PDA

View Full Version : Obraz żyda liczącego pieniądze


Cela
20-06-2009, 22:29
Witam
Czy słyszał ktoś o tym że obraz żyda co liczy pieniądze powinien byc w domu.
czy słyszałyście cos na tamat że żyda powinno sie dostać????
Jak myślicie?
Ja przesądna nie jestem ! Tylko przezorny ZAWSZE ubezpieczony.Wiem że są tu osoby które rozwieją moje wątpliwości .:D Dzięki za odpowiedzi!!!

Matrix
21-06-2009, 00:06
Celu, dobrze się czujesz? Jeśli tak, to sprecyzuj o co Ci chodzi.

basia73
21-06-2009, 07:23
Ja przyznaję się że mam obrazek żyda liczącego pieniądze którego dostałam od koleżanki jakieś 20 lat temu. Pięniędzy dużych mi nie przyniósł, przesąd jak każdy inny.

Mar-Basia
21-06-2009, 08:03
Witam
Czy słyszał ktoś o tym że obraz żyda co liczy pieniądze powinien byc w domu.
czy słyszałyście cos na tamat że żyda powinno sie dostać????
Jak myślicie?
Ja przesądna nie jestem ! Tylko przezorny ZAWSZE ubezpieczony.Wiem że są tu osoby które rozwieją moje wątpliwości . Dzięki za odpowiedzi!!!

Popros kogos aby Ci wychaftowal "Zyda" w patchwotku, koniecznie podpisanego haftem krzyzykowym, powies na scianie i co tydzien kup bilecik TOTO LOTO - moze bedziesz miala szczescie. :D

Cela
21-06-2009, 10:18
Dzięki basia za informację dobrze że nie idziesz na ilość tylko na jakość.Podam Twoją informację na forum gdzie toczy się dyskusja.

O pozostałe posty niech sobie będą, bo nie taki cel jest wyjaśnienia czy rozwiąnia wątpliwości.

babciaela
21-06-2009, 10:46
Mój syn też mi to radził,ale gdzie taki żyd?

jasinek123
21-06-2009, 11:13
babciaela
gdzie taki żyd w tobie elżuniu z taką inwencią intyligięcią na
emeryturze napewno będzie ci dobrze pozdrowienia

Mar-Basia
21-06-2009, 11:16
Mój syn też mi to radził,ale gdzie taki żyd?

Elu, znajdziemy Ci "Zyda", po znajomosci.....hihihihi:D

basia73
21-06-2009, 13:00
Zapomniałam dodać że nie można tego żyda kupić samemu tylko trzeba dostać od kogos za darmo.

Lila
21-06-2009, 16:19
A nie moze być zdjęcie Żyda ? Np.z Wall Street ?
W internecie się znajdzie .
No i ...akcje .To wróży WIELKIE pieniądze.:) Jak skończy się kryzys , oczywiście.

bronczyk
21-06-2009, 18:32
Nic nie rozumiem. Czemu to pytanie w takim dziale. Czy Żyd ma być pasją? Czy pieniądze?

elizka
21-06-2009, 19:03
http://nocnerozwazania.blogspot.com/2009/01/yd-liczcy-pienidze-sposb-na-powodzenie.html
tu jedna pani strasznie się martwi takimi obrazkami.
Ja mam taki "łobrazek".Wisi w kuchni i ma mi przypominać,że każdy grosz jest ważny i trzeba go oglądać po lupą przed wydaniem.Szkoda,że w praktyce nici z tego...
Bankowcy powinni mieć taki herb.Oni brać umieją,przechować też chętnie,ale procenty takie jak u tego na obrazkach.
http://img197.imageshack.us/img197/1774/zyd4.jpg (http://img197.imageshack.us/i/zyd4.jpg/)
u mnie w kuchni wisi taki pogodniejszy...tu do wyboru i koloru http://images.google.pl/images?gbv=2&hl=pl&q=%C5%BCyd+licz%C4%85cy+pieni%C4%85dze&sa=N&start=18&ndsp=18

jip
21-06-2009, 20:36
A ja lubię żydów i nawet wiszących na ścianie, nie przeszkadza mi, że stary, że kasę liczy, że myszy pod stołem, żyd fajny, obrazek fajny, a jak trochę gorzej mam z kasą żyda wieszam do góry nogami i kasa mu z kieszeni wylatuje i znowu dobrze....
A Feng Shui - żyd nie przeszkadza, mój jest fajny i lubiany...

elizka
21-06-2009, 20:41
Jip!
Zastosuję ten Twój pomysł.Żyd niech dalej wisi.Często będzie do góry nogami!

rossa
21-06-2009, 20:45
...tu do wyboru i koloru
Nawet nie przypuszczałam, że mamy tylu Żydów liczących pieniądze.

jip
21-06-2009, 20:45
Jip!
Zastosuję ten Twój pomysł.Żyd niech dalej wisi.Często będzie do góry nogami!
Kombinuj, może się uda, mnie się udaje, tylko mój jest biedny i niewiele wylatuje, ale za to często wieszany do góry nogami....

Mar-Basia
21-06-2009, 20:47
Rozpaczliwie nudni jestescie.... nie macie innych zmartwien milusiency seniorkowie? :confused:

martunia
21-06-2009, 20:47
Trochę wstyd tak trzepać, biednym Żydem.

bronczyk
21-06-2009, 20:48
Żydzi mają pieniądze. Stąd tyle ich portretów jak je liczą. Ja nie mam pieniędzy, tzn. niby mam, ale mało i żadnego nawet zdjęcia jak sobie przeliczam mamonę.

elizka
21-06-2009, 20:51
Rozpaczliwie nudni jestescie.... nie macie innych zmartwien milusiency seniorkowie? :confused:
Fajny masz podpis do swoich postów.Podoba mi się bardzo.
"Zawsze znajdzie się ktoś...":D


Mam coś mniej nudnego:
".....posiadanie sznura wisielca ma przynosić szczęście, słyszałem już jakiś czas temu, ale nie wiedziałem, że to takie powszechne. Czy ktoś zna jeszcze jakieś talizmany, które mają przynosić (w Polsce) szczęście i pomyślność?

Np. takie jak to:
Obrazek przedstawiający Żyda liczącego pieniądze należy powiesić przy drzwiach wyjściowych z domu/mieszkania po lewej stronie od drzwi (od serca?), i wychodząc należy na niego spojrzeć, a wtedy będzie się miało szczęście w interesach.
Wg niektórych, obrazek powinien mieć dwie zawieszki: jedną normalnie na górze i drugą na dole, aby w sobotę (szabas?) obrazek z Żydem odwrócić do góry nogami tak, żeby wszystkie zgromadzone przez niego pieniądze wysypały mu się z sakiewek i pozostały w domu."

O talizmanach też nudne???

jip
21-06-2009, 20:52
Rozpaczliwie nudni jestescie.... nie macie innych zmartwien milusiency seniorkowie? :confused:
Gdzie ty tu nudę widzisz, że żydów lubimy i cenimy? a może mój ojciec był żydem? a gdyby był, to też by się nie nudził....
A na zmartwienia jeszcze czas będzie, dopóki ich nie ma to sobie pocenimy żydów.

elizka
21-06-2009, 21:02
Można o wszystkim,tak w niedzielę wieczorkiem,byle pobyć razem..ot i wszystko.A czy to Żyd czy rudy,jak ja na ten przykład, to nie ma większego znaczenia.W dziale Hobby i pasje,to pewnie miało byc o obrazkach,talizmanach,a moze i o takim gadu,gadu...to też hobby i pasja....byle nie szewska

Lila
21-06-2009, 21:32
A pop szcześcia nie przynosi ?

Mam portret z epoki .W końcu tu był zabór rosyjski .:)
Wisi biedak na honorowym miejscu , bo ma takie bezczelne , moskiewskie ślepia.

Gościom zawsze mówię ,że to portret przodka.Konsternacja totalna.:)

Mar-Basia
21-06-2009, 22:20
Tak sobie glosno mysle, wynika, ze Zyd ma duza popularnosc w katolickich polskich domach, stanowi cos w rodzaju relikwi - czy go rowniez wieszacie kolo Jezusa, ktory w koncu tez byl Zydem....jednym slowem swoi ze swoimi.;) Podwojne szczescie.

Pani Slowikowa
22-06-2009, 03:42
http://u mnie w kuchni wisi taki pogodniejszy...tu do wyboru i koloru [url]http://images.google.pl/images?gbv=2&hl=pl&q=%C5%BCyd+licz%C4%85cy+pieni%C4%85dze&sa=N&start=18&ndsp=18

We mnie te Zyd budzi litosc.. Nie wiem jak ktos taki moze kojarzyc sie z przynoszeniem szczescia w finansach?

Malgorzata 50
22-06-2009, 03:52
Żydzi mają pieniądze. Stąd tyle ich portretów jak je liczą. Ja nie mam pieniędzy, tzn. niby mam, ale mało i żadnego nawet zdjęcia jak sobie przeliczam mamonę.
Zazdrościsz?:D

basia1247
22-06-2009, 05:50
tak sobie czytam. Byłam niedawno u ramiarza i tam właśnie młoda kobieta oprawiała portret żyda. Patrzyłam na tego żyda urzeczona. O przesądzie nie słyszałam ale może dlatego nie mam pieniędzy????A żyda żadnego we swoim życiu nie znam. A szkoda.

babciaela
22-06-2009, 07:51
ojej-ale się naczytałam ,już mi przeszło...Idę za chwilę do ZUSu,bo w Sanoku wszyscy pędzą po "nowe"naliczanie podobno niektórym stówa "wpada" no to i ja idę,zostawiam żyda w świętym spokoju.Udanego dnia!

tadeusz50
22-06-2009, 08:31
ojej-ale się naczytałam ,już mi przeszło...Idę za chwilę do ZUSu,bo w Sanoku wszyscy pędzą po "nowe"naliczanie podobno niektórym stówa "wpada" no to i ja idę,zostawiam żyda w świętym spokoju.Udanego dnia!
Elu z tym ZUS-em wrzuć na luz, sprawa jest od początku roku, jak wszyscy rzucili się to tam będzie czarno od luda. Odczekaj albo wyślij pocztą wniosek o ponowne przeliczenie. Mnie w styczniu dali figę.

eledand
22-06-2009, 09:17
Nawiązując do Zyda-to widziałam Film.
Przychodzi młody Zydek do Tatusia-Zyda po pieniądze i
zaraz był komentarz jak Prapra dziadek Zyd musiał oszczędzać jak dziadek jak ojciec i ja musieliśmy oszczędzać a ty Synu chcesz tak sobie pieniądze po takim komentarzu Synowi się odechciało ojcowych pieniędzy i na pięcie się wykrecił i odszedł.
Moje motto każdy musi na siebie pracować,i z tego też tytułu dostajemy emerytury.;)

Lila
22-06-2009, 09:58
Ot, czepili się...

A moim popie- Moskalu ,nikt się nie wypowiedział .
A może on mi nieszczeście przyniesie .?


ps.Żyda liczącego pieniądze to ja widziałam na żywo .
Pisałam o nim wielokrotnie .Był to wspólnik mojego Ojca w powojenym biznesie .
Nigdy już Ojciec nie spotkał bardziej życzliwego i uczciwego partnera , który jednocześnie uczestniczył w naszym życiu rodzinnym .Na zdjęciach sprzed wielu lat , występuje on wyłącznie ze mną na kolanach .Tak go się czepiałam.:)
No i faktycznie .
Bidy nigdy nie miałam .:)

ps 2.gdy wyjechał , tęsknił za Polską straszliwie.
A my za nim.

babciaela
22-06-2009, 11:41
Wróciłam z ZUSu,wypełniłam karteluszkę i czekam na cud,nawet długo nie stałam.Gorzej było w Banku...ale jestem w domku i to jest naj....Pozdrawiam żyda i wszystkich co tu wstąpili.

basia1247
22-06-2009, 11:44
No pieniędzy to ten żyd nie dał ale za to sympatycznie dzięki niemu na tym forum

destiny
22-06-2009, 12:05
...ale mam posążek, taki złoty....zobaczcie sami.

27797

Podobno dobrze go pogłaskać po brzuszku :D

Przesądów jest więcej. Np. żaba czy pieniążki z lustrzanym odbiciem.
Tylko kto to w TO wierzy ?

Przesąd, który sprawdza się u mnie, to rozbite lustro...
A że było pokaźnych rozmiarów....:mad: :mad:
Złoty posążek nawet nie pomoże...no, chyba, że go za mało głaskam ;)

elizka
22-06-2009, 19:58
Takie rozbite lustro to qrna cienka sprawa.Nie wiem jak to można odczarować.7 lat miłości bez wzajemności-tak mówi się u nas.A może trzeba było rzucać kawałkami za siebie przez lewe ramię-co?
Dobrze jest na miłość lubczyku do zupy dodawać...no albo tym buddą faceta pomasować-co?

Na temat wątku:
Jest dużo książek o kulturze żydowskiej.Oni pięknie piszą o miłości,życiu,to romanse wysokiej klasy,o problemach gdy np.młodzi Żydzi nie chcą postępować zgodnie z odwiecznymi kanonami.Singer to autor,którego prozę warto poznać/"Rodzina Muszkatów",np./Trafiłam na jego opowiadania,a potem i powieści zupełnie przypadkowo.Świetny język,no co tu gadać-noblista!
Jego brat Israel także był pisarzem i powieść "Bracia Aszkenazy" czyta sie jednym tchem.

bronczyk
22-06-2009, 20:32
Lustro potłuczone lepiej nie mówić. Jak do wyjścia z domu się wyszykować jak nie ma jak oczu podmalować, a i błysk ust może bez lustra krzywo wypaść. Elizko, a na miłość zamiast zupy lepiej dać kotleta i posypać lubczykiem.

elizka
22-06-2009, 20:37
Talizman na szczęście

Basiu!Jest ratunek! Koniecznie zdobądż 3 ryby,jakie tam znajdziesz-drewniane,ceramiczne....odwróci się!

3 Ryby dają nie tylko ochronę domu, ale i pieniądze.
Tak, są amuletem na pieniążki, duże pieniążki !!!!!! :)

"Symbol Ryby
to także jeden z symboli pomyślności.

Szczęście i Jedność, symbolizuje ocalenie od oceanu ziemskiego życia wypełnionego cierpieniem.
To symbol życia w stanie całkowicie bez lęku, bez zagrożenia utonięcia w oceanie cierpienia.

RYBA PRZYNOSI SZCZĘŚCIE I DŁUGIE ŻYCIE !

Jest także symbolem wody dającej błogosławieństwo i życie.
Bez wody nie byłoby życia na ziemi.
Ryby w amulecie pozwalają żyć bez lęku, bez cierpienia, bez depresji.
Pozwalają brnąć dalej pomimo przeciwności losu i zdobywać nowe cele.
Zauważać i korzystać z nowych okazji dzięki czemu osiągać SUKCES."

Dlaczego maja być trzy?No nie wiem?

Do Bronczyk:
Powiem ci,że mam lubczyk w ogródku.Dostałam korzenia od sąsiadki,bo narzekalam,że mój staruszek wciąż na ryby jeżdzi.Ona na to,że domu się chłop nie trzyma.Lubczyk pomoże.A ten łobuz dalej jeżdzi,ale ryby mu marniej biorą...hi..hi.

Na szczęście seniorom

http://img507.imageshack.us/img507/5413/img5772.jpg (http://img507.imageshack.us/i/img5772.jpg/)

skopiuj,wklej do worda,wydrukuj i masz obrazek....hej! A skąd te ryby,to nie wiem...z jakiego miasta?

krysia100
20-04-2010, 10:37
Witam serdecznie. Ja tu gościnnie. Znalazłam Wasz post ponad miesiąc temu, kiedy szukałam obrazu żyda. Chciałam go dać na prezent koleżance. Ciężko było go kupić, dlatego postanowiłam tu wrócić i polecić miejsce, gdzie mają fajne obrazy żydków, ręcznie malowane na desce. Polecam www.edekoracje.pl (http://www.edekoracje.pl/obrazy-cat-50.aspx)
Pozdrawiam.

tar-ninka
20-04-2010, 11:05
Witam serdecznie. Ja tu gościnnie. Znalazłam Wasz post ponad miesiąc temu, kiedy szukałam obrazu żyda. Chciałam go dać na prezent koleżance. Ciężko było go kupić, dlatego postanowiłam tu wrócić i polecić miejsce, gdzie mają fajne obrazy żydków, ręcznie malowane na desce. Polecam www.edekoracje.pl (http://www.edekoracje.pl/obrazy-cat-50.aspx)
Pozdrawiam.
A może znalazlas i mozesz polecic tez miejsce gdzie mozna kupic obrazy polaczków?

maluna
20-04-2010, 11:09
Wbrew pozorom to chyba ten przesąd jest dosyć popularny, bo na Allegro pełno obrazów z Żydami liczącymi pieniążki i można tanio kupić, już sama chciałam sobie takiego namalować, ale piszecie że ma być podarowany?:confused:
W ogóle na Allegro są setki obrazów na sprzedaż naprawdę tanio.

tar-ninka
20-04-2010, 11:20
Maluno ja nie chce kupowac .chodzilo mi jedynie o zwrocenie uwagi na słowa krysi100...obrazy żydków,
dlatego zapytalam o polaczków
Jezeli chodzi o obrazy to wyzej Elizka dała fajny link
..http://images.google.pl/images?gbv=2&hl=pl&q=%C5%BCyd+licz%C4%85cy+pieni%C4%85dze&sa=N&start=18&ndsp=18
Czy przynosza szczęscie , pieniadze ?.. to samo mówią o żabach czy słonikach ..

Ronia
11-05-2010, 13:56
Niby przesądna nie jestem,ale sprezentowaną mi maleńką żabkę,wkleiłam wewnątrz portmonetki.Jak dotąd,nigdy nie jest pusta,ale czy to dzięki żabce?..kto to wie.
O obrazach z żydami nie słyszałam,jedynie o słoniach z uniesioną trąba

http://i41.tinypic.com/5amebk.jpg.

ArtDeco
16-03-2011, 13:26
Większość ludzi, którzy wierzy w tego rodzaju zabobony umieszcza te osobliwe dzieła sztuki w przedpokojach. Pewnie dlatego, że niezbyt komponowałby się z wystrojem wnętrza salonu i innych pomieszczeń. W kwestii pochodzenia obrazu, zdania są podzielone, ponieważ według niektórych tylko osobiście kupiony portret może przynieść szczęście. Z kolei inni sądzą, że obraz powinien być podarunkiem. Z przesądem jest związany swoisty rytuał. Kiedy rok dobiega końca portret jest odwracany do góry nogami, aby Żyd zgubił pieniądze i w przyszłym roku liczył je na nowo.
http://galleria.com.pl/reklama/obrazy_zyda_sklep.jpeg

MarinNo
27-06-2012, 23:49
Przysłowie mówi, że "Żyd w sieni, pieniądz w kieszeni". Nie próbowałam, choć znam ten zwyczaj od dawna, koleżanka dostała taki obrazek, ale nic się nie zmieniło u niej finansowo.