PDA

View Full Version : Seniorzy i technologie komunikacyjne - komentarze


ewa
24-10-2006, 23:51
Komentarz do artykułu: Seniorzy i technologie komunikacyjne (http://www.senior.pl/153,0,Seniorzy-i-technologie-komunikacyjne,1299.html)
--------------------
mozliwość korzystania z internetu stanowi świetna rozrywkę, za pośrednictwem tego medium można "porozmawiać" z przyjaciółmi, zagrać w szachy, odrobić lekcje z wnukami z drugiej półkuli,
nasi emeryci często obawiaja się kosztów,a także tego że tak naprawdę niewielu korzysta z internetu, bo najzwyczajniej tego nie potrafią,
proponuje rozważenie możliwości szkoleń z tego zakresu,
podpowiadam też pracodawcom aby zaoferowali swoim emerytom niewykorzystywane w firmach komputery, a może będą je z obopulna korzyścią wykorzystywać??
mam 40 lat i z moją mamą ( 70)która mieszka 300 km dalej koresponduje za pomocą internetu, wysyłam zdjęcia, oczywiście min raz na miesiąc się widzimy. pozdrawiam internautów

Himalaya
26-10-2006, 00:04
Witam !!!
Ten artukuł jakoś do mnie nie przemawia , żadnych wniosków nie można wysnuć choćby dlatego iż jest on badaniem rynku angielskiego.
Uważam ,że moderator strony powinien przedstawić realia polskie i wtedy poddać je komentarzom a było by o czym pisać. Ja jako pokolenie czyli pozostałośc po "systemie" jestem otwarta na wszystkie nowści ponieważ jestem ciekawa "co to jest to cudo" Mama telewizje cyfrowa (Cyfra+) telewizor LCD komputer a w niedalekiej przyszłości planuje kupić laptopa i nie ma w tych nowościach żadnej tajemnicy jest instrukcja obsługi i wszystko gra. Nie mam za dużo znajomych bo tak mi sie życie ułożyło dzieci już niezależne i na swoim a ja zajmuję się swoimi sprawami . O wiele trudniej mi opanowac samotność niż jakąś nowinke techniczną. Niestety wśród polskich seniorów brak pieniędzy na zakup sprzętu decyduje o dostępie do tak zwanych mediów. (nie mówię o wybranych)