PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...VII cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2 3

Lila
15-07-2008, 01:07
Otwieram cz.VII .Patrzcie,a miał to byc wątek tylko na czas kampanii wyborczej,a ciągle jest aktualne to pytanie?
Dokąd idziesz Ojczyzno ?
Wiesz na pewno,czy to TERAZ jest dobre dla Twych dzieci ?
Kłócących się ...spierających ciągle,ale Tyżeś przecie Matka nasza ,więc co się dziwisz ? Jaka mać..taka nać..:D

Jan Bo.
15-07-2008, 08:14
Dzien Dobry Pani Lilo. Pyta Pani co z ta Polska dla naszych dzieci. Czy teraz jest dobre. Ja mysle tak, zawsze jest dobre i zawsze jest zle, to zalezy co kto sobie wybierze. Zawsze w kazdych czasach jednym bylo dobrze albo gorzej i bogaci byli i biedni od poczatku swiata. Kiedys byl krol sprawiedliwy i lud, albo tez przeciez niesprawiedliwy. Teraz role krola przejeli prezydenci i premierzy. Tylko ze tych to my mozemy wybierac, ale tez tak w przenosni, bo kazdy wybiera, wybiera, a wybrac tego sprawiedliwego nie moze. I sa waśnie o to.
Pani pewnie pisze o Polsce jako matce a o nas ludziach ze o dzieciach, tak zrozumialem. Ale dlaczego kłocących i spierających sie? Wiem, i widac to na okolo, ze do zdody nikt nie dąży, ciągle każdy drze w swoją stronę,a kraj nasz jak ta matka ręce załamuje bo już nie wie co ma zrobić/ "Dzieci uspokójta się" prosi. Bylo kiedys żle gdy nie bylo niepodleglosci, dostalismy ją, potem byla komuna w ktorej jednym bylo bardzo dobrze drugim gorzej, a prosty czlowiek zyl jakos, potem nastaly dzisiejsze czasy niby demokracja nastla, ale to nie demokracja tylko to juz kazdy sobie, wszystko wolno, a jak wszystko wolno to porządku nie bedzie. Gospodarza dobrego trzeba, a takiego nie ma. Bo to ludzie przypadkowi do wladzy ida co tylko obiecuja ludziom przed a jak wybiora to nie pamietaja. Ludzie sie nabieraja i dalej narzekaja. Bo nasza Polakow taka natura by sie klocic debatowac rozwazac a nie budowac. Malo takich co buduja. A gospodarza trzeba.
Ja tam sie nie wglebiam w wielka polityke i pewnie sie nie znam i nie bede duzo glosu zabieral. Moja matka Polską jest moj dom, a jego bede bronil nawet z jednym kulasem to laska pogonie. A tam na wierzcholkach to niech sie kloca, ja sobie chce życ spokojnie byle kto mi nie wydzieral tego czego wlanymi rekami sie dorobilem w zyciu. Matka jest dobra, tylko te dzieci. Tak wychowane bezstresowe. No i mamy jak mamy. To ja tak mysle.
Pilnowac swego, bo maluczki co krzyczy to nic nie zmieni,a powstania to chyba nikt nie zrobi juz w tych czasach bo i wrog jakis rozmyty, na kogo isc? Na wszystkich?
Tak mysle.
Pozdrawiam
Jan

Lila
15-07-2008, 10:20
Janie.Bardzo podobają mi się Twoje przemyślenia.Widzę w nich wielką życiową mądrość.Tylko dlaczego piszesz o tym jednym kulasie ? I o własnym podwórku ?
Rzecz należy traktować niczym Wańkowicz - kobietę : głębiej i na szerszym podłożu..
Pozdrawiam..:)

senior A.P.
15-07-2008, 11:11
Pan Jan pisze miedzy innymi:
"Moja matka-Polska jest moj dom,a jego bede bronil nawet z jednym kulasem to laska pogonie ."
Dopiero gdy juz beda ci Twoj dom zabierac ?
Przeciez ten "dom Polska" juz dawno rozkradli obcy i swoi szubrawcy,sprzedali z niego wszystko co sie dalo,nawet biora sie za sprzedaz polskiej ziemi !
Pan jako inwalida chce jej bronic i chwala Panu za to, a co robia inni Polacy pelnosprawni ,moze to ich laska zdzielic przez grzbiet i obudzic ?
Gdy juz nam beda domy zabierac w ktorych mieszkamy bedzie zapozno !
Pozdrawiam !

Lila
15-07-2008, 11:52
Czy premier Tusk wiedział o korupcji w Trójmieście ?

Jak sądzicie ? Mam na myśli artykuł w Rzepie...

senior A.P.
15-07-2008, 11:58
Wiedzial i o innych korupcjach,bo przeciez "Polska korupcja stoii" a rzad udaje,ze nie widzi.

Lila
15-07-2008, 12:03
A w ogóle to ( sorry ) rzygać się chce,tymi ludźmi..
Jeden nagrywa rozmowę z prezydentem Sopotu a min.Sikorski nagrywa rozmowę z prezydentem Państwa..!!
Qrna,dosyć tych beznadziejnych osobników u władzy,w obu partiach.Polska gospodarka się wali,a ci cieszą się silną złotówką ( jakby to nie oznaczało końca eksportu ) i nagrywają się nawzajem.
Taśmociągi zwyczajne.Tak jak lachociągi na drogach.Morale podobne .
Idę sobie.Jestem wkurzona od rana..

senior A.P.
15-07-2008, 12:33
Na uspokojenie dobra jest odpowiednia muzyka lub piosenka .
"Piosenka jest dobra na wszystko....".
Juz niedlugo swiat zmieni sie ....... , na pewno na lepszy a i ludzie stana sie zyczliwi.
To koncowka ery diablow w roznej postaci !
Niech no tylko rozpadna sie partie !!!

Lila
15-07-2008, 12:41
Nie ..nie..nie !!
To prezydent nagrywał rozmowę ,za wiedzą Sikorskiego.Zaufanie - jak diabli.Opinię o taśmociągach podtrzymuję..

ps.Zastanawiam się ,czy nie nabyć dyktafonu i nie nagrać dziamgotu mojego starszego pana,aby puścić to moim przyjaciółkom,które upierają się przy nieprawdziwej tezie,jakobym ja miała takiego dobrego męża..wrrrr...

senior A.P.
15-07-2008, 12:52
Wylaczyc im prad,nie beda sie nagrywac .
No,slusznie - nagrywaja na baterie .
A jakby tak baterii zabraklo ?
To by nagrywali na swiece !
Eeeeeeee tam,swiece daja tylko swiatlo i nagrywac przy nich nie mozna ,bo czym ?
Na ucho wiedzmy !
Rzeczywiscie ,sa jeszcze wiedzmy.
Tych jednak mozna sie pozbyc ale jak ???
Normalnie ,odeslac tam skad przybyly na ........... .
Jest jedna trudnosc,sa w zwiazkach malzenskich.
No to rozwod !
A podzial majatku ? Zrobi sie pozniej.

POLA
15-07-2008, 15:57
ps.Zastanawiam się ,czy nie nabyć dyktafonu i nie nagrać dziamgotu mojego starszego pana,aby puścić to moim przyjaciółkom,które upierają się przy nieprawdziwej tezie,jakobym ja miała takiego dobrego męża..wrrrr...
Cudzy mężowie są przeważnie lepsi od osobistego:D

Ty jeszcze nie masz dyktafonu?
Nie wierzę, od 2002 r.to podstawowe urządzenie :D , którego używa się zwłaszcza w urzędach.
Idziesz coś załatwić, chlas dyktafon na biurko, tłumaczysz, że z powodu sklerozy nie zapamiętasz sensu ewentualnej odmowy i wyłuszczasz, o co chodzi.

Zestaw "małego michnika" jest dzisiaj niezbędny i działa, sprawdzone! często pomaga, a przynajmniej urzędnik się pilnuje i głupot nie opowiada.

Jan Bo.
15-07-2008, 18:43
Panie Seniorze tak pogonię ich jak przyjdą pod mój dom, bo jak przyjdą pod granice czy stolicę to sam w pojedynkę nie dam rady. Mnie jeszcze nikt nie rozkradł, no chyba, że lis nocą podejdzie, ale to wina psa co za dużo jeść dostał i pospał się w nocy zamiast pilnować. Ja myslę, że jakby było jakieś pospolite ruszenie, to wielu tych krzyczących i wołających na naprawę naszego panstwa by siedziała cicho, bo krzyczeć to można do woli na to nie trzeba dużo. Jestesmy narodem narzekaczy a nikt nie działa. DLatego ja pilnuję własnego podwórka, no i może sąsiada jak poprosi to zwrócę uwagę.
To nagrywanie to ostatnio sie słyszy modne jest u wszystkich. Mnie niech sobie mogą nagrywać. Wystarczy ucczciwym być i prawdę mówić i na nic im te nagrania. Ale oni chyba jedni drugich warci, ze tak sie nagrywają. A mówienie prawdy to ma to do siebie, że nie trzeba pamiętać co sięmówiło wcześniej i można to powtorzyć zawsze. Tylko, żę oni nie pamietaja co mowia dlatego muszą nagrywać, by nie zapomniec.
A ja myśle, ze prezydent, premier i inni wojewodowie to przecie są urzędnicy państwowi i urzędnik powinien sie za robotę urzędniczą wziąść a nie podgryzać konkurenta. Ja jak bym ze swoją małżonką przez te 17 lat siadł to na zdrowy rozum bym te wszystkie ustawy napisał a oni tylko gadaja i nic nie robia. Napisać raz i juz.
Ale tak juz bedzie i to coraz gorzej z tymi partiami puki jakis autorytet sie nie urodzi. Ale chyba nie.
Jan

Lila
16-07-2008, 09:32
Autorytet wziął i się wypowiedział.
Autorytet - w obliczu tragedii ,gdy na drodze ginie wybitny człowiek ,a także w świetle ''Bolka ''- mógłby zachować trochę pokory..
Ale nie ..
Autorytet ,z miną iście królewską w założeniu ,wypowiada takie o to zdanie : szkoda się stała ,bo JA go ( Geremka ) szykowałem na prezydenta ...

No...bez jaj,moi kochani..
JA i tylko JA.Coś się pomięszało w wybitnej głowie wielkiego Noblisty.JA ,to naród.Państwo to JA.Ludwik XIV jak pragnę zdrowia..:D z ulicy Polanki.

senior A.P.
16-07-2008, 10:58
Autorytety tez wymieraja,na kazdego przyjdzie czas .
Panie Janie z partiami w Polsce to juz calkiem jest zle,przeciez to juz tylko konczace sie zrodelka wody i kaszy manny plynacej od podatnikow.
Jest jakas partia w Polsce co utrzymalaby sie ze skladek ?
Partie na ksiezyc ludzie do roboty !
Ja jednak wroce jeszcze do smierci profesora Geremka - czy juz sa wyniki sekcji zwolok - profesor byl trzezwy za kierownica ???
Drugie pytanie : kim w koncu jest ta kobieta ,ktora jechala z profesorem,jakie zlozyla zeznania ,dokad oni jechali ?

POLA
16-07-2008, 15:41
...Ja jednak wroce jeszcze do smierci profesora Geremka - czy juz sa wyniki sekcji zwolok - profesor byl trzezwy za kierownica ???
Drugie pytanie : kim w koncu jest ta kobieta ,ktora jechala z profesorem,jakie zlozyla zeznania ,dokad oni jechali ?
Polecam prasę, jest dostępna w necie, wszelka, ta niesłuszna - też, wystarczy poczytać:D, a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Lila
16-07-2008, 15:42
O Jezu...był trzeźwy jak niemowlę.Kobieta to asystentka...
Takich wypadków są setki.
Już pisałam : mój teść też poleciał na czołowe i po ptokach.Gadatliwy był ,zwyczajnie.

POLA
16-07-2008, 15:59
o tym pisałam, wcześniej, ale AP "nieczytaty" jest jakiś:D, stąd te pytania, chyba...

senior A.P.
16-07-2008, 17:12
Gdzie napisano,ze byl trzezwy oraz jaka i czyja to asystentka oraz co zeznala ?
AP jest "czytaty" tylko w mediach tego nie pisano,czyzby cos skrywano ???

POLA
17-07-2008, 21:43
na TVN24 i nie będzie się wdzięczył do kamer w tej stacji:mad:

No jaka strata, takie okazy osobowościowe i nic?:D
Rozumiem JK (1/2 bliźniaka), nie mieści się w formacie normalnego ekranu, ale żeby gwiazdę PiSu JK (speca od przodków Tuska) pozbawić możliwości występów albo takiego Cymańskiego posła, albo Nelly od Rokity Jana Marii?

I kto nam będzie tak pięknie opowiadał dyrdymałki?;)

senior A.P.
17-07-2008, 21:47
Wychwytywacze ze "szkla kontaktowego",tylko musza sie przerzucic na inna partie ,jak chociazby partia Pawlaka.

Lila
17-07-2008, 23:31
Dyrdymałki będzie opowiadał premier....we wrześniu..:)

Tylko żeby znowu nie było - a nie mówiłam !!hiii..

POLA
18-07-2008, 09:17
Dyrdymałki będzie opowiadał premier....we wrześniu..:)

Tylko żeby znowu nie było - a nie mówiłam !!hiii..
już lecą, nie muszę czekać do września, ale zawsze wolę posłuchać dwóch stron, dla równowagi:D :D ... dla lepszego oglądu zjawiska.

POLA
18-07-2008, 09:28
W takim stylu daleko nie zajedziemy, aż nie chce mi się komentować tego, co można przeczytać tutaj: http://www.dziennik.pl/polityka/article209682/Sikorski_Mozna_byc_prezydentem_ale_i_chamem.html

Może Gosiewski miał rację mówiąc o "spadach i odpadach" z PiSu? Wszak Sikorskiego "wyhodowała" nie platforma przecież.

Jak niegrzeczni chłopcy w piaskownicy przykładający sobie po łbach, czym popadnie.

Lila
18-07-2008, 09:30
Pola..PiS się obraził,a oglądalność TVPinfo już wzrosła..
Tefałen mi podpadł za włączenie się do kampanii wyborczej po jednej stronie,zamiast relacjonować obiektywnie.
Wydaje się ,że świetny warsztat dziennikarski..
Wydaje się,że troska o kraj ,a nie o siebie.A jednak bezwzględna logika faktów istnieje i należy ją poznać ,jak i wszystko co dotyczy naszej przeszłości.Choćby nie wiem jak bolało..

Mariusz Walter i Jan Wejchert – dzisiejsi władcy imperium medialnego ITI byli - o czym wiemy z Raportu z Weryfikacji WSI współpracownikami wojskowego wywiadu PRL. Są na to dokumenty ..

Jak wiemy służbom udało się zrealizować „biznesplan” i koncern medialny ITI powstał - choć „na wariackich papierach”, ale z konkretnych środków FOZZ, ulokowanych w Banku International w Luksemburgu, który służył wywiadowi PRL do dokonywania operacji finansowych. Informacji o rzeczywistym pochodzeniu kapitałów koncernu próżno szukać w oficjalnych przekazach. Strona internetowa ITI proponuje dociekliwemu czytelnikowi „skok czasowy” pomiędzy rokiem 1984 (założenie firmy), a rokiem 1991, gdy do spółki dołączył szwajcarski bankowiec Bruno Valsangiacomo.


I tym samym mamy kolizję interesów między antykorupcyjną polityką Kaczorów,a ITI.Zresztą Jan Wejchert na wszelki wypadek opuścił spółkę..
Bojkot TVN zwraca uwagę ludzi ,którzy zadają sobie coraz częściej pytanie - dlaczego ? Agora,ITI i inne.Powstały jak i nasza planeta z mgławicy i trujących gazów.Ponoć.

ps.a sprawa FOZZ -u nigdy nie została wyjaśniona.Łeb jej ukręcono skutecznie.Ciekawe co jeszcze się dowiemy ?

ps2.ta stara ciotka ,która blokuje ekshumację Sikorskiego ,też powinna mieć głowę ukręconą.Moim skromnym zdaniem.

senior A.P.
18-07-2008, 11:14
Ciekawe sa rodziny Sikorskich warto cos wiecej o nich sie dowiedziec .Naprzyklad Radoslaw bardzo dobrze sie ozenil ,ma tez dobre zabezpieczenie materialne,w tym takze "ponoc" ruski motocykl z przyczepka.
Co do "polskich mediow" to przeciez jeden "bog" nimi rzadzi choc rywalizacje udaja.

Lila
18-07-2008, 11:20
Tak Senior.Istotnie ,stary motocykl z przyczepką ,stanowi niezłe wiano.
Sikorskich jak i Seniorów jest jak psów..

senior A.P.
18-07-2008, 11:28
Ty wiesz jak przyjemnie mieszkac na salonach,zamkach i miec ruski motocykl ?
Pewno,ze Twoj sosnowy las nie zapewni ci komfortu takiego jak zamczysko niedaleko Bydgoszczy ale co Jasna Gora to nie jakies tam upadle sanktuarium.
Psy tez sie starzeja nawet te sledcze,policyjne i ostatnio plebanskie.

Lila
18-07-2008, 11:31
Ty wiesz jak przyjemnie mieszkac na salonach,zamkach i miec ruski motocykl ?
Pewno,ze Twoj sosnowy las nie zapewni ci komfortu takiego jak zamczysko niedaleko Bydgoszczy ale co Jasna Gora to nie jakies tam upadle sanktuarium.
Psy tez sie starzeja nawet te sledcze,policyjne i ostatnio plebanskie.

Wiem,bo mam na widoku zamek wybudowany przez Kazimierza Wielkiego..od ruskiego motocykla wolę quada..
Co do psów ,to amerykańskie pewnikiem młodnieją ,hę ?:D

senior A.P.
18-07-2008, 11:38
Moj "baca" ostatnio cos markotny po zmianie dla niego "biszkoptow" jakos dziwnie na mnie patrzy po powrocie z Polski, a przeciez z nim nie politykuje.
Wydaje mi sie,ze podczas mojej nieobecnosci za duzo naogladal sie telewizji - cos w tym jest,ze psy po wiadomosciach ( w tv oczywiscie) dziwnie sie zachowuja.
Dobrze,ze koty nie maja tych przyzwyczajen,co najwyzej spia na telewizorze.
A ludzie ???

Lila
18-07-2008, 11:40
Ludzie na ogół nie śpią na telewizorach ,Senior.Co najwyżej - przy....

senior A.P.
18-07-2008, 11:49
Nie przerywaj tylko dokoncz i co ludzie ?
Chyba nie glupieja po wiadomosciach chociazby takich ,ze "mozna byc prezydentem ale chamem tez ".
Jak ja to uslyszal/wyczytal to se tak mysle - chamow wiele znam,nawet i z forum roznych ale prezydentowi to ja ani razu reki nie podalem,no bo jak sie do niego dostac.
Nie bede sie "fotygowal" i jezdzil do Waszyngtonu,w Warszawie bylem i jak tylko zblizylem sie pod palac prezydencki to mnie zaraz jakis "szeregowiec po cywilnemu" ustawiac zaczal,dobrze,ze chociaz nie wydal komendy " w tyl zwrot" - sam odszedlem i dobrze,ze dali do Ameryki wyjechac.

Lila
18-07-2008, 11:54
Przy.......telewizorach..

senior A.P.
18-07-2008, 12:00
Jeszcze o ludziskach przy telewizorach.
U Was w Polsce to macie tych wiadomosci co niemiara,Taki np.TVN24 to cala dobe nadaje to i owo,ma nawet rozne "szkla kontaktowe" a ostatnio to stracil kontakt z duza partia od sprawiedliwosci - nie wiem,co im sie stalo ,jak z tego samego ojca i matki wszystkie i wszyscy pochodza.
Mnie sie wydaje,ze na cosik sie zanosi ,pewnie beda wybory,ludzie na jarmakach znowu o tym gadaja,tylko "tel-awi-zja" milczy,znaczy sie polska.
Nic o tym nie wisz Lila ?

Lila
18-07-2008, 12:06
Ha,zanosi się, ale na burzę ...chyba,bo jakoś ciemno się zrobiło.
Na wybory się nie zanosi ,bo niby jakie ? Sikorski z prezydentem wyzywają się od chamów,syn Tuska zrobił aferę na Wybrzeżu,bo paradował w polowym mundurze naszych żołnierzy z Iraku,który jego papa dostał w prezencie.Nie do noszenia,tylko patrzenia..
Ponoć patrol żandarmerii polowej chciał go puścić w skarpetkach tylko ,bo tylko one były prywatne ..:)

Wesoło jest w tej naszej Polsce.Kabaret codziennie - i to bez biletów wstępu...

senior A.P.
18-07-2008, 12:12
Nie przejmuj sie tym i nie zamartwiaj ,dodawaj otuchy nawet tym seniorom co komputerow nie maja i sa obloznie chorzy.
Glowa do gory ,sprawiedliwosc wraca,prawo sie podszykuje ,zas ludziom prawde sie powie,napisze ,moze i w okienku telewizyjnym cos mignie.

POLA
18-07-2008, 14:54
o genezie TVN mnie nie zaskoczysz, wiem to od dawna, datego włączam każdorazowo filtr na wszystko, co słyszę i widzę, w TVP1,2 i Info też, na Agorę jako wydawcę też i całą resztę mediów.
Do FOZZu dorzuć jeszcze Żelazo i przeróżne powiązania. Filmy (nie fabularne!) swego czasu nadane przez tv robią wrażenie, przechowuję je do dziś, na wszelki wypadek:D

Ale: obrażanie się na TVN niczego nie zmieni, nie przysporzy PiSowi zwolenników. Z mediami tak się nie gra, to zbyt silny przeciwnik, więc należy wystawić sprawnych żołnierzy, mocnych w "gębie" (argumentach) i podjąć walkę, bo to jest walka, na słowa, nie łopatki.

TVPInfo długo nie uciągnie tego wózka, ma za słabych dziennikarzy, niestety zależnych - wiesz od kogo, a niezależności pełnej nie było, nie ma i nie będzie.

ad.PS2 Ciotka jest przeciwna naruszaniu spokoju, ale się nie sprzeciwi, jeśli premier i prezydent wystosują odpowiedni wniosek, nie do niej, a do zarządcy... wiecznego nie - spokoju.
Jak do tej pory wniosku nie ma. Dlaczego? nie wiem, a Ty?

senior A.P.
18-07-2008, 15:02
Jak syn Tuska pojdzie do wojska i zostanie generalem to roznie moze byc.
Taki prezent od ojca zobowiazuje !
Chociazby na pamiec dziadka,jezeli ojciec w wojsku nie sluzyl.

Lila
18-07-2008, 19:28
Pola,właściwie to nie wiem czemu jeszcze nie ma tego wniosku...:mad:

Co do bojkotu.... jeśli prawdą jest to, że na życzenie polityka Platfomy odwołano zaproszenie dla polityka PiS -u ,można zrozumieć powody.
To oczywiście chamstwo i wysługiwanie się władzy jakie pamiętamy z telewizji Kwiatkowskiego, kiedy na życzenie Millera wypraszano ze studia niewygodnych dla niego polityków. .

TVN jest stacją stronniczą, czasami na granicy dobrego smaku, jak wtedy kiedy zaraz po śmierci Bronisława Geremka zrozpaczona dziennikarka naciągała (skutecznie) Bogdana Lisa na wspomnienia o tym jak to Geremek wstydził się za Kaczyńskich. Ohyda..

Ale wydaje mi się jednak,że PO cieszy się z takiej opozycji,którą bez przeszkód będzie sobie mogła obszczekiwać ,nie wyjaśniając opinii publicznej choćby sprawy sopockiej..
No i jeszcze ci Amerykanie.Jankes zostanie Jankesem ,tak jak Iwan - Iwanem.Wielkim błędem był policzek rzucony 4-go lipca naszemu sojusznikowi.Wyczucie taktu niesamowite.
Tarczy nikt nie chce,ale chyba istnieje jakaś szkoła elementarnej dyplomacji ?
No i zaraz mamy odpowiedź - uchwała Kongresu co do odszkodowań.Wg.przepisów ,co pół roku Kongres będzie wracał do tej sprawy.A Rosja zaciera sowieckie łapki.Lepszej sytuacji w Europie to już dawno nie mieli...
Vivat Radek !!!

senior A.P.
18-07-2008, 19:51
Radoslaw moze sie zasmucic gdy Prezydent RP skorzysta ze swych uprawnien.

Pani Slowikowa
18-07-2008, 19:57
Pola,
No i jeszcze ci Amerykanie.Jankes zostanie Jankesem ,tak jak Iwan - Iwanem.Wielkim błędem był policzek rzucony 4-go lipca naszemu sojusznikowi.Wyczucie taktu niesamowite.
Tarczy nikt nie chce,ale chyba istnieje jakaś szkoła elementarnej dyplomacji ?
No i zaraz mamy odpowiedź - uchwała Kongresu co do odszkodowań.Wg.przepisów ,co pół roku Kongres będzie wracał do tej sprawy.A Rosja zaciera sowieckie łapki.Lepszej sytuacji w Europie to już dawno nie mieli...
Vivat Radek !!!
Powiedz cos wiecej o tym policzku .. 4 lipca ... Czy to Tusk?

POLA
19-07-2008, 00:19
no właśnie, jeśli to prawda, bo pewności nie masz, a jeśli to prawda - to który to polityk PO wykluczył polityka z PiSu? Jest gdzie ujawnić, dlaczego nie ma konkretnych faktów tylko ogólniki?

A która ze stacji nie jest stronnicza?
Epizodu z Lisem chyba nie słyszałam, a za bliźniaków sama się często wstydzę, niestety, choć pewno przed kamerami głośno bym tego nie powiedziała, nie przystoi, zwłaszcza w odniesieniu do LK.

Jeśli PO się cieszy z nieobecności PiSu w mediach, to świadczy o jej głupocie albo o głupocie TVN, której przypisujesz - i słusznie - nieskrywane poparcie dla PO. Politykę uprawia się też przez polemikę. Wykłady są nudne i często niewiarygodne.

Sprawy sopockiej pod dywan nie uda się zamieść, mam taką nadzieję. Może Info?

Tak, data była wyjątkowo nieszczęśliwa, głowie państwa też przytrafił się wypadek przy pracy, jak pamiętasz.
Jedna i druga strona nie ma pojęcia o dyplomacji i najlepsza szkoła niczego tu nie zmieni, jeśli między dużym i małym pałacem nie będzie zgody, a nie będzie. Obaj panowie należą do przeciwnych i zwalczających się drużyn.
Jedynie gajowy może ten problem rozwiązać:D

Nie popieram pośpiechu z tarczą, nie znamy szczegółów i słusznie, ale to kolejny dowód na wojnę między dwoma naszymi pałacami i kolejny dowód na to, że żaden z panów nie nadaje się do polityki. Spierać się można, ale nie na oczach świata, w zaciszu gabinetu, nie o własne racje, ale o racje dla Polski. Wychodzi - jak zwykle, a potem się dziwią niektórzy, że z prawa i lewa grozi nam się palcem.

Radek nie był nigdy moim ulubieńcem, więc wiwatów mu nie zgotuję.

Lila
19-07-2008, 10:38
Pola ..tak króciutko..
Chodzi o posła Suskiego ,który zjawił się na nagranie programu "Ring" z Aleksandrem Gradem.I dowiedział się się ,że ....won..
Dyplomatołki ..ot co.Niby nic takiego,a jednak nieelegancko.I paskudnie.Można zrozumieć pana Grada,że nie chciało mu się opowiadać o finansach Państwa,ale jednak poważna telewizja nie powinna dopuścić do tej sytuacji..

Pozdrówka...:)

senior A.P.
19-07-2008, 11:16
O jakby sie chcialo aby na swiecie zaistnialy niezalezne telewizje i inne media.
Chyba nie dozyje tej pociechy.
Kiedys mialem nadzieje w Radiu Maryja ale potem okazalo sie ,ze tez nim steruja "wybrancy".

Heko26
19-07-2008, 11:24
A w ogóle to ( sorry ) rzygać się chce,tymi ludźmi..
Jeden nagrywa rozmowę z prezydentem Sopotu a min.Sikorski nagrywa rozmowę z prezydentem Państwa..!!
Qrna,dosyć tych beznadziejnych osobników u władzy,w obu partiach.Polska gospodarka się wali,a ci cieszą się silną złotówką ( jakby to nie oznaczało końca eksportu ) i nagrywają się nawzajem.
Taśmociągi zwyczajne.Tak jak lachociągi na drogach.Morale podobne .
Idę sobie.Jestem wkurzona od rana..

Szanowna LiLa. To nie min. Sikorski nagrywa prezydenta, tylko prezydent nagrywa min.Sikorskiego w swojej tajnej kancelarii, a pózniej ktoś z jego otoczenia przekaszuje treści tej rozmowy prasie. Dlatego proponuję, niczym wkurzysz się, sprawdz zawsze kto kogo, bo pózniej głupio wychodzi.

Jacenty

senior A.P.
19-07-2008, 11:35
Skad ta pewnosc Jacenty,ze to kancelaria Prezydenta nagrala i przekazala dalej - to jedno.
Po drugie - sprawdzales kieszenie Radoslawa Sikorskiego podczas rozmowy z Lechem Kaczynskim ?
Po trzecie - podsluchiwales rozmowe Ministra Spraw Zagranicznych RP z wiceprezydentem USA ,lub byles tlumaczem ?
Radoslaw dosc dobrze zna jezyk angielski i ma za zone Amerykanke zydowskiego pochodzenia,bardzo dobrze zna sie na wywiadzie ,swietnie spisal sie w Afganistanie.
Podobno ma checi zostac Prezydentem RP.
Czy to cos daje ci do myslenia ?
Nie dziwie sie obawom Prezydenta RP Lecha Kaczynskiego i pewnym zagrozeniom dla Polski.

Heko26
19-07-2008, 11:39
Panie Seniorze tak pogonię ich jak przyjdą pod mój dom, bo jak przyjdą pod granice czy stolicę to sam w pojedynkę nie dam rady. Mnie jeszcze nikt nie rozkradł, no chyba, że lis nocą podejdzie, ale to wina psa co za dużo jeść dostał i pospał się w nocy zamiast pilnować. Ja myslę, że jakby było jakieś pospolite ruszenie, to wielu tych krzyczących i wołających na naprawę naszego panstwa by siedziała cicho, bo krzyczeć to można do woli na to nie trzeba dużo. Jestesmy narodem narzekaczy a nikt nie działa. DLatego ja pilnuję własnego podwórka, no i może sąsiada jak poprosi to zwrócę uwagę.
To nagrywanie to ostatnio sie słyszy modne jest u wszystkich. Mnie niech sobie mogą nagrywać. Wystarczy ucczciwym być i prawdę mówić i na nic im te nagrania. Ale oni chyba jedni drugich warci, ze tak sie nagrywają. A mówienie prawdy to ma to do siebie, że nie trzeba pamiętać co sięmówiło wcześniej i można to powtorzyć zawsze. Tylko, żę oni nie pamietaja co mowia dlatego muszą nagrywać, by nie zapomniec.
A ja myśle, ze prezydent, premier i inni wojewodowie to przecie są urzędnicy państwowi i urzędnik powinien sie za robotę urzędniczą wziąść a nie podgryzać konkurenta. Ja jak bym ze swoją małżonką przez te 17 lat siadł to na zdrowy rozum bym te wszystkie ustawy napisał a oni tylko gadaja i nic nie robia. Napisać raz i juz.
Ale tak juz bedzie i to coraz gorzej z tymi partiami puki jakis autorytet sie nie urodzi. Ale chyba nie.
Jan

Odpowiedz: Masz rację, że uczciwy nie musi nikogo nagrywać. Natomiast nagrywają tylko ci którzy zawsze kłamią
bo nie pamiętają co mówili. Takie powszechne nagrywanie zapoczątkowała poprzednia ekipa rządowa. Nasz prezydent też jest z tej ekipy, więc nagrywa.

senior A.P.
19-07-2008, 11:41
Moze oni wszyscy z "ojca diabla sa" - nie uwazasz ?

Heko26
19-07-2008, 12:23
Polska korupcją stoi i stać będzie tak długo, dopóki nie zmieni się mentalność narodu. Jeżeli popełniane kradzieże i malwersacje, są w dziwny sposób tolerowane przez cześć społeczeństwa a także i wymiar sprawiedliwości, to czy to nie jest zachętą?? A czy pozostawianie złodziejom i malwersantom ich majątków pochodzących z przestępsta, nie jest zachętą?? Dzisiaj często słyszy się różne wypowiedzi np.
" trzeba ukraść miliony" Posiedzisz trochę i bedziesz mieć do końca życia. Bo tego nikt ci nie odbierze. Dlaczego??? Nasze państwo jakoś od wielu lat nie potrafi uporać się z różnymi patologiami: stadionowym bandytyzmem, blokowymi bandytami, pijanymi na drodze a także z powszechną korupcją. Korupcja w różnej postaci ma się bardzo dobrze, prawie na każdym kroku jesteśmy jej światkami, w urzedach, szpitalach, w zakładach pracy, sądach, policji w szkołach, na wyższych uczelniach itp. A w sejmie, to że poseł podpisuje listę obecności i idzie do domu, to oprócz złodziejstwa też jest korupcją, bo jego szef widzi to i nie reaguje, bo następnym razem to on do domu pójdzie.
Można na ten temat napisa wiele stron i co z tego wyniknie?? Ano nic, bo nasza polska mentalność na wiele tych patologii nie rezguje przyjmując jako coć normalnego.

bogda
19-07-2008, 12:39
A ja mam wrażenie, że tak się dzieje nie tylko w Polsce....korupcja i łapownictwo istnieje od początku świata. Nawet jak kogoś wsadzą to innych jeszcze stu będzie to robiło dalej....

Heko26
19-07-2008, 12:49
Skad ta pewnosc Jacenty,ze to kancelaria Prezydenta nagrala i przekazala dalej - to jedno.
Po drugie - sprawdzales kieszenie Radoslawa Sikorskiego podczas rozmowy z Lechem Kaczynskim ?
Po trzecie - podsluchiwales rozmowe Ministra Spraw Zagranicznych RP z wiceprezydentem USA ,lub byles tlumaczem ?
Radoslaw dosc dobrze zna jezyk angielski i ma za zone Amerykanke zydowskiego pochodzenia,bardzo dobrze zna sie na wywiadzie ,swietnie spisal sie w Afganistanie.
Podobno ma checi zostac Prezydentem RP.
Czy to cos daje ci do myslenia ?
Nie dziwie sie obawom Prezydenta RP Lecha Kaczynskiego i pewnym zagrozeniom dla Polski.

Odpowiedz: pewności oczywiście nie mam, ale to że rozmowa nagrywana była przez służby prezydenta to sama kancelaria o tym doniosła. Ponadto każdy wchodzący do prezydenta jest dokładnie prześwietnony, / wszędzie nie tylko u nas / więc raczej mogę mieć pewność, że on nie nagrywał, bo nie miał możliwości " przemycić " urządzenia. Natomiast to, że zna się na wywiadzie i chce być prezydentem to jest jego atutem a nie przeszkodą, bo na przestrzeni wieków i jeszce nie tak dawno mieliśmy pod dostatkiem matołów którzy rządzili tym krajem i widać w jakiej jesteśmy jako kraj kondycji. Wytarczy popatrzeć na sąsiadów Czechy mały kraj bez większych zasobów naturalnych, bez dostępu do morza, a jakie mają drogi, jak wyglądają ich domy , miasta itp. Stawiam to samo pytanie. Czy to daje Ci coś do myślenia ??

Pozdrawiam

POLA
19-07-2008, 14:02
Pola ..tak króciutko..
Chodzi o posła Suskiego ,który zjawił się na nagranie programu "Ring" z Aleksandrem Gradem.I dowiedział się się ,że ....won..
Dyplomatołki ..ot co.Niby nic takiego,a jednak nieelegancko.I paskudnie.Można zrozumieć pana Grada,że nie chciało mu się opowiadać o finansach Państwa,ale jednak poważna telewizja nie powinna dopuścić do tej sytuacji..

Pozdrówka...:)
Masz rację... i śmieszno, i straszno, i głupio.
Ringu nie znam, więc nie słucham, dlatego zajrzałam tu i tam. Znalazłam to:

"Ring" to wspólny program telewizyjny TVN CNBC Biznes oraz The Wall Street Journal Polska. Do programu 2 lipca 2008 roku zapraszany był poseł Suski (PiS). Jednak ostatecznie zdecydowano, że posła zastąpi były minister skarbu, także z PiS.

"W mediach pomysł goni pomysł. Tamtego feralnego dla posła Suskiego dnia po licznych naradach uznaliśmy jednak, że lepszym rozmówcą o kluczowych problemach dotyczących prywatyzacji będzie Jacek Socha, były minister skarbu" - pisze naczelny The Wall Street Journal Polska.Parę godzin przed "Ringiem" dziennikarze SMS-em, nagraniem na pocztę głosową oraz poprzez biuro poselskie poinformowali o zmianie koncepcji przepraszając posła za zamieszanie. Mimo to poseł pięć minut przed programem pojawił się w studiu, gdzie ponownie został przeproszony za zamieszanie.Według Piaseckiego poseł Suski nie był zdziwiony takim obrotem sprawy. Tydzień później kolejny poseł PiS przyjął zaproszenie do programu. Dopiero kilka tygodni po tym zdarzeniu ogłoszono bojkot. Co ciekawe, mówi się o bojkocie TVN, TVN24 a nie TVN CNBC Biznes czy The Wall Street Journal.
źródło:http://media2.pl/media/38489-pis-bojkotujac-tvn24-lamie-konstytucje.html

Do pozdrówek całuski przesyłam;) , psia kość, ale wersal:D

Lila
19-07-2008, 16:56
Szanowna LiLa. To nie min. Sikorski nagrywa prezydenta, tylko prezydent nagrywa min.Sikorskiego w swojej tajnej kancelarii, a pózniej ktoś z jego otoczenia przekaszuje treści tej rozmowy prasie. Dlatego proponuję, niczym wkurzysz się, sprawdz zawsze kto kogo, bo pózniej głupio wychodzi.

Jacenty

Szanowny -jak mniemam Jacenty.Zanim machniesz posta,to przeczytaj wszystko .

Nie ..nie..nie !!
To prezydent nagrywał rozmowę ,za wiedzą Sikorskiego.Zaufanie - jak diabli.Opinię o taśmociągach podtrzymuję..



To mój post ,poniżej cytowanego przez ciebie..
No i głupio ci poszło,jak na początek ( powiedzmy)..:D

Poza tym nagrywać zaczął Michnik do którego przyszedł Rywin.A onże nie ekipa poprzednia.

senior A.P.
21-07-2008, 09:58
Heko26 !
Mnie do myslenia daje duzo polityka nie tylko w Polsce ,uprawiana z pozycji narzuconej sily. Polska ma zawsze dyktat jak nie ze w Wschodu to z Zachodu - to wcale nie jest trudne do rozpoznania przez zwyklego smiertelnika jezdzacego nie tylko Mercedesem ale takze rowerem.
Dlatego tez i ty zapewne wiesz co wolno Polakowi a co Czechowi,co innego Izraelczykowi - porownanie wiec Polakow z w/w nie wiele daje .
Polskie domy wygladaja bardzo ladnie bardziej mi sie podobaja niz dla przykladu amerykanskie z drzewa i gipsu,sa bardziej trwale i solidne.
Toczace sie spory miedzy Rzadem a Prezydentem RP winny byc dawno zakonczone,aby tego dokonac nie potrzeba sluzb specjalnych i wszelkich nagran,wystarczy myslec po polsku !

POLA
21-07-2008, 10:42
Ty jak już coś wysmażysz... ale niech tam, wolno Ci.

Wczoraj obejrzałam "Uwagę", polecam dzisiaj c.d. szczególnie tym, którzy J.R.Nowaka uważają za autorytet.

I po tym programie,Seniorze, pomyśl, dlaczego w kraju jest, jak jest.

Burki nadal szczekają, a gajowy śpi:D

senior A.P.
21-07-2008, 11:01
Dla kogo gajowy i jego burek to jego sprawa.
Mnie nie musisz tlumaczyc kim byl i jest prof.J.R. Nowak (jezeli to o nim piszesz bez tytulu),bo mialem okazje posluchac go osbiscie,co tez wcale nie znaczy ,ze jestem jedna z jego owieczek ,tym bardziej baranem,ktory bedzie tak samo beczal jak one/oni.
Otwiera dla "polskiego stada " oczy i mowi im dobitnie,ze trawa jest zielona,ktorej oni nie moga w swym zaslepieniu dostrzec.
Dlaczego w Polsce jest tak a nie inaczej to ja nie musze chodzic na zadne spotkania z profesorami,ksiezmi lub tym bardziej przywodcami partyjnymi ,bo juz ladnych pare latek zyje , oczy i uszy mam jeszcze "na chodzie".
Nie chodze tez na pielgrzymki do sanktuarium mimo,ze obok nich przejezdzalem i przejezdzam tak w Polsce jak i Ameryce,bo dosyc za dziecka naprowadzala mnie sp. Mama po wszelkich odpustach i kosciolach - juz wtedy wiedzialem kto z pielgrzymek ma interes.
Dziwi mnie natomiast bardzo wiara moich rodakow Polakow w to,ze Pan Bog za nich wszystko zalatwi lub nawet gdy profesor uczenie do tego podejdzie i wylozy,ze zlodziejstwo jest zle widziane przez Boga i uslyszy o tym w budynkach koscielnych.
Jak zlodzieji "zalatwiac" dal przyklad sam Jezus w swiatyni .
Czy trzeba innej wykladni i nauki ?
NIE !
Zlodzieji trzeba poprostu wygnac z Polski.

Lila
21-07-2008, 11:07
Senior ,Ty to mnie rozwalisz do reszty..
Jak będziesz wyganiał kogolwiek z Polski ? Rózeczką ...czy mieczem ognistym ?:)

ps.Pola ,Seniora trzeba brać jakim jest .:) Ja po początkowym wyrywaniu sobie kłaków - wzajemnym,dotarłam się jakoś i bez Seniora nie wyobrażam sobie Klubu.

senior A.P.
21-07-2008, 11:20
Ja nie Jezus abym bral powroz i lal po grzbietach oszustow handlujacych w swiatyniach w dodatku wybudowanych na czesc Boga. Ladna mi to czesc jak na medalikach,krzyzykach i innych dewocjonalaiach bede zarabial !
Jezus,ktorego w obecnych czasach nawet masoneria nie neguje mial jako czlowiek racje ale jako syn Bozy byl za milosierny (nawet nad ladacznicami sie litowal).I teraz my Polacy mamy tez sie litowac na cala ta szarancza ,ktora zzera Polske ???
Tu juz nie powrozy sa potrzebne ale to co pod reka i moze nie zabijac ale tak popedzic "pietra",ze "kandelabry" po drodze pogubia.
Przeciez obecnie w Polsce to najlepiej czuja sie zlodzieje i oszusci !

Lila
21-07-2008, 17:45
Adam Michnik na pogrzebie Czesława Miłosza: Doprawdy - wyczułeś bezbłędnie, Czesławie, czym jest piekło kartoteki. To piekło, które pochłonęło miliony istnień ludzkich, do dzisiaj zaraża swym jadem trucicielskim zastępy chorych na podejrzliwość miłośników ubeckich raportów - tej osobliwej pornografii naszej epoki.

Adam Michnik na pogrzebie Bronisław Geremka: Bronisław wybaczał krzywdy wyrządzone przez IPN, również wobec siebie (...) Trudno pojąć intencje ludzi, którzy niszczą pamięć Lecha Wałęsy. Bronisław wybaczył krzywdy, których sam doświadczał i wybaczał ludziom, którzy krzywdzili innych (...) Te ostatnie niegodziwości, ten nikczemny artykuł w jednym z dzienników przyznających się do katolicyzmu to artykuł według najlepszych wzorów bolszewickiej propagandy.


Słyszeliście kiedyś bardziej ohydne mowy pogrzebowe ?
Załatwianie swojej antylustracyjnej obsesji prosto na trumnę .Brrrr.....

POLA
21-07-2008, 18:56
Adam Michnik na pogrzebie Bronisław Geremka: (...) Te ostatnie niegodziwości, ten nikczemny artykuł w jednym z dzienników przyznających się do katolicyzmu to artykuł według najlepszych wzorów bolszewickiej propagandy.


Słyszeliście kiedyś bardziej ohydne mowy pogrzebowe ?
Załatwianie swojej antylustracyjnej obsesji prosto na trumnę .Brrrr.....
Czytałaś ten artykuł?

Nie zgadzam się z Tobą, wysłuchałam jego wystąpienia z uwagą. Jemu chodziło o dziką lustrację, nie dla wyjaśnienia prawdy, ale dla skopania lub wykopania kogoś po to, aby zrobić miejsce dla jedynych sprawiedliwych.

Lila, wiesz, że jestem za lustracją, za otwarciem archiwów, do dna, do bólu (a będzie bolało), ale nie w takim stylu, w jakim robi się to np. z LW. Intencje, miejsce i czas nie są bez znaczenia.

Nie zamierzam Cię przekonywać do swoich racji, zgłaszam tylko swoje votum separatum i wiem, że łopatką po łbie mi nie dasz.

Moje drogi z AM rozeszły się w 2002r., ale dzisiaj - chapeau bas! - jedyne wystąpienie, którego wysłuchałam w skupieniu, jedyny facet, który miał dzisiaj coś do powiedzenia i zmusił niektórych - chcę mieć taką nadzieję - do głębszej refleksji.

POLA
21-07-2008, 19:06
dzisiejszą Uwagę w TVN, c.d. wczorajszego programu.

A wczoraj co usłyszałam?
Jeśli masz śniadą cerę, ciemne oczy, ciemne włosy to nie jesteś nasz, jesteś innej rasy, wiadomo jakiej.
To moje dziecko jest innej rasy, bo takie właśnie jest po swoim ojcu?!

Taką właśnie opinię usłyszał dziennikarz, pod sztandarem miłosierdzia, przed kościołem, do którego go nie wpuszczono.

Strach się bać takich ludzi, a nie jest ich mało, niestety!

Lila
21-07-2008, 19:37
Pola,pewno ,że łopatką Ci nie dam.:D Najwyżej mogę bukiet kwiatów,tym bardziej ,że pisze bez ognia i przekonania..
Takie mnie naszły refleksje wczoraj ,też przy grobie ,ale Dawida Biedermana ,cadyka Lelowa..
Po raz pierwszy w życiu dostałam się do pomieszczenia ,w którym jest grób.Skromniutki pokoik na terenie dawnego GS-u,który wybudowano na kirkucie.W metalowym pudle szczątki niezwykłego człowieka,ucznia cadyka z Leżajska.
Lelower..tak Go nazywają..
Księga ,którą miałam w ręku,zaniepokoiła mnie .Jakbym gdzieś ,w jakiejś kropli krwi ,przechowywała pamięć ........
Ciepło które poczułam,być może od olbrzymiego naczynia z oliwą ,w którym gorzał ogienek zapalany tylko ręką chasyda...A może to energia dobra była ,w którą wierzą przyjeżdżający tu chasydzi ?
I tak jak na J.Górze,można wrzucać karki z prośbami.Tylko bezpośrednio do pudła i chyba w języku jidysz ..
A ja tam wrzucę kartkę ,pisaną po polsku.Czy to będzie zaparcie się Tej,na J.Górze ?
Dlaczego ? Wszak oboje z jednego narodu są ?

Rasa.Czym jest rasa ? Jakie to głupie i marne wszystko .
Jeden człowiek wywyższa się nad drugim,bo on jest........rasa.
Mój łaciaty kundel też wywyższa się nad innym,bo jest bogatszy o dwie łaty..

Ech,kundlostwo wszystko..I ja też taki kundel jestem ,pewnikiem.

ps.Uwagę zobaczę.Dzięki ,Pola ,że przypomniałaś..

Mar-Basia
21-07-2008, 20:09
Polska korupcją stoi i stać będzie tak długo, dopóki nie zmieni się mentalność narodu. Jeżeli popełniane kradzieże i malwersacje, są w dziwny sposób tolerowane przez cześć społeczeństwa a także i wymiar sprawiedliwości, to czy to nie jest zachętą?? A czy pozostawianie złodziejom i malwersantom ich majątków pochodzących z przestępsta, nie jest zachętą?? Dzisiaj często słyszy się różne wypowiedzi np.
" trzeba ukraść miliony" Posiedzisz trochę i bedziesz mieć do końca życia. Bo tego nikt ci nie odbierze. Dlaczego??? Nasze państwo jakoś od wielu lat nie potrafi uporać się z różnymi patologiami: stadionowym bandytyzmem, blokowymi bandytami, pijanymi na drodze a także z powszechną korupcją. Korupcja w różnej postaci ma się bardzo dobrze, prawie na każdym kroku jesteśmy jej światkami, w urzedach, szpitalach, w zakładach pracy, sądach, policji w szkołach, na wyższych uczelniach itp. A w sejmie, to że poseł podpisuje listę obecności i idzie do domu, to oprócz złodziejstwa też jest korupcją, bo jego szef widzi to i nie reaguje, bo następnym razem to on do domu pójdzie.
Można na ten temat napisa wiele stron i co z tego wyniknie?? Ano nic, bo nasza polska mentalność na wiele tych patologii nie rezguje przyjmując jako coć normalnego.

Uwazam, ze korupcja w Polsce to male piwo. Gdybys poczytal prase Hiszpanska, szczegolnie ta z Costa del Sol - wlosy stanelyby Ci deba.
:rolleyes:
________________
Wszedzie dobrze , gdzie nas niez ma!

POLA
21-07-2008, 23:15
[B]Pola[/B
Rasa.Czym jest rasa ? Jakie to głupie i marne wszystko.
Jeden człowiek wywyższa się nad drugim,bo on jest........rasa.

Ech,kundlostwo wszystko..
ps.Uwagę zobaczę.Dzięki ,Pola ,że przypomniałaś..
Biedne czworonożne kundle, cóż zawiniły, że przypisuje się ich cechy dwunożnym skundlonym moralnie?

Obejrzałam, nie zaskoczyło mnie nic poza tym, że podobno JRN nie ma tytułu profesorskiego. Może jednak ma? Ale to bez znaczenia, bo cóż po tytułach, skoro nie przekładają się ani na rzetelność naukową, ani na poziom kultury.

senior A.P.
22-07-2008, 01:32
Cos ci sie z Wladkiem B. pomylilo ,jezeli o tytuly profesorskie "biega".

POLA
22-07-2008, 10:49
Cos ci sie z Wladkiem B. pomylilo ,jezeli o tytuly profesorskie "biega".
Mnie się nie pomyliło, to Ty nie słuchałeś chyba ani wczorajszej, ani przedwczorajszej "Uwagi".

Ponadto jeszcze raz powtórzę:
Ale to bez znaczenia, bo cóż po tytułach, skoro nie przekładają się ani na rzetelność naukową, ani na poziom kultury.

To, że nie ma tytułu, co poddałam pod wątpliwość, usłyszałam w audycji tv. Posiadanie kilku literek przed nazwiskiem naprawdę nie stanowi o wartości człowieka i jego rzetelności, choć powinno, ale tak nie jest, już nie.

I powiem Ci jeszcze jedno: Nowak jest wyjątkowo agresywny, napastliwy w swoich rewelacjach, do jego życiorysu też można się przyczepić, a polszczyzna, którą się posługuje, nie wskazuje nawet na maturę z języka ojczystego.

senior A.P.
22-07-2008, 11:16
J.R.Nowak (profesor) ma za soba dluga i ciekawa droge zyciowa.Obecnie chce ratowac Polske.
Ciekawe przed kim i przez kogo ???

senior A.P.
22-07-2008, 11:23
Czy ktos wie jak rozpoznawac klamstwa w doniesieniach medialnych ?
Kazdego dnia otwieram wiele stron internetowych od najwiekszych i najmniejszych ,ktore zasypuja nas masa informacji i wiadomosci.
Ktore i komu sluza latwo zauwazyc ale zawarte w nich klamstwa, podawane za prawde, sprawiaja ludziom wiele klopotow i trzeba dokladnie je czytac aby wykryc klamstwo.
Do pierwszego wiec pytania dodam drugie:
Komu sluza klamstwa (wszelkie) ???

Malgorzata 50
22-07-2008, 12:07
Przy pomocy zdrowego rozsądku najlepiej..

senior A.P.
22-07-2008, 12:18
Tak,to prawda.
Czy potrafimy zdobyc sie na zdrowy rozsadek ?
Jezeli juz to wyrazimy to publicznie ,bez obawy co powiedza/napisza inni ?
Moze stadnie poprzemy klamstwa i oszustow,nie zauwazymy zla,krzywd innych ,przejdziemy do porzadku naszego,bo po co sie narazac.
Przeciez nam jest dobrze, a inni - to nie mioj problem.
Czy tak ???

Mar-Basia
22-07-2008, 12:42
Czy ktos wie jak rozpoznawac klamstwa w doniesieniach medialnych ?
Kazdego dnia otwieram wiele stron internetowych od najwiekszych i najmniejszych ,ktore zasypuja nas masa informacji i wiadomosci.
Ktore i komu sluza latwo zauwazyc ale zawarte w nich klamstwa, podawane za prawde, sprawiaja ludziom wiele klopotow i trzeba dokladnie je czytac aby wykryc klamstwo.
Do pierwszego wiec pytania dodam drugie:
Komu sluza klamstwa (wszelkie) ???

Odwroce troche temat. Mieszkasz w Stanach i na co dzien spotykasz sie z klamstwami mediow prasowych, klamstwami przyszlych kandydatow prezydenckich, klamstwami, ktore maja powazne konsekwencje na losy calego swiata.
Jezeli chcesz znac (jezeli wogole jest to mozliwe) np. prawde polityczna nalezy nauczyc sie czytac pomiedzy liniami, porownwac opinie z roznych zrodel (konserwatywnych, demokratycznych, opozantow).

A wogole czym jest prawda, czy znasz jej definicje?
:rolleyes:

senior A.P.
22-07-2008, 14:17
Nie zyje definicjami a zyciem pelnym wiary w dobrych ludzi.
Zlych nie toleruje ani tez nie omijam,chetnie staje do walki z nimi.
Klamstwa prezydentow oceniam dopiero gdy niespelniaja obietnic wyborczych.

POLA
22-07-2008, 14:54
J.R.Nowak (profesor) ma za soba dluga i ciekawa droge zyciowa.Obecnie chce ratowac Polske.
Ciekawe przed kim i przez kogo ???
w przypadku JRN profesor = stanowisko, a nie tytuł naukowy. Faktycznie powinno być tak: dr hab. JRN, profesor nadzwyczajny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, bo tam miał takie stanowisko.
Przepisy przewidują zatrudnianie dra hab. na stanowisku profesora, co nie oznacza, że ktoś faktycznie taki stopień naukowy posiada. On - wynika z tego - nie posiada, ale nie o to chodzi.

Życie rzeczonego istotnie jest dość długie, ale czy ciekawe? Z punktu widzenia socjologii i psychologii - na pewno, bo pokrętne;)

Ma apetyt na władzę, stąd od dłuższego czasu kopie, w co się da, zakłada jakąś partię czy coś w tym rodzaju i ma nadzieję się załapać. A gdyby przypadkiem został tylko szefem TV - to nawet ma już pomysł, kogo by zatrudnił.

Bardzo mnie ten pan bawi swoimi wykładami od dłuższego czasu, obowiązkowo w ostatnią sobotę miesiąca czyli już za kilka dni:D

senior A.P.
22-07-2008, 15:08
Jezeli ten Pan cie bawi (jak rozumie to J.R.Nowak jako czlowiek) to baw sie dalej z nim lub bez niego.
Nam forumowiczom zabawa taka nie musi odpowiadac choc przygladamy sie bawiacym.
Jedno jest pewne,ze nie kazda zabawa dobrze sie konczy nawet na "weselu".
A zanosi sie na " polskie wesele" tym razem nie Wyspianskiego a J.R.Nowaka.

Malgorzata 50
23-07-2008, 10:28
A rzeczony jako kto panna mloda czy Rachela?????

senior A.P.
23-07-2008, 11:39
Lila pyta czym jest rasa i warto sobie na to pytanie odpowiedziec.
Jezeli chodzi o rase ludzka to ja osobiscie jestem wrogiem dzielenia ludzi na rasy lub nawet kolory ras.
Czlowiek to czlowiek - jest dobry,zly,przecietny lub byle jaki.
Nawet nasza religia mowi o talentach jakimi to nas Pan Bog obdarzyl,jak rowniez jest narod,ktory sobie uzurpuje,ze jest najlepszym narodem,pcha sie na czolowe miejsca wszedzie (szczegolnie wladzy wszelakiej) i ponoc wybranym jest nawet przez Boga.
Sa tez "starsi bracia w wierze" i chwala im za to,ze wczesniej od nas nauczyli sie tej wiary i dla innych uzyczyli,oby tylko prawd wiary przestrzegali !
Tak wiec Lila zostawmy rasy w spokoju ,a oceniajmy ludzi od strony dobra i zla.
To moje zdanie.
W przeciwnym razie zarzuca nam rasizm i moze jeszcze cos.

POLA
25-07-2008, 14:59
TVN24 dał dzisiaj plamę. przrwał konferencję prasową Kurskiego z jakimś "wysiedlonym" z PO radnym - przekazywano rewelacji c.d. na temat afery sopockiej.
Moja faworyzowana (w sensie obecności na ekranie) stacja tv przerwała konferencję (wiadomości o 13:30;) ), na szczęście jest Info, więc "dosłuchałam" do końca. No i dobrze, że mamy wybór, a nie jedyną słuszną maszynkę do przerabiania informacji.

Piecha skończył "oprawiać" Kopacz, teraz mówi z PO ten, któremu nie udaje się wymówić "ą" w wygłosie. Chlebowski chyba...:D

Biją pianę, szkoda czasu, a min. zdrowia tak samo jest kiepska jak i wszyscy jej poprzednicy razem wzięci. Jaki resort - taki minister:mad:

Lila, gdzie jesteś?? Polska woła!!

Lila
25-07-2008, 20:30
Hii ,Pola jestem,ale nic nie wiem..
Nie oglądałam oszołomów.Oglądałam ...powódź.Ciekawe,czy ktoś z tych dziobaków pojechał na południe ?
A dzisiaj w nocy deszcze dalej ..

senior A.P.
25-07-2008, 21:02
Rusza reklama wojskowa ,zachecajaca do zawodowej sluzby .
Kto chce do wojska ?
Reklama ma glosic ,ze sluzba wojskowa to piekny zawod i duze pieniadze.
Moze tak seniorzy namowia swe wnuki ?

Lila
25-07-2008, 21:06
Ja namówię konia.Może się zgodzi ...do marines.
Nie żartuję sobie.Mam leniwe dzieci.

senior A.P.
25-07-2008, 21:17
Da Bog,ze i konie sie przydadza i to wszedzie .
Chinczycy ich nie jedza wola psy.
To tylko Polska ostatnie wierzchowce sprzedaje i dla rozrywki oddaje .
Kon zwierze poczciwe ,nie takie jak czlowiek leniwe !

ostatek
25-07-2008, 22:01
Chinczycy ich nie jedza wola psy.
A Senior A.P. do Chin mnie wysyła. Przecież Calineczkę mi zeżrą! Rubina cukrem posypią i na deser podadzą!
Teraz powaga - nikogo do zawodowej służby namawiała nie będę. Jestem przeciwniczką wojen, bo nie ma wojny słusznej ani sprawiedliwej...

Lila
25-07-2008, 22:09
A Senior A.P. do Chin mnie wysyła. Przecież Calineczkę mi zeżrą! Rubina cukrem posypią i na deser podadzą!
Teraz powaga - nikogo do zawodowej służby namawiała nie będę. Jestem przeciwniczką wojen, bo nie ma wojny słusznej ani sprawiedliwej...

Jednakowoż,Ostatku...dopóki płeć z testosteronem w herbie nie wymrze,to one być muszą.
Tylko po co kobietki w armii ? To nie nasze wojny przecież.
My byśmy się z łatwością dogadały nawet na migi i z wszystkimi żonami Osamy bin Ladena ,i z żonami Saddama - swego czasu i z Ludmiłą Putin..a także z Barackową Obamową.
Przy winku ,w miłej atmosferze .:D

ostatek
25-07-2008, 22:23
Sama mądrość przez Ciebie przemawia. Kobietki bardziej spolegliwe są, a sztukę dyplomacji w małym paluszku mają...
Szkoda, że mamuty wyginęły i "nosiciela testosteronu" na łowy (zamiast na wojnę) wysłać nie można...

senior A.P.
26-07-2008, 11:27
Co raz mniej tych przeciwniczek wojen,bo jak widac i slychac do armii sie pchaja a tam jencow na smyczy prowadzaja dajac sie nawet fotografowac jakie to bojowniczki !

Malgorzata 50
26-07-2008, 11:29
A skąd wiesz ,że co raz mniej? W każdym stadzie są wyrzutki.

senior A.P.
26-07-2008, 12:15
Wyrzutki maja rozum krotki !
Ale jak kobieta ubierze mundur (obojetnie jaki,choc gajowego jej nie pasuje),ma do tego krotkie wlosy nie opadajace na ramiona to nawet wyglada bojowo.Przed taka szeregowy zawodowy prezy sie a potem gnie i cytadela zdobyta !

Malgorzata 50
26-07-2008, 12:22
A jak ładna to seksownie wyglada i to jest jej sila rażenia .Taką armię lasek wypuszcza się na dowolnego wroga i zwycięstwo w kieszeni bez zbędnego przelewu krwi

senior A.P.
26-07-2008, 12:55
Bywa,ze i ladne do wojska ida ale przewaga jest tych brzydkich aby generalow nie zauroczac .
Nie wyobrazam sobie jednak kobiet w stopniu szeregowca one wszystkie chca byc oficerami.

POLA
26-07-2008, 17:04
i tych wszystkich, którzy cenią prawdę i jej szukają.

18.07. dyskutowaliśmy (Senior prasę czyta... cz. VI), czy prawdziwy jest wywiad przeprowadzony przez H. Krall z B. Geremkiem.

Polecam odpowiedź H. Krall "Człowiek uwierzy we wszystko" tutaj: http://wyborcza.pl/1,75480,5476353,Bronislaw_Geremek_w__utworze__SB__ Czlowiek_uwierzy.html

Alsko
26-07-2008, 17:34
Hm... Tak sobie myślę, co teraz wymyśli pan Łysiak?

Lila
26-07-2008, 17:38
Toteż nie chciało mi się uwierzyć w ten wywiad.Człowiek jest bestią.Aby pogrążyć drugiego,gotów jest na fałszerstwo i krzywoprzysięstwo.
Nie tylko w polityce.
I specjalnie nie dla korzyści.Ot ,wysuwasz się przed szereg,to trzeba ci w tyłek wbić chociaż szpikulec do szaszłyka,skoro na nóż jest się za głupim.Natura ludzka,ot i wszystko.

Basia.
26-07-2008, 17:48
faktycznie mówiło się o tym dużo. :confused: Jest mi smutno, dziwnie, głupio. :confused: Eeeeeech.

POLA
26-07-2008, 19:07
Hm... Tak sobie myślę, co teraz wymyśli pan Łysiak?
proszę:)

A gdyby tak jeszcze inni siejący tu ziarna fałszu, przeróżnych pomówień, spiskowych teorii zechcieli uważnie przeczytać np. wypowiedź prof. Czapińskiego, to może wreszcie przestaliby wypisywać brednie, jakie się na naszym forum pojawiają od czasu do czasu z ust "nawiedzonych" i źródeł "dobrze poinformowanych".

Cały nr "Dużego Formatu" poświęcony jest prof. Geremkowi. To 13 artykułów. Jest nad czym się pochylić i nad czym podumać.

Basiu, nie pamiętałam tego artykułu H. Krall, może wtedy go nie czytałam?
Do myślenia daje mi "PS 2008 ...", ale nie będę już zakłócać niedzieli moimi wątpliwościami co do czystości intencji niektórych ludzi z IPN.

senior A.P.
26-07-2008, 21:55
Pomimo,ze prof.Geremka Bog juz wezwal do siebie i nim sie zajal,ktos na tym swiecie probuje podwazyc to co faktycznie po 1989r.zaszlo. Akurat mnie te "wizje" swiata i Polski,ktore sa zawarte w zaprzeczanym wywiadzie mocno zainteresowaly,bardziej niz psychologiczne pranie mozgu przez GW. Jezeli juz tylko dzisiaj jako zyjaca zostala przeprowadzajaca wywiad (wg.GW wywiad byl sam na sam),to czy nie mozna zarzucic klamstwa i samozaparcia jej aby nadal podtrzymywac to co tak swietnie gazeta zbila dajac liczne przyklady ?
Drodzy Panstwo z Polska zrobiono dokladnie to co zawarte bylo w wywiadzie,tak tez potraktowano "solidarnosciowcow gojow" i nikt nie jest w stanie zaprzeczyc temu,bo zyje nas Polakow ponad trzydziesci milionow,na naszych oczach zrobiono z Polska to co zaplanowano na "najwyzszej gorze" i nadal sie ten plan realizuje.
W doniesienia GW jak ktos chce niech wierzy,ja nie - tej gazecie nie raz udowodniono,ze klamie !

kufa86
26-07-2008, 22:50
A propos Geremka , jest zabójcą - ( jak Otylia)- - siebie i tego ojca rodziny co jechał z przeciwka.
O Geremku pieją.
O tym niewinnym co na niego trafił ani słowa.
Dawno temu Orwell powiedział. że są równi i równiejsi.
Dodałem.
I to mnie wkurwia.
Zgred zrobił wypadek, powinien siedzieć.
Jak sobie da radę rodzina, bez tego ojcca zginął w busie?
Żałobę robi się notorycznie, i po kiego chu.ja.komu to.

senior A.P.
26-07-2008, 23:05
To ten kierowca furgonetki tez nie zyje ?
Gdzie to mozna wyczytac ???
A inne osoby uczestniczace w wypadku ,co z nimi - dostali jakies odszkodowania ???

POLA
26-07-2008, 23:30
odporności na fakty.
... Jezeli juz tylko dzisiaj jako zyjaca zostala przeprowadzajaca wywiad (wg.GW wywiad byl sam na sam),to czy nie mozna zarzucic klamstwa i samozaparcia jej aby nadal podtrzymywac to co tak swietnie gazeta zbila dajac liczne przyklady ?!
Tak samo można zarzucić kłamstwa Tobie.
AP wie lepiej i nawet jeśli wszyscy widzą, że coś jest białe, Ty będziesz twierdził, że czarne.
Zwróciłeś uwagę na autora artykułu? Autorem nie jest GW, choć w niej ukazało się wyjaśnienie H. Krall, zresztą nie tylko w tym roku, ale znacznie wcześniej. Czytaj uważnie.
... z Polska zrobiono dokladnie to co zawarte bylo w wywiadzie,tak tez potraktowano "solidarnosciowcow gojow" i nikt nie jest w stanie zaprzeczyc temu,bo zyje nas Polakow ponad trzydziesci milionow,na naszych oczach zrobiono z Polska to co zaplanowano na "najwyzszej gorze" i nadal sie ten plan realizuje.
Uważasz, że ponad 30 mln Polaków to głupcy? Takie masz wyobrażenie o swoich rodakach?

Na "najwyższej górze" jest Bóg, na którego często się powołujesz. On jest za to wszystko odpowiedzialny? Jego obciążasz?

W doniesienia GW jak ktos chce niech wierzy,ja nie - tej gazecie nie raz udowodniono,ze klamie !
Jak GW poinformuje, że dzisiaj jest niedziela, to też nie uwierzysz?

Masz bardzo wybiórcze podejście do faktów, bo masz swoją teorię, Bóg jeden wie, na czym opartą i wszelkie racjonalne argumenty do Ciebie nie trafiają. Nie potrafisz podjąć sensownej polemiki, bo Ty wiesz lepiej i basta.
A ja Ci polecam te 13 artykułów właśnie w "Dużym Formacie", bo ten jedyny w "Naszym Dzienniku" znasz pewno na pamięć podobnie jak inne rewelacje pochodzące od tych nienachalnie mądrych i obiektywnych inaczej.

I zauważ jeszcze jedno: jesteś odosobniony w swoich sądach, więc może czas najwyższy przewietrzyć trochę porosłe mchem, a głoszone tutaj teorie?

POLA
26-07-2008, 23:37
Słuchałam jednym uchem "Szkła...", dzwonił telewidz i coś właśnie mówił o jeździe Geremka. Prowadzący program (Jachimek?) najzwyczajniej w świecie uciął wypowiedź.
Wszystko jasne i bez zmian, jak z Otylią i setkami innych, o których nie wiemy.

Lila
26-07-2008, 23:46
Nie wiedziałam..Myślałam ,że jedyną ofiarą był sprawca..:mad:

Hmmm...nie na temat,ale w prawidłowym wątku.Uczucia mam co najmniej mieszane...:rolleyes:

http://ca.youtube.com/watch?v=bl2LOX2pQoQ&feature=related

POLA
26-07-2008, 23:49
Bo ja już tak mam, usiłuję wyprostować, a przynajmniej skłonić do refleksji:D , jaki widzisz - z marnym skutkiem.

Nic nie słyszałam, aby ktoś z poszkodowanych zmarł, nic na ten temat nie wiem, a Ty?

kufa86
26-07-2008, 23:54
Lila,
wiesz, że jeszcze należę do herrencymeru, ale...
wyraź zdanie na temat przypadkowego słynnego zabójcy, nad którym się litują, o ofiara jest olana.
Jak to się ma do twojej miłości uciśnionych?

Pani Slowikowa
26-07-2008, 23:57
Uważasz, że ponad 30 mln Polaków to głupcy? Takie masz wyobrażenie o swoich rodakach?



Senior jest tylko echem 300 milionow Amerykanow.. niestety:mad:

Lila
27-07-2008, 00:02
Lila,
wiesz, że jeszcze należę do herrencymeru, ale...
wyraź zdanie na temat przypadkowego zabójcy, nad którym się litują, o ofiara jest olana.


Nie wiedziałam ,że ktoś zginął.Szukam gorączkowo i nic nie znajduję.Nie było mnie parę dni.
Moje zdanie ? Jeżeli to prawda - to świństwo wielkie !!! Świadczyłoby to ,że w Rzeczpospolitej są równi i równiejsi,co zresztą jest jasne ,nieprawdaż ? Cholera..

ps.Co do herrencymeru...jak wystąpisz,zrozumiem..:confused:
...choć z bólem...niejakim..
ps 2.szukam nadal.Czy to możliwe ,żeby taka wiadomość była ukryta ?

POLA
27-07-2008, 00:04
Senior jest tylko echem 300 milionow Amerykanow.. niestety:mad:
To aż tylu tam mądrych inaczej?:D

Pani Slowikowa
27-07-2008, 00:08
To aż tylu tam mądrych inaczej?:D

no widzisz?? Kociol garnkowi przyganial:rolleyes:

POLA
27-07-2008, 00:18
Ktoś tę informację podał, Kufa chyba, też przeszukałam portale, mam też na podsłuchu RMF i "1" - cisza, więc to nie jest żadna pewna wiadomość, wyłączcie emocje.

Kufa, bądź precyzyjny, nad BG się nie litują, ale o nim piszą, dużo, prawda, ale nie zaprzeczysz chyba, że nie był to taki zwyczajny śmiertelnik, stąd masa wspomnień i przywołań.

Wszystko na razie wskazuje na to, że popełnił błąd jako kierowca, a szybką jazdę lubił.

Przypomina mi się wypadek tragiczny w skutkach, zabity pasażer - dziennikarz, rajd po ulicach Warszawy. I co? Kto się pochylił i jak długo nad tym, który zginął?

Mrówki niewidoczne w przeciwieństwie do orłów.

kufa86
27-07-2008, 01:33
Kufa, bądź precyzyjny, nad BG się nie litują, ale o nim piszą, dużo, prawda, ale nie zaprzeczysz chyba, że nie był to taki zwyczajny śmiertelnik, stąd masa wspomnień i przywołań.

Wszystko na razie wskazuje na to, że popełnił błąd jako kierowca, a szybką jazdę lubił.
.
Ja tez lubię, wręcz kocham szybką jazdę.
Geremek zabił dwóch ludzi, on ma honory,a o drugim cisza.
I o tego drugiego rodzinie też.
(Tutaj siedzi temat - co z tą Polską).
Dlaczego ta rodzina ma zostać bez środków dla życia przez przypadek (zabójcę - Geremka)?
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ
zamiast użalać się nad psami czy kotami.

Basia.
27-07-2008, 01:47
Ja tez lubię, wręcz kocham szybką jazdę.
Geremek zabił dwóch ludzi, on ma honory,a o drugim cisza.
I o tego drugiego rodzinie też.
(Tutaj siedzi temat - co z tą Polską).
Dlaczego ta rodzina ma zostać bez środków dla życia przez przypadek (zabójcę - Geremka)?
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ
zamiast użalać się nad psami czy kotami.
Kierowca fiata miał 26 lipca opuścić szpital, znalazlam artyluły w Google, skąd masz informacje o 2 zabitych? Przekopałam Google i nie znalazłam żadnej wzmianki o ofiarach.

kufa86
27-07-2008, 01:55
Kierowca fiata miał 26 lipca opuścić szpital, znalazlam artyluły w Google, skąd masz informacje o 2 zabitych? Przekopałam Google i nie znalazłam żadnej wzmianki o ofiarach.
Ja też nie.
Co z tą Polską , jak sprawca wypadku jest podnoszony na piedestał?
A o ofierze nikt nie wie.

Basia.
27-07-2008, 01:59
Ja też nie.
Co z tą Polską , jak sprawca wypadku jest podnoszony na piedestał?
A o ofierze nikt nie wie.
tak być nie powinno, znalazłam wzmiankę że rodzina Geremka jest w kontakcie z ofiarami wypadku i służy wszelką pomocą ....... ale to była tylko wzmianka.

Malgorzata 50
27-07-2008, 02:57
Profesor Geremek nie jest wynoszony na piedestal jako sprawca wypadku ,tylko jako człowiek-należy mu się .Ofiara wypadku jest w szpitalu i sądze ,że nie pora ,żeby temu człowiekowi zakłócać teraz spokój .Wyzdrowieje,złoży zeznania .Rodzina profesora jest z nim i jego bliskimi w kontakcie .Nie sadzę ,żeby ludzie tego formatu zostawili sprawę wlasnemu biegowi ,mysle też ze roztrząsanie tego jest małostkowe.

senior A.P.
27-07-2008, 10:14
Nikt tu z nas ludziom w szpitalach nie zakloca spokoju,chyba ze ktos osobiscie dzwoni i chwali sie co na forum seniora,wiec przestan bajeczki pisac Malgorzato 50.
Na co zaslugiwal prof.Geremek tez duzo ludzi w Polsce wie ,nie zna natomiast nadal co bylo faktyczna przyczyna wyapadku jaki spowodowal nie kto inny tylko B.G. - o czym to swiadczy,co ukrywa sie przed opinia publiczna ?
Najwyzszy czas aby o tym Polska dowiedziala sie,szczegolnie gdy gina niewinni ludzie a ich smierc powoduje autorytet moralny i tak znany czlowiek.
To rzuca tez swiatlo na polskie media i dziennikarstwo.

bogda
27-07-2008, 10:32
Ja też czytałam, że rodzina Geremka cały czas kontaktowała się z rannym kierowcą, zaopiekowała się rodziną i że ten ranny wraca do zdrowia, tylko jeszcze dokładnie nie wiedzą kiedy będą mogli przyjąć od niego wyjaśnienia.....nie wiem skąd ta wiadomość o jego śmierci....

POLA
27-07-2008, 10:56
jak w przypadku H. Krall i "rewelacji" z jej rzekomym wywiadem.

Nikt nic nie wie, niczego nie słyszał, a plota krąży, nakręca niektórych ludzi i wywołuje niepotrzebne emocje, te złe.
Siewcą tym razem jest Kufa, bo to on napisał, że BG zabił dwie osoby. Spytałam o fakty - zero odpowiedzi, ale temat "nakręca".

Kufa, po co to robisz?
Ludzie, którzy mają awersję do cenzury, powinni mieć zamiłowanie do prawdy, ale nie własnej, a tej obiektywnej.

Lubisz szybką jazdę? Szerokiej drogi, ale pustej, bez innych jej użytkowników, a to że masz licencję nie oznacza, że kiedyś nie popełnisz błędu, bo najlepszym się takie coś przytrafia, czego ani Tobie, ani nikomu nie życzę.

Lila
27-07-2008, 10:58
Ja tez lubię, wręcz kocham szybką jazdę.
Geremek zabił dwóch ludzi, on ma honory,a o drugim cisza.
I o tego drugiego rodzinie też.
(Tutaj siedzi temat - co z tą Polską).
Dlaczego ta rodzina ma zostać bez środków dla życia przez przypadek (zabójcę - Geremka)?
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ
zamiast użalać się nad psami czy kotami.

No to ZRÓBCIE.Zacznij kufa..Ja pozostanę przy psach i kotach,tym bardziej ,że osobiście spowodowałam ciężki wyadek parę lat temu i sama do dzisiaj nie wiem,jak to się stało.Jedyną ofiarą byłam ja,ale żyję jak widać.
Normalnie.Zawsze w wypadku jest jedna strona winnna.
Poza tym..hmmm..zgred ..czyli starszy człowiek,tak ?

senior A.P.
27-07-2008, 11:03
W wypadkach przezywaja ci dla ktorych jeszcze Pan Bog nie stracil cierpliwosci.
Nad Toba Lila Pan Bog nadal sie lituje ,wiec jestes z nami - i chwala Ci za to.
Zyj jak najdluzej i nikomu sie nie daj ,nawet kufie od napojow.
Milej niedzieli !

siekierka
27-07-2008, 16:19
Ja tez lubię, wręcz kocham szybką jazdę.
Geremek zabił dwóch ludzi, on ma honory,a o drugim cisza.
I o tego drugiego rodzinie też.
(Tutaj siedzi temat - co z tą Polską).
Dlaczego ta rodzina ma zostać bez środków dla życia przez przypadek (zabójcę - Geremka)?
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ
zamiast użalać się nad psami czy kotami.

Kufelku, a czy ten zabity przez BG był "Politycznie poprawny?". Bo jkak nie, to wszystko jasne.:D

Alsko
27-07-2008, 16:47
Kufa napisał - skąd wziął tę informację, nie wiadomo - o ofiarach śmiertelnych z winy B. Geremka.
Siekierko, Ty swoim postem niejako potwierdzasz tę informację. Skąd wiesz, że to prawda? Sprawdziłeś? Gdzie?

POLA
27-07-2008, 17:52
Kufa napisał - skąd wziął tę informację, nie wiadomo - o ofiarach śmiertelnych z winy B. Geremka.
Siekierko, Ty swoim postem niejako potwierdzasz tę informację. Skąd wiesz, że to prawda? Sprawdziłeś? Gdzie?
chciałoby się rzec za klasykiem.

Kufa do tej pory nie był łaskaw odpowiedzić na moje pytanie (post 101), ale zdążył się pochwalić, że lubi szybką jazdę.

Co do Siekierki... no cóż, wydawać by się mogło, że wiek gwarantuje taktowne zachowanie, ale widać nie gwarantuje.

Basia.
27-07-2008, 18:12
wklejam link do artykułu,te obrzydliwe plotyki są nie do przyjęcia. Oczywiście sprawcą wypadku był Bronisław Geremek z jego winy trzy osoby zostały poszkodowane NIE BYŁO POZA BRONISŁAWEM GEREKMKEM OFIAR ŚMIERTELNYCH W TYM WYPADKU.
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,5489261,Ranny_kierowca_fiata_powraca_do_zd rowia.html

Lila
27-07-2008, 21:32
Na wypadek nie ma rady.To jest jeden moment , i tak naprawdę często nie wiadomo ,co to powoduje..
Mnie wyleciała kierownica z rąk.Dziura w asfalcie niby.Ale wtedy jak i Kufa ,kochałam wyłącznie jazdę bardzo szybką.
Zdarza się.

frida
27-07-2008, 21:45
Lila sory,że tu ale otwórz proszę nowy Łamiłebek...priva nie mogę wysłać :) pozdrawiam

Lila
27-07-2008, 22:29
..za gazetą Pompon..

16055

W tegorocznym rankingu dziesiąte miejsce obronił Roman Kaniewski. W zeszłych latach piął się w górę listy, tracąc kolejno: pracę, mieszkanie, rower, siatkę pustych puszek, możliwość przeszukiwania komunalnego wysypiska, a ostatnio karton po 72-calowym telewizorze Sony Trinitron Black Magic Picsel +2.

Z pierwszej dziesiątki niespodziewanie wypadł Piotr Szafran. Obserwując go na przestrzeni ostatniego roku, można się było spodziewać dużego skoku w górę. Tymczasem miesiąc temu wszedł w posiadanie kartonu po 72-calowym telewizorze Sony Trinitron Black Magic Picsel +2 i mimo że fakt ten próbował ukryć, spadł na miejsce osiemnaste.

Na uwagę zasługuje przypadek Joanny Zośto. Awans na trzydziestą piątą pozycję na liście uzyskała dzięki utracie miejsca w kolejce po zupę wydawaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Warszawa Wawer ,oraz niekorzystnej wymianie butów na dyskietkę komputerową.

Kolejny spadek, tym razem aż o dwanaście miejsc, zanotował Zbigniew Manecki. Po roku mieszkania w spalonej altance działkowej, podnajął ją przyjacielowi za bliżej nieustalone walory.

Z pierwszej setki wypadł Leszek Usiewicz, którego widziano w urzędzie pocztowym w Jarosławiu, skąd wysyłał do miejscowego urzędu skarbowego PIT 32.

Podsumowując, stwierdzić należy, że społeczeństwo polskie systematycznie ubożeje i choć demograficzne analizy wskazują, że wciąż można wydzielić mniej i bardziej ubogie regiony kraju, to trzeba mieć nadzieję, że nadchodzące lata ostatecznie zatrą te różnice.
Wskazuje na to spis osób, których nazwiska znalazły się poza pierwszą setką, ale już dziś stanowią bezpośrednie zaplecze najbiedniejszych. Na tej liście znalazło się w ostatnim roku nieco ponad trzynaście milionów obywateli.

Poniżej osoby okupujące pięć pierwszych miejsc w rankingu, zaczynając od końca.
__________________________________________________ ________________

5 Stanisław Kusy, lat 38. Zaczynał na początku lat dziewięćdziesiątych od handlu bronią. Wyrzucony z Bumaru-Łabędy w ramach restrukturyzacji przedsiębiorstwa, nigdy już nie dostał pracy.
4 Urszula Kędzierska, lat 27. Zatrudniona w jednym z hipermarketów jest pozbawiona całkowicie środków do życia.
3 Zbigniew Trocz, lat 23. Należy do drugiego pokolenia biedaków.
W 1992 r. ojciec oddał go do przytułku dla sierot, w którym po roku zlikwidowano dział dziecięcy.
2 Marek Trąbecki, lat 42. Pracownik naukowy. Po wzięciu kredytu w LG Banku przestał jeść, wypuścił liście i odżywia się poprzez fotosyntezę.
1 Jakub Mucha, lat 61. Emeryt. Otrzymał pokaźny spadek po krewnym z USA. Nie starczyło mu na opłacenie od niego wszystkich podatków. Jego majątek oceniany jest na minus 85 tys. dolarów.

senior A.P.
28-07-2008, 09:22
Ciekawa ta powyzsza lista oraz statystyka z liczba 13 milionow "inaczej bogatych" w Polsce.
Ja doczytalem sie o jeszcze innej liscie ,ze Polakow przy zyciu ma pozostac 15 milionow i to bardzo poslusznych w przeciwnym razie stana sie bogaci.
Socjolodzy i psycholodzy przewiduja,ze do 2035 roku bedzie w Polsce tak dobrze ,ze bedziemy wszyscy zadowoleni lub nie, a "leczyc" nas beda wielokolorowi lekarze,jezyk polski bedzie malo slyszalny.
Wzrosnie ilosc emerytow,bedzie mniej dzieci,do zawierania zwiazkow malzenskich nie bedzie chetnych,zycie stanie sie inne,bogaci beda latac w kosmos na urlopy polroczne.
To sa dopiero perspektywy !
Ciekawostka: pieniadze i dokumenty tozsamosci maja wyjsc z uzycia ,zastapia je chipy na czole lub rece.

Malgorzata 50
28-07-2008, 09:25
Lila sorry ciekawostka, ale wynika z niej dokladnie tyle samo co z listy 10 najbogatszych Polaków.

Lila
28-07-2008, 10:42
Lila sorry ciekawostka, ale wynika z niej dokladnie tyle samo co z listy 10 najbogatszych Polaków.


No Małgoś,chyba ...niedokładnie to samo .Bo to żart zaledwie.A lista najbogatszych Polaków ,to czysta prawda..
Zaraz..zaraz.Ma do niej dołączyć także Doda ( taki ma cel w życiu ) ,więc w związku z tym swoje autografy rozdaje za 5 zeta.:D
Ziarnko do ziarnka..i tak dalej..:D

senior A.P.
28-07-2008, 11:29
Jak za piec zlotych to nawet tanio ,ta Doda to osoba z jakiej profesji ?

Lila
28-07-2008, 11:51
Jak za piec zlotych to nawet tanio ,ta Doda to osoba z jakiej profesji ?

Piosenkarka.Biust ma duży.:D

senior A.P.
28-07-2008, 22:03
Co i komu spiewa z takim biustem - sluchajac ja i patrzac co sie doznaje ?

Lila
28-07-2008, 22:21
Co i komu spiewa z takim biustem - sluchajac ja i patrzac co sie doznaje ?

Śpiewała naszemu Tuskowi ..jak Marylin Monroe kiedyś..:D
Każdy ma taką Marylin,na jaką zasługuje...

senior A.P.
28-07-2008, 22:26
He,he,he !
To Tuskowi juz trzeba spiewac ? No tak rozumie ,ogladalem kiedys serial "Czterdziestolatka",obu mu tylko sie tak nie stalo jak prezydentowi Francji,bo co ludzie powiedza ?

Lila
28-07-2008, 22:35
No nie ,Senior.Prezydenta Francji - żona porzuciła.Cecile - bodajże.
A Carla ,to kosmopolitka .Z niejednego ..hmm..pieca chleb jadała.Jest piękną kobietą i pasuje do Sarkozy'ego.Przynajmniej odciąga uwagę od głupot ,które on wygaduje.

senior A.P.
28-07-2008, 22:39
Oj, aby go tylko niewymodelowala,modelki to potrafia !

kufa86
29-07-2008, 01:22
Co i komu spiewa z takim biustem - sluchajac ja i patrzac co sie doznaje ?
Senior...
Doda lubi chodzić bez majtek...
co się doznaje to zależy...niezła dupa jest...pełna silikonu.
Jej męża (ex?) właśnie przymknęli za pijaństwo i rozróby.

senior A.P.
29-07-2008, 11:53
A to byl swoj czy obcy ten pijak i rozrabiaka ?
Zle kobitka trafila,teraz to co innego ,na wysokim stanowisku i chyba uczciwy.

kufa86
29-07-2008, 16:11
A to byl swoj czy obcy ten pijak i rozrabiaka ?

.Całkowicie swój...zero żyda.
Wszystko co zarabia to przepija.
Ostro żyje.
Ograniczeń takich jak cenzura, czy policja nie lubi.
Zupełnie jak śp Władysław Komar.

Mar-Basia
29-07-2008, 16:53
No Małgoś,chyba ...niedokładnie to samo .Bo to żart zaledwie.A lista najbogatszych Polaków ,to czysta prawda..
Zaraz..zaraz.Ma do niej dołączyć także Doda ( taki ma cel w życiu ) ,więc w związku z tym swoje autografy rozdaje za 5 zeta.:D
Ziarnko do ziarnka..i tak dalej..:D

A "zosia" , nasza kochaniutka zosienka, kiedy dolaczy do tej listy? Jestem pewna, ze w nastepnym poscie napisze nam nie tylko o 100 tys dollarach, prywatnym samolocie..... mam pytanie, czy zglosila ten szmalec do fiskusa amerykanskiego? Ma przeciez green card!!!!!! Niech zyja bogaci, sa swiatu potrebni. ;) mam nadzieje, ze nie posadzi mnie o zazdrosc....moja "kasa" sztywno sie trzyma!!!!

POLA
29-07-2008, 17:42
zgodnie z tematem, w końcu ktoś musi się przejąć losem RP (nie ustalono, która to już:D )

Wczoraj w Naszym Dzienniku (nie moim, ale czytuję) podano, że szykują się wykopki. Wykopkiem ma być między innymi Zdrojewski.
Za co?
Za silny? Za mądry? Stanowi zagrożenie?
Wiadomości ponoć wiarygodne, bo z samego źródła czyli z PO, ale źródło się nie spersonalizuje, bo się boi szefa, bo obowiązuje embargo na tego typu wieści.

Także we wczorajszym Dzienniku (nie naszym, tym bez epitetów) podano, że wykopią Palikota z funkcji szefa Przyjaznego państwa.
Za co?
Za NIC, bo nic (zdaniem Chlebowskiego) nie zrobił.

Pytań kilka mi się nasunęło:
1. Czy to właściwy powód, czy przykrywka dla innych przyczyn, które lepiej ukryć przed publiką?
2. Nic nie zrobił w PP? A może kto inny blokuje pewne rewolucyjne pomysły komisji, bo ograniczają absolutną władzę urzędniczą?

Przypomniało mi się kilka wypowiedzi Palikota, krytycznych pod adresem rządu i tak sobie myślę, że czas nadszedł na... wykopki;)

Lila
29-07-2008, 17:58
I dobrze Pola..
Taki przystojny,taki bogaty ,a...............Palikot.Wstyd !:)

POLA
29-07-2008, 18:12
Cię zmartwić. W dzisiejszym Dzienniku jest wywiad z Palikotem, tutaj: http://www.dziennik.pl/polityka/article214827/Palikot_Tusk_jest_ze_mnie_zadowolony.html
coś nie tak, ktoś łże:D

Palikot bogaty - i owszem, ale przystojny? Hmm... rzecz gustu raczej:)

Lila
29-07-2008, 18:15
No ale od Kaczorków przystojniejszy ? I od Donaldinia też troszkę.

kufa86
29-07-2008, 18:21
Eeee
dla Palikota czasem teksty piszę.

POLA
29-07-2008, 18:30
Ten dzisiejszy też? Bo jakoś Twojej frazeologii nie widzę:D
Kufa, nie odpowidziałeś na moje pytanie (wątek: ofiary wypadku BG)

Lila,
wyższy od 2xK na pewno, młodszy, ale już z podwójnym podbródkiem, a co będzie za kilkanaście lat? Na małym ekranie się nie zmieści:D

kufa86
29-07-2008, 18:33
Kufa, nie odpowidziałeś na moje pytanie (wątek: ofiary wypadku BG)

Podaj linka, bo nie jarzę.

Lila
29-07-2008, 18:35
Pola,na razie nic nie mogę Ci powiedziec bo klnę w zywy kamień.Mam nowy sprzęt i niech go gęś kopnie... Mam nadzieję,że się jakoś odnajdę..
Pal sześc-Palikota..:mad:

POLA
29-07-2008, 18:48
Podaj linka, bo nie jarzę.
Nie będę szukać, ale przypomnę:
sugerowałeś, że w wypadku B.Geremka były dwie ofiary śmiertelne. Zadałam pytanie, skąd masz takie wieści i dlaczego rozpowszechniasz plotki (bo to nieprawda)

Alsko
29-07-2008, 18:56
Tu, post 109 http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-quo-vadis...polsko...vii-cz.co-z-ta-polska-page8-2805.html

POLA
29-07-2008, 18:57
Pola,na razie nic nie mogę Ci powiedziec bo klnę w zywy kamień.Mam nowy sprzęt i niech go gęś kopnie... Mam nadzieję,że się jakoś odnajdę..
Pal sześc-Palikota..:mad:
Zgoda, pal, Nasz Dziennik dzisiaj o nim pisze, tutaj też wywiad z o.Rydzykiem, polecam, ukoisz nerwy:D :D

Ty wojujesz z nowym, a ja ze starym, ale nie przeklinam, nie pomaga, tylko go proszę, żeby się nie wyłączał wtedy, kiedy chce. Też nie pomaga:mad:

senior A.P.
30-07-2008, 10:58
Pal Palikota ? Po co ? Niech zyje nie tylko szesc ale i wiecej lat ale za polityke niech sie nie bierze,bo to nie jego profesja .

Lila
31-07-2008, 01:04
Długo żyję .I dobrze.Bo dożyłam widoku cudnego ..:D
Sala sądowa.Lechu od tyłu,generał od przodu ,Kociołek z boku.Jaka szkoda ,że dzisiaj nie miałam czasu,bo nie uroniłabym ani jednego słowa ,z obrony Jaruzelskiego przez Wałęsę.
Ojże głupi Janek Wiśniewski byłeś .Po coś ty padł był w tym pięknym roku 70-tym ? Nie ma winnych.Są za to upasieni ci co etos nieśli ,a teraz zapomnieli gdzie ich korzenie..
Soryy ,rzygac się chce.

No i ta afera z tym dziennikarzem -Sumlińskim .O co tu chodzi ,do diabła ?
Przecież tak niedawno klatka była ustawiona ,gdzie w obronie dyżurowała nawet sama lady Olejnik w butach od Miu Miu Prady.
Ciekawe dlaczego milczą dziennikarze ?. Może dlatego, że tamten dziennikarz lokalny uwikłał się w lokalny spór a Sulmiński podniósł rękę na.... hmmm...można przypuszczac jedynie.Bo pisał i układach,których mmiało nie by rzekomo.
A one są ,moi mili.Gołym okiem widac.I co taki dziennikarz miałby jeszcze wyciąga jakieś teczki magnatów medialnych ,pryncypałów takiej Olejnik ?
Było ,przeszło...idźmy do przodu..nie oglądajmy się do tyłu..życia niektórym się nie wróci...a takiego upierdliwego hemoroida trzeba zaszczuc dla przykładu..
Niech inne dziennikarzyny wiedzą,że są świętości w naszym kraju.

ps.Nie zgadzam się z twierdzeniem,jakoby u nas była Białoruś.Moim zdaniem wraca PRL ,w kuriozalnym ,kapitalistycznym opakowaniu...co świstak zawija i zawija ...qrna.
Ale to jest moje osobiste zdanie i mam obywatelskie prawo do pomyłki..:D

senior A.P.
31-07-2008, 09:19
Kolejny boczny tor i mamienie gapiow - nic wiecej.
Dziennikarze przemieszali sie ze sluzbami spec.,nie bedziesz wiedziec kto jest kto.Mnie nie jest ich zal - niech sobie nawet gardla podrzynaja nie tylko zyly w kosciele. Mogli by sie lepiej podszkolic z gry aktorskiej ale to nie te glowy.
Do swiat daleko,wiec szopki za wczesnie,przy okazji macie o czym mowic i pisac.
Jezeli w korycie jest zarlo,swini od niej nie oderwiesz - wiedza o tym hodowcy swin .

Lila
31-07-2008, 09:22
Kolejny boczny tor i mamienie gapiow - nic wiecej.
Dziennikarze przemieszali sie ze sluzbami spec.,nie bedziesz wiedziec kto jest kto.Mnie nie jest ich zal - niech sobie nawet gardla podrzynaja nie tylko zyly w kosciele. Mogli by sie lepiej podszkolic z gry aktorskiej ale to nie te glowy.
Do swiat daleko,wiec szopki za wczesnie,przy okazji macie o czym mowic i pisac.
Jezeli w korycie jest zarlo,swini od niej nie oderwiesz - wiedza o tym hodowcy swin .

Senior ,ależ Ty lecisz z tym koksem..:D
Dziennikarz,świnia i hodowca - na jednym oddechu.Może później zrozumiem,co poeta miał na myśli...

senior A.P.
31-07-2008, 09:29
Z koksem ? Przeciez ja nie mieszkam w Poludniowej Ameryce tylko na Florydzie .
Co do swin sa ich rozne odmiany ,juz nawet czarne w Polsce hoduja,podobno chinskie ale maja takie same apetyty do zarla ,z piciem jest troche inaczej.
Poezja mnie ostatnio opuszcza ,zainteresowalem sie proza zycia - oczywiscie seniora na emeryturze.
Nie zauwazylas,ze mam teraz baaaaardzo duzo czasu,jak ci seniorzy w Argentynie co chwycili za paly !

Lila
31-07-2008, 09:38
Z koksem ? Przeciez ja nie mieszkam w Poludniowej Ameryce tylko na Florydzie .
Co do swin sa ich rozne odmiany ,juz nawet czarne w Polsce hoduja,podobno chinskie ale maja takie same apetyty do zarla ,z piciem jest troche inaczej.
Poezja mnie ostatnio opuszcza ,zainteresowalem sie proza zycia - oczywiscie seniora na emeryturze.
Nie zauwazylas,ze mam teraz baaaaardzo duzo czasu,jak ci seniorzy w Argentynie co chwycili za paly !

W Argentynie ?:D Uuuuu ...daleko trochę.
Niech żyją argentyńscy seniorzy z pałami w ręku !!!

ps.a to może protest przeciwko abstynencji seksualnej ?

senior A.P.
31-07-2008, 09:45
Cos Ty !
Dolar u nich zrownal sie z ich "bozkiem pieniadzem" i emeryturki glodowe bez zasilkow. Lila szybko pozbywaj sie pesos,dolarow ,mozesz inwestowc w ruble, bo inaczej biznes Ci padnie.
Nie widzisz co w polskich kantorach ?

Lila
31-07-2008, 09:50
Cos Ty !
Dolar u nich zrownal sie z ich "bozkiem pieniadzem" i emeryturki glodowe bez zasilkow. Lila szybko pozbywaj sie pesos,dolarow ,mozesz inwestowc w ruble, bo inaczej biznes Ci padnie.
Nie widzisz co w polskich kantorach ?

Hmmm...pesto to ja mam w domu.Ale pesos ?

A w moim domu nawet kopiejka nie zagości,nie tylko rubel.Mam jeszcze dokumenty moich dziadków ,pisane jedynie słusznym językiem,gdzie transakcje były w rublach.

senior A.P.
31-07-2008, 09:56
Nie zaszkodzi siegac do korzeni ale gdy drzewa uschna,nalezy je wykarczowac i zasadzic mlode.
Jezeli to uczynilas ,to napewno przejdziesz na nowa walute.Ta jedna euro-pejska ma sie ku Polsce,seniorom to na dobre nie wyjdzie,podobnie jak i listonoszom.

POLA
31-07-2008, 10:05
Tu, post 109 http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-quo-vadis...polsko...vii-cz.co-z-ta-polska-page8-2805.html
Alu, oczywista oczywistoś - udaje, czeka, aż zapomnimy, a my pamiętamy:D

POLA
31-07-2008, 10:59
No i ta afera z tym dziennikarzem -Sumlińskim .O co tu chodzi ,do diabła ?...
Było ,przeszło...idźmy do przodu..nie oglądajmy się do tyłu..życia niektórym się nie wróci...a takiego upierdliwego hemoroida trzeba zaszczuc dla przykładu..
Niech inne dziennikarzyny wiedzą,że są świętości w naszym kraju.

ps.Nie zgadzam się z twierdzeniem,jakoby u nas była Białoruś.Moim zdaniem wraca PRL ,w kuriozalnym ,kapitalistycznym opakowaniu...co świstak zawija i zawija ...qrna.
Ale to jest moje osobiste zdanie i mam obywatelskie prawo do pomyłki..:D
Na pewno czytałaś, ale wklejam mnóstwo pytań Kataryny:

Dlaczego żaden z dziennikarzy tak chętnie publikujących te wszystkie durne plotki wrzucane przez "anonimowych informatorów" nie napisał ani słowa o tym co się dzieje wokół ich kolegi? ....
Dlaczego milczą nadal?
W "Faktach" Sumliński znalazł się za Tuskiem otwierającym boisko. Tymczasem w normalnym kraju (przynajmniej tak jak sobie go wyobrażam, z coraz bardziej dojmującą świadomością, że go niestety nie doczekam) Tusk dzisiaj pojawiałby się wyłącznie jako odpytywany na okoliczność tego o czym napisał Sumliński. Bo napisał rzeczy straszne. W normalnym kraju z zarzutów Sumlińskiego tłumaczyłby się we wszystkich programach informacyjnych premier, minister spraw wewnętrznych, minister sprawiedliwości, szef ABW, no i sympatyczny słup czyli minister koordynator służb specjalnych. Do każdego z nich jest mnóstwo bardzo poważnych pytań. Mnóstwo. Po samej tylko lekturze listu Sumlińskiego, a przecież dziennikarze wiedzą więcej więc i pytania mieliby głębsze, mądrzejsze.

Warto tu zaglądać:
http://kataryna.salon24.pl/

Lila
31-07-2008, 11:05
Dzięki Pola,będę zaglądac.Moim ulubionym jest natomiast ..http://blog.rp.pl/wildstein/.

Pozdrawiam cieplutko..:)

POLA
31-07-2008, 11:11
Zasadniczo blogów nie czytam, ale do niektórych, z polecenia zwłaszcza, zaglądam.
Kataryna udzielała się kiedyś w GW, m.inn. w sprawie afery z Rywinem. Teraz już jej nie ma, chyba, a szkoda.
To osoba dobrze zorientowana.
Na wskazany przez Ciebie blog zajrzę.
A Ziemkiewicza czytujesz?

Lila
31-07-2008, 13:26
http://1944.wp.pl/index2.php#9


Jutro rocznica .Czy któraś z warszawianek była w Muzeum ? Na filmie wrażenie jest niesamowite.

POLA
31-07-2008, 14:47
Lila, na pewno były, a w realu wrażenie jeszcze większe. To był dobry pomysł z taką prezentacją, ważne szczególnie dla młodzieży, choć nie tylko.

Lila
01-08-2008, 00:10
Coś współczesnego..Niespełnione obietnice budowy nowych autostrad, prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw, zreformowania służby zdrowia, czy ograniczenia biurokracji - "Financial Times" wylicza porażki rządu Donalda Tuska.
- Niefortunnie dla Donalda Tuska, prywatyzacja zabiera więcej czasu niż oczekiwano, a jego rząd doznał kilku żenujących porażek parlamentarnych w związku ze swymi planami reform - czytamy w artykule zamieszczonym na stronie internetowej "FT". - Wczoraj pan Tusk obiecał, że będzie "przyspieszenie" jesienią, kiedy parlament wróci po letniej przerwie - dodaje publicysta gazety.


Ba,przyspieszenie....

Pani Slowikowa
01-08-2008, 00:18
Coś współczesnego..Niespełnione obietnice budowy nowych autostrad, prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw, zreformowania służby zdrowia, czy ograniczenia biurokracji - "Financial Times" wylicza porażki rządu Donalda Tuska.
- Niefortunnie dla Donalda Tuska, prywatyzacja zabiera więcej czasu niż oczekiwano, a jego rząd doznał kilku żenujących porażek parlamentarnych w związku ze swymi planami reform - czytamy w artykule zamieszczonym na stronie internetowej "FT". - Wczoraj pan Tusk obiecał, że będzie "przyspieszenie" jesienią, kiedy parlament wróci po letniej przerwie - dodaje publicysta gazety.


Ba,przyspieszenie....
Lila to pewnie chodzio pociag z wakacji.. pospieszny 1 klasa!! :D

Mar-Basia
01-08-2008, 00:26
http://1944.wp.pl/index2.php#9


Jutro rocznica .Czy któraś z warszawianek była w Muzeum ? Na filmie wrażenie jest niesamowite.

Lilus, zajrzyj na forum - otworzylam watek 64 rocznica.
:)

POLA
01-08-2008, 15:55
Coś współczesnego..Niespełnione obietnice budowy nowych autostrad, prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw, zreformowania służby zdrowia, czy ograniczenia biurokracji - "Financial Times" wylicza porażki rządu Donalda Tuska.
- Niefortunnie dla Donalda Tuska, prywatyzacja zabiera więcej czasu niż oczekiwano, a jego rząd doznał kilku żenujących porażek parlamentarnych w związku ze swymi planami reform - czytamy w artykule zamieszczonym na stronie internetowej "FT". - Wczoraj pan Tusk obiecał, że będzie "przyspieszenie" jesienią, kiedy parlament wróci po letniej przerwie - dodaje publicysta gazety.


Ba,przyspieszenie....
Zajrzyj do archiwalnych numerów FT i poczytaj, co pisali o poprzednim rządzie. Pochwał nie było, wprost przeciwnie.

Łatwo krytykować, trudniej zrobić, bo żeby zrobić, do tego tanga trzeba mieć większość, a jej nie ma w przypadku hamulca w pałacu prezydenckim i stąd ten kłopot.
Poprzednia ekipa nie miała hamulcowego i też nic nie zdziałała.

Lila
01-08-2008, 16:03
Pola,nie chcę zaglądac ,bo już w nic nie wierzę.
Nie podoba mi się ...stosunek do prezydenta mojego kraju.Nie podobałby się także,gdyby to chodziło o Tuska czy Kwaśniewskiego.Robi się precedens..
Fatalnie..bardzo fatalnie.No i jak wynika ze sprawy min.Sikorskiego ,Tusk jest małym kłamczuszkiem..

Pola...nic tylko emigracja zostaje .Wewnętrzna.Chyba po raz dwusetny zacznę czytac Trylogię.Tam mi się najlepiej emigruje.

POLA
01-08-2008, 16:18
Ci takiej formy emigracji, bo przy Trylogii się wściekam i tak bardzo mi się niektóre jej fragmenty kojarzą ze współczesnym rozpasaniem, pieniactwem, prywatą i wszystkim, co najgorsze, że szkoda gadać.

A DT jest kłamczuchem dużego formatu:D (wzrost w powrównaniu do JK):mad:

senior A.P.
01-08-2008, 16:32
Gdansk ksztaltuje ich swiadomosc !

Kazik
01-08-2008, 17:53
Zajrzyj do archiwalnych numerów FT i poczytaj, co pisali o poprzednim rządzie. Pochwał nie było, wprost przeciwnie.

Łatwo krytykować, trudniej zrobić, bo żeby zrobić, do tego tanga trzeba mieć większość, a jej nie ma w przypadku hamulca w pałacu prezydenckim i stąd ten kłopot.
Poprzednia ekipa nie miała hamulcowego i też nic nie zdziałała. Tuskowe określają to jako hamulec, ale gdy PO przed wyborami mówi o upolitycznieniu mediów, był to argument dla wyborców [zwłaszcza młodych-mających pojęcie z tego co przy obiedzie usłyszą w TV. Bo brak czasu na więcej-praca lub studia], a teraz "żeby było odwrotnie" chcą zabrać całość. Pomyśl: znoszę abonament >TV bez kasy>min. fin. da kasę jak "publiczna" będzie chwalić PO i Tuska> jeszcze można zmieniać "nie Posłusznego" prezesa TV- lepiej już się nie da. HAMULCOWY jak tak nazywasz Prezydenta dobrze zrobił-również SLD też to rozumie. A ustawa o przekształceniu szpitali w "spółki prawa handlowego" to okazja do "kręcenia lodów". Może słyszałaś z podsłuchu Sawickiej: "za friko to nawet palcem nie kiwnę....będziemy kręcić lody...znam taką co pomoże przekształcać i sprzeda się...potem może być klinika, albo pensjonat [pewnie z zabiegami] Poprawiaj samopoczucie Tuska, oraz Ćwiąkalskiego-obudzisz się w kraju KLINIK-ale jak nie będziesz mieć kasy to zostaje znachor. Teraz wiem kto nabija Tuskowym sondaż. Ludzie chcący "spokoju"-jak za SLD, mało robić, jest cisza, można kraść wraz z mafią węglową, paliwową itd. Dochnale,Żagle, Kuny,Sawickie,Wieczerzaki,Pęczaki-łączcie się! Prezydent zna już co uchwalą-zawetuje-SLD też krytykuje sprzedaż szpitali [pewnie tanio] Chlebowski:wierzę że samorządom będzie zależeć na pacjencie. W/g mnie-pozbędą się kłopotu i jeszcze dostaną samorządowcy "w łapę".

POLA
02-08-2008, 00:06
Rzuciłeś rękawicę, więc ją podnoszę bez rzucania Ci jej … w twarz.
1. Nie wiem, z jakimi młodymi miałeś do czynienia, mój „młody” i jemu podobni głosowali na PO nie dlatego, że tak bardzo ich urzekł program, bo ten był - jak zwykle - pełen obietnic bez pokrycia, bez recepty JAK to zrobić, ale dlatego, że mieli po dziurki w nosie polityki prowadzonej przez PiS.
2. Młodzi, których znam, a znam to środowisko nie najgorzej, w ogóle nie oglądają TV, zwłaszcza przy obiedzie. Nie rób z nich matołków, nie zasłużyli na to, nie wszyscy przynajmniej.
3. Nigdzie nie napisałam, że projekt dotyczący finansowania RTV jest dobry. SLD czy jak tam się toto nazywa było przeciw nie dlatego, że takie mądre, ale dlatego, że jest im to nie na rękę, nie są przy korycie. Przypomnij sobie, co robiło, jak było przy korycie i co zrobiło PiS po cichutku, pod osłoną nocy.
Każda partia ma apetyt na media, tak było, tak jest i tak jeszcze długo będzie.
4. Przekształcanie szpitali: na razie szczegółów nie znamy, ale jeśli znasz lepszy sposób na rozwiązanie tego problemu, chętnie wysłucham. Tylko nie każ mi płacić więcej niż płacę, bo wpompować można w służbę medyczną każdą kwotę, a i tak będzie ciągle za mało. Obecnie to studnia bez dna, niewydolna, złotówkożerna, nieekonomiczna i beznadziejnie zarządzana. Bogatsze kraje też mają z tym kłopot, a co dopiero my, z kilkudziesięcioletnim zapóźnieniem.
5. Może masz znajomości, może dajesz koperty, może w końcu masz szczęście i mieszkasz w wyjątkowym miejscu, gdzie nie musisz czekać na wizytę u specjalisty rok lub trochę krócej albo na wolne łóżko w szpitalu, bo tam, gdzie mieszkasz, jest OK, nie wiem, ale obecny stan obecnej służby zdrowia grozi zawałem i na ten zawał zapracowały po kolei wszystkie dotychczasowe ekipy.
Za rządów PiSu było lepiej? Nie. Co zrobili przez dwa lata? Nie pamiętasz „okupacji białych” w siedzibie premiera i przed nią?
6. „Hamulcowy” dlatego, bo skoro nie zna się szczegółów, a już się ogłasza swoje veto, to inaczej tego nazwać nie sposób. Rola prezydenta, jeśli już musi być (choć nie wiem po co, ktokolwiek by nim był), w moim pojęciu polega na czymś innym niż na tym, czego jesteśmy świadkami.

Staram się patrzeć na problem szerzej. Nie gloryfikuję żadnej partii, bo wszystkie po kolei są kiepskie, bo takich mają ludzi, niestety. Jak głodne psy zerwane z łańcucha szarpią tę kość, byle więcej dla siebie i jak najprędzej, bo jutro może przyjść inna sfora i dla nich nic nie zostanie. Tak to widzę i to jest nasz wielki kłopot.

A na koniec ta rzucona mi w twarz rękawica:
Teraz wiem kto nabija Tuskowym sondaż. Ludzie chcący "spokoju"-jak za SLD, mało robić, jest cisza, można kraść wraz z mafią węglową, paliwową itd. Dochnale,Żagle, [B]Kuny,Sawickie,Wieczerzaki,Pęczaki-łączcie się!
Podniosłam, ale nie rewanżuję się tym samym, bo w przeciwieństwie do Ciebie potrafię spokojnie i bez inwektyw rozmawiać także z tymi, z którymi się nie zgadzam i których poglądów nie akceptuję.

senior A.P.
02-08-2008, 01:38
A nie warto sie dokladnie przyjrzec tym,ktorzy rzucaja te kosci niezgody miedzy partie ???
Komu potrzebne sa partie ?

Kazik
02-08-2008, 02:06
dziekuję pewnie dałabyś mi po buzi w realu bez rękawicy. Tylko za co?1] No tak miałaś po dziurki politykę PiS, teraz spokojnie mogą wkroczyć panie Sawickie jest spokojnie-dla aferzystów i sprzedawczyków [Kaczmarek] też. Fajnie jest jak za 5 min o północy, min. Kaczmarek spotyka się z Krauzem-bo telefon nie wystarczył żeby się umówić na kawę??
2][B]Poczytaj swoje-młodzi w ogóle nie oglądają TV. Tych których Ty znasz. Więc Ty chyba też?
3]zajrzyj na swoje Ad3-co robiło PiS pod pod "osłoną nocy"?-wyjaśnisz mi?? Bo media właśnie chce PO. Pod osłoną nocy obalono rząd Olszewskiego [Pawlak został Premierem-decyzja Noblisty-tak ma być]Tusk też tam był, ale z miną psa który nie dostał kość.-ale ja nie wiem z kim koresponduję-profil Twój>brak. Od tej pory [nocna zmiana] Mam swoje zdanie o "Bolku"
4] Piszesz "młodzi których znam"--nie oglądają TV-bo nie są przy korycie, ja nie jestem [emeryt] ale się interesuję.
Jak się nie interesują Twoi znajomi polityką-to należysz do nich samych-co warte zdanie Twoje?
5] nie mam znajomości w szpitalu-poczytaj mój profil, nie należałem też do PZPR-chociaż mnie straszyli, że mistrz elektryków musi.
6] Hamulcowy jak tak wolisz zna założenia tego co mają zamiar uchwalić- ja też znam-Ty jeszcze nie. To że Ty nie wiesz-nie oznacza że Prezydent nie wie też. Prosta droga do sprzedania szpitali [bez pomocy Sawickiej], ale takich jest więcej.
7]psy zerwane...hmm....Tusk za wszelką cenę chce być prezydentem.
8]Pełne szuflady gotowców[o sł. zdr. też-i co jest? Słyszałaś wypowiedzi związkowców?]--przepraszam, takich pytań nie zadaje się laikom. Masz czas na komputer-znajdź też na aktualne wiadomości.

Kazik
02-08-2008, 02:09
Powyżej jest dla Poli na #167

senior A.P.
02-08-2008, 10:12
Wyglada mi na to,ze "charaktery polityczne' w Polsce sie zmieniaja (na tym forum tez) - Wiwat Panie Kazimierzu !
Ladnie to ujales w punktach i teraz moga nastapic "forumowe turbolencje",oby tylko ,jakis silnik nie rozsadzilo przy przciazeniach wznoszenia .
Uzylem tego porownania ,bo przed momentem poczytalem sobie w "dzienniku.pl" o katastrofach lotniczych naszego LOT-u.
Wszystko zbiega sie w czasie ,wprawdzie teraz latamy najlepszymi samolotami ale na miejscu Prezydenta i Premiera RP obawial bym sie latac samolotami rejsowymi.
Jako pasazer chyba bym wysiadl widzac tych panow wchodzacych na poklad mego samolotu.
Sprawa wypadku gen.Sikorskiego przypomniana ale ucichla,musze dzisiaj siegnac po karty do wrozenia.
To dobrze,ze nie nazywam sie Sikorski.
O tarczy zaczyna byc ostro a zle nie spi.

POLA
02-08-2008, 22:56
Nie mam zwyczaju używać argumentu siły, co najwyżej posługuję się siłą argumentu, a że nie zawsze trafia ona do odbiorcy - to już inna
sprawa. Trudno.
Uwaga techniczna: zastosowana przeze mnie numeracja stanowi odniesienie do Twoich punktów (p.169)

1. Pytasz za co? Wyjaśniam ponownie: zajrzyj do zacytowanego przeze mnie fragmentu Twojej wypowiedzi w poście 167. Wrzuciłeś mnie do takiej grupy, więc za to, co mnie obraża.
Nie napisałam, że PiSu mam po dziurki w nosie (zwykle mówię, że po kokardy), to dotyczyło młodego pokolenia – czytaj uważnie. O ile pamiętasz, Kaczmarek był „ulubieńcem” PiSu, Ziobry, a partia, której tak bronisz, miała w swoich szeregach wystarczającą grupę ciemnych typów o nieczystych rękach. Mam przypomnieć, czy sam sobie odświeżysz pamięć? Dodam od siebie: i w PiSie i w PO są szuje, jak śpiewa Irena Kwiatkowska, i nie zawsze uda się na czas prześwietlić kandydata na sprawiedliwego do ostatniej kosteczki. Nie przeszkadzała Ci koalicja z Samoobroną i LPR? Już nie pamiętasz, co mówił JK, zanim wygrał poprzednie wybory, a potem nie chciał, ale musiał zostać premierem, choć wcześniej obiecywał, że taka opcja odpada? Ja pamiętam, pamiętam też składane przez Pis obietnice przedwyborcze, w które od lat nie wierzę i dlatego być może nie doznaje wstrząsu, kiedy rozjeżdżają się z rzeczywistością.

2. Błędne wnioskowanie: słucham, bo serwisów nie muszę oglądać, wystarczy słuchać, słucham uważnie, wszelkich, różnych, podobnie jest z prasą. Nie zamykam się na jedną opcję.

3. Wyjaśniam Ci: PiS dwa lata temu, po dojściu do władzy, pod osłoną nocy zrobiło skok na media i uchwaliło ustawę, która przewróciła KRRiT, a co za tym idzie wszystkie rady nadzorcze, prezesów itd. Już zapomniałeś? Nie zauważyłeś, jakich to ludzi z radia i TV wyrzucono tylko dlatego, że nie byli bierni i wierni? Nie zauważyłeś koszmarnych zmian w ramówce np. radiowej „jedynki”? Nie pamiętasz, jakich to lektorów wynajęto np.do czytania przeglądu prasy o 6:40, bo ci, którzy umieli czytać, nie byli pisowscy?
O Bolku nic nie pisałam, tę kwestię roztrząsaliśmy już w innym wątku.

4. Twój kolejny błąd: przeczytaj uważnie pkt 2. w moim poście 167. Odpowiadałam Ci na zarzut, jaki postawiłeś młodym jakoby pojęcie o bieżących sprawach mieli na podstawie tego, co usłyszą w TV przy obiedzie. Koryto (odnosiło się do kogo innego, nie do młodych) to władza przecież. Pamiętasz „Folwark zwierzęcy”?
Młodzi studiują, pracują, ale czytają, rozmawiają, wymieniają poglądy i powtarzam, nie rób z nich matołków. Wyobrażasz sobie np. studentów politologii, socjologii, psychologii i filozofii, którzy są oderwani od rzeczywistości?
Pytasz retorycznie, co warte moje zdanie?
No cóż, dla Ciebie nic, jednak nie popadnę z tego powodu w depresję, bo na szczęście dla innych jest coś warte.

5. Nie oczekuję deklaracji poglądów politycznych. One są często widoczne w tym, co i jak się pisze w postach przy różnych okazjach.

6. Znamy ogólne założenia, diabeł tkwi w szczegółach. Masz lepszy pomysł na rozwiązanie tego problemu? Prezydent już dawno powiedział, że zawetuje, a szczegółów nie znał.

7. Prawda, Tusk chce być prezydentem i nie jest to mój kandydat, pisałam już o tym, ale obecny prezydent nie chciał, ale musiał? Pamiętasz dobrze atmosferę wokół wyborów? Bo ja pamiętam. Atmosferę w mediach publicznych też.

8. Prawda, miały być pełne szuflady, są puste, nigdy nie twierdziłam, że jest inaczej.
Co do związkowców – mam swoje zdanie i tu je wygłoszę po raz pierwszy: często robią krecią robotę. Zajrzyj w ich przywileje i sprawdź dobrze, czego tak naprawdę bronią, bo różnie z tym bywa. Nie od dzisiaj zresztą.
Jeśli spojrzysz na datę mojej pierwszej wizyty i ilość postów, dojdziesz - być może - do wniosku, że nie spędzam życia z nosem przy monitorze. Nie mam tyle czasu.

Bez punktów, na zakończenie takie moje spostrzeżenie:
Kiedy czytam Twoje wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że jesteś pod przemożnym wpływem „poetyki” PiSu i tylko czekam, aż usłyszę, że za suszę albo za deszcz winą także należy obciążyć PO

Lila
03-08-2008, 00:24
Cóś nie mogę o polityce teraz.Inną razą - może..
Nie ma jakby co -osobowości .Zostały same osobliwości....
Prawica jest do bani.Tusk prezydentem ? Oby się nie przejechał,jak Obama ...pewnikiem.Choć mnie się podoba.Obama - nie Tusk.
Nazwisko ma takie swojskie .Barack- czyt.barak.Czy nie byliśmy kiedyś najweselszym barakiem w obozie ? Tylko białym ?
I w Ameryce senior może zostać prezydentem .Ciekawe jak to się będzie miało do Polski.Pewnikiem - nijak.Acha,nie mam na myśli naszego Seniora,bynajmniej...tylko tego staruszka ...jak mu tam ? Cóś od Mac Donalda czy co ? ...cholercia zapomniałam.Może któś mi podpowie ?:)Bo ja po szampanie jestem i bąbelkuję...
Dziękuję..
Było mi miło porozmawiać o polityce..
Dobranoc ..Buźka ..:)

kufa86
03-08-2008, 02:05
.Barack- czyt.barak.Czy nie byliśmy kiedyś najweselszym barakiem w obozie ? Tylko białym ?
I w Ameryce senior może zostać prezydentem Bo ja po szampanie jestem i bąbelkuję...


barak...burak...burek (to po kaszubsku)......
hehe, nie będę miał osamatnionego kaca już dzisiaj.

Kazik
03-08-2008, 02:19
1]Do "chcących Spokoju" zaliczyłem Cię bo jak większość głosowałaś mając politykę PiS "po dziurki w nosie-#67] Niefortunna koalicja z S-ą i LPR była konieczna, bo PSL-u nie było, SLD nie wchodził w rachubę, PO o tym wiedziała, pamiętam Rokitę-dla równowagi po przegranych wyborach dajcie nam więcej, zwłaszcza Min. Sprawiedliwości. Tego jak nazwa wskazuje PiS nie mógł dać. Pozostawały nowe wybory-i np. wygrywa tym razem PO z taką samą przewagą-to co koalicja z "diabłem"czyli SLD, a może tak jak zrobił PiS. Na swoje nieszczęście, bo oni ze swoimi aferkami ciągneli PiS w dołek. Kaczmarek był ulubieńcem, aż wyszło, że ma swoje interesy. Kto o północy i na takim stanowisku jedzie do Mariotta porozmawiać z Krauzem, chyba nie mówili o golfie. No i przeciek-wyrzucono drania, a PO zaraz wyrzutka chwaliło, nie hipokryzja?. Teraz Tuskowe bronią prez. Sopotu-a nagrania nie da się sfałszować, elektronika wykryje. Narysuj sinusoidę, wytnij kawałek środka kartki i po złożeniu będzie uskok. A nagrywał bo czuł że będzie propozycja. Co na to Pitera?--ano nic.
3]Przeoczyłem to, ale jednak nie tylko PiS i SLD widzi zamach na TV, dziennikarze i politolodzy też. Min. Finansów da kasę jak TV będzie chwalić Rząd.
4] Co ma tutaj Orwel? Większość młodych to nie studenci politologii, starsi też mało interesują się polityką, wiedza podobna czasem jak w USA. Na You Tube widziałem film "Amerykanie nie są głupi". Na pytanie [przechodniów] kto to Fidel Castro-odpowiadano w większości muzyk? bokser? A na mapie Francję umieszczali w Australii itd. A u nas w jakimś miasteczku dla żartu umieszczono na liście PO na 22 miejscu tapicera nazwiskiem Tusk. Wykosił wszystkich, bo ludzie pamiętali spoty "głosuj na Tuska" więc już nie tapiceruje krzeseł, jest posłem. Masz teraz odp. czym się ludzie kierują, nawet tym, że L.K. jest niski.
5]Prezydent dawno zapowiadał weto, zanim się zapoznał z projektem-Twoje zdanie. PiS ma w komisji zdrowia przedstawiciela, chociaż w mniejszości nie ma nic do decyzji, same protesty nie wystarczą to jednak informacja jest [dla L.K. też ] Pamiętam debatę Tusk-Kwaśniewski. Tusk mówił że w programie PO nie ma prywatyzacji a Kwaśniewski odczytał mu fragment programu mówiąc "to może tu pisze o mnie jak nie o prywatyzacji"
7]Atmosfera, plakaty? Oj tak pamiętam w formie nekrologu plakat partii miłości PiS=agresja i jeszcze 2 podobne.
8] Za suszę i powodzie odpowiedzialne jest PiS, ze wskazaniem na Ziobrę. Co od czasu wygranych wyborów konsekwentnie tłumaczy nam PO. Do spółki z GW i TVN24
Zrobiłem notatki zamiast wydruku, ale niektóre punkty nie są warte pisania. No i to jest kwintesencja sukcesu PO i Tuska. + obietnice wyborcze też.Żydzi zacierają ręce-obiecał w Izraelu zwrot majątków. Podłącza się mniejszość Kroll [dawniej Król]-Niemcom też się należy. Bogaci szykują czeki-ponad 700 państwowych firm do sprzedania. Będzie kasa dla pielęgniarek i tych co staną pod URM. J.Pitera nie zajmie się Prez. Sopotu, kiedyś jechała do Szczecina bronić podobnego "swojaka". Ćwiąkalski cyt."nie zajmuję się pojedynczymi drobnymi sprawami", Ale laptop Ziobry był ważny cyt"nie spadł z biurka-wygląda jakby ktoś walił młotkiem", dalej "nakłanianie do przestępstwa-jest przestępstwem"-dot. Sawickiej. Trzeba było posłuchać podsłuch-pewność siebie tej pani że ach. A ja mam program na CD dołączony w "Komputer Świat"-kasuje dysk i ekspert nie odtworzy. Jakubowska o tym nie wiedziała, ale Ziobro mógłby polecić kasowanie informatykowi. Aferki medialne PiS-a te p......y z laptopem to jak je nazwać?

Kazik
03-08-2008, 02:33
Pomyliłem-nie mając podglądu pisząc-w moim#175 punkt 5 odpowiada i powinien być 6. A do 7 dopiszę: nie rozumiem cytat " obecny prezydent nie chciał, ale musiał? "--chciał i został Prezydentem, mimo sondaży dobrych dla Tuska. Nie chcę ale muszem-to Wałęsa

kufa86
03-08-2008, 04:02
ja po szampanie jestem i bąbelkuję...

No łaaaadnie.....
imieniny dopiero dzisiaj, a Lila już się od trzech dni alkoholizuje.
Szykuje się standardowa tygodniówka.
PS wszystkiego NAJ.

POLA
03-08-2008, 23:07
Gdyby to tylko chodziło o spokój, ale napisałeś tak:
Teraz wiem kto nabija Tuskowym sondaż. Ludzie chcący "spokoju"-jak za SLD, mało robić, jest cisza, można kraść wraz z mafią węglową, paliwową itd. Dochnale,Żagle, [b]Kuny,Sawickie,Wieczerzaki,Pęczaki-łączcie się!
To mnie obraża, powtarzam.

1. Kolejny Twój błąd: PSL wszedł w 2005 do sejmu z poparciem ciut mniejszym (o jeden fotel?) od LPR, ale JK sądził, że owinie sobie te dwie przystawki wokół palca (ludowcy mu nie pasowali), no i dostał niestrawności. PO prędzej czy później przejedzie się na sojuszu z PSL, jak tego nie wie, to im podpowiadam.
To, że w nazwie ma się sprawiedliwość nie oznacza, że ten resort trzeba koniecznie zawłaszczyć dla siebie. To nie jest dla mnie argument. JK nie jest dobrym negocjatorem, to widać, słychać i … itd.
3. Ustawa medialna jest be, prawda, ale każda ze stron broni swoich przyczółków. Dziennikarze też. Przypomnę Ci tylko, że PiS w kampanii 2005 obiecywało likwidację KRRiT, ale jak obsadziło ją swoimi (cichcem), broni jej jak niepodległości i o to chodzi, a nie o jakość. Kto ma media – prędzej lub później przegra kolejne wybory, bo nie lubimy nachalnej propagandy.
4. Orwell – jak najbardziej, cytat: „koryto to samo, tylko świnie inne”, a koryto to władza, młodzi jej nie mają, co usiłowałeś im przypisać.
Nie wszyscy studiują, fakt, ale sporo, popatrz na statystyki, jeżdżą po świecie i mają prawo oczekiwać od rządzących innego stylu sprawowania władzy. Można wybaczyć, a nawet trzeba, „podły” wzrost (to określenie nie moje, a Sienkiewicza, który sam nie przekraczał 160cm), ale siermiężnej polityki – nie. Pamiętasz wszelkie wpadki LK? Młodzi to pamiętają.
A to, że starsi mało interesują się polityką (na naszym forum też?), to nie Twoja, ani moja wina, jednak stan braku orientacji bije po łapach wszystkich. Do tzw. społeczeństwa obywatelskiego się dorasta, a obecnie na brak dostępu do źródeł nie można narzekać.
5. Dokonam trawestacji: nie przekreśla się dnia przed zachodem słońca, a problem służby zdrowia mamy nadal otwarty. Przypomnę Ci znowu hasła PiSu z kampanii z 2005: zapowiedziano likwidację NFZ, przebudowę systemu zarządzania itd. Co wyszło? Nic. A podatek Religi? Pieniądze leżą, spore, i nikt nie wie, co z tym zrobić, a coś trzeba, żeby się komu nie przylepiły do łapek. Najprościej krytykować zwłaszcza jak się samemu niewiele zrobiło.
7. Plakaty? Frazeologię sobie przypomnij, tę po obu stronach, nie tylko po jednej. Ta z PiSu zalatywała gomułszczyzną.
8. Poetyka PiSu się kłania. W sprawie suszy i deszczu reklamacje do Stwórcy, a nie partii.

C.d. tego punktu jest jakiś znajomy, z pewnego portalu, którego aktywiści i na nasze forum wtargnęli swego czasu. Przecież dobrze wiesz, że sprawa ewentualnych zwrotów ciągnie się od lat i trzeba w końcu ją rozwiązać. Przypomnij sobie, co w tej sprawie zrobił poprzedni rząd, może wtedy nieco inaczej spojrzysz na problem.
Jakiego króliczka jeszcze wyciągniesz?

Cała ta dyskusja nie ma sensu, bo niektórzy apologeci PiSu nie są zdolni do rozmów o przyszłości i jakości naszego państwa. Czasem odnoszę wrażenie, że potrafią tylko gonić króliczka, podsłuchiwać, nagrywać, szantażować, grzebać wybiórczo w archiwach, dopatrywać się spisków, bo na tym się znają najlepiej i to im sprawia wielką frajdę. A jaka będzie przyszłość Polski i jej pozycja w Europie, kiedy ciągle będziemy sobie wypominać popełnione grzechy?
Czy naprawdę wróg zewnętrzny musi zapukać do bram, żeby kolejny raz pokazać światu, jakimi jesteśmy patriotami i herosami?
Dlaczego teraz tego nie potrafimy?
Nawet tutaj, na forum?

Kazik
04-08-2008, 02:27
http://mojabrama.pl/ArchiwumGazety/Rok2005/Nr41/RyszardNiebieszczanski
1] Ten link proszę poczytać, po wyborach w 2005r PSL wprowadziła aż 25 posłów! Ta ilość mogłaby do tzw. przystawek służyć za przyprawę, a nie posiłek. Było w Sejmie [zawsze są] 2 posłów mniejszości niemieckiej. I to wszystko-bo SLD nie wchodziła w rachubę-raczej jak już to z diabłem. Szczątkowy PSL jak widać się nie liczył. Skąd masz info, że mieli "może o jeden fotel mniej?" To że w nazwie jest Min. Sprawiedliwości to nie jest powód zatrzymania, ale i nie oddania też. PO miało za duży apetyt-strasznie się przy tym Min. upierali-a dlaczego? SLD popierało w tym PO-też wiem dlaczego, aferki. Lepiej dać to w bardziej liberalne ręce PO.
3] fakt PiS w KRRiT uzyskał większość-usuwawając tych z SLD np. Waniek. Ale przeciw likwidacji była chyba też opozycja-sprawdzę później.
4]Orwell, koryto, ja usiłowałem młodym przypisać władzę?-gdzie?-jakieś nieporozumienie-zostawiam to. Zgadzam się z Tobą -społeczeństwo dopiero dorasta, wybór tapicera Tuska świadczy o rozeznaniu społeczeństwa mimo że informacji nie brakuje. Ta młodzież "światowa" to mały procent-tam gdzie wybierano tapicera z 22 miejsca to gorsza kategoria? Brak studentów i "światowej młodzi?" Czy pracujący "na wyspach" nabierają wiadomości poltycznych z kraju, czy mają ich mniej z braku naszej TV i pracy?
5] Sejm przyjął podatek Religi w lipcu 2007, przez rok ubezpieczyciele coś dali, ale od października 2007 rządzi PO, więc ich broszka. PiS miał wiele planów-wzieli się za wszystkie naraz, nie potrzebnie. Ale od początku była wściekła nagonka na PiS-trudno wtedy pracować, no i te pazerne i głupie "przystawki"-koalicjanci, czasem jak by byli w opozycji.
7] PO tak się wstydziło billbordów, że trzeba było nakazać [kom. wyb.] umieszczenie kto to rozpowszechnia.
8] Napisałaś że za wszystko winne jest PO, więć odwróciłem. PO nawet dalęj obwinia PiS "potzeba będzie wielu lat na naprawę.", oraz: za PiS spitale zostawili nam z 10 mld zł długu-a faktycnie 2.5 mld. więc kłamstwo i nie upierali się przy tym bo są przecież dokumenty, ale dla takich nie zorientowanych to robi wodę z mózgu. Na początek należy dodać "chyba" lub "prawdopodobnie" to zabezpieczy przed procesem-a następnie jazda na PiS. Co zapamięta telewidz?-tego "chyba" na pewno nie. L.K. powiedział że jest za wojskiem z poboru też, bo wojsko robi mężczyznę pszystosowanego do życia-oglądała to moja siostra, ja nie. TVN jednak podało: Tusk jest za wojskiem zawodowym, przeciwnie niż Prezydent. Czy tak podane młodym nie zamiesza. To przypomina kawał: Chruszczow i Kennedy się ścigali. Wygrał Kennedy-w/g TASS informacja: Chruszczow zajął zaszczytne 2 miejsce, Kennedy był przedostatni. TVN a zwłaszcza TVN24 i GW tak podają wiadomości. Chodzę po różnych forach-wszędzie to internauci zauważyli.
CD. No cóż trzeba aby samorządy uporały sie z księgami wieczystymi, bo na ziemiach zachodnich ludzie się boją Niemca. Jeżdził Giertych tam gdzie już rodzina musiała się wyprowadzić z gospodarstwa, teraz nowa władza, ale jak się zaśpi będą tragedie.
Nie wiem co Cię obraża, miało się rozumieć: popierasz PO-O.K., jest spokój i Ćwiąkalski, wywozi WSI Olszewskiemu całą dokumentację do siebie-uniemożliwiając pracę weryfikacji-to bandytyzm, ale młody to przeoczy, a nie ma za to wojen medialnych. Dla młodego jest cacy, a jak 18-latek oglądał dziś Fakty TVN to się wkurzy na Prezydenta, a to było podane jak w tym kawale.
A spitałe nadal się zadłużają, zmiana władzy nie pomaga, ale jestem przeciwny sprzedaży. Prywatny szpital?--proszę bardzo. Należy kupić kawałek ziemi i wybudować. Ja tam nie pójdę-Kulczyk tak.

Lila
04-08-2008, 11:08
Ja zaczynam być dobrej myśli..:)

Dzisiaj Donald z wdziękiem opowiadał jak to '' długo i serdecznie '' rozmawiał z niejakim Pawlakiem Waldemarem ,w sprawie zatrudniania w spółkach rolniczych wyłącznie rodzin peeselowców...
Co powiedział Pawlak - nie wiadomo.
Ale można przewidzieć.Kiwnął ...hmm ...głową.

ps.Mów do mnie jeszcze...To nie z nami te numery hiii..

POLA
04-08-2008, 12:26
Lila, Pawlak, jak to Pawlak, chłop żywemu nie przepuści..., a raczej nie odpuści. Pisałam już, że PO wyjdzie na tej koalicji jak PiS z S. i LPR.

Pitera, na którą mam alergię i boję się nawet otworzyć lodówkę, na pytanie dziennikarza, jak przyjmuje tłumaczenia Pawlaka, rzekła:

To jest problem każdej partii politycznej. Nie twierdzę przez to, że tak powinno być, bo tak nie powinno być. Rzeczywiście regionalne oddziały partii politycznych, i to nie tylko PSL-u, Platforma też ma z tym trochę problemów, przedtem miały PiS, SLD, nie było partii, która po ’89 roku nie miała z tym problemu.
Czyli nie przyjmuje pani tłumaczeń Waldemara Pawlaka?
Absolutnie nie przyjmuję

cały wywiad z Salonu politycznego Trójki: http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/

Lila
04-08-2008, 12:46
Pola ....Ty też ???!!!:):)

Nie wiem co jest w tej kobiecie,że ja tak reaguję.Żulia gdy przemawia z miną uduchowioną,niczym kwoka co znosi jajko z podwójnym żółtkiem,przyprawia mnie o śmiech ..i nerwację też.

POLA
04-08-2008, 13:03
Lila, też, też, a jej diaboliczny śmiech przyprawia mnie o gęsią skórkę:D
Inni z PO też mnie straszą, za dnia:mad:

senior A.P.
04-08-2008, 14:35
PO czyli przysposobienie obronne jest w Polsce "pod zdechlym azorkiem". Armia ma byc na ochotnika,w liceach nie ucza strzelania,do zawodowcow "na gorze" beda brac tylko magistrow (cos w rodzaju studiow Kwasniewskiego) i jak my bedziemy bronic sie przed terrorystami,ktorzy jako tlumacze dostana azyl (juz zglaszaja sie pierwsi Irakijczycy).
Cos niedobtego zaczyna sie dziac nawet z tym Iranem ,bo Ahmadinezad nie mieknie i mowi,ze mu wolno elektrownie atomowe budowac nie tylko u siebie.
Moze ma zamiar i Polsce w tym pomoc ?

Ewunia
04-08-2008, 16:25
Ja tez lubię, wręcz kocham szybką jazdę.
Geremek zabił dwóch ludzi, on ma honory,a o drugim cisza.
I o tego drugiego rodzinie też.
(Tutaj siedzi temat - co z tą Polską).
Dlaczego ta rodzina ma zostać bez środków dla życia przez przypadek (zabójcę - Geremka)?
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ
zamiast użalać się nad psami czy kotami.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5553521,Prokuratura_przesluchala_kierowce_ samochodu__z_ktorym.html

Ktoś chyba coś odszczekać powinien, chyba że przesłuchiwali kierowcę na seansie spirytystycznym...

POLA
04-08-2008, 18:27
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5553521,Prokuratura_przesluchala_kierowce_ samochodu__z_ktorym.html

Ktoś chyba coś odszczekać powinien, chyba że przesłuchiwali kierowcę na seansie spirytystycznym...
No właśnie, dopominałam się ja, dopominała się Alsko i nic, a ten ktoś cenzury nie lubi:D

Alsko
04-08-2008, 18:39
ale gdy mu się przypomni, to ho ho ho!
Albo elaborat napisze, albo nowy wątek założy.
Kufa, nie spisałeś się!!!

senior A.P.
05-08-2008, 11:46
Nie bierzesz pod uwage tego,ze moze sie nie wypowiedziec,moze zachorowal,wyjechal,nie ma dostepu do komputera .
Poczekaj napewno sie "ujawni".

POLA
05-08-2008, 12:17
solidarność czy brak uwagi?:D
On jest obecny na forum, są jego posty, więc Twoje sugestie - bezpodstawne

senior A.P.
05-08-2008, 13:52
Moze "polder" go zastapi,choc jego tez dawno tu nie bylo.

POLA
05-08-2008, 15:10
Moze "polder" go zastapi,choc jego tez dawno tu nie bylo.
Podobno się na kogoś obraził, zabrał zabawki i poszedł... taki delikatny, bardzo:D

senior A.P.
05-08-2008, 16:34
Moze zmienil plec ,zaszedl w inny nick i poszedl rodzic posty w kaciku ?

Dariusz Kosiur
05-08-2008, 20:31
Co się zmieniło? Owszem na lepsze też się zmieniło, ale zależy komu?
Na podstawie danych GUS (i wielu innych statystyk, w tym statystyk UE) obecny poziom życia społeczeństwa polskiego pogorszył się znacznie w stosunku do końca lat 1970-tych. Polska gospodarka (przemysł, handel, banki itp., itd.) praktycznie nie istnieje. (Proszę nie posądzać mnie o sympatie do socjalizmu, ale trzeba uczciwie mówić o tym, co socjalizmowi Polacy zawdzięczają.)

Co się zmieniło? Najlepszą odpowiedź na to pytanie dał chyba D. Passent (ten z "Polityki") opowiadając poniższą anegdotę.
"Będąc na jakimś kolejnym raucie wydawanym w latach 1990-tych przez śmietankę polityczną zauważyłem, że spotykam ciągle te same gęby, co i przed 1989 rokiem. Więc pytam, co się właściwie w Polsce zmieniło, no więc kochani: nic się nie zmieniło."
Niestety Passent w tym jednym ma całkowitą rację.
Dariusz Kosiur

senior A.P.
06-08-2008, 10:24
Dariusz K. slusznie zauwazyl komu sie polepszylo.
Ja twierdze,ze wszystkim partyjniakom ( to juz stara norma i droga do zlobu) a szczegolnie partyjnym poslom ,senatorom - doszli jeszcze eurodeputowani (to jest dopiero posadka),polepszylo sie zlodziejom (a jakze) ,wszelkim urzednikom panstwowym,resortom silowym,prawnikom , a przede wszystkim "kulakom XXI wieku" czyli ludziom kazdego biznesu ( naszym seniorkom "bizneslumenkom" a jakze)- tych to nam sie narodzilo (swoich i obcych).Nie jestem pewny czy duchownym sie polepszylo ,chociaz jak widze to malo szczuplych wsrod nich a i pod broda cos im tam rosnie, to chyba nie jest im zle .
Rolnikom/chlopom na wsi tez sie polepszylo ,bo na podworkach rozne bryky ale konia do roboty nie uswiadczysz,co najwyzej poczatki stadniny do ujezdzania ( to teraz taka moda przyszla aby tylko ujezdzac kogo sie da,konia tez).UE sle im kase,w polu olszyna rosnie,jest telewizor na cala sciane,czasem tez bywa kino domowe szczegolnie gdy eurorolnik pijany wroci do domu.
A jakie teraz weseliska w Polsce i domy imprez to niech sie Ameryka schowa !
Koniec z narzekaniem , w Polsce jest dobrze i basta !

senior A.P.
06-08-2008, 10:44
To uwazasz ,ze cichym i pokornego serca nie nalezy pomagac ?
Jezeli tobie ,mnie jest dobrze,to cala reszte mam miec w czterech literach ???
I jeszcze w zestawieniu - kogo jest wiecej - biednych czy bogatych ????????????????

Basia.
06-08-2008, 11:20
pomagać trzeba potrzebującym a nie tym co uważają "że pomoc im się należy i basta" /takich "potrzebujących" jest u nas niestety więcej/. Pomagać trzeba w taki sposób żeby przy okazji nie poniżyć tych co tej pomocy bardzo potrzebują.

senior A.P.
06-08-2008, 11:36
I co Rzad Polski pomaga ? Jezeli tak to ,ktorym przez ciebie wyszczegolnionym grupom ???

Malgorzata 50
06-08-2008, 11:38
pomagać trzeba potrzebującym a nie tym co uważają "że pomoc im się należy i basta" /takich "potrzebujących" jest u nas niestety więcej/. Pomagać trzeba w taki sposób żeby przy okazji nie poniżyć tych co tej pomocy bardzo potrzebują. Basia jak zwykle, wyważony głos rozsądku.Dodam jeszcze ,że istnieje coś takiego jak "wyuczona bezradność" I to jest wszędzie.Oczywiście ,że należny pomagać tym ,którzy pomocy potrzebują w sposób taktowny i na miarę możliwości .To jest watek z założenia optymistyczny ,chociaż nikt z nas piszących nie ma wątpliwości ,że przykładów na to jak źle i trudno bywa można przytoczyć bez liku to chcemy tu nie narzekać bo w tego na naszym seniorku dosyć i czesto nie bez powodu.A tak mna marginesie Augustynie czy ty chciałbyś nadal ogladać polskiego qnia ciągnącego pług ..czyli Polska saknsenem Europy -dlaczego tak źle nam życzysz ty,czołowy patriota tego portalu????

senior A.P.
06-08-2008, 12:06
Jezeli poruszylas "konia i plug" nie znajac polskich wspolczesnych realiow na wsi (ja je poznalem dwa miesiace temu) to moze przyjmiesz do wiadomosci,ze polska wies "polozono na lopatki" nie z powodu konia i pluga ale z powodu unijnych ograniczen produkcji rolnej i to po to aby wywindowac ceny na produkty rolne,ktorych Polska sama sobie nie moze wyprodukowac.Czy ty nie widzisz tu obledu ???

A wiesz jakie sa dalsze plany zniewalania polskich chlopow ?
Wiec ci tez napisze - aby ten polski "skolowany" i leniwy chlop za bezcen oddal swa ziemie "unitom" i to bez wystrzalu !
Wcale nie trzeba nawet sluchac wszelkich szczekaczek propagandowych aby to zrozumiec ,wystarczy pojechac na wies i zobaczyc co sie z chlopskimi polami dzieje,posluchac madrych chlopow (sa tacy co nie dali sie nabrac na unijna marchewke) i wyciagnac wlasne wnioski.
Chcesz ery "nowoczesnej panszczyzny" w Polsce ?
Widzisz Polske przeksztalcona w barakowozy na polach i obcych ekonomow z garbowymi ???
Jesli w tobie bije polskie serce przypatrz sie temu i zacznij przeciwdzialac ,bo nie o konia i plug tu chodzi ale o obcych farmerow rolniczo-przemyslowych na polskiej wsi.

POLA
06-08-2008, 16:50
Jezeli poruszylas "konia i plug" nie znajac polskich wspolczesnych realiow na wsi (ja je poznalem dwa miesiace temu).
Senior, na wschodzie jest inaczej, na zachodzie też, nie tylko w rolnictwie, niestety, i jeszcze trochę to potrwa.
...wystarczy pojechac na wies i zobaczyc co sie z chlopskimi polami dzieje,posluchac madrych chlopow
.
Trzeba przemierzyć Polskę ze wschodu na zachód, z północy na południe, aby wyrobić sobie właściwe pojęcie, i pytać nie tylko rolników typu: Kargul i Pawlak, bo takich też mamy, ciągle dość liczną armię, ale też innych, którzy całymi garściami czerpią z tej - jak to nazwałeś - unijnej marchewki.

Ponadto pokaż mi Polaka, który nie narzeka, bez względu na to, czym się zajmuje, a już zwłaszcza wtedy, kiedy rozmówcą jest przybysz zza wielkiej kałuży:D

senior A.P.
06-08-2008, 17:30
Taka wykladnia,ze Polak zawsze narzeka moze jeszcze przekonac tego co w Polsce nie byl lub nawet za granica nie spotkal Polaka.
Wiec twoj prymitywizm propagandowy schowaj dla nich !
Polska jest caloscia a nie euroregionami zarzadzanymi przez ......
dla odpowiednich celow. Te rekiny nie tylko polykaja marchewke ale takze spijaja unijna smietane .
Bylem przekonany,ze stac cie Pola na wiekszy wysilek myslowy.
Zaczynasz mnie zawodzic,chyba nie dostalas ostrzezenia z wysokiej gory,popraw sie,bo stracisz.

POLA
06-08-2008, 18:05
Taka wykladnia,ze Polak zawsze narzeka moze jeszcze przekonac tego co w Polsce nie byl lub nawet za granica nie spotkal Polaka.
Wiec twoj prymitywizm propagandowy schowaj dla nich !
Polska jest caloscia a nie euroregionami zarzadzanymi przez ......
dla odpowiednich celow. Te rekiny nie tylko polykaja marchewke ale takze spijaja unijna smietane .
Bylem przekonany,ze stac cie Pola na wiekszy wysilek myslowy.
Zaczynasz mnie zawodzic,chyba nie dostalas ostrzezenia z wysokiej gory,popraw sie,bo stracisz.
Już kiedyś pisałam, cytując klasyka:
Na tym polega uwiąd starczy,
Że zamiast mówić, człowiek warczy.

To w rewanżu za epitety pod moim adresem.
Żeby Cię przekonać, że Polska nie była, nie jest i długo jeszcze nie będzie jednolita, kolejny raz posłużę się klasykiem:

Polska A Polsce B każe się całować w De

Ta fraszka powstała naprawdę dawno i ten podział nadal trwa, jeśli tego nie widzisz, no... nie wiem już, jaka jest tego przyczyna, ale zacytuję znowu:

U Ciebie, [Senior], właśnie głowa
To pięta jest achillesowa.

Nie wiem, o co chodzi w "ostrzeżeniu góry" i co niby stracę, ale nie trudź się, bo Twoje rekolekcje nie robią na mnie wrażenia:D

Lila
06-08-2008, 18:16
:D :D Pola ,Senior ma fazę podejrzliwości obecnie..
Góra być musi dla niego ,jak i dół.Mundur bez góry ,jest tak samo śmieszny jak mundur bez dołu.No ,to ostatnie ciekawsze dla ogółu,bo widać chociaż, tajne dotąd ,uzbrojenie rzeczonego żołnierza..

Pola ,posłużę się znowu Sienkiewiczem ,a Ty - jestem pewna - zrozumiesz..
Ja jestem Roch Kowalski ,a to pani Kowalska ..i uzbrojenie rzeczony wyciąga z pochwy..

Senior,oglądałam program z amerykańskimi amiszami,którzy się osiedlili w Polsce.Też narzekali,że sąsiedzi im za drogę nie płacą..Skłócili się z całą wsią..Toż to gorsze,niż Pawlak i Kargul,choć niby amerykańskie...

POLA
06-08-2008, 18:29
Lila, oczywista oczywistość a Karguli i Pawlaków ci u nas dostatek, ciągle, Boże, jak długo jeszcze?

ostatek
06-08-2008, 19:32
Miałam cicho siedzieć, ale "przeca nie wydolę". Najwyżej Calineczce warczenie włączę; psinko ratuj pańcię...
Mieszkam na wsi; rejon typowo rolniczy... może przedtem widziałam mniej (jeździłam do pracy), za to słyszałam więcej (w a-busach można było dużo się dowiedzieć). Teraz widzę i słyszę, bo z sąsiadami rozmawiam.
Zapewniam, że gdybym sąsiadowi (średniorolnemu) przeczytała post np. o olszynie na polu (q-rna, na polu nie urośnie, wilgoć lubi), głupocie i lenistwie chłopa, pewnie z widłami pognałby za kałużę, ręcznie wytłumaczyć... hmmm... sama amerykany (to też widły) bym mu pożyczyła. Jest jeszcze druga ewentualność - ze śmiechu z sił by opadł...
Tak się składa, że sąsiad ma stadninę. Nawet dzisiaj zbierałam "rozpełznięte" po (pustych) polach koniki... Koniki są ujeżdżone, łagodne, piękne i nie są wynajmowane na godziny. Nie bardzo lubią wozić człowieka "na oklep", ale mój łaciaty ulubieniec dziś wyraził na to zgodę. Sąsiad w tym czasie nowym traktorem (kupionym za dopłaty unijne) obrabiał pole. Z komórką w kieszeni! Wiem, bo dzwoniłam; konisie chciałam zamknąć, a "pomysła" nie miałam...
Seniorze, pora pogodzić się z faktem, że polska wieś jest teraz inna. Rolnik nie nabierze się na propagandę (Twoją też). Umie myśleć, umie liczyć... młode pokolenie jest w dodatku nieźle wykształcone. Unia na polskie piaski łakoma jest tak samo jak rekin na marchewkę.
Realia urlopowe różnią się od codziennych, więc Twoją opowieść między bajki kładę... pod niebo zielone i gwiazdy różowe... Lubisz narzekać, to już wiem, ale narzekaj realnie. Zapomniałeś, że internet pod strzechy trafił?

POLA
06-08-2008, 22:50
A po co cicho siedzieć?
Może wspólnymi siłami przebudujemy nieświadomość AP i mu uświadomimy, że jest inaczej niż sądzi na podstawie opowiadanych bajek:)

Lila
06-08-2008, 23:10
A po co cicho siedzieć?
Może wspólnymi siłami przebudujemy nieświadomość AP i mu uświadomimy, że jest inaczej niż sądzi na podstawie opowiadanych bajek:)

Senior nie da się przebudować..
Senior jest monolitem ,jak meteoryt tunguski..
Senior może zmienić zdanie ,jak dostanie rozkaz..
I chcę abyście wiedziały moje miłe,że ja robię za wuja Seniorowi..jak Onufry - Rochowi...
Bo Zeus porwał Europę ( przybrawszy postać byka )i spłodził
z nią cielę.Cielę wzięło i wyjechało ...i stało się ..Buffalo..

Qrna,co ja pieprzę ?????:rolleyes: :rolleyes:

POLA
06-08-2008, 23:38
Qrna,co ja pieprzę ?????:rolleyes: :rolleyes:
Lila!!! ja nie nadążam:D za Twoimi metaforami.

A na tę okoliczność nie mogłabyś jednak zostać Onufrym? albo wydać rozkaz?

Kazik
07-08-2008, 02:25
Pola i Lila + małgosia50 + Senior--to jest to. Czasami zacietwierzony jest każdy, ale jest dobrze. Pola ma wiedzę i potrafi się bronić. Dyskusja była długa, ale wiem, , że ma wiedzę. Pokłócić się z nią-a raczej "wymiana poglądów"--to przyjemność. Pola -musimy częściej- bo miałem priva ze "b, dobrze" No to podejdź do płota--może jutro? No dobrze-nie jesteśmy gladiatorzy na pokaz.

Lila
07-08-2008, 08:57
Pola i Lila + małgosia50 + Senior--to jest to. Czasami zacietwierzony jest każdy, ale jest dobrze. Pola ma wiedzę i potrafi się bronić. Dyskusja była długa, ale wiem, , że ma wiedzę. Pokłócić się z nią-a raczej "wymiana poglądów"--to przyjemność. Pola -musimy częściej- bo miałem priva ze "b, dobrze" No to podejdź do płota--może jutro? No dobrze-nie jesteśmy gladiatorzy na pokaz.

Bo my się zwyczajnie lubimy,Kazik..:D I żaden polityk nie sprawi ,aby było inaczej,,
Poprawka : Seniora to chyba tylko ja lubię,po ciężkim wstępie.:D

A poza tym ,to wszystko jest chore.Premier się bada i udostępnia wyniki .Mnie to nic nie mówi.Nie ma badań psychiatrycznych,a te są ważniejsze niż podwyższony cholesterol.
Nie podejrzewałam Donalda,że da się wciagnąć w tę palikocią farsę..
Jeżeli jeszcze prezydent udostępni swoje badania krwi,to odwracam się od niego.

Malgorzata 50
07-08-2008, 09:47
Bo my się zwyczajnie lubimy,Kazik..:D I żaden polityk nie sprawi ,aby było inaczej,,
Poprawka : Seniora to chyba tylko ja lubię,po ciężkim wstępie.:D

A poza tym ,to wszystko jest chore.Premier się bada i udostępnia wyniki .Mnie to nic nie mówi.Nie ma badań psychiatrycznych,a te są ważniejsze niż podwyższony cholesterol.
Nie podejrzewałam Donalda,że da się wciagnąć w tę palikocią farsę..
Jeżeli jeszcze prezydent udostępni swoje badania krwi,to odwracam się od niego. Coś ty Lila, nie zauważyłaś ,że ja po baaardzo ciężkim wstępie tez go lubię .I uważam ,że NASZ.Co nie oznacza zgody na seniorskie widzenie świata
A jeśli chodzi o badania ..to co z moczem, pytam zaniepokojona brakiem całkowitej jawności naszego życia politycznego.?????.

senior A.P.
07-08-2008, 11:03
Awangarda forum maleje,to widac z kazdym dniem.Cos tam podrzuca jakies posilki ale to wszystko malo aby batalion pod nazwa "prawda" zniszczyc .
Takie bajdurzenie jakim tu popisala sie mieszkajaca seniorka ,czy senior na wsi ,to nie tylko miedzy bajki wlozyc ale wyslac do kabaretu,ktory zrobi ze stadniny gospodarstwo rolne.
Tak,takich stadnin zawiazalo sie w Polsce wiele,moze nawet taki zamiar ma Kulczykowa wykupujac podupadla wies nie w Polsce B lub C ( to dla Poli) ale tam gdzie sie oplaca i to za jakie pieniadze. Zapewne tez ja okrzykna nowatorka !
Ja docenic moge jeszcze tylko wielkopolska wies ,tez przejezdzalem na ostatnim urlopie przez te tereny ale o innych regionach lepiej nie pisac ,bo serce peknie.
Lili dziekuje za kazdy dowcip ale ani mnie i Polakom (takze Amerykanom) nie do smiechu widzac to co jest realizowane wg .NPS (Nowy Porzadek Swiata).
Zapraszam wiec wszystkich do zapoznawania sie z dokumentacja pisarska,dziennikarska i filmami dokumentalnymi braci Amerykanow niezaleznych.Na poczatek radze wpisac w google.pl takie imie i nazwisko jak Alex Jones i wybrac sobie jego ostatni film dokumentalny (139 minut) lub inne z nim strony.Moze wtedy przebudzicie sie i dowiecie co czeka Wasze dzieci i wnuki. Kto chce niech spi lub dyskutuje na dotychczcasowych zasadach.
Dokad zmierza "pulk 300-tu" rekinow swiatowych ,ktorym chyba Pan Bog odebral rozum.
Powtarzam - jeszcze nikomu nie udalo sie zniewolic wszystkich ludzi.
Tak samo jak Palikotowi nie uda sie zniszczyc Lecha Kaczynskiego choc jest od niego bogatszy ale napewno nie zdrowszy,bo jego myslenie kwalifikuje go do zakladu zamknietego, niezaleznie kim jest.Dziwi mnie,ze jeszcze tego nie dokonano.

POLA
07-08-2008, 11:13
LiLa, a badania psychiatryczne pozostałych ważnych naszych polityków, że nie wymienię nazwisk, to co? Też byłyby wskazane.

Dla bezpieczeństwa nas wszystkich proponuję każdemu, kto się pcha do polityki, włącznie z kandydatami na posłów (oni to nie politycy) taki oto teścik:
1. Umiejętność czytania ze zrozumieniem
2. Poprawność językowa i umiejętność wypowiadania się w mowie i piśmie
3. Znajomość historii Polski bez szczegółów, przynajmniej w zarysie (unikniemy głupkowatych paraleli typu: rzekoma "nagonka" na nepotyzm w PSL=1968:D )

To tak na dzień dobry, na razie nie mam więcej pomysłów, bo się nie wyspałam:mad:

Ponadto jednak:
1. Standardowe badania lekarskie (ważne, bo trudno spędzać czas w WC, kiedy toczą się ważne rozmowy) + koniecznie orzeczenie niezależnych komisji psychiatrów i psychologów (tu niezbędny test na wykrywaczu kłamstw)
2. Sprawdzenie umiejętności obsługi podstawowych urządzeń typu: telefon komórkowy, komputer i może coś jeszcze?
3. Podanie wyników do publicznej wiadomości przed wyborami

A jak już taki jeden z drugim wdepnie w "politykę" wszelką - pobranie od niego podatku (kwota do ustalenia) na rzecz rekompensaty za głupkowate decyzje:D

Aha, i jeszcze... sprawdzanie wykrywaczem przed podejmowaniem ważnych decyzji poziomu pomoroczności jasnej.

Dzięki temu, co wyżej, zredukujemy sobie ilość tych, no... polityków do ... zera?:D

senior A.P.
07-08-2008, 11:22
Wyglad mi na to,ze wszystkie podane przez ciebie kryteria kwalifikuja cie Pola do Sejmu,Rzadu i na Prezydenta RP tez.
Masz jakies hamulce aby tego nie dokonac ?
Clintonowa probowala ale sie wycofala,moze ty sprobujesz ???

POLA
07-08-2008, 11:37
urlopy mamy, działki, domowe Pudliszki i Kotlin ruszyły:D , a posiłki nadejdą, niebawem.

Wschodnie rubieże zawsze były takie... hmm... inne, nie nadążały za zachodnimi, przecież znasz historię i wiesz dlaczego. Później, za komuny, też tak było i to trwa.

Potrafię napisać scenariusz filmu pod każdą ideologię, to nie jest trudne, ale nie sprzedaję duszy diabłu i niezależna jestem, z natury;)

Co do Palikota: bogatszy jest od LK, prawda, ale czy zdrowszy jest LK? - nie wiem, certyfikatu nie pokazał:D, a Palikot certyfikat od psychiatrów ma.

A w "psychuszkach" zamykali Twoi "bracia"* ze wschodu, więc lepiej nie sugeruj takich metod, tylko poczytaj to i owo.
........
*) Braci - bo tych się ma, przyjaciół się wybiera:D

POLA
07-08-2008, 11:39
Wyglad mi na to,ze wszystkie podane przez ciebie kryteria kwalifikuja cie Pola do Sejmu,Rzadu i na Prezydenta RP tez.
Masz jakies hamulce aby tego nie dokonac ?
Clintonowa probowala ale sie wycofala,moze ty sprobujesz ???
Kasy nie mam, na ten zadatek na podatek:D :D

POLA
07-08-2008, 11:57
Pola i Lila + małgosia50 + Senior--to jest to. Czasami zacietwierzony jest każdy, ale jest dobrze. (...) Pola -musimy częściej- bo miałem priva ze "b, dobrze"(...)
Na priv powiadasz, hmm... spiskiem jakimś zalatuje, a może służbami do zadań specjalnych?

Mnie tam "na priva" nikt nie donosi:D :D

senior A.P.
07-08-2008, 12:19
Nie przypisuj mi braci ze wschodu,siostr tez .
Blizej mi jednak do Slowian niz do "germancow" lub innej mieszanki.
Przekonany jestem ,ze Slowianie maja wspolne cechy i zmieszac sie je nie da z innymi,choc mieszane malzenstwa bywaja ostatnio juz z Chinczykami.
Wracajac do konfliktu i oszczerstw Palikota to przeciez wiadomo kto za tym sie kryje.
Tusk napewno nie zostanie prezydentem, a PO zostanie (zreszta jak kazda partyjna maska) wyrzucona na smietnisko.
Za Kaczynskimi jest potezna sila ale to dlugi temat.
"Papierki zdrowia" wydaja wszedzie obojetnie z podpisem,profesora czy tylko doktora trzeba o to sie postarac.
Ja ze zdjecia czytam,ze Palikot ma w sobie dziwna chorobe,ktorej jeszcze nawet nazwy nie odkryto.

POLA
07-08-2008, 12:46
"Papierki zdrowia" wydaja wszedzie obojetnie z podpisem,profesora czy tylko doktora trzeba o to sie postarac.
Ja ze zdjecia czytam,ze Palikot ma w sobie dziwna chorobe,ktorej jeszcze nawet nazwy nie odkryto.
Ooo... Senior, z Ciebie taki medyczny Miczurin jest, jak widać:D

senior A.P.
07-08-2008, 15:09
Miczurin nie Miczurin ale pokaz mi swa twarz a powiem ci kim jestes.
Wroze takze z dloni i oczu.

ostatek
07-08-2008, 17:09
pokaz mi swa twarz a powiem ci kim jestes.
A potem będziesz krzyczał, że wąglika za okładką postu chcę przemycić i kuku Ci zrobić...
Takie bajdurzenie jakim tu popisala sie mieszkajaca seniorka ,czy senior na wsi ,to nie tylko miedzy bajki wlozyc ale wyslac do kabaretu,ktory zrobi ze stadniny gospodarstwo rolne.
Odpowiem Ci Twoja radą: czytaj uważnie, ze zrozumieniem. Jeśli możesz, pisz też... bo w Twoich postach rekiny marchewkę jedzą i zapijają śmietanką. Jeśli wiesz więcej o wsi, bo przejeżdżałeś przez Wielkopolskę, to ja tą samą metodą powiem: wiem więcej od wykonawcy np. mostu na Wiśle, bom rzeczony most widziała przez okno samochodu.
Nowego Porządku Świata na banknocie dolarowym szukaj; tam znajdziesz. Przy okazji dowiedz się, dlaczego taki napis zaistniał. A z chłopa głąba nie rób, bo to nie jest śmieszne.
A mówiłam... "gdybyś ostatku w mateczniku siedział, nigdy by się o Tobie Senior A.P. nie dowiedział" - przepraszam za zniekształcenie cytatu wieszcza narodowego (domieszkę krwi "niesłusznej" miał, więc może wolno). Odezwałam się, bo czkawki dostałam przy czytaniu postu... Teraz uciekam, bo nie widzę, nie słyszę, w dodatku czepiam się ubiegłowiecznych fantazji Seniora. Zostawiam Seniora A.P. w spokoju, niech dalej przędzie swoją pajęczynę...

Zanim ucieknę. Popieram Polę. Podoba mi się pomysł testu i badań dla startujących polityków. W ogóle jakieś okresowe badania powinny być; jak w każdym innym zawodzie i każdej pracy. Politycy są osobami publicznymi, więc wyniki powinny być dostępne wyborcom. Ciekawi obejrzą, dyskretni też (co najwyżej - nie przyznają się do tego).

senior A.P.
07-08-2008, 21:51
Co ja widze ? Ostatek z poczatkiem konca ? Oczom nie wierze czytajac dwa "ja" zawarte w jednym poscie i do tego jeszcze Mickiewicz.
Niezle czuwanie i czajenie "zwierza".
Niech wam bedzie, ostatecznie nikt za darmo nie pracuje,skonczyly sie czasy pracy spolecznej i wbicie pierwszej lopaty przy sadzeniu drzewka.
Wystarczy zakrzyknac : "Pomozecie" i juz jest odpowiedz.
We wieczornych wiadomosciach dowiaqduje sie o zbuntowanych nauczycielach w Polsce,bedzie wiec draka.Zazalenia plyna prosto do Prezydenta RP i wakacje z glowy - pensum podnosza,beda zwalniac nauczycieli (zapewne tych niepewnych),pozostali niech wiecej zarobia,bo przeciez potrzebuja kasy (ci mlodzi co to od wyplaty do wyplata pchaja wozek demokracji).
Temat "co z ta Polska" nie moze ulec zakonczeniu.

bogda
07-08-2008, 22:03
może tu Cię dopadnę, otwórz nowy wątek "Rany Julek..." :D

Lila
07-08-2008, 22:04
Augustyn,nie ulegnie ...póki my żyjemy..
Kanikuła po prostu.Nie chce się pisać..Lepiej iść nad wodę..

POLA
07-08-2008, 22:26
skonczyly sie czasy pracy spolecznej
No... pamiętamy hasło naczelnej rządzącej:
cała partia grabi Polskę:
Wystarczy zakrzyknac : "Pomozecie" i juz jest odpowiedz.
Nie wywołuj duchów:D
We wieczornych wiadomosciach dowiaqduje sie o zbuntowanych nauczycielach w Polsce,bedzie wiec draka.
Radość patrioty z Florydy?:mad:Oj, nieładnie, raczej krokodyle łzy byłyby bardziej na miejscu.

Lila
07-08-2008, 22:31
Acha,Tusk nie nadaje się na premiera..
Ja mam lepsze wyniki na cholesterol.To tylko tak sobie głośno myślę..

ps.mnie interesuje jego prostata ..

senior A.P.
07-08-2008, 22:34
Bardzo mnie to cieszy ,ze zbliza sie .......,moze nie boj ostatni ale "wojna na gorze",dziela Giertycha owocuja,brawo EDUKACJA !
Po niej przyjdzie czas na inne resorty ale od mlodziezy czas zaczac,chyba dzisiaj nie pojde spac ,ide cos zamrozic.

senior A.P.
07-08-2008, 22:35
Tusk pojdzie grac w pilke nozna ,tam potrzeba tez sprytnych ,bardziej od Holendrow.

Lila
07-08-2008, 22:37
Bardzo mnie to cieszy ,ze zbliza sie .......,moze nie boj ostatni ale "wojna na gorze",dziela Giertycha owocuja,brawo EDUKACJA !
Po niej przyjdzie czas na inne resorty ale od mlodziezy czas zaczac,chyba dzisiaj nie pojde spac ,ide cos zamrozic.

Senior,pozwól iż zadam pytanie niedyskretne ...CO idziesz zamrozić ? I czy w czasie mrożenia ,będziesz w stanie pisać na klawiaturze ?:rolleyes:

POLA
07-08-2008, 22:47
Acha,Tusk nie nadaje się na premiera..
No... sPiSał się dzisiaj Ziobro, tak nienachalnie inteligentnie wystąpił, że aż wzruszył mnie do łez troską... o losy RP
ps.mnie interesuje jego prostata ..
Hmm...tylko Tuska? Co tak skromnie?:D

Lila
07-08-2008, 23:13
Pola ,nic nie wiem o Ziobrze ? czy Ziobro ? Poza tym,że Kaczmarek będzie pociągnięty...za coś tam..:)

Jestem wolna chwilowo od polityki..
Prostata Tuska mnie interesuje ,bo jednak to wstyd byłby w czasie jakiegoś szczytu,jak latałby się wysikać..
Prezydenta - nie ,bo i tak do odstrzału idzie.Ale jak się badać,to badać..
No i nie wiem,mocz był badany ?
A jak ma cukrzycę i śpiączka go napadnie ?
No i białko w moczu i trójglicerydy ?
Sorry,jestem zainteresowana..Bez moczu i prostaty ,nieważne.Tym bardziej ,że podwyższony cholesterol ma.
Jako obywatelka Rzeczpospolitej domagam się ,aby politycy -pionierzy w badaniach ,badali już wszystko.A przede wszystkim zdrowie psychiczne ...no i zawartość lenistwa w ...leniu.:)20% to maksimum jak dla mnie.

Kazik
07-08-2008, 23:27
Odnoszę wrażenie , że Chlebowski, Niesiołowski i Palikot mają role rozpisane na głosy-jak w jakimś słuchowisku radiowym. A na TV info red. z Rzeczypospolitej powiedział: jak Prezydent teraz ujawni raport o swoim zdrowiu, to może być źle, a jak nie ujawni-to będą w nieskończoność wałkować domysły-więc też źle. A nadmiar cholesterolu może powodować zaburzenia umysłu-to chyba powiedział dziś Ziobro, ale nie jestem pewien. Resztą EKG i badanie krwi może zrobić, w końcu Tusk na tym poprzestał. Na wszystkich stacjach TV trąbią gęsto o zdrowiu Tuska.

POLA
07-08-2008, 23:56
Ziobro dzisiaj występował, na konferencji i to właśnie on zatroskał się o ten cholesterol, że niby Tuskowi może zaszkodzić... na mózg:D , taki wyedukowany.
A Ziobro jak zero, można odmieniać, tylko końcówki kapkę się różnią.
Fraszka mi się przypomniała:
Zero do zera, a będzie kariera.

Tak, czytałam i słyszałam o Kaczmarku, nie mój pies, nie moje pchły... napsocił, niech go pociągają... za co chcą:D

Z prostatą... hmm, słusznie, już jeden w kibelku przesiaduje, więc następny - nie, świat pomyśli, że to narodowa przypadłość jakaś no i prestiż nam opadnie;)
Rozmyślając nad ciężkim życiem publicznym doszłam drogą dedukcji, dlaczego obecny "rezydent" dużego pałacu często przesiadywał podobno w WC. Toż stamtąd zapewne dzwonił do brata (przy ludziach jakoś niezręcznie)... po wskazówki może? No bo nie po papier, tam na pewno był... papier.

Tuskowe badania: trójglicerydy robią razem z HDL i LDL - standard, więc ma dobre, chyba.
Do pojemniczka raczej siusiał, też standard. Podobno na str. kancelarii możesz sprawdzić, mój komputer tego nie przełknie, brzydliwy jakiś, na str. rządowych się zacina, awersję ma chyba jakąś czy co?
Glukoza jest OK, natomiast zawartość lenia w leniu chyba powyżej normy używając pomiaru s.AP czyli na oko:D

POLA
08-08-2008, 00:06
Na wszystkich stacjach TV trąbią gęsto o zdrowiu Tuska.
Ale w TVN24 i w Szkiełku nieźle sobie dworowali z Tuska.

Najpełniejsze badania przeszedł Palikot, a opiniował je sam prof. Religa.
Palikot też ma podwyższony zły cholesterol o ile pamiętam. Jakaś epidemia polityczna?:D

Lila
08-08-2008, 00:19
Ale w TVN24 i w Szkiełku nieźle sobie dworowali z Tuska.

Najpełniejsze badania przeszedł Palikot, a opiniował je sam prof. Religa.
Palikot też ma podwyższony zły cholesterol o ile pamiętam. Jakaś epidemia polityczna?:D


Eee Pali - kota tym razem usprawiedliwię ..
Robi w gorzelniach ,to i próbować musi .A próbować żołądkową gorzką na pusty żołądek się nie da..
Nażre się boczku chłopina to i cholestrol skacze...Ale to czysty biznes.

POLA
08-08-2008, 00:25
On pod wódke rybki pożera i stosuje dietę śródziemnomorską, a "miąs" czerwonych w ogóle nie jada, drób jeno:D tak zeznał był Relidze.

A nie wycofał sie z monopolu?

Lila
08-08-2008, 00:28
A nie wiem...czyżby ? Niemożliwe,taki rozwojowy biznes?.Może przepisał na Frania.Franio ma chyba 2 lata,ale w sam raz będzie..:)

POLA
08-08-2008, 00:37
A nie wiem...czyżby ? Niemożliwe,taki rozwojowy biznes?.Może przepisał na Frania.Franio ma chyba 2 lata,ale w sam raz będzie..:)
Nie wiem dokładnie, ale gdzieś to czytałam albo słyszałam z ust jego.
Jestem po projekcji "Mola", z Filipskim, więc może mi się to i owo poplątać:mad:

Lila
08-08-2008, 08:59
Wojna na Kaukazie !!!!

senior A.P.
08-08-2008, 11:16
"W imie pokoju musza byc wojny !"
Wszedzie , a wy sie pakikotami przejmujecie,badaniami lekarskimi ,dobrym lub zlym cholesterolem,pijanymi oczkami ,meska prostata i rentgenem piersi prowadzacym do raka.
Nie tedy droga do laknacych sensacji medialnych.
Czas na cepy !
Rosjanie juz to dawno zrozumieli,wiec sie Lila nie dziw ,Pola zas niech dalej uprawia zlecona propagande ale podwyzki i tak nie dostanie,brakuje kasy na taki portal jak ten.

gratka
08-08-2008, 11:31
"W imie pokoju musza byc wojny !"
Wszedzie , a wy sie pakikotami przejmujecie,badaniami lekarskimi ,dobrym lub zlym cholesterolem,pijanymi oczkami ,meska prostata i rentgenem piersi prowadzacym do raka.
Nie tedy droga do laknacych sensacji medialnych.
Czas na cepy !
Rosjanie juz to dawno zrozumieli,wiec sie Lila nie dziw ,Pola zas niech dalej uprawia zlecona propagande ale podwyzki i tak nie dostanie,brakuje kasy na taki portal jak ten.

Senior puknij się tym cepem w ciemię i odczep od Poli.
A Ty kiedy dostałeś podwyżkę?

Lila
08-08-2008, 11:38
Z tego co się domyślam,Senior ostatnią dostał w PRL-u ..:D

Danina krwi!!!!!!!!!

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej da sobie utoczyć krew dla swych obywateli.I to nie z palca ,bynajmniej..

Na razie honorowym dawcą jest premier.Media oszalały z zachwytu.Ciekawe ,czy premierowi też przysługuje dzień wolny od pracy ??

senior A.P.
08-08-2008, 11:39
Dokladnie to 2 lata temu ,cos tam wpadlo i kupilem nowy rower.
Cepem sie nie pukne bo mam tylko sierp w szopie ale trzymam go do innych celow,moze trzeba bedzie wedrowac na Madagaskar ?

senior A.P.
08-08-2008, 11:41
Zapewne i czekoladke dostanie w punktcie krwiodastwa.
Lila ale dlaczego tak krzyczysz na czerowono,co to tesknisz za komuna ???

Lila
08-08-2008, 11:45
Zapewne i czekoladke dostanie w punktcie krwiodastwa.
Lila ale dlaczego tak krzyczysz na czerowono,co to tesknisz za komuna ???

Senior ,Ty mnie nie wk...aj.Na czerwono,bo piszę o krwi premiera..
Nic mi nie wiadomo,aby miał błękitną.