PDA

View Full Version : Czas refleksji i wybaczenia......


zdzislaw.bedrylo
09-02-2008, 12:54
Jest Wielki Post-czas przebaczenia i zrozumienia....Czas w którym powinni
wszyscy pomyśleć o refleksji nad naszym życiem....
Okazało się,że moje wypowiedzi odnośnie energii Reiki sspowodowało pewien
niepokój i zamieszanie....Otóż ponownie stwierdzam,że nie mam zamiaru
atakowac Kościoła Katolickiego ani podważać Dogmatu Kościoła czy rewidywać zaleceń wiary....ja tylko pozwoliłem sobie na zapytanie dlaczego......( każdy chyba ma prawo do zapytania chodżby to było
nieprzyjemne dla niektórych)......
Wiem, ze są osoby niewierzące,których równiez szanuję,bo każdy ma do tego
prawo aby mieć własny pogląd na rzeczywistość......
Niestety w naszym społeczeństwie upłynie dużo wody aby pewne sprawy
zostały prawidłowo odczytane i zrozumiane..Takie jest życie w innych krajach
te sprawy zostały wcześniej zrozumiane i wcielane w praktykę..a u nas zakorzenione wzorce myślowe nie pozwalają na jakiekolwiek odchyłki od przyjętych zachowań.....Trudno chyba tak musi być i my nie zrobimy
rewolucji w naszych przezwyczajeniach,zasadach czy skostniałych
poglądach...Ja porwałem się na pewną odchyłkę myślową i zostałem
zrugany....efekty są widoczne w odpowiedziach na moje posty czy wątki.
Trudno nie mam żalu do nikogo....widocznie te osoby stwierdziły,że nie
podskakuj i nie wymyślaj cudów i czarów....
Wszystkich serdecznie pozdrawiam...Zdzisław

Bianka
09-02-2008, 13:27
Nikt Ci nie odpowie "dlaczego", bo nie ma tu chyba osób duchownych, zaś świeccy nie są zapewne doinformowani, albo nie są zainteresowani problemem "dlaczego".
Nikt nie wie dlaczego działa energia zwana chi (ki - po japońsku) i czym ona dokładnie jest. Tym bardziej, że Chińczycy np. uważają, że jest ich w ogóle wiele.
Jedno jest pewne - nie są to żadne cuda ani tym bardziej czary - tylko pewien niezbadany jeszcze fenomen, którym powinni zająć się biolodzy i fizycy.

Dziwne, że zamiast rozmawiać "na temat" cały czas kręcisz się wokół Kościoła. Co tu ma Kościół do rzeczy?

POLA
09-02-2008, 14:17
nie wszyscy forumowicze zaglądają do wszystkich szuflad, żeby sprawdzić ich zawartość:)

zdzislaw.bedrylo
09-02-2008, 15:29
Dobrze,że została wyjaśniona sprawa energii Ki..Następna sprawa,która jest dla mnie b. istotna to odpowież dlaczego....chodzi o Reiki gdzie...Obecnie jest potępiona ( patrz "Egzocysta") gdzie wszystko i wszystkich potępiono..Mnie chodzi jedynie o odpowiedz dlaczego...i jedynie w Kościele mógłbym otrzymać odpowiedż..Ja Kościoła nie mam zamiaru krytykować bo jako wierzący i praktykujący do Kościoła chodzę ..tylko mnie nurtuje dlaczego było inaczej a obecnie jest jak jest...pytam gdzie jest prawda.....

Bianka
09-02-2008, 16:55
Pytaj na forach kościelnych.

largetto
09-02-2008, 17:53
Dobrze,że została wyjaśniona sprawa energii Ki..Następna sprawa,która jest dla mnie b. istotna to odpowież dlaczego....chodzi o Reiki gdzie...Obecnie jest potępiona ( patrz "Egzocysta") gdzie wszystko i wszystkich potępiono..Mnie chodzi jedynie o odpowiedz dlaczego...i jedynie w Kościele mógłbym otrzymać odpowiedż..Ja Kościoła nie mam zamiaru krytykować bo jako wierzący i praktykujący do Kościoła chodzę ..tylko mnie nurtuje dlaczego było inaczej a obecnie jest jak jest...pytam gdzie jest prawda.....


Zdzisławie proszę tu jest forum, na którym możesz zadawać nurtujące Cię pytania:
http://forum.wiara.pl/

pozdrawiam