PDA

View Full Version : Drętwienie palców u ręki


romek22
18-05-2009, 23:41
Witam Was Wszystkich serdecznie :) mam prośbę , może
ktoś już się z tym spotkał :) a mianowicie :
- palce w dłoniach w górnej części bardzo drętwieją , i nie
ma czucia . Nie wiem czy jest na to lek ponieważ lekarka
pierwszego kontaktu przepisała zastrzyki , które nie pomogły
- skierowała na rehabilitację do rehabilitanta który ustawia prawdo podobnie kręgi szyjne i jak na razie bez efektu .
I związku z tym mam taką prośbę czy ktoś spotkał się z
tym przypadkiem jeśli tak to będę wdzięczny za informację
lub sposobie leczenia .

eledand
18-05-2009, 23:51
Witam Was Wszystkich serdecznie :) mam prośbę , może
ktoś już się z tym spotkał :) a mianowicie :
- palce w dłoniach w górnej części bardzo drętwieją , i nie
ma czucia . Nie wiem czy jest na to lek ponieważ lekarka
pierwszego kontaktu przepisała zastrzyki , które nie pomogły
- skierowała na rehabilitację do rehabilitanta który ustawia prawdo podobnie kręgi szyjne i jak na razie bez efektu .
I związku z tym mam taką prośbę czy ktoś spotkał się z
tym przypadkiem jeśli tak to będę wdzięczny za informację
lub sposobie leczenia .
Witam,cie weż skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do neurologa.Te sprawy drętwienia rąk to masz z pewnoscią problemy z górnym odcinkiem karku.Weż sam codziennie od 1o minut poczawszy krecic tym karkiem-szyją raz w jedną stronę i raz w drugą strone i tak codziennie.Na poczatku usłyszysz sam,takie trzeszczenia jakby kości.Zobaczysz że to pomaga wytrwałości.Ale nie obejdzie się u wizyty konkretnego specjalisty.Pozdrawiam.:)

leluri
19-05-2009, 08:33
ja do wizyty neurologa dodałabym wizyte u dobrego sprawdzonego masażysty -kręgarza. dobrzy są masażyści sportowi. szybka reakcja zapobiegnie utrwaleniu zmian chorobowych w górnym odcinku kręgosłupa szyjnego, przetestowałam na sobie,bo też tak miałam.
pozdrawiam

eledand
19-05-2009, 10:04
Witam, z ranka.Jezeli ty nic z tym twoim kregoslupem nie zrobisz,to bedziesz,cierpial na zawroty glowy.Przerabialam to wspolnie z mezem.Pozdrawiam.:D

al-ka
20-05-2009, 15:09
Jeśli nie jest to wina odcinka szyjnego kręgosłupa jak powiadasz(nie ma poprawy po zabiegach),to należy zrobić elektromiografię(EMG)-nie jest bolesna,lecz i nie jest przyjemna- obydwu rąk.Może to być cieśń kanału nadgarstka.Zabiegi i leki niestety nic w tym przypadku nie pomogą.Znam ten ból,też tak miałam.Trzeba to jak najszybciej zoperowac aby nie dopuścić do nieodwracalnych uszkodzeń.Zabieg jest krótki i naprawdę daje bardzo dobre efekty.Mam zoperowane obydwie dłonie i teraz są zupełnie jak nowe.Nie zwlekaj.Pozdrawiam.

Malwina
20-05-2009, 17:56
najpewniej babciela tu podpowie.....a ja potem wrzucę parę metod naturalnych jak chłopak będzie miał już diagnozę...

JAGODA57
21-05-2009, 13:48
Mnie drętwieją palce lewej ręki(najbardziej mały i serdeczny),trwa to już 3-ci tydzień.Dzisiaj mam wizytę u lekarza rodzinnego i u reumatologa.
Nie wiem,czy dotknęło mnie to samo co ciebie,ale napiszę co i jak.

babciela
22-05-2009, 12:28
Jagódko zmiany dotycza kręgów szyjnych okolicy 5-4 kręgu szyjnego,kregosłup zapewne zaniedbany, ale szybko TK i rehabilitacja, natomiast w pierwszy przypdku- czy zaburzenia czucia sa typu rakawiczki, tzn czujesz tsk jakbys mial rekawiczke nalozoną, jeżeli tak , tp konieczna kontrola cukru, w przeciwnym wypadku ,mysle ,że EMG i badania w kierunki zespolu ciesni nadgarstka , ale wtedy dretwieje i boli kciuk i palec wskazujacy, na odległosc trudno postawi diagnoze , moge tylko zasugerowac, zostaje zespół Reynauda, i reumatolog- tak ja róznocowalabym

dziewiątka
23-05-2009, 08:36
Mnie drętwieją palce lewej ręki(najbardziej mały i serdeczny),trwa to już 3-ci tydzień.Dzisiaj mam wizytę u lekarza rodzinnego i u reumatologa.
Nie wiem,czy dotknęło mnie to samo co ciebie,ale napiszę co i jak.

u mnie drętwienie palców było podobne - u obywdu rąk ...wszystkich z wyjątkiem małego i zanik mięśnia kłębu kciuka......była to cieśń nadgarstków...jestem po zabiegu już prawie trzy lata ..jest ok.

babciela
23-05-2009, 08:48
tak, bo zespól ciesni nadgarskta dotyczy n pośrodkowego ktory tuz za kłebem w koolicy nadgarsta przechodzi przez tzw kanał nadgarstka , uwiężniecie tego nerwu w tym kanale powoduje zanik mięsni kciuka - unerwione mięsnie przez n posrodkowy i zaburzenia czucia kciuka i palca wskazujacego-majace unerwienie ruchowe i czuciowe własnie z tego nerwu.Inne objewy sa juz b. specjalistyczne

dziewiątka
23-05-2009, 09:05
babcielu ! czy to może się nawracać ???...co jest przyczyną tej choroby ??

babciela
23-05-2009, 16:47
Nie,nie nawraca, gdyz operacja polega na przecięciu tzw troczka zginaczy , który powoduje uciśniecie tegp nerwu

JAGODA57
24-05-2009, 02:32
babcielu!
Jak dobrze,że jesteś!Zawsze można liczyć na fachową i obiektywną poradę.Serdecznie dziękuję.
To moje drętwienie raczej przypomina "ścierpnięcie'' niż "rękawiczkę".Nasila się pod wpływem ciepła np.przy zmywaniu naczyń.Ręka też jest mniej sprawna,nie mogę ścisnąć tubki z pastą do zębów(zawsze szczoteczkę trzymałam w prawej ręce,a lewą wyciskałam pastę).
Byłam oczywiście u lekarzy,najpierw u rodzinnego,potem u reumatologa.Ten drugi stwierdził,że ta dolegliwość może pochodzić z nadgarstka,z łokcia,z barku,albo z kręgosłupa.A najbardziej to wygląda na skutek kontuzji lub jakiegoś urazu(tylko,że nic takiego mi się nie przytrafiło).Dostałam leki:Nimesil,Polfilin,Phlebodia i wit.B.Jeżeli nie minie po 2 tygodniach, to mam się zgłosić do neurologa.Nie dostałam skierowania na żadne badania.
Biorę więc leki.Narazie b/z.
A co ty o tym sądzisz?

babciela
24-05-2009, 08:27
Pierwsze badanie TK kręgosłupa szyjnego, na tej podstawie lekarz ustala wysokosc ewentualnego uszkodzenia splotu barkowego, wg mnie poziom C6- C7- ale to w ciemno.Potem gimnastyka e rehabilitacja, jeżeli nie to dalsza diagnostyka , tak jal opisałam wyżej. dzieki za miłe słowa.E. Zmienilam operatora, i troche inaczej iakos pisze. Sorry

fredzia44
24-05-2009, 21:45
Mam te same objawy tylko dodatkowo puchnie mi cała prawa strona.Odczuwam przy tym ból i pieczenie.Lekarze mówia że to od kręgosłupa.Żadne tabletki i zastrzyki nie pomagają.

JAGODA57
24-05-2009, 22:00
dzięki serdeczne.

Daro
22-06-2009, 15:03
Witam, dzisiaj pierwszy raz zajrzałem na to forum i widzę wiele analogii do mojego przypadku.
Dwa tygodnie temu obudziłem się z silnym bólem części szyjnej kręgosłupa, lewego barku z promieniowaniem do lewej ręki. Wykonałem rtg kręgosłupa - wynik dyskopatia C6-C7 bez istotnego odczynu kostno-wytwórczego, zniesienie fizjologiczne lordozy. Następnie wizyta u neurologa - niby wszystko ok, oraz u neurochirurga (z dużym doświadczeniem) - który łamiąc mi kark chciał mnie leczyć. Dodatkowo znalazłem rehabilitanta, który leczy metodą McKenziego - tutaj bardzo spokojne leczenie, które głównie polega na korekcie mojej postawy - w kwestii bólu pleców pomaga.
Bóle pleców prawie ustały ale pojawił się inny problem - lewy bark i lewa ręka boli (głównie podczas snu), a do tego drętwieje palec wskazujący lewej dłoni i to przez cały czas.
I tu pojawia się mały problem co do dalszych diagnoz .... rehabilitant mnie trochę wystraszył mówiąc, że to niedobrze że plecy nie bolą a palec drętwieje, neurochirurg powiedział że to wynik obrzęku i powinno "puścić" za jakiś czas (nie określi bliżej jaki).
Mam dylemat co z tym dalej robić:
- tylko rehabilitacje?
- dodatkowe badania np. rezonans lub tomografia lub inne?
- neurolog?
- neurochirurg?
- jak długo to może potrwać?

babciela
22-06-2009, 22:23
Wydaje mi sie że jest to tzw kauzalgia w przebiegi zmain zapalnych splotu barkowego lub ramiennego.zesoł taw autonomiczny. Ale ja popelniłam kiedys falalny bład- własnie w takim przypadku jako opisałas. Postawiłam dgn j/w ale cos mnie tknęlo i poprosiłam ostry dyzur ortopedyczny i pomoc - postawili dgn - uszkodzenie przyczepu m.dwuglowego- ale pacjent wrócił do mnie i jakoś wyciagnęłam go z tego. Do konca nie wiem kto miał racje- ...

babciela
22-06-2009, 22:27
O rany odpowiedzialam fredzi44

babciela
22-06-2009, 22:28
Daro u Ciebie przewodnictwo n posrodkowego- wskazane

jakempa
22-06-2009, 22:56
Jak dobrze, ze mozna dowiedzieć się takich rzeczy na tym forum, ja tez od pewnego czasu mam bóle barku i calej lewej ręki, do tabletek podchodzę bardzo nieufnie, a wiem ,że mam zwyrodnienia kregów szyjnych, kilka lat temu powodem tych zwyrodnień były zawroty głowy, Bylam na akupunkturze i biorezonansie, pomogło, do dzisiaj nie mam zawrotow i bólu głowy, a teraz od 2 tygodni boli mnie ręka, zamierzam znow skorzystać z biorezonansu, a jak nie pomoze pojdę na akupunkturę

BarbaraK
22-06-2009, 23:13
Miałam podobne objawy,odczucie takie jakbym miała opuszki sparzone.Pani neurolog stwierdziła,mimo że nie było widoczne na prześwietleniu,że jednak górne kręgi,gdzieś uciskają na nerwy.Była rehabilitacja i masaże,na dłuższy czas przeszło.Teraz zaczynam odczuwać mrowienie do dretwienia,jak dłuższy czas siedzę przy komp.Myślę że znowu przydałaby się rehabilitacja,ale jeszcze nie zgłaszałam lekarzowi.

Daro
23-06-2009, 08:12
Daro u Ciebie przewodnictwo n posrodkowego- wskazane
Witam, dzięki za info, ale prosiłbym o szersze opisanie hasła "przewodnictwo n posrodkowego" ponieważ nie rozumiem sformułowania. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

fredzia44
23-06-2009, 13:58
Dziękuję babcielu za diagnoze .Chętnie bym sie przeniosła do przychodni w której przyjmujesz.

JAGODA57
25-06-2009, 17:50
Też bym się przeniosła do przychodni "babcieli",gdyby oczywiście odległości były inne.
U mnie prawie dobrze.Tylko mały palec jeszcze szwankuje.
Stwierdzono :
Sklioza prawostronna kręgosłupa szyjnego.Cechy wielopoziomowej dyskopatii C4/C5/C6/C7,z obecnością osteofitow na krawędziach przednich i tylnych sąsiadujących trzonów kręgowych.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych.
Brałam zastrzyki 2 razy dziennie.Teraz chodzę na rehabilitację,codziennie po 3 zabiegi:solux czerwony,wyciąg szyjny i masaż.
Kupiłam też sobie poduszkę ortopedyczną do spania.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich tu zaglądających,szczególnie naszą kochaną "babcielę".

Pr3z3s87
27-06-2009, 16:19
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

weronika1
10-07-2009, 12:17
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

Możesz mieć problem z krążeniem, lub z kręgosłupem szyjnym, zasięgnij porady lekarza.
Zyczę zdrowia.

amelka722
11-07-2009, 14:55
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

To prawdopodobnie nie jest od kregosłupa szyjnego. Problem tkwi najprawdopodobniej w rowku nerwu łokciowego. Występuje tam ucisk na nerw łokciowy, ktory unerwia wlaśnie palce maly i serdeczny. Inna możliwość, to ucisk tego nerwu w kanale Guyona czyli w okolicy nadgarstka. Wbrew obiegowej opinii, najrzadziej przyczyną dretwienia rąk są zmiany w kręgoslupie szyjnym. O wiele cześciej sa to zespoly uciskowe nerwow lokciowego lub pośrodkowego.
Co należy zrobic? Poprosic o skierowanie na badanie EMG nerwu łokciowego i z wynikiem udac się do neurochirurga.
Pozdrawiam.

babciela
11-07-2009, 20:53
Istotnie jest to zespół n. Lokciowego w wyniku ucisku tego nerwu w rowku nLokciowego. Ale z praktyki, jednak najczesciej mam do czynienia z zespołami w przebiegu zmian w kregoslupie szyjnym. Jeszcze poprawka nie EMG tylko przewodnictwo odpowiedniego nerwu.Skierowanie na to przewodnictwo daje n-chirurg. EMG robi sie tylko w przypadku ewidentnych zmian w samym mięsniu(np,miastenia, lub w przypadku uszkodzenia m. bez zmian w przewodnictwie)

Patricia
01-10-2014, 11:41
Witam, ostatnio pośliznęłam się schodząc po schodach i upadłam, zjeżdzajac z impetem w dół.. stukłam cały kręgosłup którego uraz odczuwam do dziś, przy zginaniu się np do przodu czy podczas sidzenia, jak siedzę prosto to jest Ok, jak się zginam to nie. Co gorsza pojawiły się drętwienia palców u stóp i dłoni co wzbudziło moje podejrzenia i znalazłam potencjalną listę chorób.. http://www.biomedical.pl/objawy-chorobowe/kosci-stawy-miesnie/dretwienie-palcow-dloni-i-stop-85.html – potem dotarałm do tekstu, gdzie był filmik i pani doktor mówiła o jakiś zabiegach obciążających czy jakiś tak.. i jak widzę, warto wykonać te specjalne testy z tym że gdzie mam się udać? Mieszkam przy granicy z ukrainą gdzie u nas no bądźmy szczerzy z ośrodkami jest marnie, jedynie lublin ale to i tak daleko :/// teraz to nie wiem co mam robić :/ moja wieś to prawdziwe bez ludzie z jedną apteką........

babciela
01-10-2014, 19:09
No, niestety trzeba zrobić prześwietlenie kregosłupa szyjnego i ledzwiowo- krzyżowego.
Polecam Revitanerw-przeczytajcie ulotkę- można dostac bez recepty-likwiduje przede wszystkim dretwienia palcow .

Jolina
01-10-2014, 21:44
No a co ja mam powiedzieć, jak codziennie wstaje z oboma rękami zdrętwiałymi.
Tzn. jakiś czas leżę z wyciągniętymi wzdłuż ciała, pomału minuta po minucie zdrętwienia ubywa.
Prawdopodobnie to miażdżyca, to samo jest z palcami u stóp
ale tylko gdy ciut za długo są w butach z pełnymi czubkami.
Nieraz to nawet czucia nie mam, szczególnie w dużych palcach.
Biorę od lat Polfilin - domowa mi przypisała.
To jest bardzo wnerwiające, ale nauczyłam się z tym żyć.

Irenka 26
02-10-2014, 18:12
http://ak.imgfarm.com/images/cursormania/files/0/43a.gif Mam także podobne objawy-szczególnie ręce....to naprawdę niemiłe! Czasem budzę się w nocy i zupełnie nie czuję dłoni-martwa, jak kłoda! Obiecałam sobie, że zajmę się tym, ale obecnie mam tylu innych specjalistów, że ciągle brak czasu na kolejnego....A załatwienie czegokolwiek w służbie zdrowia to naprawdę wyzwanie-trzeba mieć ''końskie zdrowie'', aby się leczyć....A tak humorystycznie to wszystkie części zamienne przydałyby się~~

sszklener
31-07-2018, 16:18
Wygląda na to że to cieśń. Mnie budziło w nocy, drętwiały 3 palce. Zrobiłem badanie elektromiograficzne (http://pracownia-emg.pl) i wyszła cieśń teraz jestem po zabiegu i nic nie dokucza. :confused:

babciela
31-07-2018, 20:26
ZCN- zdarza się coraż częściej- ale nie zawsze drętwienie rąk jest tym zespołem- wazne jest badanie przewodnictwa nerwu posrodkowego ewenualnie nerwu lokciowego(ale to juz inny zespół).. Pozdrawiam i słuze radami, bo akurat te dolegliwości są domeną neurologa

Kaima
01-08-2018, 12:37
Pozdrawiam i słuze radami, bo akurat te dolegliwości są domeną neurologa
Skorzystam z okazji. Dużo jeżdżę na rowerze. Ostatnio zauważyłam, że po przejechaniu ok. 15 km, drętwieją mi palce rąk. Czasem muszę zsiąść i pomachać, pozginać, rozmasować - zwykle wystarcza na krótko. Poza dłuższą jazdą na rowerze takich dolegliwości nie odczuwam.
Dziękuję z góry.

babciela
01-08-2018, 18:56
To bez znaczenia.

Vika
01-08-2018, 22:00
ZCN- zdarza się coraż częściej- ale nie zawsze drętwienie rąk jest tym zespołem- wazne jest badanie przewodnictwa nerwu posrodkowego ewenualnie nerwu lokciowego(ale to juz inny zespół).. Pozdrawiam i słuze radami, bo akurat te dolegliwości są domeną neurologa
Babcielu,leczę się u neurologa i mimo zglaszanych dolegliwości podobnych nieco do wymienianych tu,nie otrzymałam skierowania na żadne badanie. Usłyszałam,że to
od kręgosłupa szyjno piersiowego,gdzie istotnie mam zmiany.Po paru minutach pisania odczuwam najpierw mrowienia w kręgach,potem drętwieją i bolą dłonie,,jesli w porę nie przerwię,przypłacę bólem głowy.
Natomiast bardzo drętwieją mi ręce gdy są opuszczone nieruchomo wzdłuż tułowia,czasem także w nocy. Pojawił się także problem przykurczu III i IV palca prawej dłoni po nocnym spoczynku.
Zgadzam się ze zdaniem Irenki,cyt.''.A załatwienie czegokolwiek w służbie zdrowia to naprawdę wyzwanie-trzeba mieć ''końskie zdrowie'', aby się leczyć....A tak humorystycznie to wszystkie części zamienne przydałyby się'' .Od lat mam z tym problem,cud że jeszcze żyję i chodzę,ale coraz mi ciężej.
Pozdrawiam dr.Elu:)/jaka szkoda,że nie mieszkasz bliżej:) /
Pozdrawiam wszystkich chorych.

Faldony
18-12-2018, 14:01
Witam,
Mi też czasem drętwieją dłonie i stopy - mam problemy z kręgosłupem (wada wrodzona). Leki pomagają tylko na ból, dzięki zastrzykom nie czuję bólu i blokady, która utrudnia mi chodzenie. Najlepszym i długoterminowym sposobem na radzenie sobie z tego typu dolegliwościami jest regularna fizjoterapia.
Jeśli jesteś z Wrocławia, polecam Ci wizytę w Global Therapy (http://globaltherapy.pl/leczenie-bolu-wroclaw.html) - pan Grzegorz zajmuje się takimi problemami.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia :)

babciairenka
27-12-2018, 07:31
Może brakuje Ci magnezu? Zdarzały mi się takie sytuacje z tego powodu

marian406
29-03-2019, 11:07
Koniecznie skontaktuj się z lekarzem - dzisiejsza neurologia nowa sól (neurologia-emg.pl) ma do dyspozycji nowoczesne badania, które bez trudu powinny znaleźć przyczynę Twojego problemu. Nawet jeśli prywatnie, to nie warto czekać ani oszczędzać - zdrowie jest najważniejsze.

kajtek102
06-08-2019, 12:11
Ja znam świetnego neurologa, który dzięki emg zielona góra (https://neurologia-emg.pl/start/emg/) zdiagnozował u mnie uszkodzenia nerwów obwodowych, przez co bolała mnie cała ręka bez przerwy. Polecam https://neurologia-emg.pl/