pierwotnie była inna.

No to Mucha nie miała szans to odebrać budowniczemu, który zawalał kolejne terminy. Ostatnią zawalanką było złe wykonanie schodów kaskadowych. W efekcie mecz rozpoczęcia przeniesiono na inny stadion. To jest jedno z „sukcesów” nierządu Tuska.

Ale HGW też nie zauważa kryzysu gdy chodzi o własne apanaże. I jak co roku daje wysokie nagródki sobie i pracownikom [tylko z PO] A kryzys nie trwa już jeden rok. A ona się nie zmienia.

Krociowe premię dostali też wysocy urzędnicy warszawscy ale najwyższe tylko ci związani z PO...
www.wiadomosci24.pl/artykul/gronkiewicz_waltz_przyznala_1_5_mln_zl_premii_najw yzsze_224844.html
Czyż nie jest w najwyższym stopniu cyniczny partyjny nepotyzm w czasach kiedy zwyklego Kowalskiego łupi się coraz wyższymi podatkami do ostatniej koszuli, wołając - kryzys mamy kryzys!

Kazik
08-10-2012, 02:06
E tam, przy najdroższej rafinerii (tej klasy) możemy mieć najdroższy stadion,
Nie będziemy przecież dziadować:)

Do trzech razy sztuka?

1] Pisałaś że Możejki nie przynoszą zysku lecz straty--nie wyszło bo jest odwrotnie.

2] Że kupiono zamiast wybudować w Polsce, bo Litwini w Możejkach pracują. W zamian dałem przykład Opla jako jedną z wielu obcych inwestycji w Polsce. Nie wybudowali u siebie--nie patrioci? Znowu niewypał.

3] A teraz że ta rafineria była za droga. Trzeba Cię dać na premiera. Przy takiej ekonomistce to Prof. Gliński wysiada.

Czekamy na czwartą odsłonę o Możejkach. Co będzie następne?

Jarosław II
08-10-2012, 08:32
hm, a rankingi bywają różne;)
Długo tak nie będzie, WuC nie wytrzyma i wypuści powietrze, aż się boję którą stroną, bo przecież z "dobrego podwórka". Może kiedyś zapomnieć specyfików. Wolał bym nie być blisko ale współczuję gwardii eunuchów, ale oni przyzwyczajeni i zaszczepieni, zresztą nie mają wyjścia, podpisali lojalki na śmierć i marne życie usłużnych cieniasów.:rolleyes:

Lila
08-10-2012, 09:49
Jarosławie, niezależnie jak tu będziesz pisał, zgodnie z kanonami wychowania po przodkach, tudzież głębokiej wiary katolickiej, nakazującej ci miłość bliźniego,
zakonotuj sobie w kajeciku;
nieważny PiS. Platforma, mimo że oplotła Polskę mackami, musi spadać. Im później, tym gorzej.

Jarosław II
08-10-2012, 12:10
Jarosławie, niezależnie jak tu będziesz pisał, zgodnie z kanonami wychowania po przodkach, tudzież głębokiej wiary katolickiej, nakazującej ci miłość bliźniego,
zakonotuj sobie w kajeciku;
nieważny PiS. Platforma, mimo że oplotła Polskę mackami, musi spadać. Im później, tym gorzej.
Wiem, że musi i na pewno nie będę się trzymał okrętu jak przylepione...nieważne.
Czy aby na pewno chcesz rozmawiać zgodnie z kanonami wychowania po przodkach, tudzież głębokiej wiary katolickiej, nakazującej ci miłość bliźniego,?
Jakoś, jak ja proponowałem to nie przyjęłaś do wiadomości a wręcz chciałaś mi pokazać, że mnie masz pod butem. Nikt mnie nie miał ani nie będzie miał pod butem a rozmawiać umiem z każdym i na każdym poziomie. Mogę rozmawiać i dyskutować z każdym niezależnie od pochodzenia, wykształcenia, wyznania czy orientacji seksualnej, ale z wami, tak zwaną twardą opozycją tego forum jest niewykonalne. Tu obowiązuje jeden styl, jeden język, taki typowo knajacki inernetowo trollowy, prawie gówniarski, jak w komentarzach szajsbuka. Ja się tylko przystosowałem, z trudem ale jednak. Teraz mnie to bawi i śmieszy.:D :D :D Zmienicie ten gówniarski ton to ja też zmienię i będziemy rozmawiać po francusku.:D

Lila
08-10-2012, 12:21
Posłuchaj no mój uprzodkowiony Jareczku.
Nieważne, co Ty proponowałeś, ale ważne, czy ktoś chce tańczysz jak Ty mu zagrasz.
Gruba kreska, OK, ale za późno. Co ja Ci będę mówić? Wszak sam pisałeś, że dajesz w mordę bez pytania ( Twoje słowa), gdy ktoś nadepnie Ci na odcisk.
No.

ps. teraz boli? Codnij się do strony 51 i późniejszych tego wątku o Polsce. Było zwrócić uwagę na knajactwo, jak prosił niejednokrotnie Karol. Teraz zamilknij, szczególnie iż fekaliami oblewaliście zmarłych. To taka mongolska tradycja; obśmiać po śmierci.

Pisz na temat. Gorzkie żale zachowaj dla siebie. Jak baba.
Także co do buta, bo jak widzę, wszędzie jesteś pokrzywdzony. Acha, nie zależy mi, abyś coś zmieniał w swoim pisaniu.

Jarosław II
08-10-2012, 12:40
Posłuchaj no mój uprzodkowiony Jareczku.
Nieważne, co Ty proponowałeś, ale ważne, czy ktoś chce tańczysz jak Ty mu zagrasz.
Gruba kreska, OK, ale za późno. Co ja Ci będę mówić? Wszak sam pisałeś, że dajesz w mordę bez pytania ( Twoje słowa), gdy ktoś nadepnie Ci na odcisk.
No.

ps. teraz boli? Codnij się do strony 51 i późniejszych tego wątku o Polsce. Było zwrócić uwagę na knajactwo, jak prosił niejednokrotnie Karol. Teraz zamilknij, szczególnie iż fekaliami oblewaliście zmarłych. To taka mongolska tradycja; obśmiać po śmierci.

Pisz na temat. Gorzkie żale zachowaj dla siebie. Jak baba.
Także co do buta, bo jak widzę, wszędzie jesteś pokrzywdzony. Acha, nie zależy mi, abyś coś zmieniał w swoim pisaniu.
Ja się nie żalę ani nie wypłakuję, ja stwierdzam fakty, i przestało mi zależeć na wszystkim. Sam ustalam reguły tego co robię a w tym wypadku się tylko przystosowuję i nie życzę sobie mieszać do tego mojego pochodzenia i wyznania, mam to od tej chwili tylko dla siebie jak nie potraficie tego uszanować. Acha i jeszcze jedno do tańca sam wybieram.:D :D Kiedyś nawet miło się z Tobą rozmawiało miło różnic światopogladowych , no ale trzeba umieć się ładnie spierać.

Lila
08-10-2012, 12:54
Ja się nie żalę ani nie wypłakuję, ja stwierdzam fakty, i przestało mi zależeć na wszystkim. Sam ustalam reguły tego co robię a w tym wypadku się tylko przystosowuję i nie życzę sobie mieszać do tego mojego pochodzenia i wyznania, mam to od tej chwili tylko dla siebie jak nie potraficie tego uszanować. Acha i jeszcze jedno do tańca sam wybieram.:D :D Kiedyś nawet miło się z Tobą rozmawiało miło różnic światopogladowych , no ale trzeba umieć się ładnie spierać.

Mam nadzieję, że to nie depresja?
Jarek, może przyjmij do wiadomości, że nie jesteś pępkiem świata i Twoje pochodzenie, o którym tyle piszesz( a w końcu każdy z tego forum skądś pochodzi, na ogół od małpy) każąc się domyślać, iż królom i cezarom jesteś równy - jak Bolek,
nikogo NIE OBCHODZI.
Także Twoja wiara. Możesz sobie nawet wierzyć w kulawą żabę, bylebyś umiał skakać do sadzawki jak ona.
Ty jako katolik nie miałeś litości. W wątku Katastrofa razem z niedoszłą nieboszczką i resztą szajki , rechotaliście z tych biedaków ze smoleńskiego błota, aż się płakać chciało.

I może starczy tego, co?

W tej chwili trwa debata. Jeden z lekarzy mówi rzeczy przerażające. Ludzie w tym systemie muszą umierać.
I na tym się skupmy, a nie na urażonej ambicji, bo ktoś nie dość że oddaje policzki, to jeszcze kamieniem poprawia.

wujek
08-10-2012, 16:57
Pozwolę sobie do prowadzonej tu dysputy,wtrącić swoje trzy grosze;
-Możejki,poniekąd tylko kupiliśmy(PIS),żeby zrobić na złość Rosjanom.Do przetargu o nie startowały prócz Orlenu, koncerny amerykańskie (Texaco,Mobile),także Shell i firmy rosyjskie.
Zachodnie,mając na uwadze przyszłą rentowność przedsięwzięcia (surowiec głównie ze źródeł rosyjskich) się wycofały.A Orlen przebił Rosjan.
Były też przesłanki ekonomiczne.Ponieważ Możejki leżą na Litwie,a ta jest w UE gdzie likwidowano już bariery celne,była obawa,że będąc w rękach rosyjskich Możejki zaleją - przynajmniej Polskę wschodnią- tanim paliwem.A to oznaczałoby tak dla Orlenu jak i Polski spore kłopoty finansowe.Wybór nie był łatwy.
- Euro.PIS tylko wykonywał wcześniej podjęte decyzje.UEFA przyznała Polsce organizację tej imprezy na początku listopada 2005,przed ukonstytuowaniem się rządu Marcinkiewicza.

Lila
08-10-2012, 17:52
Dzięki drzazga. O dacie przyznania EURO nie wiedziałam.
Amelia będzie mocno niepocieszona.

Jarosław II
08-10-2012, 18:38
-Możejki,poniekąd tylko kupiliśmy(PIS),żeby zrobić na złość Rosjanom.Do przetargu o nie startowały prócz Orlenu, koncerny amerykańskie (Texaco,Mobile),także Shell i firmy rosyjskie.
Zachodnie,mając na uwadze przyszłą rentowność przedsięwzięcia (surowiec głównie ze źródeł rosyjskich) się wycofały.A Orlen przebił Rosjan.
Były też przesłanki ekonomiczne.Ponieważ Możejki leżą na Litwie,a ta jest w UE gdzie likwidowano już bariery celne,była obawa,że będąc w rękach rosyjskich Możejki zaleją - przynajmniej Polskę wschodnią- tanim paliwem.A to oznaczałoby tak dla Orlenu jak i Polski spore kłopoty finansowe.Wybór nie był łatwy.

Bardzo mądra wypowiedź. Właśnie chodzi o ceny. Ja jako konsument wolał bym kupować tańsze paliwo, obojętnie od kogo (Teraz też kupuję na Lukoilu), niż drogie na Orlenie. Widocznie i jednym i drugim opłaci się trzymać takie ceny ale to nie ma nic wspólnego z konkurencją. Sam też stosuję damping i to w mało przewidywalnych sytuacjach ale nie będę się wywodził aby nie dać powodu do obszczekiwania. Prowadzenie działalności to w pewnych sytuacja maesrtria , kto tego nie wie, dostaje padaczki.

Kazik
08-10-2012, 23:42
Każdy średnio rozwinięty dorosły człowiek wie co mu przynosi zysk a co straty.

Zakup Możejek to taka inwestycja w Amber Gold - mniej więcej;)

Skarb państwa z Możejek i Orlenu nie ma zysku, ani złotówki. Od paru lat, bo Orlen spłaca ciągle długi za tez nietrafiony zakup, więc nie wypłaca dywidendy.
Ani złotówki.

Podałaś sama że zyski ma OGROMNE
gdybym ja to podał to byś pytała, pytała, pytała i powiedziała że bujda. Ale jak sama podałaś to musi być prawda. No to czekałem aż znowu sama sobie zaprzeczysz.

To poniżej googlneła i "wydłubała" sama Amelia. A teraz sobie zaprzeczy?

2012-03-30
W sprawozdaniu rocznym koncern PKN Orlen podał, że zysk sięgnął 2,36 mld zł wobec 3,2 mld zł zapowiadanych wcześniej. Zarząd Orlenu podjął decyzję, by nie wypłacać dywidendy,

Czasem się nie wypłaca dywidendy [czyli zysk był] bo się inwestuje nadal. Co przyniesie zysk akcjonariuszom.

Pisałem że z TAKĄ GŁOWĄ ekonomiczną to na premiera Cię tylko wystawić.

Żartowałem. To jest to Twoje 4-te pisanie o Możejkach. Wiele tego jeszcze będzie? No i jak sobie zaprzeczysz--podałaś to co w drugim cytacie. Że duży zysk. Masz rozdwojenie jaźni? A teraz poczytaj mój post 57:

E tam, przy najdroższej rafinerii (tej klasy) możemy mieć najdroższy stadion,
Nie będziemy przecież dziadować
No to odpisałem tak:

Do trzech razy sztuka?

1] Pisałaś że Możejki nie przynoszą zysku lecz straty--nie wyszło bo jest odwrotnie.

2] Że kupiono zamiast wybudować w Polsce, bo Litwini w Możejkach pracują. W zamian dałem przykład Opla jako jedną z wielu obcych inwestycji w Polsce. Nie wybudowali u siebie--nie patrioci? Znowu niewypał.

3] A teraz że ta rafineria była za droga. Trzeba Cię dać na premiera. Przy takiej ekonomistce to Prof. Gliński wysiada.

Czekamy na czwartą odsłonę o Możejkach. Co będzie następne?
No to mamy odsłonę piątą. Zmień nick na "Możejkowa"?

Kazik
08-10-2012, 23:57
Dzięki drzazga. O dacie przyznania EURO nie wiedziałam.
Amelia będzie mocno niepocieszona.
Hypatia jednak coś załapała. Nawet pisze że Tusk obiecywał euro w 2012--ale to robił dla pijaru i słupków. Oto co napisała:
Tusk w pierwszej kadencji zapowiadał ,że wejdziemy do strefy euro w 2012,później wielu mu to wypominało ,że nie spełnił obietnicy równocześnie strasząc euro.

To jest jakaś schizofrenia !Dobrze się stało ,że dotąd nie weszliśmy i na pewno nie ma co się spieszyć ,może tego unikniemy - patrz casus GB - ale też nie można radykalnie odrzucać tą ewentualność,choć to jednak mocno uderzy również tych gorzej sytuowanych,emerytów ,no i małe firmy. Tusk jak dotąd sprytnie lawiruje i dobrze ,wierzę w jego zdrowy rozsądek,trzeba obserwować dalszy rozwój finansów europejskich i się zobaczy.
Klaus powiedział Merkel że może w dalekiej przyszłości. No to już tylko dopytywała czy nawet w dalekiej ale jednak? Niech oto Merkel zapyta Camerona, to od niego się dowie że na Świętego Nigdy.

Hypatio--a pamiętasz jakie psy wieszali na św. Lechu? Za wypowiedź, że to nie jest dobry czas. Jakiś idiota [pisałem o tym] uznał [na Onecie] że by miał około 4 razy lepszy zarobek.

Idiotów nie brakuje. Uwierzył że tyle euro zarobi co ma w złotówkach?

amelia
09-10-2012, 07:38
Podałaś sama że zyski ma OGROMNE
gdybym ja to podał to byś pytała, pytała, pytała i powiedziała że bujda. Ale jak sama podałaś to musi być prawda. No to czekałem aż znowu sama sobie zaprzeczysz.

To poniżej googlneła i "wydłubała" sama Amelia. A teraz sobie zaprzeczy?



Czasem się nie wypłaca dywidendy [czyli zysk był] bo się inwestuje nadal. Co przyniesie zysk akcjonariuszom.

Pisałem że z TAKĄ GŁOWĄ ekonomiczną to na premiera Cię tylko wystawić.

Żartowałem. To jest to Twoje 4-te pisanie o Możejkach. Wiele tego jeszcze będzie? No i jak sobie zaprzeczysz--podałaś to co w drugim cytacie. Że duży zysk. Masz rozdwojenie jaźni? A teraz poczytaj mój post 57:


No to odpisałem tak:

Cytat:
Napisał Kazik
Do trzech razy sztuka?

1] Pisałaś że Możejki nie przynoszą zysku lecz straty--nie wyszło bo jest odwrotnie.



Czekamy na czwartą odsłonę o Możejkach. Co będzie następne?

No to mamy odsłonę piątą. Zmień nick na "Możejkowa"?

Trochę filozofujesz, a może by tak merytorycznie i z odpowiednim poparciem w wiarygodnych materiałach?

Kazik nie bądź gołosłowny,
napisz nam coś bliżej o tych zyskach - albo nie pisz, proszę tylko zawieś link gdzie są podane konkretne wyliczenia dotyczące tego zysku.

Wiem, że najpierw się inwestuje - ale ile można?

Możejki może się nam zwrócą za 100lat?

Jarosław II
09-10-2012, 08:55
Są zbankrutowani i zdesperowani. To czyni z nich atrakcyjny, mówiąc wprost, polityczny kąsek. W "Czarno na białym" podwykonawcy z autostrad, którzy czują się oszukani. Wykonawca upadł i im nie zapłacił, a rząd - ich zdaniem - nie pomógł. Chętnie więc przyjęli zaproszenie na ostatnią konwencję polityczną PiS-u. Był już słynny paprykarz z Woli Wrzeszczowskiej, teraz jest trzech budowlańców, którzy ze swoimi osobistymi dramatami, chcąc nie chcąc, wkraczają do polityki.
http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/pod-wykonawcy,281398.html
PiS nie pomoże ale parę punktów można ugrać, naród to kupi. Szczególnie na fotografiach. Niedługo ambonę się wybuduje przed gmachem Amber Gold, dobre tło do podsycania nastrojów. A, że z tego nie będzie efektów to pryszcz.

Jarosław II
09-10-2012, 13:43
Duda: Niech PiS zejdzie na ziemię. Bez "Solidarności" nie byłoby nic
- PiS wzrasta w sondażach, ale niech nie zapomina, że to też zasługa "Solidarności". Bez "Solidarności" nie byłoby nic - powiedział na falach radia RMF FM szef "Solidarności" Piotr Duda. - Niech PiS zejdzie na ziemię - dodał.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/duda-niech-pis-zejdzie-na-ziemie-bez-solidarnosci-,1,5271893,wiadomosc.html
Może być koniec miłości bez Solidarności. Czy to jest miłość czy tylko kochanie?. Duda zna swoją cenę i wie, że ma szansę zebrać całe zboże a nie tylko snopek.:D Popiera prezesa i "synka" ale myśli o sobie najbardziej. Ciekawe kto na kim pojedzie do władzy, Kto teraz będzie bujakiem a kto siwakiem?:D WuC teraz ma problem pilnować tyłka czy PiSiorka. Kto teraz będzie wieńce przed nim nosił:D

Lila
09-10-2012, 13:49
Taaa, zejdź na ziemię.
Duda bez PiS obecnie niewiele może.:) Odgrywa ważniaka, chce coś tam ..coś tam...z Kukizem, ale musi uważać na własnych ludzi, bo zaczęli mu się baaaaardzo uważnie przyglądać.
Po akcji pod sejmem.

Lila
09-10-2012, 13:51
Są zbankrutowani i zdesperowani. To czyni z nich atrakcyjny, mówiąc wprost, polityczny kąsek. W "Czarno na białym" podwykonawcy z autostrad, którzy czują się oszukani. Wykonawca upadł i im nie zapłacił, a rząd - ich zdaniem - nie pomógł. Chętnie więc przyjęli zaproszenie na ostatnią konwencję polityczną PiS-u. Był już słynny paprykarz z Woli Wrzeszczowskiej, teraz jest trzech budowlańców, którzy ze swoimi osobistymi dramatami, chcąc nie chcąc, wkraczają do polityki.
http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/pod-wykonawcy,281398.html
PiS nie pomoże ale parę punktów można ugrać, naród to kupi. Szczególnie na fotografiach. Niedługo ambonę się wybuduje przed gmachem Amber Gold, dobre tło do podsycania nastrojów. A, że z tego nie będzie efektów to pryszcz.

A Ty na ich miejscu pewnie ogon podkuliłbyś pod siebie?
Niemożliwe! za WŁASNE pieniądze?

Jarosław II
09-10-2012, 14:01
A Ty na ich miejscu pewnie ogon podkuliłbyś pod siebie?
Niemożliwe! za WŁASNE pieniądze?
Pewnie Cię to nie zainteresuje ale nigdy bym po pieniądze nie poszedł do Tuska ani nie był przeciw niemu i kumał się z kimś kto nic nie znaczy i nigdy mu nie odda pieniędzy, a tylko medialnie wykorzystuje kolejną porażkę gospodarczą. Są inne dobre rozwiązania. Ale nie moją rolą podpowiadać. Wystarczy zadać pytanie dlaczego te firmy upadły, kto za tym stoi i czy Tusk ma z tego jakąś korzyść. Podobnie jak firmy turystyczne, które upadły a są.:D :D To jest sposób na życie, bo dziurawe przepisy.:rolleyes:

Lila
09-10-2012, 14:09
Tak, Ty nigdy...akurat. Inne rozwiązania? nie żartuj sobie, udając giganta.

Jarosław II
09-10-2012, 14:16
Tak, Ty nigdy...akurat. Inne rozwiązania? nie żartuj sobie, udając giganta.
Pytałaś to mówię a podsumowanie mnie nie interesuje. Jestem tylko małym robaczkiem który lubi patrzeć z perspektywy żabiej jak giganci upadają.:D :D Tą wiedzę zdobyłem ...no mniejsza z tym gdzie abyś nie musiała przeciwko mnie wykorzystać, bo widzę, że lubisz.:rolleyes:

Lila
09-10-2012, 14:25
Znowu zaimek 'ja'. Więc mówię uroczyście, że o Tobie nie mam ŻADNEJ wiedzy. Piszę na wątkach politycznych, a Ty jesteś tylko userem, a nie politykiem.
Twoje sprawy tu nie mają znaczenia.

Swoją drogą admiratorzy platfusów mają dziwną manię pisania ad personam. To jakiś wirus chyba, jak ospa.

Jarosław II
09-10-2012, 14:44
Tak, Ty nigdy...akurat. Inne rozwiązania? nie żartuj sobie, udając giganta.
A to nie było ad personam? To filtruj co piszesz. Piszę jako user i jako człowiek dlatego z zaimkiem "ja" a nigdy "my", bo z nikim się nie kumałem i nie kumam. I pisząc "ja" biorę odpowiedzialność za to co piszę wyłącznie za siebie. Zaraz pewnie będzie o pochodzeniu, wyznaniu i pępku świata. Ciekawe gdzie jest bo nawet "najważniejsi" tego forum na ten temat nie pisali, a chętnie bym tam pojechał, choćby palcem po mapie.:rolleyes: Od tej pory będę się do Ciebie zwracał Pani albo 'Wy", zeby nie było personalnie. I przeczytaj #63 czy nie jest ad personam. Normalnie by wyleciał w kosmos ale....naplewać.

Lila
09-10-2012, 15:41
Jak zwykle o sobie i swoich krzywdach z kilku wątków.
ps, źle sformułowałam.
Pisząc o ad personam, miałam także na myśli, że piszesz głównie o swojej personie.

............

A co z PiS? Premier stwierdził iż wie od Pawlaka, że PiS władzą niezainteresowany obecnie.
I dobrze wie. PiS chce debaty po ekspose Tuska. Sytuacja poważna podobno się robi.

wujek
09-10-2012, 16:04
Lizałeś kiedy cukierka przez szybę,Jarosławie?No i jak on smakuje?Zbankrutowałeś kiedy?Jakie to uczucie?
Są dwie możliwości,(wybacz szczerość):albo przedstawiając się jako przedsiębiorca,wciskasz nam kit,albo będąc nim nie pojmujesz,że gospodarka i polityka to dwa różne światy. Gospodarka jest o wiele ważniejsza.
Też uważam,że zbankrutowane firmy nie powinny szukać pomocy w PIS.Także nie w PO.Oni powinni pójść do sądu i po miesiącu mieć na ręce wyrok,puszczający w skarpetkach tych,którzy ich oszukali.Bo to jest kwestia rzetelności i uczciwości w życiu gospodarczym.A nie polityki.
Jak się okazuje w ciągu 5 lat,rządząca nami neoliberalna hołota nie zrobiła nic by stosunki gospodarcze uzdrowić. Skończyć z partyzantką w gospodarce.
Najwyraźniej problemu nie widzą..Oni rządzą zgodnie z receptą,jaką na innym wątku wypisała jedna z pań; zadaniem platfusów jest wygrywać wybory i formowanie rządu.I na kolejne 4 lata starczy już tego wysiłku.Rządzić ma opozycja, bo jest bardziej kompetentna.A oni w tym czasie generalnie będą haratać w piłę,a w przerwie kręcić prywatne lody i zbierać konfitury.Przecież wygrali wybory.

Kazik
09-10-2012, 16:45
Trochę filozofujesz, a może by tak merytorycznie i z odpowiednim poparciem w wiarygodnych materiałach?

Kazik nie bądź gołosłowny,
napisz nam coś bliżej o tych zyskach - albo nie pisz, proszę tylko zawieś link gdzie są podane konkretne wyliczenia dotyczące tego zysku.

Wiem, że najpierw się inwestuje - ale ile można?

Możejki może się nam zwrócą za 100lat?
Zobacz co sama napisałaś w # 26 str. 2
2012-03-30
W sprawozdaniu rocznym koncern PKN Orlen podał, że zysk sięgnął 2,36 mld zł wobec 3,2 mld zł zapowiadanych wcześniej.

Zysk operacyjny koncernu w 2011 r. wyniósł 2,07 mld zł i był słabszy o niemal 1,2 mld zł. Obniżenie wyniku firma tłumaczy efektem odpisów aktualizujących wartość majątku m.in. Anwilu, czeskiej grupy Unipetrol i litewskiej spółki Orlen Lietuva.

Zarząd Orlenu podjął decyzję, by nie wypłacać dywidendy,
Sama podałaś że jest zysk Nie wiem skąd to wzięłaś, ale podałaś. No to nie musiałem już szukać. Przez pomyłkę podałaś fragment o zysku a jednocześnie pisząc że ma straty? No to wklejasz nie poczytawszy uważnie? Wróć do swojego postu 26, aby się przekonać że to Amelia podała—a ja się ucieszyłem. Bo czy może być lepiej jak ktoś młóci tutaj o stratach—a podaje jakiś cytat o zysku?

Wpadłaś we własne sidła i sama filozofujesz jak lis we wnyku--podałaś nam jak na tacy cytat o ZYSKU. O zysku droga Amelio [szczęście Ty nasze:rolleyes: ] Ale kiedy dotrze do Ciebie to co sama podałaś?

Nie możesz przeboleć że nie mają strat? Nawet 2 miliardy piechotą nie chodzi. No to co jeszcze wymyślisz? Może że przewidywali 3 a zyskali "tylko" 2 miliardy? Najgorsze że nie potrafisz uznać swojego błędu.

Od tego zysku--to w Polsce Orlen też zapłaci podatek.

Kazik
09-10-2012, 17:11
Są zbankrutowani i zdesperowani. To czyni z nich atrakcyjny, mówiąc wprost, polityczny kąsek. W "Czarno na białym" podwykonawcy z autostrad, którzy czują się oszukani. Wykonawca upadł i im nie zapłacił, a rząd - ich zdaniem - nie pomógł. Chętnie więc przyjęli zaproszenie na ostatnią konwencję polityczną PiS-u. http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/pod-wykonawcy,281398.html

PiS nie pomoże ale parę punktów można ugrać, naród to kupi.
Rząd dał głównemu wykonawcy całą kwotę? Zamiast w miarę postępu robót? No i gdzie był nadzór? Mamy przecież ministerstwo. Za Grabarczyka jest Nowak i ma wielu urzędników.

To Pis miałby pomóc tym co bankrutują? A ja myślę [chyba prawidłowo] że to PO rządzi. A jaki jest koń to każdy widzi. Naród już kupuje nieudolność i afery--wynikiem są sondaże 39 do 33.

Lila
09-10-2012, 17:24
Sondaż jak sondaż. Ja tam fanką nie jestem, ale ma to swoje dobre strony, bo wałkonie na wszelki wypadek chociaż markują pracę.

Taka Sekta Pancernej Brzozy, tu reprezentowana, nie wiedziała nawet -wywodząc swe teorie, jak to drzewo nad drzewami strąciło samolot - że nikt tej brzozy nawet nie zbadał.

Teraz nasi pojechali zmierzyć się z zadaniem. Po 2,5 roku.
Ale to na inny wątek. Chciałam tylko pokazać ogólną niemoc ekipy szczerego Mojżesza.

Jarosław II
09-10-2012, 17:51
Lizałeś kiedy cukierka przez szybę,Jarosławie?No i jak on smakuje?Zbankrutowałeś kiedy?Jakie to uczucie?
Są dwie możliwości,(wybacz szczerość):albo przedstawiając się jako przedsiębiorca,wciskasz nam kit,albo będąc nim nie pojmujesz,że gospodarka i polityka to dwa różne światy. Gospodarka jest o wiele ważniejsza.
Też uważam,że zbankrutowane firmy nie powinny szukać pomocy w PIS.Także nie w PO.Oni powinni pójść do sądu i po miesiącu mieć na ręce wyrok,puszczający w skarpetkach tych,którzy ich oszukali.Bo to jest kwestia rzetelności i uczciwości w życiu gospodarczym.A nie polityki.
Jak się okazuje w ciągu 5 lat,rządząca nami neoliberalna hołota nie zrobiła nic by stosunki gospodarcze uzdrowić. Skończyć z partyzantką w gospodarce.
Najwyraźniej problemu nie widzą..Oni rządzą zgodnie z receptą,jaką na innym wątku wypisała jedna z pań; zadaniem platfusów jest wygrywać wybory i formowanie rządu.I na kolejne 4 lata starczy już tego wysiłku.Rządzić ma opozycja, bo jest bardziej kompetentna.A oni w tym czasie generalnie będą haratać w piłę,a w przerwie kręcić prywatne lody i zbierać konfitury.Przecież wygrali wybory.
Po pierwsze primo jeszcze nie zbankrutowałem ale mam doświadczenie w odzyskiwaniu pieniędzy, jednak pewna dama sobie tego nie życzy abym pisał o sobie.
Co do reszty się zgadzam całkowicie jest jak jest to znaczy jak naród wybrał, teraz tylko mały hattrick, wygrać wybory, odsunąć PO i haratać w piłę i smarować ją konfiturami.

amelia
09-10-2012, 17:55
Zobacz co sama napisałaś w # 26 str. 2

Napisał amelia
Trochę filozofujesz, a może by tak merytorycznie i z odpowiednim poparciem w wiarygodnych materiałach?

Kazik nie bądź gołosłowny,
napisz nam coś bliżej o tych zyskach - albo nie pisz, proszę tylko zawieś link gdzie są podane konkretne wyliczenia dotyczące tego zysku.

Wiem, że najpierw się inwestuje - ale ile można?

Możejki może się nam zwrócą za 100lat?
Zobacz co sama napisałaś w # 26 str. 2
Cytat:
2012-03-30
W sprawozdaniu rocznym koncern PKN Orlen podał, że zysk sięgnął 2,36 mld zł wobec 3,2 mld zł zapowiadanych wcześniej.

Zysk operacyjny koncernu w 2011 r. wyniósł 2,07 mld zł i był słabszy o niemal 1,2 mld zł. Obniżenie wyniku firma tłumaczy efektem odpisów aktualizujących wartość majątku m.in. Anwilu, czeskiej grupy Unipetrol i litewskiej spółki Orlen Lietuva.

Zarząd Orlenu podjął decyzję, by nie wypłacać dywidendy,

Sama podałaś że jest zysk Nie wiem skąd to wzięłaś, ale podałaś. No to nie musiałem już szukać. Przez pomyłkę podałaś fragment o zysku a jednocześnie pisząc że ma straty? No to wklejasz nie poczytawszy uważnie? Wróć do swojego postu 26, aby się przekonać że to Amelia podała—a ja się ucieszyłem. Bo czy może być lepiej jak ktoś młóci tutaj o stratach—a podaje jakiś cytat o zysku?

Wpadłaś we własne sidła i sama filozofujesz jak lis we wnyku--podałaś nam jak na tacy cytat o ZYSKU. O zysku droga Amelio [szczęście Ty nasze:rolleyes: ] Ale kiedy dotrze do Ciebie to co sama podałaś?

Nie możesz przeboleć że nie mają strat? Nawet 2 miliardy piechotą nie chodzi. No to co jeszcze wymyślisz? Może że przewidywali 3 a zyskali "tylko" 2 miliardy? Najgorsze że nie potrafisz uznać swojego błędu.

Od tego zysku--to w Polsce Orlen też zapłaci podatek.

Kazik Wyłożę ci to jak chłop krowie na rowie;)

Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna posiada wiele rafinerii
w Płocku,
Trzebini,
Jedliczu,
trzy w Czechach
i w Możejkach na Litwie

Pyszczysz od dawna, że rafineria w Możejkach przynosi zyski,

A tutaj okazuje się, że nie rozumiesz czym jest rafineria w Możejkach a czym cały Koncern Orlen.


Wątpię czy jesteś w stanie to zrozumieć,
wiem to trochę skomplikowane,
nie każdy musi się znać na organizacji koncernów,
ale może nie besztaj innych z powodu własnego niezrozumienia.

To prawda Orlen przynosi zysk, który wypracowują pozostałe rafinerie i inne jednostki koncernu, ale Możejki go obniżają.

Być może, że teraz, po remontach w samej rafinerii, wynegocjowaniu przez Rząd PO umów na remont torów, dostęp do portów i rurociągu sytuacja zacznie się klarować i Możejki przestaną generować straty,
Niemniej jednak jest to najdroższa inwestycja w paliwa, która zwróci się za bardzo, bardzo długi czas.

To koniec w kwestii Możejek.

Jeżeli masz trochę honoru to podasz jednak link do wiarygodnego źródła mówiący o zyskach z
RAFINERII w MOŻEJKACH.

Kazik
09-10-2012, 18:20
Kazik Wyłożę ci to jak chłop krowie na rowie;)

Pyszczysz od dawna, że rafineria w Możejkach przynosi zyski,

A tutaj okazuje się, że nie rozumiesz czym jest rafineria w Możejkach a czym cały Koncern Orlen.


Wątpię czy jesteś w stanie to zrozumieć,
wiem to trochę skomplikowane,
To prawda Orlen przynosi zysk, który wypracowują pozostałe rafinerie i inne jednostki koncernu, ale Możejki go obniżają.
Jeżeli masz trochę honoru to podasz jednak link do wiarygodnego źródła mówiący o zyskach z
RAFINERII w MOŻEJKACH.
Można się zabić czytając Amelię.

Poco mam podawać link o zyskach Możejek--jak sama podałaś? W poście 26.

Co bajdurzysz o "pozostałych rafineriach?" Możejki dają zysk 2 miliardy. To za ubiegły 2011 rok. Co tu piszesz i domieszasz inne?

Wyłożyłem jak "wyłożę ci to jak chłop krowie na rowie"? To Twoje słowa [kulturalne???] patrz cytat-pierwsza linijka.

A na dodatek emanujesz "kulturą"--ale ja nie napiszę [jak Ty mi] że pyszczysz. A honoru to nie masz wcale. Myślisz że mnie zmęczysz?

Poczytaj 100 razy co napisałaś w poście 26--że jest zysk Możejek.

Mówi się "ośle , ośle sam pisałeś a przeczytać nie umiałeś" To tylko przysłowie. Ile razy pisać abyś poczytała własny post nr 26? str 2 a cytat drugi

Arti
09-10-2012, 18:51
:rolleyes: a po co były Orlenowi Możejki i kto dostarczał surowiec do rafinerii?

Hypatia
09-10-2012, 19:27
Stasieńko !
Czy wałkowanie na tym wątku, czwarty dzień z rzędu ''Możejek'' jest na pewno zgodne z tematem wątku ?!
Może by tak przenieść 38 % postów tego wątku do nowego - ''Możejki - sukces czy klęska ,kto zawinił ,czyja zasługa?''


A jak to jest z tym PiSem,wrócił już czy dopiero wraca ,no i bardzo mnie ciekawi skąd i po co ?!:rolleyes:

Jarosław II
09-10-2012, 19:31
A jak to jest z tym PiSem,wrócił już czy dopiero wraca ,no i bardzo mnie ciekawi skąd i po co ?!:rolleyes:
Hypatio, w takim popłochu spierniczali, że nie zdążyli posprzątać i chcą jeszcze wrócić na stare śmieci. :D :D

amelia
09-10-2012, 19:35
Stasieńko !
Czy wałkowanie na tym wątku, czwarty dzień z rzędu ''Możejek'' jest na pewno zgodne z tematem wątku ?!
Może by tak przenieść 38 % postów tego wątku do nowego - ''Możejki - sukces czy klęska ,kto zawinił ,czyja zasługa?''


A jak to jest z tym PiSem,wrócił już czy dopiero wraca ,no i bardzo mnie ciekawi skąd i po co ?!:rolleyes:

Hypatio:)
Sama decyduję o czym będę pisać:) :) - nie odgapiaj zachowań:)

Czyż nie jest interesujące jak wielbiciele PiSu rozumieją gospodarkę, jej sukcesy i porażki?
I słowo pisane?

Ta dyskusja pokazuje jak mogą być rozumiane przez elektorat PiSu pozostałe "porażki" Rządu.

Uważasz, że nie warto tego "rozumowania" eksponować?

amelia
09-10-2012, 19:42
Można się zabić czytając Amelię.

Poco mam podawać link o zyskach Możejek--jak sama podałaś? W poście 26.

Co bajdurzysz o "pozostałych rafineriach?" Możejki dają zysk 2 miliardy. To za ubiegły 2011 rok. Co tu piszesz i domieszasz inne?

Wyłożyłem jak "wyłożę ci to jak chłop krowie na rowie"? To Twoje słowa [kulturalne???] patrz cytat-pierwsza linijka.

A na dodatek emanujesz "kulturą"--ale ja nie napiszę [jak Ty mi] że pyszczysz. A honoru to nie masz wcale. Myślisz że mnie zmęczysz?

Poczytaj 100 razy co napisałaś w poście 26--że jest zysk Możejek.

Mówi się "ośle , ośle sam pisałeś a przeczytać nie umiałeś" To tylko przysłowie. Ile razy pisać abyś poczytała własny post nr 26? str 2 a cytat drugi

post 26Cytat:
Napisał kosiarz
Amelio Witam.

Jak tam Możejki Orlenu?

O wróciłeś na żer?

Pytasz o sztandarową inwestycję Kaczyńskich, ich największą chlubę?
Ciągle czkawką się odbija.

Ile nas, podatników przez te lata ta rafineria kosztowała dowiemy się za czas jakiś.
Wtedy gdy podliczy się wszystkie koszty.

Cytat:
Rafineria Orlen Lietuva zakończyła w środę kapitalny remont i wznawia produkcję paliw na pełnym planowanym poziomie - podała spółka w komunikacie na swojej stronie internetowej. Koszt remontu to 65 mln dol.

Cytat:
2012-03-30
W sprawozdaniu rocznym koncern PKN Orlen podał, że zysk sięgnął 2,36 mld zł wobec 3,2 mld zł zapowiadanych wcześniej. Zysk operacyjny koncernu w 2011 r. wyniósł 2,07 mld zł i był słabszy o niemal 1,2 mld zł. Obniżenie wyniku firma tłumaczy efektem odpisów aktualizujących wartość majątku m.in. Anwilu, czeskiej grupy Unipetrol i litewskiej spółki Orlen Lietuva.

Zarząd Orlenu podjął decyzję, by nie wypłacać dywidendy,

Cytat:
trzeba zrobić wszystko, żeby warunki pracy dla Możejek (...) spowodowały, iż Możejki nie tylko nie będą ciężarem, ale pozwolą także spłacić kredyt, jaki zaciągnięto w związku z zakupem"

Cytat:
2011-11-18
Orlen rozwiązał jeden z największych problemów swojej litewskiej rafinerii w Możejkach – wczoraj koncern podpisał z litewskim portem Klaipedos Nafta nową umowę na przeładunek produktów naftowych. Dotąd stawki przeładunkowe portu niekorzystnie wpływały na koszty logistyczne Możejek. Choć Orlen nie zdradza, o ile udało się obniżyć opłaty, to przyznaje, że kontrakt zawarty aż do 2024 r. rozwiązuje część kłopotów spółki na rynku litewskim.

__________________


Gdzie tam jest, ze to jest zysk Możejek?

Zapytaj Profesora Googla jaka jest różnica między zyskiem a zyskiem operacyjnym.

Lila
09-10-2012, 19:56
Stasieńko !
Czy wałkowanie na tym wątku, czwarty dzień z rzędu ''Możejek'' jest na pewno zgodne z tematem wątku ?!
Może by tak przenieść 38 % postów tego wątku do nowego - ''Możejki - sukces czy klęska ,kto zawinił ,czyja zasługa?''


A jak to jest z tym PiSem,wrócił już czy dopiero wraca ,no i bardzo mnie ciekawi skąd i po co ?!:rolleyes:

Na temat wątku nie masz nic do powiedzenia. Daj innym dyskutować.
Ja czytam z przyjemnością dyskurs Amelii z Kazikiem i wyraźnie tyczy on PiSu. Wtrącać się nie będę, bo za mało wiem.
Nie przepadam za takimi oto;

A jak to jest z tym PiSem,wrócił już czy dopiero wraca ,no i bardzo mnie ciekawi skąd i po co ?!

Hypatio, w takim popłochu spierniczali, że nie zdążyli posprzątać i chcą jeszcze wrócić na stare śmieci..

To nadaje się w kolejkę do geriatry.

Hypatia
09-10-2012, 20:39
Jesli dobrze zrozumialam to nie mam prawa wtracac sie w przebieg watku,takie prawo masz Ty i tylko Ty,

Lila
09-10-2012, 20:54
Jesli dobrze zrozumialam to nie mam prawa wtracac sie w przebieg watku,takie prawo masz Ty i tylko Ty,

Źle zrozumiałaś.
Nie masz prawa sterować dyskusją, w której nie bierzesz udziału. Nudzi? Nie czytaj.

Stasienko
09-10-2012, 20:59
Źle zrozumiałaś.
Nie masz prawa sterować dyskusją, w której nie bierzesz udziału. Nudzi? Nie czytaj.
Ja czytam, uważnie czytam;)

Zosia15
09-10-2012, 21:20
Zastanawiam się po co wasze kłótnie przecież to nie Wy dostaniecie zyski z rafinerii spokojnie ,spokojnie.

Jarosław II
09-10-2012, 21:26
Zastanawiam się po co wasze kłótnie przecież to nie Wy dostaniecie zyski z rafinerii spokojnie ,spokojnie.
Jak nie, jak tak, dywidendę z Orlenu mam zamiar dostać. Chociaż przez Możejki będzie mniejsza:D :D

Jarosław II
09-10-2012, 21:36
Stasieńko to jednak bardzo pokrzywdzony jest, bo nie może pisać na wątkach politycznych.:D :D

Lila
09-10-2012, 21:42
Zastanawiam się po co wasze kłótnie przecież to nie Wy dostaniecie zyski z rafinerii spokojnie ,spokojnie.

Zosiu, jakby Ci powiedzieć; my sobie tak rozmawiamy, coby nam język wirtualny nie zasechł. Jeśli by tak podchodzić do tego, to nawet na wątki kawkowe nie warto wchodzić,
bo kawę sobie trzeba zrobić samemu, aby smak poczuć.

Po to jest forum.

Zosia15
09-10-2012, 21:48
Co prawda to prawda ale mnie osobiście razi ten ostry ton dyskusji a tym którzy dostaną dywidendę gratuluję oby była jak najwyższa .Jarku a ja jednak myślę ,że to my tą dywidendę zapłacimy ale rządowi.

Jarosław II
09-10-2012, 22:05
Co prawda to prawda ale mnie osobiście razi ten ostry ton dyskusji a tym którzy dostaną dywidendę gratuluję oby była jak najwyższa .Jarku a ja jednak myślę ,że to my tą dywidendę zapłacimy ale rządowi.
Temu obecnemu czy temu co ma być od jesieni?:D Bo jak temu drugiemu to poproszę wcześniej i spinkalam.:D

Kazik
09-10-2012, 23:35
post 26

Gdzie tam jest, ze to jest zysk Możejek?

Zapytaj Profesora Googla jaka jest różnica między zyskiem a zyskiem operacyjnym.
Tak czy siak ten drugi [operacyjny] jest też na 2 miliardy. A sama w poście 26 podałaś cytat. Nie interesuje mnie skąd pobrałaś--ale go wkleiłaś.

Mają słuszność że Ci piszą o osobnym wątku. Chyba już wszyscy poczytali co tam wkleiłaś. Znowu napiszę że na str. 2 a post 26.

Ale Ty chyba jeszcze WŁASNEGO nie poczytałaś?

Ludzie ratujcie--bo pani mojżeszkowa chce mnie chyba sprowokować?

amelia
10-10-2012, 06:17
Ale Ty chyba jeszcze WŁASNEGO nie poczytałaś?

Ludzie ratujcie--bo pani mojżeszkowa chce mnie chyba sprowokować?


sprowokować?

oczywiście:D :D :D

do myślenia ;)

nie musisz tak od razu wierzyć w to co ci się wydaje, że przeczytałeś w postach lemingów.

Warto czasami powiedzieć "sprawdzam"

amelia
10-10-2012, 06:19
Temu obecnemu czy temu co ma być od jesieni?:D Bo jak temu drugiemu to poproszę wcześniej i spinkalam.:D

Dywidendę?

mogłeś akcji MOŻEJEK nie kupować;) ;) ;)

Jarosław II
10-10-2012, 08:41
Dywidendę?

mogłeś akcji MOŻEJEK nie kupować;) ;) ;)
Całe szczęście, że jeszcze są priwy.:D

Kazik
10-10-2012, 13:40
nie musisz tak od razu wierzyć w to co ci się wydaje, że przeczytałeś w postach lemingów.Warto czasami powiedzieć "sprawdzam"
Czy o sobie piszesz "leming"? Bo właśnie wyczytałem w Twoim poście nr 26 że piszesz o zysku. No to jak sama sobie zaprzeczasz, to jak tu dyskutować? Powiedziałem "sprawdzam". Robiłem kopię Twojego postu. A tam gdzie podajesz że jest zysk--to użyłem czcionki nr 5 i na czerwono.

Ale nie rozpoznajesz nadal swojej pisaniny. Idziesz w zaparte. Trudno. Ale wszyscy co chcieli to już tam zajrzeli. Warto Ci było stracić wiarygodność?

quasimodo81
12-10-2012, 23:10
Czy PiS wróci trudno powiedzieć ale gdyby nie PiS i Solidarność to PO nadal było by w neoliberalnym matriksie a tu czuć z miany. (rzad wybuduje żłobki, a przecież miał regulować wszystko zasrany rynek) :)

Hypatia
15-10-2012, 11:20
Wróci ,nie wróci ,pogadać można.
Dla przypomnienia(rok 2006 - sic !) ,jak to było z tym dzieleniem o którym dziś prezes grzmi i np z tą oceną marszy ulicznych biednego otumanionego tłumu,wrzasku po zwycięskich wyborach i prawie rządzących do spokojnego rządzenia.
http://www.youtube.com/watch?v=N0j65-m-RgM
No proszę ,już w 2006 była jakaś tajna prawda znana tylko PiSowi. Już w 2006 roku bez Smoleńska ........a szkoda mówić ,jaki koń jest każdy widzi !:cool:
Kalemu ukraść ,to zły uczynek,Kali ukraść......
Trudno znaleźć w polskiej polityce drugą tak obrotową partię - PSL daleko ,daleko w tyle - i drugiego takiego polityka. Polityka bez twarzy i zasad.

Ps.Swoją drogą ,jak na inteligenta z Żoliborza strasznie dużo błędów językowych,no i ten ciepły tembre głosu z którego przebija wola pojednania - zaraz ,zaraz ,bo się pogubiłam ,to było przed wypowiedzeniem wojny polsko- polskiej ,czy po . A może to była I wojna PP ,a teraz to już II lub III ? Najważniejsze ,że prezes mówi obecnie ,że trzeba ją zakończyć. A potem można zacząć IV,V .........

Ojanna
15-10-2012, 11:53
PiS = prawda i sincefiction. Nigdy nie wygrają wyborów. Wyniki sondaży to jakaś manipulacja, może po to by tych zajętych pracą i ratowaniem gospodarki zmobilizować? Nie znam nikogo, kto zmieniłby poglądy. Większość, nawet ci rozczarowani zagraniami PO, twierdzi, że nie ma alternatywy i takie są fakty. Nie sincefakty ;)

Jeśli jednak wyniki sondaży są prawdziwe, to też dobrze. Dobrze wiedzieć jaki procent społeczeństwa jest zakażony, można się zabezpieczyć przed epidemią.

wujek
15-10-2012, 12:36
Zamiast nagabywać znajomych Zenn,zainteresuj się bardziej najnowszą historią swojej ojczyzny.Jak pokazuje ona,ludzie w swojej masie generalnie mają w czterech literach kto nimi rządzi."Socjalizm tak,wypaczenia nie".Czy to hasło coś Ci mówi?Puszczają mu nerwy kiedy zaczyna brakować w portfelu a i skąpo zaczyna być na talerzu.
Słusznie kombinujesz.Takie czasy,że trzeba pilnować, by paszport się nie przeterminował a i jakąś rozsądną wizę odpowiednio wcześnie należy załatwić.To najlepsza szczepionka przed zarazą

Ojanna
15-10-2012, 13:10
Dzięki za rady, Drzazgo :cool:


Jest taka pieśń kościelna, piosenka właściwie: Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi itd.

Przyczepiła się dziś do mnie i nucę pod nosem nie wiedzieć czemu, bo z kościołem mi ostatnio nie po drodze i w dodatku mylę tekst, wychodzi tak: pan prezes już się zbliża, już puka do mych drzwi :icon_eek: aż się przestraszam :D Może cietrzewki okropniczki pisowe sobie zanucą dla złagodzenia obyczajów?

wujek
15-10-2012, 14:07
Zawsze do usług,Zenn.
Kłopoty z tekstem pieśni,którą dziś nucisz,to nie może być przypadek.To ważny sygnał z pewnością jest.Na Twoim miejscu bym go nie lekceważył.Musiałaś coś słyszeć o tzw.percepcji poza zmysłowej.Nostradamus i te okolice,rozumiesz.
Ja osobiście traktuję Twoje wynurzenia jako ostrzeżenie.

Jarosław II
15-10-2012, 14:28
Dzięki za rady, Drzazgo :cool:


Jest taka pieśń kościelna, piosenka właściwie: Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi itd.

Przyczepiła się dziś do mnie i nucę pod nosem nie wiedzieć czemu, bo z kościołem mi ostatnio nie po drodze i w dodatku mylę tekst, wychodzi tak: pan prezes już się zbliża, już puka do mych drzwi :icon_eek: aż się przestraszam :D Może cietrzewki okropniczki pisowe sobie zanucą dla złagodzenia obyczajów?

Niby to samo ale nie do końca, Tą pieśń się śpiewa tuż przed przyjęciem Eucharystii. Nie ma to jednak nic wspólnego z tym osobnikiem, bo to jednak inna miłość. http://wgrywacz.pl/images/319bez_tytu_u9.bmp

Lila
15-10-2012, 15:58
Niby to samo ale nie do końca, Tą pieśń się śpiewa tuż przed przyjęciem Eucharystii. Nie ma to jednak nic wspólnego z tym osobnikiem, bo to jednak inna miłość. http://wgrywacz.pl/images/319bez_tytu_u9.bmp

POkemony nie muszą tego wiedzieć. Może bardziej adekwatna będzie pieśń, której początek brzmi;
Ile jest we mnie człowieka
Nowoczesności i humanizmu
A ile jest we mnie bestii
Ile dzikości i atawizmów

Za miłosć i pokój, niech będzie nagroda
Za hańbę i zło, kara i gniew
Niech zyskuje kto oddaje, traci kto odbiera
Życie za życie, śmierć za smierć.

Tobie Jarku miły pewnie to się skojarzy z kodeksem Hammurabiego, ale sam powiedz, czyż to nie sprawiedliwe prawo, każące płacić okiem za oko i zębem za ząb.
A mogłaby być zapłata - dwoje oczu za jedno oko,
i cała szczęka za jeden ząb, którą to zapłatę gorliwie egzekwowano w czasach nowożytnych.

ps. Jareczku, jeszcze się na mnie gniewasz?:redface: :redface: :D

Lila
15-10-2012, 17:12
Wolałbym być wybitnym spawaczem,
niż wiecznie bezrobotnym politologiem- rzekł był dzisiaj Tusk Donald.

Słusznie. Obciachu ciąg dalszy.
WUC obśmiał właśnie swoich wyborców, młodych i wykształconych z wielkim miast.
Wyraźnie dał im do zrozumienia, że ich wykształcenie jest o ''kant d....y rozbić'', a siła jest w spawaczach i monterach, których posłano w diabły poprzez likwidację szkolnictwa zawodowego.
Na koniec wyskoczył jak Filip z konopii z komentem,
że ''trzeba wrócić do realizmu''.
Czyli do tej pory Bąk latał w obłokach pompując system kształcenia socjologów, politologów i psychologów ( młode Bąki, progenitura Bąka starego),
a teraz spadł na ziemię i odwłok potłukł??

wujek
15-10-2012, 17:31
W ostateczności -jak przykład p.premiera wskazuje -profesja alpinisty miejskiego,również stwarza niezłe życiowe perspektywy.

Hypatia
15-10-2012, 17:45
ps. Jareczku, jeszcze się na mnie gniewasz?:redface: :redface: :D


Litości ,co to jest ? :icon_eek:
Kącik złamanych serc ?:icon_eek:

quasimodo81
17-10-2012, 16:52
Wolałbym być wybitnym spawaczem,
niż wiecznie bezrobotnym politologiem- rzekł był dzisiaj Tusk Donald.

Słusznie. Obciachu ciąg dalszy.
WUC obśmiał właśnie swoich wyborców, młodych i wykształconych z wielkim miast.
Wyraźnie dał im do zrozumienia, że ich wykształcenie jest o ''kant d....y rozbić'', a siła jest w spawaczach i monterach, których posłano w diabły poprzez likwidację szkolnictwa zawodowego.
Na koniec wyskoczył jak Filip z konopii z komentem,
że ''trzeba wrócić do realizmu''.
Czyli do tej pory Bąk latał w obłokach pompując system kształcenia socjologów, politologów i psychologów ( młode Bąki, progenitura Bąka starego),
a teraz spadł na ziemię i odwłok potłukł??Lilo święte słowa widać ze to klasa robotnicza wraca do łask. Pogardzane do tad szkoły zawodowe okazały się niezastąpione. Kiedyś to Polacy stawiali osiedla w Libii, drogi w Iraku a dziś??? Na zmywaku po socjologii. Dobrym rozwiązaniem był system 8 klasowy szkoły podstawowej a następnie 4 lotnia szkoła zawodowa czy 5 letnie technikum ale cóż wygrały reformy...

Jarosław II
17-10-2012, 18:11
Lilo święte słowa widać ze to klasa robotnicza wraca do łask. Pogardzane do tad szkoły zawodowe okazały się niezastąpione. Kiedyś to Polacy stawiali osiedla w Libii, drogi w Iraku a dziś??? Na zmywaku po socjologii. Dobrym rozwiązaniem był system 8 klasowy szkoły podstawowej a następnie 4 lotnia szkoła zawodowa czy 5 letnie technikum ale cóż wygrały reformy...
Nie reformy wygrały tylko NIEWIEDZA. Przecież na zmywak nie potrzeba się pchać na socjologię (nie mylić z socjalem) lepiej po podstawówce pójść na kurs spawacza i zarabiać 10 "ojro" na godzinę.:D Spróbuj tym twardogłowym to "wytłumoczyć":D Ja chętnie bym wysłał albo u siebie na warsztatach przyuczył na tokarza, frezera ale mi się nie chce, bo ja wyuczę a on potem ucieknie,( jak uciekli wózkowi których wysłałem na kurs i nawet zapłaciłem za badania psycho) wolę zatrudniać emerytów więcej umieją a nie uciekną a jak braknie to przyjmę z Ukrainy, ale co się będę tym martwił jak już będę w niebie.:D :D W każdym razie na brak fachowców nie narzekam, BO PŁACĘ.:D

Lila
17-10-2012, 19:10
He he, a to ci ewenement. :) Pracodawca i płaci.:)
A niby ma jakieś inne wyjście?

wujek
17-10-2012, 22:51
A to znacznie się różnisz od swoich kolegów - pracodawców, Jarosławie. Większość z nich bowiem tylko udaje,że płaci i ma za złe pracobiorcom,że oni udają,że pracują.

Jarosław II
17-10-2012, 23:09
A to znacznie się różnisz od swoich kolegów - pracodawców, Jarosławie. Większość z nich bowiem tylko udaje,że płaci i ma za złe pracobiorcom,że oni udają,że pracują.
No właśnie, dlatego jestem zadowolony z podstawowej części załogi. Dla mnie liczy się lojalność i zaangażowanie pracowników, wtedy obydwie strony są zadowolone. Wielu z nich przechodziło przez wszystkie szczeble kariery. Natomiast nie sprawdzili się pracownicy "z zewnątrz" na najbardziej odpowiedzialne stanowiska kierownicze. Podejrzewam, że w poprzedniej pracy też się nie sprawdzali.:D

amelia
01-11-2012, 07:44
takie sobie skojarzenia z krwawą historią:mad:

"Wzywam wszystkich chętnych na wyjazd, abyśmy hasło tegorocznego marszu 'Odzyskajmy Polskę' potraktowali dosłownie. Szykujmy się na przewrót i zamieszki w tym dniu, a w ich konsekwencji na zajęcie budynków rządowych. Nie ma już odwrotu" - napisał radny.
"Oczywiście, że nie podpalajmy przypadkowych samochodów. Nie możemy być tak nieodpowiedzialni. Szkoda paliwa. Podpalajmy jedynie wozy transmisyjne reżimowych mediów. Przynajmniej do chwili, gdy nasi siepacze nie opanują gmachu telewizji".



Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12774271,Radny_PiS_szykowal_zamach_stanu__ _Zartowalem_.html#ixzz2Ax0NfBwD

maja59
01-11-2012, 08:24
Myślę, że ten apel trafi na podatny grunt, nic tak nie cieszy jak udana awantura, kije bejsbolowe w łapkach, kaptury na łysych pałach, szaliki na dziobach, ładnie palące się auta "reżimowych" telewizji. A podobno to był tylko "żart", że kiepski to przecież nie wina autora, który nie wie co pisze i co z tego może wyniknąć. Biedaczek umysłowy. Czyżby też coś miał wspólnego z trotylem lub nitrogliceryną? Pewnie tak, najwyższy czas odreagować rozpacz i żałobę:( .

pluto37
01-11-2012, 19:37
......A podobno to był tylko "żart", że kiepski to przecież nie wina autora, ....:( .

Uoj! Koalo!
Nie słyszałaś jak Kaczyński z całą świtą świtem dopiero co żartowali po tym jak literki poskładali w prawdomównej Rzepie?
Nikt tak od sześciu lat nie żartuje jak Zbawiciel Żoliborski.
A jak jeszcze procha walnie, to Palikot z Wojewódzkim moga dorabiać za przedszkolaki.
Nie wiem jak Ty, ale ja miałem ubaw po pachy kiedy DonKaczore wyciagnął z kapelucha królika imieniem Gliński i powiedział, że to ....premier:D :D :D

Ada 33
10-12-2012, 16:15
Nie wiem jak Ty, ale ja miałem ubaw po pachy kiedy DonKaczore wyciagnął z kapelucha królika imieniem Gliński i powiedział, że to ....premier:D :D :D

A co masz przeciw tej kandydaturze?
I dlaczego tak cię rozbawił ten fakt?
Nie rozumiem.:confused:

maja59
10-12-2012, 19:21
A co masz przeciw tej kandydaturze?
I dlaczego tak cię rozbawił ten fakt?
Nie rozumiem.:confused:
Myślę, że rozbawia fakt dzielenia skóry na całkiem żywym i w dobrej kondycji będącym niedźwiedziem:) . Na razie premierem jest Donald Tusk. Za parę lat następne wybory, jak PiS wygra to desygnuje na premiera kogo zechce, np. prof. Glińskiego. Mam nadzieję, że nie podzieli losu premiera Marcinkiewicza.

pluto37
10-12-2012, 20:22
A co masz przeciw tej kandydaturze?
I dlaczego tak cię rozbawił ten fakt?
Nie rozumiem.:confused:

Bo śmiszne jest kiedy niby rozsądny facet a daje sie nabrać na plewy i udaje premiera desygnowanego do tworzenia rządu i poważnie opowiada jak to podjął sie ...MISJI:) :) :) :)
I że prowadzi rozmowy z "ekspertami" od czegoś i kandydatami na ministrów.
Tajne i przez poufne na dodatek.
I to te tajne rozmowy się ciągną jak stara guma od babcinych pantalonów, bo juz ze cztery razy omc premier miał być zgłoszony na premiera i tylko chyba przez jakieś niedopatrzenie do tej pory nie mamy zamiennika Tuska.
A za to taki smiszny i nieduży błazen chodzi po ludziach i opowiada co to nie bedzie jak PiS dojdzie władzy:) :) ...choć imć Gliński ma byc premierem fachowcem.
Nie wiem czy zauważyłaś ale właśnie jest debata nad budżetem w przyszłym roku. Zamiast królika z kapelusza który musiałby ten budżet realizować w sejmie klepie na jego temat niejaka Szydło, a nie "bezpartyjny fachowiec":)
I co by sie wiecej nie nasmiewac, to powiem, ze równie dobrze tym bezpartyjnym i technicznym premierem mogłabyś Ty, albo Myszka MIKI:D :D :D
I to byłoby równie powazne jak w przypadku Glińskiego.
I na koniec powiem Ci, ze okoliczne wiejskie kobity na ryneczku opowiadały, ze ponoć kuń u ich sasiadki padł ze śmichu kiedy przez przypadek pokazano mu kandydata na niezależnego kandydata z wora Zabawiciela ze Żoliborza.
Jeśli tak było, to miał prawo, bo to smiszny "premier" jest.

Ada 33
10-12-2012, 21:24
Sprawdzałam parę razy czy aby nie weszłam do komediowego wątku, ale nie.
Smutne,że sprawy Polski tak cię bawią.
Chciałoby się powiedzieć: śmiej się pajacu....
wiem,że nie wypada,ale jak zostałam zrównana
z Myszką Miki, to i zasady savoir-vivre mnie nie obowiązują.
Trudno więc prowadzić dyskusję w takim tonie.
Dziękuję ci jednak za wyjaśnienie.

Honoratka
10-12-2012, 22:31
I na koniec powiem Ci, ze okoliczne wiejskie kobity na ryneczku opowiadały, ze ponoć kuń u ich sasiadki padł ze śmichu kiedy przez przypadek pokazano mu kandydata na niezależnego kandydata z wora Zabawiciela ze Żoliborza.
Jeśli tak było, to miał prawo, bo to smiszny "premier" jest.

No popatrz pan, niby taki Ynteligent a z babami wiejskimi na targowisku dyskutuje o polityce.
Dziadziuś w przydeptanych trepkach podreptał po trzy marchewki na obiadek ROTFL

pluto37
11-12-2012, 06:16
No popatrz pan, niby taki Ynteligent a z babami wiejskimi na targowisku dyskutuje o polityce.
Dziadziuś w przydeptanych trepkach podreptał po trzy marchewki na obiadek ROTFL
No! Skoro z tobą, to czemuś taka zdziwiona???
Czyżbyś uważała, że wiejskie baby tak głupie są, że między sobą gadać o ulubionych sąsiadach nie potrafią.
I opowiedz cos o własnym dziadziusiu? W delie był odzian i safiany? Czy był za panisko co to boso przez rżysko, bo przydeptać trepków nie miał okazji?

Honoratka
11-12-2012, 13:10
Mojego Dziadziusia to Ty nie tykaj.
W styczniu 40 r nasi kochani sąsiedzi wywieźli Go na Kołymę, gdzie spędził w "luksusowych" warunkach całe 3 lata, aby potem piechotą przedzierać się do Armii Andersa.Przeszedł cały szlak bojowy do Monte Cassino, gdzie został ranny( stracił nogę )
i do 46 przebywał w Anglii.Był na tyle nieostrożny, że w 46 wrócił
do Polski i tu Go dopadli.Jako kapitalistyczny szpion został zamordowany w 56.Gdzie Tobie do niego ROTFL

pluto37
11-12-2012, 15:36
Mojego Dziadziusia to Ty nie tykaj.
W styczniu 40 r nasi kochani sąsiedzi wywieźli Go na Kołymę, gdzie spędził w "luksusowych" warunkach całe 3 lata, aby potem piechotą przedzierać się do Armii Andersa.Przeszedł cały szlak bojowy do Monte Cassino, gdzie został ranny( stracił nogę )
i do 46 przebywał w Anglii.Był na tyle nieostrożny, że w 46 wrócił
do Polski i tu Go dopadli.Jako kapitalistyczny szpion został zamordowany w 56.Gdzie Tobie do niego ROTFL

To dziadziuś porządny i przyzwoity człowiek był. Szkoda, że na wnuczkę nie padło.
Wniosek powinien dla ciebie być prosty, zeby dziadków z lasu nie wywoływać.

Lila
11-12-2012, 16:07
Mojego Dziadziusia to Ty nie tykaj.
W styczniu 40 r nasi kochani sąsiedzi wywieźli Go na Kołymę, gdzie spędził w "luksusowych" warunkach całe 3 lata, aby potem piechotą przedzierać się do Armii Andersa.Przeszedł cały szlak bojowy do Monte Cassino, gdzie został ranny( stracił nogę )
i do 46 przebywał w Anglii.Był na tyle nieostrożny, że w 46 wrócił
do Polski i tu Go dopadli.Jako kapitalistyczny szpion został zamordowany w 56.Gdzie Tobie do niego ROTFL

Honor jemu, hańba mordercom.
A także ich spadkobiercom.

Honoratka
11-12-2012, 17:11
A ja myślę Lilu, że ci spadkobiercy to gorsi od tamtych morderców:mad:

Lila
11-12-2012, 17:19
Też tak myślę. Z tym, że zabijają pogardą i nienawiścią.

Lila
15-02-2016, 17:06
Czekaliśmy, czekaliśmy i proszę, doczekaliśmy się.
Oczywiście jeszcze długa droga i trochę czasu, ale nareszcie jest "słoneczko w tunelu";

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/572677,Nowy-sondaz-PiS-tuz-za-Platforma

http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/74/02/7402171d7e8217d10485ee6e3f4ce67d.jpg

pięknie to wygląda...tendencje potwierdzają także inne ośrodki badań. Cieszy mnie też spadek notowań przydupasa Tuska, Palikota.

Polska się budzi! Na pohybel lewakom! PO - prlowskim sierotom!


No proszę, jaki Prorok u nas pisał.:D

PiS wrócił i jest na pohybel.

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie sędziego Wojciecha Łączewskiego, który miał w internecie uzgadniać taktykę przeciw rządowi PiS z osobą podszywającą się pod dziennikarza Tomasza Lisa - dowiedział się reporter „Wiadomości” TVP1 Bartłomiej Graczak. Sędzia stawił się w prokuraturze.

Brak weryfikacji systemu sprawiedliwości odbija się czkawką.

PS. ''Kosiarzu'' co się z Tobą dzieje?

Lila
15-02-2016, 17:11
Ja nie akceptuję,jednakże uważam ,że powrót PiS do realnej władzy ,to najgorsze co Polskę może spotkać .
Katastrofa do potęgi 7 !


Na szczęście szansa na to jest taka,jak 1:7 !
Mogą wygrać wybory ,ale nie ma takiej partii ,która zaryzykuje mariaż z nimi,po to ,by po miesiącu miodowym pójść pod topór ! :D


Wspomnijmy to jeszcze raz.
:D :D

Po co mariaż z byle kim?

Mar-Basia
15-02-2016, 17:14
No proszę, jaki Prorok u nas pisał.:D
PiS wrócił i jest na pohybel.
Lila, takie transparenty to tylko na KODowskich manifestacjach trzymaja. Nie zapominaj, ze KOD to nie cala Polska. Nie bylabym taka szybka z tym pohybelem.
A to, ze hejterow z PO mamy wszedzie, nie trzeba byc laureatem nagrody Nobla aby o tym wiedziec.:rolleyes:

PS. ''Kosiarzu'' co się z Tobą dzieje?[/QUOTE]
No wlasnie, gdzie jest Kosiarz? Przydalby sie na forum.:)

Lila
15-02-2016, 17:18
Lilo święte słowa widać ze to klasa robotnicza wraca do łask. Pogardzane do tad szkoły zawodowe okazały się niezastąpione. Kiedyś to Polacy stawiali osiedla w Libii, drogi w Iraku a dziś??? Na zmywaku po socjologii. Dobrym rozwiązaniem był system 8 klasowy szkoły podstawowej a następnie 4 lotnia szkoła zawodowa czy 5 letnie technikum ale cóż wygrały reformy...

Następny co zniknął.:)

I wróci ten system, wróci.

Lila
15-02-2016, 17:20
Lila, takie transparenty to tylko na KODowskich manifestacjach trzymaja. Nie zapominaj, ze KOD to nie cala Polska. Nie bylabym taka szybka z tym pohybelem.
A to, ze hejterow z PO mamy wszedzie, nie trzeba byc laureatem nagrody Nobla aby o tym wiedziec.:rolleyes:

PS. ''Kosiarzu'' co się z Tobą dzieje?
No wlasnie, gdzie jest Kosiarz? Przydalby sie na forum.:)[/QUOTE]

To był przyjaciel Kazika. Dla mnie nieodżałowanego.

Honoratka
15-02-2016, 17:22
Całe szczęście że wrócił Pis i niech wreszcie rozpirzy to poubeckie towarzystwo!
https://marucha.wordpress.com/2016/02/11/prokuratorzy-chronili-seryjnego-morderce/

Lila
15-02-2016, 17:28
Basiu, nie znęcaj się nad KODem, bo jednak żal seniorów gdy przebierając nogami, chociaż nogi są resortowe.:D

Nie bardzo mam ochotę do pisania, więc posłużę się panem Osiejukiem Krzysztofem, autorem paru dobrych książek.

Wczoraj kierownictwo KOD-u, korzystając z tak zwanych Walentynek postanowiło może nieco odmłodzić przekaz, zachęcając do zademonstrowania przeciwko nowej władzy tych, którzy w powszechnej opinii najbardziej przeżywają owo święto, a więc młodzież i dzieci. No i tu znów stało się coś dla wielu, a już na pewno dla samych organizatorów, nieoczekiwanego. Oto bowiem niemal każdy z eventów, z którego relację przynajmniej ja miałem okazję obejrzeć, zgromadził głównie ludzi starszych, którzy i tu znowu wyglądali bardzo egzotycznie, machając serduszkami, balonikami, tabliczkami z napisem „Kocham KOD”.
Owszem, w pewnym momencie przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu pojawili się jacyś młodzi ludzie, rozdający ulotki informujące o rocznicy powstania Armii Krajowej, ale przy akompaniamencie okrzyków: „Precz z faszyzmem!” zostali przepędzeni przez starszych państwa z serduszkami i lizakami z napisem „KOD”, którzy następnie wzięli się za ręce i zaczęli w podskokach wirować.
Na zakończenie jeszcze tylko zobaczyliśmy troje dzieci – jak rozumiem wnuków paru z demonstrantów – z tabliczką : „Jesteśmy UB-owcami w trzecim pokoleniu” i demonstracja się zakończyła.

.....

Otóż moim zdaniem przyczyną tej porażki jest to, że dzisiejsi organizatorzy KOD-ów to są ci sami ludzie, którzy jeszcze pięć lat temu, jako ludzie stosunkowo młodzi, sikali na te znicze i wzywali do zamordowania Kaczyńskiego, i oni właśnie, nie zauważywszy, że przez czas, który właśnie minął, zostali fatalnie zdziesiątkowani i tak naprawdę z tamtego napięcia nie zostało już nic, uznali, że owa metoda czarnego pikniku zadziała dziś tak samo skutecznie, jak zadziałała wtedy. Swoją drogą, oni tak naprawdę nie znają nic innego. Oni nigdy nie mieli w sobie wystarczająco dużo owej refleksyjnej powagi, którą mogliby wykorzystać do skutecznego zorganizowani dorosłych przeciwko młodzieży. Inna sprawa, że to może zresztą lepiej i dla nich i dla nas, bo tak jak jest, wywołali u nich dziś wyłącznie wzruszenie ramion. Gdyby nie daj Boże jeszcze udało im się stworzyć jakąś iluzję powagi, wzbudziliby taką złość, że jeszcze któryś z nich oberwałby kamieniem, albo kawałkiem kija. I to by poszło na konto PiS-u, albo co gorsza, pana Prezydenta. A tego byśmy nie chcieli, prawda?

Czyli faktycznie ziółka na przerost prostaty.

http://osiejuk.salon24.pl/696605,czy-demonstracje-kod-to-ukryta-reklama-ziolek-na-lagodny-przerost-prostaty

Im więcej demonstracji, tym bardziej PiS szybuje.

40 procent przy 15 PO.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tns-polska-wsrod-zdeklarowanych-wyborcow-40-proc-na-pis-15-proc-na-po/82mclb

:D

Ani słowa na KOD. Kocham KOD .<3 <3 Tak pracują wydajnie.:D

Mar-Basia
15-02-2016, 17:44
Basiu, nie znęcaj się nad KODem, bo jednak żal seniorów gdy przebierając nogami, chociaż nogi są resortowe.:D
Lila, gdziezbym smiala? Co prawda balonikow nie bede puszczac, serduszek tez nie przyklejac - zostawiam to "mlodszym" stazem.
Nie bardzo mam ochotę do pisania, więc posłużę się panem Osiejukiem Krzysztofem, autorem paru dobrych książek.
Nie da sie na sile zrobic wszystkim wody z mozgu. Ci co pracuja spolecznie - wiedza o tym, a ci co ponoc zawodowcy - musza sie wykazac. :D :D

Im więcej demonstracji, tym bardziej PiS szybuje.
40 procent przy 15 PO.
Nie badz okrutna.:D :D :D

Ani słowa na KOD. Kocham KOD .<3 <3 Tak pracują wydajnie.:D

Psttt....niech pracuja.

PS. Na temat rozowych balonikow. Przypomniala mi sie nasza wizyta w Bombaju (Mumbaju) gdzie na ulicach przyportowych mozna zauwazyc wielu sprzedawcow ogromniastych kolorowych balonow. Przewazaja rozowe. Okazuje sie, ze jest to sposob na reklame prezerwatyw. Kupisz balon dostaniesz balonik-prezerwatywe.<3

Mar-Basia
15-02-2016, 17:51
Podoba sie czy nie - jednak rzad PiSowski wprowadza zmiane za zmiane. Trzeba bedzie preparowac nowe transparenty. :rolleyes:

Szykują się ważne zmiany dla deweloperów. Kupujący mieszkania się ucieszą

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że w końcu udało się wprowadzić zapis, który chroni kupujących mieszkania przed upadłością banków - cieszy się w rozmowie z money.pl Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Najciekawsze jest to, ze obecne zmiany na Polsce wymusiła właśnie Unia Europejska. Nakazała ona krajom członkowskim dostosowanie swoich przepisów do dwóch dyrektyw unijnych: w sprawie systemu gwarancji depozytów oraz w sprawie prowadzenia działań naprawczych w odniesieniu do instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oswiadczenie-majatkowe-krzysztofa-landy-po,158,0,2019998.html

Mar-Basia
15-02-2016, 18:08
Niepokojace to wszystko.

Prokuratorzy chronili seryjnego mordercę?
https://marucha.wordpress.com/2016/02/11/prokuratorzy-chronili-seryjnego-morderce/

Lila
15-02-2016, 18:14
Nie chce mi się wierzyć. Matki już nie ma na liście Prokuratury Apelacyjnej.

Swoją drogą strasznie mi żal właśnie matki. Była taka dumna ze swojego Kajtusia, ukochanego wnuczka dziadków.

To jest straszne, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć co ulęgnie się w głowie człowieka.
Przypominam sobie Karola Kota z Krakowa, z dobrej prawniczej rodziny. Po jego egzekucji pobrano mózg do zbadania; był po prostu chory fizycznie.

Lila
15-02-2016, 18:38
Najnowszy sondaż to dowód na to,
że międzynarodowa nagonka naprawdę działa! :)

Przecież pisałam o tym do znudzenia. Taki mamy charakter, my Polacy.
Nie mam na myśli Targowicy.

Mar-Basia
15-02-2016, 18:42
Ciekawe.

Dziś podczas manifestacji widzę, często w pierwszych szeregach, polityków. Tych, którzy pełniąc niedawno funkcje w administracji, gubili moje pisma albo odmawiali mi dostępu do informacji publicznej. To paradoks, że w obronie demokracji występują chętnie dziś także ci, którzy zasady demokracji naruszali


Zrodlo: Gazeta Prawna

Lila
15-02-2016, 18:43
Platforma Obywatelska zablokuje zmianę konstytucji dotyczącą ochrony dobrego imienia Polski.
Tak deklaruje poseł PO Michał Szczerba.

Jaka piękna katastrofa a życie nic nie nauczyło.
Aż niewiarygodne, że naprawdę kładą się na plecach i przesuwają sami po sobie pług.

SAMOZAORANIE :LOL:

Lila
15-02-2016, 18:47
Ciekawe.




Zrodlo: Gazeta Prawna


Tygodnik ''Solidarność'' rozszyfrowuje skrót.

http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/a/14531/k-o-d--czyli-komunista-ormowiec-donosiciel.html

:D

Mar-Basia
15-02-2016, 19:10
29 stycznia odbyła się uroczysta premiera książki Mateusza Wyrwicha "Obozy pogardy. Komunistyczne obozy represji w Polsce 1944-1956".

img]http://www.klub.senior.pl/galeria/images/3609/large/1_obozy_pogardy.jpg[/img]


"Obozy pogardy" to wstrząsające studium okrucieństwa, w którym opisano losy Polaków zesłanych do obozów pracy na terytorium naszego kraju. Przebywali w nich niepełnoletni, starcy, kobiety w ciąży, matki z niemowlętami... Idea organizowania w Polsce obozów w miejsce hitlerowskich sięga okresu II wojny światowej: w 1944 r. obóz pracy utworzono w poniemieckim obozie na Majdanku, a w 1945 r. – w Auschwitz, wspólnie z ludnością niemiecką. Tuż po zakończeniu wojny wiele byłych obozów niemieckich zyskało miano obozów karnych. Jednostki NKWD miały nieograniczone uprawnienia do aresztowania potencjalnych przeciwników politycznych; osadzały ich w obozach na Majdanku, w Oświęcimiu, Rembertowie, Mysłowicach…, aby w końcu część z nich wywieźć w głąb ZSRR. Szacuje się, że w wyniku tych działań zginęło ponad 100 tys. ludzi. Obozy te wzorowane były na radzieckich i niemieckich, ogradzano je drutami kolczastymi podłączonymi do prądu. Praca w nich trwała po 12–16 godzin na dobę. Pracowano również w niedzielę. Jednym z elementów represji było „dozowanie“ więźniom pożywienia. W książce ukazano historię systemu represji, o której autor pisze: „Dziś żyje już niewielu ludzi, którzy byli więźniami obozów komunistycznych w Polsce. Kilka tysięcy. Może mniej. Odeszli koleją ludzkiego losu. Z tych, którzy żyją, wielu nie chce opowiadać o tym, co przeszli. Trwa w nich lęk“.

Mateusz Wyrwich: Komunistyczne obozy represji w Polsce 1944-1956
https://youtu.be/uF7tAGuOg3A

Lila
15-02-2016, 19:27
Kaczyński w szpitalu. TEN Kaczyński.

Jak sądzisz Basiu, czy ci co mu życzyli długiego konania
położą się dziś spać w podniecająco- radosnym nastroju?

Mar-Basia
15-02-2016, 19:27
Wywiad z Prezydentem A.Duda


W ostatnich miesiącach została przeprowadzona zakrojona na dużą skalę akcja propagandowa mająca na celu zburzenie dobrego wizerunku Polski. Mówiono po prostu nieprawdę na temat tego, co się w naszym kraju dzieje. Jest to związane z tym, że pewna grupa ludzi w Polsce nie chce się pogodzić ze zmianą władzy i z tym, że demokratyczna decyzja wyborców nie jest po ich myśli. A ponieważ mają duże wpływy w zachodnich mediach i wśród zachodnich polityków, wykonują robotę, która szkodzi Polsce. Oni chcą odwrócić ten demokratyczny wybór. Jedynym wyjściem jest prowadzenie spokojnej polityki dialogu właśnie poprzez wyjaśnienie rzeczywistej sytuacji w naszym kraju, bo wielu polityków na zachodzie Europy widzi obraz nieprawdziwy i wykrzywiony. Jeśli zaś chodzi o standardy demokratyczne poprzedniej władzy, to właśnie „Wprost” jest tego przykładem. To na waszą redakcję miał miejsce najazd ABW i tam miała miejsce słynna bitwa o laptopa. Wówczas ci sami ludzie na Zachodzie nie mówili o łamaniu standardów, niszczeniu mediów i wolności prasy. Dziś, gdy tego rodzaju sytuacji nie ma w naszym kraju, mówi się o naruszaniu wolności mediów. Dziś każdy może wyrażać swoje zdanie i nie jest za to w żaden sposób piętnowany – mamy demonstracje, swobodne wypowiedzi polityków i dziennikarzy w mediach prywatnych i publicznych.

Nie będzie jednak łatwo prowadzić polityki ekspansywnej, jeśli problem trybunału nie zostanie rozwiązany w kraju w sposób kompromisowy. To piętno zawsze gdzieś zostaje.


Myślę, że gdyby nie ta sprawa, to jakaś inna byłaby pretekstem do ataku. Była przecież kompromisowa propozycja przedstawiona przez premier Beatę Szydło i ona została odrzucona przez opozycję. Opozycja żyje dziś z tego konfliktu i najwyraźniej nie jest w jej interesie, by doszło tu do jakiegokolwiek porozumienia. Lepiej potrząsać tą sprawą i chyba tak się dzieje.


Cały wywiad można przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost”, który trafił do kiosków w poniedziałek, 15 lutego 2016

Mar-Basia
15-02-2016, 19:37
Lila, p.Kaczynski nigdy nie kryl sie z tym, ze cierpi na powazna alergie. Wszystkie zmiany klimatyczne: wiosna/zima...zmiany natezenia pylkow w powietrzu dokuczaja kazdemu alergikowi, ktory nie powiniem rozstawac sie z kroplami, inhalatorami....

Pamietam paskudne rechoty, ze p.Kaczynski "po katach" bierze cos "mocniejszego"...choc to byly tylko krople lub niezbedne pigulki na alergie.

Mam nadzieje, ze to nic groznego. Po co cieszyc tych co mu zle zycza.

Mar-Basia
15-02-2016, 20:05
Tydzien z Tygodnikiem Solidarnosc

K+O+D,
Owszem, demokracja jest zagrożona – przez sojusz postkomunistów z kłamcami smoleńskimi. Te najbardziej znane z demonstracji KOD-u twarze, obawiają się trzech rzeczy. Po pierwsze – odklejenia od państwowego cycka (a dotyczy np. środowiska „Gazety Wyborczej”, które na myśl o zakręceniu kurka z „reklamami” państwowych spółek, ogłoszeniami ministerstw oraz masowej urzędowej prenumeraty, może wpaść w popłoch, stąd nagła aktywność w charakterze trybunów ludowych takich ludzi jak Jarosław Kurski, wiceszef „GW”), po drugie – ujawnienia teczek ze zbioru zastrzeżonego IPN, co może parę naukowych, dziennikarskich i estradowych karier skończyć i po trzecie wreszcie – uczciwego śledztwa smoleńskiego, które może się skończyć nie tylko postawieniem zarzutów i niewykluczone, że dla wielu więzieniem, ale również utratą autorytetu, który legł na szali po stronie „Sekty Pancernej Brzozy”. To są sytuacje, w sensie publicznym, terminalne. Nie dziwmy się więc poziomowi emocji, jaki towarzyszy rosnącej resortowej histerii.

http://www.tygodniksolidarnosc.com/images/article/file/Tydzen_z_TS_nr08_2016.pdf

Mar-Basia
15-02-2016, 20:51
Konieczna kontrola granic UE i przepływu migrantów. Grupa Wyszehradzka jednym głosem ws. imigrantów

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/9402464,konieczna-kontrola-granic-ue-i-przeplywu-migrantow-grupa-wyszehradzka-jednym-glosem-ws-imigrantow,id,t.html

Mar-Basia
16-02-2016, 09:11
Ryszard Petru wyśmiany. Przeszkadzają mu… mikrofony w Sejmie.

Mania podsłuchowa udzieliła się chyba również liderowi Nowoczesnej Ryszardowi Petru. „Te mikrofony zbierają też rozmowy prywatne w ławach sejmowych” – napisał oburzony na Twitterze.

Mar-Basia
16-02-2016, 09:14
Pokrętne tłumaczenie KOD-ziarzy: Młodzi nie przychodzą, bo społeczeństwo się starzeje


„W KOD jest młodzież uniwersytecka. Po Uniwersytetach Trzeciego Wieku” - żartują internauci, komentując walentynkowy wiec KOD w Warszawie, na którym praktycznie nie było uczestników w wieku poniżej 30 lat. Jak to tłumaczą sami KOD-ziarze? – Społeczeństwo takie jest, to tacy ludzie przychodzą – stwierdził w rozmowie z korespondentem telewizji Gazeta Polska VOD lider KOD Mateusz Kijowski.

http://niezalezna.pl/76351-pokretne-tlumaczenie-kod-ziarzy-mlodzi-nie-przychodza-bo-spoleczenstwo-sie-starzeje-wideo

Mar-Basia
16-02-2016, 09:19
Nastepna prowokacja i falszerstwo Lisa w "Newsweeku"
Wszystkie chwyty dozwolone.:rolleyes:


Nieistniejące zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy ze sztandarem Obozu Narodowo-Radykalnego? Dla „Newsweeka” nie ma rzeczy niemożliwych! Za pomocą programu komputerowego dziennikarze czasopisma, redaktorem naczelnym którego jest Tomasz Lis, połączyli dwa zdjęcia PAP – jedno z prezydentem, drugie z ONR-owcami – i dodali do newsa, którego tytuł wprowadzał w błąd.

Dziś Kancelaria Prezydenta zdementowała wcześniejsze doniesienia mediów o tym, że Andrzej Duda rzekomo objął patronatem I Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych z udziałem ONR.

Z kolei w sprawie zmontowanego zdjęcia zainterweniował urzędnik Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna. Jak podkreślił, jest to fotomontaż na podstawie zdjęć dwóch fotografów Polskiej Agencji Prasowej – Rafała Guza i Tomasza Gzella.

http://niezalezna.pl/76362-tygodnik-lisa-zapisal-prezydenta-do-onr-na-zmontowanym-zdjeciu

Lila
16-02-2016, 18:00
Lila, p.Kaczynski nigdy nie kryl sie z tym, ze cierpi na powazna alergie. Wszystkie zmiany klimatyczne: wiosna/zima...zmiany natezenia pylkow w powietrzu dokuczaja kazdemu alergikowi, ktory nie powiniem rozstawac sie z kroplami, inhalatorami....

Pamietam paskudne rechoty, ze p.Kaczynski "po katach" bierze cos "mocniejszego"...choc to byly tylko krople lub niezbedne pigulki na alergie.

Mam nadzieje, ze to nic groznego. Po co cieszyc tych co mu zle zycza.

Nic groźnego, już jest w domu. U Lisa wylało się szambo z życzeniami śmierci takimi jakie kiedyś były u nas,
ale Lis jest szczwany; komentarze usunięte a portal prosi o zgłoszenia ewentualnych.

Coś się zmienia.

babciela
16-02-2016, 19:40
No, i dobrze.
Mnie tylko denerwuje szanowne dziewczyny, ze wtrącają się nam- Unia, i USA.Jesteśmy wolnym suwerennym panstwem, a ja mam wrażenie, ze jesteśmy czyjąś kolonią,
Myślę, ze dość Stany narozrabialy w Afryce, panstwach Azji.

Lila
16-02-2016, 20:02
USA się nie wtrącają; tych trzech to robota dziedzica z Chobielina i jego żonki z Applebaumów.
Unia za chwilę będzie mieć inne kłopoty.

Lila
16-02-2016, 20:07
Żona gen Kiszczaka przyniosła do IPN notatkę z rozmów SB z TW Bolek.
Powiedziała, że takich dokumentów ma więcej. Chciała je sprzedać.

Podało Radio Zet.

Podejrzewałam, że ona jest głupia jak 4 kilo gwoździ, ale do tego stopnia?
Pozostaje dowiedzieć się, jak Kiszczak je używał w rozmowach z Wielkim Wodzem Solidarności.

To ci wesoła wdówka.

babciela
16-02-2016, 20:15
Tez wysłuchałam Wiadomosci TV-ale jest to straszna wiadomość.Wdowa glupia- ale co ona nejlepszego zrobila-wiedzielismy o tym, ze ten pan to Bolek- ale jak by na to nie patrzec to nasz byly prezydent, wiedzieliśmy o tym, ze strony zginely,ze ktos je mial,ale Kiszczak nie mial prawa tych dokumentów trzymac w domu.To ZDRADA.
Mysle , że wiele sie jeszcze dowiemy o róznych ludziach.Polacy....W Generalnej Guberni bylo 100 tysiecy agentów obcego wywiadu- Polaków, a teraz???

nutaDo
16-02-2016, 20:39
Ileż ubliżających słów, upokorzeń, nienawiści pod adresem p.Jarosława Kaczyńskiego, przez wiele lat ataki - trzeba siły aby mimo wszystko dalej prowadzić dzieło ratowania Polski.
Może wreszcie zamilkną.
.

Lila
16-02-2016, 20:50
Tez wysłuchałam Wiadomosci TV-ale jest to straszna wiadomość.Wdowa glupia- ale co ona nejlepszego zrobila-wiedzielismy o tym, ze ten pan to Bolek- ale jak by na to nie patrzec to nasz byly prezydent, wiedzieliśmy o tym, ze strony zginely,ze ktos je mial,ale Kiszczak nie mial prawa tych dokumentów trzymac w domu.To ZDRADA.
Mysle , że wiele sie jeszcze dowiemy o róznych ludziach.Polacy....W Generalnej Guberni bylo 100 tysiecy agentów obcego wywiadu- Polaków, a teraz???

Widać, że kobieta bez zdolności do biznesu,
bo poszłaby do Bolka i więcej by zapłacił.:D

Napisałam, że głupia jak 4 kilo gwoździ -mimo iż jej nie znam- bo na jej miejscu już zaczęłabym się bać.
Sprawa stała się głośna i zachodzi pytanie, ile takich dokumentów miał Kiszczak za boazerią. I czy ktoś się po nie zgłosi, jak zgłosił się do Jaroszewicza.

Lila
16-02-2016, 20:52
Ileż ubliżających słów, upokorzeń, nienawiści pod adresem p.Jarosława Kaczyńskiego, przez wiele lat ataki - trzeba siły aby mimo wszystko dalej prowadzić dzieło ratowania Polski.
Może wreszcie zamilkną.
.

Siłę ma jak mało kto.

Lila
16-02-2016, 20:56
Mata Hari

https://twitter.com/ISzafranska/status/699680605643132929

PS. ciekawe czy będzie transmisja live ze ściągania napisu z lotniska im. Lecha Wałęsy?
A może wystarczy tylko dopisać TW ''BOLEK''? Ot taka atrakcja dla podróżnych.

Lila
16-02-2016, 21:24
IPN i Policja w domu Kiszczaka.

:D

Jak tak można?!
Wejść, przeczytać i nie zapłacić.
Skandal!

Przynajmniej Macie Hari nikt głowy nie ukręci.

Jesion
16-02-2016, 22:13
Moim zdaniem mądry tekst.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Apel-amerykanskich-senatorow-Pawel-Lisicki-niebezpieczna-wymiana-listow,wid,18163982,wiadomosc.html
Tu o podobnych sprawach, ale pisany w innej tonacji. Fajne.
http://pays.salon24.pl/696783,gw-juz-wie-nie-bedzie-baz-nato-w-polsce-bo-premier-szydlo-odpisala-mccainowi

A tymczasem
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Witold-Waszczykowski-senatorowie-wprowadzeni-w-blad-Przez-bylych-polskich-politykow,wid,18166377,wiadomosc.html

Proszę wybaczyć mi że post jest przeglądowy, a nie "twórczy".

Mar-Basia
17-02-2016, 09:24
Moim zdaniem mądry tekst.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Apel-amerykanskich-senatorow-Pawel-Lisicki-niebezpieczna-wymiana-listow,wid,18163982,wiadomosc.html
Tu o podobnych sprawach, ale pisany w innej tonacji. Fajne.
http://pays.salon24.pl/696783,gw-juz-wie-nie-bedzie-baz-nato-w-polsce-bo-premier-szydlo-odpisala-mccainowi

A tymczasem
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Witold-Waszczykowski-senatorowie-wprowadzeni-w-blad-Przez-bylych-polskich-politykow,wid,18166377,wiadomosc.html

Proszę wybaczyć mi że post jest przeglądowy, a nie "twórczy".

Jesionie, ciekawe – zwlaszcza jak sie porowna trzy teksty. No coz, powtorze za pierwszym ministrem Ludwika XIII, kardynalem Richelieu: „Boże strzeż mnie od przyjaciół – z wrogami sam dam sobie radę!”.

Kazdy Polak, ktory zna historie naszego kraju wie doskonale, ze nigdy nie mielismy prawdziwych “przyjaciol”. Zdradzano nas przy kazdej mozliwej okazji.

Jezeli chodzi o Amerykanow to tak jak z tymi serdecznymi przyjaciomi wsrod ktorych psy zajaca zjadly. Bez zludzen – nie byli i nie beda naszymi przyjaciolmi. Oni nie maja przyjaciol – ewentualnie partnerow, z ktorymi moga robic interesy finansowe i prowadzic wojny. Liczy sie zysk i dolar!

Zreszta sami maja teraz dobry cyrk, podobny do naszego z TK – konczacy kadencje Prezydent Obama, chce na sile wepchnac swego kandydata na vakat pozycje w ichnim Sadzie Najwyzszym. Identyczna sytuacja w ktora wpakowal nas ex-Prezydent Komorowski z nominacjami "ostatniej" chwili w TK.

Na dodatek, nadchodza wybory w Ameryce i ponad 10 milionow glosow Polonii nie sa bagatelka, o czym najprawdopodobniej zapomnieli zacni Senatorowie, ktorzy podpisali list do rzadu polskiego.

Czasy sie zmienily, Amerykanie weszli ponownie na na sciezke wojenna z Rosja – potrzebuja sojusznikow, tertenow na ich tarcze…i tu powinnismy byc bardzo ostrozni i nie dac sie podpuscic aby strzec interesow amerykanskich i wykonywac ich brudna robote naszymi rekami. Dostalismy doskonala lekcje z tajnymi wiezieniami, gdzie torturowano islamistow. Mialy byc tajne - staly sie "ogloszone" calemu swiatu.

Ech, dlugo moznaby pisac na temat relacji Polsko-Amerykanskich. Nie jest to takie piekne jak naiwni staraja sie to malowac.

Mar-Basia
17-02-2016, 15:00
IPN i Policja w domu Kiszczaka. :D
Jak tak można?!
Wejść, przeczytać i nie zapłacić.
Skandal! Przynajmniej Macie Hari nikt głowy nie ukręci.


Lila, miej litosc nad wdowa - obcieli jej pewnie wszystkie dodatki za krzyze, ordery malzonka...chciala dorobic zl.90'000. Kazdy orze jak moze, choc nie kazdy orzel. :D :D :D

Mar-Basia
17-02-2016, 15:03
No i wlasnie o to chodzilo. Co nagle to po diable.


Porozumienie ws. transportu do Rosji już w piątek?

Negocjacje w sprawie zasad przewozów między Polską a Rosją zostaną wznowione na szczeblu eksperckim - w czwartek, 18 lutego. W przypadku ich powodzenia, w piątek do negocjacji dołączą wiceministrowie i będą mogli podpisać protokół, poinformowała rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB) Elżbieta Kisil.

Zrodlo: Wprost

Mar-Basia
17-02-2016, 15:23
No, i dobrze.
Mnie tylko denerwuje szanowne dziewczyny, ze wtrącają się nam- Unia, i USA.Jesteśmy wolnym suwerennym panstwem, a ja mam wrażenie, ze jesteśmy czyjąś kolonią,
Myślę, ze dość Stany narozrabialy w Afryce, panstwach Azji.

Elu, latwo jest podpisac list i wsadzic nos w nie swoje sprawy.
Niestety, panowie senatorzy maja klapki na oczach, jezeli chodzi o poszanowanie demokracji w ich wlasnym kraju. Specjalnie o "podsluchach", nieposzanowaniu poufnych informacji obywateli amerykanskich.

Napewno wszyscy pamietaja slynna wpadke z grudnia ub.roku, kiedy wyciekly dane osobowe 191 mln amerykanskich wyborcow.

Z powodu złej konfiguracji oprogramowania dane osobowe niemal 191 mln wyborców w USA są ogólnie dostępne w internecie – twierdzi niezależny analityk systemów bezpieczeństwa komputerowego Chris Vickery.

Jego wypowiedź przytacza agencja Reutera.
Vickery, który pracuje jako informatyk w jednym z przedsiębiorstw w Austin w stanie Teksas, odkrył dostępność tych danych przypadkowo. Dzięki oprogramowaniu udostępnionemu przez strony internetowe CSO Online oraz Databreaches.net udało się mu ustalić, że dane pochodzą ze stanowych list wyborczych.

- Najbardziej alarmujące jest to, że w jednym miejscu zgromadzono tak wiele wrażliwych danych – podkreśla informatyk. W jego ocenie dane mogłyby być wykorzystane przez środowiska przestępcze. Podkreślił, że pozostaje w kontakcie z Federalnym Biurem Śledczym (FBI), które bada sprawę przecieku.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wyciekly-dane-osobowe-191-mln-amerykanskich-wyborcow/1d89m1

Mar-Basia
17-02-2016, 17:41
Napewno - znowu p.Kaczynski i PiS chcial sie "zemscic" na kims. :P :P :P


Redaktor naczelny „Faktów i Mitów” zatrzymany. „Chciał się na mnie zemścić”

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/redaktor-naczelny-faktow-i-mitow-zatrzymany-chcial-sie-na-mnie-zemscic

Jak podaje portal Tvn24.pl, zatrzymanie Romana Kotlińskiego nie jest związane z jego działalnością dziennikarską. Kotliński może być podejrzany o przestępstwa kryminalne, w tym szantaż i podżeganie do zabójstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Łodzi.

Były poseł Ruchu Palikota i Twojego Ruchu miał być przesłuchiwany wczoraj.
Prokuratura sprawdza, czy Kotliński mógł zlecić morderstwo swojej partnerki. W śledztwie badane są rozliczenia finansowe byłego posła w związku z podżeganiem do zabójstwa oraz pożyczką, której miał udzielić wiceministrowi finansów. Postępowanie prokuratorskie wszczęto na skutek zeznań „gangstera związanego z Pruszkowem”.
Wczoraj wieczorem Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy tygodnika „Do Rzeczy”, poinformował, że były poseł Ruchu Palikota mógł zlecić również jego zabójstwo. - Świadek zeznał, że Kotliński szukał cyngla na byłą żonę i na dziennikarza a konkretnie na mnie - napisał na Twitterze Gmyz.

Lila
17-02-2016, 18:21
No właśnie byłam zmuszona Wacława uświadomić,
że śledztwo trwa od dawna.

Lila
17-02-2016, 18:25
Lila, miej litosc nad wdowa - obcieli jej pewnie wszystkie dodatki za krzyze, ordery malzonka...chciala dorobic zl.90'000. Kazdy orze jak moze, choc nie kazdy orzel. :D :D :D

Podobno wykonywała ustny testament męża. Jeśli tak, to niezły figlarz był z nieboszczyka,
i jakże musiał gardzić tymi, na których miał papiery, że postanowił po śmierci ich wkopać.
A miał nie tylko na Bolka.

Lila
17-02-2016, 18:38
Kajetan Poznański wpadł dzięki ustawie, którą debile ochrzcili mianem inwigilacyjnej, bo zalogował się do sieci..

Czyli dedukując, KOdziarze manifestowali przeciw zatrzymywaniu zbrodniarzy.

babciela
17-02-2016, 18:40
Odpowiedz Bolka-"nawet po smierci nie dadzą spokoju Kiszczakowi'-Bolek jest w Wenezueli-na pewno naucza wenezuelczyków zasad demokracji, i poszanowania prawa...

Lila
17-02-2016, 18:51
Czas dla sierot po naszych "elitach" nie jest zbyt wesoły, i każdy dzień niesie niepewność.
Kwity na Bolka ma każdy kapitan SB.
Po to się je hucznie ujawnia, żeby nie ujawnić papierów naprawdę ważnych — Stokrotki, Michnika wraz z redakcją, czynnych polityków i dziennikarzy.
Być może się mylę, okaże się niebawem.

A to wczoraj? Taki ponury żart generała zza grobu, żeby Bolek nie myślał że już jest wolny od przeszłości...

Lila
17-02-2016, 19:13
rzecznik PO w TVP Info o Kiszczaku: "o zmarłych nie mówi się źle".

No chyba, że o Lechu Kaczyńskim.

Pamiętacie to szambo? Zresztą jest w archiwum.

A jak tam dzisiaj giełda?:D

Mar-Basia
17-02-2016, 21:52
Odpowiedz Bolka-"nawet po smierci nie dadzą spokoju Kiszczakowi'-Bolek jest w Wenezueli-na pewno naucza wenezuelczyków zasad demokracji, i poszanowania prawa...

"Nasz Bolek i Bolkowa" - widzicie "koltuny " czego sie czepiacie.

Danuta Wałęsa o akcji IPN w domu Kiszczaka: Jesteśmy narodem okrutnym. Jan Paweł II też był szkalowany

Żona Lecha Wałęsy podkreśliła, że w związku z zabezpieczeniem tych dokumentów "nie spodziewa się żadnych rewelacji". - Jesteśmy narodem okrutnym. Jan Paweł II też był szkalowany. Brud przykleja się szybciej, niż dobre słowo - tłumaczyła. Danuta Wałęsa dodała, że "nie czuje się autorytetem w tej sprawie.

"Ale walczą , nawet trupem Kiszczaka .Mali Ludzie Zwycięzcy się nie sądzi , Nie jesteście wstanie Kłamstwami . pomówieniami , podróbkami zmienić prawdziwych faktów .To ja budowałem i stałem od 1970 r na czele głównego odcinka walki .To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa .Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji .Czy tu był błąd , dziś wydaje się ze tak ale jutro życie przyzna mi rację .Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami (pisownia oryginalna - red.)" - napisał Lech Wałęsa na swoim mikroblogu.


http://www.wprost.pl/ar/531890/Danuta-Walesa-o-akcji-IPN-w-domu-Kiszczaka-Jestesmy-narodem-okrutnym-Jan-Pawel-II-tez-byl-szkalowany/

Lila
18-02-2016, 08:54
W PO rzeźnia. Grzesiek wycina ludzi Tuska aż gwiżdże.

Jak myślicie, czy futrzana rewolucja spod znaku KOD nie powinna wyjść na ulicę w obronie zagrożonej demokracji w partii o podwyższonych standardach?

Mar-Basia
18-02-2016, 10:32
W PO rzeźnia. Grzesiek wycina ludzi Tuska aż gwiżdże.

Jak myślicie, czy futrzana rewolucja spod znaku KOD nie powinna wyjść na ulicę w obronie zagrożonej demokracji w partii o podwyższonych standardach?

Skandal z wyzszej polki. Do Brukseli, do senatorow amerykanskich - postawic PO na dywanik....Komisja Wenecka....? Naturalnie w obronie demokracji.

Mar-Basia
18-02-2016, 10:34
SKANDAL! Fałszowanie historii po ukraińsku. „Lwów nigdy nie był polskim miastem”


Wykładowca Politechniki Lwowskiej stwierdza, że nigdy nie było „polskiego Lwowa” a za słowa, że „Polacy bronili swojej ojczyzny” obniża ocenę młodemu przedstawicielowi Polonii i zarzuca mu wykrzywianie historycznej prawdy.

Nauczyciel, wykładowca, który na publicznym uniwersytecie nazywa Polaków „kolonizatorami i okupantami Lwowa” powinien zostać napiętnowany przez polskie władze!

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/skandal-falszowanie-historii-po-ukrainsku-lwow-nigdy-nie-byl-polskim-miastem/

Mar-Basia
18-02-2016, 10:45
Konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy w Monachium Przez Darek Matecki - Luty 15, 2016
Warto posłuchać, dużo o polityce zagranicznej Polski na najbliższe lata.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/konferencja-prasowa-prezydenta-andrzeja-dudy-w-monachium/

Lila
18-02-2016, 11:51
Dlaczego Kiszczak zemścił się na Wałęsie?

Legendarny opozycjonista Krzysztof Wyszkowski
napisał ;

Michnik, łajdaku: idź do TVN i na żywo, na kolanach przeproś Polaków za ćwierćwiecze najpodlejszego, antypolskiego kłamstwa.
Potem oddaj GW.

I oświadczenie Cenckiewicza;




Sławomir Cenckiewicz
27 min ˇ

Informacje podane w dniu dzisiejszym przez prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego podczas konferencji prasowej zamykają mój wieloletni czas walki o prawdę na temat agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Wałęsa był agentem "Bolkiem", zaciągnął pisemne zobowiązanie do współpracy, zdradzał przyjaciół i kolegów oraz brał za to pieniądze. Mimo zorganizowanej akcji kradzieży dokumentów w latach 1989-1990 i 1992-1995 zachowała się podstawowa dokumentacja agenturalna Wałęsy. To są fakty opisywane przeze mnie w wielu publikacjach i kilku książkach.

Szykany, pomówienia, brutalne ataki ze strony najwyższych władz Polski z prezydentem Komorowskim i premierem Tuskiem na czele, działania prawne i operacyjne ABW, nękania przez prokuratury cywilne i wojskowe, wykluczanie z cechu historyków, apele o odebranie stopni naukowych, naciski a nawet zmuszenie do odejścia z pracy w IPN we wrześniu 2008 r. są już dzisiaj jedynie przykrym doświadczeniem i ceną za walkę którą - często samotnie, ale konsekwentnie - prowadziłem.

Prowadziłem tę walkę nie dla własnej chwały, bo tej nie doświadczyłem, ale z myślą o bohaterach Grudnia '70, których Wałęsa zdradził. Kierowałem się zawsze obowiązkiem historyka wobec Prawdy, wobec Polski, wobec ofiar haniebnych donosów "Bolka" - zwłaszcza ś.p. Henryka Lenarciaka, Jana Jasińskiego, Szczepana Chojnackiego, Józefa Szylera, Henryka Jagielskiego i wielu innych cichych bohaterów naszej walki o niepodległość.

Moim pragnieniem jest dzisiaj również wspomnieć o dwojgu postaci - dla mnie szczególnie ważnych i bliskich. O ś. p. Annie Walentynowicz - która była przez lata świadkiem zdrady Wałęsy i nie bała się o tym mówić, za co płaciła najwyższą cenę - cenę hańby, poniżenia i wykluczenia. Swoje myśli kieruje również w stronę Krzysztofa Wyszkowskiego - który w osamotnieniu bił się o Prawdę, pomimo ogromu niesprawiedliwości jakie spotkały go ze stroną polskich sądów. Wasza odwaga i niezłomność były dla mnie siłą i inspiracją! ,

Dziś, w tym dla mnie szczególnym dniu, składam im wszystkim swój hołd i świadectwo "ukończonego biegu", dochowanej wiary w to, że Prawda ostatecznie zwycięży! Kiedy przerażony obrotem spraw odchodziłem z IPN w 2008 r. użyłem słów mjr. Hubala: "Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg". Z pomocą Zbawiciela wytrwałem!

Tym, którzy mnie (a zwłaszcza moją mamę) przez lata krzywdzili i obrażali wyzwiskami i działaniami urzędowymi - z Lechem Wałęsą na czele - przebaczam, choć będę pamiętać. Zemstą się kierował nie będę! Dziś zwyciężyła Prawda, która polskiemu życiu publicznemu i polskim naukom historycznym jest bardzo potrzebna. Wszyscy mamy wobec tej Prawdy obowiązek służby! Dla Polski!

dr hab. Sławomir Cenckiewicz
Oleśnica, 18 II 2016 r.

Boże, jak sobie przypomnę moje łzy, gdy Wałęsa przegrał z Kwaśniewskim...po co mi to było?

Mar-Basia
18-02-2016, 12:31
Boże, jak sobie przypomnę moje łzy, gdy Wałęsa przegrał z Kwaśniewskim...po co mi to było?

Lila, nie tylko Ty plakalas - plakala wieksza ilosc Polakow, ktorzy nie znali prawdy a jezeli cos czytali, ze nie tak - poprostu nie wierzyli. Wtedy p.Walesa byl nietykalnym bozyszczem - mitem.

Wlosy deba staja kiedy dowiadujemy sie w dniu dzisiejszym co krylo sie pod ta legendarna postacia. Wrrrr....:black:

Mar-Basia
18-02-2016, 12:56
Gadowski: Czasy się zmieniły panie Dupodajcew!
Na polu walki ten ma racje, komu męstwa dostaje, a nie ten kto głośno wrzeszczy

Co się dzieje? Nic się nie dzieje.
Są jednak gazety i telewizje i gromady uprzywilejowanych darmozjadów, które bardzo chcą, aby coś się działo.

Od czasu gdy w jesiennych wyborach zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość precyzyjnie rozwijany jest plan rozhuśtania społecznych emocji, rozpętania chaosu i na powrót wyłowienia z bagna władzy dla swoich.

Każdy pretekst jest dobry i każdy chwyt dozwolony.
Postpeerelowski salon nie tylko, że nie pogodził się z utratą wpływów i władzy, ale uważa, że los rządu PiS będzie tak samo krótki jak kiedyś żywot rządu premiera Jana Olszewskiego.

Nie mają wyjścia – czteroletnia kadencja rządu PiS oznacza dla nich koniec świata jaki znają, koniec dolce vita.
Nawet jeśli, w części, skorumpują część pisowskiej elity, to i tak o układach rodem z Trzeciej RP nie będzie już mowy.

Nawet jednak dziś to jest już inna Polska i inaczej będzie wyglądało decydujące starcie.

Ostatnie osiem lat w najnowszych dziejach naszego kraju, to korupcyjna uczta bezpieczniaków, ich dzieci i dokooptowanych do tego ukladu ludzi, których skusiła perspektywa łatwych zarobków i korzystania z profitów oligarchicznej władzy, bez żadnej odpowiedzialności.

Naraz trrrach...przegrywają wybory prezydenckie i parlamentarne, formalnie tracą władzę, jednak najprostszych metod starej bezpieki użyć już nie mogą.
Sojusz pomiędzy tracącymi władzę dziećmi oficerów bezpieki oraz kręgami Adama Michnika (często zresztą życiorysy i rodziny się tu przeplatają) skutkuje jeszcze i tym, że ruszyła akcja szczucia na nowy polski rząd za granicą, gdzie tylko się da.

Angażują wszystkich swoich znajomych i ludzi, którym kiedyś wyświadczyli przysługi, do tego, jawnie już, dołączył ich sponsor - George Soros i jego spore pieniądze.
Rząd PiS stanął na przeszkodzie wszystkim jego planom związanym z przekształceniami w Europie Środkowej.


Źródło: www.gadowskiwitold.pl

Lila
18-02-2016, 16:42
O czym mówi Krzysztof Wyszkowski?

Tusk: "Wałęsa nigdy nie ukrywał, że jakieś kontakty miał."
Niech prezydent Europy nie ukrywa ile pieniędzy wziął od agentów SB, a ile od BND

????

BND
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bundesnachrichtendienst

Lila
18-02-2016, 17:08
Henryk Lenarciak, kolega i dobrodziej Wałęsy z W4, na którym Bolek zarabiał donosami,
zmarł w nędzy do końca pracując jako stróż.

Gdy Wyszkowski był ciężko chory w szpitalu, Wałęsa się sam w jego imieniu i za jego kasę przepraszał za Bolka.
Bezczelna kradzież.

W sieci są sugestie osób z potencjałem inteligencji bardzo rzec można wstrzemięźliwym,
jakoby Kiszczakowa nieomal działała na korzyść PiS.:D
Chyba zapomnieli, że to nie z Kaczorem współpracował jej mąż,
a także nie wiedzą, co poetka Kiszczak pisała o Smoleńsku.

Jak to miło, że się rodzina pożarła- esbek ze szpiclem. I wyszły niektóre sprawy, które teraz trzeba będzie odszczekiwać.
Chyba pamiętają wszyscy jak z ojca Kaczyńskich robiono kapusia tu na forum, a także pezetperowca?

http://warszawskagazeta.pl/wydarzenia/item/3339-olejnik-klamala-mamy-dokumenty-ojciec-braci-kaczynski-nie-nalezal-do-partii

Wystarczy zajrzeć w skany.

Mar-Basia
18-02-2016, 18:26
W sieci są sugestie osób z potencjałem inteligencji bardzo rzec można wstrzemięźliwym,
jakoby Kiszczakowa nieomal działała na korzyść PiS.:D
Chyba zapomnieli, że to nie z Kaczorem współpracował jej mąż,
a także nie wiedzą, co poetka Kiszczak pisała o Smoleńsku.

Jak to miło, że się rodzina pożarła- esbek ze szpiclem. I wyszły niektóre sprawy, które teraz trzeba będzie odszczekiwać.
Chyba pamiętają wszyscy jak z ojca Kaczyńskich robiono kapusia tu na forum, a także pezetperowca?

http://warszawskagazeta.pl/wydarzenia/item/3339-olejnik-klamala-mamy-dokumenty-ojciec-braci-kaczynski-nie-nalezal-do-partii

Wystarczy zajrzeć w skany.

Lila, w sieci hejterzy spekuluja i wykrzykuja uhahaha, ufff...troche im nie do smiechu, choc niektorzy usiluja trzymac fason aby nie stracic twarzy.

Z pewnoscia p.Kiszczakowa, dziala na polecenie p.Kaczynskiego i jego kota. :D :D :D
Ale jaja - jak mowi nijaka p.Bienkowska.:LOL:

Lila
18-02-2016, 19:00
Można podejrzewać, że panowie z SB trzymali haki na wybitne osobistości
- powiedział przed chwilą Kornel Morawiecki.

Cóż, prawda wychodzi na jaw.

TVP dzisiaj nadaje program specjalny, którego nic nie przebije. No chyba, że TVN wyemituje wywiad z Kajtkiem Ludożercą.

Karol X
18-02-2016, 19:46
Kilkanascie minut temu zakonczyla sie pogawedka w TVP Info" Po przecinku".
Uczestniczyli w niej panowie Celinski i Morawiecki.
Kto ogladal,ten wie,ze poruszano sprawe przekazanych do IPN dokumentow z teczki Kiszczaka
Dowiedzialem sie w tym programie,ze prawde nalezy ukazywac w kontekscie wydarzen historycznych,ze czasem PRAWDA TRUJE!

Tak to funkcjonowalo i jeszcze funkcjonuje.I w mediach i wsrod politykow.Wstyd!
Nastal "czas karczowania,odgrzybiania,dezynfekcji".
Dla jednych nadzieja na wyjscie prawdy z mrokow i zakamarkow,dla innych czas POkuty i POsypania glowy POpiolem.


Dobrze,ze pan Morawiecki wyjasnil,ze tak nie mozna,ze nie nalezy oklamywac.Poprostu.

Mar-Basia
18-02-2016, 20:04
Kilkanascie minut temu zakonczyla sie pogawedka w TVP Info" Po przecinku".
Uczestniczyli w niej panowie Celinski i Morawiecki.
Kto ogladal,ten wie,ze poruszano sprawe przekazanych do IPN dokumentow z teczki Kiszczaka
Dowiedzialem sie w tym programie,ze prawde nalezy ukazywac w kontekscie wydarzen historycznych,ze czasem PRAWDA TRUJE!

Tak to funkcjonowalo i jeszcze funkcjonuje.I w mediach i wsrod politykow.Wstyd!
Nastal "czas karczowania,odgrzybiania,dezynfekcji".
Dla jednych nadzieja na wyjscie prawdy z mrokow i zakamarkow,dla innych czas POkuty i POsypania glowy POpiolem.


Dobrze,ze pan Morawiecki wyjasnil,ze tak nie mozna,ze nie nalezy oklamywac.Poprostu.

No widzisz Karolu, jakiego zamieszania narobila PiSowska nowa gra internetowa " chichot zza grobu". Wszystko po to aby odwrocic opinie publiczna od wzrastajacej w sadazach popularnosci PiSu. Zimno...cieplo...goraco...upal...bum! Kosciotrup wyskoczyl z szafy z molami...z dokumentami o "Bolku" w reku.
:D :D :D Najwazniejszy kontekst historyczny.

Lila
18-02-2016, 20:48
I pomyśleć, że gdyby nie kasa, ominęłyby nas igrzyska.
Motyw Marii Kiszczak;

Pogrzeb kosztował ponad 40 tys. zł, do męża musiałam wziąć Ukrainkę, bo sama nie jestem całkiem zdrowa, a mąż nie potrafił się nawet sam odwrócić. Oczywiście, że potrzeba mi jeszcze pieniędzy, bo jest do zrobienia pomnik.
Jak jeszcze mógł mówić, powiedział mi, że są takie dokumenty i pokazał je. Powiedział: jak będziesz potrzebować pieniędzy, to idź do prezesa IPN.
A pomnik na grobie męża kosztuje ok. 50 tys. zł


Pogrzeb 40 tys?
Szacun dla zaradności duchowieństwa prawosławnego,
szacun wielki.:D:D

babciela
18-02-2016, 20:55
Przecież pogrzeb odbyl się na nasz koszt- podatnikow....

Lila
18-02-2016, 21:11
Chyba nie na koszt.:)

Mnie śmieszy to, że dwaj groźni generałowie stanu wojennego Jaruzelski i Kiszczak,
mieli za żony taaaaaakie blondynki.:D

jakempa
18-02-2016, 21:27
Chyba nie na koszt.:)

Mnie śmieszy to, że dwaj groźni generałowie stanu wojennego Jaruzelski i Kiszczak,
mieli za żony taaaaaakie blondynki.:D

Lilu,,,,a może te blondynki to farbowane???? I nie wiadomo co miały w głowach,,,,

Mar-Basia
18-02-2016, 22:04
Jakempo, Lila...blondynki wiadomo, ze blondi. :(

Ach ten wstretny i obludny PiS z p.Kaczynskim na czele. Manipuluja dokumentami, opinia publiczna aby dolozyc p.Walesie.

I zwyczajowo "swoi" bronia "swoich". Dla nich czarne jest biale a biale czarne.
Szkoda, ze nie sa takimi desperatami kiedy chodzi o katastrofe Smolenska.

Solidarni z Lechem na Facebooku - zmień profil, nie zmieniaj historii.

Nie pozwólmy zakłamywać historii - piszą naczelni Wyborczej i Onet.pl. Na Facebooku wystartowała akcja dziennikarzy i czytelników, którzy nie zgadzają się z manipulacją historią Polski.

Oni chcą wymazać Lecha Wałęsę z historii Polski, to my pokażmy naszą solidarność z nim jako człowiekiem i bohaterem, którego opluwają.

To temat, który powinien połączyć wydawców, redaktorów i dziennikarzy, jak i naszych czytelników. Onet z "Wyborczą" chce stać na straży prawdy historycznej - podkreśla Marzena Suchan, redaktor naczelna serwisów informacyjnych Onet, który także namawia swoich czytelników do akcji solidarności z Lechem Wałęsą.

Podejrzewam, ze na sobote szykuje sie nowy manif z mottem przewodnim "Bronimy naszego Lecha" :D :D

Arti
18-02-2016, 22:52
No :) krótko zwięźle jasno i na temat Janusz Korwin-Mikke o TW Bolku. https://www.youtube.com/watch?v=kQ58MJ41hIM


Janusz Korwin-Mikke


P.generałowa Maria Kiszczakowa powiedziała" w TVP Info: "Popełniłam błąd, bo coś mi odbiło. Mąż chciał chronić Wałęsę, bo jest polskim bohaterem". Otóż: (1) Kol.Stanisław Michalkiewicz już kilka razy przy różnych okazjach zaznaczał, że hinduski zwyczaj palenia żon razem ze zwłokami męża (vide http://korwin-mikke.pl/blog ) miał swoje zalety; (2) Śp.gen.Czesław Kiszczak trzymał te i inne papiery by mieć haka na różne osoby, by np. p.Walęsa Mu nie fikał; gdyby chciał "chronić bohatera" to by te papiery spalił. (3) Te papiery nie mają żadnego znaczenia: i tak nie było żadnej wątpliwości co do tożsamości "Bolka"; tyle, że ludzie nie chcieli mi ani innym wierzyć; przypominam: "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". (4) Kontra śp.Rajmundem Kaczyńskim jest marna; natomiast wyjaśnienie dlaczego śp.Lech Kaczyński był w Magdalence (a Brat nie!) i dlaczego "Salon" otaczał LG starając się wygrywać Go przeciwko JK itp. - byłoby istotne...


Dziś kol. Konrad Berkowicz jest w Radio Polska Live! Audycja rozpoczyna się o 19:00: http://www.polskalive.pl/play_online.php

Dla mnie to nie są żadne rewelacje, to co było w szafie generała Kiszczaka. Wiedziałem o tym, widziałem raporty pisane przez „Bolka”. Po zgłoszeniu uchwały lustracyjnej pan Lech Wałęsa wydał oświadczenie, że kilka rzeczy podpisał, a po dwóch godzinach wycofał to oświadczenie, pod naciskiem pana Mieczysława Wachowskiego, najprawdopodobniej jego oficera prowadzącego po prostu, który służył jako jego szofer przy tej okazji.

Janusz Korwin-Mikke o TW Bolku (rozmowa z Interią 17.02.2016)
https://www.youtube.com/watch?v=kQ58MJ41hIM

Mar-Basia
19-02-2016, 00:25
Lekturka do poduszki:

"IDZIE MODA NA ŻÓŁTE SZLAFROKI"

Mamy więc, niczym w jednej pigułce, cały plan obalenia legalnej i demokratycznie wyłonionej w Polsce władzy.

Mocno wierzę, że koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński ma tego świadomość.

Pomysł jest prosty i wcale nie nowatorski. Najpierw petycje, pikiety i manifestacje przed przedstawicielstwami UE i ambasadą USA w celu zyskania sympatii oraz poparcia międzynarodowej opinii publicznej, mediów oraz wpływowych polityków. Finałem ma być ta zapowiadana przez Lisa mało pieszczotliwa demonstracja, czyli polska wersja Majdanu.

Żakowskiemu i Lisowi przypominam, że nie wszystkie, nawet najlepiej napisane scenariusze narodowej zdrady spełniają się w stu procentach. Los potrafi płatać czasami nieprzyjemne figle i zamiast oczekiwanego radosnego zwycięskiego śpiewu w tonacji dur może przyjść wam gorzko zapłakać, a nawet zawyć w smutnej tonacji moll.


http://warszawskagazeta.pl/felietony/miroslaw-kokoszkiewicz/item/3315-idzie-moda-na-zolte-szlafroki

Lila
19-02-2016, 00:42
Takim figlem jest nieoczekiwany humbug któremu imię Marylka Kiszczakowa.:D

Żądanie Kiszczakowej gratyfikacji finansowej za Bolkową teczkę w celu postawienia pomnika mordercy stanu wojennego pieniędzmi za szpicla, to dopiero kosmos.
Nic dziwnego, że ciasne umysły tego nie ogarniają i puszczają ciężkie głupstwa.

Najgorzej ma Targowica. Kobita w leciech mocno ich przepłoszyła, z Brukselą tylko za pomocą dymu z komina się porozumiewają,
bo wstyd skoro Niemcy piszą o szpiclu Wałęsie,
a przecież on miał ochotę stanąć na czele KODu.:D

Ja myślę, że to Opatrzność pokierowała SBkiem odpowiedzialnym za śmierć Popiełuszki i Przemyka- zwanym przez Michnika 'człowiekiem honoru-
że kiedyś pojął za żonę wyjątkowo durnego babsztyla.:D

Jesion
19-02-2016, 13:52
http://wiadomosci.wp.pl/kat,142034,title,dziejesienazywo-Robert-Gorski-z-Kabaretu-Moralnego-Niepokoju-wyjasnia-w-programie-WP-cenzura-nie-polega-na-tym-ze-komus-sie-wycina-tekst-tylko-na-tym-ze-kogos-sie-po-prostu-nie-zaprasza,wid,18172386,wiadomosc.html?ticaid=116826

To ja już wolę cenzurę. ;)

jesion

Lila
19-02-2016, 15:29
Przez błoto w którym taplają się obrońcy Bolka,
przebił się list;

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych wzywa Lecha Wałęsę do dobrowolnego oddania pieniędzy z nagrody Nobla, którą otrzymał w 1983 roku.
"Swoim postępowaniem przyczynił się Pan do cierpień i prześladowania ludzi na których Pan donosił i brał za to pieniądze" – czytamy w liście do byłego prezydenta.

http://telewizjarepublika.pl/quotwalesa-oddaj-noblaquot-ogolnopolskie-stowarzyszenie-internowanych-i-represjonowanych-pisze-do-bylego-prezydenta,29750.html

Lila
19-02-2016, 15:43
Pajace ozdobieni kartkami
"Jestem TW Bolek" plują w twarz ofiarom kapusiów i agenciaków.
Rzygają na złamane, a czasem odebrane życie.
Ohyda.

Stanisław Janecki

Mar-Basia
19-02-2016, 23:02
Porozumienie UE z Wielką Brytanią osiągnięte.
Ciekawe co na to powiedza tysiace Polakow, ktorzy wyemigrowali do Anglii?

Czy inne kraje beda stosowac identyczne przepisy i restrykcje w stosunku do obywateli Wielkiej Brytanii?
Np Hiszpania, gdzie duza sile robocza stanowia Anglicy?


Kraje Unii Europejskiej jednomyślnie poparły zaproponowany przez Donalda Tuska projekt kompromisu w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.

Porozumienie zakłada, że Wielka Brytania będzie mogła ograniczyć zasiłki dla imigrantów przez okres siedmiu lat.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk przedstawił wieczorem ostateczną wersję porozumienia Unii z Wielką Brytanią. Zostało ono przyjęte jednomyślnie przez kraje Wspólnoty.

W. Brytania będzie mogła ograniczać zasiłki dla imigrantów z UE przez okres 7 lat -zakłada projekt kompromisu ustalony na szczycie UE. Wprowadzony zostanie również okres przejściowy do 2020 r. na ograniczenie eksportu zasiłków dla dzieci.

Kompromis Tuska i Junckera
Kompromis zaproponowali szef Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, którzy koordynowali negocjacje z Londynem.
- Propozycja ostatecznego tekstu jest na stole.

Przewodniczący Tusk i Juncker uważają, że jest to uczciwa i zrównoważona propozycja, która daje szanse na osiągnięcie porozumienia przez wszystkich 28 przywódców - powiedział urzędnik UE, zbliżony do negocjacji.

Dodał, że projekt odnosi się do wszystkich punktów, które budziły kontrowersje. Nie ma w nim już żadnych nawiasów, w których zazwyczaj umieszcza się nieuzgodnione do końca zapisy.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/porozumienie-ue-z-wielka-brytania-osiagniete/4rrxj7

Mar-Basia
19-02-2016, 23:05
"Spiegel": Steinmeier nie widzi podstaw do roszczeń ze strony Polski


Polska nie ma - zdaniem szefa MSZ Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera - żadnych podstaw do domagania się od Niemiec reparacji w związku z II wojną światową - podał w piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Redakcja powołuje się na pismo ministra do Bundestagu.
Kwestia (reparacji) jest "prawnie i polityczna zamknięta" - cytuje "Spiegel" fragment pisma Steinmeiera do wiceprzewodniczącego Bundestagu Johannesa Singhammera.

"Przyłączając się do sowieckiej rezygnacji z reparacji, Polska także zrezygnowała 24 sierpnia 1953 roku z dalszych reparacji od całych Niemiec" - czytamy w liście, którego fragmenty publikuje wydawany w Hamburgu magazyn polityczny.

Zdaniem Steinmeiera "nie ma żadnych prawnych wątpliwości co do skuteczności (rezygnacji)".

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/spiegel-steinmeier-nie-widzi-podstaw-do-roszczen-ze-strony-polski/62dk30

Lila
20-02-2016, 08:53
No proszę, nie widzą podstaw.
Przypomnimy to, gdy znów Wypędzeni będą rościć pretensje. To nie my, to koledzy Sowieci.

Jesion
20-02-2016, 10:00
Viva demokracja!

Nie wiem czy o tym wiecie ale na stronie FB KOD w komentarzach można tylko zamieszczać komentarze zgodne z ich linią. Można też pluć na PiS, kłamać o Kaczyńskim itp. ale nie można w żaden choćby kulturalny sposób zakwestionować tego co tam napisano - komentarze są prędzej czy później usuwane a dany użytkownik blokowany. Także wiedzcie jaka demokracja i wolność wypowiedzi marzy się KODowcom. Możecie też sobie zajrzeć na profil np Andrzeja Dudy na FB i zobaczycie że tam nikt nikogo nie kasuje, nawet gdy wpisy obrażają pana Prezydenta. Jeszcze raz powtarzam - zastanówcie się czy takiej udawanej demokracji i wolności słowa znowu chcecie - takiej w której wolno tylko krytykować PiS.(Komentarz na WP)

Co Ci przypomina, co Ci przypomina widok znajomy ten... (Oka)

Mar-Basia
20-02-2016, 10:07
Viva demokracja!

Nie wiem czy o tym wiecie ale na stronie FB KOD w komentarzach można tylko zamieszczać komentarze zgodne z ich linią. Można też pluć na PiS, kłamać o Kaczyńskim itp. ale nie można w żaden choćby kulturalny sposób zakwestionować tego co tam napisano - komentarze są prędzej czy później usuwane a dany użytkownik blokowany. Także wiedzcie jaka demokracja i wolność wypowiedzi marzy się KODowcom. Możecie też sobie zajrzeć na profil np Andrzeja Dudy na FB i zobaczycie że tam nikt nikogo nie kasuje, nawet gdy wpisy obrażają pana Prezydenta. Jeszcze raz powtarzam - zastanówcie się czy takiej udawanej demokracji i wolności słowa znowu chcecie - takiej w której wolno tylko krytykować PiS.

(Komentarz na WP)

Co Ci przypomina, co Ci przypomina widok znajomy ten... (Oka)


Nawet nie wiesz jaki usmiech wywolales na mojej twarzy :) :) :)
Zapewniam Cie, ze nie tylko na stronie FB KOD.

Mar-Basia
20-02-2016, 10:59
Przecież tu nie chodzi o Prezydenta, bo po co mieliby nagle robić szum bez większej przyczyny. Chodzi tu o to, by skłócić Polaków i utrzymać swój elektorat, który zaczyna powoli głośno wyrażać swoje niezadowolenie wobec rządzących. Wystraszyli się siły KOD-u, dlatego teraz będą wyciągać teczki, ojców, dziadków, pradziadków, będą poniżać. Oczywiste jest dla każdego, że Lech Wałęsa jest wielkim Polakiem. Na całym świecie jak zapytasz o Polskę – pada odpowiedź: Lech Wałęsa i Solidarność. Lech Wałęsa był liderem Solidarności, i poprowadził Polskę do wolności. Tego nikt nie może podważyć bo manifestum non eget probationem.
Bawią mnie sformułowania, że ktoś miał „styczność z SB”; powiem tak – jako polskie dzieci wielu obywateli miało w tamtym czasie „styczność z SB”; jakoże byliśmy dziećmi – naszych ojców, wujów, i niekiedy pracowników służb. Ale czy to wpływa na teraźniejszość, czy to wpływa na nasze poglądy, dalej czy to wpływa na to jakimi jesteśmy ludźmi? A może gen zdrady przeniknął przez nasze kości i wiecznie będziemy skażeni- wrogowie Polski?
Z psychologicznego punktu widzenia działa to tak, że jak ktoś się boi, to zaczyna krzyczeć i kłamać, ponieważ nic wartościowego nie ma do powiedzenia.

http://studioopinii.pl/izabela-rak-dzis-walesa-a-jutro-kto/

Zdecydowanie przyznaje racje. KODysci krzyca ze strachu, ze im sie urwa przywileje, ze nareszcie odkryje sie ich starannie ukrywane « grzeszki rodzinne » z przeszlosci. Zyciorysy niektorych zostana »wyjete z szafy » i prysna mity.
Metne tlumaczenie, ze jak sie mialo tatusia, dziadka, pradziatka, wuja bedacych pracownikami sluzb SB, ktorzy w wielu przypadkach nie cofali sie przed niczym – jest typowa propaganda i mydleniem oczu. Strach aby przypadkowo nie wyszly na jaw ich rodzinne sekreciki . Jest takie polskie przyslowie – « niedaleko pada jablko od jabloni » lub « jaki ojciec taki syn ». Nie nalezy daleko szukac – przyklady mamy wsrod nas – na rzut beretem. ?

Jak nazwac opluwanie na kazdym kroku demokratycznie wybranego Prezydenta, rzadu? Czyzby nie panicznym strachem?

Hypatia
20-02-2016, 11:08
Viva demokracja!

(Komentarz na WP)

Co Ci przypomina, co Ci przypomina widok znajomy ten... (Oka)

Jesionie,Jesionie,Jesionie......

Nie wiem czy o tym wiecie ale na stronie FB KOD w komentarzach można tylko zamieszczać komentarze zgodne z ich linią. Można też pluć na PiS, kłamać o Kaczyńskim itp. ale nie można w żaden choćby kulturalny sposób zakwestionować tego co tam napisano - komentarze są prędzej czy później usuwane a dany użytkownik blokowany. Także wiedzcie jaka demokracja i wolność wypowiedzi marzy się KODowcom. Możecie też sobie zajrzeć na profil np Andrzeja Dudy na FB i zobaczycie że tam nikt nikogo nie kasuje, nawet gdy wpisy obrażają pana Prezydenta. Jeszcze raz powtarzam - zastanówcie się czy takiej udawanej demokracji i wolności słowa znowu chcecie - takiej w której wolno tylko krytykować PiS.
Dlaczego powielasz nieprawdę?Sprawdziłeś?
Rozczarowujesz.
A już sądziłam,że sympatycy PiS,to jednak nie jest środowisko homogeniczne.

Mateusz Szczawicki
Mateusz Szczawicki Zastanówcie się kiedy nazwano Plac Pilsudskiego Placem Zwyciestwa, dlaczego i kto to zrobił Emotikon tongue Jak już to zglebicie to zrozumiecie dlaczego ludzi nie dziwi fakt, ze dla Was to ciągle Plac Zwyciestwa.
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 4 ˇ 14 godz. ˇ Edytowany
Wyświetl wcześniejsze odpowiedzi
Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski Na placu Zwycięstwa Polacy się policzyli w czerwcu 1979 roku. To było zwycięstwo! Jan Paweł II nas zjednoczył i zorganizował.
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 11 ˇ 13 godz.
Pokaż więcej odpowiedzi
Joanna Łazarów
Joanna Łazarów Drogie elity, występujące w obronie demokracji i zwykłych obywateli. Nie wiem jakie macie wyobrażenie o życiu zwykłych obywateli, ale je przybliżę. Zwykły obywatel w Polsce powiatowej zarabia 1500 zł i to jest dobra pensja. Ma na utrzymaniu rodzinę, w ...Zobacz więcej
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 9 ˇ 13 godz.
18 odpowiedzi ˇ 25 min
Anna Dołgolewska
Anna Dołgolewska Wezmę udział ja i moi bliscy! Szanowny Panie Mateuszu, czy nie sądzi Pan, że mimo wszelkich rzeczywistych czy domniemanych słabości "Wielkiego Elektryka" (jakie to dzisiaj ma znaczenie poza ustaleniem prawdy - jeśli da się ją ustalić! - która dopełniał...Zobacz więcej
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 4 ˇ 10 godz.
Ryszard Leszczyński
Ryszard Leszczyński Jeżeli tak bardzo bronicie demokracji to dlaczego młody NARÓD was nie popiera ?
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 2 ˇ 2 godz.
Marcin Kosiński
Marcin Kosiński Flagowy niewypał waszych polityków -a wy od niego zaczynacie marsz- jak spadnie deszcz to będzie powtorka z rozgrywek w błocie
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 21 min
Magdalena Beata Walkowiak
Magdalena Beata Walkowiak Pozdrowienia z Wiednia!!! Będziemy z Wami, ale w Wiedniu!!!
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 1 ˇ 14 godz. ˇ Edytowany
Stanislaw Zawadzki
Stanislaw Zawadzki Marszu Niepodległosci i tak nie przebijecie szKODNIKI:)
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 8 ˇ 14 godz.
13 odpowiedzi ˇ 1 godz.
Ciąży na mnie klątwa cadyka Horowitza
Ciąży na mnie klątwa cadyka Horowitza To prawda, dla wielu sympatyków KOD to nadal Pl. Zwycięstwa, Chmielna to nadal Rutkowskiego, Pl. Wilsona to Komuny Paryskiej a Pl. Bankowy - Dzierżyńskiego. Komuna mentalna we łbach tkwi.
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 4 ˇ 14 godz.
1 odpowiedź
Bartek Klejno
Bartek Klejno Kiedy znów się spotykamy w Ełku?
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 12 godz.
Tomasz Jackowski
Tomasz Jackowski JAK ONI MOGĄ SZKALOWAĆ ŻYWY POMNIK TEGO KRAJU OPLUWAĆ WIELKIEGO NASZEGO RODAKA ON WYGRAŁ NOBLA A ZWYCIĘZCÓW SIĘ NIE SĄDZI I CO POWIECIE HA HA RACJĘ MA BO JAKBY BYŁ AGENTEM TO NIE MUSIELIBY ROBIĆ FAŁSZYWYCH DOKUMENTÓW
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 2 ˇ 8 godz.
1 odpowiedź
Michał Brzeziński
Michał Brzeziński Gdzie kupujecie lajki? Bo jest was 160 tysięcy a wasze posty mają po 1000 polubień Emotikon wink
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 11 ˇ 14 godz.
6 odpowiedzi ˇ 11 godz.
Mateo Wakuliński
Mateo Wakuliński Komitet obrony dokumentów
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 3 ˇ 10 godz.
Karol Badziąg
Karol Badziąg
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 2 ˇ 15 godz.
Duszan Drozd
Duszan Drozd Dlaczego KOD nie zajmie sie tak istotnym tematem jak wpompowanie do Polski 200 tys potencjalnych islamistów , na nasz KOSZT -. NA Rozkaz BERLINA - Gdzie wasz honor Polacy , siedzicie pod niemieckim butem ROBICIE ROZJEBunde na własnym podwórku , kłócąc sie o pierdoły . a niemiec w miedzy czasie wsadzi wam do chałupy 200 tys islamistów - czy wyście sie z H...m na rozum pozamieniali ?
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 21 min ˇ Edytowany


A tu sprzed wielu dni.

Katarzyna Grzeszczak Tak się zastanawiam czy ten efekt K-D to jednostka chorobowa, nie daj Boże z dziedziny psychiatrii? Wtedy może jednak nie tak głośno z tą diagnozą. Wszak będzie mogło to stanowić przesłankę niekaralności, tak jak w przypadku "pomroczności jasnej". I jak pociągnąć do odpowiedzialności za podejmowane decyzje?
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 40 ˇ 12 godz.
2 odpowiedzi ˇ 1 godz.

Usuwają? Gdzie? Kto? Co?

pluto37
20-02-2016, 11:23
Jesionie,Jesionie,Jesionie......
.......................................
A już sądziłam,że sympatycy PiS,to jednak nie jest środowisko homogeniczne.
?

Uoj! Hypatio!
A czy to pierwszy raz zdarzyło Ci się pomylić?:) :) :) :)

Jesion
20-02-2016, 12:01
Miło Cię tu widzieć! Tak jak kiedyś, kiedy wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki w Muzycznej zgaduj zgaduli. Jednak jakiś kontakt jest i to jest cenne.

Masz rację, niczego nie sprawdzałem, a tylko zacytowałem pierwszy komentarz na Wirtualnej Polsce pod tą wiadomością:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,142034,title,dziejesienazywo-Robert-Gorski-z-Kabaretu-Moralnego-Niepokoju-bedzie-parodia-posiedzenia-KOD,wid,18172486,wiadomosc.html?ticaid=11683c

To dobrze, że w dyskusji pojawiają się różne opinie. To jest bardzo ważne, bo oddaje prawdziwy świat, w którym jesteśmy różni. Wszelkie próby tłumienia autentycznych ale niezgodnych z linią władzy zdań prędzej czy później kończą się porażką tej władzy.

Trudno mi opiniować, kto ma rację w tej konkretnej kwestii. Komentator na WP napisał, że niewygodne opinie są usuwane po pewnym czasie. Należałoby przeprowadzić badania porównawcze. Ale tego nie będę robił, choćby ze względu na brak czasu. W każdym razie dziękuję Ci za cytaty, które przedstawiłaś.

Przy okazji chcę poruszyć jeszcze jedną sprawę.

Wczoraj oglądałem programy Po dwudziestej na TVP Info. Politolog z Krakowa, prof. Wawrzyniec Konarski, wypowiedział swoją opinię na temat rozgorzałej od przedwczoraj dyskusji o Bolku. Powiedział mniej więcej to, że o ile mocno spierający się w studiu telewizyjnym politycy po programie często idą razem na kawę, to społeczeństwo zachowuje się inaczej. Zwaśnieni politycznie zwykli ludzie już " nie idą ze sobą na kawę", ale przyjmują postawy autentycznie wrogie. Bo tu wkraczamy w prawdziwy świat emocji. I to jest groźne dla państwa jako całości. Bo nawet zakładając, że niektóre rozwiązania władzy są w głębi ducha odbierane pozytywnie, to ze względu na to, że robi to mój wróg, podstawię mu nogę. To jest niebezpieczne, bo nadwyręża jedność państwa, jaka niewątpliwie wiąże zwaśnionych w innych płaszczyznach.

Taka z gruba była opinia krakowskiego politologa, chyba dosyć odległego od linii PiSu. Wyobraź sobie, że się z nią zgadzam. Jak kiedyś po sąsiedzku pisałem, nie jestem fanem żadnej partii, ale pewne idee są mi drogie. Jestem zdania, że z osłabienia naszej narodowej jedności skwapliwie skorzystają wrogowie Polski, i nasi i tak naprawdę Wasi. A wracając do kwestii Bolka uważam, że w tym przypadku powinno się zwięźle podać fakty i to wtedy, kiedy już będą uznane przez historyków.

Miłej soboty,
jesion

Hypatia
20-02-2016, 13:08
Miło Cię tu widzieć! Tak jak kiedyś, kiedy wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki w Muzycznej zgaduj zgaduli. Jednak jakiś kontakt jest i to jest cenne.

Masz rację, niczego nie sprawdzałem, a tylko zacytowałem pierwszy komentarz na Wirtualnej Polsce pod tą wiadomością:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,142034,title,dziejesienazywo-Robert-Gorski-z-Kabaretu-Moralnego-Niepokoju-bedzie-parodia-posiedzenia-KOD,wid,18172486,wiadomosc.html?ticaid=11683c

To dobrze, że w dyskusji pojawiają się różne opinie. To jest bardzo ważne, bo oddaje prawdziwy świat, w którym jesteśmy różni. Wszelkie próby tłumienia autentycznych ale niezgodnych z linią władzy zdań prędzej czy później kończą się porażką tej władzy.

Trudno mi opiniować, kto ma rację w tej konkretnej kwestii. Komentator na WP napisał, że niewygodne opinie są usuwane po pewnym czasie. Należałoby przeprowadzić badania porównawcze. Ale tego nie będę robił, choćby ze względu na brak czasu. W każdym razie dziękuję Ci za cytaty, które przedstawiłaś.

Przy okazji chcę poruszyć jeszcze jedną sprawę.

Wczoraj oglądałem programy Po dwudziestej na TVP Info. Politolog z Krakowa, prof. Wawrzyniec Konarski, wypowiedział swoją opinię na temat rozgorzałej od przedwczoraj dyskusji o Bolku. Powiedział mniej więcej to, że o ile mocno spierający się w studiu telewizyjnym politycy po programie często idą razem na kawę, to społeczeństwo zachowuje się inaczej. Zwaśnieni politycznie zwykli ludzie już " nie idą ze sobą na kawę", ale przyjmują postawy autentycznie wrogie. Bo tu wkraczamy w prawdziwy świat emocji. I to jest groźne dla państwa jako całości. Bo nawet zakładając, że niektóre rozwiązania władzy są w głębi ducha odbierane pozytywnie, to ze względu na to, że robi to mój wróg, podstawię mu nogę. To jest niebezpieczne, bo nadwyręża jedność państwa, jaka niewątpliwie wiąże zwaśnionych w innych płaszczyznach.

Taka z gruba była opinia krakowskiego politologa, chyba dosyć odległego od linii PiSu. Wyobraź sobie, że się z nią zgadzam. Jak kiedyś po sąsiedzku pisałem, nie jestem fanem żadnej partii, ale pewne idee są mi drogie. Jestem zdania, że z osłabienia naszej narodowej jedności skwapliwie skorzystają wrogowie Polski, i nasi i tak naprawdę Wasi. A wracając do kwestii Bolka uważam, że w tym przypadku powinno się zwięźle podać fakty i to wtedy, kiedy już będą uznane przez historyków.

Miłej soboty,
jesion
Jesinie,krótko i zwięźle.
Nie mam zamiaru polemizować z Tobą na temat Bolka,KODu i tego czy to dobrze,że są różne opinie prezentowane - to ostatnie ,to truizm i mam nadzieję,że tego sobie wyjaśniać nie będziemy. Silenie się o opiniowanie,kto ma rację jest absurdem. W zakresie poglądów,każdy ma prawo do własnych i w tym zakresie ma rację. W zakresie faktów,nie może być mowy o tym kto ma rację,bo albo mówimy prawdę,albo mniej lub bardziej świadomie się z nią mijamy.
Dlatego nie o polemikę mi chodzi lecz o fakty.
A jakie są fakty dotyczące rzekomego usuwania niewygodnych wpisów na koncie KODu,to wykazałam Ci mam nadzieję jednoznacznie - możesz to sprawdzić tak jak ja to uczyniłam na FB. Stąd moja konstatacja,że mniej lub bardziej świadomie posłużyłeś się nieprawdą.
To tyle i tylko tyle.

Ups,przepraszam,jeszcze słowo.
Co oznacza Twój wstęp?Miło Cię tu widzieć!

Tu,to znaczy gdzie? Weszłam na prywatną posesję?
A jeśli chodzi o to,że tu jest specyficzny klub towarzyski,to zapewniam Cię,że cieszy mnie to niezmiernie i nie mam aspiracji należeć do tego środowiska - wręcz przeciwnie - i wchodzić tu. No chyba,że znowu zacznę kichać i kaszleć,bo jestem szczególnie uczulona na nieprzestrzeganie 8 przykazania Dekalogu,bo jest równie groźne i przesiąknięte na wskroś złem jak 5,bo jak wiesz słowa też zabijają.

Mar-Basia
20-02-2016, 13:26
To dobrze, że w dyskusji pojawiają się różne opinie. To jest bardzo ważne, bo oddaje prawdziwy świat, w którym jesteśmy różni.

Niektorzy opiniodawcy sa bardzo SPECJALNI. Kiedys wydawalo mi sie, ze potrafie ich zrozumiec. Niestety czas pokazal, ze bylam w totalnym bledzie. Ponoc ludzie zmieniaja sie co 7 lat.

Trudno mi opiniować, kto ma rację w tej konkretnej kwestii. Komentator na WP napisał, że niewygodne opinie są usuwane po pewnym czasie.

Mysle, ze bez sprawdzania zaryzykuje, ze tak jest. "Na rzut beretem" tez mam przyklady - nie potrzeba dalej szukac.
Ostatnio powstalo sporo portali, gdzie jezeli nie jestes zwolennikiem KODu, masz inne poglady na zagrozenie naplywajacej fali imigrantow islamskich, znasz inne fakty na temat zolnierzy wykletych, AK.... - ferajna Cie zakrzyczy. Juz nie powiem, ze skoczy Ci z nozem do gardla, wrzuci w bloto i bedzie Cie starala przepuscic przez maszynke do miesa.

Przy okazji chcę poruszyć jeszcze jedną sprawę.
Wczoraj oglądałem programy Po dwudziestej na TVP Info. Politolog z Krakowa, prof. Wawrzyniec Konarski, wypowiedział swoją opinię na temat rozgorzałej od przedwczoraj dyskusji o Bolku. Powiedział mniej więcej to, że o ile mocno spierający się w studiu telewizyjnym politycy po programie często idą razem na kawę, to społeczeństwo zachowuje się inaczej. Zwaśnieni politycznie zwykli ludzie już " nie idą ze sobą na kawę", ale przyjmują postawy autentycznie wrogie. Bo tu wkraczamy w prawdziwy świat emocji. I to jest groźne dla państwa jako całości. Bo nawet zakładając, że niektóre rozwiązania władzy są w głębi ducha odbierane pozytywnie, to ze względu na to, że robi to mój wróg, podstawię mu nogę. To jest niebezpieczne, bo nadwyręża jedność państwa, jaka niewątpliwie wiąże zwaśnionych w innych płaszczyznach.

Podpisuje sie po analiza prof.Konarskiego. Dodam, ze czesto "dobrzy" ludzie potrafia byc jak zwierzeta w dzungli.
Wystarczy, ze masz inne zdanie - grupa tych "dobrych ludzi" zwoluje sie i spada Ci na kark za przyslowiowe "frico". Wszystkie preteksty sa dobre.

Wyobraź sobie, że się z nią zgadzam. Jak kiedyś po sąsiedzku pisałem, nie jestem fanem żadnej partii, ale pewne idee są mi drogie. Jestem zdania, że z osłabienia naszej narodowej jedności skwapliwie skorzystają wrogowie Polski, i nasi i tak naprawdę Wasi.

Jak wiesz i wszyscy wiedza, od lat mieszkam poza Polska choc mam bardzo bliskie kontakty z krajem i bywam tu czesto. Ponoc jestem dobrym obserwatorem. Widze Polakow zyjacych w kraju i tych poza krajem. Niestety niezgoda, podgryzanie kostek jest prawdopodobnie zapisana w naszych genach. To wlasnie powoduje, ze mimo naszej inteligencji, zdolnosci, madrosci - jako spoleczenstwo przegrywamy wiele powaznych batalii. Nie potrafimy sie zjednoczyc, prac wlasnych brudow w domu. Najlepszym dowodem jest Boga ducha winny Prezydent Duda, ktorego opozycja przepuszcza przez maszynke do miesa. W imie czego?

A wracając do kwestii Bolka uważam, że w tym przypadku powinno się zwięźle podać fakty i to wtedy, kiedy już będą uznane przez historyków.

Hmm. Sprawa "Bolka" jet prosta a zarowno skomplikowana.
Wyobraz sobie, ze mimo, ze sporo mu zarzucano, glosowalam na niego aby zrobic zapore p.Kwasniewskiemu.
Nie chce na forum wchodzic w szczegoly ale mysle, ze wiele jest prawdopodobienstwa w tym co ostatnio odkryto w szafie "kosciotrupa".

Tak jak Ty, nie jestem czlonkiem parti PiS i PO. Jak zwykly obywatel obserwuje i wlosy mi deba staja od paru miesiecy.
Ludzie stracili to co ciezko wywalczyli, donosza na wlasny kraj do dawnych wrogow, ktorzy mieli nas w nosie w 1945 roku partycypujac w oddaniu nas w rece rosyjskie.


Milej soboty dla wszystkich, ktorzy tu zagladaja, bez wzgledu na Wasze polityczne poglady.

PS. W koncu do domu wpuszcza sie tych co zapraszxamy - reszta zostaje za drzwiami.

Lila
20-02-2016, 13:46
Tak jak Ty, nie jestem czlonkiem parti PiS i PO. Jak zwykly obywatel obserwuje i wlosy mi deba staja od paru miesiecy.
Ludzie stracili to co ciezko wywalczyli, donosza na wlasny kraj do dawnych wrogow, ktorzy mieli nas w nosie w 1945 roku partycypujac w oddaniu nas w rece rosyjskie.


.

Ja też nie jestem, nie byłam i nie będę członkiem żadnej partii. Jak mi PiS podpadnie jak Wałęsa, zmienię kierunek adoracji,
jeśli dożyję, rzecz jasna.:)

W aproposie, zobaczcie sq@$%^@#$
Do esbeków o pomoc się zgłasza.

https://twitter.com/wybranowski/status/700970549833506816

Lila
20-02-2016, 14:31
Może ktoś mi w głowie rozjaśni; to w końcu jak jest?
Autentyk, czy podróbka?

http://dorzeczy.pl/id,8131/Walesa-zgodzilem-sie-na-placzaca-prosbe.html

Lech Wałęsa sugeruje, że podpisał dokumenty o współpracy z SB – by kryć funkcjonariusza peerelowskiego wywiadu, który miał zgubić pieniądze na samochód. Chwile później Wałęsa usunął własny wpis.

Usunął, ale w sieci jest.

https://twitter.com/wybranowski/status/701034288184238081

Zaczynam współczuć...

Mar-Basia
20-02-2016, 15:14
Jedno jest jasne, ze w ciagu ostatnich lat rzadow roznych ugrupowan politycznych – bylo “embargo” na “smierdzace” sprawy tajnych sluzb. Ponoc byla demokracja, mozna bylo szalec kazdemu bez cenzury.

Od paru miesiecy kiedy opozycja oskarza Prezydenta i rzad o brak demokracji, cenzurowanie dziennikarzy, zamordyzm , dziwnym trafem powolutku wiele spraw zaczyna ogladac swiatlo dzienne.

Alfabet agentów
SŁAWOMIR CENCKIEWICZ

Szpicle SB byli wszędzie. To dzięki nim bezpieka mogła kontrolować naród i niszczyć opozycję.
Moja lista nie jest zestawieniem najważ- niejszych agentów ujawnionych po 1989 r. opinii publicznej. Jest raczej subiektywnym opisem przypadków, z którymi zmierzyłem się osobiście jako historyk lub które uważam za obiektywnie ważne i reprezentatywne dla ukazania problemu agentury oraz jej wpływów po 1989 r.

Pewnie nigdy nie będziemy w stanie sporządzić rankingu najgroźniejszych agentów bezpieki. Pomijając kwestię dostępnych źródeł i wciąż niepełnego rozpoznania zasobu pozostawionego nam po tajnych służbach PRL, są to zawsze przecież kwestie na tyle subiektywne, że trudno o pożądany obiektywizm w tej sprawie.

Wiemy natomiast ponad wszelką wątpliwość, że agentura była podstawowym narzędziem działania tajnych służb PRL. Potwierdza to wypowiedź jednego z szefów SB, gen. Adama Krzysztoporskiego, który podczas narady resortowej pod koniec lat 70. powiedział, że prawie 70 proc. „informacji o zagrożeniach pochodzi z naszych osobowych źródeł informacji”.

Nie było w PRL grupy społecznej i środowiska rozpracowywanego przez SB, gdzie nie byłoby agenta. Moja lista ukazuje tę prawidłowość i skalę zjawiska agentury.

Lista na linku:
http://historia.dorzeczy.pl/id,7984/Alfabet-agentow.html

Komentarz internauty:

.......droga pańciu.. jestem biegłym grafologiem. Wykonałem juz wiele opinii grafologicznych dla Biur Lustracyjnych IPN. Z akt IPN wynika, że donosicieli współpracujących z SB jest wielu i do tej pory sa ujawniani.. sprzedawali sie nawet za karnister benzyny lub pół litra wódki. Na szczęscie wielu z nich, dzieki mojej pracy, nie istnieje juz w zyciu publicznym (np generałowie w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, radni wielu miast, radcowie prawni). Natomiast z treści Twojego wpisu widac, że darzysz wielkim sentymentem SBeków. Pewnie z nimi maszerujesz w zbiegowskach KODu.

Jesion
20-02-2016, 16:31
Jesionie,krótko i zwięźle...

A to mi się dostało... :mad::mad:

1. Większość postów, jakie czytałem na sąsiednim wątku sprowadzała się do zacytowania mniej lub bardziej osobliwej opinii i dopisywania doń własnego poparcia. Nie przypominam sobie, by czynione były jakieś extra zabiegi, by takie opinie starannie weryfikować.

2. Zacytowałem podobną opinię. Wtedy gdy ją czytałem, nie widziałem postów polemicznych. Starałem się unikać własnego komentowania, choć Mar-Basia coś tam dostrzegła. ;) Być może korzystnego dla nas wszystkich...

3. Facebooka nie lubię i na niego nie wchodzę.

4. Słowa są silnym orężem, to prawda. I cenię sobie ludzi, z którymi można rzeczowo porozmawiać. Nawet jeżeli istotnie różnimy się w jakichś sprawach. Przypominam sobie dawne spotkanie w naszym mieszkaniu. W tym czasie w Warszawie odbywała się duża, międzynarodowa konferencja matematyków. Ja niektórych z zagranicznych uczestników znałem, więc chętnie zaprosiłem ich do siebie do domu. Było ich trzech i tak siedzieliśmy razem w piątkę do późna w nocy. W trakcie rozmowy doszło do różnicy zdań między dwoma z gości. Wtedy jeden powiedział: - "No to tu się różnimy" i dyskusja potoczyła się spokojnie dalej. Pomyślałem sobie wtedy, że gdyby to byli rodacy, to już mielibyśmy dwóch wrogów więcej.

5. Nie ważne gdzie kogoś witam, czy tu, czy w dziale muzycznym. Nadinterpretacja to coś, z czym trudno dyskutować.

6. Chyba Lila ma rację...

Basiu, ja jestem raczej zwolennikiem niewykorzystanych szans, niż przesady...

Udanego popołudnia,
jesion

Hypatia
20-02-2016, 17:01
6. Chyba Lila ma rację...

"I to by było na tyle"(JTS)

Mar-Basia
20-02-2016, 17:11
A to mi się dostało... :mad::mad:

Jesionie :) Nie wierze, ze jestes :mad: :mad:

Tak samo jak Ty, mam sporo przyjaciol i dobrych znajomych poza Polska, ktorzy maja rozne poglady polityczne. Czesto sie spotykamy i mimo oczywistych roznic pogladow potrafimy dyskutowac przy kawie, kieliszku dobrego wina lub babelkow. Do oczu sobie nie skaczemy.
Najtrudniejsze dyskusje mam zawsze z Francuzami ale jakos wychodze z nich obronna reka i zostajemy na przyjacielskiej stopie. Nie uwierzysz, czesto sa tak samo zacietrzewieni jak my Polacy....i wszystko wiedza najlepiej. :) :) :)

Facebooka nie lubię i na niego nie wchodzę.

Bron mnie dobry Panie Boze od Facebooka.

Nie ważne gdzie kogoś witam, czy tu, czy w dziale muzycznym. Nadinterpretacja to coś, z czym trudno dyskutować.

...i bron Boze, nie zmieniaj tego zwyczaju.

Basiu, ja jestem raczej zwolennikiem niewykorzystanych szans, niż przesady...

Dlatego uwazam, ze wszyscy, tak, wszyscy bez wyjatku powinnismy dac szanse panu Prezydentowi i jego rzadowi.
Jak zawala sprawy, bedziemy ich sadzic...poprzez nie wybranie ich na nastepna kadencje. Jak narazie, opozycja kladzie mu klody pod nogi. Robi z niego oszusta, cyrkmana, nieudacznika. Zdecydowanie nie chcialabym byc w jego skorze.

Milego popoludnia.

PS. Sa tacy ktorym sie snia "broszki" p.Beaty - tez mozna.

Mar-Basia
20-02-2016, 17:22
J
Weszłam na prywatną posesję?
A jeśli chodzi o to,że tu jest specyficzny klub towarzyski,to zapewniam Cię,że cieszy mnie to niezmiernie i nie mam aspiracji należeć do tego środowiska - wręcz przeciwnie - i wchodzić tu. No chyba,że znowu zacznę kichać i kaszleć,bo jestem szczególnie uczulona na nieprzestrzeganie 8 przykazania Dekalogu,bo jest równie groźne i przesiąknięte na wskroś złem jak 5,bo jak wiesz słowa też zabijają.

I tak trzymaj...bron Boze nie zacznij kichac i kaszlec.

Mar-Basia
20-02-2016, 17:49
Ciekawe, mimo, ze z lutego 2014 i jeden "aktor" out .

Jak zamordowano Solidarność

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda napisał osobliwy list do ministra Sikorskiego. Ma pretensje, że Sikorski bez zgody Solidarności ustanawia Nagrodę Solidarności, straszy ministra sądem i wyraża obawę, że "ciekawa i godna uwagi idea Nagrody Solidarności zamiast łączyć może stać się przedmiotem konfliktu".

Ciekawe, w jakiej Polsce żyją Sikorski i Duda? Solidarność od początku była przedmiotem i podmiotem konfliktu, który dawno temu zniszczył tę ideę. To dzięki znakomitym politykom z demokratycznej opozycji, którzy od 25 lat wzajemnie podgryzają sobie gardła, symbolem końca zimnej wojny nie jest Solidarność, lecz mur w Berlinie.

Radosław Sikorski myśli, że milion euro, rzucony na Nagrodę Solidarności, coś załatwi. Teraz? Po 25 latach? Trzeba było o prestiżu Solidarności, jednej z rzeczy, która się nam udała, pomyśleć wcześniej. Lepiej dajcie te pieniądze ludziom.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3322257,jak-zamordowano-solidarnosc,-1,id,t,so.html

W odpowiedzi napisal jeden internauta:

Dla rządzących III RP, kumpli Tuska, Pawlaka, Palikota, Wałęsy, Michnika, Kwaśniewskiego, Millera ty
Dla rządzących III RP, kumpli Tuska, Pawlaka, Palikota, Wałęsy, Michnika, Kwaśniewskiego, Millera tylko mamona się liczy a nie Solidarność!!!

Złodzieje, krętacze budują pałace
Uczciwość w kompleksy wpędzona
I toczy się świat, przybywa nam lat
A mądrość pacierzem uśpiona

U steru drużyna - wnuczęta Lenina, Stalina
Do żłobu z wyboru wpuszczona
Lokajom komuny, dziś pieści kałduny
Rodakom kaszanka sądzona

Teraz mamona tuli swe dzieci do łona
Zwłaszcza gdy przeszłość czerwona
Za oknem kap, kap - deszczowy znów świat
Nadzieja w kałużach topiona

Po dworcu człap, człap, przetacza się dziad
Trzydziestka w łachmanach skulona
I chłopiec z tekturą, i dziwka z maturą
To słodycz wolności zawszona

Mamona, tylko mamona... sklave • 29.04.13.

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3322257,jak-zamordowano-solidarnosc,-1,id,t,so.html

Mar-Basia
20-02-2016, 19:22
Może ktoś mi w głowie rozjaśni; to w końcu jak jest?
Autentyk, czy podróbka?

Lech Wałęsa sugeruje, że podpisał dokumenty o współpracy z SB – by kryć funkcjonariusza peerelowskiego wywiadu, który miał zgubić pieniądze na samochód. Chwile później Wałęsa usunął własny wpis.

http://dorzeczy.pl/id,8131/Walesa-zgodzilem-sie-na-placzaca-prosbe.html

Usunął, ale w sieci jest.

https://twitter.com/wybranowski/status/701034288184238081

Zaczynam współczuć...

Badz tu madry i traf za nim. Co pare minut inna wersja.
Fakt, ze nigdy orlem nie byl - ale, ze az tak!

A tu inny kwiatek z tej samej serii. Niedlugo bedzie cala saga o tych kwitach i pieniadzach...wersja I, wersja II, wersja III .......i nastepne.

http://historia.focus.pl/polska/to-oni-stworzyli-kwity-bolka-412?strona=1

Mar-Basia
20-02-2016, 19:38
Ratunku....KOD pyskuje na Unie Europejska. Gdzie biedacy beda latac na skargi?

Protest przeciwników Unii Europejskiej i KOD-u
https://youtu.be/cHUU4mz-tMU

Lila
20-02-2016, 19:52
Może do Moskwy?

Dziś wypowiedział się Bronek, zaniepokojony sytuacją.
Któż by się spodziewał tego po Kiszczakowej, obecnie pierwszej szafiarce RP?

Podobno pani generałowa biła pana generała pantoflem po głowie. Nie żebym była przeciwna, ale że taki bandyta tak dał się lać?:D

Mar-Basia
20-02-2016, 20:04
No to mamy nowego historyka.:D :D :D :D


Kulisy manipulacji, gdzie Petru uczył się historii?
https://youtu.be/EXqwqJUouDs

Lila
20-02-2016, 20:22
Rozumiem narastającą wściekłość i agresję obrońców Wałęsy. Świat się im wali, a podświadomie czują jak bardzo byli przez 26 lat oszukiwani.
Dysonans poznawczy- fakty nie zgadzają się z przekonaniami dość ugruntowanymi,
których kostyczna i umiarkowana inteligencja nie jest w stanie zmienić.

Miran
21-02-2016, 02:36
http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2016/02/20/46242_zaskakujace-i-dramatyczne-wyznanie-walesy-nigdy-nie-bylem-walesa.html


W 96 roku moja Rodzina dalaby sie za
Walese pokroic, a ludzie wiedzieli

Jesion
21-02-2016, 09:11
Żebyśmy nie czuli się zbyt wyjątkowymi, tam również dokonały się i dokonują zmiany na zewnątrz i towarzyszy im walka ideologiczna wewnątrz.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Konserwatysci-kontra-reformatorzy-czyli-Iranczycy-ida-do-urn-Wybory-w-Iranie-moga-zawazyc-na-przyszlosci-calego-Bliskiego-Wschodu,wid,18171356,wiadomosc.html?ticaid=116851

Ciekaw jestem, czy nasi przedstawiciele próbują nawiązać z tym krajem bliższe kontakty, zwłaszcza gospodarcze. Moim zdaniem to obiecujący partner handlowy. A poza tym historycznie to kraj, który dobrze zapisał się w naszej historii.

I tam powstała ta piosenka, a jej wykonawczyni tam odeszła na zawsze...
Hanka Ordonówna - Mam buławę - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=2wSwNyojNWs)

Udanego tygodnia,
jesion

Lila
21-02-2016, 10:58
Witaj Jesion niedzielnie.:)
Hanka Ordonówna....Jej piosenki kochała moja mama, mnie w młodości wydawały się infantylne. Trzeba było lat, by ujrzeć tamto piękno i tamtych ludzi,
jak z innej planety.

Wracając do teraźniejszości, Bolek wstał znów w innym nastroju. Oto najnowsza wersja wydarzeń;

Już dziś widać że przegrany Kiszczak z wściekłością przygotował z fabrykowane materiały ,a żona Kiszczaka wykonała tą prowokacje
..Znani nieudacznicy natomiast próbują to uwiarygodnić i wykorzystać . No to zmierzymy się ,a prawda nas wyzwoli .


Czyli człowiek honoru zemścił się na bucu.

I Lechu w Paryżu, obok TW 'Grażyna'.

https://twitter.com/bartczar/status/701335406831386625

Mar-Basia
21-02-2016, 12:25
Ciekaw jestem, czy nasi przedstawiciele próbują nawiązać z tym krajem bliższe kontakty, zwłaszcza gospodarcze. Moim zdaniem to obiecujący partner handlowy. A poza tym historycznie to kraj, który dobrze zapisał się w naszej historii.

Dzien dobry Lila i Jesionie.

Jesionie, dobrze, ze odwracasz uwage od smutnej sagi Bolka.
Ilez wazniejszych spraw ma na glowie nasz obecny rzad.

Poruszyles bardzo istotny temat dla polskiej gospodarki. Stosunki polsko-iranskie (wolalbym nazwac je polsko-perskie) to dluga tradycja w naszej historii, ktora zaczela sie juz w roku 1474 kiedy krol Kazimierz Jagiellonczyk przyjal poselstwo perskie. Pamietasz jak nas nazywali? Lechistanem.
Nie bede wyliczala dat historycznych …zatwierdzania poselstw, wymian kurtuazyjnych. Nalezy zatrzymac sie na latach 1939 – 1949.

Dzieki staraniom Polskiego Rzadu na Uchodztwie oraz gen.Andersa – Stalin oglosil amnestie i pozwolil Polakom opuscic nieprzyjazna rosyjska ziemie. Tysiace matek z dziecmi wyjechalo z armia Andersa do Iranu, ktory znajdowal sie rowniez w niepewnej sytuacji. Czesc Iranu znalazla sie pod butem « radzieckim » i uchodzcy musieli pojechac dalej.

Rzady USA i Wielkiej Brytanii w imie przyjaznych stosunkow z Rosja odmowily gosciny naszym polskim “Sybirakom”. Drzwi otworzyly nam Indie a potem Afryka Wschodnia….Meksyk, Nowa Zelandia.

Mam sasiadke Polke, ktora jako mala dziewczynka byla wsrod tych, ktorzy z Syberii przeszli przez Iran (Teheran), potem do Kenya i na koncu wyladowala w Afryce Poludniowej. Pani Teresa, wielokrotnie mi opowiadala o “tych” czasach, jak je nazywa.

Pamietasz pewnie wizyte w Polsce Szacha Iranu Mohammad Reza Pahlavi w roku 1966. Pierwsze dostawy ropy iranskiej w roku 1973, potem konsekutywne wizyty w Iranie p.Jaroszewizca, p.Gierka. Umowy handlowe, kulturalne.

Pamietam slynna historie przetargu i potem dostawy dla Iranu przez CEKOP kompletnej, tzw « pod klucz » cukrowni buraczanej. Dla handlowcow z CEKOPU bylo to ogromne zwyciestwo – staneli do przetargu z Niemcami, Wlochami…chyba jeszcze innymi producentami. Nasi inzynierowie cukrownicy byli dobrze znani w Iranie bowiem jeszcze przed pierwsza wojna swiatowa budowali i uruchomiali cukrownie w sasiedzkiej Rosji. Zbudowalismy w Iranie inne obiekty : elektrownie, kopalnie, fabryki chemiczne…dostarczalismy polskie traktory z URSUSa, samochody m-ki Fiat, sprzet gospodarczy. Jednym slowem handel owocowal.

No i potem patatrach…sankcje…zamrozenie ich finansow. Weszlismy do Uni i musielismy krakac jak oni, wzorowac sie na USA. Mysle, ze czas odnowic dobra wymiane handlowo-gospodarcza z Iranem. Zwlaszcza, ze mamy im co zaproponowac w wielu dziedzinach…a oni maja dobra i tania rope. Duzo do odrobienia i wyzwanie dla obecnego rzadu, jezeli madrze beda rozgrywac te wazna partie. Nie wspomne juz o turystyce. Cudowny kraj, jakiez bogactwo kulturalne. :) :)

Polecam doskonaly raport PISMu (Polskiego Instytutu Spraw Miedzynarodowych), jednego z najwazniejszych “think tankow” w Europie Srodkowej i Wschodniej.

https://www.pism.pl/files/?id_plik=17711

Miran
21-02-2016, 14:42
https://www.youtube.com/watch?v=tW--bE5Dnxw&ebc=ANyPxKqLw5QnYfSHtGKvhZ0d-gNpnCU5v4J63lAb0Fn4gcsdaNn_qAxyhdTT_x52WAWV1njbmwf cdipeAoNF6nLoLBnmIB2kWA

babciela
21-02-2016, 17:58
Mnie sie zdaje, że tluczemy się w tym sosie- niestrawnym jak wszyscy diabli.Dawno juz wiedzielismy- jakie jest prawdziwe nazwisko p. Balcerowicza-plan Sorosa zmierzal do zniszczenia polskiej gospodarki- co mu się w dużym stopniu udalo(Łódż, Bielsko,Częstochowa,Gdynia itd, itp.)Ale wszak sami glosowaliśmy na określonych ludzi- bez pojecia, i idąc na lep populistycznych haseł.Mamy to, na co sami zapracowaliśmy.Teraz kiedy mamy wreszcie uczciwych ludzi - i p. prezydenta i rzad, zaczynamy to wszystko krytykować- ze nie tak obiecywali,ze klamią-a z pustego i Salomon nie naleje...Poczekaj, Hypatio, Pluto i inni,wiadomo , że nasze dzieci już nie będą okradane(OFE).
że jednak wszystko idzie do przodu i w dobrym kierunku.
I jeszcze jedno-nie jest wcale powiedziane, ze ten który przeszedl styropianowe spanie, jest" czysty''vide Bolek- ale uwazam, ze był naszym prezydentem i nie może przejść do historii jako kapuś. Zresztą proszę poczytać dokladnie zyciorys mojego idola p. Pilsudskiego- nie był wcale bez grzechu...

Lila
21-02-2016, 18:10
Sorry Elu, nie grzesz tym porównaniem.

babciela
21-02-2016, 18:22
Lilu- nie grzeszę- ale taka jest prawda...Ja nie napisałam, ze byl agentem- nie był bez grzechu- a to roznica...

Lila
21-02-2016, 18:24
Znaczy jaka prawda? Piłsudski donosił na kolegów?

Proszę, nie obrażaj pamięci Marszałka.

amelia
21-02-2016, 18:37
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6043447,Oswiadczenie_Edwarda_Graczyka.htm l?pelna=tak

Lila
21-02-2016, 18:42
O jak miło, że nie wytrzymałaś.:D:D:D:D co nie jest zaskoczeniem.
Szkoda, że z Gazówką, której linków nie warto otwierać.

babciela
21-02-2016, 18:46
Lilu- ja nie napisalam , że byl agentem...

Lila
21-02-2016, 18:51
Wałęsa też nie był agentem. Był tylko konfidentem.:)

Pytanie, jakie żądania spełniał jako prezydent, bojąc się ujawnienia teczek.

Lila
22-02-2016, 17:32
I jak tu nie wierzyć, że karma wraca?

W sprawie Kuklińskiego Wałęsa zachowywał się zawsze jak prawdziwy człowiek Moskwy.
Lecha Wałęsę nie pogrążają bowiem żadne papiery – pogrążają go setki decyzji i wypowiedzi zgodnych z interesem poprzedniego systemu, chociażby takich jak sprawa Kuklińskiego.
To, czy cokolwiek podpisał, jest sprawą drugorzędną.
Za jego prezydentury nie doszło do ani jednego aktu rozliczenia zbrodniczej działalności komunistów. Czas jego prezydentury to nie czas sprawiedliwości dla ludzi byłego podziemia tylko złoty czas dla komunistów, którzy właśnie odnaleźli się w biznesie.

Aż do 1996 roku kara śmierci na Kuklińskim obowiązuje w „pokomunistycznej” Polsce.

W 1994 roku Herbert prosi Wałęsę o rehabilitację Kuklińskiego. Wałęsa nawet nie opowiada na list poety.

Co ciekawe sprawę załatwia Leszek Miller, choć przyznaje, że to warunek USA przy załatwianiu wejścia Polski do NATO.

Z nowych faktów już wiemy, że czasie, gdy Wałęsa pierwszy raz wygrywa w totolotka, Kukliński nieprzymuszany żadnymi przesłuchaniami dobrowolnie podejmuje walkę o rozmontowanie systemu sowieckiego.

Dziś Wałęsa mówi, że tylko on ryzykował – nie miał jednak litości nad Kuklińskim, który zaryzykował jeszcze bardziej. Dzieci Wałęsy żyją, Kuklińskiemu je zabito.

http://ciemniak.salon24.pl/697839,walesie-wraca-karma-za-kuklinskiego

Lila
24-02-2016, 00:45
Polszewia niebawem straci wpływy w swej sztandarowej tubie. Skarb Państwa będzie miał w Agorze pod koniec roku już 41 procent.

Przykre...:)

Mar-Basia
25-02-2016, 10:35
Szokujace dla tych co pamietaja "rzady" i zbrodnie dokonane przez "tatusia", ktory zadydnal na szubienicy. Mniej pewnie szokujace dla tych, ktorzy idac za jego radami wychodza na ulice...ponoc aby zatrzymac obecny, demokratycznie wybrany rzad, ktory mu wyraznie przeszkadza....spedza sen z puchowej poduszki.:black:

"Dobre rady" Niklasa Franka

Absurd może być jednak - jak widać - nieskończony! Nikt inny, tylko Niklas Frank - syn zbrodniarza wojennego, powieszonego w Norymberdze generalnego gubernatora okupowanych ziem polskich Hansa Franka udziela "dobrych rad" obywatelom Polski.
To jest totalny obłęd, aby nagłaśniać wypowiedzi, w których syn gubernatora Franka mówi do polskich obywateli tak: "by powstrzymać ten rząd, na ulice muszą wyjść miliony. Wierzę, że dacie radę..". Przecież szaleniec w kaftanie bezpieczeństwa podczas delirium nie wymyśliłby czegoś równie absurdalnego.
Rzecz dzieje się w "Dużym Formacie".
Ale to jeszcze nie wszystko. Syn Hansa Franka, zbrodniarza współodpowiedzialnego za śmierć milionów ludzi, jednego z najbardziej aktywnych współautorów Holokaustu i eksterminacji narodu polskiego, stwierdza, że "Polska zmierza w kierunku autokracji, ma stać się zamkniętym krajem katolickim" i "pojawiają się tchórze pokroju ojca gotowi wiernie służyć reżimowi". Czyli syn hitlerowskiego zbrodniarza pozwala sobie na przeprowadzenie skandalicznej, obraźliwej analogii pomiędzy polskim, legalnie wybranym rządem oraz ludźmi, którzy działają w interesie tego rządu - a dyktatorską, zbrodniczą III Rzeszą i niemieckimi mordercami.
"Duży Format" przełyka to wszystko gładko - bez jednego słowa protestu lub choćby jakiegoś odruchu przyzwoitości.
...

Lila
25-02-2016, 11:23
Kiszczakowa podobno wie co w trawie piszczy;

To mój mąż, a nie Wałęsa obalił komunizm i przyczynił się do budowy demokracji w Polsce. Gdyby nie Kiszczak, nie byłoby obrad Okrągłego Stołu i oddania władzy opozycji. Czesław wiedział, że Polska potrzebuje zmiany. Miał świadomość, że nie można w nieskończoność walczyć z własnym narodem. Gdyby Czesław nie chciał zmian politycznych, to do nich by nie doszło. Inicjatorem zmian był Kiszczak, który jest wielkim patriotą i narodowym bohaterem! Historia go kiedyś doceni!

O Wałęsie ma też niezłe zdanie;:D

Mąż mi opowiadał, że to prosty robotnik, którego klasa robotnicza wylansowała na przywódcę Solidarności. Wynosili go zawsze na piedestał ..

Tak się zastanawiam, jak się czuł Kiszczak obalając komunę i kilka butelek wódki z własnym, podrzędnym kapusiem.
Chyba nim gardził?
Więc nic dziwnego, że postanowił go załatwić na cacy.

Lila
25-02-2016, 11:29
Szokujace dla tych co pamietaja "rzady" i zbrodnie dokonane przez "tatusia", ktory zadydnal na szubienicy. Mniej pewnie szokujace dla tych, ktorzy idac za jego radami wychodza na ulice...ponoc aby zatrzymac obecny, demokratycznie wybrany rzad, ktory mu wyraznie przeszkadza....spedza sen z puchowej poduszki.:black:

"Dobre rady" Niklasa Franka


Syn Franka powinien iść z KODem w obronie demokracji w Polsce. Dobrze byłoby, aby to było w Krakowie, adekwatnie do posady tatusia.

Nie wiesz, czy czasem syn Bormanna nie potępia polityki rządu polskiego? A taki Rolf Mengele nie powinien wypowiedzieć się na łamach Wyborczej o polityce 500 plus,
bo przecież jego tata szczególnie znał się na dzieciach?

Mar-Basia
25-02-2016, 16:57
Troche o “dawnej prasie”.

Zreszta nie wiele sie zmienilo. Ciagle wielu ubeckich szmatlawcow i dziennikarzy wzbudza podziw dzisiejszych, niezmordowanych “ciotek i wujkow rewolucji”, ktore agituja w roznych marszach i tanecznych korowodach, ze obecne wladze "robia kuku" pewnym dziennikarzom z ubeckim stazem.


Nie wiele sie one roznia od historycznej “Trybuny Ludu”, gdzie dzialali aktywnie Ignacy Krasicki wraz z Michalem Misiornym. Prim wiodl “Kurier Polski”, gdzie czytalismy paszkwile ubeckiego i sbeckiego drania – Ryszarda Gontarza. “Prawo i Zycie” mialo rowniez swojego gwiazdora Kazimierza Kakola …partyjne i wybitnie zaciete brzydactwo, pani Kolodzinska, ktora szalala w “Zyciu Warszawy” . Krakow mial tez swego “nadwornego” dziennikarza ubeka, Wladyslawa Machejeka produkujacego sie w “Zyciu Literackim”.

Dobre mieli zycie...hulaj dusza.
Wcale sie nie dziwie, ze sa tak aktywni w szeregach KODowskich protestantow i demonstrantow. Problem w tym, ze wielu Polakow, ktorzy ich czytali w latach glorii - maja dobra pamiec. Ponoc nic w naturze nie ginie.:headbang: