PDA

View Full Version : O co chodzi Rosji?


miloszczek
29-04-2014, 11:24
Po co Rosja pakuje się na Krym a teraz na wschodnią Ukrainę? Po co wprowadzają różnego rodzaju embarga - które są jednym wielkim nonsensem... ?

Jarosław II
29-04-2014, 14:33
Właśnie dzwoniłem do Putina, powiedział, że jeszcze dokładnie nie wie.:D

profesorek
29-04-2014, 16:50
Hee, dobre :)
O co Putinowi chodzi, dobre pytanie. Wiem jedno, nie podoba mu się to co robi Polska. Zakaz eksportu wieprzowiny, teraz owoców o czym można przeczytać na http://www.rolne24.com.pl/
Dużo zależy od polskiej dyplomacji i nacisku Unii.

wibi
29-04-2014, 18:35
Po co Rosja pakuje się na Krym a teraz na wschodnią Ukrainę? Po co wprowadzają różnego rodzaju embarga - które są jednym wielkim nonsensem... ?
A ile ty masz lat młodzianku? Zadajesz pytania tak jak byś jeszcze przedszkola nie skończył.Rosja wpakowała się na KRYM w 1774 roku (jak już umiesz korzystać z internetu to łatwo znajdziesz) . Wschodnia "Ukraina" to w rzeczywistości tzw.Małoruś i od wieków należała do Rosji.Ukraina to sztuczny twór, nie mający nigdy "państwowości" a pielęgnowany i hołubiony głównie po rewolucji 1918 roku jako "republika Ukraińska,powiększona po II Wojnie Światowej o ziemie Polskie (Galicja) na których w rzeczywistości Polacy stanowili znaczną mniejszość. Co do sankcji to też mnie to dziwi, bo gdybyś sąsiadowi dawał codziennie cukierka a on w zamian robił by ci kupę pod drzwiami to chyba zaprzestał byś te cukierki mu dawać.

Lila
30-04-2014, 10:56
O co chodzi Rosji?
Jak powiedział przyjaciel partii rządzącej, Kliczko, także o Polskę.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kliczko-w-foreign-policy-polska-tez-moze-zostac-czescia-rosyjskiego-imperium/jh7qv

Coraz częściej dochodzi do świadomości prosta prawda, że pogardzany także na tym forum, prezydent Kaczyński miał rację.

wibi
30-04-2014, 14:24
... prosta prawda, że pogardzany także na tym forum, prezydent Kaczyński miał rację.

W dziejach Polskiej państwowości mieliśmy wielu władców przy czym tych mądrzejszych jakoś było niewielu.W obecnej dobie cywilizacyjnej i społeczno-politycznej oraz masowej komunikacji łatwiej nam oceniać dokonania rządzących.W tej sytuacji ocena "bliźniaków" i ich "dokonań" widoczna jest bez oczekiwania na upływ czasu i szerszą perspektywę a kryterium tych dokonań musi być to co dla Polskiej Racji Stanu zrobili dobrego lub złego.Tak oceniając, trzeba stwierdzić, że albo NIC albo same szkody a ponieważ i jeden i drugi bliźniak ma poziom intelektualny równy byłemu "prezydentowi" Wałęsie wszystko co "mówili" można dowolnie określać gdyż pletli co im tylko ślina na język przyniesie.
Jeśli uważasz, że miał w czymś "rację" i taka "racja" pozwoliła by na rozwój i rozkwit Polski to bądź uprzejma powiadom o tym "nieświadome społeczeństwo". Ja słuchając jednego i drugiego bliźniaka uważam, ze słuchanie chorego psychicznie w zakładzie zamkniętym, w wielu wypadkach pozwala na ciekawsze skojarzenia

Lila
30-04-2014, 14:58
Wiesz, to tylko Twoje zdanie, nie poparte niczym, poza swoim przekonaniem.
Sorry, jeśli chcesz zrównać poziom intelektualny ( nie ja na to zwracam uwagę) robotnika po zawodówce i dumnego czytelnika jednej książki w życiu, z profesorem,
to fakt ów każe mi mniemać,
że raczej nie ma potrzeby dalszej dyskusji w temacie.
To tak jakbym właśnie rozmawiała z chorym psychicznie, a przecież tego Ci nie imputuję, bo nie mam w ręku orzeczenia lekarskiego.

Prezydent Kaczyński miał rację, że ostrzegał przed Rosją.
Jeśli temu zaprzeczasz, to podważasz politykę obecnego rządu, a przecież wszyscy nie mogą mieć problemów z psychiką, czyż nie?

wibi
30-04-2014, 20:27
....Prezydent Kaczyński miał rację, że ostrzegał przed Rosją.
Jeśli temu zaprzeczasz, to podważasz politykę obecnego rządu, a przecież wszyscy nie mogą mieć problemów z psychiką, czyż nie?

Zdecydowanie podważam politykę obecnego rządu i dałem temu wyraz wiele razy. Teraz też mamy perspektywę czasową żeby ocenić polskie dokonania w ciągu 25 lat.Krótko je "skwituję".
Hitler potrzebował wywołać wojnę żeby podbić Polskę zabijając w/g różnych źródeł 6 milionów Polaków.Obecne rządy w czasie tych 25 lat pozbawili nas majątku Narodowego wyprzedając "poniżej wartości księgowej" wszystko co tylko miała jakąkolwiek wartość.Dzięki temu mamy 2 miliony bezrobotnych plus 3 miliony tych którzy wyemigrowali za "chlebem" no i brak jakikolwiek perspektyw dla młodego pokolenia. Całkowicie rozwalili szkolnictwo w tym nawet zawodowe ucząc głównie jak oszukując coś sprzedać.Tak "naprawili" służbę zdrowia, że na operację wszczepienia endoprotezy czeka się...dokładnie 10 lat a sprzedaż wszystkich fabryk farmaceutycznych spowodował niebosiężny wzrost cen na leki które w wielu wypadkach nie są nawet wykupywane z tego powodu. Ograniczono społecznie potrzebne szkolenie lekarzy jak i cały proces zdobywania kwalifikacji. Mógłbym jeszcze wiele przytaczać ale po co gdy nawet rozumni i rozsądni tego nie dostrzegają. Dodam jeszcze tylko jedno, stare przysłowie mówi "Przyjaciół miej jak najbliżej a wrogów jak najdalej" i to było by wszystko.

Lila
30-04-2014, 21:07
wibi miły optymisto.
Wskaż mi tych przyjaciół, bo ja ich nie widzę.
Rozumiem, że to ma być Rosja, ale ja tego nie kupuję.

wibi
30-04-2014, 22:10
@Lila
Może wskażesz te osiągnięcia rządu obecnego i poprzedniego które tak Ci się podobają? A tytuł "profesora" nadany za zasługi polityczne nie znaczy, że "obdarowany" tytułem potrafi sklecić sensowne zdanie. Z resztą teraz wszyscy są "profesorami" i wieczny docent, i wyśmienity ekonomista a nawet bibliotekarz.
Ciekawe tylko z czego żyli w latach 80-tych? Warto poczytać życiorysy i zastanowić się nad nimi bo to wyjaśnia wszystko.

Lila
30-04-2014, 22:14
Poprzedni trwał 2 lata.
Obecny ponad 7 i tu widzę osiągnięcie wybitne; zjazd w dół po nieheblowanej desce.

Lila
30-04-2014, 22:23
Co do profesora widać pomyliło Ci się z maturzystą Bartoszewskim.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski

Skoro tak się mylisz, to i z Kurskiem na innym wątku również fantasmagoria.

wibi
30-04-2014, 23:32
Co do profesora widać pomyliło Ci się z maturzystą Bartoszewskim.


O Bartoszewskim nawet nie pomyślałem gdyż jego wpływ na to co działo się w Polsce był marginalny a bibliotekarzem był Twój "ulubiony" do 83 roku a później na "pasku" Amerykańskich dolarów Solidarności

Lila
01-05-2014, 09:33
Daj linka wolnym czasem do tych dolarów, które wziął Lech Kaczyński,
bo małpują Ciebie nie bardzo kumając o co biega. Na innym wątku.

Do tej pory wydawało mi się, że w dolary był umoczony Michnik, Geremek i Wałęsa, ale człek może być omylny i być może krzywdzę wyżej wymienionych.

Jeszcze raz miłego weekendu życzę.

ps. Co za herezje! Bartoszewski, kawaler Orderu Orła Białego....marginalny.. oj, aleś wsadził szpilę.:)

Jarosław II
04-05-2014, 09:23
Jak embargo to embargo.
Rosjanom wstęp wzbroniony?
Dyskusja dotyczyła dwóch hotelarzy – jednego z Zakopanego, drugiego z Pomorza. Pierwszy wypowiedział się w mediach: - Dopóki 90 proc. Rosjan będzie popierać działania aktualnego prezydenta, szczególnie te w sprawie Krymu, w naszym hotelu będziemy odmawiać im gościny – powiedział Piotr Zygarski z Diamonds Rzemieślnik. Nad wejściem do hotelu powiesił dwie flagi, polską i ukraińską.

Drugi prosi o zachowanie anonimowości. Jak twierdzi, nie chce robić wokół siebie sensacji. - Odprawiłem z kwitkiem autokar i kilka samochodów z Rosjanami. Nie chcę ich przyjmować u siebie, niech jadą na Krym – mówi. Czy nie żałuje straconych pieniędzy? - Są sprawy ważniejsze od pieniędzy – kończy patetycznie.

pluto37
04-05-2014, 13:45
Jak embargo to embargo.
Rosjanom wstęp wzbroniony?
Dyskusja dotyczyła dwóch hotelarzy – jednego z Zakopanego, drugiego z Pomorza. Pierwszy wypowiedział się w mediach: - Dopóki 90 proc. Rosjan będzie popierać działania aktualnego prezydenta, szczególnie te w sprawie Krymu, w naszym hotelu będziemy odmawiać im gościny – powiedział Piotr Zygarski z Diamonds Rzemieślnik. Nad wejściem do hotelu powiesił dwie flagi, polską i ukraińską.

Drugi prosi o zachowanie anonimowości. Jak twierdzi, nie chce robić wokół siebie sensacji. - Odprawiłem z kwitkiem autokar i kilka samochodów z Rosjanami. Nie chcę ich przyjmować u siebie, niech jadą na Krym – mówi. Czy nie żałuje straconych pieniędzy? - Są sprawy ważniejsze od pieniędzy – kończy patetycznie.

Mam w tej sprawie o tyle problem, że w ten sposób ileś Rosjan z gatunku zwyczajnych obywateli, którym to co wyprawia Putin nie musi się podobać, przekonało się, że propagandyści z Kremla mają rację uważąjąc Polaków za rusożerców.
Ja gdyby mnie potraktowano w podobnie elegancki sposób po zniesieniu embarga przez rząd olałbym każdy produkt z napisem made in Poland.
Przyjaciół, sympatyków, czy ludzi neutralnych łatwiej się traci, niż zyskuje. I łatwo przerobić ich na wrogów.

pluto37
04-05-2014, 14:02
Znalazłem takie "cuś"

Jarosław Kaczyński ostro komentuje rosyjskie "niet" w sprawie usunięcia pomnika radzieckiego zbrodniarza. Zdaniem prezesa PiS to efekt polityki "lękliwości wobec Rosji".

Być może ten ruski gienierał był zbrodniarzem, ale tego typu "pamiatki" usuwa sie na mocy dwustronnych porozumień.
I warto przypomnieć, że ten bojowy i -oczywiscie, niewątpliwie-
nielękliwy wobec Rosji SUPERMAN był premierem i superpremierem nad Marcinkiewiczem i jakoś JEGO ODWAGA nie spowodowała usunięcia "pamiątki" ku czci zbrodniarza.
Klęczał HEROS przed bolszewikiem razem z BLIŹNIAKIEM, czy oba plackiem leżeli, żeby ich Rusek nie zauważył?
A tak juz na marginesie rozedragań bojowych Kaczyńskiego, to warto pamietać, ze pomnikowa wojenka z Rosjanami nigdy jeszcze nie wyszła nam na plus dodatni.
Z prostego powodu. U nich w Rosji polskich krwawych miejsc pamięci jest więcej. A odpowiedników Kaczyńskich jeszcze wiecej.

wibi
04-05-2014, 21:20
Ciekawi mnie co ten "kaczkopodobny" człowieczek powie gdy zorientuje się w niedługim czasie, że dolary którymi był i jest opłacany warte są tyle co rolka papieru toaletowego.Pewnie ślinotok go zaleje co daj Boże.
Kiedyś pluto37 pytałeś bym powiedział ci "kto go opłaca", myślełem, że sam znajdziesz odpowiedź,chyba jednak nie znalazłeś więc podam ci link (pierwszy jaki "wyrzuca" Google) w którym wyraźnie pisze, że bibliotekarz od 1983 roku pracował w instytucji opłacanej Amerykańskimi dolarami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski

Hypatia
04-05-2014, 22:06
Ciekawi mnie co ten "kaczkopodobny" człowieczek powie gdy zorientuje się w niedługim czasie, że dolary którymi był i jest opłacany warte są tyle co rolka papieru toaletowego.Pewnie ślinotok go zaleje co daj Boże.
Kiedyś pluto37 pytałeś bym powiedział ci "kto go opłaca", myślełem, że sam znajdziesz odpowiedź,chyba jednak nie znalazłeś więc podam ci link (pierwszy jaki "wyrzuca" Google) w którym wyraźnie pisze, że bibliotekarz od 1983 roku pracował w instytucji opłacanej Amerykańskimi dolarami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski
No,aleś przywalił! Chcesz dobić kobiecinę cyco?:D
Tak jak wielkim grzechem jest wywoływać u ludzi łzy,tak wielką cnotą jest wywoływać śmiech mocny,głośny i szczery - doskonale masuje przeponę - taki o jaki mnie przyprawiłeś!:LOL:
Cudnie to wywiodłeś! Jak widzę dla dobra sprawy nawet przyjaciół(ek) nie oszczędzasz. ROTFL
Ale cóż,kto mieczem wojuje.......

Gdieś ty się taki czekista uchował?:D

Lila
04-05-2014, 22:43
No,aleś przywalił! Chcesz dobić kobiecinę cyco?:D
Tak jak wielkim grzechem jest wywoływać u ludzi łzy,tak wielką cnotą jest wywoływać śmiech mocny,głośny i szczery - doskonale masuje przeponę - taki o jaki mnie przyprawiłeś!:LOL:
Cudnie to wywiodłeś! Jak widzę dla dobra sprawy nawet przyjaciół(ek) nie oszczędzasz. ROTFL
Ale cóż,kto mieczem wojuje.......

Gdieś ty się taki czekista uchował?:D

Widzisz biedulko, nie rozumiesz mimo siedzenia tu murem, na czym polega istota forum.
Ty musisz mieć klakiera, ja nie. Wibi też nie i on wie, że nasze poglądy nie są zbieżne w żadnym wypadku, co nikomu nie przeszkadza. Twoje też nie są zbieżne,
bo jak ci wibi zasadzi o ''żołnierzach przeklętych'' i dobrobycie PRL, natychmiast ołysiejesz, nawet nie przedawkowując farby do włosów.
I zamilkniesz z wrażenia.

PS. wibi kto te dolary jeszcze bierze? Chciałabym wiedzieć przed wyborami? Tylko Kaczyński? Czy jeszcze ktuś? A za więzienia CIA kto wziął?

Jarosław II
04-05-2014, 23:03
Mam w tej sprawie o tyle problem, że w ten sposób ileś Rosjan z gatunku zwyczajnych obywateli, którym to co wyprawia Putin nie musi się podobać, przekonało się, że propagandyści z Kremla mają rację uważąjąc Polaków za rusożerców.
Ja gdyby mnie potraktowano w podobnie elegancki sposób po zniesieniu embarga przez rząd olałbym każdy produkt z napisem made in Poland.
Przyjaciół, sympatyków, czy ludzi neutralnych łatwiej się traci, niż zyskuje. I łatwo przerobić ich na wrogów.
A nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że przyjeżdżają by zostać i dać pretekst Putinowi aby bronił swoich obywateli z rosyjskimi paszportami?

wujek
04-05-2014, 23:08
Wibi,dolarofobia Cię dopadła?W obecnych czasach to raczej rzadko spotykana przypadłość.

Lila
04-05-2014, 23:09
Ciekawi mnie co ten "kaczkopodobny" człowieczek powie gdy zorientuje się w niedługim czasie, że dolary którymi był i jest opłacany warte są tyle co rolka papieru toaletowego.Pewnie ślinotok go zaleje co daj Boże.
Kiedyś pluto37 pytałeś bym powiedział ci "kto go opłaca", myślełem, że sam znajdziesz odpowiedź,chyba jednak nie znalazłeś więc podam ci link (pierwszy jaki "wyrzuca" Google) w którym wyraźnie pisze, że bibliotekarz od 1983 roku pracował w instytucji opłacanej Amerykańskimi dolarami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski

Wibi, epitet jakim walnąłeś, nie przystoi facetowi, o którego wyglądzie nic nie wiadomo. Jeśli ja polecę kaszalotem, to zerknąwszy na zdjęcie w awatarze, będzie to można od biedy zrozumieć.
Od biedy podkreślam.
Ale ja nie o tym. Zwabił mnie zapach ''zielonych''.
Jak się okazuje, tymi zielonymi karmiło się sporo osób, nawet taki guru Solidarności, jak twórca jej ducha. O Lechu, który skakał przez płot, którego nie było, nie wspomnę.

http://naszeblogi.pl/46196-michnik-oddaj-nasze-pieniadze

Jako aresztowany w stanie wojennym żądam abyś Aronie Szechter oddał nasze pieniądze .Państwa zachodnie a szczególnie USA przeznaczyły na pomoc internowanym i aresztowanym 100 milionów dolarów . Środki te były przeznaczone na pomoc w opłacaniu adwokatów , pomoc rodzinom aresztowanych i internowanych , uczestników manifestacji antykomunistycznych .
Część pieniędzy miała być przeznaczona na tworzenie miejsc pracy dla tych ,którzy mieli wilczy bilet . Nigdy nie otrzymałem pomocy ze strony struktur solidarności jedynie co otrzymałem to jakąś mglistą wizję że takie środki mam dostać na stworzenie zakładu prywatnego .
W związku z tym , że właśnie przeczytałem wywiad z Jackiem Maziarskim w którym ujawnia on kto UKRADŁ pieniądze internowanym i aresztowanym żądam aby powstała Fundacja internowanych i aresztowanych w stanie wojennym, która wytoczy proces Michnikowi i GW oraz zażąda zwrotu tych pieniędzy wraz z odsetkami i przeznaczy je na pomoc polskim patriotom żyjącym obecnie w nędzy .Michnik idziemy po Ciebie.

Chyba sporo tych kont jest do sprawdzenia?

wibi
04-05-2014, 23:36
... kto te dolary jeszcze bierze? Chciałabym wiedzieć przed wyborami? Tylko Kaczyński? Czy jeszcze ktuś? A za więzienia CIA kto wziął?
Uderzyłaś w mój "czuły" punkt, ale po kolei.Gdzieś wyczytałem że ogólnie "Polska" miesiąc w miesiąc otrzymuje z USA 10 mil.dolarów,komuś te dolary "wpadają", reszta to tylko domysły a ten "punkt" to własnie te więzienia bo przyznam się, że gdy Kwaśniewski został wybrany na drugą kadencję myślałem, że "coś zmieni" i zmienił ale w innym niż sadziłem kierunku. Ale po kolei,wybory wówczas wygrała lewica i Miller został premierem a prof.Kołodko vice.Została uchwalona w/g mnie doskonała ustawa dot.prywatyzacji a Kwaśniewski ją zawetował,to pierwsza porażka.Druga to pseudo afera Rywina którą, jak uważam Kwaśniewski "sprokurował" i od tego momentu (co można zauważyć) Miller i Kwaśniewski są dalej od siebie niż bliżej.Wówczas o więzieniach CIA nie wiedziałem ale Miller zapewne się dowiedział, niestety Polska Racja Stanu uniemożliwiała o tym wspominać. Widząc,nawet obecnie Kwaśniewskiego chyba łatwo się domyślić na czyje konto te 15 mil.dolarów trafiło.
.. że przyjeżdżają by zostać i dać pretekst Putinowi aby bronił swoich obywateli z rosyjskimi paszportami?
Uważasz, że Putin jest taki "ograniczony". Pamietaj też o jednym, to Rosja w ostatnich 100 latach trzy razy nam Polakom dawała WOLNOŚĆ.Najpierw w 1918 roku,później w 1945 roku a ostatnio w 1989 i nikt jej do tego nie zmuszał więc i Ty nie bądź prymitywny

Jarosław II
05-05-2014, 06:49
Uważasz, że Putin jest taki "ograniczony". Pamietaj też o jednym, to Rosja w ostatnich 100 latach trzy razy nam Polakom dawała WOLNOŚĆ.Najpierw w 1918 roku,później w 1945 roku a ostatnio w 1989 i nikt jej do tego nie zmuszał więc i Ty nie bądź prymitywny
Jak można być tak zakłamanym i trywialnym mówiąc o jakiejkolwiek wolności darowanej NAM od moskali. To ubliża tym milionom Polaków cierpiących 50 lat pod butem sowieckim i tych wymordowanych i wywiezionych po wojnie przez żydokomunę. Traktowali nas jak jedną ze swoich republik gdzie nie dość, że byliśmy eksploatowani i drenowani z dóbr to jeszcze mieliśmy perspektywie, że nas wysadzą w powietrze podczas gier wojennych. Bardziej od takich postsowietczyków zakłamana może być tylko pisbolszewia podszywająca się pod przyjaciół moskali w przedwyborczych bzdetach.
Jednym z takich wyzwolicieli i wybawców jest gen. Iwan Czerniachowski którego pomnik jest w Pieniężnie, odpowiedzialnego za likwidację oddziałów AK na Wileńszczyźnie. Zapewne zaraz "ktoś" z pisu wstawi się za nim, bo przecież nie ważne, że to jeden z bandytów-wybawców 45 roku, ważne aby być "przeciw komuś" , najlepiej zwolennikowi Platformy.

pluto37
05-05-2014, 08:02
A nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że przyjeżdżają by zostać i dać pretekst Putinowi aby bronił swoich obywateli z rosyjskimi paszportami?

Jarek! Bądź gościnny i ..sprawdzaj.
I nie tylko Ruskich.
A co do wibiego, to jest jak japoński żołnierz... albo taka żywa odmiana Kazimierz Mijala, który lata świetlne trwał na radiowym posterunku posterunku w Tiranie.
Choć idea darującej nam 3 x wolność w ub. stuleciu jest ciekawa... zeby nie powiedzieć że równie oryginalna jak pamietna homilia Kaczyńskiego przy pianinie do braci Rosjan i modły nad truchłem tow. Gierka okraszone gromkim okrzykiem: MY TEŻ LEWICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jarosław II
05-05-2014, 08:15
Jarek! Bądź gościnny i ..sprawdzaj.
I nie tylko Ruskich.
A co do wibiego, to jest jak japoński żołnierz... albo taka żywa odmiana Kazimierz Mijala, który lata świetlne trwał na radiowym posterunku posterunku w Tiranie.
Choć idea darującej nam 3 x wolność w ub. stuleciu jest ciekawa... zeby nie powiedzieć że równie oryginalna jak pamietna homilia Kaczyńskiego przy pianinie do braci Rosjan i modły nad truchłem tow. Gierka okraszone gromkim okrzykiem: MY TEŻ LEWICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie chcę sprawdzać. Dopóki nie zrobią sobie u siebie porządku i nie odetną jedni od drugich a okazuje się, że i trzecich, bo są banderowcy, Ukraincy i postsowieci to będę uogólniał, bo dla mnie w tej chwili to jedna masa nierozpoznawalna. Ani nie chce mi się cedzić ani nie mam w tym interesu. A o Kaczyńskim mi przed śniadaniem nie mów, niech skwierczy o czym chce.:LOL: Słuchają go tylko "tłumy i rzesze" niereformowalnych.

pluto37
05-05-2014, 09:44
[QUOTE]Nie chcę sprawdzać. Dopóki nie zrobią sobie u siebie porządku i nie odetną jedni od drugich a okazuje się, że i trzecich, bo są banderowcy, Ukraincy i postsowieci to będę uogólniał, bo dla mnie w tej chwili to jedna masa nierozpoznawalna. Ani nie chce mi się cedzić ani nie mam w tym interesu.
To rzuć granat i będziesz wiedział jakie wojsko idzie:) :)

A o Kaczyńskim mi przed śniadaniem nie mów, niech skwierczy o czym chce.:LOL: Słuchają go tylko "tłumy i rzesze" niereformowalnych.
Dobra dobra!
A jak Hofman mu założy muchę do sweterka, to co? Za Korwina Mikkiego go weźmiesz.
Przeoczysz takiego geniusza przy śniadaniu, to potem bedziesz zdziwiony jak sie ogryzkiem przy obiedzie zaksztusisz.

Lila
05-05-2014, 15:46
[SIZE="2"]Uważasz, że Putin jest taki "ograniczony". Pamietaj też o jednym, to Rosja w ostatnich 100 latach trzy razy nam Polakom dawała WOLNOŚĆ.Najpierw w 1918 roku,później w 1945 roku a ostatnio w 1989 i nikt jej do tego nie zmuszał więc i Ty nie bądź prymitywny


Wibi, jak będę miała czas może wieczorkiem, zaczniemy się kłócić, dobra?:D
ABSOLUTNIE nie zgadzam się z powyższym. Rosja dawała nam wolność? Ty chcesz mnie zabić, żeby został Ci dyskutant bredzący o sweterku prezesa PiS?
A ponieważ śmieszy mnie arbiter elegantiarum :LOL: który swego wizerunku za nic by nie ukazał,
to szepnę tylko, że zazwyczaj o ubraniach innych dyskutują dumni właściciele poliestrowych cudeniek made in China na grzbiecie i śmiesznych eko-potworków na piszczelach z fobią.
No Armani czy Gucci to nie jest na 200%.:LOL:

ps. Wibi, a 17 września roku pamiętnego, też Rosja dała nam wolność?

Lila
05-05-2014, 15:53
Jednym z takich wyzwolicieli i wybawców jest gen. Iwan Czerniachowski którego pomnik jest w Pieniężnie, odpowiedzialnego za likwidację oddziałów AK na Wileńszczyźnie. Zapewne zaraz "ktoś" z pisu wstawi się za nim, bo przecież nie ważne, że to jeden z bandytów-wybawców 45 roku, ważne aby być "przeciw komuś" , najlepiej zwolennikowi Platformy.

Tak się zastanawiam, czemu niedawno po rekolekcjach na których pewnie uzyskałeś grzechów odpuszczenie,
kłamiesz tak prostacko i obrzydliwie?
To wojewoda z PO stał się gwarantem tego pomnika. Jeśli tego nie wiedziałeś, było się nie zabierać za dyskusję.
Wydaje mi się, że środowisko peowskie nieco się zagubiło po tej wolcie z Putinem waszej pacynki.

wibi
05-05-2014, 17:14
.... a 17 września roku pamiętnego, też Rosja dała nam wolność?
Nie możesz tego pamietać,mnie też jeszcze na Świecie nie było ale....przypomnę. Polska miała zawarty SOJUSZ z Francją i Anglią który m/n przewidywał , że w ciągu 14 dni (czternastu dni) od napaści na państwo będące w sojuszu, drugi sojusznik ruszy na pomoc WOJSKOWĄ. Może więc podasz ilu Niemcy stracili żołnierzy w okresie od 1.IX.1939 do 17.IX.1939 w wyniku działań sojuszniczych?Ile "sojusznicy" zrzucili bomb na Niemcy? a nawet ile pocisków w kierunku Niemców wystrzelili? Nie wiesz? to Ci powiem,ŻADNEGO. Dlatego wkroczenie Sowietów na ziemie, na których Polacy byli mniejszością zostało przeprowadzone nie 1.IX.1939 roku a dopiero gdy okazało się, że żadnych sojuszników Polska nie obchodzi,Warszawa już padła a zagrożona była ludność nie Polska a Białoruska.Znasz pewnie rozkaz Naczelnego Dowództwa by z Sowietami nie podejmować walki.Takie są fakty a tzw."nóż w plecy" to tylko usprawiedliwienie wówczas rządzących, że jesteśmy "Silni,Zwarci i Gotowi". Przecież i tak wojnę już przegraliśmy i to nie miało żadnego wpływu prócz naszej "rusufobii" i wyolbrzymionej ambicji Mocarstwowości.To naprawdę jest obiektywna i racjonalna ocena,wystarczy pomyśleć.

Jarosław II
05-05-2014, 17:26
To naprawdę jest obiektywna i racjonalna ocena,wystarczy pomyśleć.

Oczywiście. Katyń do tej pory jest racjonalny i obiektywny aby się zemścić za baty od Piłsudskiego. Lepszej okazji nie mogło być aby ścierwa sowieckie wymordowały tyle tysięcy bezbronnych Polskich oficerów bez sądu. Widać, że przedłużasz kadencję komunistów w wolnej Polsce. Chyba jesteś od 98 roku jeszcze w partyzantce gdzieś w lesie.:LOL::LOL:

wibi
05-05-2014, 18:11
@ Jarosław II
W Katyniu zginął mój wujek (brat mojej mamy) i jak gdzieś na tym forum pisałem,zginął przez własną głupotę gdyż pod Kutnem dostał się do niewoli niemieckiej i gdy następowała wymiana jeńców pomiędzy Niemcami i Sowietami on powiedział, że pochodzi z kresów Wschodnich co nie było prawdą bo pochodził z Sosnowca a mieszkał w 1939 roku w Bydgoszczy.Drugi wujek całą wojnę przesiedział w offlagu i przeżył.W moim domu nigdy nie podważano wersji, że to Rosjanie zabili ale moja pewność w tej sprawie dzisiaj nie jest 100 procentowa i nawet te dokumenty które Jelcyn przywiózł do Polski też mnie całkowicie nie przekonały gdyż wiele dowodów ni jak nie pasuje do Rosjan a propaganda Goebbelsa zawsze była stawiana za wzór.Wśród krajów podbitych przez III Rzeszę tylko Polska nie wystawiła swoich pułków do walki z Rosją,wprawdzie ok.30 tys.Polaków walczyło w szeregach Armii Niemieckiej ale byli to w większości przymusowo wcieleni.W/g mnie taka propaganda Katyńska miała służyć aby nas Polaków dobrowolnie wciągnąć do wojny z Sowietami a jak było na prawdę? W każdym wypadku,po 70 ponad latach trudno mi wzbudzić w sobie chęć odwetu i używać tego jako argumentu mając wiedzę na temat jeńców Sowieckich "zmarłych" w polskiej niewoli po wojnie w 1920 roku.

Lila
05-05-2014, 19:44
Wibi, wuj w Katyniu właśnie się w grobie przewrócił.
Szanuję cudze poglądy, szczególnie jeśli mam szansę z nimi polemizować,:)
ale Twoje te tyczące 17 września mnie rozwaliły. Normalnie egzekucja.

Litości, oni wszyscy zginęli przez głupotę? Chyba tę, że nie życzyli sobie współpracy z Sowietami?
Przecież i tak wojnę już przegraliśmy i to nie miało żadnego wpływu prócz naszej "rusufobii" ..

No jasne, i towarzysze przyszli umierającemu wyciągnąć poduszkę spod głowy, by się nie męczył. A o wywózkach wiesz co nieco?

wibi
05-05-2014, 22:19
..ale Twoje te tyczące 17 września mnie rozwaliły. Normalnie egzekucja.
Litości, oni wszyscy zginęli przez głupotę? Chyba tę, że nie życzyli sobie współpracy z Sowietami?
No jasne, i towarzysze przyszli umierającemu wyciągnąć poduszkę spod głowy, by się nie męczył. A o wywózkach wiesz co nieco?
A masz jakieś argumenty żeby podważyć co napisałem,czytając "egzekucja" sądzę, że nie.Dlatego nigdy nie należy działać i myśleć, oceniając zdarzenia historyczne odczuciem chwili.Potrzebny jest CZAS, by pewne fakty dogłębnie poznać i oceniając ich dalszy ciąg móc podjąć właściwą ocenę.Dlatego np. w szkole nigdy nie uczą historii bieżącej (co mnie kiedyś dziwiło) a tej która zdarzyła się epokę (wydarzeń) temu.
Wujek który zginął był oficerem rezerwy a ten który przeżył zawodowym i to on tak swojego brata ocenił, dlatego o tym napisałem.
O wywózkach oczywiście wiem,miałem przyjaciela w szkole który był wywieziony (z Wileńszczyzny,mieli jakiś majątek) do Kazachstanu ale wrócił a nawet za utracony majątek dostali jakieś odszkodowanie a na pewno mieszkanie.To było jeszcze za Stalina i wpływała na to "ideologia" a nie polskość.

wujek
05-05-2014, 22:57
Doprawdy pogubić się można.
- Sierpień 39,spotkanie Ribbentrop - Mołotow,pakt o nieagresji i tajny protokół do niego.Treść tego protokołu.Wspólna defilada wojsk niemieckich i rosyjskich w Brześciu.Tzw.II pakt Ribbentrop -Mołotow z 28 września 39,a dalej:
- przeznanie Rosjan,że to oni strzelali w Katyniu.Kilkadziesiąt tomów akt z tą zbrodnią związanych,jakie nam oprzekazali.
Wibi,to wszystko to wytwór propagandy i mistyfikacja?

wibi
05-05-2014, 23:42
...Wspólna defilada wojsk niemieckich i rosyjskich w Brześciu.Tzw.II pakt Ribbentrop -Mołotow z 28 września 39,a dalej:
- przeznanie Rosjan,że to oni strzelali w Katyniu.Kilkadziesiąt tomów akt z tą zbrodnią związanych,jakie nam oprzekazali.
Wibi,to wszystko to wytwór propagandy i mistyfikacja?

Mógłbym to co wyżej bardzo krótko bo matematycznie obalić, mianowicie, jeśli jedna z treści jest nieprawdziwa to i całość jest fałszywa.Oto dokładna (i ksero) treść "Tajnego protokołu...."
http://pl.wikisource.org/wiki/Tajny_protok%C3%B3%C5%82_do_paktu_III_Rzesza_-_ZSRR_z_23_sierpnia_1939

Dalej, te dokumenty dostarczył nam...KTO? wiadomo JELCYN który w życiu nie był chyba trzeźwy nawet przez pięć minut a na dodatek robił to co mu kazali.Te "dokumenty" są tyle warte ile raport Maciarewicza w sprawie Smoleńska a organizacja "Memoriał" która je "dostarczyła" co najmniej podejrzana o działanie na zlecenie tzw."Organizacji Praw Człowieka" która jakoś nie wypowiedziała się o referendum na Krymie, ale to przecież nie dziwi gdyż "ktoś" ich finansował i miał poważne interesy aby Polska zawsze była wrogo nastawiona do Rosji.To samo dotyczy Smoleńska, bo Katyń już spowszechniał.

Honoratka
06-05-2014, 00:35
Wibi ten "Ktoś"to najprawdopodobniej czosnkowy zapach, który sieje ferment na całym świecie i wszystkie instytucje i większość
rządów ma pod swoją kuratelą.
To ten zapach cały czas wmawia nam, jaki to wróg stoi tuż za naszą granicą i dzieli naród, bo takim podzielonym łatwiej manipulować.
A co do naszej historii, to jest taka jaką nam wkładają od wieków do głów i niekoniecznie musi być zgodna z prawdą.
Historie przekazywane w domach z dziada pradziada troszkę się różnią od tych ogólnie dostępnych.
Naucza się na ten przykład, że Polska powstała w 966 r za koronacji Mieszka I, a pytam się Mieszko nie miał przodków, wziął się z powietrza a może został przywieziony w karecie?

Jarosław II
06-05-2014, 07:16
Wibi ten "Ktoś"to najprawdopodobniej czosnkowy zapach, który sieje ferment na całym świecie i wszystkie instytucje i większość
rządów ma pod swoją kuratelą.
To ten zapach cały czas wmawia nam, jaki to wróg stoi tuż za naszą granicą i dzieli naród, bo takim podzielonym łatwiej manipulować.
A co do naszej historii, to jest taka jaką nam wkładają od wieków do głów i niekoniecznie musi być zgodna z prawdą.
Historie przekazywane w domach z dziada pradziada troszkę się różnią od tych ogólnie dostępnych.
Naucza się na ten przykład, że Polska powstała w 966 r za koronacji Mieszka I, a pytam się Mieszko nie miał przodków, wziął się z powietrza a może został przywieziony w karecie?
Czyżbym miał po raz czwarty nicować i reorientować swoją wiedze na temat Katynia?? Nigdy! Mój ojciec nigdy się nie mylił w tych sprawach. Niezależnie od wszystkiego Niemcy i Rosja są siebie warci. Dlatego koalicja antyhitlerowska za wcześnie wkroczyła do wojny. Gorzej dla nas już i tak nie mogło być.
Co do zapachu czosnku, Honoratko to masz rację. Ale korporacje finansowe na świecie są już tak posadowione, że nic im już nie zagrozi, nawet największy kryzys odbije się na tych na dole.

Lila
06-05-2014, 09:09
Mógłbym to co wyżej bardzo krótko bo matematycznie obalić, mianowicie, jeśli jedna z treści jest nieprawdziwa to i całość jest fałszywa.Oto dokładna (i ksero) treść "Tajnego protokołu...."
http://pl.wikisource.org/wiki/Tajny_protok%C3%B3%C5%82_do_paktu_III_Rzesza_-_ZSRR_z_23_sierpnia_1939

Dalej, te dokumenty dostarczył nam...KTO? wiadomo JELCYN który w życiu nie był chyba trzeźwy nawet przez pięć minut a na dodatek robił to co mu kazali.Te "dokumenty" są tyle warte ile raport Maciarewicza w sprawie Smoleńska a organizacja "Memoriał" która je "dostarczyła" co najmniej podejrzana o działanie na zlecenie tzw."Organizacji Praw Człowieka" która jakoś nie wypowiedziała się o referendum na Krymie, ale to przecież nie dziwi gdyż "ktoś" ich finansował i miał poważne interesy aby Polska zawsze była wrogo nastawiona do Rosji.To samo dotyczy Smoleńska, bo Katyń już spowszechniał.


Wibi...:D jestem coraz bardziej zafascynowana Twą osobą, naprawdę. Powiedz mi tak per analogiam do komisji ....ekhm...''Maciarewicza'', co sądzisz o komisji Burdenki?
Miała ona rację, czy łgała jak pies?
Wszak naboje w polskich głowach były niemieckie, ale z drugiej strony drut, którym wiązano oficerskie ręce, był sowiecki.
Wprawdzie Teutonowie tylko raz popełnili faux pas wożąc ze sobą pęta pod Grunwald,
gdzie na ich własnej ziemi napadło ich polskie wojsko naruszając ich granicę,:)
więc może i do Katynia ich nie wozili, nie?
No i patrząc na mapę, to może nasi oficerowie w liczbie 22 tysięcy, hurtowo naruszyli sowiecką granicę,
bo przecież Katyń, Charków i Miednoje to sowieckie ziemie były?
Co sądzisz?:D
Bo może ( co w obecnej sytuacji nie jest do końca nieprawdopodobne) film ''Katyń'' trzeba będzie odłożyć na półkę, a nakręcić inny, gdzie NKWD zastąpi się SS? Mam nadzieję, że tego nie dożyję i Stwórca mnie powoła do siebie, lub strąci do piekieł, wszystko jedno.

ps. wiesz wibi, spotkałam kiedyś przystojnego bolszewika, który głosił podobne herezje i polska ziemia się pod nim nie rozstąpiła. Byłam młoda....bardzo młoda. Cóż, ku rozpaczy Rodziców wyszłam za niego za mąż.:D
Hmm, byłam i jestem szczęśliwa.

Hypatia
06-05-2014, 12:46
No proszę i wszystko jasne !
Nareszcie !


''Ludzi nie tyle poglądy dzielą,znacznie bardziej dzieli ich mentalność.''
Cynikos Młodszy

Lila
06-05-2014, 13:22
No proszę i wszystko jasne !
Nareszcie !


''Ludzi nie tyle poglądy dzielą,znacznie bardziej dzieli ich mentalność.''
Cynikos Młodszy

Dla ciebie, która byś zagryzła za inne poglądy, nic nie jest jasne.

wibi
06-05-2014, 14:30
Ponieważ przywołano tu różne tezy i "dokumenty" (komisja Burdenki) to ja z kolei przytoczę jeszcze jeden argument, nie wiem czy istotny ale wart zastanowienia.Otóż jak wiemy Katyń nie był jedynym obozem bo było ich jeszcze kilka a nawet miejsca są przypuszczalnie znane.Jeśli już "Memoriał" tak bardzo chciał odtajnić wszelkie sprawy związane z obozami to dlaczego dostarczył dokumenty TYLKO dotyczące Katynia, w których nic co wcześniej było ogólnie znane nie ujawniono? Czemu w tych "tajnych" dokumentach jest tylko Katyń? Ja byłem zawiedziony przyznaję tym co w tych dokumentach się znalazło i myślę, że nie tylko ja bo i wielu innych których bliscy w sowieckiej niewoli się znalazło.Dlaczego w Norymberdze praktycznie odrzucono próbę dogłębnego wyjaśnienia tej sprawy a wszelkie inne "śledztwa" jakoś szerzej tej sprawy nie drążyły?A może (co właściwie jest pewnikiem) chodziło o inne sprawy,właśnie polityczne co biorąc po uwagę "Aliantów" i to, że w sprawie Niemiec ustaleń z Jałty nie dotrzymali? szykując się do dalszej rozprawy z ZSRR?(to niedotrzymanie ustaleń z Jałty dotyczy podziału Niemiec na kilka odrębnych państw a Zachód szybciutko swoje strefy połączył). Warto o tym pomyśleć bo po to człowiek ma mózg żeby myśleć a nie tylko używać go do klepania innych poglądów, przyjmując a'priori wszystko co nawet głupsi od niego potrafią "wymyślić" mając zapewne swój ukryty cel lub inne ograniczenia w tym i umysłowe.Dla jasności podam, że nie miałem na myśli nikogo z tego forum

Hypatia
06-05-2014, 15:17
W Katyniu nie było obozu polskich jeńców. Katyń ,a ściśle Las Katyński ,to miejsce kaźni ,gdzie Rosjanie wymordowali tysiące polskich jeńców za to tylko ,że byli Polakami,polską inteligencją . Obozy których jeńcy stali się ofiarami mordu ,były głównie w Kozielsku,Ostaszkowie,Starobielsku i Charkowie i jeszcze kilku innych miejscach.
Jak się bierzesz za dywagacje historyczne,to starannie,bo mówisz o ofiarach masowego mordu,a nie o wykopaliskach naczyń kultury łużyckiej !
Nie mam zamiaru przekonywać Cię jak było faktycznie ,bo to strata czasu,więc tylko małe sprostowanie ,abyś takich bredni nie rozsiewał.

pluto37
06-05-2014, 15:44
.....
Nie mam zamiaru przekonywać Cię jak było faktycznie ,bo to strata czasu,więc tylko małe sprostowanie ,abyś takich bredni nie rozsiewał.
I słusznie czynisz.
Czytając te prawdy winnas pamietać, że już w biblii napisano, ze komunista to nie profesja, czy umiejetności nabyte.
To charakter, który nie tylko wibiemu za sprawą Matki Natury się przytrafił.
Zeby długo nie szukać powiem ........JARUZELSKI.

Tylko o Broniewskim Słonimski pisał, że "Władek nie jest komunista gdy na stole wódka czysta."

Jarosław II
06-05-2014, 15:53
W Katyniu nie było obozu polskich jeńców. Katyń ,a ściśle Las Katyński ,to miejsce kaźni ,gdzie Rosjanie wymordowali tysiące polskich jeńców za to tylko ,że byli Polakami,polską inteligencją . Obozy których jeńcy stali się ofiarami mordu ,były głównie w Kozielsku,Ostaszkowie,Starobielsku i Charkowie i jeszcze kilku innych miejscach.
Jak się bierzesz za dywagacje historyczne,to starannie,bo mówisz o ofiarach masowego mordu,a nie o wykopaliskach naczyń kultury łużyckiej !
Nie mam zamiaru przekonywać Cię jak było faktycznie ,bo to strata czasu,więc tylko małe sprostowanie ,abyś takich bredni nie rozsiewał.
Jakich bredni, jakich bredni, przecież w Rosji ludzie taką mają rządową, oficjalną wersję jak podaje Wibi. Sprawdź co mówi oficjalnie Żyrinowski. Tak samo jak rezydent Wibi, popierany przez pisowską prawicę tego forum. Katyń to ciekawa sprawa, to oficerowie Polscy sami się rozstrzeliwali wzajemnie.

wibi
06-05-2014, 16:18
@Hypatia
Tak właśnie powstają mity i plotki którymi karmi się gawiedź.Jeśli Ty nie odróżniasz "skrótu" Katyń i usiłujesz mnie naprowadzać na właściwą "drogę" to powiem tylko, że źle myślisz. Ja tą kwestią zajmuję się już wiele lat i dokładnie wiem co piszę i mówię i wierz mi, że jestem dość dobrze zorientowany w temacie. Dla Twojej ciekawości podam, że nie tak dawno Minister Spraw Zagranicznych Sikorski ujawnił co następuje :" Premier Tusk na spotkaniu w cztery oczy z Prezydentem Putinem dowiedział się, że zbrodni dokonali sowieci". Jeśli więc nasz Minister wie co w "cztery oczy Prezydent Putin mówił Premierowi Tuskowi" to to coś znaczy a przynajmniej dla mnie bo o takich rozmowach raczej się nie rozmawia,nawet ze swoimi ministrami. A że tak powiedział to znaczy, że jakieś wątpliwości istnieją nadal i tyle z mojej strony.

Lila
06-05-2014, 16:54
Amen.
Komunista to faktycznie charakter. Choć jeśli na ten przykłąd wzięło się w ręce młody egzemplarz,
i dysponowało się siłą rażenia lat 18-tu, to z egzemplarza czerwonego można było całkiem łatwo zrobić biało- czerwony, po uprzednim wysłaniu poganina do chrztu i Komunii św. narażając się na wstępie teściowi- prominentowi z Lasów Kabackich.

Wibi, nie dąsaj się. Zostań Ty sobie do końca wierny swym przekonaniom, ale nie dziw się, że w obecnych czasach, będziesz budził zaciekawienie i zaniepokojenie wiernością takim ideałom.

Nie wiem czy Tobie czasem Katyń nie pomylił się z Chatyniem?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chaty%C5%84
Na pewno nie?

ps. w miejscu, gdzie Kwaśniewski dostał choroby goleni i gdyby nie Miller, skompromitowałby Polskę, jest ktoś bliski z mojej rodziny.
Ci co znają moje nazwisko panieńskie ( są tu tacy) z łatwością mogą go odnaleźć. Major rezerwy.
Nie był głupi, ale brał udział w wyprawie kijowskiej Piłsudskiego. Musiał zginąć.

wibi
06-05-2014, 18:18
Oj Lila,Lila
Co to znaczy " Komunista to faktycznie charakter"? bo, że to nie ja to wiem ale nie wiem o kogo chodzi. A tak w ogóle to co dla Ciebie słowa "Komunista" znaczy? Może to co kiedyś uważano za komunizm czyli życie w komunie? wspólne kobiety i cudze dzieci?brak Boga i grzechu? Jestem raczej pragmatykiem ceniącym prawdę i dowody, ale intuicja i inne stany ducha też nie są mi obce, chociaż na tym już się zdążyłem oparzyć.
Rozróżniam też Katyń z Chatyniem (mniejszym niż Wołyń i Ruskim ale ci sami oprawcy)
Nie musiał zginąć a na pewno nie z przyczyny wyprawy na Kijów, po prostu była wojna a giną również cywile. Przypomnę też, że z tych którzy nie byli (ogólnie) w Katyniu stworzono dwie Polskie Armie które jeszcze trochę Niemców "poturbowały"

Lila
06-05-2014, 18:34
On nie był cywilem, został zmobilizowany jako major rezerwy z przydziału.
Miejscowość kresowa z której pochodził była polska od końca XV wieku i tam też miała miejsce rzeź Polaków w 1944.

wibi
06-05-2014, 18:57
Mówiąc o "cywilach" miałem na myśli tych prawdziwych,czy to mieszkańców Warszawy,Drezna czy Stalingradu. Po prostu wojna to ofiary w każdym wypadku niewinne.
Armia Andersa liczyła ponad 40 tys.żołnierzy a cywili którzy razem z nią przeszli do Iranu było ok.75 tys. pewnie Sowieci nie zdążyli "rozprawić się" ze wszystkimi w Katyniu? Widzisz więc, że to jeszcze jeden powód wątpliwości.

Lila
06-05-2014, 19:39
A wywieziono prawie 2 miliony!
Głównie inteligencję , właścicieli ziemskich, osadników-piłsudczyków, kombatantów wojny 1920 roku, nauczycieli, urzędników, leśników a później także bogatszych rolników i robotników wykwalifikowanych.
Dawano im po kilka albo kilkanaście minut na spakowanie się!

Ujawniło się, ze ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (...) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na lup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.

Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-"Grot", 25 września 1941 r.

wibi
06-05-2014, 20:16
@ Lila
Naprawdę,ręce opadają.Tak rodzą się PLOTKI i BAJKI.A skąd ich mieli wziąć? Tam nawet tylu rdzennych Polaków nie mieszkało a na pewno tych mieszkających i na dodatek określanych przez Ciebie nie było więcej jak 500 tys.Zdajesz sobie sprawę czym trzeba ich było wywieźć? i jaka to była poważna operacja? ile na to trzeba by pieniędzy i czasu, ile ludzi do tego trzeba by zatrudnić? no i przede wszystkim dlaczego mieli by to robić? Żeby żydzi mogli zająć ich miejsce? bo naprawdę jestem porażony.

Lila
06-05-2014, 20:30
Oj wibi, wibi..

Ludność Polski w 1939 roku liczyła 35 100 000. Na terenie 8 kresowych województw mieszkało 13 021 300 osób (wg spisu z 1931 roku). A więc 1/3 ludności całego kraju mieszkała na Kresach.
Posługujących się językiem polskim było 5 597 600 .

wibi
06-05-2014, 21:13
Zapytam prosto.Czy ludność pochodzenia Ukraińskiego,Białoruskiego,Semickiego i Litewskiego zamieszkująca 8 kresowych województw miała obywatelstwo Polskie? czy jakieś inne.Może również wskażesz procentowy udział poszczególnych nacji. Odpowiedź jest jasna więc nadal PROSZĘ, nie siej PLOTEK

wujek
06-05-2014, 21:56
Wibi,zapewne można z pomocą matematyki coś tam obalić,ale czy Tobie to się udało?
Każdy punkt protokołu,któy przytoczyłeś,wyjaśnia dlaczego został utajniony.Jeśli nie pojmujesz jego przesłania to Twój problem,nie mam zamieru zawracać sobie tym głowy.
Jakie znaczenie,w odniesieniu do akt katyńskich,ma alkoholizm Jelcyna?Chcesz powiedzieć,że on je w pijanym widzie sam sporządzał?
W 2010 r.Miedwiediew,ponoć zdaklarowany abstynent, dostarczył Polsce kolejnych,blisko 70 tomów akt odnoszących się do Katynia.

wibi
06-05-2014, 22:18
@ drzazga
Pisałem nie tylko o Jelcynie ale również o organizacji finansowanej przez Amerykański fundusz " Human Right" o nazwie "Memoriał" jak również i o tym, że dostarczone dokumenty nie wniosły nic nowego ponad to co już było dobrze znane.Organizacja "Human Right" czyli Prawa Człowieka bardzo wspiera pobudzanie nienawiści Polaków do Rosjan natomiast gdy chodzi o rzeczywiste prawa (np. referendum na Krymie lub działania w Serbii i Kosowie albo nawet w IRAKU czy Syrii) już taka "obrotna" nie jest. Nie wiem czy to ciekawe czy nie ale na pewno zastanawiające.

Lila
06-05-2014, 22:36
Zapytam prosto.Czy ludność pochodzenia Ukraińskiego,Białoruskiego,Semickiego i Litewskiego zamieszkująca 8 kresowych województw miała obywatelstwo Polskie? czy jakieś inne.Może również wskażesz procentowy udział poszczególnych nacji. Odpowiedź jest jasna więc nadal PROSZĘ, nie siej PLOTEK

Powoli i po polsku.
Nie mam zwyczaju zajmować się plotkami, a jeśli chodzi o Kresy Polskie, nawet ujęcie w ten sposób danych, które przytaczam w pewnym sensie jest obraźliwe dla wszystkich Polaków stamtąd.

Polacy na Kresach;
w województwie białostockim stanowili 66,9%, w wileńskim 59%, w lwowskim 57,7%, w nowogródzkim 52,4%, w tarnopolskim 49,3%, w stanisławowskim 22,4%, w wołyńskim 16,6%, poleskim 14,5% mieszkańców.

Na Kresach działała Metropolia wileńska, w skład której wchodziły: archidiecezja wileńska, diecezje łomżyńska i pińska (614 parafii, 1051 kapłanów) oraz metropolia lwowska obejmująca archidiecezję lwowską, diecezję przemyską oraz łucką (935 parafii i 1666 kapłanów w 1937 roku

Jak wyglądał IV rozbiór Polski po 17 września 1939 roku?

Niemcy zabrały 186 000 km2 z ludnością liczącą 21 800 000 osób

ZSRR 202 000 km2 z ludnością liczącą 13 400 000 osób

czyli Niemcy 47,9% obszaru Polski zamieszkałego przez 61,9% ludności

ZSRR 52, l % obszaru Polski zamieszkałego przez 38,1% ludności.

Aha, te grupy ludności, które wymieniłeś, miały oczywiście polskie obywatelstwo.
Ci co mordowali na Wołyniu, także. Przed wojną, jasna rzecz..Dlatego Bandera to Polak.

Lila
06-05-2014, 22:56
Bezcenne zbiory muzeów kresowych przepadły bezpowrotnie;

W 8 kresowych województwach w 1939 roku działały 62 muzea publiczne
(w białostockim 5, w wileńskim 6 - w tym 4 w Wilnie,
w nowogródzkim 3,
poleskim l, wołyńskim 5, lwowskim 33 - w tym 17 we Lwowie, w stanisławowskim 3, w tarnopolskim 6).

Przepadły bezpowrotnie zbiory bibliotek polskich.


W 8 województwach działało w 1939 roku 14 121 szkół różnego typu.
Założyć można, iż jest to liczba bibliotek szkolnych, ponieważ wg Rocznika Statystycznego działały one w 98% placówek nauczania.
Ponadto funkcjonowało 7 szkół wyższych ze szczególnie bogatymi zbiorami - zwłaszcza Uniwersytet Lwowski i Wileński.

wibi
06-05-2014, 23:13
@Lila
To wszystko co wyżej napisałaś w dwóch postach jest prawda,podaje to Wikipedia i czytałem ale....gdzie te 2 miliony wywiezionych Polaków bo to jest PLOTKA

wujek
06-05-2014, 23:18
Wibi w przeciwieństwie do Ciebie,cieszę się,że w Rosji może działać taka organizacja jak Memoriał.Fakt,że pozwalają jej istnieć dowodzi po pierwsze,że w swojej działalnosci nie łamie tamtejszego prawa,po drugie,że w Rosji wbrew np naszej propagandzie wiele się zmieniło,system się demokratyzuje, ludzie nie we wszystkim muszą zgadzać się z władzą.
Spójrz na siebie,głosisz tu poglądy diametralnie różniące się od pogłądów oficjalnych,a chyba nikt jeszcze nie zarzucił Ci,że robisz to za rosyjskie ruble.

wibi
06-05-2014, 23:32
@drzazga
Otóż mylisz się,w Rosji od ubiegłego roku wszelkie organizacje finansowane przez obcy kapitał muszą, chcąc kontynuować działalność, zapisać się jako "instytucje szpiegowskie" (w skrócie to tak nazwałem ale taki jest cel tego zapisania się).
Podobna ustawa została w br.uchwalona przez parlament Ukraiński i to prócz niepodpisania stowarzyszenia z Unią Europejską stało się przyczyną ponownego "rozdmuchania" Majdanu a w konsekwencji śmierć ponad stu osób i przechwycenie władzy przez huntę z Turczynowem na czele.Janukowicz jeszcze przed podpisaniem umowy w dniu 21 lutego , na żądanie Majdanu tą ustawę wycofał.
Oj,zarzucili mi i to wielokrotnie, że jestem "opłaconym agentem Rosji" ale jak się nie ma argumentów to najlepiej użyć inwektyw,taka jest prawda

Lila
06-05-2014, 23:48
Cieszę się wibi, że sprawdziłeś.
2 miliony ....coś koło tego. Nikt tego nie jest w stanie policzyć.
Pewne, że minimum 1. 200 tysięcy naszych Rodaków w nieludzkich warunkach zostało wygnanych z polskiej ziemi, ale niektóre źródła podają 2 miliony.

250 000 stanowiły dzieci do lat 14.
Polacy stanowili absolutną większość deportowanych - 52%, wg obliczeń polskiego MSZ w Londynie.
Ponieważ rejestry prowadził Kościół, więc wiadomo, że z archidiecezji wileńskiej w latach 1939-1941 wywieziono 485 000 wiernych narodowości polskiej.
Żeby było jasne, formalności stało się zadość. Deportacje objęły de facto obywateli sowieckich,
bo
włączenie terytorium dawnej Polski do Białoruskiej i Ukraińskiej Republiki Rad nastąpiło po wyborach (22 X 1939) i wyłonieniu Zgromadzenia Narodowego Ukraińskiego we Lwowie i Białoruskiego w Białymstoku.

Nie muszę wspominać, że w ciągu kilku miesięcy zlikwidowano 4000 kościołów i inne instytucje kościelne ( wszystkich wyznań)
A Ty wibi masz wątpliwości jak zorganizowano 4 wielkie deportacje na milion osób i kilka mniejszych.

wibi
07-05-2014, 02:30
@Lila
Miałem już nie odpowiadać na to ale..lubię jasność.Były 4 "etapy" wywózek (dane i ilości wywiezionych są w internecie),najliczniejsza była pierwsza ok.120 tys.Polaków,druga mniejsza a trzecia obejmowała w 80% żydów natomiast czwarta przerwana atakiem Niemiec.Wywożono jednorazowo około 1200 ludzi w pociągu.Była spora umieralność wśród wywożonych. Generalnie wywieziono osób narodowości Polskiej około 200 tys i taka jest prawda.Instytut w Londynie to żadne źródło bo niby skąd mógł mieć dane?Od Rosjan? Dużą część pozostałych,po zmianie obywatelstwa o której wspominasz, wcielono do Armii Sowieckiej (ok.100 tys?).
Trudno było chronić kościoły czy inne budynki gdy na terenie trwała wojna a że były murowane służyły za bunkry co chyba jest zrozumiałe bo nikt ich specjalnie nie burzył dlatego że katolickie lub że szkoły bo to po prostu absurd.I jeszcze jedno,w Rosji nawet dzisiaj nie ma aż tak dobrze rozbudowanej sieci kolejowej by mogły ją całkowicie zablokować transporty a i samych pociągów i wagonów też za dużo nie było zważywszy, że od 17 września w ZSRR jednak trwała wojna a nasze,Polskie koleje czy wagony miały inny rozstaw kół i na rosyjskie tory się nie nadawały.Więcej na ten temat już nie piszę bo nie mam zamiaru dyskutować na temat podobny do Smoleńska.Zawsze można powiedzieć, że wywieziono milion,2 miliony,10 milionów a nawet 100 milionów ale nic z tego nie wynika,może najwyżej świadczyć o (bez obrazy) dyletanctwie lub co gorsza zacietrzewieniu lub złej woli.

Lila
07-05-2014, 11:45
A dlaczego miałeś nie odpowiadać?
Bo mam inne zdanie i inne dane, niewygodne dla Rosji?
Przecież mnie nie zależy aby do czegoś Ciebie przekonać, bo to nie o to chodzi w dyskusji. Mniemam, że i Ty również nie zamierzasz mnie nawrócić na sympatię dla Sowietów,
bo nie znajdzie się jej u mnie za Chiny.:)

Sowieci kłamali, kłamią i będą kłamać. Tak jak z polskimi oficerami, którzy mieli wyjechać do Mandżurii, a zostali znalezieni w kulą w potylicy. A jeśli wg, Ciebie wywieziono tylko 200 tysięcy, choć rejestry jednej tylko archidiecezji mówią o prawie pół milionie,
to znaczy, że jest jeszcze gorzej. Wymordowali ich?
Pewno, że się starali jak mogli..
http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakry_wi%C4%99zienne_NKWD_1941
...w czym niebawem pomógł im niedawny sojusznik.

http://kresy24.pl/24154/29-czerwca-w-historii-kresow/

Są świadkowie, którzy widzieli więzienia sowieckie po wejściu Niemców. Ci drudzy, aczkolwiek zbrodniarze, nie mogli uwierzyć własnym oczom widząc storturowane zwłoki.
Szczególnie niedobitki polskich wojskowych były odpowiednio do zasług traktowane.
Wspomnę Łupaszkę, ale nie tego, którego Ty uważasz za bandytę. Oficera z taką przeszłością, na kanwie której powinien powstać film.

Jerzy Dąmbrowski herbu Junosza, ułan z Pułku Ułanów Wileńskich. Zginął po torturach z ręki NKWD. W Mińsku - wywleczony z Kozielska na tę okoliczność. To jego pseudonim przyjął inny ułan z tego samego pułku, Zygmunt Szendzielarz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_D%C4%85browski_%28podpu%C5%82kownik%29

I co do hekatomby Polaków na Ziemiach Utraconych, to wibi, nie chce być inaczej;

Straty polskie pod okupacją sowiecką bada od wielu lat Ośrodek Karta publikujący "Indeks represjonowanych" - wielotomowe dzieło, w którym zawarto nie tylko listę katyńską, lecz także wszystkie zidentyfikowane do dziś miejsca cierpienia i śmierci Polaków, rozrzucone po utraconych Kresach Rzeczypospolitej i na "nieludzkiej ziemi".

Najwięcej problemów sprawia oszacowanie liczby obywateli RP deportowanych w głąb Związku Sowieckiego - zarówno w latach 1940-1941, jak i po wojnie.

Przez długi czas przy określaniu skali deportacji opierano się na meldunkach otrzymywanych przez agendy rządu RP na uchodźstwie. Wynikało z nich, że liczba obywateli II RP deportowanych bądź represjonowanych w inny sposób przez Związek Sowiecki zbliżona była do liczby obywateli polskich wypędzonych ze swoich domów przez Niemców (ponad 2 mln 800 tysięcy osób): Polacy z Kresów zajętych przez Sowiety w roku 1939 - 1 mln 114 tys., polscy "bieżeńcy" na wschód, zagarnięci przez Sowiety - 336 tys., indywidualnie aresztowani i deportowani - 250 tys., wcieleni do Armii Czerwonej - 210 tys., jeńcy polscy z roku 1939 - 181 tys., robotnicy przymusowi w sowieckich łagrach - 140 tys., deportowani w 1944 i 1945 r. (głównie żołnierze AK) - 50 tys., internowani na Litwie i Łotwie, przejęci przez Sowiety - 12 tys., polscy górnicy do pracy przymusowej w Sowietach z roku 1945 - 10 tysięcy.

Jeśli chodzi o ostatnią pozycję...górnicy...to byli Polacy aresztowani już w ''wolnej '' Polsce.
Rodzony mój stryj został zesłany w 45 za Ural do kopalni. Odkryto, że mieszkaniec Kiwerc i wojskowy dekował się w Częstochowie.
Wrócił w 56 roku ślepy całkowicie. Ale o tym przy okazji, jeśli okazja będzie, co nie jest pewne.:)

wujek
07-05-2014, 22:35
Rozmowa z Tobą wibi to czysta przyjemność.Napomknąłem,że kobicuję Memoriałowi i podałem dlaczego.Powiadasz,że jestem w błędzie,bo ... .Przyznaję,że nie rozumiem.Memoriał został zdelegalizowany,nie działa już?Wiesz coś w tej sprawie?

wibi
07-05-2014, 23:45
@ drzazga
Nie,nikt żadna agencja nie została "zdelegalizowana" po prostu musi się zarejestrować i rozliczać przed ichnią Skarbówką ze wszystkich otrzymywanych pieniędzy.Takie "posuniecie" zakończyło nielegalne finansowanie z Zachodu opozycji w tym i Memoriału.Od tego czasu jakoś mityngów przeciwko Putinowi nie ma.
A tu link do pięknej ballady,warto posłuchać bo słowa proste i zrozumiałe.Tytuł (po Polsku) "Kiedy zrozumiesz, że jesteś sam na Świecie.." i słowa (wklejone)
"Когда поймешь умом, что ты один на свете..."
dalej zwrotka

"Для мира сделаю я много добрых дел.
Вовеки вечные их не забудут люди.
И если выйдет все так, как я хотел,
о, милый боже, мир прекрасным будет."

Przetłumaczę dla nieznających rosyjskiego...

Dla POKOJU zrobiono dużo dobrego
Po wszystkie czasy ludzie tego nie zapomną
I jeśli będzie wszystko jak bym chciał
O miły Boże,Świat przepiękny będzie
http://www.youtube.com/watch?v=RlRZv1LDbYU&feature=kp

Lila
08-05-2014, 20:42
Piękne słowa. A czy one przeczą idei Memoriału?

Lila
08-05-2014, 20:52
Rosja jest zainteresowana przedłużeniem konfliktu na Ukrainie, ale NATO ma gotowe plany, które zapewnią skuteczną obronę wszystkim sojusznikom przed jakimkolwiek zagrożeniem - przekonuje sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.


Rasmussen podkreślił, że nie ma obaw, iż art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego, który mówi o wspólnej obronie, okaże się nieskuteczny, tak jak miało to miejsce z porozumieniem budapeszteńskim z 1994 roku gwarantującym Ukrainie integralność terytorialną.
Szef NATO zapewnił, że Sojusz ma przegotowane wszystkie plany ewentualnościowe, które zapewnią skuteczną ochronę i obronę wszystkich sojuszników przed jakimkolwiek zagrożeniem ze strony Rosji.

Naprawdę? A co będzie, gdy będziemy musieli powiedzieć SPRAWDZAM? Ktoś mu wierzy?

wibi
08-05-2014, 21:37
Rosja jest zainteresowana przedłużeniem konfliktu na Ukrainie, ale NATO ma gotowe plany, które zapewnią skuteczną obronę wszystkim sojusznikom przed jakimkolwiek zagrożeniem - przekonuje sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Żeby takie zdanie jeszcze miało jakiś sens to można by rozważać.Co ma "zainteresowanie Rosji do obrony wszystkich sojuszników" , toż to totalny "bałagan umysłowy" bez sensu i logiki.
Ale trudno się dziwić,Rasmussen to taki sam "piesek" na smyczy jak i nasi "szczekacze". Dzięki takim "władzom" może do jesieni wytrzymamy ale co dalej? A jak zima będzie ostra i długa? po prostu zamarzniemy.
@Lila]
Ballada nic z Memoriałem nie ma wspólnego,jest po prostu piękna i ma normalne,życiowe słowa tak różne od tej "dziczy muzycznej z bełkotliwą angielszczyzną" której tyle w RTV

Lila
09-05-2014, 09:25
wibi, Ty mnie nie strasz...

Do jesieni i co dalej?
Moim zdaniem jak zwykle NIC. Zostawią nas, jak zawsze.
Ano, nie pierwszyzna, można się było przyzwyczaić.
Jak na razie, naszych rządzących, w tym Pierwszego Lenia Rzeczpospolitej, zajmuje wyścig do brukselskiego koryta i dywagacje, jakie w nim koterie będą się walały.
Co nam z tego?
Z łupków nici, chyba czytałeś?

ps. wczoraj na TV Kultura był wspaniały film rosyjski, gdzie akcja dzieje się na Krymie.
''Kierowca Wiery'' z Igorem Petrenko w roli głównej. Krym za Chruszczowa, KGB i CIA w tle.
Film już znałam z rosyjskiego internetu.

wibi
09-05-2014, 17:22
..Do jesieni i co dalej?
Moim zdaniem jak zwykle NIC. Zostawią nas, jak zawsze...


Dlaczego i kto miałby nas "zostawiać", przecież NAS już dawno nie ma a ci co nas mają i tak uważają za "tanią siłę roboczą". Czy ktoś nam zagraża? Tak,zagraża ale najpierw nas,naszą ziemi wykupi.Powoli i systematycznie a później po prostu wejdzie na swoje i nic nie zrobimy,nie będzie ofiar ani wojen,Nas po prostu nie będzie.Już teraz, na tym forum nikogo nie dziwią amerykańskie flagi wiszące na "naszych" fabrykach (chociaż tak się dzieje tylko i wyłącznie w podbitych krajach). W "naszych" mediach nie słyszy się polskich piosenek a tylko angielskie "wycie". Szkoda tylko młodych pokoleń, bo tym razem chyba Wolnej Polski już nie odzyskamy.

Lila
12-05-2014, 12:12
O co chodzi Rosji?
O wszystko.
http://forsal.pl/artykuly/795958,moldawia-umowa-stowarzyszeniowa-ue-rosja.html

ps. śmieszą mnie te komentarze, że Rosja się boi. Kto to pisze?

maja59
12-05-2014, 12:42
A mnie śmieszą komentarze, że Rosji nie należy się bać, że trzeba ją przywołać do porządku, że my chociażby na Kijów, że trzeba pięścią w stół i odebrać to co nasze, to dopiero radość nagrobków;) .

Lila
12-05-2014, 13:47
To na to samo wychodzi.

wibi
12-05-2014, 14:30
.. Rosji nie należy się bać, że trzeba ją przywołać do porządku, że my chociażby na Kijów, że trzeba pięścią w stół i odebrać to co nasze
Ależ my to robimy i nie tylko słownie ale faktycznie.Wysłaliśmy (no może nie całkiem MY ale nasi..) przecież oddział najemników,w sumie 35 osób w tym 8 pilotów, niestety trzech już zabito:( pod Słowiańskiem i pogrzebano w zbiorowej mogile,3 metry pod ziemią.Mamy więc następne "uświęcone" miejsce na Rosyjsko-Ukraińskich ziemiach.Najemnicy byli z "ASBS Othago", firmy...."informatycznej".

Lila
12-05-2014, 14:52
Wibi czekaj, nie pędź tak.

Skąd wiesz, że trzech zabito?

wibi
12-05-2014, 15:40
W sumie zabito około 300 w tym 7 najemników USA z "Greygound" i 3 z polski.Około 160 zabitych to tzw.Gwardia Narodowa czyli "majdanowcy". Zginęli w pierwszym ataku jaki przypuścili na Słowiańsk, który dobrze się przygotował bo głównie weterani z Afganistanu.Poszukam linki i podam bo to już wiadomość z przed dwóch dni.
Tu link ilu Polskich i skąd
http://warsonline.info/ukraine/mesta-dislokatsii-ukrainskich-natsionalistov-podrazdeleniy-vs-ukraini-i-naemnikov.html
A o zabitych jeszcze poszukam i podam.
Tu informacja z forum Ukraińskiego (znalezione Google)
http://forum.for-ua.com/read.php?1,3880450,3880904
http://rusvesna.su/news/1399757675

Jarosław II
15-05-2014, 15:43
Wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało, że w katastrofę w Turcji i obalenie rządu maczały ręce służby specjalne Rosji. Ten rząd jest bardzo nie na rękę Putinowi. tym bardziej, że miało dojść ponownie po przerwie do współpracy militarnej z Izraelem.

wibi
15-05-2014, 18:07
..w katastrofę w Turcji i obalenie rządu maczały ręce służby specjalne Rosji. Ten rząd jest bardzo nie na rękę Putinowi. tym bardziej, że miało dojść ponownie po przerwie do współpracy militarnej z Izraelem.

Masz całkowitą rację tyle, że nie służby specjalne Rosji a powiedzmy to wprost...PUTIN. Lista jego "grzechów" wobec świata liczy się w tysiącach stron. Na pewno nie wiesz kto pociągał za sznurek gilotyny w czasie rewolucji Francuskiej? to był Putin, miał wprawdzie na głowie kaptur ale to był ON.A wiesz kto rozpoczął I Wojnę Światową i zastrzelił arcyksięcia Ferdynanda, to też był Putin a później szybko się "przeistoczył" w Lenina i rozpoczął Rewolucję...później zmienił nazwisko na Beria (nie wiem dlaczego ale może dlatego, że tyle samo liter?) i to on osobiście wymordował polaków w Katyniu. Potem trochę się "przyczaił" ale tylko na krótko bo zaraz pojechał do USA i zastrzelił Kennedego w Dallas..Tych jego "uczynków" nie sposób opisać tu na forum wiadomo tylko jedno, że na pewno jest RASISTĄ i gnębi murzynów a szczególnie upodobał sobie jednego z za oceanu.Paskudna postać i jeszcze nie lubi gejów i lesbijek a my tak ich kochamy jak i murzynków.Kiedyś mnie uczyli takiego wierszyka:

"Murzynek Bambo w Afryce mieszka
Czarną ma skórę ten nasz koleżka..."

Może ciebie też? a tu popatrz taki rasista i morderca niewinnych górników.
Wiesz też na pewno u ilu milionów ludzi na całym Świecie ZABIŁ NADZIEJĘ....., że na Krymie będzie baza NATO.Straszne.
Co do rządu to nie słyszałem by jakiś obalił chyba, że myślisz o Ukrainie ale nie obalił tylko powołał,wprawdzie niekonstytucyjny ale wszystkie jego (Putina) czyny takie co najmniej są.

Jarosław II
15-05-2014, 18:45
Już wtedy jako KGB-owiec, "przypadkowy turysta" patrzył jak ugryźć Reagana. Albo rzucić kamień z zaciśniętej pieści. http://fotozrzut.pl/zdjecia/c4050c72a5.jpg (http://fotozrzut.pl/)

wibi
15-05-2014, 22:54
Ciekawe pismo do Rosyjskiej Federacji i Władz wysłała grupa Polaków.Dla znających język rosyjski warto poczytać
http://politikus.ru/events/19251-otkrytoe-pismo-k-rossiyskomu-narodu-i-vlastyam-rossiyskoy-federacii.html

Lila
15-05-2014, 23:22
Bardzo ciekawe. Coś jak list Ślązaków do Putina, by w razie czego ich oszczędził.

A jeszcze ciekawszy jest fakt, że list podpisany przez naszego forumowicza ( ostatnie miejsce z listy).

http://www.klub.senior.pl/moje/Dariusz-Kosiur/

Honoratka
16-05-2014, 01:21
Ho,ho jest tam też podpis mojego sąsiada :)
trzeci od końca

Jarosław II
16-05-2014, 10:19
http://otkritka.com/images/de430866043f66cc1ad9e172a727cf3c.swf

wibi
16-05-2014, 16:31
@JarosławII
:confused: :icon_eek: :confused: :icon_eek:

ROSHEN? Kołomojski?

Lila
17-05-2014, 09:58
wibi gratulacje.
Wyprzedziłeś media z Wyborczą na czele o 2 dni.
O tym sławnym liście Słowian do Putina, gazety informują dopiero dzisiaj. Do bani z takimi dziennikarzami.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/195833-tylko-glupota-czy-cos-wiecej-slowianski-list-z-polski-ze-wsparciem-dla-putina-wsrod-sygnatariuszy-profesorowie-krakowskich-uczelni

ps. wiem, że się ze mną nie zgodzisz, ale moim zdaniem ten list, to kadłubek Targowicy.

wibi
17-05-2014, 13:33
.... wiem, że się ze mną nie zgodzisz, ale moim zdaniem ten list, to kadłubek Targowicy.

I dobrze wiesz bo po pierwsze to My nie jesteśmy WOLNI a wręcz przeciwnie o czym świadczą nawet te spóźnione "Informacje dziennikarskie", flagi obcego mocarstwa na swoich "zdobyczach", wieloletnia propaganda jaką nam wbijano do głowy od ponad 60-ciu lat promująca zachód jako "Raj na Ziemi", usilne starania w celu [B]totalnego zadłużenia wszystkich polaków tak aby nigdy nie mogli się podnieść i wiele,wiele innych spraw jak np.ograniczenie wykształcenia społeczeństwa,ograniczenie opieki zdrowotnej a najważniejsze wyludnienie znacznych obszarów Kraju w celu łatwego podbicia i likwidacji.To po prostu widać jak na dłoni i nawet brak jakichkolwiek argumentów aby być przeciw.

Lila
17-05-2014, 20:16
Dług nam zostanie, ale Unia po tych wyborach to będzie już inna Unia. Nawet Tusk brzytwy się chwyta.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/janusz-korwin-mikke-tusk-bezczelnie-oglasza-ze-sfalszuje-wybory/5lsyj

wibi
17-05-2014, 22:42
Dług nam zostanie, ale Unia po tych wyborach to będzie już inna Unia. Nawet Tusk brzytwy się chwyta.

Jaka inna, to, że nastąpi zmiana "osłów" (sorry,posłów) nie znaczy, że zmieni się polityka. I tak ci którzy "rządzą" w Unii będą nadal rządzić a w ogóle to chodzi głównie o kasę, przykład Kurski i Ziobro którzy siedzieli w Polsce a do Brukseli jechali tylko żeby potwierdzić swoją "obecność". Tak też będzie i teraz bo jedna kadencja w Euro Parlamencie zapewnia już emeryturę.
Wybory, jak i wszystkie od 1990 roku w żadnym wypadku nie można nazwać demokratycznymi a tak w ogóle to cała "demokracja" w Polsce w/g.Wikipedii nazwana jest "fałszywą demokracją"

Lila
17-05-2014, 22:49
Jednakże do PE wejdą ci, co chcą rozwalić Unię.

http://forsal.pl/artykuly/796718,partie-eurosceptyczne-zajma-duza-czesc-miejsc-po-wyborach-do-europarlamentu.html

Dzisiaj na spotkaniu z Korwinem we Wrocławiu był tłumy. Żadne media tego nie pokazały.

http://korwin-mikke.pl/europa/zobacz/eurosceptycy_bardziej_zjednoczeni_niz_sie_wydaje/93046

wibi
18-05-2014, 00:06
Jednakże do PE wejdą ci, co chcą rozwalić Unię.

Jestem ZA gdyż uważam Unię za instrument umożliwiający bezkrwawy zabór państwowości a co za tym idzie całkowity upadek Polski.We Francji i innych krajach Europy już teraz jest znaczny odsetek muzułmanów a będzie ich jeszcze więcej.Pewnie już niedługo i my tego doświadczymy i co wtedy?

Lila
18-05-2014, 00:58
Czyli trzeba głosować na Korwina?
Jest to myśl..

wibi
18-05-2014, 01:20
Nigdy, żadnych wyborów nie opuściłem,tym razem dam sobie luz,przynajmniej nie będę miał "wyrzutów sumienia" jakie mam do tej pory, głosując na Wałęsę.Błędy młodości chociaż taki młody nie byłem dlatego "wyrzuty" większe.

Lila
18-05-2014, 21:57
Ja chyba też opuszczę wybory, ale bez idei. Raczej nie będzie mnie na miejscu.

Lila
21-05-2014, 15:43
No i jest kontrakt na 30 lat Rosja - Chiny.

Wibi zniknął jak Sen Srebrny Salomei, a ja nie wiem za ile
i dlaczego tak drogo.

Niemniej Rosja pokazała Europie, że ma ją w tylnej kieszeni.

wibi
21-05-2014, 20:04
Nie zniknął, po prostu wnuk miał rocznicę komunii:) .
Kontrakt był "dogadywany" 10 lat więc na pewno wszystko już wcześniej uzgodniono w tym i cenę. Media podawały, że ceny będą takie jakie w Europie ale to trudno obecnie określić gdyż będą płacone w krajowych walutach a te w związku ze stopniowym upadkiem dolara (o czym wcześniej pisałem) będą niewątpliwie rosły (w porównaniu do $)

Lila
21-05-2014, 22:15
Komunia?:)

Oj, jakiż zawód dla tych, co pisali o Tobie ''czekista''.

Lila
22-05-2014, 13:59
Nie przyśniłoby mi się nigdy, że na jawie zawołam;
BRAWO ROSJA!
Rosyjska trasa koncertowa grupy Behemoth została przerwana. Muzycy zostali aresztowani w Jekaterynburgu.
Za obrazę uczuć religijnych.

Czy ktoś widział Nergala w TV jaki był wystraszony i pokorny?
Niech sobie tam podrze Biblię, wtedy go zamkną w wieloosobowej celi dla zrozumienia tematu.

Co na to jego obrońca, ksiądz Boniecki?
Taki afront!

wibi
22-05-2014, 15:15
Widać nie tylko "Pussy Riot" a takich "pseudo muzyków" w ogóle powinni nie wypuszczać z "domów bez klamek"

Lila
22-05-2014, 21:03
No tak, ale biedny satanista został przez Putina zgwałcony.
Na początek, moralnie. Myślę, że w zastępstwie Tuska.

To było Guantanamo i Armageddon, tak mogę opisać naszą noc w areszcie. Ściany były wysmarowane ekskrementami, chyba świeżymi. Nie mogliśmy wyjść do toalety.
Nasi rosyjscy fani przywieźli nam z pobliskiego fast-foodu kawę i jedzenie, oni też byli zaszokowani tym, co się stało.

Zostaliśmy moralnie zgwałceni

- Wiele koncertów się nie odbyło, inne musieliśmy odwołać. Nikt nie zwróci nam pieniędzy, które włożyliśmy w organizację trasy koncertowej: przeloty, wynajem sal, produkcję koszulek.

Czyli był w piekle? Nie powinien narzekać.