PDA

View Full Version : sport to zdrowie ;)


Mirosław
25-09-2006, 10:37
no właśnie - uprawiacie jakiś sport? ja bardzo chętnie pływam i jeżdże na rowerze, a zimą - narty. No i oczywiście nieśmiertelny brydż ale nie do końca o takie sporty mi chodzi.

Himalaya
26-11-2006, 19:43
A no zdrowie Ja rano nim wstane to przeciągam sie jak Kot i robie skłony. Dwa razy dziennie - raz pól godzinki a drugi raz półtorej chodzę na spacer z pieskami a raz w tygodniu w sobotę na dwie godzinki idę a właściwie jadę z nimi (1,5km) nad morze no tam to dopiero jest zabawa :)

krise1
27-11-2006, 09:11
Oj ja chyba jestem jakaś nie typowa, bo nie lubię sportu.

hanka93
11-01-2007, 16:16
ja tez sportu nie lubie tylko spacery dla przyjemności

krychakpw
14-03-2007, 20:20
no właśnie - uprawiacie jakiś sport? ja bardzo chętnie pływam i jeżdże na rowerze, a zimą - narty. No i oczywiście nieśmiertelny brydż ale nie do końca o takie sporty mi chodzi.
ja chętnie grywam w tenisa, ale chętnych nie jest zbyt wielu. Może jest ktoś zainteresowany spotkaniem na korcie na terenie aglomeracji śląskiej? Nie jestem zawodowcem, ale mam dużo zapału do gry i radości życia.Proszę chętnych -odezwijcie się !

e-lina
18-03-2007, 15:47
A ja szukam chętnych na różnego rodzaju wycieczki, wyprawy.
Turystyka bliska (długie spacery, rower, samochodem do ciekawszych miejsc dojadę), chętnie wzięłabym udział w wyprawie w świat najchętniej w swojej grupie wiekowej. Szukam, pukam,ale nikt z 50 + nie wspominając o 60 +się nie odzywa....
Nie wierzę,że nikt nie ma ochoty ! Proszę, zwłaszcza z zachodniopomorskiego o kontakt

Może macie Państwo namiar na strony internetowe, gdzie taką grupę turystyczną można znaleźć ?

Nika
19-03-2007, 10:00
Wiosną i latem jeżdżę na rowerze,lubię pływać i spacerować.Znacznie rzdziej ćwiczę z kasetami, bo samej sie nie chce.To dobry pomysł takie szukanie seniorów ze swojej miejscowości do wspólnych zajęć ruchowych.

green
27-04-2007, 17:29
Jestem promotorem zdrowego i aktywnego stylu życia. Codziennie, również zimą (kiedy za dużo śniegu wyjmuję narty, albo kije do "nordic walking"), jeżdżę z psem rowerem (obowiązkowo 4-5km), w wolnych terminach organizuję dłuższe wyprawy. Mamy w Białymstoku seniorów zapaleńców, dla których dziennie 100 km na rowerze, i różnych drogach, to nic strasznego.Wokół mamy piękne tereny i trasy rowerowe na łonie dziewiczej natury. W tym roku na przełomie czerwca i lipca w pięknej miejscowości uzdrowiskowej, odbędzie się międzynarodowa impreza promująca aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia, trwająca 10 dni uczta "naturszczyków" tzw.
"Uroczysko" którego przewodnim tematem będzie pracowita pszczółka i jej produkty dla zdrowia i odnowy biologicznej. W tym samym mniej więcej czasie odbędzie międzynarodowy rajd
rowerowy MTB, dla wielu grup wiekowych w tym również dla seniorów, wzdłuż przecudnej urody tras "Puszczy Knyszyńskiej" wokół dorzecza rzeki Supraśl. Jeżeli będą chętni, jestem w stanie zorganizować kilkudniowy pobyt na tym terenie, w trakcie tych imprez. Polecam strony o Podlasiu, Puszczy Knyszyńskiej a szczególnie o Supraślu i jego atrakcjach. proszę o kontakt na forum otwartym lub prywatne wiadomości naturland@neostrada.pl. Serdecznie pozdrawiam H.T.

Bianka
26-05-2007, 08:34
Witam wszystkich :) Grupy "wiekowe" z tych samych miejscowości - to rzeczywiście świetny pomysł. Ja również byłabym zainteresowana wspólnymi wyprawami za miasto, niekoniecznie dalekimi, choć i dalsze też można byłoby czasem zrealizowac. Mam 50+ lat :) Chętnie odpowiem każdej zainteresowanej osobie, bez względu na płeć. Jestem zainteresowana wyłącznie kontaktami koleżeńskimi :)

duszka07
26-05-2007, 09:15
Nudzą mnie ćwiczenia w klubie fitness, zapisywałam się i nigdy nie wykorzystywałam karnetów do końca. W domu, zamiast gimnastyki wolę robić cokolwiek innego. Jednaj sport czyli wędrówki, rower i nordic walking - tak.

ammi1952
26-05-2007, 09:21
:) A Fe sport w taki upał;)

Kundzia
26-05-2007, 09:43
Sportu jako tako to ja nie uprawiam,bo nie mam na to czasu.Ale co drugi dziń ,bo tak pracuję,dwukilometrowy spacerek do pracy,z samego rana, i powrót po pracy do domu.A w sobotę lub niedzielę,w zależności który dziń mam wolny,to rodzinne wycieczki w plener.I tak 10-15 kilometrów spacerkiem.Najgorzej to w zimie bo nie bardzo gdzie jest wyjść ale od wiosny do jesieni,to już reguła ,bez względu na pogodę.Lubię też z dziećmi pograć w banbinktona.

Nika
26-05-2007, 09:49
Kundziu,długie spacerki,zwłaszcza energicznym krokiem to świetna zaprawa!I dla zdrowia wiele korzyści.

Bianka
26-05-2007, 10:54
A czy są osoby uprawiające tai-chi albo chi-kung?

Gabi K.
26-05-2007, 14:04
http://img219.imageshack.us/img219/7090/awatarxw9.gif (http://imageshack.us)
jak na załączonym obrazku, od bardzo wczesnej wiosny do prawie zimy, niestety ostatnio najlepiej wychodzi mi tylko z górki, bo pod- lepiej nie gadać. Nordic walking dla moich sklerotycznych kolan byłby wybawieniem, najlepiej w aspekcie towarzyskim...Tai-chi- tak to jest to, zafunduję sobie go na emeryturze.Całe życie jednak marzę, żeby wreszcie nauczyć się pływać , w wodzie oczywiście, bo na powierzchni wychodzi mi nieźle.Ha i to byłoby na tyle. Aha, w sezonie ogrodowym, gimnastyka codzienna, czyli skłony po niezliczone ilości chwaściorów, które uwielbiają ziemię węgla. Pozdrawiam kanapowych sportowców- też to czasami lubię:)))

Gabi K.
08-07-2007, 09:44
A czy są osoby uprawiające tai-chi albo chi-kung?
co to jest?

an_inna
08-07-2007, 10:08
A czy są osoby uprawiające tai-chi albo chi-kung? Ja nie, ale co roku sobie obiecuję. Może na emeryturze znajdę czas (tylko co z energią?). Na razie mam dwie książki o tai-chi, ale tak to nie działa:D

Honorka1949
08-07-2007, 20:29
Jest zestawem cwiczen zdrowotnych.Chi-Kung sklada sie z 2 slow ; chi - zyciowa energia oraz Kung - perfekcyjne opanowanie czegos.Technika to ;odpowiednia postawa, skupienie umuslu i odpowiedni oodech.

Karol X
08-07-2007, 21:12
Jest to rodzaj medytacji,ale co to ma wspolnego ze sportem?

bogda
08-07-2007, 22:37
Karolu....fajny awatarek...:)

Malgorzata 50
08-07-2007, 22:41
Przecie ten Mirosław raczej pyta o gimnastykę parami,a wy mu tu tai -chi i inne wyczynowce proponujecie .Mirosławie polecam ci www.dwukropek.pl Pan szuka Pani -jak jeszcze możesz panią zasponsorowac nie będziesz miał kłopotów ze znalezieniem współgimnastyczki

Lila
08-07-2007, 23:07
A co...a co ...o co chodzi ?
Coś mi umknęło ?

Ale awatar Karola..no,no...marzenia,chyba ?

Malgorzata 50
08-07-2007, 23:21
No to przeczytaj pierwszy post w tym wątku. Lila -widzę ,ze mimo procha nasennego ożywiłaś sie bardzo intensywnie....he he he

Malgorzata 50
08-07-2007, 23:22
Ja mam dola giganta tom nieco marudna dzisiaj-o wybaczenie i łagodny wymiar kary poproszę

Anielka
08-07-2007, 23:27
Nie Ty jedna Małgosiu masz doła i wszystko masz wybaczone,mnie dzisiaj mimo doła wszystko rybka,jak to mowili starzy indianie.Pozdrawiam i spokojnej nocy zyczę.3623

Lila
08-07-2007, 23:28
Oooooo,moja kochana,ja jeszcze przed prochem.A po,to się dopiero nakręcam,zanim nie padnę.I tak od wielu lat,psiakrew..
Stresy ,ponoć...:) ...ale ktoż ich nie ma ?

Basia.
08-07-2007, 23:32
Ja mam dola giganta tom nieco marudna dzisiaj-o wybaczenie i łagodny wymiar kary poproszę
Nie przejmuj się ja też dzisiaj mam doła, widocznie skorpionki dzisiaj tak muszą mieć. Jestem rześka jak cholera chyba strzelę sobie drinka..................

hannabarbara
08-07-2007, 23:34
Małgoś miła! Nie spojrzałaś na datę. Ten Mirosław pisał swego posta ponad rok temu. Ja choć nie jestem dzisiaj w dołku, lecz raczej na górce, bo dorwałam się do komputera, też chciałam mu napisać , że szukam partnera do brydża ( w Kurniku), ale na szczęście zerknęłam na datę. Pisz dużo na seniorku to i nastrój Ci się poprawi.

hannabarbara
08-07-2007, 23:35
A i Basi też dziękuję, bo zapomniałabym o drinku!

Lila
08-07-2007, 23:38
Faktycznie...rok temu i już nie pisze ???

A mówią,że sport to zdrowie,panie dzieju....:)

kufa86
20-12-2007, 22:15
Często gram w ping - ponga, lubię pływać.Rower treningowy w domu, od czasu do czasu siłownia.
Wspomniany wyżej sport parami tez doceniam.

BUNIA
21-12-2007, 19:29
Bycie para to juz jest zdrowie a jeszcze uprawiac sport w parze to dopiero ....

cyrylita
07-12-2008, 09:48
czy dobrze się zorientowałam? Seniorzy zapomnieli o sporcie? a może cos pomyliłam...

cyrylita
07-12-2008, 09:54
może macie jakies plany narciarskie? gdzie byliście , gdzie sie wybieracie? Podzielcie się proszę swoimi wrażeniami
Zaczłam uprawiać ten sport pare lat temu i uważam , że to był znakomity pomysł. Zimą bardziej potrzebuję przebywania na świeżym powietrzu , ruchu.

W tym roku po raz pierwszy planuje Sylwestra na nartach. Mam nadzieję że będzie super.

cyrylita
07-12-2008, 18:22
hej hej, nikt nie interesuje sie sportem i zdrowiem? a może jestem w niewłaściwym wątku?:)

gosiala
16-01-2011, 22:11
Wszystkim forumowiczom troszczącym się o własne zdrowie polecam gimnastykę. Zimą na sali, latem na powietrzu. Dzięki niej polepszymy swoją sprawność fizyczną, zmniejszymy bóle kręgosłupa i stawów, a dzięki ćwiczeniom w grupie poznamy innych ciekawych ludzi. Gimnastyka i ruch zapewnią nam dłuższą samodzielność i niezależność. Oczywiście nie mam na myśli fitnessu czy aerobiku. Polecam.

student123
01-04-2012, 12:33
Szanowni Państwo!
Zapraszam do wypełniania ankiety dotyczącej aktywności w czasie wolnym. Pomoże ona w opracowaniu programu mającego na celu rozpropagowanie zdrowego stylu życia.
Ankieta jest całkowicie anonimowa.
Będziemy wdzięczni za pomoc.
Ankietę można znaleźć tutaj:

http://webankieta.pl/ankieta/woc3br4dj8go

Pozdrawiamy i dziękujemy za pomoc!
Edytuj/Usuń Wiadomość