PDA

View Full Version : zielony parking


Zbyszek_krk
26-03-2014, 11:16
chce na działce utwardzić kawałek placu żeby na nim postawić samochód. taki zielony parking z zastosowaniem płyt ażurowych Dunajec z Bruk-Betu. zastanawiam się tylko nad usuwaniem trawy kiedy ta już wyrośnie ponad kratkę. czym kosić? podkaszarką? czy można bezpiecznie wjechać na taki parking kosiarką?

maurycy
27-03-2014, 20:49
Bardziej podkaszarka jest przeznaczona pod takie nawierzchnie. Kosiarka tnie trochę wyżej niż linia po której się porusza, więc nie przytniesz do linii betonu. Ten typ betonu jest zresztą bardzo dobry na parking, mimo tych otworów z których zawsze wyjdzie trawa, ale nie trzeba dzięki tym otworom przejmować się zbytnio odprowadzaniem wody, sama spływa do gruntu.

Zbyszek_krk
28-03-2014, 10:05
dziękuje za odpowiedź. zastanawiam się tylko czy położyć takie płyty bezpośrednio na ziemi (jest równo, nie trzeba plantować) czy przygotować podłoże. nie wiem może czymś wysypać lub zrobić wykop na głębokość płyt. nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

maurycy
07-04-2014, 21:51
Powinieneś wyrównać nawierzchnię, pozbyć się roślinności i dobrze ubić glebę i czekać na dni bezdeszczowe. Bo rozumiem chcesz oszczędzić na robociźnie. Jeśli się czujesz na siłach to tak zrób. Podkładu pod to robić nie musisz, takie płyty z otworami można kłaść bezpośrednio na glebę.

Brunek_L
09-04-2014, 14:43
Po pierwsze podkaszarka, po drugie tylko wyrównać nawierzchnię, po trzecie płyty ażurowe Dunajec - dobry wybór, na pewno z efektu będziesz zadowolony. Moja żona też zaczyna już jakieś przeróbki w ogrodzie, pewnie będę musiał jej w czymś pomóc i się zaangażować, mimo, że wcale aż tak tego nie lubię.

Zbyszek_krk
28-04-2014, 18:22
dziękuję za odpowiedzi.już w długi weekend jak tylko pogoda pozwoli będę tworzył na działce swój "zielony parking". mam już kupione płyty, wyrwane rośliny i usuniętą trawę. zostaje mi tylko ubić ziemie i kłaść płyty