PDA

View Full Version : Manifa


Malgorzata 50
15-03-2008, 01:43
Tak sobie czytam czytam i przyszlo mi gdo glowy tyle nas tu jest bab i chciałabym sie dowiedzieć co wy sadzicie o tym ,ze decyduja za nas faceci -no moze już nie za nas ,ale za nasze córki ,synowe ,brataniczki,siostrzeniczki.Oburza mnie że o aborcji wypowiadaja się faceci lub rozjazgotane staruszki,ze in vitro jest w ogole przedmiotem dyskusji.Ze kobieta w naszym wieku staje sie przezroczysta dla pracodawców ,mediow i ludzi.Ze proponuje sie jakieś idiotyczne programy przekwalifikowania doswiadczonych zawodowo ludzi po to ...zeby ich zatrudniac jako,nie wiem, szwaczki????? Kurcze .Nie czuje sie niesprawna zawodowo ,nie czuję się zacofana .Wiem co umiem i wiem ,ze umiem wiecej od swiezo upieczonego młodego wilczka po anglistyce ,który nie ma pojecia o uczeniu oraz o psychologii dzieci które uczy.Chce zeby moja corka mogla legalnie i w szpitalu usunac niechciana ciąze i chce zeby gdyby byl problem mogla zjśc w nią przy pomocy najnowszych osiagniec medycyny.Oburza mnie ,ze żyje w panstwie wyznaniowym i że to państwo nie zauwaza ,że żyja tu równiez ludzie wyznajacy inną religie niz katolicka albo niewierzący i ma pomysły na kolejne religijne swieto .Wolny dzień prosze bardzo ale dlaczego 3 króli a nie noramlny Bank Holiday jak w Anglii czy Stanach?.Wiem że wrzuciłam wszystko do jednego wora .Bardzo podoba mi sie Manuela Gretkowska .Co wy o tym wszystkim sadzicie?????

Pani Slowikowa
15-03-2008, 02:00
Tak sobie czytam czytam i przyszlo mi gdo glowy tyle nas tu jest bab i chciałabym sie dowiedzieć co wy sadzicie o tym ,ze decyduja za nas faceci -no moze już nie za nas ,ale za nasze córki ,synowe ,brataniczki,siostrzeniczki.Oburza mnie że o aborcji wypowiadaja się faceci lub rozjazgotane staruszki,ze in vitro jest w ogole przedmiotem dyskusji.Ze kobieta w naszym wieku staje sie przezroczysta dla pracodawców ,mediow i ludzi.Ze proponuje sie jakieś idiotyczne programy przekwalifikowania doswiadczonych zawodowo ludzi po to ...zeby ich zatrudniac jako,nie wiem, szwaczki????? Kurcze .Nie czuje sie niesprawna zawodowo ,nie czuję się zacofana .Wiem co umiem i wiem ,ze umiem wiecej od swiezo upieczonego młodego wilczka po anglistyce ,który nie ma pojecia o uczeniu oraz o psychologii dzieci które uczy.Chce zeby moja corka mogla legalnie i w szpitalu usunac niechciana ciąze i chce zeby gdyby byl problem mogla zjśc w nią przy pomocy najnowszych osiagniec medycyny.Oburza mnie ,ze żyje w panstwie wyznaniowym i że to państwo nie zauwaza ,że żyja tu równiez ludzie wyznajacy inną religie niz katolicka albo niewierzący i ma pomysły na kolejne religijne swieto .Wolny dzień prosze bardzo ale dlaczego 3 króli a nie noramlny Bank Holiday jak w Anglii czy Stanach?.Wiem że wrzuciłam wszystko do jednego wora .Bardzo podoba mi sie Manuela Gretkowska .Co wy o tym wszystkim sadzicie?????

Nastepne swieto Malgosiu??
Ja ma zawsze mile wspomnienia z Trzech Kroli.. i myslalam ze to juz dawno bylo swieto..
Do przekwalifikowan profesorow na szwaczki.. to wierzyc mi sie nie chce ze to moze nastapic.. Chyba mozna przekwalifikowac ludzi na tym samym poziomie..
Jezeli chodzi o aborcje.. a jak jest w innych krajach Europy?? Wiem ze we Wloszech jest aborcja legalna..
Gretkowska znam tylko ze slyszenia..

inka-ni
15-03-2008, 02:09
Zapomnialy babcie jak kombinowly,u róznych babek,kosztem życia by usunąć ciąze,teraz jazgot podnoszą w najmiej dla nich waznej sprawie.

Pani Slowikowa
15-03-2008, 02:18
Zapomnialy babcie jak kombinowly,u róznych babek,kosztem życia by usunąć ciąze,teraz jazgot podnoszą w najmiej dla nich waznej sprawie.

przeciez w PRLu aborcja byla legalna..:confused:

Lila
15-03-2008, 10:17
Małgocha...ja mogę się przyłączyć ,jak najbardziej.
Manuela mi się podoba średnio.Lepiej wypada w TV niż na żywca.

Co do aborcji..Babcie miały do niej dostęp jak do saturatora za PRL-u..
Może żałują ?

Kundzia
15-03-2008, 10:27
Tak sobie czytam czytam i przyszlo mi gdo glowy tyle nas tu jest bab i chciałabym sie dowiedzieć co wy sadzicie o tym ,ze decyduja za nas faceci -no moze już nie za nas ,ale za nasze córki ,synowe ,brataniczki,siostrzeniczki.Oburza mnie że o aborcji wypowiadaja się faceci ............Ze kobieta w naszym wieku staje sie .Co wy o tym wszystkim sadzicie?????
Czemu chcą decydować faceci???Proste,prawem samca,reproduktora,dla nich to się w większości liczy.Bo jakże zniszczyć to co ONI wyprodukowali.Co będzie dalej to żadko ich i nie wszystkich obchodzi.A ty babo urwij sobie głowę,zagrzeb się w pieluchach,garach bo to dla ciebie,a nie tak powiedział Giertych -senior?

Anna_Maria_57
15-03-2008, 11:29
Ho, ho, Małgosiu, ciekawy temat podrzuciłaś!

Muszę teraz porzucić komputer, ale wrócę na ten wątek, koniecznie! ;) :D

bogda
15-03-2008, 12:02
Od zarania wieków faceci decydowali o wszystkim i o prawach kobiet też, przyzwyczajeni są do tego i niech ręka Boska broni tego kto im to odbierze, Fakt, że oni są z Marsa i nie znają problemów kobiet, nawet nie mają wyobrażni co kobieta czuje, nie starają się zrozumieć naszej psychiki, rządzą się swoim prawami i kierują własnymi zachciankami. No bo jak to, to co oni zrobili ktoś chce im odebrać, podobnie jest z zabezpieczaniem się przed ciążą, zawsze ten obowiązek spada na kobietę. Znam przypadek, kobieta zachodzi w ciążę...bliżniaki...w domu dwoje małych dzieci, a mąż...mąż przez miesiąc się do niej nie odzywał, że zaszła w ciążę...pewnie był przekonany, że ma rację, żona żle się zabezpieczyła...ale ta ciąża to głównie jego udział, dzieworództwa przecież nie ma...
Podobnie jest w polityce...tylko oni wszystko doskonale wiedzą co jest dla kraju i dla nas najlepsze...

Malgorzata 50
15-03-2008, 12:13
Wiem ,ze wrzuciłam rózne sprawy do jednego worka.Ale zobaczcie -baby co prawda bywają wobec siebie wredne,aqle jednak jeśli słucha się dyskusji ,nawet w TV w wykonaniu meskim i damskim jakaż kolosalna różnica .Kobiety zdecydowanie próbuja ROZWIAZYWAĆ problemy a faceci pokazać że "moje na wierzchu.
Ad aborcja -wyraziłam swoje zdanie co nie oznacza ,że nie szanuje zdania osób które z powodów swiatopogladowych czy moralnych są PRZECIW tyle ,ze dla mnie to jest decyzja kobiety czy pary ,bardzo indywidualna,wręcz intymna decyzja i NIE moze być narzucana nikomu z tego powodu ,ze zakazano tego prawnie.
A Trzech Króli jest swietem religijnym i jako takie dotyczy tylko jakiejś populacji czyli znów to jest narzucanie mniejszości czegoś przez większość
Mysle ze warto wreszcie doprowadzić do tego żebysmy mogly same decydować o swoich brzuchach ,czasie kiedy nie chcemy już pracować i innych takich elementarnych prawach.

martunia
15-03-2008, 12:24
A co z równymi prawami kobiet i mężczyzn?
Co do aborcji uważam ,że powinna być legalna, niebyłoby wtedy noworodków na śmietnikach i przepełnionych domów dziecka, jeśli chodzo o wiarę to każdy ma swoje sumienie.

Anna_Maria_57
15-03-2008, 12:30
Małgoś,
oczywiście się z Tobą zgadzam, z każdym słowem.

W dodatku, ja jestem bardzo "wrażliwa ekologicznie" - i uważam, że faceci nie dosyć, że "urządzają" nam życie, czyniąc je często zupełnie nie do zniesienia, to jeszcze, na domiar złego, niszczą ziemię, na której wszyscy żyjemy.
Dla mnie ich cywilizacja jest "cywilizacją śmierci" - bo niszczą i zabijają wszystko co żyje, zupełnie jak w tej piosence "chłop żywemu nie przepuści".

Oczywiście dotyczy to głównie białych facetów.
Były (i może jeszcze są) ludy, które potrafiły żyć w doskonałej koegzystencji z przyrodą, co zazwyczaj wychodziło im tylko na zdrowie.
Biali zniszczyli na przykład cywilizacje "Indian" północnoamerykańskich, wiele ich wiedzy np. o leczniczym działaniu roślin zaginęło.

Natomiast co do ostatniego pytania, o Manuelę - hmmmm... średnio, jakoś nie do końca jej wierzę :D

Basia.
15-03-2008, 13:18
nie potrafię sobie wyobrazić żeby jakiś facet za mnie podejmował decyzję, ubiłabym gościa. :D Znam związki, w których pan i władca łaskawie zezwala swojej połowicy np. na kupno biustonosza albo zabrania jej utrzymywania kontaktów z koleżanką, której on nie lubi itd., itp. Nie jestem zwolenniczką ochrony życia poczętego, natomiast karałabym bardzo surowo tych, którzy powołali nowe życie i nie wywiazują się ze swoich obowiązków. Nie wyobrażam sobie siebie w roli służącej /tak niestety ma dużo kobiet/ zdanej na humory obsługiwanego. Nie będę się dalej rozpisywała bo w trakcie pisania zaczyna mnie ogarniać wściekłość.:D NIE ZGADZAM SIĘ NA TO ŻEBY MĘŻCZYŹNI PODEJMOWALI ZA NAS DECYZJĘ W SPRAWACH DLA NAS NAJWAŻNIEJSZYCH!!!!!!!!

Anna_Maria_57
15-03-2008, 13:27
Mam tak samo - jak piszę o takich sprawach, zaczyna mi się robić gorąco i ciśnienie mi wzrasta, krótko mówiąc, "gotuję się"! ;) ;)

Też zawsze decydowałam sama o sobie w swoich sprawach - ale zważ, że poza naszymi osobistymi sprawami, od których wara - i potrafimy je obronić - są jeszcze sprawy innych kobiet, dziewcząt, dziewczynek - i całej Ziemi...

Zbyt wiele kobiet zbyt chętnie oddaje facetom prawo do decydowania o sprawach, które ich nie dotyczą, albo dotyczą nie tylko ich.
Nie wiem dlaczego, nie rozumiem tego.

Malgorzata 50
15-03-2008, 13:36
ale manifa!!!!

Kundzia
15-03-2008, 13:41
ale manifa!!!!
Noooooooooooooooo.Sama ją zaczęłaś.Tak trzymać.

Pani Slowikowa
15-03-2008, 14:19
Ja nie uwazam ze aborcja jest tylko sprawa kobiety.. Jezeli tak byloby to dzieci tez bylyby tylko sprawa kobiety i antykoncepcja .. tez bylaby sprawa tylko kobiety
Mysle ze partnerstwopowinno miec tu miejsce . To jest sprawa RODZINY a nie samej kobiety..

Basia.
15-03-2008, 14:35
Ja nie uwazam ze aborcja jest tylko sprawa kobiety.. Jezeli tak byloby to dzieci tez bylyby tylko sprawa kobiety i antykoncepcja .. tez bylaby sprawa tylko kobiety
Mysle ze partnerstwopowinno miec tu miejsce . To jest sprawa RODZINY a nie samej kobiety..
antykoncepcja jest niestety sprawą kobiety. To kobiety łykają pigulki albo przylepiają sobie plastry żeby partner nie miał "dyskomfortu".

Malgorzata 50
15-03-2008, 14:37
Oczywisxie ,ze partnerstwo -ale z PRAWEM WYBORU!!!!

Basia.
15-03-2008, 14:41
Oczywisxie ,ze partnerstwo -ale z PRAWEM WYBORU!!!!
Powinno być PARTNERSTWO!!!!!!!!!

Pani Slowikowa
15-03-2008, 15:39
Oczywisxie ,ze partnerstwo -ale z PRAWEM WYBORU!!!!

Ten WYBOR wlasnie tez jest sprawa dwoch osob..
Nie ma wypadku ( noo... chyba ze gwalt) aby tylko jedna osoba decydowala o:
seksie,
antykoncepcji,
narodzinach
czy aborcji..
Wszystko robi sie we dwoje.. :) i za wszystko jest podzielona odpowiedzialnosc...

ammi1952
15-03-2008, 16:07
Osobiście uważam że aborcja powinna być legalna.

Karol X
15-03-2008, 16:37
Osobiście uważam że aborcja powinna być legalna.

Witam!
Tez tak uwazam.Powiem wiecej,ze w sprawie aborcji powinny decydowac osoby,ktorych to dotyczy,tzn.zona i maz(kobieta i mezczyzna) zeby bylo jasniej,bo sa tez luzne zwiazki.
To oni ponosza konsekwencje zaistnialej sytuacji i oni maja niejako obowiazek,ale i prawo do wlasnego,swiadomego wyboru.
Wyboru,a nie narzuconej im ustawy stworzonej przez politykow i kler,ktorzy tak naprawde,to maja gdzies,czy dana rodzina bedzie w stanie utrzymac potomstwo,zabezpieczyc im podstawowa egzystencje.
Trudno mi tez byloby zrozumiec,gdyby kobiety mialy decydowac o dlugosci meskiego penisa,wysylajac nas mezczyzn na przymusowe operacje.
Kto by to zniosl?
Pytanie kieruje do mezczyzn,jesli maja odwage cokolwiek napisac.
Pozdrawiam wszystkie kobiety.

inka-ni
15-03-2008, 16:40
Slowikowa:
Tylko,że
o seksie,
antykoncepcji,
narodzinach
czy aborcji..
chce decydować i narzucac zakazy i nakazy nasz episkopat,czy to jest Twoja i moja rodzina To zbitek facetów grających rolę,którym nie wystarcza scena w Kosiolach.Gdzie w tym jest slowo- wolność woli i sumienia.To nalezy do każdego znas.?

Lila
15-03-2008, 17:34
A ja pójdę dalej..

Protestuję przeciwko obrzezaniu dziewczynek w Afryce !!!
A także pozwolenia na zabijanie kobiety za zdradę mężulka,często obleśnego capa,za którego wydała ją rodzina..Mam na myśli chociażby taki Afganistan ..
W końcu kiedyś Angielki urządziły taką manifę i dzięki temu rząd angielski podjął decyzję zwalczania sati w Indiach..

Pojdę jeszcze dalej ,jako jednostka radykalna !!!
Jeszcze jedna wojna..jeszcze jedna wojna ,kurna,to proponuję wyłapać to co zostanie z naszych mężczyzn i zamknąć ich w rezerwatach..Naszych mężów i synów nie wyłaczając.Trudno,muszą ponieść konsekwencje jak i inni.
Możemy za to traktować ich łagodnie,dobrze karmić i dostarczać browara oraz TV z kanałami wyłącznie sportowymi ,typu...siatkówka kobiet,bieg na przełaj -kobiet,skok w dal i skok wzwyż - oczywiście kobiet.Starczy...:)

senior A.P.
15-03-2008, 18:43
O jak tu tu goraco w dyskusji na temat "przyjemnosci stwarzania nowego zycia ".
Jako ojciec i dziadek mam chyba prawo zabrac glos.
A wiec kobieta kobiecie ,mezczyzna mezczyznie dziecka nie "wyprodukuje" ,wiec o co sie spierac ?
Jezeli juz zaczepiono o partnerstwo,to wypada dopisac jak to sie partnerow wybiera.Za mojej mlodosci nawet byly wezwania "idziemy na podryw","dziewczyny jazda do kawiarni szukac jeleni do stawiania", byly tez "corko nie wychodz za dziada i nie szlajaj sie z nim" !
Teraz jeszcze co z posagiem,wyksztalceniem,dobrym urodzeniem a na koniec jezeli juz po slubie,to kto bedzie pracowal a kto opiekowal sie dzieckiem/dziecmi.
Wiec moze od tej strony rozwiniemy dyskusje,bo to przeciez zadna sztuka ilesc tam minut zafundowac sobie "tej przyjemnosci". Potem porozamawiamy sobie o "Leonie,ktory rzadzi" a newet o doroslych dzieciach ustawiajacych rodzicow po katach ich wlasnego domu.Do aborcji tez dojdziemy jezeli juz zapomnimy,ze bylismy kiedys chrzescijanami.
Dobrze ?

Pani Slowikowa
15-03-2008, 18:47
Slowikowa:
Tylko,że
o seksie,
antykoncepcji,
narodzinach
czy aborcji..
chce decydować i narzucac zakazy i nakazy nasz episkopat,czy to jest Twoja i moja rodzina To zbitek facetów grających rolę,którym nie wystarcza scena w Kosiolach.Gdzie w tym jest slowo- wolność woli i sumienia.To nalezy do każdego znas.?

kosciol chce protegowac RODZINE JAKO najwazniejsza komorke w spoleczenstwie... czy to jest zle?? Czy Rodzina jest czyms nie pragnionym przez ludzki rodzaj??
Poza tym KK uwaza ze aborcja jest zabojstwem.. w zwiazku z z tym protestujac przeciw niej.. protestuje przeciw zabijaniu nieurodzonych.. Takie ma credo.. i walczy o to..
Czlowiek ma prawo o walke w to co wierzy..

Lila .. zgadzam sie z toba w sprawie karania kobiet za winy mezczyzn..
Tych wyzyskiwaczy.. do ZOO!!

gratka
15-03-2008, 19:40
Jesteśmy państwem wyznaniowym mimo konstytucyjnych zapewnień, że nie.
Mnie najbardziej denerwuje ta hipokryzja polityków i kleru, kiedy ustalali co jest najlepsze dla narodu, swój interes mając na uwadze.

Jestem za pełnym równouprawnieniem kobiet i mężczyzn.
Jestem za wprowadzeniem w szkołach etyki i ewentualnie religioznawstwa jako przedmiotu tak samo nadobowiązkowego jak religia.
Jestem przeciwko wprowadzeniu religii jako przedmiotu maturalnego.
Jestem za udostępnieniem młodzieży pełnej informacji o antykoncepcji, w tym o aborcji ze wszystkimi jej konsekwencjami.
Jestem za legalnością aborcji na życzenie partnerów.
Rozumiem, że osoby wierzące nigdy nie wyrażą takiego życzenia, wobec czego nie powinny ustalać norm dla pozostałych obywateli.

Lila
15-03-2008, 19:44
Babka Gratka dobrze prawi.Tyż tak myślę..

Z tym,że nie wiedziałam ,że religia jest przedmiotem maturalnym.No i faktycznie ,młodzież powinna wiedzieć,że aborcja to nie wyrwanie zęba.Przy obecnych środkach w ogóle nie powinno do niej dochodzić..

gratka
15-03-2008, 19:49
Trwają Lilu przymiarki, przepraszam trwają prace nad tym, żeby religia była przedmiotem maturalnym.

Anna_Maria_57
15-03-2008, 21:17
Babko-Gratko,

popieram w całości!

No to gdzie zgłaszamy te postulaty? ;) ;)

Karol X
15-03-2008, 21:17
Babka Gratka dobrze prawi.Tyż tak myślę..

Z tym,że nie wiedziałam ,że religia jest przedmiotem maturalnym.No i faktycznie ,młodzież powinna wiedzieć,że aborcja to nie wyrwanie zęba.Przy obecnych środkach w ogóle nie powinno do niej dochodzić..

Zazywanie lub uzywanie srodkow antykoncepcyjnych juz jest aborcja sama w sobie.
Innymi slowy"strazak gasi pozar,ktory dopiero ma nastapic".

Anna_Maria_57
15-03-2008, 21:55
Zawsze, jak się rozmawia o "kwestii kobiecej" to na czym się kończy?

Na aborcji!

Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!! !!!!!!!!!!

Malgorzata 50
15-03-2008, 21:58
Trwają Lilu przymiarki, przepraszam trwają prace nad tym, żeby religia była przedmiotem maturalnym.Babko Gratko ja ciebie kocham .Nawet jeśli to zabronione przez koscoiółek i Ciebie Lila też a to juz jest kurna chyba ruja i porobstwo trzy baby!!!!

Malgorzata 50
15-03-2008, 21:59
Ale Anno Mario to sie wpisuje w te wszystkie punkty które wymienila w manifie Babka Gratka i ja metnie na poczatku.Prawa kobiet to prawa kobiet DO WSZYSTKIEGO!!!!!

Pani Slowikowa
15-03-2008, 22:01
Babko Gratko ja ciebie kocham .Nawet jeśli to zabronione przez koscoiółek i Ciebie Lila też a to juz jest kurna chyba ruja i porobstwo trzy baby!!!!

a odkad to jest zabronine przez kosciolek kochac kogos???:D

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:03
Ale tak baba babę ????? I to publicznie deklaracje składać .Ale trudno pojdę sobie do tego piekla ze śpiewem na usciech i mopem na ramieniu bo dziś sprawdzałam uzytecznosc zagranicznych praktyk w tej dziedzinie u mojej mamusi rodzonej hmmm Manhattanskie babsztyle przy niej to mały pikus!!!! I gdzie tu prawa kobiet.Jak przychodzi co do czego to tradycyjnie:mop ,sciera oraz nowoczesne srodki do pucowania....

Anna_Maria_57
15-03-2008, 22:07
Ale Anno Mario to sie wpisuje w te wszystkie punkty które wymienila w manifie Babka Gratka i ja metnie na poczatku.Prawa kobiet to prawa kobiet DO WSZYSTKIEGO!!!!!

To oczywiste,
chodzi mi o to, że cała dyskusja o WSZYSTKICH prawach sprowadzana jest do tego jednego.
Zaczęłaś od wymienienia wszystkich "trudnych tematów w kwestii kobiecej" (to oni tak to nazywają) a potem było kilka postów odnoszących się wyłącznie do aborcji - jak by nadal pokutowało średniowieczne podejście, że kobieta jest tylko "naczyniem" - wszelkiego grzechu albo do noszenia dziecka...

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:09
Ale widzisz jaka jestem konsekwentna -skonczylam z mopem w dłoni mej białej....
A serio .Warto pogadac o pracy np.Czy same nie dajemy powodów do tego ,ze jestesmy na przegranych pozycjach bedąc tak strasznie niesolidarne w pracy własnie????

Pani Slowikowa
15-03-2008, 22:13
do piekla bo kocham od cholery duzo bab..:D
Sprzatania "wiosennego" nie bedzie.. Deszcz pada i wszystko sam umyje.. Mopow Malgosiu juz dawno sie nie uzywa tylko "swify" :D
A ja w ramach przygotowan swiatecznych .. zrobilam swinke ze slomy z zawieszonym niebieskim jajkiem na szyi.. sliczna blekitna wstazeczka..

Chlop calusienki dzien oglada mecz.. Od czasu do czasu slysze .. gol!! gol..
Dziwne te ludzie .. Loj!!!

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:17
Kurna i znow wykazałam sie brakiem fachowosci .Swify to u Wasz pani w ŁUSA u nasz a właściwie u mojej mamusi mop zacofany caly czas w robocie

Lila
15-03-2008, 22:17
Jakie Swify ??????????????????????????

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:18
Takie smatecki co kurz i brud samocynnie pochlaniajom bo som one zrobione z cegos takiego ze łoj

grazyna
15-03-2008, 22:21
Małgorzato, ja tez potrafię odczytac informacje pisane zgrabna polszczyzną.

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:22
A o co się rozchodzi??? Cos znow walnęłam?????

Lila
15-03-2008, 22:22
Eeee ,to chyba mikrofibra jest...
Zacofane te ŁUSA,w Szwecji już dawno je mieli..
Jo tyż,już dawno.Ale one same nie myją,też trzeba się namachać...

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:24
No tyz mowie zem sie namachała a do tego u mojej mamusi za słuzbe domową robić to jest szkoła przetrwania dla wytrwałych komandosow....

martunia
15-03-2008, 22:25
Małgosiu nic nie walnełaś, są takie szmatki, mam ich dużo moja siostra ma fobię zaopatruje mnie.

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:27
Martunia wiem przecie robilam w tym łusa za fachowca od swiftów i innych takich -ale chiba coś walnełam pod wzgledem polszczyzny czy cóś

martunia
15-03-2008, 22:29
Ale masz większe problemy?

Lila
15-03-2008, 22:31
Ale masz większe problemy?

Małgoś ma problemy ? Mamusia niezadowolona ?

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:34
Mamusia kurna zadowolona w sumie ale wiesz poprzestawiałam jej fiolki co ich ma tysiac w łazience wielkości tak ze 3m na 2 i biedna nie bedzie ich mogla znaleźć pewnikiem w tych czelusciach.Oraz coś tam jeszcze nie tą reką robilam co trza ale w sumie usmiechnietą ją pogodnie zostawiłam...

martunia
15-03-2008, 22:35
Z tym da się żyć.

Malgorzata 50
15-03-2008, 22:36
Martuniu, serce pewnie ,że się da tak sobie bredzę.....

martunia
15-03-2008, 22:40
Cicho , wiem !!

Pani Slowikowa
15-03-2008, 23:30
myjom i potem sie ta smate wyzuco.. i nie trzeba ronk mocyc w wodzie.. ani brudnej wody nigdzie wylewac.. ani toto takie mokre nie jest jak mop.. pachnie jak chanel number 5 i .. Szukalam tegow Polsce i nie bylo.. Gdzie to sprzedajaom?

Basia.
15-03-2008, 23:45
chodzi o takie ściereczki? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=326224611

Pani Slowikowa
15-03-2008, 23:51
tak to jest to.. tylko ze one sa sprzedawane razem ze szczotka specjalna do tego.. Te na obrazku chyba nie sa mokre ale wlasnie najfajniejsze sa te mokre.. Suche tez dobre do scierania kurzow..

Lila
15-03-2008, 23:54
Takie to ja gdzieś widziałam,ale nie zwróciłam uwagi...

Ciekawe ...byłoby super..Jakby były mokre.Ja na razie kupiłam to urządzenie na parę i jest ok.

Karol X
15-03-2008, 23:55
Takie sciereczki(mirakel duk)mozna kupic u nas za grosze.
36 zl. za sztuke! Fy fan!
Nic nie powiem!

Basia.
16-03-2008, 00:01
Takie sciereczki(mirakel duk)mozna kupic u nas za grosze.
36 zl. za sztuke! Fy fan!
Nic nie powiem!
w opakowaniu za 36 zł jest 40 ściereczek.

Pani Slowikowa
16-03-2008, 00:05
Takie to ja gdzieś widziałam,ale nie zwróciłam uwagi...

Ciekawe ...byłoby super..Jakby były mokre.Ja na razie kupiłam to urządzenie na parę i jest ok.

ale ta para przeciez parkietu chyba nie da sie umyc..:confused:
Ja kocham moje mokre pachnace scierki.. Nie nawidze brudnej wody i kublow.. bleee:confused:

Lila
16-03-2008, 00:19
Parkietu nie...ale kafelki myje pięknie..

Też gotowa jestem pokochać te ściereczki,które się wyrzuca.Muszę poszukac w sklepach,może akurat ?

Malgorzata 50
16-03-2008, 01:19
No i co kobiety wyzwolone zakończyłysmy na myciu kafelkow ...i kto nam to robi ,same sobie robimy...(i do tego ja zaczęłam)

gratka
16-03-2008, 08:30
Babko Gratko ja ciebie kocham .Nawet jeśli to zabronione przez koscoiółek i Ciebie Lila też a to juz jest kurna chyba ruja i porobstwo trzy baby!!!!

Małgoś
po twoim wyznaniu zapłoniona wycofałam się samopas na wyrko, żeby do wirtualnej orgii nie doszło ( i to nie w trzy jednopłciowe osoby, a w cztery, bo ja bym do tej miłości wzajemnej jeszcze Anne-Marię zaprosiła )- a wy co?
za mopy,
za ściery i do szorowania!
Czy tak wyobrażacie sobie poróbstwo :D? !
A róbta co chceta, poróbstwo też!
Była pora manifestu , nadeszła pora poróbstwa, czyli porządków świątecznych, więc instynkt sprzątania z nas wyłazi jak onuca z wojskowego buta .Jesteśmy uniwersalne.:rolleyes:!
Cześć, biorę miotłę i lecę ...na poszukiwanie swifferów.

gratka
16-03-2008, 09:47
Małgoś
Była pora manifestu , nadeszła pora poróbstwa, czyli porządków świątecznych, więc instynkt sprzątania z nas wyłazi jak onuca z wojskowego buta .Jesteśmy uniwersalne.:rolleyes:!
Cześć, biorę miotłę i lecę ...na poszukiwanie swifferów.
Nieładnie, nieładnie sama siebie cytować, ale to gwoli sprostowania.
Nie instynkt sprzątania z nas wyłazi, ale to co u psa Pawłowa: odruch; odruch sprzątania nabyty drogą długoletniej domowej tresury.
Walki nas nie uczono i dlatego mamy marne rezultaty. Viagra na receptę z dofinansowaniem, a antykoncepcja nie?

ignesja
16-03-2008, 09:53
http://www.polskajestkobieta.org/index.php/?page_id=43

Kochane kobiety!Zaczęłyście tak ideowo,a skończyłyście na ścierkach! Prawdziwe kobiety! A może zacznijmy działać.W Manifeście Partii Kobiet jest zawarte wszystko to o czym piszecie w tym wątku.M.Gretkowska została Polką 2007roku !!!!!Pewnie ma wady jak każda z nas,ale odwagi jej zazdroszczę.Od kilku tygodni zastanawiam się nad założeniem regionalnego koła,ale odwagi brak..........co o tym myślicie ?
"Polska jest kobietą" wszak

Anna_Maria_57
16-03-2008, 09:54
Babko-Gratko,

tylko nie odleć na tej miotle za daleko! Co najwyżej w rejony, gdzie zanikają głupie odruchy wykształcone w nas ku pożytkowi innych...

Dobrze, że u nas w tym roku Święta u ciotki, moja cioteczna siostra będzie mopować!

Ale się tu działo, no, no - orgia wirtualna, tego jeszcze nie grali! ;) ;) ;)

a ja nie zdążyłam się przyłączyć, buuuuuuuuuuuu...

Lila
16-03-2008, 10:00
13266


A ja chciałam przywitać kwieciem Ignesję..

Widzisz jakie my kobiety wyzwolone ,kurcze ?
Niech się wali ,niech się pali...wojna ,rewolucja,ale posprzątane być musi...:D

Anna_Maria_57
16-03-2008, 11:12
a pamiętasz tę piosenkę, bodajże Celińska śpiewała,
"jak one, te ludzie, brudzą!" ??

Ktoś musi posprzatać... ;) ;) ;)

Malgorzata 50
16-03-2008, 11:15
To wszystko przez moją mamusię...uuuuuu!!!! Babko Gratko zaraz sie zapoznam z manifestem .Baaardzo mi sie podoba partia kobiet .Naprawdę

Anna_Maria_57
16-03-2008, 19:58
http://www.polskajestkobieta.org/index.php/?page_id=43

Kochane kobiety!Zaczęłyście tak ideowo,a skończyłyście na ścierkach! Prawdziwe kobiety! A może zacznijmy działać.W Manifeście Partii Kobiet jest zawarte wszystko to o czym piszecie w tym wątku.M.Gretkowska została Polką 2007roku !!!!!Pewnie ma wady jak każda z nas,ale odwagi jej zazdroszczę.Od kilku tygodni zastanawiam się nad założeniem regionalnego koła,ale odwagi brak..........co o tym myślicie ?
"Polska jest kobietą" wszak

Kiedy powstała Partia Kobiet zastanawiałam się nad tym - ale tak, jak będąc z wielu poglądów feministką, nigdy jednak się za nią nie uważałam, tak i w tym przypadku, zgadzając się z postulatami tej partii, jednocześnie jej utworzenie uważam za niezbyt dobry pomysł.
Ja jestem sama (nawet ojciec i obaj dziadkowie dawno nie żyją) i jest mi łatwo większości facetów albo nienawidzić, albo nimi pogardzać, ze szczególnym uwzględnieniem polityków oraz kierowców samochodów ;) Ale większość kobiet ma ojców, braci, mężów i synów - nie mogą działać przeciwko nim, tylko razem z nimi.
Czyli partia kobiet nie może być partią kobiet - bo to sztuczne.

W mojej rodzinie nie było nawet najmniejszego śladu patryjarchatu - w rodzinie mamy był wręcz matryjarchat ;) - mój ojciec nie był "zwolennikiem równouprawnienia kobiet", ponieważ nie przychodziło mu do głowy, że istnieje jakaś inność, nierówność, czy cokolwiek takiego.
Zostałam wychowana raczej w poczuciu wyższości (kobiety są bardziej odpowiedzialne, dojrzalsze, rozsądniejsze, lepsze) niż niższości i właściwie dopiero z mediów dowiedziałam się, że nie wszystkie mają tak dobrze.

Jednak zauważyłam nieraz, że kobiety są tak przywiązane do "swoich" facetów, iż łamie to ich solidarność. A to głupie, bo faceci są bardzo solidarni.
Partia kobiet to ryzyko, że będą się wyłamywały, kiedy miałyby wystąpić przeciw swoim facetom.
Ponadto, taka partia w naszym zacofanym kraju nie ma szans na poważne traktowanie. Kobiety do swojej sprawy muszą wciągnąć facetów - niestety.

Sprawa równouprawnienia kobiet oraz wszelkie inne postulaty partii kobiet mieszczą się w całości w programach lewicy.
Może nie koniecznie tej, którą mamy w kraju - ale jakiejś lewicy.

Przez przesadną niechęć do poprzedniego ustroju w naszym kraju nie ma normalnej partii lewicowej - a to oznacza zachwianie równowagi. Nie ma partii, która w normalnym systemie demokratycznym zajmuje się właśnie takimi sprawami.
Dokąd nie powstanie, te sprawy pozostaną bez obrony i szansy na załatwienie.

Ewita
16-03-2008, 20:02
i boleję nad tym, bom w głębi duszy poglądów lewicowych, ale do żadnej naszej partii nijak się nie zapiszę, bo to parodia! Może, może się coś zmieni na lepsze?

Pani Slowikowa
17-03-2008, 00:06
ze partia kobiet nie jest zbyt dobrym pomyslem.. mimo ze mam poglady raczej prawicowe.. Zreszta co to znaczy lewicowe czy prawicowe.. Choragiewka wieje jak wiatr dmucha.. Tak sie rozpedzil na lewo ze az wyladowal na prawo... h h eh e:D

Mysle ze dobra bylaby partia "Ochrony Kobiet"
Zadnych rownouprawnien.. ( nie wiem dlaczego mamy znizyc lot..:-D?i dawac jakies prawa facetom..)Ta partia ma dzialac na rzecz kobiet i pilnowac interesow kobiet.. Do tej parti mogliby nalezec mezczyzni i kobiety..

Lila
17-03-2008, 00:08
Asia,no coś Ty..Co to za partia ? Zwyczajna .Musi być typowo babska..

Pani Slowikowa
17-03-2008, 00:19
A co to juz jest taka partia ktorej jedynym celem jest dobro kobiet??NIC O NIEJ NIE WIEM..:D

Pani Slowikowa
17-03-2008, 00:58
Dwa watki... Manifa...Mafia...Manifa ...Mafia i... POMYSL jak zarowka kurcze!!! Eureka!!!
Utworzymy KOBIECA MAFIE nie zadna partie ani nic z tych rzeczy... I jak wam sie moj pomysl podoba ??:D :D

Malgorzata 50
17-03-2008, 01:55
Mafia- jasne Seniora Carleone ja moge być głownym zabójcą....

Nika
17-03-2008, 08:05
Mnie sie podoba pomysł Asi -o stworzeniu partii Ochrony kobiet z udziałem przedstawicieli płci obojga.

gratka
17-03-2008, 10:05
Z reguły do żadnej partii się nie zapisuję.
Już wolałabym do mafii, albo jakich zbójniczek. Aby stworzyć nową partię przydałaby się przynajmniej szeroka kanapa, żeby się wszyscy pomieścili, poza tym nie chciałabym konkurować z Partią Kobiet. :confused:
Poważnie mówiąc Anna-Maria ma rację i proponowałabym napisać do Manueli Gretkowskiej, może chciałaby rozważyć zmianę profilu i nazwy jej partii.
Mafia - pomysł sam w sobie nęcący ze względu na prawie 100% skuteczność działań - ale męska mafia ma niechlubne tradycje.:mad:
Babskiej mafii jeszcze nie było. Musimy być bardzo zaangażowane i gotowe na wszystko, biorąc pod uwagę fakt, że wykrywalność tzw działalności przestępczej zorganizowanej jest spora. Zapuszkują nas jak nic i pozbędą się konkurencji. Paragraf już widzę: działania na szkodę narodu ( w domyśle męskiej części , a ta część narodu obarczona celibatem ma takie wpływy, że zaraz się okaże, iż działamy na szkodę większości )

Lila
17-03-2008, 10:22
Mafia podoba mi się.Bo zapisywanie naszych panów do naszej partii ,uważam za zbędne - przy całym szacunku do swego długoletniego towarzysza życia..

Ps.Asia ma praktykę we Włoszech,to wie jak się mafię zakłada.Chyba trzeba na początek kogoś zabić,czy cuś ?
My możemy to zrobić słowem..

grazyna
17-03-2008, 10:22
Mam pytanie czy wg. Was Manuela Gretkowska ma siwe włosy? Bo jeśli tak, to fajnie utrzrymane - odcień jest genialny , ani srebrny, ani pomarańczowy. :)

Lila
17-03-2008, 10:23
Mam pytanie czy wg. Was Manuela Gretkowska ma siwe włosy? Bo jeśli tak, to fajnie utrzrymane - odcień jest genialny , ani srebrny, ani pomarańczowy. :)

Siwe na 100 % .Sama mówiła ..:D

grazyna
17-03-2008, 10:25
No jesli tak, to genialnie utrzymane , albo własciwie zadbane , kolorystyka super!

Lila
17-03-2008, 10:27
Pewno używa szamponu Welli- Silver.On nadaje taki odcień..:)

gratka
17-03-2008, 11:52
Ja w poważnej mafijnej sprawie:
Małgoś już się pali do zabijania. Może na początek jakiś mord rytualny? Najpierw osaczymy, potem będziemy się znęcać, na koniec słowem załatwimy, tylko musi być kurna ostre i celne!
Jak wytypujemy ofiarę? Konkurs, głosowanie, losowanie?
Kilka zasad postępowania by się przydało.
Proponuję pierwszą:
Nie ubijamy forumowiczów, no chyba, żeby się który specjalnie napraszał.
Zasada druga:
Ofiara powinna być osobą publiczną.
Zasada trzecia:
Nie płakać na forum, nawet jak oberwiemy. :)

senior A.P.
17-03-2008, 12:34
Ciekawe propozycje Pani z Podkarpacia,tylko co bedzie jak z Bieszczad wysiedla ?
Forumowiczow juz tu ubijano i nawet do trumny wkladano ale Bog pozwolil zmartwywstac i pisac,dyskutowac tylko tak jak w Polsce zezwala prawo.
No to ja biegiem do "papugi" a ta :" pisz dalej,pisz dalej ,pisz dalej........" Ja jej na to "siarap !" a papuga dziobem mnie.
Dalej juz nie wytrzymalem ,papuge za skrzydla i kolorowy czambul i za okno.
Dzisiaj siedzi na dachu i jak wychodze z domu (jak to papuga ) klepie : "polock,polock,polock a jaki moooondry".
Ja za miotle a ona na dach sasiada i dalej paple ""zlap,mnie,zlap mnie stary capie".
Wtedy juz nie wytrzymalem,wzialem do reki wiatrowke (tak na postrach),wtedy dopiero poleciala gdzies na kierunek poludniowy i byc moze dopiero w przyszly poniedzialek wroci,oczywiscie jak zechce ,bo moze innego naiwnego dziadka znajdzie w Miami,ktory ja pod swoj dach wpusci.
I co mam plakac na forum jak nawet czlowieka papugi op... i dokladaja seniorowi.
Taki juz los staruszka !

Lila
17-03-2008, 12:51
Gratka..ja zgłaszam akces razem z Małgochą do wykonywania aktów terroru..

Senior,pamiętaj ,że papugi są wredne..
Wiesz,pewien włamywacz włamał się do domu na Florydzie i przeszukując mieszkanie po omacku ,usłyszał zachrypnięty głos..

- Jeeeezus na ciebie patrzy..Jeeeezus na ciebie patrzy..

Nie wystraszył się,bo był agnostykiem ,tylko zapalił latarkę i zobaczył w klatce pejsatą papugę..
-A coś ty za jedna ?- zapytał
- ja jestem Judasz -ponuro wychrypiała papuga..

- No chyba peknę,taka ksywa dla papugi -zarechotał włamywacz-agnostyk..

Papuga na to ..
- a Jezus dla rotwailera to w porządku jest ??

Miłego dzionka życzę..:)

senior A.P.
17-03-2008, 13:05
Mozna to nawet przelknac ale ,zeby zaraz odlatywac ?
Chyba tym razem do domu wezme sobie "slowiczke",ta i z rana zaspiewa,jezeli juz nabrudzi to mniej i jakos luzniej zrobi sie w domu.
Prosze sie nie umartwiac w Wielkim Tygodniu a jezeli juz poscic to we Wielki Piatek,tylko nie dac sie ukrzyzowac,przeziez za nas zrobil juz to jeden raz Jezus.
Dobrego wieczoru Zycze Wszystkim a szczegolnie cierpiacym !

gratka
17-03-2008, 18:14
[quote=senior A.P.]
Forumowiczow juz tu ubijano i nawet do trumny wkladano ale Bog pozwolil zmartwywstac i pisac,dyskutowac tylko tak jak w Polsce zezwala prawo.
quote]
Jeden zmartwychwstał, wiem, było to około 1975 lat temu, ale żeby drugi?
I pisze?
I dyskutuje?
Czy było o nim w proroctwach?

Lila
17-03-2008, 18:31
Gratko,o tym, o którym piszesz proroctwa milczały.
Wszak ów wniebowzięty a potem wyrzucony z niebios,był poczęty chyba naturalnie a nie niepokalanie ?
Dlatego ten pierwszy nie dyskutuje,a drugi ...nawet owszem.:)

gratka
17-03-2008, 18:32
Wiem Lilu, teraz nie ma zbójników, tylko terroryści.
Damska Mafia jednak lepiej brzmi...skrót Da-Ma. Dama!
We trzy będziemy silniejsze. Przyjmiecie?

Lila
17-03-2008, 18:51
Dama,podoba mnie się...:D


13292

Anna_Maria_57
17-03-2008, 20:04
Wiem Lilu, teraz nie ma zbójników, tylko terroryści.
Damska Mafia jednak lepiej brzmi...skrót Da-Ma. Dama!
We trzy będziemy silniejsze. Przyjmiecie?

Dobry pomysł Babko-Gratko, nazwa świetna! ;) ... tak miło dwuznaczna ;)

Paru facetów z polityki chętnie zobaczę usieczonych przez nasze dwie "zbójniczki" - a może Nindża? ;)

Tylko obawiam się, że one się zasadzą na niektórych, których ja bym była skłonna oszczędzić...

Lila
17-03-2008, 23:31
Aniu,jeżeli chodzi o mnie,to ja mogę ciąć równo.Ze wszystkich opcji.
Aby się tylko dobrze ustawili,jak Longinusowi Podpipięcie..:)

Anna_Maria_57
17-03-2008, 23:59
Aniu,jeżeli chodzi o mnie,to ja mogę ciąć równo.Ze wszystkich opcji.
Aby się tylko dobrze ustawili,jak Longinusowi Podpipięcie..:)

Taki zamach weźmiesz?? No, no, to ja już wtedy przeboleję szarpanie tych, których jakąś niewielką sympatią darzę... ;)

Pani Slowikowa
18-03-2008, 00:56
to ja "cichociemna" ..bo on chcial Olmpiady skurczybyk..:D
http://wiadomosci.onet.pl/1709579,69,panna_mloda_spalila_meza_bo_nie_umyl_st op,item.html

gratka
18-03-2008, 18:51
Świąt jeszcze nie ma , ale trzeba uzgodnić strategię:
Wiadomo, panowie trzepią dywany.
Panie piorą firanki, zasłony, przebierają pościel.
Panowie ciągle trzepią dywany.
Panie gotują żurek, pieką ciasta: baby, mazurki itd.
Panowie trzepią dywany, ciągle z uporem trzepią dywany.
Czy jajka malują panie, czy panowie?
Czy to ma być rękodzieło, czy naklejki?

Anna_Maria_57
18-03-2008, 18:57
Ale jakie one będą czyste!!!
....te dywany... ;) ;) ;)

bogda
18-03-2008, 18:59
Hmmm...malowanie jajek, kto to ma zrobić....myślę, że ten komu to sprawia większą przyjemność...:D

chickita
18-03-2008, 18:59
To nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy odebrano mi prawo samostanowienia. Moja decyzja, moja moralność, ja z tym zyc bede. Kazdy cywilizowany kraj juz dawno doszedl do tego, ze to co zakazane i tak jest wykonywane. Na technike jest inna technika. Tylko jaki sens?

gratka
19-03-2008, 10:54
Nie wiadomo jaki jest sens, ale jest satysfakcja, że umeblowało się komuś dom według własnego gustu. A jeżeli lokator
ma inne poglądy, to się je nazwie niesłusznymi. Zresztą epitetów nie brakuje.

Karo1949
19-03-2008, 21:22
Małgosiu masz rację,oburza Ciebie to, że za kobiety decydują faceci - ja ich nazywam "dzierżymordy" - to takie wygodne - zająć się damskim tyłkiem, gdy przed sobą ( myślę tu o pseudo politykach ) ma się górę spraw ważnych dla kraju, z kórymi sobie nie radzą. Damski tyłek wówczas i cała jego źle pojmowana otoczka jest tematem zastępczym :) Myślę, że my kobiety dojrzałe, majace doświadczenie życiowe, powinnyśmy zjednoczyć się i działać na szerokim forum, nie tylko dyskutować na forum seniora. Dlaczego tego nie robimy? Dlaczego nie zawiązujemy partii, nie mamy swoich przedstawicielek w sejmie? Tego nam właśnie trzeba. Jednak zajęte pracą, rodziną, wnukami niejednokrotnie padamy na twarz w domu i nie mamy czasu na politykowanie. Uważam, że my kobiety powinnyśmy coś w tym temacie zrobić same dla siebie, mimo wszystko, bo jeżeli nie - zorganizują nam życie Giertych senior z o. Rydzykiem :)

martunia
19-03-2008, 21:29
Brawo kochana, tylko dlaczego pominęłaś Giertycha juniora?

Ewita
19-03-2008, 21:33
jeszcze kilku innych by się znalazło!

Malgorzata 50
19-03-2008, 21:45
To co zapisujemy się do Manueli czy sdame tworzymy partię

Malgorzata 50
19-03-2008, 21:48
Świąt jeszcze nie ma , ale trzeba uzgodnić strategię:
Wiadomo, panowie trzepią dywany.
Panie piorą firanki, zasłony, przebierają pościel.
Panowie ciągle trzepią dywany.
Panie gotują żurek, pieką ciasta: baby, mazurki itd.
Panowie trzepią dywany, ciągle z uporem trzepią dywany.
Czy jajka malują panie, czy panowie?
Czy to ma być rękodzieło, czy naklejki?
powiem wiecej Panowie cichaczem,korzystajac z wielogodzinnej nieobecnosci pań zajetych krażeniem po marketach w poszukiwaniu produktow do tych żurkow ,mazurkow i innych pysznosci, wynajmuja czysciciela z maszyna po czym udaja się pomagac "mamusi w myciu okien" lub koledze w ...trzepaniu dywanow ze wszkazaniem na kolegę

Lila
19-03-2008, 22:29
Manuela może być,choć chyba jej partia ma parcie na osoby młodsze..

Acha,ja jako kobieta wyzwolona ,jako sprawę priorytetową w przygotowaniach wielkanocnych,zaliczyłam wizytę u fryzjera..:)
Reszta nie zając ,nie ucieknie.A nawet ...to Bóg z nią..
Tyle gotowców w sklepach..:)

martunia
19-03-2008, 22:33
Bóg z Tobą dobra kobieto, za dobre słowo.
Wprzygotowaniach do świąt , jedno mam pewne fryzjer piątek 15, reszta jakoś będzie.

Malgorzata 50
19-03-2008, 23:04
Manuela może być,choć chyba jej partia ma parcie na osoby młodsze..

Acha,ja jako kobieta wyzwolona ,jako sprawę priorytetową w przygotowaniach wielkanocnych,zaliczyłam wizytę u fryzjera..:)
Reszta nie zając ,nie ucieknie.A nawet ...to Bóg z nią..
Tyle gotowców w sklepach..:)
Ja idę jutro:) nim co!

Malgorzata 50
19-03-2008, 23:59
Manueli dobrze w siwym bo jest mloda siwej w siwym roznie -fajnie wygladają babki ktore a)maja b. geste dobrze ostrzyzone wlosy ,b) ładna twarz o tak zwanej nieprzemijajacej urodzie czyli nie byle lalunie a traczej klasyczne "sportowe",c) ladny kolor siwizny

grazyna
20-03-2008, 08:35
Ot i Małgorzata zrobiła głęboka analizę wraz z podsumowaniem "siwego-całego gatunku kobiecego :)" ! Od dzisiaj postanowione , maluje dalej najlepiej na ostrą paprykowa czerwień.

Anielka
20-03-2008, 09:32
Grażynko ,pięknej kobiecie w kazdym kolorze jest do twarzy.A my wszystkie piękne jestesmy.Więc .....?pozdrawiam cieplutko i milego dnia życzę.

Basia.
20-03-2008, 09:58
Manueli dobrze w siwym bo jest mloda siwej w siwym roznie -fajnie wygladają babki ktore a)maja b. geste dobrze ostrzyzone wlosy ,b) ładna twarz o tak zwanej nieprzemijajacej urodzie czyli nie byle lalunie a traczej klasyczne "sportowe",c) ladny kolor siwizny
ale moim zdaniem wyglądalyby o wiele lepiej bez tej pięknej siwizny. Taka naturalność aż do bólu nie zawsze wychodzi na dobre /przeważnie nie wychodzi/. :DOsobiście chciałabym całkowicie osiwieć wtedy nie nosiłabym czarnych włosów tylko jaśniejsze, niestety mam tylko siwe pasma i w związku z tym jestem skazana na czerń na łepetynie bo rozjaśniać włosów nie chcę.

Lila
20-03-2008, 11:56
No a co ma powiedzieć osoba ,co nie siwieje ,tylko z blondynki przeistacza się w oczach w szatynkę ? I to ciemną ?
Przecie i tak musi coś tym zrobić,skoro jej przyrodzone prawo ,bywać na tym świecie w charakterze świńskiej blondynki..

ps.Właśnie na ostatnich zdjęciach z sabatu ,jestem prawie naturalna ...do bólu..Choć ''prawie ''czyni jednak róznicę,na moją korzyść..:)

senior A.P.
20-03-2008, 13:51
"- to co cieszy i boli " (w tym dziale tematycznym) - oj kobitki nie martwcie sie siwizna,kazdy wiek ma swoje uroki !
Co do farbowania wlosow to i mezczyznom sie na ..........glowe rzucilo,malo tego "karczuja " swoja lysine i "puszki" zasadzaja.
Wiadomo - bujny i naturalny wlos to dopiero uroda !
Warto tez zadbac o rozum pod tymi wlosami.

Pani Slowikowa
20-03-2008, 14:00
jest brunetkaale zupelnie siwa to fajnie wygladaja wlosy ufarbowane w czarne pasemka. Takie trzydziestolatki ...siwiejace lekko :D

Basia.
20-03-2008, 14:06
No a co ma powiedzieć osoba ,co nie siwieje ,tylko z blondynki przeistacza się w oczach w szatynkę ? I to ciemną ?
Przecie i tak musi coś tym zrobić,skoro jej przyrodzone prawo ,bywać na tym świecie w charakterze świńskiej blondynki..

ps.Właśnie na ostatnich zdjęciach z sabatu ,jestem prawie naturalna ...do bólu..Choć ''prawie ''czyni jednak róznicę,na moją korzyść..:)
trzeba robić to "prawie" i już.:) :)

Malgorzata 50
20-03-2008, 14:47
Ot i Małgorzata zrobiła głęboka analizę wraz z podsumowaniem "siwego-całego gatunku kobiecego :)" ! Od dzisiaj postanowione , maluje dalej najlepiej na ostrą paprykowa czerwień.
Ostry paprykowy kolor po pierwsze passe po drugie dobry dla ekscentrycznych nastolatek bo twarz zebem czasu nadgryziona fatalnie wyglada na ostrym tle -nie podsumowalam tylko takie jest moje osobiste calkowicie subiektywne zdanie.

Pani Slowikowa
20-03-2008, 17:17
Ostry paprykowy kolor po pierwsze passe po drugie dobry dla ekscentrycznych nastolatek bo twarz zebem czasu nadgryziona fatalnie wyglada na ostrym tle -nie podsumowalam tylko takie jest moje osobiste calkowicie subiektywne zdanie.

Ten zab... kurcze.. :rolleyes:
.Wlosy to jak ramka do obrazka.. musi byc odpowiednia do tego co w srodku. Ozdabiac zly obrazek albo pomagac ladnemu.. ale nie moze byc sztuka sama w sobie..

grazyna
20-03-2008, 17:33
Ostry paprykowy kolor po pierwsze passe po drugie dobry dla ekscentrycznych nastolatek bo twarz zebem czasu nadgryziona fatalnie wyglada na ostrym tle -nie podsumowalam tylko takie jest moje osobiste calkowicie subiektywne zdanie.
Jakos mimo nadgryzienia zębem czasu , mojej wiekowej facjaty ( w moim przypadku nadgryzienie siega nawet całej szczeki) , i tak pomaluje na paprykowa czerwień, bo w takim kolorze czuję sie świetnie .Jest mi wtedy wesoło i to rekompensuje mi całkowity brak makijażu, bo czuję sie pomalowana , jak Indianin na ścieżce wojennej , a ja na ścieżce gotowej do dalszego życia.

Pani Slowikowa
20-03-2008, 17:42
Jakos mimo nadgryzienia zębem czasu , mojej wiekowej facjaty ( w moim przypadku nadgryzienie siega nawet całej szczeki) , i tak pomaluje na paprykowa czerwień, bo w takim kolorze czuję sie świetnie .Jest mi wtedy wesoło i to rekompensuje mi całkowity brak makijażu, bo czuję sie pomalowana , jak Indianin na ścieżce wojennej , a ja na ścieżce gotowej do dalszego życia.

I jeszcze jedna dobra strona twojego koloru wlosow.... to to ze cie widac w nocy jak jedziesz rowerem po szosie....W koncu bespieczentwo tez cos warte prawda??:D :D

Basia.
20-03-2008, 17:43
Jakos mimo nadgryzienia zębem czasu , mojej wiekowej facjaty ( w moim przypadku nadgryzienie siega nawet całej szczeki) , i tak pomaluje na paprykowa czerwień, bo w takim kolorze czuję sie świetnie .Jest mi wtedy wesoło i to rekompensuje mi całkowity brak makijażu, bo czuję sie pomalowana , jak Indianin na ścieżce wojennej , a ja na ścieżce gotowej do dalszego życia.
tak trzymaj!!!!!!!!:) :)

gratka
25-03-2008, 15:23
Hej, DA - MO!
Tu terenowy korespondent Babka G.
Mój kościotrup i serducho domagają się drobnego remontu. Jutro jadę do sanatorium. Spróbuję, może uda się też naostrzyć język?
Odmeldowuję się, obiecuję być wierna deklaracji DA-MA.
Pozdrawiam Was serdecznie!

Anna_Maria_57
25-03-2008, 15:34
Gdzie do sanatorium?

Góry czy morze, czy równiny?

A kawiarenek internetowych tam nie ma? ;) ;)

Miłego "uzdrowiskowania" :)

Lila
25-03-2008, 15:42
Gratko..a Ty gdzie ? Czy kościotrup nie będzie miał tyle sił w piszczelach,aby klekocząc kośćmi ,dowlec się w pobliże komputera jakiegoś i wskazującą kością w dłoni ,wystukać co nie co dla stęsknionych klubowiczek ???

Ani się waż zamilknąć !!!

gratka
25-03-2008, 16:07
Wiecie co, że jak dobrze pójdzie, to ja nie zdążę sie spakować, tylko padnę tu przy klawiaturze. Siedzę i siedzę, kościotrup rzęzi, a torba leży pusta.
Jadę na deptak do Ciechocinka. Mam nadzieję, że kafejkę znajdę i przynajmniej Was poczytam, bo uschnę z tęsknoty za Wami na wiór!

gratka
25-03-2008, 16:10
A może jakiego Dreptaka na tym deptaku nadepnę!???

BUNIA
25-03-2008, 16:54
No to milego wydreptywania dreptaka na drepatraku w rytm melodii "Na dreptaku w Ciechocinku acha " dalej nie pamietam.
Odnawiania sil w milym towarzystwie zycze .

Pani Slowikowa
13-04-2008, 15:20
"W kulturze Zulu, mezczyzna nie moze odmowic kobiecie, jesli ona jest gotowa .... Odmowa seksu bylaby rownoznaczna z gwaltem":D

No no ciekawe to... hmmm..:rolleyes:To sie nazywa logika!!

Anielka
13-04-2008, 15:38
Bardzo mi sie podoba kultura Zulu.Pozdrawiam serdecznie Asieńko.

Karol X
13-04-2008, 15:57
Slowiczku tutaj,gdzie mieszkam tez sa tacy "Zulowcy",co to nie tylko nie odmawiaja kobietom seksu,ale nawet goraco nalegaja na swoje baby,by takowy seks byl jak najczestszy.
No i jest... "co rok to prorok",ale "Zulu" sie tym nie martwi,bo od czego sa sluzby socjalne?
Czy pracuje?
A po co? I tak nie da rady zapracowac na wszystkich.
"Zulu" oglada swoich braci w telewizorze,ktorzy siedzac w kucki i podpierajac plecami swoje gliniane chalupki i dlubiac w zebach zdzblem trawy,spogladaja daleko przed siebie,czy tam sie nie kurzy?
Jesli sie kurzy,to znaczy,ze jada ciezarowki z maka,kasza,ryzem i trzeba dzwignac tylek - bo moze przy rozdziale tych blogoslawionych darow zabraknac ich dla "Zulu"
"Zulu" wie,ze jesli tamci nie pracuja,to dlaczego ma to robic "Zulu",chocby nawet osiedlil sie na innej planecie?
"Zulu"bacznie doglada,by stadko sie powiekszalo i by nie daj boze dopadla go impotencja.
Bo kto jak kto,ale "Zulu" musi byc zawsze sprawny i gotowy.

Ewita
13-04-2008, 17:19
To jest niegłupie, naprawdę! :D Równouprawnienie!

senior A.P.
16-04-2008, 13:30
Ile jest ludzi w Polsce czekajacych na "kasze manne z nieba" ?

tadeusz50
16-04-2008, 13:46
A czy policzyłeś ile masz włosów na głowie? Napisz ile ich jest w USA.

senior A.P.
16-04-2008, 14:32
W USA - DWADZIESCIA MILIONOW.
Nie liczac nielegalnych.