PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko... XVII cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2 3

Lila
12-07-2009, 17:53
Otwieram część siedemnastą wątku .

http://imge.pl/img/915aehpuz8_i_flaga.gif (http://imge.pl/pokaz.php?filename=915aehpuz8_i_flaga.gif)

jip
12-07-2009, 20:13
No to na początek:"Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Andrzej Halicki poinformował, że w piątek 17 lipca komisja zajmie się sprawą nominacji ambasadorskich." nie wiem o co tu idzie ale jest to żenada i powinien ktoś po dupie oberwać.
Wydaje mi się, że i z jednej i drugiej strony są ciała reagujące inaczej niż strony by chciały, albo ....

Lila
12-07-2009, 20:32
Dupa w wątku o Ojczyźnie , i to otwartym tekstem ?

A co szanowne koleżeństwo powie na telefonię komórkową Ojca Rydzyka ?
Ponoć 2 miliony abonentów już pewne.

Basia.
12-07-2009, 20:35
Jeżeli jest to oferta przyjazna dla kieszeni abonentów to jestem za. :D Nie znam szczegółow tej oferty ale konkurencja na rynku telefonii komórkowej jest jak najbardziej wskazana.

jip
12-07-2009, 20:43
A ja myślę, że u duchownych jest za dużo bożka a za mało Boga, niedawno takiego bożka czyli biznes widziałem w Licheniu a podobnie ten bożek kręci Rydzykiem i spółką.... duchowni są od ducha a nie od robienia kasy.....i to za wszelką cenę....

bogda
12-07-2009, 20:50
E tam jipku, przecież oni też muszą z czegoś żyć i to na wysokiej stopie, a duch im tego nie da.

Basia.
12-07-2009, 20:59
E tam jipku, przecież oni też muszą z czegoś żyć i to na wysokiej stopie, a duch im tego nie da.
jeżeli ludzie dobrowolnie otwierają swoje portfele i dają pieniądze to mają do tego prawo. :) Nie chodzę do kościoła, żyję w grzechu "na kocią łapę" od 27 lat z tym samym mężczyzną, nie jestem fanką ojca Rydzyka ale gdyby okazało się, że oferta telefonii komórkowej ojca Tadeusza jest atrakcyjniejsza od oferty Orange natychmiast zmieniam opetatora. Swoją drogą przydałby nam się taki minister. :)

jip
12-07-2009, 21:07
jeżeli ludzie dobrowolnie otwierają swoje portfele i dają pieniądze to mają do tego prawo. :) Nie chodzę do kościoła, żyję w grzechu "na kocią łapę" od 27 lat z tym samym mężczyzną, nie jestem fanką ojca Rydzyka ale gdyby okazało się, że oferta telefonii komórkowej ojca Tadeusza jest atrakcyjniejsza od oferty Orange natychmiast zmieniam opetatora. Swoją drogą przydałby nam się taki minister. :)
To co zaoferowało mi orange chyba nikt nie przebije - za 25zł 1200minut darmo w czasie od 20,00 do 9,00 na orange i stacjonarne, dodatkowo mogę wygadać w innym terminie i na inne sieci za 50zł, prawie nigdy tego nie przekraczam.... no i teraz pewno za reklamę mi minut dodadzą:D
A co do portfeli - to mam inne zdanie na temat otwierania i co łaska, ale widziałem pomniki powklejane na ścianach i to zniesmacza i tam widać bożka.... pewno coś za coś.....

POLA
12-07-2009, 21:24
Lila,
ja jeszcze o Jasnej Górze; zakamarków nie znam, ale pewnej konserwacji przed wojną dokonywał tam Adam Kossowski.

Co do telefonii "w rodzinie", bo tak się to chyba nazywa - punkt dla o.R. Trzeba umieć budzić uśpione siły w narodzie.:D

Basia.
12-07-2009, 21:31
To co zaoferowało mi orange chyba nikt nie przebije - za 25zł 1200minut darmo w czasie od 20,00 do 9,00 na orange i stacjonarne, dodatkowo mogę wygadać w innym terminie i na inne sieci za 50zł, prawie nigdy tego nie przekraczam.... no i teraz pewno za reklamę mi minut dodadzą:D
A co do portfeli - to mam inne zdanie na temat otwierania i co łaska, ale widziałem pomniki powklejane na ścianach i to zniesmacza i tam widać bożka.... pewno coś za coś.....
to w takim razie nie zmieniam operatora. :D Co do przepychu w świątyniach to również odczuwam niesmak. Generalnie nie chodzę do kościoła ale zdarzają się sytuacje wyjatkowe takie jak ślub albo chrzest w gronie osób bliskich, wtedy nigdy nie daję pieniędzy na tacę, jestem ślepa. Księża nie powinni żyć w biedzie ale w przepychu też nie. Gdybym była pewna, że pieniądze od wiernych idą na pomoc dla osób potrzebujących pierwsza bym poleciała z pieniędzmi do parafii.

POLA
12-07-2009, 21:36
wpisik zacząć, bo frywolny poniekąd.

Kotka przed chwilą tłumaczyła się z zajścia przed sądem, o czym pisałam wcześniej.
Potwierdziła, że piła i że jest w ciąży (9. tydzień), ale ponieważ trzy ciąże już straciła zawsze przed upływem 6 tygodni, więc dlatego wypiła, no bo zestresowana była.

Jaki wniosek?
Ano taki: jeśli masz kłopoty z donoszeniem, pij, daj się ewentualnie zaatakować, wkręć się w aferę, a sukces gwarantowany, no i dziecko w zarodku niejako przejdzie chrzest bojowy.

Matko kochana, śmiać się czy płakać?

POLA
12-07-2009, 21:39
Basiu, ale utrzymanie kościoła kosztuje i to sporo.

A w cerkwiach? Tam dopiro kapie od złota.

Basia.
12-07-2009, 21:39
akurat wychodziłam z domu na psi spacerek kiedy Kotka zaczęła nadawać :confused: no cóż pośmieję się chyba przez łzy. ;) O rany!!!!!!!!!!!!!!

POLA
12-07-2009, 21:42
A ja ciągle sie miotam...jej wypowiedzi nie da się streścić, ale musiałabyś zobaczyć jeszcze jej miny. Aktorką nie jest nadzwyczajną, w tej roli - na pewno nie.

Basia.
12-07-2009, 21:42
Basiu, ale utrzymanie kościoła kosztuje i to sporo.

A w cerkwiach? Tam dopiro kapie od złota.
że to są wysokie koszty, powiem tak, świątynie zabytkowe mnie nie irytują a wręcz zachwycają, ale kiedy widzę szpan w świątyniach niedawno wybudowanych to już tego zachwytu nie odczuwam.

Basia.
12-07-2009, 21:44
A ja ciągle sie miotam...jej wypowiedzi nie da się streścić, ale musiałabyś zobaczyć jeszcze jej miny. Aktorką nie jest nadzwyczajną, w tej roli - na pewno nie.
mam włączony telewizor na tn24 i czekam z niecierpliwością na powtórkę :) bo chyba dadzą. Smutne to wszystko i straszne. :confused:

Lila
12-07-2009, 21:45
[QUOTE=jip]To co zaoferowało mi orange chyba nikt nie przebije - za 25zł 1200minut darmo w czasie od 20,00 do 9,00 na orange i stacjonarne, dodatkowo mogę wygadać w innym terminie i na inne sieci za 50zł, prawie nigdy tego nie przekraczam.... no i teraz pewno za reklamę mi minut dodadzą:D
QUOTE]

Ba, ja od Plusa mam jeden darmowy telefon na kilkanaście numerów. Nic tylko gadać.

A co do donoszenia, to przecie nie da się donosić na trzeźwo.:D

POLA
12-07-2009, 21:50
A co do donoszenia, to przecie nie da się donosić na trzeźwo.:D
Eee, Tobie się chyba donoszenia pomyliły:D :D

POLA
12-07-2009, 21:55
prezes zadeklarował, że jak tylko uruchomią tę telefonię, to on zakupi, na to redemptoryści pospieszyli z info, że telefonia już działa... od wczoraj.:D
No i prezes kupić musi. A Gosiewski milczał. Nie kupi?

Basia.
12-07-2009, 21:57
Jak milczał to jest do przodu :D nie musi kupować. Nie wiem jak wygląda sprawa zasięgu.

POLA
12-07-2009, 22:05
jest w dobrej formie.

Wygłosił "homilię" tej treści:
Musimy także walczyć o prawdę codzienną, która odnosi się do wszystkiego, co dzieje się w naszym kraju, a co tak często jest przekręcane, zmieniane przez tych, którzy prawdy się boją i prawdy nie znają. którzy czasem tak bardzo nie chcą prawdy, że nie chcą lub nie potrafią być Polakami - choć mówią po polsku i choć wydawałoby się, że Polakami być powinni.

Budujmy to wszystko, budujmy jedność, wyciągajmy ręce, zwyciężajmy zło dobrem, a przyjdą czasy lepsze, przyjdą czasy zwycięskie.
No, prezes na froncie, jak zawsze gotowy do walki, nieważne o co, ważne, żeby walczyć i już.
Retoryka dobrze nam znana, tylko patrzeć, jak znowu podzieli nas na "my" i "oni".:D

POLA
12-07-2009, 22:19
Jak milczał to jest do przodu :D nie musi kupować. Nie wiem jak wygląda sprawa zasięgu.
Wygląda to tak:
Niskie ceny rozmów w czasie pielgrzymek, darmowe rozmowy ze studiem RM i tv Trwam. Do tego minuta wewnątrz sieci za 19 groszy i 49 groszy do innych operatorów.

Lila
12-07-2009, 22:22
Wygląda to tak:
Niskie ceny rozmów w czasie pielgrzymek, darmowe rozmowy ze studiem RM i tv Trwam. Do tego minuta wewnątrz sieci za 19 groszy i 49 groszy do innych operatorów.

No ale po co gadać z radiem, zamiast go słuchać ?

POLA
12-07-2009, 22:24
Pogadać też trzeba, a nie tylko słuchać.:D

Starter "wRodzinie" będzie kosztował 20 zł. Wewnątrz sieci użytkownik ma 105 minut za darmo. Po wykonaniu pierwszego połączenia karta ważna jest przez rok. Firma nie ukrywa, że adresuje swoje usługi do ludzi starszych. Wśród pierwszych oferowanych telefonów będą modele "dla sieniorów".

Basia.
12-07-2009, 22:31
Pogadać za darmo to jest propozycja nie do odrzucenia. :D Pomysł z dotarciem do osób starszych mnie się podoba, dużo osób starszych nie korzysta z telefonii komórkowej.

POLA
12-07-2009, 22:34
Właśnie, ma ktoś ochotę, korzysta, nie chce - nie musi.
Tutaj jest więcej i nawet foto:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6812557,Siec__wRodzinie__juz_dziala__Mozna _dzwonic.html

POLA
12-07-2009, 22:43
A tu logo: http://www.centernet.com.pl/index.php?strona=6&m=3&wiecej=104

jip
13-07-2009, 14:31
"Pan Jarosław Kaczyński wystąpił w roli akwizytora - należy się zastanowić, czy prezes PiS nie ma większych kwalifikacji do tego, aby kierować tematycznym kanałem zajmującym się telesprzedażą, Mango24. Poszło o zachętę do kupowania telefonów w sieci o. Rydzyka, do czego zachęcał Jarosław Kaczyński."
Pies nie wygłupiaj się, to ma być konkurencja, a kto kupi jak taki akwizytor? a może kupią i będą przez telefon popierać? jaki telefon takie będzie poparcie... no nie wygłupiaj się nawet za darmo jak telefon dostaniemy, jego nie poprzemy...

POLA
13-07-2009, 14:52
Jip, obyś się nie zdziwił, tym poparciem.
Jest to całkiem niezły sposób na przekazywanie ewentualnych wytycznych przedwyborczych i nie bagatelizowałabym tej linii...porozumienia.:D
Niech się Tusk uczy, choćby od o.R., jak się tłumy zdobywa.;)

POLA
13-07-2009, 15:00
złożył podpisik pod nowelizacją konstytucji i Leppery oraz ta, co to w oczętach coś miała i coś tam lubiła jak koń owies będą mieli zakaz posłowania, gdyby przyszła im na to chcica.

No to filozof zagrożony najwyraźniej... w razie czego.:D

Lila
13-07-2009, 17:05
złożył podpisik pod nowelizacją konstytucji i Leppery oraz ta, co to w oczętach coś miała i coś tam lubiła jak koń owies będą mieli zakaz posłowania, gdyby przyszła im na to chcica.

No to filozof zagrożony najwyraźniej... w razie czego.:D
Filozof wszak nie ma wyroku jak do 'tych pór'.:D
Ta z qrwikami na szczęście ma. Może jej nie przyjdzie już do głowy zabawa w politykę.No i może i Endrju legendą się stanie? Dałby Bóg.

POLA
13-07-2009, 23:10
Jeszcze nie ma, ale jak go Schetyna dopadnie - może mieć, a wtedy...pozostanie nauka greki bez udawania Greka.:D

Prof. Staniszkis chwali Rostowskiego, gani Olechowskiego - on ponoć leniwy i wstawać wcześnie nie lubi, podobnie jak JK, a Tusk jest zmęczony.
No i wrócił problem min. Fedak, która nie dorasta do pięt swojej wice, już nieobecnej.
A tusk milczy, nadal.

Lila
13-07-2009, 23:16
A skąd niby Joanna od lewicy wie, o której wstaje Olechowski ?
Czyżby sugestia wspólnej nocy?

Mnie niepokoi co innego. Te 3.000 zlikwidowanych policyjnych etatów,jak podało MSWiA. Na bezpieczeństwie chyba nie należy oszczędzać, a jeśli już, to zlikwidować te tabuny ochroniarzy.
Bo któż tak chce mordować taką Żulię na przykład?
Dorsz garnirowany, co go niesławą okryła ?

POLA
13-07-2009, 23:32
A skąd niby Joanna od lewusów wie, o której wstaje Olechowski ?
Czyżby sugestia wspólnej nocy?

Mnie niepokoi co innego. Te 3.000 zlikwidowanych policyjnych etatów,jak podało MSWiA. Na bezpieczeństwie chyba nie należy oszczędzać, a jeśli już, to zlikwidować te tabuny ochroniarzy.
Bo któż tak chce mordować taką Żulię na przykład?
Dorsz garnirowany, co go niesławą okryła ?
Nie pomyliłaś Staniszkis z Senyszyn?
Tej pierwszej - Jadwiga i nie z lewicy ona, drugiej - Joanna i z lewicy jak najbardziej.

A JK sam ujawnił, że wstawać wcześnie nie lubi, dlatego miał kłopoty z udzielaniem wywiadów o 7:15 w radiowej Jedynce.

Nikt nie zechce;), a tabuny zbędne, u nas przyjęło się strzelanie do kaczek raczej, nie do ludzi. :D

Lila
13-07-2009, 23:46
Pomyliłam.
Czytając , miałam przed oczami czarnulę, tym bardziej że właśnie czytałam jej bloga.

Hmmm, jeśli to pani profesor Staniszkis...to jej wierzę.
Jak we wszystko, co mówi.

ps.a tak na marginesie, jaka to cudna kobieta jest. Ta czerwona pomadka, co ma odwrócić uwagę od blizny i te siwe włosy. Piękna bez wysiłku.
Już dawno jej nie widziałam w TV. Mało teraz jakoś oglądam .....

POLA
13-07-2009, 23:57
Dzisiaj właśnie gościła w TVN24, dość często komentuje tam bieżące wydarzenia.
Gdzie ja czytałam z nią wywiad? No popatrz, nie pamiętam.
W czerwonym jej do twarzy.:)
Aha, powiedziała jeszcze, że Tusk jest dobrym kandydatem na prezydenta, lepszym od A.O., bo ten ostatni życiorys ma niesłuszny (wywiad).

POLA
14-07-2009, 13:21
podobało mi się jego przemówienie: krótkie, rzeczowe wygłoszone nienaganną polszczyzną, co dość rzadkie u naszych polityków.
Teraz ma konferencję prasową i od razu poprosił o pytania, żeby nie przynudzać i nie gadać obok tematów, którymi zainteresowani są dziennikarze.

Na 15:00 zapowiedziano konferencję Tuska.

POLA
14-07-2009, 13:35
Zientarski nie może być przesłuchiwany ze względu na zmiany w mózgu. Taką opinię wydało dwóch psychiatrów, psycholog i neuropsycholog.
Prokuratura zamierza przesłuchać lekarzy, ale oni przecież nie podważą swojej wcześniejszej opinii.
Zmiany jednak nie na tyle są duże, skoro wilka ciągnie do lasu, czyli przymierza się on do kierownicy, jak podała już dawno temu prasa.

Widać są równi i równiejsi, nic nowego, a jednak denerwuje.

POLA
14-07-2009, 21:20
Przyjacielscy Anglicy z frakcji, do której zapisał się PiS, ograli Kamińskiego, który miał być jedynym kandydatem na wiceszefa PE, ale nie został, bo zgłoszony w ostatniej chwili Edward McMillan-Scott w trzeciej turze ograł naszego.

A ostrzegałam, nie kumać się z Anglikami, bo już w '39 się nie sprawdzili.
Jeszcze trochę, a przekonają się pisowcy, w co wdepnęli.:D

Ciekawe, kogo za zaistniałą sytuację obwini JK?
No bo ktoś musi być winny.;)

POLA
15-07-2009, 10:52
Politolog, prof. K. Kik, postawił diagnozę choroby PiSu, czyli spadku popularności tej partii.
Gazetka plotkarska SE zebrała to wszystko do kupki i w punktach wyszło tak:

1. Bo źle wyglądają.
Fatalne krawaty, zmierzwione włosy, rozwiązane sznurowadła. No i rozciągnięte garnitury ála wczesny Gierek. Mając takie odzienie, z pewnością nie porwie się tłumów i nie zdobędzie serc wyborców. Niechlujni politycy PiS przy swoich wymuskanych kolegach z PO wyglądają jak ubodzy krewni z głębokiej prowincji.

2. Bo są niewysportowani.
Uważają, że poważnemu politykowi nie wypada uprawiać sportu. Śmieją się z premiera i jego ludzi, że grają w piłkę. Wolą nosić wielkie brzuchy i sapać po przejściu korytarza sejmowego.

3. Bo są zacofani.
Brak konta w banku i niechęć do telefonów komórkowych mogła być zapewne powodem do dumy w komunie hipisów, ale nie w parlamencie. I chociaż prezes PiS w końcu rachunek założył i zapowiedział, że kupi komórkę, to wciąż nie wiadomo, czy będzie umiał ściągnąć jakąś fajną tapetkę.

4. Bo się ciągle kompromitują.
Szaleńczy rajd meleksem posła Karola Karskiego na Cyprze. Bełkot "coś tam, coś tam" wyraźnie niedysponowanej posłanki Elżbiety Kruk - to najsłynniejsze chyba wpadki polityków PiS. Co gorsza, zamiast posypać głowę popiołem i przyznać się do błędów, idą w zaparte, ośmieszając się jeszcze bardziej.

5. Bo wygadują bzdury.
Samymi tylko idiotyzmami posłanki Nelli Rokity można by wypełnić tomiszcze opasłe niczym książka telefoniczna. Żeby tylko przypomnieć sławetną wypowiedź, że "bezpłodność nie jest chorobą, tylko wymysłem naukowców". No, a przecież w klubie PiS oprócz Rokity są jeszcze 152 osoby, które też coś tam mówiły.

6. Bo są wewnętrznie podzieleni.
Wybory do PE pokazały, że wewnątrz partii trwa bratobójcza wojna o władzę i wpływy. Między grupą Zbigniewa Ziobry i partyjnych speców od kampanii (Adam Bielan, Michał Kamiński) rozgrywa się regularna bitwa.

7. Bo prowadzą wojnę ze wszystkimi.
Bulteriery z PiS wymierzają ciosy, niczym pijany bokser. Walą na odlew w lewo i prawo, kompletnie nie przejmując się konsekwencjami. Atakują media (Radio Zet, RMF, bojkot TVN) i sędziów. Obrażają inteligencję. Nie oszczędzają nawet internautów. Krzyk i zaciśnięte pięści nie pociągają jednak wyborców.

8. Bo stracili wielu pracowitych posłów.
Rozwijanie przez zwijanie. Tak moż-na określić politykę kadrową PiS w ostatnim czasie. Z partią rozstali się m.in.: Dorn, Zalewski, Marek Jurek i Kazimierz Ujazdowski. Pracowici, inteligentni i nawet wyglądali jak ludzie. Może to właśnie tak wkurzało prezesa.

9. Bo wzięli do rządu Leppera i Giertycha.
Polacy wciąż pamiętają egzotyczną koalicję rządzącą z LPR i Samoobroną. Ciągłe kłótnie, kompromitujące nominacje, liczne wpadki (afera taśmowa w pokoju Renaty Beger) do dziś odbijają się PiS czkawką.

10. Bo postawili na Annę Cugier-Kotkę.
Miał być hit, wyszedł kit. Aktorka, którą pisowscy macherzy od wizerunku sprzątnęli sprzed nosa Platformie, okazała się kompletnym niewypałem. PO i tak wygrała wybory, a PiS musiał się tylko wstydzić za żenujące wybryki i opowieści niespełnionej aktorki.
A kto opracuje 10 powodów utrzymującego sie poparcia dla PO?
jeden już mam:
1. Na rynku partyjnym brak alternatywy.:D

Basia.
15-07-2009, 11:03
Politolog, prof. K. Kik, postawił diagnozę choroby PiSu, czyli spadku popularności tej partii.

A kto opracuje 10 powodów utrzymującego sie poparcia dla PO?
jeden już mam:
1. Na rynku partyjnym brak alternatywy.:D
i to jest jedyny najważniejszy powód. :D

Lila
15-07-2009, 12:45
Pola Przyjacielscy Anglicy z frakcji, do której zapisał się PiS, ograli Kamińskiego, który miał być jedynym kandydatem na wiceszefa PE, ale nie został, bo zgłoszony w ostatniej chwili Edward McMillan-Scott w trzeciej turze ograł naszego.
Może i lepiej, bo być jednym z 10-ciu wiceszefów?
Może nam się przyda bardziej jako szef frakcji konserwatystów?

POLA
15-07-2009, 13:47
i to jest jedyny najważniejszy powód. :D
No tak, ale jak PiS polegnie z kretesem, lud odwróci się od PO, to co nam zostanie? Piskorski z wykopaliskami z SLD i jakaś jeszcze nie do końca dobita ekipa Napieralskiego? PSL nie daj Boże?

No to niech PiS trwa dla dobra...ale czego?:D :D

wankabor
15-07-2009, 13:51
No to niech PiS trwa dla dobra...ale czego?:D :D
Nie daj Boże. Amen

POLA
15-07-2009, 13:59
Może nam się przyda bardziej jako szef frakcji konserwatystów?
A będzie, czy też go wykiwają?

Słucham komisji o naciskach czy czymś takim.:D
Pani prokurator jak pani Wróbel, pyskata niezmiernie, ale głos ma nieco mniej czołgowy;), choć strzela zdaniami jak Zyta G. moja ulubiona ongiś.
No i na niejawnym to ona może coś powiedzieć, ale przed kamerami- w żadnym wypadku, tajemnica.
Dostać się w ręce takiej - strach się bać.
Pasjonujący byłby jej pojedynek z Rokitą, ale Jasiu w niebycie sejmowym.

POLA
15-07-2009, 14:02
Nie daj Boże. Amen
Jak nie daj, to co dalej?:D
PiS polegnie, PO padnie i co?
PO żywi się PiSem przecież.
Katastrofa!

POLA
15-07-2009, 14:38
O.R. ma poczucie humoru i dowcip też niezwykły. O jednym czarnoskórym misjonarzu podczas niedzielnej pielgrzymki miał powiedzieć tak:
Popatrzcie, on chyba w ogóle się nie mył, popatrzcie.
Misjonarz widać też miał poczucie humoru, bo się nie obraził.

Natomiast do całej sprawy interesujący, ale już wcale wesoły, jest komentarz prof. Krzemińskiego:
Żywimy się mitami na własny temat, które od początku pełne są hipokryzji. Polacy zresztą przodują w hipokryzji moralnej i chętnie mówią o swojej tolerancji, czy gościnności, co kompletnie nie idzie w parze z rzeczywistością. Wystarczy zobaczyć jak traktujemy uchodźców, nawet z tych krajów, które cieszą się naszą sympatią. A o tolerancji mówimy wtedy, gdy jesteśmy oskarżani o antysemityzm, czy rasizm.
Oj, sporo w tym racji, co oczywiście nie oznacza, że wszyscy jesteśmy tacy.

wankabor
15-07-2009, 14:39
Jak nie daj, to co dalej?:



Poczekajmy, jeszcze dużo czasu. Mimo bardzo wadliwego systemu wyborczego, kogoś wybierzemy. Czy będziemy później żałować, trudno przewidzieć. Prawie każdy wybrany zawodzi. Szkoda,że nie ma możliwości odwołania posła, który nie dotrzymuje słowa. No cóż, wadliwa demokracja.

POLA
15-07-2009, 15:15
Poczekajmy, jeszcze dużo czasu. Mimo bardzo wadliwego systemu wyborczego, kogoś wybierzemy. Czy będziemy później żałować, trudno przewidzieć. Prawie każdy wybrany zawodzi. Szkoda,że nie ma możliwości odwołania posła, który nie dotrzymuje słowa. No cóż, wadliwa demokracja.
Dwa lata to naprawdę mało, żeby coś sensownego się wylęgło, dlatego niech PiS trwa sobie w szczątkowej formie w opozycji.:D

To niezwykle zdolna armia, która porażkę potrafi przekuć w sukces, a oto dowód.
Kamiński przegrał wczoraj stanowisko wiceszefa PE, ale...wcale nie przegrał, przeciwnie, wygrał:
Bycie jednym z pięciu szefów frakcji jest dużym osiągnięciem dla mnie osobiście i ważnym momentem dla Polski. Lepiej być jednym z pięciu szefów frakcji ... niż być jednym z 14 wiceprzewodniczących.
No prawda, tylko ta frakcja jakaś malutka w porównaniu z całym PE.

Prasa niemiecka, nieprzepadająca za PiSem, co wiadomo nie od dzisiaj, przyczyn wczorajszej porażki Kamińskiego upatruje w jego "rasistowskich i homofobicznych" poglądach, ale co oni tam wiedzą. Nie wiedzą przecież, prezes nie potwierdza, to i problemu nie ma.:D

Scarlett
15-07-2009, 15:19
Chyba pierwszy raz oglądałam komisję śledczą z takim zaciekawieniem dzięki tej Pani prokurator. Dała do wiwatu wszystkim, a Karpiniuka skokietowała, że zapomniał języka w buzi hihihihi
http://wiadomosci.onet.pl/2009220,11,item.html

POLA
15-07-2009, 16:06
Ale najpierw to on się jej podlizywał i w ten sposób niejako ją osiodłał, bo narowista jakaś była i agresywna jak diabli.

Kapitalne było jej pytanie skierowane do jakiegoś posła, na którym jest roku...tylko nie wiem czego, no iciąg dalszy tego słownego pojedynku.

Sagulo, a pamiętasz komisję rywinową?
Tam były dialogi!!:D

Lila
15-07-2009, 16:34
Poczekajmy, jeszcze dużo czasu. Mimo bardzo wadliwego systemu wyborczego, kogoś wybierzemy. Czy będziemy później żałować, trudno przewidzieć. Prawie każdy wybrany zawodzi. Szkoda,że nie ma możliwości odwołania posła, który nie dotrzymuje słowa. No cóż, wadliwa demokracja.


No i to jest kwint z esencją.
Każdy zawodzi.Do licha, każdy zawodzi.
Dla mnie największą porażką była AWS, więc nic co straszne nie jest mi obce.

ps.dziękuje Wam moje miłe za te dyskusje, bo jestem na wstecznym biegu straszliwym.I jednak sporo się dowiedziałam od Was co w trawie piszczy.
Hmmm, jak PiS-u braknie, to co ja tu będę robić?
Co z przeciwnikami , psiakość.:D

POLA
15-07-2009, 17:20
Hmmm, jak PiS-u braknie, to co ja tu będę robić? Co z przeciwnikami , psiakość.:D
Nie martw się na zapas, to jak w piosence śpiewanej przez Gołasa: Nie, tego nam nie zabraknie... z tym że nie wódki a atrakcji wszelakich.
Już politycy o to zadbają...z twarzą wtuloną w kotlet schabowy panierowany....:D

wankabor
15-07-2009, 17:29
To niezwykle zdolna armia, która porażkę potrafi przekuć w sukces, a oto dowód.
Kamiński przegrał wczoraj stanowisko wiceszefa PE, ale...wcale nie przegrał, przeciwnie, wygrał:


Kamiński to dla mnie anty-autorytet. Bardzo kompromitującym punktem jego biografii była jego pielgrzymka do Augusto Pinocheta, wraz z Markiem Jurkiem i Tomaszem Wołkiem w 1999r. Wręczyli wówczas byłemu dyktatorowi wojskowemu Chile ryngraf z Matką Boską. Chaba sam się tego wstydzi.

POLA
15-07-2009, 17:51
Wankabor
Eee tam, młody był, to i nie wiedział, co czyni, jak Farfał, namiestnik tv publicznej.:D

A dlaczego Kamiński tak się poci? Czyżby z przepracowania?

Pani B.Kempa nie wierzy, żeby o.R. powiedział, co powiedział o czarnoskórym misjonarzu.
Niewierna jakaś się zrobiła, w przeciwieństwie do Kalisza. On nie z tej opcji, że tak powiem, a wierzy.:D

Lila
15-07-2009, 17:59
A pewnie.

A pielgrzymka Platformy do opactwa tynieckiego, gdzie nasza kochana Partia piała baranimi głosami pobożne pieśni, a jeden nawet się wypowiedział na temat wartości rodzinnych.?
Chyba mu Isabel napisała orędzie, bo piękne było.:)

Moi kochani, a zobaczyć Oleksego co jebut na kolana na Jasnej Górze?
Już Wy mi nie piszcie o zagranicznych pielgrzymkach, bo Wam zrobię fotkę z Księgi Gości, co w Sali Rycerskiej bywa wystawiona.Oczywiście, jak mi Straż Jasnogórska nie wyrwie aparatu.
Panu Bogu świeczkę,a diabłu ogarek.Jednym słowem.

wankabor
15-07-2009, 19:49
Wankabor
Eee tam, młody był, to i nie wiedział, co czyni,
Michał Kamiński ( nieco starszy) przegrał wybory na wiceprzewodniczącego PE z powodu swoich rasistowskich i wrogich wypowiedzi wobec gejów.- pisze niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung. Czy dalej jest idolem? Na pewno nie moim.

wankabor
16-07-2009, 07:30
A dziś podano wiadomość, że Michał Kamiński wymusił stanowisko przewodniczącego frakcji pod groźbą wyjścia z tej frakcji. Tak wyglądają uczciwe wybory w wersji MK.

senior A.P.
16-07-2009, 07:38
Wybory ?Jakie wybory, jak wszystko z gory ustalone.

Lila
16-07-2009, 11:47
Michał Kamiński ( nieco starszy) przegrał wybory na wiceprzewodniczącego PE z powodu swoich rasistowskich i wrogich wypowiedzi wobec gejów.- pisze niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung. Czy dalej jest idolem? Na pewno nie moim.

MK zapłacze się, jak to przeczyta.

A dziś podano wiadomość, że Michał Kamiński wymusił stanowisko przewodniczącego frakcji pod groźbą wyjścia z tej frakcji. Tak wyglądają uczciwe wybory w wersji MK.

I słusznie,skoro im zależy na frekwencji, niech dają stołki.

Wybory ?Jakie wybory, jak wszystko z gory ustalone.

Słusznie Senior.Tylko są jeszcze tacy, z dziecięcą wiarą w demokrację.:)

Lila
16-07-2009, 12:13
Traktat za komisarza?

Ho ho, Unia straszy.Albo podpiszemy Traktat, albo oddajemy stanowisko komisarza.
A co na to Niemcy?

ps. i jeszcze......głosy w Polsce przeciwko wyborowi Kamińskiego,są typowym objawem polskiego piekiełka i polskiej żółci.
Nieważne,że mamy dwóch Polaków na eksponowanych stanowiskach.
Ważne,że należy ich stamtąd ściągnąć za nogi, a jak się nie da, to psim obyczajem,gryźć po kostkach ile wlezie.
Co zresztą widać i słychać.

POLA
16-07-2009, 13:18
Te strachy to na Czechy:D, nasz prezydent podpisze, po Irlandii, na którą się tak zapatrzył...przez Tuska i czeka na dyrektywy.;)

A kto kogo gryzie po kostkach? Kurski zapewne, bo nie był zmartwiony tym, że MK nie został wice, nawet jakiś zadowolony się wydawał.

Lila, w coś trzeba wierzyć, absolutnie.:D

POLA
16-07-2009, 14:58
premiera Tuska i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dla osoby poważnej jest to irytujące - powiedział Olechowski Dziennikowi.

Prawda, nie tylko to jest irytujące.
Cały wywiad tutaj: http://www.dziennik.pl/polityka/article415908/Olechowski_o_odejsciu_z_PO_Krew_mnie_zalala.html

jip
16-07-2009, 18:47
premiera Tuska i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dla osoby poważnej jest to irytujące - powiedział Olechowski Dziennikowi.

Prawda, nie tylko to jest irytujące.
Cały wywiad tutaj: http://www.dziennik.pl/polityka/article415908/Olechowski_o_odejsciu_z_PO_Krew_mnie_zalala.html
Wydaje mi się, że zaczyna mi się nie podobać, za dużo jęczy, że nie mógł, że mu nie dali, nie proponowali, a może trzeba było chcieć chcieć a nie rzucać zabawki i do domu. Mnie podpadł, psu też i nas irytuje. Na razie jesteśmy nie ukierunkowani, czekamy co powie Pan od żubrów.....

wankabor
16-07-2009, 19:32
Wydaje mi się, że zaczyna mi się nie podobać, za dużo jęczy, że nie mógł, że mu nie dali, nie proponowali,,
A mnie się od dawna życiorys pana AO nie podoba i nic na to nie poradzę.

Lila
16-07-2009, 21:19
A mnie się od dawna życiorys pana AO nie podoba i nic na to nie poradzę.

Powiedz, co konkretnie?:) Te rady nadzorcze?

POLA
16-07-2009, 21:56
Wydaje mi się, że zaczyna mi się nie podobać, za dużo jęczy, że nie mógł, że mu nie dali, nie proponowali, a może trzeba było chcieć chcieć a nie rzucać zabawki i do domu. .....
Czytałeś cały wywiad?
Nawet Palikot, wierny Tuskowi i PO, wytyka błędy swojemu rządowi nie od dzisiaj przecież, a i dzisiaj powiedział, że rządowi brakuje odwagi, więc może Olechowski jednak się nie myli?
To jest zbyt poważny gość, tak sądzę, żeby traktować go jak pierwszego lepszego.

Zauważ, Tusk wymiata silnych konkurentów zamiast ich przytrzymać i wykorzystać.
Mądry otacza się mądrymi, a nie słabymi i potakiwaczami.
Tusk idzie w ślady JK?
Na to mi wygląda i to go zgubi, a kryzys, który stanie się jeszcze bardziej dokuczliwy za parę miesięcy, nie pomoże mu w wyścigu do fotela.:D

Lila
16-07-2009, 22:54
Walczący z alkoholizmem innych, znany producent alkoholu wpadł w pułapkę pomówień.
"Super Ekspres" przyłapał Janusza Palikota, wsiadającego do samochodu po wypiciu wina.I na swych łamach zadaje dramatyczne pytanie - ''czy J.P jest alkoholikiem" ?

Mam nadzieję,że poseł nie jest zdziwiony.

jip
17-07-2009, 07:39
Czytałeś cały wywiad?
Nawet Palikot, wierny Tuskowi i PO, wytyka błędy swojemu rządowi nie od dzisiaj przecież, a i dzisiaj powiedział, że rządowi brakuje odwagi, więc może Olechowski jednak się nie myli?
To jest zbyt poważny gość, tak sądzę, żeby traktować go jak pierwszego lepszego.

Zauważ, Tusk wymiata silnych konkurentów zamiast ich przytrzymać i wykorzystać.
Mądry otacza się mądrymi, a nie słabymi i potakiwaczami.
Tusk idzie w ślady JK?
Na to mi wygląda i to go zgubi, a kryzys, który stanie się jeszcze bardziej dokuczliwy za parę miesięcy, nie pomoże mu w wyścigu do fotela.:D
Czytałem, Tusk też nie z mojej bajki ale AO sam się jako pierwszy lepszy traktuje i zaczyna też nie z mojej bajki być.....należy uważnie mu się przyglądać, te wypowiedzi każą mi mocno myśleć....klasę zniżył w moich oczach.

Lila
17-07-2009, 10:37
Ba, ale taką metodę eliminacji jak zastosujesz, to ani chybi tylko lwy salonowe ci zostaną.
A przecież tego nie zdzierżysz.:)
Chyba,że może jeszcze aspirujacy do charyzmy Witosa - sikawkowy.

babciela
17-07-2009, 11:39
No, nie sikawkowy ma widocznego Parkinsona. A w tej chorobie powolutku idzie zespoł otepienny. U premiera zas widze szaleństwo w oczach- co tez widac po wyczynach jego.A w ogóle skąd Wy macie tyle czasu, ja siadłam , bo hydraulicy wierca cosik w mojej piwnicy i psuja ,co zrobił ich poprzednik. Hydraulika od zaraz - nasz prezydent ex zreszta to hydraulik?- on podobno nie moze wyzyc za 4000pln- może cos u mnie dorobiłby. Sorry , zmykam, na polityce to ja się w ogóle nie znam

jip
17-07-2009, 12:28
Ba, ale taką metodę eliminacji jak zastosujesz, to ani chybi tylko lwy salonowe ci zostaną.
A przecież tego nie zdzierżysz.:)
Chyba,że może jeszcze aspirujacy do charyzmy Witosa - sikawkowy.
Najpierw eliminację stosujemy, potem z psem zbierzemy radę starszych czyli on i ja i będziemy wybierać mniejsze zło bo na razie z nikim nam nie po drodze, sikawkowy się nie nadaje na prezydenta, ale gada najrozsądniej, z wyjątkiem KRUS, i może jakiś lew ale podwórkowy albo z puszczy się pojawi, zobaczymy co powie i dopiero rada starszych... a o tych lwach co teraz ryczą, że z salonów to nawet nie wspominaj, na samo przypomnienie pies wyje a ja piję....... no bo co mamy robić?:D

POLA
17-07-2009, 14:55
Walczący z alkoholizmem innych, znany producent alkoholu wpadł w pułapkę pomówień.
"Super Ekspres" przyłapał Janusza Palikota, wsiadającego do samochodu po wypiciu wina.I na swych łamach zadaje dramatyczne pytanie - ''czy J.P jest alkoholikiem" ?
Mam nadzieję,że poseł nie jest zdziwiony.

Nie wpadł w pułapkę, nie wypił całego wina tylko lampkę...dla zdrowia, no i nie obraził się na gazetkę. Złożył wyjaśnienia w tej kwestii.

Natomiast prezydent postanowił nie odpuścić mu małpek i podejrzenia o nadmierne zamiłowanie do napojów wyskokowych wyrażone w postaci pytania, co nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem.
Będzie się filozof tłumaczył w sądzie.:D

POLA
17-07-2009, 15:02
Czytałem, Tusk też nie z mojej bajki ale AO sam się jako pierwszy lepszy traktuje i zaczyna też nie z mojej bajki być.....należy uważnie mu się przyglądać, te wypowiedzi każą mi mocno myśleć....klasę zniżył w moich oczach.
Trudno odmówić Ci racji, też przestał mnie zachwycać, zwłaszcza z Piskorskim w tle, co jest niepokojące. Dobrze że odciął się od Oleksego, ale ta reszta?
No nic, będziemy podglądać, słuchać. Poczekam na program, którego ma być autorem.

POLA
17-07-2009, 15:11
No, nie sikawkowy ma widocznego Parkinsona. A w tej chorobie powolutku idzie zespoł otepienny. U premiera zas widze szaleństwo w oczach- co tez widac po wyczynach jego.A w ogóle skąd Wy macie tyle czasu, ja siadłam , bo hydraulicy wierca cosik w mojej piwnicy i psuja ,co zrobił ich poprzednik. Hydraulika od zaraz - nasz prezydent ex zreszta to hydraulik?- on podobno nie moze wyzyc za 4000pln- może cos u mnie dorobiłby. Sorry , zmykam, na polityce to ja się w ogóle nie znam
A Parkinsona to po czym się poznaje, rączki mu drżą? Jeśli...to z chytrości raczej.;)
Wałęsa to chyba nie był od hydrauliki, ale nie wiem, w papiery mu nie zaglądałam.

POLA
17-07-2009, 16:16
Mariusz Kamiński.
Gorąco polecam, warto to obejrzeć i polubić...za rozbrajającą szczerość: http://www.dziennik.pl/polityka/article416511/Zobacz_jak_placze_sie_jezyk_poslowi_PiS.html

Lila
17-07-2009, 18:33
Faktycznie.:)
Poseł uchachany po same pachy.No bo i pieprzył trzy po trzy.

jip
17-07-2009, 20:20
Faktycznie.:)
Poseł uchachany po same pachy.No bo i pieprzył trzy po trzy.
Mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i za Buzka pocałujesz w czółko Tuska, tylko napisz gdzie i kiedy mam chęć taką scenkę zobaczyć, będzie to hicior roku........ ale czuję, że się migniesz...

Lila
17-07-2009, 20:45
Mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i za Buzka pocałujesz w czółko Tuska, tylko napisz gdzie i kiedy mam chęć taką scenkę zobaczyć, będzie to hicior roku........ ale czuję, że się migniesz...


Nie mam zamiaru się migać.:)
Słowo się rzekło. Jak tylko BOR-owiki dopuszczą, a i bidny Premier ducha nie wyzionie z wrażenia, to we wrześniu będę w Warszawie.

POLA
17-07-2009, 23:46
Faktycznie.:)
Poseł uchachany po same pachy.No bo i pieprzył trzy po trzy.
Nie bądź taka surowa, każdy może sie poplątać z wrażenia, a że poplątał się z wdziękiem, to za to go lubię, choć on z PiSu.:D

Powiesił się strażnik mordercy Olewnika. Śledztwo nadzorować będzie A.Czuma, który powołał specjalny zespół. Wyniki pracy - już w poniedziałek.

Coś za dużo tych samobójstw wokół jednego morderstwa, a końca śledztwa nie widać.

POLA
17-07-2009, 23:58
Filozof Palikot o filozofie Leszku Kołakowskim:
To bardzo ważne wydarzenie. Na poziomie duchowym fundamentalne. Takie osoby jak Kołakowski trzymają klucze do związków kontaktów z przeszłością. Dzięki temu mamy dialog z ludźmi, którzy działali i myśleli przed nami. Ubytek takiego człowieka jest dużym utrudnieniem w tym, żebyśmy czuli jedność świata refleksji. Tego, który był dwa tysiące lat temu, tysiąc lat temu i jest dzisiaj.
Reszta jest milczeniem...

POLA
18-07-2009, 23:01
czyli pani Kempy i pana Dery(z Wielkopolski on ci, ale cóż zrobić:mad: ) i czego się dowiaduję?

1. Tusk ma ministerstwo propagandy.
2. PO to partia nienawidząca ludzi
3. Emerytury nie są przesyłane na czas. Spytam sąsiada, czy to prawda.
4. PO nie ma programu tylko chce rządzić.
5. Z piątku na sobotę PO zarżnęło demokrację, bo odrzuciło wszystkie poprawki opozycji i w ogóle zachowywało się skandalicznie. Podobno tego nocnego widowiska można posłuchać na stronie internetowej sejmu.

A teraz śpiewa Rosiewicz swój song "kameleony, kameleony, wczoraj czerwone, dzisiaj zielone..."
Bardzo ambitna twórczość, bardzo.:D

Jednym słowem wszystkie psy i koty wieszają na PO. Bardzo interesująca audycja, bardzo, słucham z wypiekami na twarzy.:D

A teraz głos zabrał sam dyrektor, więc się skupiam. "Chcesz dostać bzika, słuchaj dziennika". O telewizyjny chodzi.

Zdzisia
19-07-2009, 08:08
:) :) Brawo Polu.Świetnie zrecenzowałaś tę audycję RM.Odpowiednia dawka ironii i krytycznego humoru.Ja nie mogę się przemóc i posłuchać chociaż jednej audycji."Migawkowo" wiem jak to wygląda.Rosiewicza też słyszałam. Żenada.

jip
19-07-2009, 09:22
Pisze Pola: "Słucham sobie RM,
czyli pani Kempy i pana Dery(z Wielkopolski on ci, ale cóż zrobić ) i czego się dowiaduję?"
Na Derę nic nie poradzisz, Giertych też obok mnie mieszka (starszy), też nie próbuję go przejechać, chociaż okazje są, ludzi mających dziwne zapatrywania nie sieją, sami się rodzą.
A Kempa wydawała mi się mądrzejsza.... cicho pies, masz rację mówi co jej każą.....

Lila
19-07-2009, 10:21
GW przestaje być tubą PO?
Niesłychane,ale taka jest prawda.Ciekawe jaki idol będzie następny, choć domyślać się można.
SD ma zasługi w niszczeniu Platformy, co więcej Piskorski otwiera szeroko ramiona, chcą przytulić do łona tych Pełowców, którzy już rozglądają się za cieplutkim miejscem do przeżycia.
Skok na media się nie udał, a tu jeszcze wierny organ wali artykuł o tym,że 56% Polaków nie wierzy w Tuska.
Jakby to nie było wiadome od dawna.

POLA
19-07-2009, 14:17
Brawo Polu.Świetnie zrecenzowałaś tę audycję RM.Odpowiednia dawka ironii i krytycznego humoru.Ja nie mogę się przemóc i posłuchać chociaż jednej audycji."Migawkowo" wiem jak to wygląda.Rosiewicza też słyszałam. Żenada.
Ale gdzież tam, żadna recenzja podszyta ironią czy humorem, absolutnie, wyłącznie sucha relacja, golutka prawda, prawie cytaty, a wszystko po to, aby wiedzą bezcenną się podzielić, jako że nie wszyscy mają dostęp do wiedzy życiodajnej z jedynie słusznego źródła, więc robię tu za stację przekaźnikową niejako i antidotum na ministerstwo propagandy Tuska.;)

Dzisiaj też posłucham, po 18:00, jeśli telekonferencja mi nie przeszkodzi. Wystąpi nie byle kto, bo Macierewicz osobiście we własnej osobie, a ja pasjami lubię jego opowiastki.:D

POLA
19-07-2009, 14:28
Giertych też obok mnie mieszka (starszy), też nie próbuję go przejechać, chociaż okazje są,
A Kempa wydawała mi się mądrzejsza...
1. Nawet nie próbuj nikogo rozwalcować, bo Cię poszczuję Twoim osobistym czworonogiem.
My z Wielkiej Polski załatwiamy te sprawy inaczej:D
2. Mnie się nie wydawała, ale widać "wydawactwo" mam jakieś inne:D, a wczoraj - oj to był popis samouwielbienia i samozachwytu. Aż miło było słuchać.

POLA
19-07-2009, 15:21
pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
GW przestaje być tubą PO?
Niesłychane,ale taka jest prawda.Ciekawe jaki idol będzie następny, choć domyślać się można.
SD ma zasługi w niszczeniu Platformy, co więcej Piskorski otwiera szeroko ramiona, chcą przytulić do łona tych Pełowców, którzy już rozglądają się za cieplutkim miejscem do przeżycia.
Skok na media się nie udał, a tu jeszcze wierny organ wali artykuł o tym,że 56% Polaków nie wierzy w Tuska.
Jakby to nie było wiadome od dawna.
1. Chyba dość rzadko sięgałaś do GW, skoro nie zauważyłaś, że od początku gazeta była krytyczna zarówno wobec partii jak i jej polityków. Opinie wyrażano na piśmie, także w TOK FM oraz innych stacjach, gdzie zapraszano dziennikarzy GW.
2. PO nie planowało skoku na media w tym sensie, że zamierzało je pozyskać dla siebie na wyłączność. Ten grzech obciąża pisowców z ich prezydentem i o tym chyba pamiętasz.
Natomiast PO nie miało odwagi powiedzieć wprost, że zamierza rozbroić tę minę medialną w postaci tv publicznej, którą Palikot nazywa państwową. A trzeba to zrobić wbrew temu, co się głosi, zwłaszcza w środowiskach że tak powiem kulturalnych. Zdziwił mnie mocno wywiad A.Holland i do tej pory nie rozumiem jej stanowiska.
3. No i jeszcze o tej 56% "niewierności" wobec Tuska, uściślę: 56% nie wierzy, że Tusk poradzi sobie z kryzysem.
Nie dziwią te dane, ale kto sobie z kryzysem poradził tak naprawdę?
Większe potęgi gospodarcze gryzą pazurki, a my? Potęgą nie jesteśmy, niestety i suchą nogą przez kryzys na pewno nie przejdziemy. Bez kosztów się nie obejdzie.
4. Co do transferu z PO do SD: też nic zaskakującego, Piskorski, całkiem nieźle finansowo ustawiony, z wyjątkowym talentem do pomnażania kasy, będzie wszelkimi sposobami zagarniał do siebie żołnierzy Tuska, z którym ma na pieńku i prowadzi grę pod płaszczykiem zbawienia Polski. Szkoda, że Olechowski tego nie widzi, w co jego "pryncypał" gra, ale to już nie mój kłopot, chociaż trochę żal...takiego dużego faceta.:D

Lila
19-07-2009, 16:15
Mnie też ...żal.
Wyborczą mam w ręku sporadycznie.Od fanki, przeszłam w fazę ostrego scepcytyzmu , i to jakiś czas przed PiS-em.
Teraz to ja czytuję inne gazety....
Katastrofa polskich finansów publicznych w 2010 r., niemożność zaprojektowania i wykonania budżetu państwa, któremu grozi deficyt rzędu 90 – 100 mld zł i mizerny efekt fiskalny gigantycznych podwyżek podatków, składek i opłat mogą doprowadzić do konieczności przynajmniej pośredniego dodruku pieniądza po to, by Polska uniknęła losów Łotwy.
''Gazeta Finansowa''.

Chyba jip i jego pies mają rację.
Nie przejmować się .

jip
19-07-2009, 20:13
Katastrofa polskich finansów publicznych w 2010 r., niemożność zaprojektowania i wykonania budżetu państwa, któremu grozi deficyt rzędu 90 – 100 mld zł i mizerny efekt fiskalny gigantycznych podwyżek podatków, składek i opłat mogą doprowadzić do konieczności przynajmniej pośredniego dodruku pieniądza po to, by Polska uniknęła losów Łotwy.
''Gazeta Finansowa''.

Chyba jip i jego pies mają rację.
Nie przejmować się .
DZIĘKUJEMY dawno to mówiliśmy , nie przejmować się, przecież jak słyszymy prognozy zpisezwiązane to pełne spodnie dawno powinny być, a jakoś te prognozy się z faktami rozchodzą i do tej pory pies ma michę taką jak miał a mnie też stać na to na co było mnie stać przedtem. Przecież mądrzy nie tylko z rządu mówią, że tak źle nie jest i nie będzie, bo są mądrzy i w instytucjach Europejskich, widzą oni inaczej. Dlatego wszystkie pisostrachy mamy w głębokim poważaniu, na zapas się martwić, jeszcze nie zgłupliśmy......:D

POLA
19-07-2009, 22:01
prezydenckim.
Pan Kownacki zeznał Dziennikowi:
Fundamentalnie nie zgadzam się z jego praktyką działania bez żadnego planu. Sądzę, że powinny być wytyczone konkretne cele i sposoby ich realizacji. Uważam też, że prezydent powinien mieć ustalony kalendarz zajęć i jego się trzymać.
Teraz nie ma żadnego planowania, nic nie jest święte, wszystko jest rozedrgane i nigdy nie wiadomo, co człowieka czeka jutro. Wszystko można z dnia na dzień, z godziny na godzinę zmienić. To wprowadza tylko chaos i nerwowość. Wielokrotnie o tym panu prezydentowi mówiłem, przyjmując do wiadomości, że ma w tej kwestii inne zdanie.
Na pytanie, czy z powodu tego chaosu prezydent nie przyjmuje ambasadorów innych państw, pan Kownacki odrzekł:
Nie, to akurat nie wynika z chaosu, ale z wielkiej niechęci Lecha Kaczyńskiego do oficjalnych ceremonii (...) cóż ja mogę zrobić, skoro prezydent woli bezpośrednie spotkania z mieszkańcami wsi i miast od sztywnych uroczystości?
To może na jakiego wójta prezydent by kandydował?:D
Czyżby pan Kownacki szykował się gdzieś na eksport, że tak otwartym tekstem obgaduje swego szefa?
Hmm...

A teraz słucham sobie opowieści nie z tej ziemi w wykonaniu Macierewicza.
Fascynujące jest to, doprawdy i nie wiem, czy zasnę po takich teoriach i złowieszczych prognozach.;)

Lila
20-07-2009, 09:47
A teraz słucham sobie opowieści nie z tej ziemi w wykonaniu Macierewicza.
Fascynujące jest to, doprawdy i nie wiem, czy zasnę po takich teoriach i złowieszczych prognozach..

I co ...i co? Napisz Pola słów parę.:)

A do PO wraca senator Misiak.Podobno swoją pracę wykonywał jedynie w godzinach nadliczbowych.:)

Agnieszka Holland, która zaangażowała się w przygotowanie nowej ustawy medialnej,tak mówi z kolei o rządzie miłościwie jeszcze panującym.

„Rozczarowałam się premierem Tuskiem, a jeżeli chodzi o sprawy mediów, kultury i stosunek do artystów, ta ekipa wydaje się być bardzo arogancka.[..] Bardzo jestem ciekawa, jak minister (chodzi o ministra kultury) się zachowa.
To inteligentny człowiek, bardzo ceniący kulturę w przeciwieństwie do swoich kolegów z partii”.

Prezydenckiego veta, PO już nie jest w stanie obalić.Chyba że dogada się z SLD.Ciekawe....

jip
20-07-2009, 10:50
..

I co ...i co? Napisz Pola słów parę.:)

A do PO wraca senator Misiak.Podobno swoją pracę wykonywał jedynie w godzinach nadliczbowych.:)

Agnieszka Holland, która zaangażowała się w przygotowanie nowej ustawy medialnej,tak mówi z kolei o rządzie miłościwie jeszcze panującym.

„Rozczarowałam się premierem Tuskiem, a jeżeli chodzi o sprawy mediów, kultury i stosunek do artystów, ta ekipa wydaje się być bardzo arogancka.[..] Bardzo jestem ciekawa, jak minister (chodzi o ministra kultury) się zachowa.
To inteligentny człowiek, bardzo ceniący kulturę w przeciwieństwie do swoich kolegów z partii”.

Prezydenckiego veta, PO już nie jest w stanie obalić.Chyba że dogada się z SLD.Ciekawe....
"Kochanowski przypomniał, że "media to dobro publiczne, na które obywatele powinni łożyć, dając wyraz swej obywatelskiej postawie"."
No bo obywatel powinien tolerować niezbyt wysokie apanaże no jakieś tam dziesiąt tysięcy na miesiąc, za bzdurne programy (telewizyjne) za głupkowate filmy, za dobre programy o północy, za gadające głupstwa głowy, za...... w tym działaniu popieram działanie rządowe całkowicie, niech przestaną myśleć jak wydać jak najwięcej ale wydawać mało na dobre i ciekawe....

POLA
20-07-2009, 11:14
Opowiastka była raczej nudna, nic nowego. Nawet wierni słuchacze jakoś kiepsko dzwonili, nawet ci z komórką "za darmo" do RM.
No, może nowym wątkiem był Czempiński-Olechowski, ale jakoś Macierewicz nie rozwinął sie w temacie z troski zapewne o własną kasę, gdyby ten drugi zechciał go pozwać przed wysokie oblicze sprawiedliwości.:D

Dyrektor też przemawiał, bo zwykle się włącza, tym razem po apelu jednego ze słuchaczy, aby ruszyć do wszelkich zmian pod skrzydłami o.R. Pozwany w ten sposób do działania swoje skrzydła zamienił na opiekę Boga, no i nie omieszkał trochę naurągać społeczeństwu, które ma taki rząd, na jaki zasługuje, co oczywiście nie jest ani odkrywcze, ani nowe.
Jego wypowiedź, jak zwykle wielowątkowa, trudna jest do streszczenia i właściwie jest jak płyta długogrająca z tym samym repertuarem.;)
Generalnie - szkoda było czasu i spałam dobrze, bez koszmarów.:D

Co do Zdrojewskiego - tu zgadzam się z Holland i dlatego, z powodu pewnych posiadanych przez niego walorów charakteru, znajduje się niejako w tylnej linii PO.
Tusk co lepszych odsuwa na dalszy plan. Tak to widzę.

O Misiaku coś słyszałam, ale to chyba na razie przypuszczenia co do powrotu na łono PO.:D

POLA
20-07-2009, 11:47
Z prawie 4,5-tys. załogi TVP najwięcej osób (160) ma stracić pracę w administracji, która zatrudnia prawie tysiąc pracowników. Wśród dziennikarzy, których obecnie jest w TVP 750, wypowiedzenia dostanie 120. Z kolei stanowiska dyrektorów i ich zastępców zostaną praktycznie nienaruszone. Na 96 pracę straci tylko siedmiu. Na pięciu doradców zarządu telewizji publicznej bez pracy pozostanie tylko jeden.
Farfał robi miejsce dla swoich?
Jeliński, członek zarządu Związku Zawodowego Pracowników Twórczych w TVP, pyta:
W administracji jest przerost zatrudnienia, ale dlaczego nawet po redukcji będzie zatrudniała nadal najwięcej osób? Chcemy wiedzieć, co się kryje za tymi cyframi. Po co tyle osób na stanowiskach dyrektorskich? Dlatego że tam często pracują ludzie z politycznego klucza, a o pracy w telewizji nie mają zielonego pojęcia?
mam nadzieje, że A.Holland nie popiera takiej polityki.
Szczegóły w dzisiejszej GW:http://wyborcza.pl/1,75248,6837711,Wielkie_ciecie_w_TVP.html

POLA
20-07-2009, 14:35
albo kaczka.

Nasz prezydent ma uprzedzenia mniej lub bardziej sterowane i o tym wszyscy wiemy, ale nie wiedzieliśmy, że uprzedził się także do niewinnej liczby 17.

Otóż podczas wizyty w Serbii zarezerwowano mu pokój nr 317. Gdy LK się o tym dowiedział, kazał znaleźć inny, ale ponieważ wszystkie apartamenty umijscowione w pionie miały nieszczęsną siedemnastkę, prezydent zamienił się z p. Bochenek, która wylegiwała się w apartamencie, a głowa państwa... w służbówce niejako.:D

No, to może jednak bliżej do wójta niż prezydenckiego stolca?

17. nie są również podpisywane wszelkie dokumenty, jednak tym razem prezydent zrobił wyjątek i podpisał właśnie tego dnia ustawę medialną.
Teraz tęgie głowy w naszym państwie łamią sobie łepetyny, co się za tym kryje.:D

Lila
20-07-2009, 16:29
Niniejszym, składam podziękowanie szanownemu koleżeństwu, za wprowadzenie mnie w meandry polityki medialnej..
Bo za nic się na tym nie wyznawałam...


Hmmm...jestem jednak za telewizją publiczną, jednocześnie przeciw płaceniu abonamentu.:)

jano43
20-07-2009, 22:32
Ja podobnie.

POLA
20-07-2009, 22:36
Lila, czyli Ty jak PO, publiczna - tak, abonament - nie.:D
Będzie i jedno i drugie, czyli publiczna z abonamentem, bo armia Tuska nie naskrobie odpowiednio dużo głosów do odrzucenia weta prezydenckiego.

Farfał hula, wrota otwarte.:mad:

POLA
20-07-2009, 23:08
że w pałacu bałaganik jednak króluje?

Na godzinę przed historycznym już komunikatem pan Glapiński, także zatrudniony w tej samej stajni, twierdził, że wszystko jest OK, głowa państwa wcale się nie obraziła na plotkarza. Jednak po 60 minutach głowa poszła jednak po rozum do głowy i wystosowano taki oto komunikat:
Informujemy, że decyzją Prezydenta RP z dniem 21 lipca 2009 roku Szef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Kownacki został urlopowany.
Zupełnie słusznie, Kownacki tak się nagadał, że teraz musi odpocząć, a że z przepływem informacji na szczycie bywają kłopoty, to już całkiem inny problem.

No i kto teraz będzie twarzą kancelarii?
I czy zapotrzebowanie na małpki spadnie? - spytałby Palikot. Może spyta, jutro.:D

Lila
21-07-2009, 08:55
A ja z innego poziomu...:)

Patrzę od rana na ceremonię wyrzucania kupców warszawskich,nie wnikając w konflikt.
Widzę łzy , rozpacz i ...gaz.
Nie wiem, tak ma być?
Żal mi ludzi, zwyczajnie.
Takie sceny w sercu Europy....

tadeusz50
21-07-2009, 09:05
Lilu też oglądam ten konflikt.
Mam pytanie co za idiota zabrał tam dziecko i po co. Jako tarcza?

POLA
21-07-2009, 09:12
Słuchałam komentarza Borowskiego w Trójce. Twierdzi, że kupcy przeciągali sprawę za długo, nie dotrzymali terminów, ale wina leży po obu stronach. Miasto mogło rozłożyć im płatność za nowe grunty na raty.

Ludzi żal, fakt, jednak zachowanie kupców nastawione jest na efekt medialny. Działaniom komornika zawsze towarzyszą łzy.

Środek Europy powinien wyglądać trochę inaczej.

POLA
21-07-2009, 09:16
Lilu też oglądam ten konflikt.
Mam pytanie co za idiota zabrał tam dziecko i po co. Jako tarcza?
Po co?
Żeby efekt był bardziej wyrazisty. Na pewno usłyszymy o zasługach, o wojnie, o walce z komuną itd. Flag jeszcze brakuje i Kurskiego w obronie uciśnionych.
Jak zwykle gra się na emocjach.

Lila
21-07-2009, 09:29
Po co?
Żeby efekt był bardziej wyrazisty. Na pewno usłyszymy o zasługach, o wojnie, o walce z komuną itd. Flag jeszcze brakuje i Kurskiego w obronie uciśnionych.
Jak zwykle gra się na emocjach.


Chyba nie.Większość to kobiety.Pewnie nie miała z kim dziecka zostawić w nocy , no i gazu nie przewidziała.
Chyba nikt także nie gra.
Zagrała va bank - Bufetowa.

Natomiast koalicja łapki zaciera, bo spodziewała się - jak wszyscy - veta, w sprawie ustawy zdrowotnej.
A tu prezydent podpisał ustawę o świadczeniach gwarantowanych , i konia z rzędem temu, kto wie jakie mają być te gwarantowane świadczenia , bez współfinansowania pacjenta.

Teraz tylko lewica woła wielkim głosem o niebezpieczeństwie drenowania kieszeni pacjentów, ciesząc się w duchu z punktu, który jej przybył.
A całe rzesze niebawem będą się zastanawiać, na jakie cele płaciły przez całe życie składkę zdrowotną.

POLA
21-07-2009, 09:33
Sytuację skomentował Ćwiąkalski. Całe zdarzenie powinno być nagrywane, aby móc stwierdzić, czy działania egzekutora są zgodne z prawem.
Uniemożliwienie komornikowi wykonania wyroku sądu podlega karze.

Wypowiedział się też na temat braku obecności prokuratora w miejscu popełnienia przez strażnika więziennego samobójstwa.
Prokurator powinien być, ale nie był. Dlaczego?
Dlaczego Czuma bagatelizował wczoraj tę nieobecność?

Lila
21-07-2009, 10:00
Za dużo tych wątpliwości.
Jeśli 'samobójca' ma siniaki na rękach oraz pod kolanami, co nawet laik wie,że musiał być 'podsadzony' do pętli, a prokurator stwierdza przypadek...to już nic nie wiadomo.
Cztery osoby już nie żyją.
Sprawa jest mroczna , i nie wiem,czy ktokolwiek dojdzie prawdy.

Lila
21-07-2009, 15:29
http://www.blogpress.pl/node/1129


Wiedzieliście o tym ????

Anielka
21-07-2009, 16:50
Wiedzieliśmy.Czytalismy.I co z tego????

Lila
21-07-2009, 17:37
Wiedzieliśmy.Czytalismy.I co z tego????

Może....nico( jeśli chodzi o ciebie.)

ps.ja nie słyszałam o Ewelinie, porwanej 5 lat temu.
Ty , mniemam, byłaś lepiej poinformowana.
Pozdrawiam cieplutko.

bogda
21-07-2009, 21:20
http://www.blogpress.pl/node/1129


Wiedzieliście o tym ????

Pierwsze słyszę. I jeszcze jej nie odnaleźli?

babciela
21-07-2009, 21:39
Bogusiu, jest mnostwo osób zaginionych, nigdy nie dowiemy się co się z nimi stalo-Bogu dzieki ,ze nie jestezmy zwiazane z jakimis miliarderami, Bogu dzieki....

bogda
21-07-2009, 21:42
No to potwierdza się maksyma, że pieniądze szczęścia nie dają.
To już lepiej jest jak jest.

POLA
21-07-2009, 22:53
Za dużo tych wątpliwości.
Jeśli 'samobójca' ma siniaki na rękach oraz pod kolanami, co nawet laik wie,że musiał być 'podsadzony' do pętli, a prokurator stwierdza przypadek...to już nic nie wiadomo.
Cztery osoby już nie żyją.
Sprawa jest mroczna , i nie wiem,czy ktokolwiek dojdzie prawdy.
Siniaki na rękach i pod kolanami miał strażnik więzienny, który się powiesił?
Nigdzie tego nie przeczytałam, skąd powzięłaś tę wiedzę?

Lila
22-07-2009, 09:22
Pola, drugi w kolejce samobójców, był poturbowany mocno.Miał także połamane żebra.
Jeśli to uznane było za naturalną śmierć, to widocznie ja mam coś z głową, co przyjęłam za pewnik.

Ten pożar który pokazywała TV i córka właściciela, która pewnie nie żyje.Czym go tak zastraszono,że siedzi cicho i nie szuka Eweliny?
Olewnikowie ,czyniąc dojście do prawdy -celem w życiu, są odważnymi ludźmi.

ps.nasza policja przejęła dobre tradycje od MO.

jip
23-07-2009, 12:36
"Czy fiskusowi uda się dokonać cudu?"
"Kontrola skarbowa wykazała, że Tadeusz Rydzyk jest winien skarbówce 4,3 miliona zł niezapłaconego podatku VAT, podaje "Rzeczpospolita". Białostocki Urząd Kontroli Skarbowej dopatrzył się nieprawidłowości w przepływach pieniędzy pomiędzy warszawskimi redemptorystami a fundacją Lux Veritas ojca dyrektora."
I jak myślisz piesku, uda się , czy się nie uda fiskusowi?... chyba masz racje nie uda się........
http://www.pardon.pl/artykul/9180/ojcze_dyrektorze_oddawaj_nam_4_miliony

weronika1
23-07-2009, 16:50
"Czy fiskusowi uda się dokonać cudu?"
"Kontrola skarbowa wykazała, że Tadeusz Rydzyk jest winien skarbówce 4,3 miliona zł niezapłaconego podatku VAT, podaje "Rzeczpospolita". Białostocki Urząd Kontroli Skarbowej dopatrzył się nieprawidłowości w przepływach pieniędzy pomiędzy warszawskimi redemptorystami a fundacją Lux Veritas ojca dyrektora."
I jak myślisz piesku, uda się , czy się nie uda fiskusowi?... chyba masz racje nie uda się........
http://www.pardon.pl/artykul/9180/ojcze_dyrektorze_oddawaj_nam_4_miliony

Czy BETON uda się uplastycznić? Politycy nie dorośli jeszcze do demokracji, nie chcą też stracić posadki i kasy.

tadeusz50
24-07-2009, 07:24
A może trochę żartu z polityki?


Wchodzi facet do biblioteki i pyta bibliotekarki:
-Jest książka o koalicji PO i PIS
-Fantastyka piętro wyżej.

Lila
24-07-2009, 08:58
Prywatyzacja idzie całą parą.
Pan Grad, nomen omen ,który tak sprywatyzował polskie stocznie, że nikt nie wie, kto jest ich właścicielem i czy aby w ogóle , bierze się za następne giganty.
KGMH, 'Ciech' i 'Lotos'.

Za ich sprzedaż, minister -biznesmen, zamierza uzyskać 37 miliardów zł.Akurat utopią się w dziurze budżetowej.
A potem?
Kto się tam będzie martwił.Byle dociągnąć do wyborów.
Idą pod młotek resztki sektora energetycznego, resztki banków i resztki giełdy.
Zaraz ktoś napisze,że skoro się nie opłaca , to trzeba sprzedać i w ogóle - luz , blues i rulez.

Jasne.
Tylko innym się opłaci.Wśród kupujących są państwowe firmy, tylko zagraniczne.Wszak okazja jest, bo tanio.Kryzys przecież.

onuca1
24-07-2009, 17:35
pod nóż idziesz Polsko

Lila
24-07-2009, 19:25
pod nóż idziesz Polsko

Może nie całkiem?:)

Premier nie zgadza się na prywatyzację KGMH.
A co do stoczni, Grad ma termin do końca sierpnia.

onucka1
26-07-2009, 10:43
wszyscy bedą chodzić w onucach

Lila
26-07-2009, 12:44
wszyscy bedą chodzić w onucach

Albo i bez, rzekłabym.
I katar pewny, nawet bez Kataru.

jip
26-07-2009, 13:58
Albo i bez, rzekłabym.
I katar pewny, nawet bez Kataru.
"Coca-Cola może być nie tylko doskonałym napojem, nadaje się także do usuwania rdzy. Mięso w hamburgerach z McDonald's składa się z przemielonych dżdżownic, a siedziba jednej z największych firm świata - Unilevera, posiada podziemny tunel, do którego dostęp mają jedynie nieliczni. Marketing dorobił się wielu mitów. Które z nich są prawdziwe?"
Podobnie z katarem bez Kataru, chodzeniem bez onuc, albo "Nick Cohen. Zarzucił liderowi torysów, że szuka sojuszników na "wariackim marginesie" - mając na myśli PiS. " a Ty się tym podniecasz, do podniety lepsze sposoby są niż śmierdzące onuce, które się jeszcze nie połamały.....

Lila
26-07-2009, 13:59
"do podniety lepsze sposoby są niż śmierdzące onuce, które się jeszcze nie połamały.....

Wąchałeś ?
Kiedy?

jip
26-07-2009, 14:06
Wąchałeś ?
Kiedy?
W czasie dawniejszym tak,.... Bo onuca ma swoją specyfikę, najpierw leży i na bucie i na nodze, potem stoi w kącie a do nogi po jakimś czasie i lekkim nawilgoceniu dopasowuje się a potem onuca tylko się łamie i już nie można do nogi przypasować, a zapach? no... lepiej się śpi.... zresztą skarpety tez te zalety mają...

Lila
26-07-2009, 16:15
W czasie dawniejszym tak,.... Bo onuca ma swoją specyfikę, najpierw leży i na bucie i na nodze, potem stoi w kącie a do nogi po jakimś czasie i lekkim nawilgoceniu dopasowuje się a potem onuca tylko się łamie i już nie można do nogi przypasować, a zapach? no... lepiej się śpi.... zresztą skarpety tez te zalety mają...

No i jednak ma to związek z Polską, jako że onuce szły spod Lenina do Lublina.Oczywiście nie same.:cool:
Bo te spod Monte Cassino wybrakowane były.
Nigdy do Polski nie dotarły.


I tym sposobem, poprzez wnikliwe rozebranie tematu 'Onuca a sprawa polska', doszliśmy obydwoje do wniosku iż onuca nierówna onucy.

tadeusz50
26-07-2009, 16:27
Jest jeszcze onuca w bucie-gumiaku- górniczym raczej bez związku z "onuca a sprawa Polska".
ps. zapach taki sam.

jip
26-07-2009, 17:55
No i jednak ma to związek z Polską, jako że onuce szły spod Lenina do Lublina.Oczywiście nie same.:cool:
Bo te spod Monte Cassino wybrakowane były.
Nigdy do Polski nie dotarły.
I tym sposobem, poprzez wnikliwe rozebranie tematu 'Onuca a sprawa polska', doszliśmy obydwoje do wniosku iż onuca nierówna onucy.
Ale śpi się przy onucy dobrze i twardo.....Ja widzę, że Ty nawet w onucy ujemnych jej cech i dziur doszukujesz się, staraj się szukać całych części onucy, będziesz spokojniej spała, ja czekam jeszcze na ten pocałunek w czółko Tuska, już fotografa zamówiłem.....

Kazik
26-07-2009, 18:06
Dopiero wróciłem po 50 dniach i o onucach czytam. Na razie nic nie napiszę, muszę poczytać chociaż wstecz za ostatnie 10 dni. TV też nie oglądałem. Zupełny brak informacji. Wiem tylko że król popu nie żyje i wczoraj słyszałem o zamiarze sprzedaży KGHM. Mam nadzieję że tak się nie stanie.

tadeusz50
26-07-2009, 18:09
Witaj Kazik już Ciebie szukałem

Kazik
26-07-2009, 18:13
Na melinie Czarownic dam zaraz fotkę z Nałęczowa.

jip
26-07-2009, 18:13
Dopiero wróciłem po 50 dniach i o onucach czytam. Na razie nic nie napiszę, muszę poczytać chociaż wstecz za ostatnie 10 dni. TV też nie oglądałem. Zupełny brak informacji. Wiem tylko że król popu nie żyje i wczoraj słyszałem o zamiarze sprzedaży KGHM. Mam nadzieję że tak się nie stanie.
Be czytania napis co tam w Nałęczowie wyprawiałeś, wywiad co nie co doniósł , ale pochwal się...:D

Lila
27-07-2009, 09:40
Dopiero wróciłem po 50 dniach i o onucach czytam. Na razie nic nie napiszę, muszę poczytać chociaż wstecz za ostatnie 10 dni. TV też nie oglądałem. Zupełny brak informacji. Wiem tylko że król popu nie żyje i wczoraj słyszałem o zamiarze sprzedaży KGHM. Mam nadzieję że tak się nie stanie.

Czytasz , bo temat musi być adekwatny,aby i pies zrozumiał.

KGHM na razie nie będzie sprzedana.Premier pod naciskami , podjął jedynie słuszną decyzję.
Natomiast przyjrzyj się kontraktowi z Katarem, któremu patronuje negocjacyjna pantera - Grad Aleksander.
Qatargas- taka nazwa spółki- podpisał umowę na dostawy gazu do Japonii , po 5-ciu latach negocjacji.
Nasz Napoleon , prawie nie schodząc z konia - cokolwiek to znaczy- złożył podpis pod kontraktem.

Krótko i przystępnie.
Japonia za tonę skroplonego gazu, płaci 44o$
My - o 100$ więcej.Byle tylko wzięli stocznie.
Rocznie- ponad 100 mln$ więcej i suma ta - związana wg.kontraktu z cenami ropy- będzie rosła.

PGNiG -spółka giełdowa, nastawiona na zysk, sprzedaje metr sześcienny gazu za 0,90 pln.
Od Kataru - na dzisiaj- ma kupować za 1,20.
Czyli państwo jako właściciel, zmusza ją do straty kilkaset milionów rocznie.

Takie są kulisy cudownego kontraktu, zawartego poprzez POpapranego ministra z Arabami.

Druga sprawa, na którą sam znajdziesz odpowiedź , to budowa gazowców w stoczni.
Czy jest ona w ogóle realna?

jip
27-07-2009, 10:18
Czytasz , bo temat musi być adekwatny,aby i pies zrozumiał.

KGHM na razie nie będzie sprzedana.Premier pod naciskami , podjął jedynie słuszną decyzję.
Natomiast przyjrzyj się kontraktowi z Katarem, któremu patronuje negocjacyjna pantera - Grad Aleksander.
Qatargas- taka nazwa spółki- podpisał umowę na dostawy gazu do Japonii , po 5-ciu latach negocjacji.
Nasz Napoleon , prawie nie schodząc z konia - cokolwiek to znaczy- złożył podpis pod kontraktem.

Krótko i przystępnie.
Japonia za tonę skroplonego gazu, płaci 44o$
My - o 100$ więcej.Byle tylko wzięli stocznie.
Rocznie- ponad 100 mln$ więcej i suma ta - związana wg.kontraktu z cenami ropy- będzie rosła.

PGNiG -spółka giełdowa, nastawiona na zysk, sprzedaje metr sześcienny gazu za 0,90 pln.
Od Kataru - na dzisiaj- ma kupować za 1,20.
Czyli państwo jako właściciel, zmusza ją do straty kilkaset milionów rocznie.

Takie są kulisy cudownego kontraktu, zawartego poprzez POpapranego ministra z Arabami.

Druga sprawa, na którą sam znajdziesz odpowiedź , to budowa gazowców w stoczni.
Czy jest ona w ogóle realna?
czym Ty się podniecasz? masz na to wszystko wpływ, cierpią jedynie Twoje dzieciaki, psy i konie bo jesteś bardziej nerwowa, a Grad czy Tusk mają Twoje nerwy w głębokim poważaniu, no Tusk nie bo jego czółko czeka , a poważniej to Twoje dane to tylko zasłyszane plotki i na tej podstawie i tak nie można ostatecznych osądów wydawać, noo do denerwowania się wystarczą zupełnie....

Lila
27-07-2009, 10:30
Jip, nie podniecaj się i zajmij się czymś zajmującym .
Na przykład , robieniem kapusty na zimę.:)


ps.czy ty NIC nie czytasz?
No to może pozwól innym się wypowiedzieć ,a nie zamykaj im twarzy,OK?
To ,że mają w głębokim poważaniu, to co myślą inni, wiem.
Grad z Tuskiem.
A co myśli o nich koalicja, właśnie się dowiedzą dzisiaj.
I niech pomodlą się do św.Waldemara, aby im PSL nie nawiało.

waclaw46
27-07-2009, 11:08
Nie wiem czy nie lepiej sprzedać zakłady kiedy są jeszcze coś warte.Nie będzie to folwark dla nowych ekip rządowych do upychania swoich znajomych i członków swych rodzin na intratne stanowiska.Jeszcze żeby to byli specjaliści to było by dobrze.PSL zresztą logicznie mówi , członkowie rodziny polityka muszą gdzieś pracować?
Do obniżenia wartości majątku też swój udział mają Związki Zawodowe.Państwo w Państwie proszę tylko przeczytać tą durną ustawę o związkach zawodowych.Już 10 pracowników może zarejestrować związek,czyli co mądrzejsi zakładają i czerpią korzyści bo działacz jest pod ochroną.Jak się ma 150 członów to 1 etat opłaca pracodawca i musi udostępnić pomieszczenie z urządzeniami do prowadzenia działalności.Jest gdzie wypić.Nie myślcie że jeden etat musi opłacać pracodawca,od ilości członków jest ilość etatów ,znajdziecie w ustawie.W Jastrzębskiej Spółce Węglowej jest 60 związkowców na etatach z pensją 6.000-14.000. Nie ma się co dziwić ilością protestujących w Warszawie,przecież nie jest w Polsce jeden załad.Protestują nie za darmo.

waclaw46
27-07-2009, 11:28
wysłała mi się za szybko.
Żadna ekipa polityczna nic w tej sprawie nie zrobiła wiedząc o destrukcyjnej działalności.Związki są silne tylko w przedsiębiorstwach zarządzanych przez Skarb Państwa. W przedsiębiorstwach prywatnych jest ich mniej i cwaniaków i krzykaczy wcześniej się zwalnia .Zapomniałem napisać że można należeć do więcej niż jednego związku.Taka nasza rzeczywistość.

jip
27-07-2009, 13:51
Jip, nie podniecaj się i zajmij się czymś zajmującym .
Na przykład , robieniem kapusty na zimę.:)
ps.czy ty NIC nie czytasz?
No to może pozwól innym się wypowiedzieć ,a nie zamykaj im twarzy,OK?
To ,że mają w głębokim poważaniu, to co myślą inni, wiem.
Grad z Tuskiem.
A co myśli o nich koalicja, właśnie się dowiedzą dzisiaj.
I niech pomodlą się do św.Waldemara, aby im PSL nie nawiało.
Przecież nawet gdybym usilnie chciał to i tak nie mógł bym szczególnie Tobie twarzy zamknąć, nie pozwoliła byś sobie, tylko chciałem cobyś lekko wyluzowała, ale o koalicję się nie martw dadzą sobie radę, mają inne wyjście? A czy czytam tak - ostatnio Szwejka mam zamiar zacząć, no i Twoje i nie tylko posty na seniorze...:D
A co do kapusty- nie lubię, wole robić nalewki - lubię i wina - lubię a Ty?

Lila
27-07-2009, 15:20
Lubię wina i nalewki.Szczególnie domowej roboty.Dla mnie rarytas, który nieczęsto mi się zdarza,

jip
27-07-2009, 15:25
A na poważnie "Władysław Stasiak zastąpi Piotra Kownackiego na stanowisku szefa kancelarii prezydenta." Porządny i chyba mądry facet, chociaż swoje wady ma.., tak mi się wydaje, porządek pewno zaprowadzi... no i kalendarz....

waclaw46
28-07-2009, 12:51
A mi się marzy kurna chata....

jip
28-07-2009, 13:36
A mi się marzy kurna chata....
Z poprzednimi postami o związkach mam te same myśli, gdyby to od mnie zależało - rozgonił bym, albo NGB czyli noga, du.a, brama, wartość majątku ma się - im lepiej ma się związek zawodowy tym za mniej można zakład sprzedać... a kurna chata też mi się czasem marzy, ale odpowiednio urządzona.....i z piwnicami... i pełnymi win i nalewek....

Lila
28-07-2009, 23:15
Co do związków, przyznaję rację.

Tak jak chciałabym premierowi,który odgraża się iż nie podniesie podatków.

siekierka
29-07-2009, 09:38
Stanisław Janecki- Redaktor Naczelny tygodnika WPROST napisał w numerze 29/2009 (1384) artykuł: na stronie - Cyrk Polska, który we fragmentach z przyjemnością cytuję:

Cyrk przyjechał. A właściwie rozgościł się na stałe. Polską rządzą iluzjoniści, klauni, linoskoczkowie i treserzy zwierząt. I to jest w porządku, bo podczas wakacji liczy się rozrywka.
Naczelny iluzjonista RP Jan Vincent- -Rostowski wyczarował właśnie zysk w banku narodowym. Wyczarował, bo na razie na zysk się nie zanosi, a chodzi mu raczej o część tzw. rezerwy rewaluacyjnej, czyli o pieniądze, których nie ma... Nasz David Copperfield ma już zresztą spore osiągnięcia w iluzji. Wyczarował polską metodę zwalczania kryzysu, czyli czekanie. Niczym oryginalny Copperfi eld stwarza wrażenie, że coś jest, podczas gdy tego czegoś już nie ma. Albo odwrotnie – jak w wypadku kryzysu. Byłoby to zabawne, gdyby się nie okazało, że ta iluzja spowodowała zapadanie się gospodarki niczym kolaps umierających masywnych gwiazd. Bo mniejsze wpływy z podatków o ponad 46 mld zł to całkiem piękna katastrofa. Choć smutna.

... Linoskoczków mamy w rządzie nie mniej niż iluzjonistów. To, co wyprawiają Ewa Kopacz, Cezary Grabarczyk, Aleksander Grad czy Bogdan Klich, to czysty horror na trapezie. W szpitalach nędza, na drogach masakra, w spółkach skarbu państwa degrengolada, w wojsku katastrofa. Już dawno nasi ministrowie linoskoczkowie co najmniej rozkwasiliby sobie buzie, ale chroni ich linka bezpieczeństwa. Czyli szef rządu, który nikogo nie dymisjonuje, bo przecież nie przyzna, że wybrał niewłaściwych ludzi. I te biedaki co rusz spadają, i nic im się nie udaje, ale ćwiczą zawzięcie. I to jest godne podziwu, bo zwykły nieudacznik po prostu by zrezygnował. A ci trwają.

...No i doszliśmy do momentu, kiedy trzeba opisać sytuację nas, obywateli. I jedyne, co do tego cyrkowego opisu pasuje, to rola tresowanych zwierząt. Raczej małpek, ptaszków i małych piesków, co to nie pogryzą, a co najwyżej obsikają tresera. Nasi treserzy zakładają, że w społeczeństwie raczej nie ma lwów czy tygrysów, które mogłyby im naprawdę zagrozić. A jeśli są, to zawsze można je chemicznie wykastrować. Ciekawe, czy rzeczywiście Polacy będą potulni jak małpki. Czy jednak obudzi się w nas lew i zaryczy?

...Dlaczego piszę głównie o rządzących? Bo to od nich zależy nasz los, a nie od opozycji, choćby ta była równie cyrkowa.;)

jip
29-07-2009, 09:53
Stanisław Janecki- Redaktor Naczelny tygodnika WPROST napisał w numerze 29/2009 (1384) artykuł: na stronie - Cyrk Polska, który we fragmentach z przyjemnością cytuję:

Cyrk przyjechał. A właściwie rozgościł się na stałe. Polską rządzą iluzjoniści, klauni, linoskoczkowie i treserzy zwierząt. I to jest w porządku, bo podczas wakacji liczy się rozrywka.
Naczelny iluzjonista RP Jan Vincent- -Rostowski wyczarował właśnie zysk w banku narodowym. Wyczarował, bo na razie na zysk się nie zanosi, a chodzi mu raczej o część tzw. rezerwy rewaluacyjnej, czyli o pieniądze, których nie ma... Nasz David Copperfield ma już zresztą spore osiągnięcia w iluzji. Wyczarował polską metodę zwalczania kryzysu, czyli czekanie. Niczym oryginalny Copperfi eld stwarza wrażenie, że coś jest, podczas gdy tego czegoś już nie ma. Albo odwrotnie – jak w wypadku kryzysu. Byłoby to zabawne, gdyby się nie okazało, że ta iluzja spowodowała zapadanie się gospodarki niczym kolaps umierających masywnych gwiazd. Bo mniejsze wpływy z podatków o ponad 46 mld zł to całkiem piękna katastrofa. Choć smutna.

... Linoskoczków mamy w rządzie nie mniej niż iluzjonistów. To, co wyprawiają Ewa Kopacz, Cezary Grabarczyk, Aleksander Grad czy Bogdan Klich, to czysty horror na trapezie. W szpitalach nędza, na drogach masakra, w spółkach skarbu państwa degrengolada, w wojsku katastrofa. Już dawno nasi ministrowie linoskoczkowie co najmniej rozkwasiliby sobie buzie, ale chroni ich linka bezpieczeństwa. Czyli szef rządu, który nikogo nie dymisjonuje, bo przecież nie przyzna, że wybrał niewłaściwych ludzi. I te biedaki co rusz spadają, i nic im się nie udaje, ale ćwiczą zawzięcie. I to jest godne podziwu, bo zwykły nieudacznik po prostu by zrezygnował. A ci trwają.

...No i doszliśmy do momentu, kiedy trzeba opisać sytuację nas, obywateli. I jedyne, co do tego cyrkowego opisu pasuje, to rola tresowanych zwierząt. Raczej małpek, ptaszków i małych piesków, co to nie pogryzą, a co najwyżej obsikają tresera. Nasi treserzy zakładają, że w społeczeństwie raczej nie ma lwów czy tygrysów, które mogłyby im naprawdę zagrozić. A jeśli są, to zawsze można je chemicznie wykastrować. Ciekawe, czy rzeczywiście Polacy będą potulni jak małpki. Czy jednak obudzi się w nas lew i zaryczy?

...Dlaczego piszę głównie o rządzących? Bo to od nich zależy nasz los, a nie od opozycji, choćby ta była równie cyrkowa.;)
No popatrz, ale jakoś ten wózek pchają, i mnie gorzej nie jest, narzekać i jęczeć nie mogę, a Ty człowieku wyluzuj, Janecki to Janecki, ja mu nie wierzę......

siekierka
29-07-2009, 10:03
Nie wierzysz? wcale się nie dziwię, niewierzącym niewygodne takie "objawienia".

jip
29-07-2009, 13:03
Nie wierzysz? wcale się nie dziwię, niewierzącym niewygodne takie "objawienia".
Siekierka nie przeinaczaj, mówię, że Janowskiemu nie wierzę, a to co napisał będzie mnie obchodzić jak zacznie mnie tyczyć, na razie kryzys idzie swoją drogą, ja z psem swoją, rząd robi wg mnie chyba dobrze a zawsze będą ludzie, którzy będą szukać dziury w całym, na razie znajdują dziurki, które na nasze (moje i psa)bytowanie wpływu nie mają, albo jak mają to nieznaczący.....

Alisia
29-07-2009, 14:24
Jesli sie ledwie dostrzega koniec swojego nosa,no moze psa tez to jest fantastycznie.
Wrocilam z tego raju,drogi nieprzejezdne,chcesz gdzies zdazyc ,wyjezdzaj o polnocy,w dzien pod wiekszymi miastami jak w godzinach szczytu na naszych autostradach pod Chicago,w szpitalach nedza widoczna golym okiem,/odwiedzalam kuzynke/,powiadasz,ze rzad robi co moze,pewnie tak,tego czego nie moze nie zrobi,a tego jest najwiecej.
Nieudolnosc i bufonada.

jip
29-07-2009, 20:29
Jesli sie ledwie dostrzega koniec swojego nosa,no moze psa tez to jest fantastycznie.
Wrocilam z tego raju,drogi nieprzejezdne,chcesz gdzies zdazyc ,wyjezdzaj o polnocy,w dzien pod wiekszymi miastami jak w godzinach szczytu na naszych autostradach pod Chicago,w szpitalach nedza widoczna golym okiem,/odwiedzalam kuzynke/,powiadasz,ze rzad robi co moze,pewnie tak,tego czego nie moze nie zrobi,a tego jest najwiecej.
Nieudolnosc i bufonada.
No popatrz kawałek za wodę pojechałaś już Ci się nie podoba tutaj, i już cały swój nos widzisz, a jaki on jest ORLY? To co tutaj mamy, mnie się widzi, i to co widzę , a wyobraź sobie, że widzę jeszcze daleko, to widzę jak wszystko idzie do przodu, a nędzy jakoś nie widzę, chyba, że mamy inne wyobrażenie nędzy,...fakt niektórzy ludzie maja gorzej, trudniej ale kto ma pracę, nawet taką przy sprzątaniu chat, jakoś sobie radzą, no chyba, że wszystko ktoś olewa i woli się nie starać....
A ja mam porównanie, jak żyłem mając lat 5; 15; 25; ...60lat i teraz i wyobraź sobie, że teraz na plus wychodzi...
A nie wiem, czy pamiętasz zgrzyt starych płyt winylowych? Trochę ta Twoja wypowiedź ten zgrzyt przypomina.....

iksigrek
29-07-2009, 22:26
godzinach szczytu na naszych autostradach pod Chicago,

...patrzcie, do czego to doszło. Nasze autostrady, zamiast być w Polsce, to sa pod Chicago. Co za czasy:confused:
No i jak, potem mozna gdzies na czas dojechać :) :) :)

Scarlett
30-07-2009, 08:42
http://www.iv.pl/images/538v4lxvg8wl1xukwfx.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=538v4lxvg8wl1xukwfx.jpg)

Lila
31-07-2009, 09:40
Zaległości wypłat w policji , przekroczyły już 2 miesiące.
Policjanci grożą strajkiem.Strach się bać.

siekierka
02-08-2009, 12:30
W obliczu zapowiadającej się masowej absencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego władze francuskie mobilizują siły, by zapobiec wyborczej katastrofie. Według ostatnich sondaży, eurowybory znajdują się dopiero na 13. miejscu na liście ważności problemów, jakimi interesują się Francuzi. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna frekwencja wyborcza może być znacznie niższa od tej w poprzednich wyborach do europarlamentu, kiedy wyniosła 50 procent. Ocenia się, że małe zainteresowanie wyborami będzie nie tylko wyrazem sprzeciwu i obojętności wobec unijnych instytucji, ale także wskaźnikiem poparcia dla polityki wewnętrznej i europejskiej prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

jip
03-08-2009, 20:08
"Od niespełna tygodnia Prawo i Sprawiedliwość ruszyło w Polskę ze swoimi nowymi spotami-kreskówkami"
Oglądaliśmy, nawet fajne no bo zakładają agenci w ciemnym pokoju PO, bo dozorca, bo Waltz jeździ walcem... czemu się nie śmiejesz? no co Ty śmieszne... mówisz, że Cie nie interesuje, no mnie też, Reksio był lepszy. Ciekawe co od strony naukowej powiedział by... e- , dobra nie będziemy pytać, nie będziemy upolityczniać dziecięcych bajek....
http://www.tvn24.pl/-1,1612968,0,1,pis-uderza-w-po--a-platforma-na-urlopach,wiadomosc.html#sonda1002171

Scarlett
03-08-2009, 20:17
jip - ku te spoty niech sobie wsadzą gdzieś. Cóż to pani Kotka już nie che występować w spotach, czy tańszy koszt? Zaczyna to być wszystko śmieszne i denerwujące, a to dopiero początek, bo wybory tuż, tuż.:rolleyes:

jip
03-08-2009, 20:27
jip - ku te spoty niech sobie wsadzą gdzieś. Cóż to pani Kotka już nie che występować w spotach, czy tańszy koszt? Zaczyna to być wszystko śmieszne i denerwujące, a to dopiero początek, bo wybory tuż, tuż.:rolleyes:
Co Ty mój wnuk myśli, że to dobranocka i zaraz przy nich śpi, mam chwilę spokoju wtedy..... niech puszczają .....

Scarlett
03-08-2009, 20:32
No nie chcesz dziecku skrzywić psychikę.;)

jip
03-08-2009, 20:49
No nie chcesz dziecku skrzywić psychikę.;)
Nie skrzywię bo zaraz zasypia....:D

Scarlett
03-08-2009, 20:52
Puk, puk, a gdzie się podziała nasza Pola? Czy ktoś widział, czy ktoś wie?

Lila
04-08-2009, 07:27
Puk, puk, a gdzie się podziała nasza Pola? Czy ktoś widział, czy ktoś wie?
I ja za nią tęsknię.
Szczególnie po lekturze wątku.:confused:

No, mniejsza o to.
Znowu się nie spodobaliśmy komuś. A mianowicie środowiskom żydowskim, jak to uprzejmie raczył zauważyć szef MSZ brytyjskiego, o imieniu Dawid, a nazwisku Miliband.

Otóż ów Dawid uważa, że źle się stało, iż Michał Kamiński został wybrany szefem Klubu Konserwatystów i koniec.
Jemu to się nie podoba, a jak jemu to i nie wiedzieć czemu, państwu Izrael. Bo nasz Michał antysemitą jest. Broni interesów Polaków, no to ani chybi antysemita. Na bank.

Ciekawe dlaczego Unia miałaby brać gusta Izraela pod uwagę? No dlaczego?
Tym bardziej, że Izrael ma gdzieś gust świata, co do jego polityki na Bliskim Wschodzie.

Dawid, sio od Michała!
Pilnować mi tyłka własnego. Konserwatyści w Wlk.Brytanii mają już 15% przewagi. Czas się wziąć za siebie.

siekierka
07-08-2009, 07:58
Ile gazu Pani zużywa?
- Za ostatni okres było to 50 metrów sześciennych, a to tylko kuchenka gazowa, z której przecież mało korzystam. Zapłaciłam ponad 200 złotych. W mojej ocenie, to zbyt dużo, a w perspektywie jest zima. Ogrzewam dom gazem, co miesięcznie kosztuje nawet ok. 1 tys. złotych. Zmieniłam już piec na lepszy, a wciąż płacę dużo. Pozostanie tylko obniżyć temperaturę w mieszkaniu.

A alternatywy, jeśli chodzi o dostawcę gazu, nie ma...
- W tym tkwi problem. Na moje uwagi od pani Elżbiety Kraus, zastępcy dyrektora ds. handlowych Mazowieckiego Oddziału Obrotu Gazem w Warszawie, otrzymałam odpowiedź, że jeżeli ceny mi nie odpowiadają, mogę wypowiedzieć umowę. Jako konsument nie mam możliwości ruchu. Mogę wybierać dostawców energii elektrycznej, zmieniać operatora telefonu komórkowego, ale jestem skazana na dostawcę gazu. Zmiana typu ogrzewania to zbyt kosztowna inwestycja.

Wiwat liberalizm !!!

jip
07-08-2009, 09:39
"Ma to być sztandarowy projekt dyrektora Radia Maryja: dwupoziomowa świątynia w Centrum Polonia in Tertio Millennio, która pomieści trzy tysiące wiernych. Ołtarz ma być gigantyczną repliką watykańskiej kaplicy, w której modlił się papież Jan Paweł II.
Według jednego z architektów projektujących kościół, koszt wzniesienia tej świątyni może wynieść nawet 100 mln zł."
I znowu zamiast Boga w takim kościele znajdziemy bożka przepychu, bożka kasy, bożka ze złota.....
A kasę na tą świątynie dyrektor poszuka u tych co to im nie wystarczy na gaz, Wiwat biznes!!!

siekierka
07-08-2009, 11:14
A najwięcej ofiaruje na ten cel wierny pies jipa :D

tadeusz50
07-08-2009, 11:45
siekierka

Wiwat liberalizm !!!

Co ma cena gazu do tego hasła?? Co ma garbaty do tego, że ma dzieci proste? Ceny paliw i wszystkiego innego wahają się na całym świecie. Może wrócisz do palenia w "kozie" tanio i mozna wszystko spalić

Basia.
07-08-2009, 11:50
"Ma to być sztandarowy projekt dyrektora Radia Maryja: dwupoziomowa świątynia w Centrum Polonia in Tertio Millennio, która pomieści trzy tysiące wiernych. Ołtarz ma być gigantyczną repliką watykańskiej kaplicy, w której modlił się papież Jan Paweł II.
Według jednego z architektów projektujących kościół, koszt wzniesienia tej świątyni może wynieść nawet 100 mln zł."
I znowu zamiast Boga w takim kościele znajdziemy bożka przepychu, bożka kasy, bożka ze złota.....
A kasę na tą świątynie dyrektor poszuka u tych co to im nie wystarczy na gaz, Wiwat biznes!!!
ale jeżeli ludzie chcą dawać pieniądze na wybudowanie świątyni to w czym problem? Państwo nie będzie wspomagało z budżetu tych działań, więc o co chodzi? Każdy ma prawo do wydawania swoich pieniędzy zgodnie z uznaniem, ja nie dam ani grosza ale jeżeli inni chcą dawać to ich osobista sprawa i mnie nic do tego.

tadeusz50
07-08-2009, 11:56
ale jeżeli ludzie chcą dawać pieniądze na wybudowanie świątyni to w czym problem? Państwo nie będzie wspomagało z budżetu tych działań, więc o co chodzi? Każdy ma prawo do wydawania swoich pieniędzy zgodnie z uznaniem, ja nie dam ani grosza ale jeżeli inni chcą dawać to ich osobista sprawa i mnie nic do tego.
Basiu tylko obawiam się, że ktoś zechcąc uzyskać poparcie pewnej grupy w jakichkolwiek wyborach sypnie groszem z państwowej kasy- czyli naszej.

Basia.
07-08-2009, 11:59
Basiu tylko obawiam się, że ktoś zechcąc uzyskać poparcie pewnej grupy w jakichkolwiek wyborach sypnie groszem z państwowej kasy- czyli naszej.
obyś był złym prorokiem!!!!!!!!!!!!:confused:

tadeusz50
07-08-2009, 12:02
Basiu obym był złym prorokiem. Tu mogę być zły.

jip
07-08-2009, 12:03
ale jeżeli ludzie chcą dawać pieniądze na wybudowanie świątyni to w czym problem? Państwo nie będzie wspomagało z budżetu tych działań, więc o co chodzi? Każdy ma prawo do wydawania swoich pieniędzy zgodnie z uznaniem, ja nie dam ani grosza ale jeżeli inni chcą dawać to ich osobista sprawa i mnie nic do tego.
Tu nawet nie tyle o kasę idzie, kto daje, a postawienie czegoś jak w Licheniu gdzie Bóg trudno znajduje się, no bo ja Go sobie wyobrażam jako Staruszka który musi też na fotelu bujanym przysiąść, a pokaż mi w Licheniu przytulny zakątek, wszędzie pokaz bogactwa, pewno i taki zamysł ma o.dyrektor, pychy złota, kasy, tabliczek kto dał, no nie ja tak świątyni sobie nie wyobrażam, zresztą to nie świątynia, a może świątynia nie dla czci Boga a dla czci pieniądza......

siekierka
07-08-2009, 12:07
Tak, tak, tygrysku. Tylko ciekawe, który to minister ma możność dysponowania "groszem z państwowej kasy".Czy to przypadkiem nie Rostkowski - podwładny Tuska ?:D

Basia.
07-08-2009, 12:10
Tu nawet nie tyle o kasę idzie, kto daje, a postawienie czegoś jak w Licheniu gdzie Bóg trudno znajduje się, no bo ja Go sobie wyobrażam jako Staruszka który musi też na fotelu bujanym przysiąść, a pokaż mi w Licheniu przytulny zakątek, wszędzie pokaz bogactwa, pewno i taki zamysł ma o.dyrektor, pychy złota, kasy, tabliczek kto dał, no nie ja tak świątyni sobie nie wyobrażam, zresztą to nie świątynia, a może świątynia nie dla czci Boga a dla czci pieniądza......
ale jeżeli darczyńcy mieli takie oczekiwania? :confused: Demokracja jest do bani ale nikt niczego lepszego nie wymyślił.

siekierka
07-08-2009, 12:20
Jeśli tak kogoś uwiera zbierane od dwóch tysiecy lat "bogactwo" kościoła, to niech mu służy, bedzie mógł z niego korzystać na Chwałę Bożą.
A jeśli woli "cywilne " bogactwo, to niech sie raczej zainteresuje, skąd pochodzą zdobyte w ciągu kilku czy kilkunastu lat majątki panów Kulczyków, Godzowatych, Schetynów, Chlebowskich, Kwaśniewskich, Cimoszewiczów itd.:D

jip
07-08-2009, 13:17
ale jeżeli darczyńcy mieli takie oczekiwania? :confused: Demokracja jest do bani ale nikt niczego lepszego nie wymyślił.
A Bóg też tego oczekuje? Byłaś w Licheniu?
Oddać trzeba, że widać tam otoczenie świątyni urządzone ze smakiem i gustem, i zadbane, i zadbano o pielgrzymów, jest cień, są ławki, są hotele, jest czysto, ale mam wrażenie, że to jest biznes, ja nie potrafiłem się tam pomodlić, pomodliłem się w starym kościele, też bardzo pięknym,
Siekierka głupie porównania, moim zdaniem nie ma to związku z tym co napisałem, ale niech Ci będzie, Twój cyrk Twoje małpy.
A co do Kulczyka większość Poznania chwali go za stary Browar i nie tylko, zobacz jest tam i przedtem i potem, pooglądaj...
http://starybrowar5050.com/architektura

tadeusz50
07-08-2009, 13:18
Tak, tak, tygrysku. Tylko ciekawe, który to minister ma możność dysponowania "groszem z państwowej kasy".Czy to przypadkiem nie Rostkowski - podwładny Tuska ?:D
Jeśli to do mnie było pytanie? chodzi o tygryska! Rostowski czy nie Rostowski ? pokosiają (przegłosują) większością w tym cyrku na Wiejskiej w Warszawie.

jip
09-08-2009, 11:28
"Ponad tysiąc koni pochodzących z polskich hodowli zaprezentowało się przed publicznością w Janowie Podlaskim. Dziś główna atrakcja Dni Konia Arabskiego - aukcja. Na sprzedaż wystawiono 36 koni z hodowli z Janowa, Michałowa i Białki. Z roku na rok coraz więcej jest tez koni pochodzących z prywatnych hodowli."
No i wreszcie jesteśmy z czegoś dumni, no i mamy być z czego, koń to koń a koń w galopie, niebo nad nami i okręt pod pełnymi żaglami to coś superowo pięknego a może i więcej niż superowo....:D
http://images41.fotosik.pl/173/65198634d8e39285med.jpg

Lila
09-08-2009, 17:48
Nawet licytowano prawa do źrebaka ,po takiej jednej miss.
Pierwszy raz w historii, sprzedano kota ...hmmm...oops...konia w worku.:)

tadeusz50
09-08-2009, 18:59
Nawet licytowano prawa do źrebaka ,po takiej jednej miss.
Pierwszy raz w historii, sprzedano kota ...hmmm...oops...konia w worku.:)
Dokładnie w worku z jajami ogiera. :D :D :D

jip
09-08-2009, 21:34
Nawet licytowano prawa do źrebaka ,po takiej jednej miss.
Pierwszy raz w historii, sprzedano kota ...hmmm...oops...konia w worku.:)
No i wreszcie jest o czym gadać i to z przyjemnością, myślę, że u Ciebie też uśmiech na twarzy zagościł a nie grymas jak przy tematach polityczno-niekoniecznie politycznych....:D

Lila
09-08-2009, 21:42
No i wreszcie jest o czym gadać i to z przyjemnością, myślę, że u Ciebie też uśmiech na twarzy zagościł a nie grymas jak przy tematach polityczno-niekoniecznie politycznych....:D

O jak mi miło..
Jakby Ci powiedzieć...im temat bardziej politycznie niepoprawny, tym więcej mam radości. Szczególnie z niektórych wypowiedzi.
Konie?
Niekoniecznie powód do uśmiechów. Te cudne championy, które oglądałeś, z reguły kończą w ...rzeźni. Gdy przestają być przydatne, a mają już następców.
Koń -człowiekowi przyjacielem. Odwrotnie , nie zawsze. Nawet nie trzeba być góralem.

jip
09-08-2009, 21:51
O jak mi miło..
Jakby Ci powiedzieć...im temat bardziej politycznie niepoprawny, tym więcej mam radości. Szczególnie z niektórych wypowiedzi.
Konie?
Niekoniecznie powód do radości. Te cudne championy, które oglądałeś, z reguły kończą w ...rzeźni. Gdy przestają być przydatne, a mają już następców.
Koń -człowiekowi przyjacielem. Odwrotnie , nie zawsze. Nawet nie trzeba być góralem.
Ale znając trochę górali, to myślę, że takich górali co to nie kochają koni jest niewielu albo są wyjątki, ani zawsze byli razem z końmi, a jeśli idzie o rzeźnie coraz więcej powstaje domów opieki dla koni też.....

Lila
09-08-2009, 21:58
Ale znając trochę górali, to myślę, że takich górali co to nie kochają koni jest niewielu albo są wyjątki, ani zawsze byli razem z końmi, a jeśli idzie o rzeźnie coraz więcej powstaje domów opieki dla koni też.....

Litości...
Dam Ci jeden z nich...http://www.ligon.chorzow.pl/tara/
A tu też jedno z wielu. Z bardzo wielu...http://www.przystanocalenie.pl/kpdz_interwencje_bodzentyn.htm

ps.jip, siedzę w tym po uszy. Dlatego , sorry, nie mam uśmiechu, gdy widzę handel końmi.
Zresztą grymasu też nie. Nie umiem wykonać, po prostu.

Acha, dobranoc.

jip
10-08-2009, 10:39
Litości...
Dam Ci jeden z nich...http://www.ligon.chorzow.pl/tara/
A tu też jedno z wielu. Z bardzo wielu...http://www.przystanocalenie.pl/kpdz_interwencje_bodzentyn.htm
ps.jip, siedzę w tym po uszy. Dlatego , sorry, nie mam uśmiechu, gdy widzę handel końmi.
Zresztą grymasu też nie. Nie umiem wykonać, po prostu.
Acha, dobranoc.
Masz rację litości.... to ja już nic nie wiem... ale jak to zmienić, małymi kroczkami, to chyba za mało, u nas mało jest koni, stąd mniej widać, a może ja mnie widzę, bo mnie nie ma tam gdzie są konie, ale są też inne zwierzaki, psy, koty a tam podobnie się dzieje, dopóki ludzie nie zamienią się miejscami np z tymi końmi trudno niektórych będzie nauczyć szacunku do zwierząt.

POLA
10-08-2009, 12:29
ale już jestem.
Puk, puk, a gdzie się podziała nasza Pola? Czy ktoś widział, czy ktoś wie?
I ja za nią tęsknię.
Szczególnie po lekturze wątku.
Coś te głosiki tęsknoty jakieś słabe;) , przeto umykam na bezdroża polityczne, aby nabrać sił, wszak do końca sierpnia niedaleko, a będzie się działo, oj będzie.:D

Lila, dlaczego po lekturze wątku?

Pozdrawiam wszystkich baaardzo serdecznie, zajrze tu czasem, ale najpierw muszę się "dopolitycznić".

jip
10-08-2009, 13:14
ale już jestem.


Coś te głosiki tęsknoty jakieś słabe;) , przeto umykam na bezdroża polityczne, aby nabrać sił, wszak do końca sierpnia niedaleko, a będzie się działo, oj będzie.:D

Lila, dlaczego po lekturze wątku?

Pozdrawiam wszystkich baaardzo serdecznie, zajrze tu czasem, ale najpierw muszę się "dopolitycznić".
No co Ty wszyscy tęsknili nie zauważyłaś, że wątek cały mokry?

POLA
10-08-2009, 15:08
...nie zauważyłaś, że wątek cały mokry?
He, he, tylko mi nie mów, z powodu czego taki mokry:D :D

A kląć tu wolno? bo się nauczyłam, podróże wszak kształcą (v. Rokita i jakaś tam kara), a czasem odkształcają.;)

Lila
10-08-2009, 18:43
Masz rację litości.... to ja już nic nie wiem... ale jak to zmienić, małymi kroczkami, to chyba za mało, u nas mało jest koni, stąd mniej widać, a może ja mnie widzę, bo mnie nie ma tam gdzie są konie, ale są też inne zwierzaki, psy, koty a tam podobnie się dzieje, dopóki ludzie nie zamienią się miejscami np z tymi końmi trudno niektórych będzie nauczyć szacunku do zwierząt.

Oj jip, masz rację.
Jeśli chodzi o konie, sytuacja jest beznadziejna. Trzeba zmienić ustawę, a lobby rolnicze jest bardzo silne.
Kto tego dotknął, choćby w małym stopniu - jak ja, wie co to za ból. Ratujemy, ratujemy...ale to mały procencik jest.


Pola !!!!! Witaj !!!:):)

siekierka
12-08-2009, 17:19
Wiat Polu! Chapeau ...
Co myślisz o naszym kłamczuszku , który kilka miesięcy temu obiecywał że nie sprzeda KGHM, a hoćby!!!

jip
12-08-2009, 18:08
Wiat Polu! Chapeau ...
Co myślisz o naszym kłamczuszku , który kilka miesięcy temu obiecywał że nie sprzeda KGHM, a hoćby!!!
Siekierka odpuść sobie , nie te czasy, kryzys ...

POLA
12-08-2009, 21:07
w naszej polskiej bajce.:)

Witaj Lilo, konie to piękne zwierzaki, no i charakter mają.
Siekierko,
co znaczy "wiat" no i to "hoćby" z trzema wykrzyknikami. Dlaczego z trzema?
Jakaś niedouczona chyba jestem.;)
O którego kłamczuszka Ci chodzi, bo urodzaj na nich nieziemski, a znam ich wielu, z różnych stron.
KGHM?
Im mniej państwa w państwie, tym zdrowsza atmosfera.

Rokita dostał wypowiedzenie, nie będzie już publicystą w Dzienniku, bo dziennik się zwija i nie stać go na trzydziestotysięczne wynagrodzenie dla tego, co to przez Niemca był bity i wdeptany też był, w pokład samolotu... no taki despekt.
Ale nic to, dostanie odprawę, chyba 18 takich pensji, będzie w sam raz na zapłacenie kary za występ w samolocie, a na pociechę...pozostaje mu jakże urokliwa i złotousta Nelly, z PiSu przypadkiem. Ale to absolutny przypadek, żeby nie powiedzieć - wypadek.:D

Źle się dzieje, koszty utrzymania polityków wzrosną, bo Palikot zamierza pobierać jednak wynagrodzenie za swój mozół poselski.
Zbiedniał ostatnio, majątek roztrwonił, birbant jeden, a tu lud biedny rękę wyciąga, więc filozof będzie miał w sam raz na datki wszelkie szlachetne.

Niebawem zawitam na dłużej...chyba i będę dręczyć niektórych, oj będę:D

siekierka
13-08-2009, 19:40
Siekierka odpuść sobie , nie te czasy, kryzys ...
W KRYZYSIE TRZEBA WIĘCEJ OKRADAĆ NARÓD?:D

jip
13-08-2009, 19:41
W KRYZYSIE TRZEBA WIĘCEJ OKRADAĆ NARÓD?:D
A kto kradnie?

siekierka
13-08-2009, 19:56
A kto kradnie?

Kto?? A no chyba ten, co sprzedaje n
ie swoje. :D

tadeusz50
13-08-2009, 20:00
Kto?? A no chyba ten, co sprzedaje n
ie swoje. :D
Czyżby każdy handlarz kradł. Przecież sprzedaje nie swoje? On tego nie wyprodukował.

jip
13-08-2009, 20:00
Kto?? A no chyba ten, co sprzedaje n
ie swoje. :D
Siekiereczko, on sprzedać dopiero chce i to nasze ale myśmy go wybierali i na to mu daliśmy zgodę, żeby za nas sprzedawał.....:D

siekierka
13-08-2009, 20:10
Siekiereczko, on sprzedać dopiero chce i to nasze ale myśmy go wybierali i na to mu daliśmy zgodę, żeby za nas sprzedawał.....:D

Został wybrany, bo obiecał że nie sprzeda ! :mad:

jip
13-08-2009, 20:15
Został wybrany, bo obiecał że nie sprzeda ! :mad:
Siekierka jak nie sprzeda to zapłacisz większy podatek, a związkowcy będą się cieszyć, a jak sprzeda to będziesz miał kapkę dla siebie a związkowcy utarte noski, ja jestem za, jak sprzeda będę na niego głosował.....(wyluzuj, szkoda wątroby)

siekierka
13-08-2009, 20:27
[QUOTE=jip]Siekierka jak nie sprzeda to zapłacisz większy podatek, a związkowcy będą się cieszyć, a jak sprzeda to będziesz miał kapkę dla siebie a związkowcy utarte noski, ja jestem za, jak sprzeda będę na niego głosował.....(wyluzuj, szkoda wątroby)[/QUOTE/]

A w przyszłym roku? Już nie będzie ani co przejeść ani co sprzedać. Pójdziemy po prośbie do Angeli Merkel czy do Michela Miedwiediewa? :confused:

tadeusz50
13-08-2009, 20:34
[QUOTE=jip]Siekierka jak nie sprzeda to zapłacisz większy podatek, a związkowcy będą się cieszyć, a jak sprzeda to będziesz miał kapkę dla siebie a związkowcy utarte noski, ja jestem za, jak sprzeda będę na niego głosował.....(wyluzuj, szkoda wątroby)[/QUOTE/]

A w przyszłym roku? Już nie będzie ani co przejeść ani co sprzedać. Pójdziemy po prośbie do Angeli Merkel czy do Michela Miedwiediewa? :confused:
Pewnie upaństwowić wszystko, po 20 związków w każdym zakładzie pracy i hulaj dusza dla wichrzycieli związkowców. Oj siekierka a może kaczy gród ponownie

Lila
13-08-2009, 22:16
A w przyszłym roku? Już nie będzie ani co przejeść ani co sprzedać. Pójdziemy po prośbie do Angeli Merkel czy do Michela Miedwiediewa?

Janusz, bądź dobrej myśli.
Może Katar się ulituje?:):)

jano43
13-08-2009, 23:15
W kwestii KGHM-u sprzedanie 10% akcji być może jest bez znaczenia.Istotny jest moment sprzedaży i powody jakie do niej nas zmuszają.Przecież kupujący nie omieszkają tej wiedzy wykorzystać.Żeby cena za jaką je kupią nie była śmieszna.
Oby nie skończyło się tak jak ze stoczniami.Nie dość,że obie stocznie sprzedano za żenująco małe pieniądze to nawet nie wiadomo kto je kupił i czy w ogóle za nie zapłaci.Pijany sen chorego idioty.
Bez sensu jest straszenie ludzi wyższymi podatkami (jeśli transakcja z KGHM nie dojdzie do skutku).Znam ludzi,dla których ów wyższy podatek to 4 zł w skali miesiąca,Dla większości tu piszących -jak mniemam-może to oznaczać od 10
do 20 zł mniej co miesiąc.Szoku by nie było.A gdyby obniżenie podatków opóżniono w czasie o 2 lata nie byłoby dziś dziury budżetowej i wszystkich problemów jakie zrodziła.
Dziwne,że partia mająca niezmiennie prawie 50% poparcie nie
może poradzić sobie ze zw.zawodowymi.Wystarczy zmienić dwa
artykuły w ustawie o związkach;zabronić zakładom pracy materialnego wspierania zw.zaw.,bosowie zaś swoje pensje winni pobierać ze składek członkowskich.W naturalny sposób
uporządkowałoby to tę dziedzinę spraw pracowniczych.

Lila
14-08-2009, 12:54
Chyba nie może sobie na to pozwolić.
Sondaże pikują w dół.

ps.nie rozPISuję się na ten temat, ani nie mam satysfakcji.
Wręcz przeciwnie. Bardzo przeciwnie.
Jakieś złoże ropy by nam się teraz przydało, bo kieszeń pusta przeraźliwie.

tadeusz50
14-08-2009, 13:06
Lilu
Sondaże pikują w dół.
Pikować to nie pikują ale trochę spadają, to raz, a dwa, nie pamiętam by po wyborach poprzednicy mieli takie poparcie jak obecnie.

Lila
14-08-2009, 13:11
Lilu

Pikować to nie pikują ale trochę spadają, to raz, a dwa, nie pamiętam by po wyborach poprzednicy mieli takie poparcie jak obecnie.

To chyba nie czytasz prasy?

tadeusz50
14-08-2009, 13:32
12-08-2009
GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej": Platforma - 55 proc., PiS - 21 proc. poparcia
12-08-2009
Sondaż "Gazety": Platforma - 48 proc., PiS - 28 proc. popracia


http://www.po.org.pl/pl/aktualnosci/sondaze/

Lila
14-08-2009, 19:50
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6847456,Spada_poparcie_dla_Tuska__47_proc_ _ocenia_go_zle.html

A będzie jeszcze gorzej, bo w czasie kampanii prezydenckiej, premier nie zrezygnuje z 'premierowania'.

jip
14-08-2009, 20:02
"Wojna o generałów" - jedni cyganią drudzy kłamią a gdzie do cholery prawda, powinna leżeć ... no i leży, czyli sąd sądem a prawda jak u Karguli musi być po naszej stronie.....

ed-q
14-08-2009, 20:42
„Dziwnym” zbiegiem okoliczności, na tym forum, jest Was spore grono! Mało tego! Osobiście uważam, że wielu z Was ma rodowód komunistyczno- peerloski a wtedy zaparcie się wiary, było nieodzownym warunkiem dopuszczenia do „żłobu”!
I tak już pozostało! Bez wiary wygodniej, bo bez obowiązków a teraz nawet „trendy”!

Widzę jednak, że ta przeszłość Wam doskwiera i przechodząc „kryzys duchowości”, staracie się TU „wyżyć” na wierzących, dla których PRL był bardzo twardą szkołą przetrwania, bez ”żółtych firanek”, talonów, „dofinańsowań”, synekur itp. „ułatwień” dla „swoich”!

Zakładacie więc TU najróżniejsze wątki, aby nam wierzącym „dołożyć”, jak np. „Koloratka to nie immunitet” (już cz. II!), „Ateizm”, „Kto słucha Radia Maryja”, „Ręce precz od Radia Maryja” i zapewne inne, ale ja nie mam czasu aby je wszystkie śledzić.

Wypisujecie na tych wątkach, często transponując wprost z mediów, najprzeróżniejsze (przeważnie!) inwektywy pod adresem kościoła, ośmieszając księży i ich działalność, zarzucając im niekompetencję, niejednoznaczność moralną, chciwość itp., no a szczególnie o. T. Rydzykowi!

Pytam dlaczego? Czyż jeszcze mało było prześladowań wierzących w czasach PRL-u, czyż nie wystarczają Wam obecne nagonki różnych TVN-ów, Posatów, GW, Przekrojów i innych, kontynuujących te krucjatę, a nawet….. masowe mordy katolików na świecie?

Czyż nie wiecie, że to właśnie dzięki KOŚCIOŁOWI, polskość i Polska ponownie nie przepadły na wieki, z czego teraz i Wy korzystacie?!

Czołowy „zarzut” jaki czynicie kościołowi, to…..jego „bogactwo”! Czyżby zazdrość i tęsknota za „minionym”! A kto i z czyich pieniędzy, zabranych bez pytania o zgodę, budował (koszmarne!!) pałace dla PPR- u a potem PZPR-u i innych „usłużnych” SD, SL, a także „indywidualnie” dla „czerwonej burżuazji” a nawet „na pokaz”, jak np. PKiN!

Zapominacie, że kościół, jako jedyny na świecie, gromadzi swoje dobra niemal od 2 tysiącleci, głównie z darowizn ludzi zarówno bardzo bogatych, królów i władców, jak i bardzo biednych, czy niezamożnych, zapisujących częstokroć całe swoje dobra właśnie temu kościołowi.

To, glównie dzięki tym dobrom, mamy w całym świecie wspaniałe obiekty sakralne, będące nie tylko wyrazem czci dla Najwyższego, ale przede wszystkim przewspaniałymi zabytkami KULTURY! Budowano je niejednokrotnie ponad 100 lat!

A nasza Świątynia Opatrzności Bożej? Przed 218 laty Sejm Czteroletni, w 2 dni po uchwaleniu Konstytucji 3-go Maja, podjął uchwałę o jej budowie, jako wyrazu wdzięczności, za uchwalenie tego wiekopomnego dzieła.

I co? Teraz, kiedy wreszcie, po ponad 2 wiekach, jest możliwość realizacji tego zobowiązania, nasze „orły” polityczne, reprezentujące (podobno!?) społeczeństwo katolickie (jest nas 80% a nawet więcej!), zabroniły wydać 50 mln. zł. na ten cel z naszych, społecznych środków!
I nie mówcie mi, że to także Wasze, niewierzących pieniądze a Wy nie godzicie się aby wydawać je na takie cele!

To samo i wierzący mogliby, bowiem powiedzieć, gdy wydawane są społeczne pieniądze na wsparcie bardzo wielu działalności antykatolickich, czy wręcz antykościelnych, na różne „manify”, zjazdy, na szerzenie ateizmu nawet w szkolnictwie!

Poza tym „wierzący” są zdecydowaną większością w Polsce i, zgodnie z zasadami demokracji, mamy a przynajmniej powinniśmy mieć, głos decydujący.

A wracając do budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Te 50 mln. to zaledwie cząstka kosztów budowy, którą, jestem pewien, sfinansuje, jak dotychczas, katolickie społeczeństwo, podobnie jak i inne świątynie, w tym i świątynię Centrum Polonia in Tertio Millennio przewidywaną przez o. T. Rydzyka.

Dlaczego ten zakonnik jest przez Was, agnostyków tak znienawidzony i znieważany? Mało tego! Wszystkie media starają się go permanentnie dyskredytować, wymyślając przeróżne „afery” aby tylko mu „dołożyć” !
A to „zagarnął” pieniądze na stocznie, (perfidne kłamstwo!) a to „maybach”, śmigłowiec itp. a to „antysemityzm”, a to „interesiarz’, ostatnio nawet „rasista”, bo zażartował z czarnoskórego misjonarza podobnie zresztą jak onegdaj Tuwim w wierszu „Murzynek Bambo”!!! (Tuwimowi wolno - no nie?! – bo był żydem!). Dalej nie będę przytaczał, bo to bez sensu!

Tendencja jest oczywista! Radio Maryja a przede wszystkim Rydzyk, to niebezpieczeństwo! Niebezpieczeństwo dla tych co to dla „mamony” i władzy zrobią wszystko! Nawet sprzedadzą Ojczyznę! A ON, jego współpracownicy i goście, głoszą o tej „Targowicy”… PRAWDĘ!!! Zaraźliwą prawdę! Prawda ta może przecież (wreszcie!!!) dotrzeć do społeczeństwa, które może się OBUDZIĆ i….. dać „nam” (wreszcie!!!) „popalić”!
Do tego nie można dopuścić! Bo jakże dalej będziemy mogli „kręcić lody” (i „lodziki”!).
Stąd ten JAD, sączony zewsząd, aby Rydzyka zniszczyć, do czego i Wy się jawnie przyczyniacie! Czyżby i Wasze interesy były zagrożone?

Pokażcie mi chociaż jednego takiego człowieka w Polsce, który by TYLE BEZINTERESOWNIE zrobił dla kraju!!??
Mało tego! Zrobił to MIMO trudności ze strony rządu, czy administracji! Mimo wściekłej, jadowitej nagonki, niecofającej się przed najobrzydliwszymi kalumniami! Mimo należnych, przyznanych (!) a nieotrzymanych dotacji!
Opiera się bowiem głównie na wsparciu tego (chyba durnego??) katolickiego społeczeństwa, które – na szczęście – potrafi jeszcze odróżnić „ziarno od plew”! http://www.klub.senior.pl/p-quo-vadis...polsko...-xvi-cz.co-z-ta-polska-post389807/postcount85.html

Czyż sądzicie że wybudowanie i doskonałe zorganizowanie, wspaniałej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, (co doceniło nawet Min. Szkolnictwa Wyższego!), wraz z całym doskonałym, akademickim zapleczem, potrzebne jest TYLKO o. Rydzykowi a nie naszemu społeczeństwu? Podobnie jak telewizja „Trwam”, fundacja „Lux Veritatis, „Nasz Dziennik”, „geotermia”, czy Radio Maryja, za które dziękował nawet sam JPII!?

Szczytem kunktatorstwa i perfidii ze strony rządu jest „geotermia”! Mimo że mamy, z „polecenia” UE, wprowadzać tzw. „zieloną energię”, to gdy zaczyna to robić zakonnik Rydzyk, to jest „be”!
Mało tego! ON może udowodnić, że (prawie) cała Polska, leżąc dosłownie na wodach termalnych, nie potrzebuje budować elektrowni atomowych, czy „wiatraków” a to są przecież bardzo duże „lody do ukręcenia”. Francuzi (i Niemcy!) tylko czekają!

Osobiście polecam niektóre, wieczorne (ok. 22-giej), społeczno - polityczne ( ale nie tylko!) audycje Radia Maryja pt. ”Rozmowy niedokończone”. Warto bowiem posłuchać w jakim zakłamaniu żyjemy, jak jesteśmy manipulowani!
Tu specjalistką od tego jest Pola, która skrzętnie i tendencyjnie wybiera i przytacza na forum jedynie te fragmenty tych audycji, które można zamienić na paszkwil a tym samym zniechęcić innych do tego radia.
Ja jednak uważam, że warto skonfrontować wiadomości z różnych stron, choćby po to, aby nie być „narzędziem” w rękach „kręcących lody”, łgających jak Gebels!


Moim zdaniem również „czepianie się” poniektórych księży, nawet uzasadnione, nie powinno być kierowane przeciwko CAŁEMU klerowi i kościołowi! W każdej wspólnocie, grupie, drużynie harcerskiej, partii itp. są, bowiem ludzie wyłamujący się z reguł ustanowionych i tu przestrzeganych, co wcale nie może świadczyć o morale całej grupy.

Ja pamiętam jak ksiądz z Wiatykiem, szedł do umierającego PIESZO (!), poprzedzany przez dzwoniącego ministranta, wzywającego wiernych do oddania czci Jezusowi.
A w niedzielę, mając w parafii kilka kościołów, czy kościółków, również chodził miedzy nimi pieszo, lub jeździł na rowerze lub tzw. „podwodą”.
Dzisiaj, czasy się zmieniły i bardzo niewielu wyobraża sobie życie bez auta i to już nie byle jakiego! Czy to jest źle?

Czy wzięliście pod uwagę (i czy w ogóle wiecie?!) ile dobrego i to bez rozgłosu (vide J.Owsiak !) robi właśnie kościół dla ludzi najbardziej potrzebujących? Czy wiecie że np. Caritas przeznacza na tę pomoc grubo ponad 200 mln zł. rocznie!
A misje, a pomoc przy-parafialna, a pomoc charytatywna zakonów, itd. itd. Dlaczego TO jest przemilczane!?

A wielcy Polacy, czyż nie byli (przeważnie) księżmi katolickimi!? Nazwiska ich chyba znacie!

A iluż to katolickich księży zastało pozbawionych życia tu w Polsce, przez „nieznanych sprawców” (w imię czego?!), a ileż to dziesiątków tysięcy wierzących, głównie katolików, jest mordowanych rok rocznie na całym świecie?! Dlaczego?

A czy słyszał ktoś aby mordowano….. agnostyków?

Dlaczegóż więc wyśmiewacie całą społeczność katolicką posługując się tendencyjnie wybranymi przykładami?! Kto Wam dał do tego prawo! Gdzie Wasza, nieskażona ideologią, etyka, gdzie kultura osobista, którymi tak bardzo się szczycicie!

„Znaj proporcjum mocium panie” i…. miast zazdrościć i oczerniać – PODZIĘKUJ, właśnie katolikom i kościołowi!

Nawet jip, bardzo niesprzyjający kościołowi i wypominający mu…. bogactwo (i nie tylko!) pisze:
… Trochę popatrzyłem i doszedłem do wniosku, że ktoś chce zbić kapitał na zajadłych atakach na kościół. .
http://www.klub.senior.pl/p-koloratka-to-nie-immunitet-czesc-2-post308805/postcount22.html
Więc to nie jest tylko mój wymysł! Coś w tym musi być!

My wierzący nie mamy możliwości aby się Wam „odwzajemnić” oceną Waszych „kapłanów” bo, w zasadzie, każdy z Was jest dla siebie „kapłanem”! Możemy więc jedynie dokonywać ocen indywidualnych, które, niestety, w wielu przypadkach są bardzo smutne.
Obłuda, karierowiczostwo, pokłon „złotemu cielcowi”, życie „na pokaz”, oto busola ziemskiego postępowania zdecydowanej większości z Was agnostyków! Przecież „potem” jest „nicość” więc tylko tu na ziemi możemy zażyć „raju rozkoszy”! Nieprawdaż?! Więc „carpe diem”! Póki czas! Oto Wasze „przykazania”!

Zauważcie , że piszę: „zdecydowanej większości z Was” a więc NIE WSZYSTKICH, bo są i TU tacy agnostycy, którzy nigdy nie pozwoliliby sobie na tak, niesprawiedliwe, obraźliwe wręcz poniżające „wypowiedzi” wobec katolików, czy w ogóle wierzących!

Zapewne ten tekst, dotknie wielu z Was! Jest on jednak wynikiem niefrasobliwej nagonki na kościół, jaką wielu z Was agnostyków stale TU prowadzi!

Dla mnie miarka się przebrała, wiec, jako Polak i katolik. stanowczo protestuję przeciwko takim praktykom!

Zbliża się 15 sierpnia, Święto Maryjne i 89-ta rocznica Bitwy Warszawskiej. Może ktoś wytłumaczy „wacławowi46”, dlaczego tę bitwę nazwano „Cudem nad Wisłą” http://www.klub.senior.pl/p-plan-burza-i-powstanie-warszawskie-dlaczego-post426146/postcount43.html
bo ja na to nie mam już siły!!!!!! Może jeszcze ktoś wspomni o charyzmatycznej roli ks. Skorupko w tej bitwie. To „przyda się” także i innym agnostykom, tak bardzo potępiających księży i wierzących!

Sądzę, że tym razem nie będzie już wątpliwości, czy tę rocznicę należy świętować, przynajmniej przez wywieszenie „Biało- Czerwonej”!

ed-q

jip
14-08-2009, 20:52
Pies mi podpowiada, że w dużej części kościół sam sobie jest winien, no bo wyobraź sobie, że Bóg dał nam rozum i kazał z niego korzystać, dał nam słuch i kazał z niego korzystać, dał nam wzrok i kazał z niego korzystać no i wykorzystując to wszystko co Bóg nam dał i porównując działania kościoła, księży, niektórzy doszli pewno do wniosku, że Bóg swoje a księża (może nie wszyscy ale dużo) i kościół swoje.... no i widzisz tu leży...pogrzebany sens (nie pies)

Lila
14-08-2009, 20:55
Jip , jak Bóg dał Ci wzrok,to przeczytaj chociaż.
Bo chyba nie zdążyłeś, a już psa gonisz, aby odpowiadał.

jip
14-08-2009, 21:04
Jip , jak Bóg dał Ci wzrok,to przeczytaj chociaż.
Bo chyba nie zdążyłeś, a już psa gonisz, aby odpowiadał.
Przeczytałem to co mi by potrzebne ale jak czytam o człowieku, który bezinteresownie tyle zrobił dla kraju to .... po co dalej mam czytać? bezinteresownie? widziałem też bezinteresowną świątynie gdzie trudno Boga znaleźć, bo Bóg chyba w złocie nie przebywa, dobra może za stary jestem i tego rozumu od Boga dostałem za mało albo za dużo, wymiękam nie lubię dyskusji na ten temat, to w związku ze wzrokiem, słuchem i rozumem co go albo za mało albo za dużo.....

wankabor
14-08-2009, 23:10
Zapewne ten tekst, dotknie wielu z Was!



ed-q[/QUOTE]
Natrudziłeś się przyjacielu pisząc tak długi teks. Mnie ten tekst "ani ziębi ani parzy". Wychowałam się tej samej kulturze co Ty, ale zupełnie inaczej pojmuję wiarę zwłaszcza katolicką. Mam wiele lat ( 70+) i od kilkudziesięciu lat szukam prawdy. Długa jest historia KK. Staram się poznać ciemne i jasne strony działalności KK. Ty jesteś ukierunkowany bardzo jednostronnie. Ale mnie , żadna formacja, poprzez propagandę, nie jest wstanie narzucić swojej ideologii. Matka natura dała mi rozum i wolną wolę. W pełni z niej korzystam. Z twojego tekstu wnioskuję, że dobrze się czujesz w swoim pojmowaniu wiary, więc trwaj w niej, ale nie staraj się narzucić jej nikomu. Dla mnie jest ona nie do przyjęcia. Uważam, że treść Twojego postu nie rani czytelnika, świadczy ona dobrze czy źle tylko o autorze.

jano43
14-08-2009, 23:49
Nie tyle Wacławowi ale Tobie "ed-q" powiem co mi jest wiadomo w sprawie tzw."cudu nad Wisłą";otóż w odpowiednim momencie polskim deszyfrantom powiodło się rozpracowanie szyfrów rosyjskiej armii co dało naszym sztabowcom wiedzę o planach rosjan,ich sile,rozlokowaniu itd.A,że informacji o złamaniu szyfrów na ogół się nie rozgłasza więc zwycięstwo w bitwie przypisano cudowi.Proste jak włos indianina.
KK zawdzięcza Polsce o wiele więcej niż Polska jemu.Swego czasu napisałeś,że pod Wiedniem chroniąc Rzym i katolicką Europę daliśmy odpór islamowi.Pewno nie wiesz,że koszty ludzkie i materialne jakie w związku z tą wyprawą ponieśliśmy
przerosły możliwości Rzeczypospolitej.Przestaliśmy się liczyć jako mocarstwo w Europie.Niewiele ponad sto lat póżniej Polski
na mapie Europy już nie było.Chichotem historii było,że przez cały okres rozbiorów to pokonani przez nas pod Wiedniem turcy uporczywie dopytywali się o posła Lechistanu podczas gdy Rzym(papiestwo) i cała katolicka Europa nawet palcem w bucie w naszej sprawie nie kiwnęły.
Jeżeli dzisiaj tyle jest niechęci do kleru to głównie chyba dlatego,że postępuje on jak przysłowiowe drogowskazy,które drogę wskazują same nią nie podążając.No i ta pazerność na dobra doczesne.Przekręty jakie towarzyszą zwrotowi majątków kościelnych wskazują,że kk łupi ten kraj jak nie przymierzając wieki temu hordy tatarskie.Obawiam się,że Pan Bóg nie jest
szczęśliwy widząc takie obrazki.

iksigrek
15-08-2009, 00:29
No i ta pazerność na dobra doczesne.Przekręty jakie towarzyszą zwrotowi majątków kościelnych wskazują,że kk łupi ten kraj jak nie przymierzając wieki temu hordy tatarskie.Obawiam się,że Pan Bóg nie jest
szczęśliwy widząc takie obrazki.


Z tym, to przesadziłeś, bo uogólniłeś cały dzisiejszy Kościół, a przyrównywanie go do hord tatarskich, jest najzwyklejszym (delikatnie ujmując)nieporozumieniem. A twoje obawy o szczęśliwość Pana Boga, to wybacz, ale są najzwyklejszym przejawem pychy, nie mówiąc już o bluźnierstwie.


źdźbło i belka w oku (Łk 6,36-42 )

iksigrek
15-08-2009, 01:29
Natrudziłeś się przyjacielu pisząc tak długi teks. Mnie ten tekst "ani ziębi ani parzy". Wychowałam się tej samej kulturze co Ty, ale zupełnie inaczej pojmuję wiarę zwłaszcza katolicką. Mam wiele lat ( 70+) i od kilkudziesięciu lat szukam prawdy. Długa jest historia KK. Staram się poznać ciemne i jasne strony działalności KK. Ty jesteś ukierunkowany bardzo jednostronnie. Ale mnie , żadna formacja, poprzez propagandę, nie jest wstanie narzucić swojej ideologii. Matka natura dała mi rozum i wolną wolę. W pełni z niej korzystam. Z twojego tekstu wnioskuję, że dobrze się czujesz w swoim pojmowaniu wiary, więc trwaj w niej, ale nie staraj się narzucić jej nikomu. Dla mnie jest ona nie do przyjęcia. Uważam, że treść Twojego postu nie rani czytelnika, świadczy ona dobrze czy źle tylko o autorze.

Czy mogę wtrącić swoje trzy grosiki?

Mnie też ten tekst nie dotknął, tzn. wankabor(ki)

Każdy swój rozum ma i tak samo ten tekst również świadczy dobrze lub źle o autorze.
A jeśli chodzi o poszukiwanie prawdy, to też jej szukam. A szukając, również staram się poznać ciemne i jasne strony, lecz samego siebie.

ps. jeśli wiara KK, jest dla ciebie nie do przyjęcia, to po kiego czorta szukasz jasnych i ciemnych jej stron.
Nie lepiej by było, gdybyś zaczęła poznawać historię KRK, zamiast religię jako wyznanie KRK?
Tak tylko się pytam, bo skoro wiara KRK, jest nie do przyjecia?....
Historia, religia, wiara, hierarchia, dziedzictwo kulturowo-religijne, tradycja, polityka religijna... To wszystko, to inne dziedziny w każdej istniejącej religii. Nie biorąc pod uwage ugrupowań wyznaniowych, grup wyznaniowych i różnego rodzaju sekt
Nie wiem, może ja głupi jestem, bo ja z kolei twierdzę, że dał mi rozum Bóg, a nie matka natura. Ale z tego co mnie kiedyś uczono, to są wszystko zupełnie odrębne sprawy i tematy.

ostatek
15-08-2009, 13:32
Oops, nawet ja pozazdrosciłam długości tekstu... co nie znaczy, że w całości się z nim zgadzam.
- rodowód komunistyczny... hm... jeśli ktoś urodził się w stajni to znaczy, że jest koniem?
- nie zauważyłam (jestem na forum 14 miesięcy) obrazy religii czy wiary. O kościele jako organizacji i państwie możemy rozmawiać i możemy mieć różne zdania,
- podział na katolików i agnostyków jest uproszczeniem. Zbyt wielkim bym nie zwróciła na to uwagi,
- o kryzysie duchowości pisałam. W rozumieniu szerszym, bo duchowość nie ogranicza się do KK, a wręcz odwrotnie - odnoszę wrażenie, że KK ją ogranicza,
- wątki na KSC są różne. Nie ma obowiązku czytania wszystkich,
- demokracja polega również na tym, że mniejszość ma takie sama prawa jak większość. Podobno Polska nie jest państwem wyzniowym, więc jest miejsce również dla ateistów, agnostyków, buddystów i wyznawców innych religii,
- nauka religii w szkole? Jestem przeciw, z przyczyn - jak wyżej,
- bogactwo KK. Świętopietrze - dobrowolnie przymusowy podatek. Jakoś o tym zapomniałeś,
- protestant, prawosławny, ateista ma budować katolicką świątynię? Może, ale z własnego wyboru,
- bezinteresowność ojca Rydzyka w śmiech pusty mnie wpędza. Podobnie jak wspaniałość nauczania w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej,
- byłabym pełna uznania dla dobroczynności Caritasu gdyby dobroczynność ową fundował kler bądź państwo kościelne. Tak nie jest, więc jest to dla mnie kolejna fundacja, której rozgłosu nie brak. Nie mam wiedzy o rozliczaniu, więc się nie wypowiadam. Owsiak się rozlicza!
- na temat maybacha, śmigłowca i innych takich nie wypowiam się, bo klawiatury szkoda. Antysemitezm O. Rydzyka też jest ogólnie znany. Z faktami ponoć się nie dyskutuje. Tuwima radzę przeczytać jeszcze raz,
- manipulowani jesteśmy przez wszystkich. Przez KK też. A i nawet w pobliskim sklepiku może się nam to zdarzyć. Nasze reakcje na rozmaitość manipulacji do nas należą,
- geotermia... akurat o tym mogę bardzo dużo, ale to temat na inne opowiadanie. Poszperaj trochę w necie, uzyskasz odpowiedź dlaczego akurat ta jest "be",
- przyznaję, nie wszyscy księża są źli. Choć tych prawdziwych, z powołaniem jest bardzo niewielu. Uważam, że należy mówić o jednych i drugich. Koloratka powinna zobowiązywać nie chronić,
- wielcy Polacy byli w większości księżmi? Tak sądzisz? Jestem zupełnie innego zdania,
- czy tylko katolicy są mordowani na świecie? Sorry, o np. Tybecie słyszałeś?
- nikt nie wyśmiewa działalności charytatywnej KK. Wielu korzysta z jej pomocy. Ale również wielu tzw. "kapłanów" ukręciło własne lody (vide - stan wojenny i nie tylko),
- dyskutując z forumowiczami nie biorę pod uwagę Ich wyznania. Argumenty się liczą,
- "carpe diem"? przykazaniem agnostyków? z tego mam wyciągnąć wniosek, że katolicy są bez skazy, a reszta "be"?
- bardzo lubię czytać posty Poli. Dziewczyna ma wiedzę, lekkie pióro i pazur,
- teksty mnie nie dotknęły; dyskusja z argumentami - powinna być, jeśli ktoś czuje taką potrzebę. Wankabor słusznie zauważyła, że każdy szuka/ł swojej drogi, a i posty Jano43 sprowadzają "cud" na miejsce właściwe, nie umniejszając znaczenia bitwy.

Na koniec, cytat dla prawdziwego katolika, bo w swoim poście o tym zapomniał zbyt ochoczo osądzając forumowiczów i ich rzekome wyśmiewanie całej społeczności katolickiej: "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni, i nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia." Łuk. 6: 37

PS - Biało-Czerwoną wywiesiłam. Patriotycznie - nie religijnie.

Lila
15-08-2009, 14:16
nie zauważyłam (jestem na forum 14 miesięcy) obrazy religii czy wiary.

A to ciekawe. Ja zauważyłam wielokrotnie, w związku z czym, zaraz włączyłam się do wątków 'religijnych'.
Postów szukać nie będę, bo nie chce mi się, i nie o to chodzi.
Słowa 'mohery' , 'berety' i tym podobne, same w sobie nie są obraźliwe, bo nie zaczynają się na 'h' i 'k' , niemniej użyte były w znaczeniu obraźliwym.

Żadnemu z Was, proszę szanownego dziadostwa, nic do tego .
I proszę, nie robić tu wojny religijnej, bo chyba starczy tych wątków 'buk, humor i łoj..dana dana'..
Gdzie Rzym , a gdzie Krym ( nomen omen , bo przyczyną wojny krymskiej był konflikt religijny).

ostatek
15-08-2009, 14:29
A to ciekawe. Ja zauważyłam wielokrotnie, w związku z czym, zaraz włączyłam się do wątków 'religijnych'.
Postów szukać nie będę, bo nie chce mi się, i nie o to chodzi.
Słowa 'mohery' , 'berety' i tym podobne, same w sobie nie są obraźliwe, bo nie zaczynają się na 'h' i 'k' , niemniej użyte były w znaczeniu obraźliwym./.../
Lilu, nie zrozumiałaś mnie. "Moher" etc. może być lub jest (kwestia uznania) obrazą, ale człowieka - nie religii. I o tym chciałam napisać, to podkreślić; choć mnóstwo postów o tym wyklepałam i myślałam, że kolejny raz nie muszę. Ach, ten brak precyzji. Sorry, inne sprawy mam na głowie. Moim zdaniem - ważniejsze od forumkowych wojenek religijnych czy innych. Dziś, jutro i przez najbliższe dni... "niech na całym świecie wojna" - robię swoje.

Mar-Basia
15-08-2009, 15:05
Żadnemu z Was, proszę szanownego dziadostwa, nic do tego .
I proszę, nie robić tu wojny religijnej, bo chyba starczy tych wątków 'buk, humor i łoj..dana dana'..
.
Szanowne dziadostwo?

ed-q
15-08-2009, 15:28
Zapewne ten tekst, dotknie wielu z Was!
Natrudziłeś się przyjacielu pisząc tak długi teks. Mnie ten tekst "ani ziębi ani parzy". Wychowałam się tej samej kulturze co Ty, ale zupełnie inaczej pojmuję wiarę zwłaszcza katolicką. Mam wiele lat ( 70+) i od kilkudziesięciu lat szukam prawdy. Długa jest historia KK. Staram się poznać ciemne i jasne strony działalności KK. Ty jesteś ukierunkowany bardzo jednostronnie. Ale mnie , żadna formacja, poprzez propagandę, nie jest wstanie narzucić swojej ideologii. Matka natura dała mi rozum i wolną wolę. W pełni z niej korzystam. Z twojego tekstu wnioskuję, że dobrze się czujesz w swoim pojmowaniu wiary, więc trwaj w niej, ale nie staraj się narzucić jej nikomu. Dla mnie jest ona nie do przyjęcia. Uważam, że treść Twojego postu nie rani czytelnika, świadczy ona dobrze czy źle tylko o autorze.


Dziękuję za "przyjaciela" i uznanie dla mojej pracy:) ale proszę nie przypisuj mi intencji, których nie miałem, bo to nie przystoi, szczególnie ludziom 70+!
Napisałaś bowiem mi.:
Z twojego tekstu wnioskuję, że dobrze się czujesz w swoim pojmowaniu wiary, więc trwaj w niej, ale nie staraj się narzucić jej nikomu. (podkreślenie moje).
Przecież ani jednym słowem „ nikomu nic nie narzucałem”, więc…..?

Wiadomo, że „długa jest historia KK”, jak piszesz i że niejednoznacznie można oceniać jego dzieje. To prawda, o czym i ja piszę. Nie mniej jednak, dodaję, że nie spotkałem w historii jednoznacznego postępowania u żadnych państw, wspólnot etc. przez cały czas ich trwania, a KK istnieje 2 tyś. lat!
Mało tego prawie wszyscy ludzie mają różne okresy w swoim życiu, o czym sama o sobie piszesz (..od kilkudziesięciu lat szukam prawdy.)!

Co do wychowania w „tej samej kulturze”, jak piszesz, to mam poważne wątpliwości, bo np. mnie nie „natura dała rozum i wolna wolę”, jak piszesz, co chyba jasno wynika z omawianego i innych mich tekstów.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

ed-q

Lila
15-08-2009, 16:07
Szanowne dziadostwo?


Jak najbardziej :D szanowne..

ed-q
15-08-2009, 16:22
Nie tyle Wacławowi ale Tobie "ed-q" powiem co mi jest wiadomo w sprawie tzw."cudu nad Wisłą";otóż w odpowiednim momencie polskim deszyfrantom powiodło się rozpracowanie szyfrów rosyjskiej armii co dało naszym sztabowcom wiedzę o planach rosjan,ich sile,rozlokowaniu itd.A,że informacji o złamaniu szyfrów na ogół się nie rozgłasza więc zwycięstwo w bitwie przypisano cudowi.Proste jak włos indianina.
KK zawdzięcza Polsce o wiele więcej niż Polska jemu.Swego czasu napisałeś,że pod Wiedniem chroniąc Rzym i katolicką Europę daliśmy odpór islamowi.Pewno nie wiesz,że koszty ludzkie i materialne jakie w związku z tą wyprawą ponieśliśmy
przerosły możliwości Rzeczypospolitej.Przestaliśmy się liczyć jako mocarstwo w Europie.Niewiele ponad sto lat później Polski
na mapie Europy już nie było.Chichotem historii było,że przez cały okres rozbiorów to pokonani przez nas pod Wiedniem turcy uporczywie dopytywali się o posła Lechistanu podczas gdy Rzym(papiestwo) i cała katolicka Europa nawet palcem w bucie w naszej sprawie nie kiwnęły.
Jeżeli dzisiaj tyle jest niechęci do kleru to głównie chyba dlatego,że postępuje on jak przysłowiowe drogowskazy,które drogę wskazują same nią nie podążając.No i ta pazerność na dobra doczesne.Przekręty jakie towarzyszą zwrotowi majątków kościelnych wskazują,że kk łupi ten kraj jak nie przymierzając wieki temu hordy tatarskie.Obawiam się,że Pan Bóg nie jest
szczęśliwy widząc takie obrazki. Twój patriotyczny defetyzm jest…zastanawiający! Czyżby aż takie, moralne spustoszenia poczynił ten PRL!! Oby jak najprędzej otrząsnęła się z nich i nasza młodzież, częściowo także nim dotknięta!

Powtórzę tu to, co napisałem w poście:
http://www.klub.senior.pl/p-plan-burza-i-powstanie-warszawskie-dlaczego-post426002/postcount34.html

„Polacy są wielkim, dzielnym, żywotnym i mądrym narodem, wbrew temu, co nawet sami o sobie sądzimy i, co gorsze,…..czasami mówimy, na szczęście głównie w czasie …frustracji”.

Sądzę, więc, że ten post pisałe(a)ś w czasie bardzo, bardzo wielkiej frustracji!

„Pazerność KK, „przekręty” przy zwrocie zagrabionych uprzednio majątków, to oklepane „tematy dyżurne” przeciwników KK, specjalnie rozdmuchiwane aby ten kościół zdyskredytować. Ile w tym prawdy- sprawdź sam(a).


PS. Przed chwilą wysłuchałem „Apelu Poległych”, z okazji Święta. Wymieniono w nim (z konieczności nie wszystkie) „Kamienie na Szaniec”, aby „Polska była Polską”, w tym i te, które deprecjonujesz!
Uwierz, że Twoi Rodacy to naprawdę WSPANIAŁY NARÓD!! Może tylko nie chcesz tego (przez przekorę, lub rozgoryczenie!) dostrzec?:)

Lila
15-08-2009, 17:03
http://img2.vpx.pl/up/20090815/kossak.jpeg (http://www.vpx.pl/foto,kossak.html)

No poza tym, jak mają nas w świecie lubić, skoro my siebie nie lubimy.

Tylko ....czy naprawdę???

wankabor
15-08-2009, 17:29
Dziękuję za "przyjaciela" i uznanie dla mojej pracy:) ale proszę nie przypisuj mi intencji, których nie miałem, bo to nie przystoi, szczególnie ludziom 70+!


Przecież ani jednym słowem „ nikomu nic nie narzucałem”,

!
Mało tego prawie wszyscy ludzie mają różne okresy w swoim życiu, o czym sama o sobie piszesz (..od kilkudziesięciu lat szukam prawdy.)!

Co do wychowania w „tej samej kulturze”, jak piszesz, to mam poważne wątpliwości, bo np. mnie nie „natura dała rozum i wolna wolę”, jak piszesz, co chyba jasno wynika z omawianego i innych mich tekstów.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

ed-q
Szanowny adwersarzu,1) może nie zdajesz sobie sprawy, że gloryfikując działalność KK, interpretując jego poczynania w samych superlatywach, narzucasz świadomie czy nieświadomie swój punkt widzenia. Tak to odbieram. 2) Abyś nie miał wątpliwości w jakiej kulturze byłam wychowywana to krótko ją przedstawię. Jestem ochrzczona, bierzmowana, wzięłam ślub kościelny ( w tym roku obchodzimy z mężem 50-cio lecie ślubu). Taka była wola rodziców i mojej babci, która wychowywała mnie od 5-tego życia).Taka była tradycja. Zdradzę Ci więcej. Babcia przywiązywała ogromną wagę do praktyk religijnych. Codziennie modlitwa wieczorna trwała długo, bo poza pacierzami, modlitwami za zmarłych przodków, odmawiałyśmy różaniec i litanię loretańską. W każde święto obowiązkowo udział we mszy. Jedynie za wielką
prośbą, zwolniła mnie babcia z uczęszczania na nieszpory i gorzkie żale w okresie postu ( ponieważ psychicznie nie znosiłam zawodzącego śpiewu). Nie mam żalu do babci, bo dała mi innych wiele cennych życiowych nauk. Czy byłeś tak wychowywany? Dzieciństwo i młodość nie jest okresem do przemyśleń ideologicznych. Trzeba być człowiekiem dojrzałym samodzielnie myślącym, szukającym prawdy i trzeba mieć rozum krytyczny. To mówię swoim dzieciom i wnukom. A Tobie mówię, idź swoją drogą do szczęścia, a ja pójdę swoją. Pozdrawiam.Wanda

ed-q
16-08-2009, 15:16
Szanowny adwersarzu,1) może nie zdajesz sobie sprawy, że gloryfikując działalność KK, interpretując jego poczynania w samych superlatywach, narzucasz świadomie czy nieświadomie swój punkt widzenia. Tak to odbieram. 2) Abyś nie miał wątpliwości w jakiej kulturze byłam wychowywana to krótko ją przedstawię. Jestem ochrzczona, bierzmowana, wzięłam ślub kościelny ( w tym roku obchodzimy z mężem 50-cio lecie ślubu). Taka była wola rodziców i mojej babci, która wychowywała mnie od 5-tego życia).Taka była tradycja. Zdradzę Ci więcej. Babcia przywiązywała ogromną wagę do praktyk religijnych. Codziennie modlitwa wieczorna trwała długo, bo poza pacierzami, modlitwami za zmarłych przodków, odmawiałyśmy różaniec i litanię loretańską. W każde święto obowiązkowo udział we mszy. Jedynie za wielką
prośbą, zwolniła mnie babcia z uczęszczania na nieszpory i gorzkie żale w okresie postu ( ponieważ psychicznie nie znosiłam zawodzącego śpiewu). Nie mam żalu do babci, bo dała mi innych wiele cennych życiowych nauk. Czy byłeś tak wychowywany? Dzieciństwo i młodość nie jest okresem do przemyśleń ideologicznych. Trzeba być człowiekiem dojrzałym samodzielnie myślącym, szukającym prawdy i trzeba mieć rozum krytyczny. To mówię swoim dzieciom i wnukom. A Tobie mówię, idź swoją drogą do szczęścia, a ja pójdę swoją. Pozdrawiam.Wanda Szanowna Wando!
Jak to miło wymienić poglądy w sposób jak Ty to robisz!:)Oby inni jak najszybciej tego się TU nauczyli!:rolleyes:
Na pytanie „czy byłeś tak wychowany”, nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć, bo na pewno byłem wychowany „po katolicku”, ale nie w „konwencji ortodoksyjnej”, chociaż byłem (i jestem!) nawet ministrantem!:)
Z tych czasów, jako jedno ze wskazań życiowych,wyniosłem zasadę: „bez Boga ani do proga” i kierując się nią do dzisiaj, życzę każdemu, aby jego życie było tak udane jak moje!

Co do gloryfikacji działalności KK, to chyba nieuważnie czytałaś mój zasadniczy post (i inne na ten temat), bo „gloryfikacji KK” w nich absolutnie nie ma!
Przeciwstawiając się jedynie impertynenckim, nieuprawnionych a nawet chamskim atakom na KK, musiałem przedstawić niektóre przykłady, jak te kalumnie rozmijają się z prawdą!

Piałem także o „ułomnościach” Kościoła,:confused: który, jak wiesz, stanowią wyznawcy razem z klerem.

Mnie także nie podobają się niektóre „postępki” tzw. „wierzących” (vide np. afery, „niesprawne” zarządzanie państwem itp.!) a nawet księży, niektóre ich kazania, zachowania, brak przygotowania do „duchowości” itp. Jednak jak pisałem, w każdej wspólnocie, są tylko ułomni LUDZIE, lecz postępowanie tych JEDNOSTEK nie może dyskwalifikować idei danej wspólnoty a nawet absolutnego, „dożywotniego” potępienia danego człowieka!

Pozostawiam to Bogu! On jedynie zna przyczyny zachowań każdego z nas, a szczególnie tych, co od wiary odeszli, bo, jestem pewien, że nie zrobili tego ot tak sobie! A ci, co do tego się przyczynili, chyba przebaczenia nie otrzymają!

O narzucaniu komuś mojego „punktu widzenia”, jak piszesz, jest nadinterpretacją. Nigdy nie uprawiałem prozelityzmu a bronienie swoich ideowych zasad jest, jak sadzę, obowiązkiem każdego, kto w ogóle jakieś zasady ma!

Życzę więc, podobnie jak Ty mnie, aby obecne nasze drogi, które kiedyś tam się rozeszły, doprowadziły nas do szczęścia, którego każdy człowiek, niezależnie od wiary, czy wyznania, gorąco pragnie!.

Pozdrawiam Edward

PS. Nie piszę jak wiara pomogła mi szczęśliwie przejść przez życie ( 76), bo to nie tylko zbyt obszerny temat, ale także niewielu jest TU tym zainteresowanych.
Kto zna moje posty, to może z nich na ten temat troszeczkę „wyczytać”.

Dzisiaj, kiedy KAŻDEMU PATRZĘ PROSTO W OCZY i nie mam (chyba?) żadnych wrogów, wiem, że tylko z BOŻĄ POMOCĄ warto żyć! I tak będę czynił dalej!

ed-q

Lila
17-08-2009, 09:00
Katar w stoczni.

Problem w tym,że go nie niema.
Ciekawe, jak wygląda umowa?

POLA
17-08-2009, 09:59
Katar w stoczni.

Problem w tym,że go nie niema.
Ciekawe, jak wygląda umowa?
Oto jest pytanie!

Połowa przepytywanych nie wie, kto wybiera naszych europosłów. Sądzą, że to jakiś elektorat wyborczy z zagranicy?
Tak wygląda nie-świadomość polityczna naszego społeczeństwa.:mad:

No, to jak ma być lepiej w kraju nad Wisłą? Nad Wartą, w której kąpać się nie warto, też?

Lila, jeszcze myszkuję po bezdrożach...politycznych:), o! jak przyjemnie!

Lila
17-08-2009, 11:36
Myszkuj Pola, myszkuj.:)
Ja to samo robię. I mam spokój, :)choć zakłóca mi go właśnie Żulia.
No nie wiem dlaczego ona mi tak działa na nerwy?

POLA
17-08-2009, 14:17
Nie tylko Tobie...na te nerwy...:D
Co ona znów wymyśliła?
Jakiś kolejny raport może... nie daj Boże?

jip
17-08-2009, 14:52
Co Wy od niej chcecie, kobieta jak kobieta, robi to co robi, czemu się jej czepiacie.... eeeee tam nieładnie czepiać się biednej kobiety....:D

POLA
17-08-2009, 15:35
Jip, nie taka ona znowu biedna, ta Julia bez Romea, a poza tym... kobieta kobiety czepiać się może i już.:)

Do faceta się przyczepię.
Skubany Czempiński ten od Gromu Gromosław (może odwrotnie?) oskubany? Z walorów osobistych walutowych w banku szwajcarskim.
No taki pech, taki porządny bank, a tu z konta znika 2 mln dolarów. Widać jednak, że kwota ta to jakieś drobne na drobne wydatki, skoro oskubany nawet tego nie zgłosił facetom od ścigania.
Wstydził się może czegoś?
A było te walory złożyć w PKO albo NBP? Przynajmniej rząd by miał z tego profity, wszak ceruje budżet, a tak - Turka jakiegoś zasilił.
Rozrzutny ten Gromosław, oj, rozrzutny, całkiem niepotrzebnie.:D

jasinek123
17-08-2009, 16:16
POLA
z jakiej gazety masz te rewelacje przypuszczam że z
FAKTU
i mówisz 2 mil dolców no-no
szkoda faceta
jak się dowiesz więcej daj znać

jip
17-08-2009, 17:01
Ale akurat czemu czepiacie się czepiającej kobiet?

Lila
17-08-2009, 22:08
Mniejsza o najlepszą polską 'raportówkę'.

Wszyscy czekają na Katar. Zapłaci,czy nie?
8000 stoczniowców ma nadzieję. Polska też ma nadzieję na gaz katarski, choć od razu w plecy weźmie 2 mld $.
Ale bezpieczeństwo kosztuje.

Lila
18-08-2009, 07:39
No i wszystko jasne.
Kataru niet. Jazda się zaczyna, tudzież Gradobicie.
Swoją drogą, cały świat robi interesy z Arabami,a nam nie wyszło.
Ale...może nie ma tego złego, itd..?
Może warto się przyjrzeć tej umowie, i podziękować szejkowi,że zgodnie z Koranem postąpił? Pobożne Arabisko jednak.

jip
18-08-2009, 11:44
Mam takie delikatne wtrącenie, stocznie dla kogo budowały przed 1990r, co się z tym kimś stało, dla kogo miały budować statki po ty jak stało się z tym co to dla niego budowały a cha i za ile budowały, no to dla kogo miały teraz i mają budować i aż tyle, i za ile żeby sprzedać? Ale mnie nie interesują stocznie do których dopłacałem i musiał bym dopłacać...... i może wreszcie będę miał lepiej jak się rozlecą i będą tam baseny rekreacyjne, albo foki będą hodowane.....

senior A.P.
18-08-2009, 15:05
Co bedziesz robil jak nie tylko basen ci zabiora ale i Baltyk ???

stanley47
18-08-2009, 21:25
Jest takie staropolskie powiedzenie ."Baba z wozu , koniom lżej".Nie będzie stoczni ,zaoszczędzimy miliardy, bo nie będzie trzeba dopłacać do interesu .Prace w Polsce traci corocznie setki tysięcy ludzi i jakoś nad ich losem nikt nie płacze .Co mądrzejsi doradzą zmianę zawodu.Za komuny sam trzy razy zmieniałem zawód i korona z głowy mi nie spadła.Nigdy nie zrozumiem dlaczego stoczniowiec musi wykonać zawód np. spawacza do dni swoich ostatnich.

Lila
18-08-2009, 21:36
Jest takie staropolskie powiedzenie ."Baba z wozu , koniom lżej".Nie będzie stoczni ,zaoszczędzimy miliardy, bo nie będzie trzeba dopłacać do interesu .Prace w Polsce traci corocznie setki tysięcy ludzi i jakoś nad ich losem nikt nie płacze .Co mądrzejsi doradzą zmianę zawodu.Za komuny sam trzy razy zmieniałem zawód i korona z głowy mi nie spadła.Nigdy nie zrozumiem dlaczego stoczniowiec musi wykonać zawód np. spawacza do dni swoich ostatnich.

Dobrze kombinujesz.
A co ma być na miejscu stoczni, jeszcze powiedz.:)

jip
18-08-2009, 21:43
Dobrze kombinujesz.
A co ma być na miejscu stoczni, jeszcze powiedz.:)
Nie wiem ale nie coś do czego trzeba dopłacać, nie coś co produkuje a do tego żeby to sprzedać trzeba dopłacić, myślę, że kolebki kolebkami nawet solidarności ale muszą na siebie zarabiać... to moje zdanie , czy słuszne nie wiem, ale ja bym nierentownego zakładu, firmy jednej minuty nie trzymał.....

Lila
18-08-2009, 21:45
Nie wiem ale nie coś do czego trzeba dopłacać, nie coś co produkuje a do tego żeby to sprzedać trzeba dopłacić, myślę, że kolebki kolebkami nawet solidarności ale muszą na siebie zarabiać... to moje zdanie , czy słuszne nie wiem, ale ja bym nierentownego zakładu, firmy jednej minuty nie trzymał.....

Niemniej trzeba je sprzedać jakoś.I wybudować gazoport.

jip
18-08-2009, 21:56
Niemniej trzeba je sprzedać jakoś.I wybudować gazoport.
Też tak myślę, ale czy koniecznie, żeby budowały statki? Przecież kiedyś te statki robione były na wschód, nie mówię za ile, dopłacaliśmy bo tak nam kazano i nikt o tym nie wiedział, ale teraz dopłacać nie musimy i róbmy coś sensownego już nie na wschód a na użytek taki coby przynosił pożytek. Jak mi się robota skończyła też nic nie dostałem, żadnej odprawki, jak ludziom się PGR rozpirzyły też dostali tylko zieloną trawkę, jak ludzie pracują w szkole to też akcji nie dostają, u prywatnych też, to i ja nie użalam się nad stoczniowcami do których ciągle muszę dopłacać, również dawać na ich odprawki.... "polotołem", sobie ale wq...a mnie to ciaćkanie się ze stoczniami.....

Lila
18-08-2009, 22:06
Jednakże nie widzę żadnej koncepcji moich szanownych kolegów.:)
Aqua park może zrobić? Bo blisko wody?
Zresztą Katar może kupi stocznie. Jest nadzieja.

jip
18-08-2009, 22:12
Jednakże nie widzę żadnej koncepcji moich szanownych kolegów.:)
Aqua park może zrobić? Bo blisko wody?
Zresztą Katar może kupi stocznie. Jest nadzieja.
Może być Aqua park z morską wodą, jeszcze miejsca zostanie na hodowlę fok....

stanley47
18-08-2009, 22:14
W halach ustawić biurka i niech piszą wiersze .Znajdzie się też miejsce na drukarnie i magazyn wyrobów gotowych. Pożytek z tego taki sam jak z budowy statków.

POLA
18-08-2009, 22:16
POLA
z jakiej gazety masz te rewelacje przypuszczam że z FAKTU i mówisz 2 mil dolców no-no
szkoda faceta jak się dowiesz więcej daj znać
Ani Fakt, ani S.EX. - bo nie czytam, nie pamiętam, Rzepa? A może nie?
Ale jakaś cisza podejrzana wokół i komentarzy brak, co kapkę zastanawiające bywa.
Ktoś Gromosława bronił i tłumaczył, że walorów ma sporo, bo sporo się "natyrał" w przeróżnych tam radach.
Hmm...ja mu tam nie zazdroszczę, skoro się uczciwie natyrał, a deficyt walorów porządny bank na pewno zwróci.:D
PS Jednak Rzepa, sprawdziłam, a TVN24 tutaj: http://www.tvn24.pl/-2,1615010,0,1,z-konta-generala-wyciekly-dwa-miliony-dolarow,wiadomosc.html

Lila
18-08-2009, 22:23
Może Gromosław jak i gen.Petelicki w 'Biotonie' tyrał?
U niejakiego Rysia Krauzego?:)
On najlepiej płacił, ponoć.

POLA
18-08-2009, 22:32
Ponieważ kierownictwo wręcza już zapowiedzi o zwolnieniach niektórym pracownikom, związki zawodowe też zapowiedziały... strajk, co może skończyć się nawet wyłączeniem anteny.

No, to media komercyjne płakać nie będą, a skądże! a i widzowie trochę odetchną.:)

POLA
18-08-2009, 22:35
Lila, nie wiem, ale ponoć w wielu radach doradzał, odradzał czy coś na ten kształt czynił był:D

POLA
18-08-2009, 22:53
na koniec dnia, ale tylko dla wybranych dobra.
Otóż PiSowi rośnie, a PO - spada, no w końcu komuś musi.
I jeszcze jedno: stoczniowcy sypnęli gradem złości na Tuska, a łeb Grada ich nie interesuje.
Lud żądny krwi, ofiary być muszą, bo limit na ofermy już wyczerpany.

Eee, na bezdrożach lepiej było;)