PDA

View Full Version : dziewiarstwo


Elżbieta
30-11-2006, 11:17
Pozwoliłam sobie wkleić nowy temat. Mam nadzieję, że znajdą się miłośniczki (miłośnicy) robótek na drutach i nie tylko. Ja postanowiłam unowocześnić swój domowy "drutowy" warsztat i kupiłam maszynę dziewiarską. Wszystko by było pięknie, ale ona jest bez instrukcji obsługi!!!!!!!!, a ja , jak się okazało jestem ciemną masą. Niestety nikt w okolicy gdzie mieszkam nie ma takiej piekielnej maszyny i nie jest w stanie mi pomóc. Maszyna stoi więc w kąciku i śmieje się ze mnie. Na zasadzie prób i błędów usiłowałam ją uruchomić, ale nic z tego nie wychodzi. Może ktoś z Was (albo Waszych znajomych) posiada takie urządzenie, albo chociaż instrukcję obsługi. Rzecz dotyczy dwupłytowej maszyny dziewiarskiej VERITAS 360. Szukałam już w Internecie, jedyna wiadomość jest z ubiegłego roku, niestety podana strona nie otwiera się, a na podane adresy mailowe nikt nie odpowiada. Błagam o ratunek!!!! Na razie moja rodzina nic nie wie o zakupie, chciałam im zrobić niespodziankę dziergając swetry, a tu - wielka klapa! Pozdrawiam

Himalaya
05-12-2006, 08:53
Widze Elżbietko , że już masz tą instrukcję (czytałam posty) cieszę się razem z Tobą . A jak będzie pierwsza praca :rolleyes:

Elżbieta
05-12-2006, 14:35
Witaj Himalayo! Cieszę się okrutnie, że po poruszeniu chyba połowy Europy (tematyczne fora polskie i niemieckojęzyczne) w końcu jestem posiadaczką kompletnej maszyny (sprzęt + instrukcja). Siedzę teraz i studiuję opisy, próbuję coś dziać, ale do wykonania czegoś konkretnego jeszcze daleka droga. Maszyna nie jest nowa, więc ma swoje humorki, a ja jestem ciemną masą i nie zawsze wiem, jak do niej przemówić. Myślę jednak, że kilka dni cierpliwości i poznamy się na tyle dobrze, że będziemy ze soba harmonijnie współpracować. Pozdrawiam

krise1
05-12-2006, 17:20
Elu bardzo się cieszę , że masz wreszcie instrukcje. Teraz to pójdzie z górki. Powodzenia.

Elżbieta
05-12-2006, 22:37
Dzięki za miłe słowa. Niestety na razie instrukcja też leży z boku, muszę pilnie dokończyć zamówiony haft. Myślę, że za dwa dni znowu ponowię próby. Z natury jestem uparta i jak coś sobie postanowię, to muszę to zrealizować. Inspiracją do zakupu maszyny był mój mąż, a właściwie chęć posiadania przez niego kamizelki. Nie bardzo chciało mi sie dziergać tego ubranka z cienkiej włóczki na drutach, więc postanowiłam kupić maszynę. Na razie kamizelki jeszcze nie ma, rodzina o maszynie też jeszcze nic nie wie. Dopiero jak coś zrobię, to się ujawnię!

ivoncja
18-09-2008, 21:59
Na początek chciałabym sie przywitać- jestem tu nowa. I od razu mam prośbę- chciałabym się pieknie uśmiechnąć o podzielenie się instrukcją. Będę niesamowicie wdzięczna, udało mi się kupić taką maszynę, nie brakuje jej niczego oprócz instrukcji właśnie...

maot
24-12-2008, 21:03
Jeśli ktoś posiada elektroniczną wersję instrukcji obsługi do maszyny veritas 360 to byłbym wdzięczny za podesłanie mi jej :D z góry dziękuje. Wygrzebałem ją z piwnicy i małżonka jest zainteresowana uruchomieniem jej.

KaszubaStyle
07-06-2011, 14:10
Witam..Zlecę zrobienie sukienek na drutach lub maszynie dziewiarskiej osobie z doświadczeniem. Cena w zależności od wkładu pracy i estetyki wykonanego wyrobu do uzgodnienia.
Proszę o kontakt tel. 500306577
wspolpraca.joanna@wp.pl
Pozdrawiam
Joanna

Mekintosz
07-06-2011, 15:04
Ja też posiadam taką instrukcję (dwupłytowa Veritas). Jeśli jeszcze ktoś potrzebuje, to pisać na priv.