PDA

View Full Version : BANDERA i OUN - out !!!!!


Lila
06-08-2009, 14:02
Właśnie dzisiaj granicę w Medyce przekracza rajd ukraiński 'śladami Bandery'.
W czasie gdy czcimy rocznicę Powstania i wybicia warszawskiej młodzieży, młodzi Ukraińcy w ten sposób postanowili uczcić swego bohatera, mordercę młodzieży kresowej.
Dno...

mimoza
06-08-2009, 14:10
Lilu - podobno w demokracji wszystko wolno.
Ale czy napewno musimy sie z tym godzić?
Tak jak Ty nie zgadzam się z takim pojmowanie demokracji.:rolleyes: cz

Basia.
06-08-2009, 14:13
najłatwiej jest podpuścić młodych ludzi :confused: skąd my to znamy? Ksiądz Isakowicz Zaleski ma dużo racji, niestety: http://wiadomosci.onet.pl/2021552,11,item.html

Lila
06-08-2009, 14:21
Ba, w podpuszczenie dziwnie nie wierzę.
Tak jak nikt nie podpuszcza neonazistów.
Zwyczajnie, nowy narybek urósł.

Basia.
06-08-2009, 14:28
Lidko, ja wierzę obserwowałam kiedyś bacznie swojego syna i jego kolegów i stwierdzam, że w odpowiednim momencie odpowiednimi metodami można podpuścić młodzieńców. Potem już im to mija tzn. podatność na podpuszczanie.

Lila
06-08-2009, 14:32
A kto podpuścił nasze władze, że zgodę wydały?

Basia.
06-08-2009, 14:36
A kto podpuścił nasze władze, że zgodę wydały?
moim zdaniem tak.

waclaw46
06-08-2009, 15:13
Powinny być wyjaśnione białe plamy z historii przez historyków Polskich i Ukraińskich.Bandera jest idolem młodych Ukraińców dla nas to kontrowersyjny polityk twórca OUN przeprowadzającego czystki etniczne mordując Polaków.Isakiewicz Zalewski ma rację,prawdą też może być że zgodę wydano bo nie chciało się sprawdzić w internecie a historii się nie zna.
Niektórzy działacze spod znaku "trizuba" mają pretensję do terenów Polski aż po Krynicę, Łemkowie też Ukraińcy.A do czego mogą doprowadzić nacjonalizmy etniczno-religijne to widzieliśmy w Jugosławi.

waclaw46
06-08-2009, 17:09
http://www.bibula.com/?p=11960
jeszcze to znalazłem w internecie

nutaDo
06-08-2009, 18:29
W Sanoku i Przemyślu jest zgoda na "rajd Bandery "

Władze Sanoka i Przemyśla, nie będą interweniować w sprawie kolarskiego rajdu ukraińskiej młodzieży poświęconego pamięci przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery. Trasa rajdu przebiegać będzie m.in. przez te dwa miasta.
Tryzub, symbol Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery
źródło: niepoprawni.pl
Sanockie władze samorządowe wiedziały wcześniej o przejeździe przez miasto rajdu z pisma władz miasta partnerskiego Drohobycza.

/Rzeczpospolita/

Co to wszystko znaczy? -
Czy nasze władze nie zareagują!!!

zdzislaw.bedrylo
06-08-2009, 21:01
Prowokacja i świństwo..Ukraińcy to ludzie ,którzy w genach mają
nienawiść do polaków...Ja będąc we Lwowie do 1945 roku jeszcze jako dziecko dobrze pamiętam,co oni robili i mówili o polakach..Nie mogą do dzisiaj zapomnieć Obronę Lwowa...Mój ojciec miał wówczas 15 lat a stryj 18 lat ,oni walczyli w Obronie Lwowa i Lwów był nasz...Te patriotyczne wątki otrzymałem po ojcu....Ja osobiście ukraińców i ruskich nie toleruję i nie chcę nic od nich........Pamiętam w 1943 roku we Lwowie,że w naszym domu bywał S.Bandera i Melnyk..To mówił o tym mój ojciec..Oni tam zamieszkiwali dorywczo bo w naszym domu mieszkał znany,ukraiński nacjonalista inż.Swirski.
Mieszkał też szef Ukraińskiej Policji we Lwowie ,który miał na sumieniu wielu polaków i żydów.
Ukraińcy to ludzie okrutni i bez sumienia niestety.

Alunia
06-08-2009, 21:10
Lecą ci nasi politycy z Bożej łaski robić u nich rewolucję, podlizują się, kręcą własne lody i taki skutek!
Ględzą o patriotyzmie, a honoru polskiego nie umieją bronić nigdzie na świecie.
Jestem oburzona jak i Wy!

zdzislaw.bedrylo
06-08-2009, 21:16
Prowokacja i świństwo..Ukraińcy to ludzie ,którzy w genach mają
nienawiść do polaków...Ja będąc we Lwowie do 1945 roku jeszcze jako dziecko dobrze pamiętam,co oni robili i mówili o polakach..Nie mogą do dzisiaj zapomnieć Obronę Lwowa...Mój ojciec miał wówczas 15 lat a stryj 18 lat ,oni walczyli w Obronie Lwowa i Lwów był nasz...Te patriotyczne wątki otrzymałem po ojcu....Ja osobiście ukraińców i ruskich nie toleruję i nie chcę nic od nich........Pamiętam w 1943 roku we Lwowie,że w naszym domu bywał S.Bandera i Melnyk..To mówił o tym mój ojciec..Oni tam zamieszkiwali dorywczo bo w naszym domu mieszkał znany,ukraiński nacjonalista inż.Swirski.
Mieszkał też szef Ukraińskiej Policji we Lwowie ,który miał na sumieniu wielu polaków i żydów.
Ukraińcy to ludzie okrutni i bez sumienia niestety.
Kilka lat temu byłem we Lwowie i zobaczyłem widoki od których
mało mnie krew nie zalała...Byłem przypadkowo na paradzie UPA
na ulicy omen nomem Stefana Bandery..Szli tam dziadkowie w mundurach upowskich z trizubem na czapkach...Ja jako dziecko widziałem ich w czasie wojny na podlwowskiej wsi.Dzięki temu,że mama znała język ukraiński i mnie i mamę pozostawili w spokoju....Straszni ludzie......Teraz widząc ich butne pyski
na lwowskiej ulicy zrobiło mi się mdło i niestety więcej tam nie pojadę,a szkoda.......

Lila
06-08-2009, 21:19
Kilka lat temu byłem we Lwowie i zobaczyłem widoki od których
mało mnie krew nie zalała...Byłem przypadkowo na paradzie UPA
na ulicy omen nomem Stefana Bandery..Szli tam dziadkowie w mundurach upowskich z trizubem na czapkach...Ja jako dziecko widziałem ich w czasie wojny na podlwowskiej wsi.Dzięki temu,że mama znała język ukraiński i mnie i mamę pozostawili w spokoju....Straszni ludzie......Teraz widząc ich butne pyski
na lwowskiej ulicy zrobiło mi się mdło i niestety więcej tam nie pojadę,a szkoda.......

To jedź do Krakowa Zdzisław.
Zobaczysz ich wnuki na rowerkach tym razem.
Tryzuby zostały w domach.

nutaDo
06-08-2009, 21:29
Byłam na Wołyniu, trafiłam na rocznicę pogromów .
Boże - nie można o tym mówić rozsądnie, nie do uwierzenia opowieści o bestialstwie ukraińskim.
Dlaczego nie rozlicza się z mordów...
Rozlicza się Niemców, mówi się o ruskich, a ukraińcy -milczenie.Jeszcze żyją ci co to przeżyli.
Słyszałam porównanie że bestialstwo Niemców, Rosjan to nic wobec tego co wyprawiali ukraińcy...

zdzislaw.bedrylo
06-08-2009, 21:46
Ja mam już 78 lat ,pochodzę ze Lwowa i do śmierci mojego pięknego miasta nie zapomnę.... Czasami krew mnie zalewa jak
widzę i słyszę co oni zrobili z tym pięknym,malowniczym miastem...
Kilka lat temu tam byłem i z sercem w gardle łykałem łzy...To nie jest takie proste,bo człowiek nie z kamienia....To chwyta za gardło....Takie piękne,malownicze miasto,zroszone krwią lwowskich dzieci dostało się w ręce ukraińców za sprawą Stalina .
Teraz niedobitki UPA i innych ryzunów władają Lwowem,strach i żal...ogromny........
Ci młodzi ukraińcy,podpuszczeni przez stare wygi,pragną zamieszać w Polsce a nasze władze wchodzą im do.........
Trochę godności i honoru panowie.....
Niech pan Lesław Kaczyczyński pamięta,że prezydent Ukrainy
musi zrozumieć,że nie zawsze musimy ze wszystkim się godzić
bo jest jeszcze wiele do zrobienia....To wam mówi stary lwowski baciar.....Ta joj.....Daj Ci Boże zdrowia a Matka Boska
pieniędzy.....Hulaj...braci fajno....na Lyczakowi.....

Lila
06-08-2009, 21:59
Byłam na Wołyniu, trafiłam na rocznicę pogromów .
Boże - nie można o tym mówić rozsądnie, nie do uwierzenia opowieści o bestialstwie ukraińskim.
Dlaczego nie rozlicza się z mordów...
Rozlicza się Niemców, mówi się o ruskich, a ukraińcy -milczenie.Jeszcze żyją ci co to przeżyli.
Słyszałam porównanie że bestialstwo Niemców, Rosjan to nic wobec tego co wyprawiali ukraińcy...

Z całą pewnością.
Gdyby ustawić podium morderców Polaków, to najwyższe miejsce zajęliby ukraińcy.

Karol X
06-08-2009, 22:18
Byłam na Wołyniu, trafiłam na rocznicę pogromów .
Boże - nie można o tym mówić rozsądnie, nie do uwierzenia opowieści o bestialstwie ukraińskim.
Dlaczego nie rozlicza się z mordów...
Rozlicza się Niemców, mówi się o ruskich, a ukraińcy -milczenie.Jeszcze żyją ci co to przeżyli.
Słyszałam porównanie że bestialstwo Niemców, Rosjan to nic wobec tego co wyprawiali ukraińcy...

A kto ma rozliczac?
Prezydent Polski i Ukrainy potepili jednoznacznie akcje "Wisla",zapominajac przy tym o krwawej akcji UPA i SKW(Samoobronni Kuszczowi Widdily) na Wolyniu.Akcje "Zabic Lachy" rozpoczeto 11 lipca 1943 roku o swicie.
Ci ostatni przerosli w okrucienstwie wszystkich.

Mysle,ze ta nienawisc ma duzo glebsze korzenie i trzeba by sie cofnac az do wieku XVII.
Ale to juz inna historia.

Alunia
06-08-2009, 22:28
Ja mam już 78 lat ,pochodzę ze Lwowa i do śmierci mojego pięknego miasta nie zapomnę.... Czasami krew mnie zalewa jak
widzę i słyszę co oni zrobili z tym pięknym,malowniczym miastem...
(...)To wam mówi stary lwowski baciar.....Ta joj.....Daj Ci Boże zdrowia a Matka Boska
pieniędzy.....Hulaj...braci fajno....na Lyczakowi.....

Wzruszyłam się czytając twoje słowa. Rozumiem jak to boli.

araad
07-08-2009, 09:20
Zamiast wylewać te żale tutaj piszcie do swojego Prezydenta przecież to miłośnik Ukrainy i osobisty przyjaciel Juszczenki.

nutaDo
07-08-2009, 09:27
Karol#18
[QUOTE]..."Mysle,ze ta nienawisc ma duzo glebsze korzenie i trzeba by sie cofnac az do wieku XVII.
Ale to juz inna historia."
Karolu - oni swoich mordowali na równo z naszymi rodakami,
więc chyba to coś innego.Boję się użyć tego słowa.

Lila
07-08-2009, 09:37
Zamiast wylewać te żale tutaj piszcie do swojego Prezydenta przecież to miłośnik Ukrainy i osobisty przyjaciel Juszczenki.

Zamiast pisać uwagi -ty mający prezydenta innego niż my - zażyj sobie coś na przeczyszczenie.

ps.do władz od dawna idą petycje. Przejazd rajdu jest ponoć w gestii samorządów.

araad
07-08-2009, 09:51
Zamiast pisać uwagi -ty mający prezydenta innego niż my - zażyj sobie coś na przeczyszczenie.

ps.do władz od dawna idą petycje. Przejazd rajdu jest ponoć w gestii samorządów.
Zażyję czywiście ze zażyję Ty juz jednak nie pobieraj żadnych środków gdyż i tak pracujesz na wszystkich wątkach jako omnibus.
Ps. To jest pierwszy i ostatni post do Ciebie.Zdrowia życzę.

Lila
07-08-2009, 09:56
Zażyję czywiście ze zażyję Ty juz jednak nie pobieraj żadnych środków gdyż i tak pracujesz na wszystkich wątkach jako omnibus.
Ps. To jest pierwszy i ostatni post do Ciebie.Zdrowia życzę.

Dodatkowo zażyj jeszcze krople do oczu,bo zaćma już cię chwyta, jeśli mnie widzisz na wszystkich wątkach.:D

Czy pierwszy czy ostatni post, nie robi to na mnie wrażenia.
Każda twoja 'wątrobiana wtyka' będzie miała mój komentarz.
A szczególnie na wątkach założonych przeze mnie.:D
W sumie nie mając NIC do powiedzenia, lubisz wetknąć swoją szpilę.
........................................

Jeszcze...chyba zmęczył cię ten dualizm?:)

zdzislaw.bedrylo
07-08-2009, 11:22
Problem stosunków polsko-ukraińskich widziane oczyma dziecka jest niestety takie same jak u dorosłych.... W latach 1944-1945,we Lwowie,była Szkoła Powszechna Ukraińska z polskim językiem nauczania...Czyli już wówczas język polski był drugorzędny....To były czasy stalinowskie.....Obecnie ja jako polak od urodzenia we Lwowie NIE WIERZĘ ,ŻE UKRAIŃCY NAGLE SĄ NAM PRZYJAŻNI.....Oni nas nienawidzą z pokolenia na pokolenie....Bo niestety polacy byli dla nich zawsze panami....
To mówi historia i tego z dnia na dzień nie można zamknąć.
Będąc dzieckiem zawsze były bijatyki z chłopcami z podwórka'mówiono,że z Hryciem się należy się obchodzić jak z wrogiem....To niestety zawsze narastało.....Jeszcze zabranie nam Lwowa pogłębiło u nas lwowiaków niechęć do Hryciów...
Prezydent robi dobrą minę do złej gry....ale Hryciu był Hryciem i to nic nie zmieni,a Juszczenko jest zwolennikiem ukraińskich nacjonalistów i we Lwowie pozwolił na założenie Organizacji "Strilców Siczowych" - przybudówki UPA.....
Widziałem ich siedzibę i paradujących tam chłopaków i starych dziadków w mundurach UPA.....Zgroza.....mnie na ten widok zaraz krew zalała.....
Boję się co będzie we Lwowie na mistrzostwach....Czy te animozję nie wyleją się na zewnątrz na stadionach....Zobaczymy......

jip
07-08-2009, 14:33
Zażyję czywiście ze zażyję Ty juz jednak nie pobieraj żadnych środków gdyż i tak pracujesz na wszystkich wątkach jako omnibus.
Ps. To jest pierwszy i ostatni post do Ciebie.Zdrowia życzę.
Nie denerwuj się Lila taka zła nie jest, ona czasem tylko udaje, ja też, jak w chacie mnie ustawią to szum robię gdzieś indziej, a nawet ........ wtedy też mówię coby inni zażyli, ja wtedy zażywam, tylko wolę inne niż przeczyszczające środki....

Lila
07-08-2009, 22:44
No i pooooszli ...

Brawo polska Straż Graniczna.
Zbanderyzowana Ukraina chciała wysondować na ile można sobie pozwolić. Ukłony niskie dla Krakowa i jego wspaniałych obywateli, którzy poparli Związek Kresowian.

iksigrek
08-08-2009, 00:23
Z całą pewnością.
Gdyby ustawić podium morderców Polaków, to najwyższe miejsce zajęliby ukraińcy.

Samo słowo Ukrainiec, budzi we mnie lęk i strach.

iksigrek
08-08-2009, 00:36
Ba, w podpuszczenie dziwnie nie wierzę.
Tak jak nikt nie podpuszcza neonazistów.
Zwyczajnie, nowy narybek urósł.

Ja tez nie wierzę. "Podpuszczani" są, ale od kołyski na Lachów.

Ogladałem kiedys reportaż(nie pamiętam tytułu), gdzie wypowiadali się Ukraińcy, byli "żołnierze" odziałów UPA, którzy brali udział w czystkach na Polakach i nie tylko na Polakach. Chcieli Samostielnej Ukrainy i tego, by Ukraina była czysta jak łza.
Reportaż był w teamcie, dlaczego tak postapili i dlaczego dopuscili sie takiego okrucieństwa.
Nikt nie chciał się wypowiedzieć. Ale wypowiedziało sie kilku synów tych "żołnierzy" i jeden biorący udział w tym mordzie.
Jakoś u nikogo skruchy widać nie było, a raczej pogardę i nie nawiść. Z tonu wypowiedzi, okraszanej ironicznymi usmieszkami i tego co usłyszałem, to gdybym mieszkał na Ukrainie, to zwinął bym manatki i nie siedział bym tam ani minuty. Tego nie mozna określić. To ani nie jest obłęd, ani nienawiść, ani pogarda. To tak, jak by to było opętanie.

Lila
08-08-2009, 09:58
...gdybym mieszkał na Ukrainie, to zwinął bym manatki i nie siedział bym tam ani minuty.

Ale gdybyś mieszkał w Polsce, a Twoimi sąsiadami i to dobrymi, byli Ukraińcy? Tak jak na Wołyniu?

Widziałeś tych kolarzy? Mieli na plecach 'tryzuba'. Czy to nie prowokacja?
Równie dobrze moze młodzież niemiecka namalować sobie na koszulkach dwie błyskawice i zrobić raj śladami Waffen SS.

ps.czarno widzę mistrzostwa we Lwowie. Jak bracia Ukraińcy nie pojawią się z jakimś transparentem, to mi opuncja wyrośnie na czubku głowy.
I przykro mi to mówić, ale nie rozumiem Prezydenta i jego sympatii do Juszczenki. Był podtruty przez KGB- zgoda. Ale poza tym, jest podporą pogrobowców UPA i OUN.

bogda
08-08-2009, 10:53
Podobno zostali zatrzymani na granicy.
Coś z wizami nie tak było. Słyszałam to rano w tv.
Jeszcze mi się przypomniało, że jeden Ukrainiec mówił, że to nie chodzi o wizy tylko aspekt polityczny.
No to po co się kurka tutaj pchają z tak "pięknym" przesłaniem.

Lila
08-08-2009, 17:48
Podobno zostali zatrzymani na granicy.
Coś z wizami nie tak było. Słyszałam to rano w tv.
Jeszcze mi się przypomniało, że jeden Ukrainiec mówił, że to nie chodzi o wizy tylko aspekt polityczny.
No to po co się kurka tutaj pchają z tak "pięknym" przesłaniem.

A co nie mają się pchać, jak w granicach administracyjnych naszego kraju ,stoją jak muchomory sromotnikowe -pomniki bandytów.

zen
08-08-2009, 18:42
A co sądzicie o "Ogniu" ? Czy to nie nasz Bandera?

zdzislaw.bedrylo
08-08-2009, 21:29
Dobrze,że sprawa Ukrainy i sprawa S.Bandery nabrała przyspieszenia...Wrzawa o tych bolesnych i strasznych sprawach
powinna być jednoznacznie rozwiązana choć twierdzę,że to walenie głową w ścianę niekompetecji i własnych interesów.....
Jeszcze bardzo.....bardzo długo nie będzie rezultatów......Należy pamiętać,że niestety my polacy nie jesteśmy bez winy.....
Sienkiewicz w Trylogii proroczo napisał,że Ukrainę rozrywali to ruscy,tatarzy i niestety polacy.... i to do dzisiaj pokutuje w ich
świadomości.....
" Polskie pany".....tak nas do dzisiaj niestety widzą starzy i ci całkiem młodzi a słowo "rezat lachów" w czasach wojny było
straszne........Tej ich świadomości z dnia na dzień nie da wymazać......Tych starych "rezunów z UPA " zabraknie bo i tak
odejdą ale młode pokolenia żyją i to jest niebezpieczne....
Nacjonalizm kwitnie wszędzie..
Kaczyński i Tusk powinni traktować Juszczenkę z dystansem,ale tzw.Racja Stanu wymaga aby takiego sąsiada
mieć bezpiecznego i w miarę uczciwego......
Powiem szczerze,boję się o..... Mistrzostwa Piłkarskie we Lwowie....Czy tam nie dojdzie do erupcji spraw bardzo złych...
Poczekamy zobaczymy.......

senior A.P.
18-08-2009, 15:12
Jak ma nie milowac ,jak to ziemia przodkow .

tadeusz50
18-08-2009, 21:51
Pasek TVN-24
Rada obwodu tarnopolskiego wystąpiła z żądaniem do Polski o przeprosiny za "czystki etniczne" w czasie II-giej Wojny Światowej.
Trzeba mieć tupet.

Lila
18-08-2009, 22:11
Pasek TVN-24
Rada obwodu tarnopolskiego wystąpiła z żądaniem do Polski o przeprosiny za "czystki etniczne" w czasie II-giej Wojny Światowej.
Trzeba mieć tupet.

Tadziu, to było do przewidzenia.
U nas jest nawoływanie do przebaczenia, przez tych, co nie mają co przebaczać.
Za chwilę, ci chcący zapomnieć o przeszłości, będą sobie musieli o niej przypomnieć. W świetle takich żądań.

zdzislaw.bedrylo
18-08-2009, 22:14
Tupet ukraińskich hryciów jest cyniczny i w ich stylu..Sami rżneli
polaków a teraz każą nam przepraszać...Ja choć byłem wtedy dzieckiem to doskonale znam mentalność ukraińskiej natury...
To są ludzie żli i zażarci.....Oni się mszczą za wszystko....
Teraz kiedy Lwów jest ich to polaków traktują na pozór przyjażnie bo to jest kasa....To nie ma miłości......

Mavronka Freydis
10-09-2009, 03:36
...Sienkiewicz w Trylogii proroczo napisał,że Ukrainę rozrywali to ruscy,tatarzy i niestety polacy.... i to do dzisiaj pokutuje w ich świadomości.....
Wszystkie narody odwoluja sie do korzeni. Wszedzie obchodzi sie swieta i rocznice. Czci bohaterow narodowych. Politycy skladaja wience na grobach, uczestnicza w paradach, przemawiaja do narodu. Juszczenko tez musi.
Polske najechali Szwedzi, Rosjanie i Niemcy. Czesi nienawidza za Zaolzie, Niemcy za wypedzonych, Rosjanie za wojne w 1919. Mozna na wszystkich wypiac zadek i kazac sie w niego calowac, ale co dalej? Jak madrze pokierowac narodem, aby wyzbyc sie nienawisci? Moze nalezaloby raz na zawsze napisac prawdziwa (nie polityczna) historie Europy i wprowadzic ja do wszystkich szkol?

Lila
10-09-2009, 09:50
Jednakże Szwedów lubimy.Nawet w Częstochowie.:)

Stalin
10-09-2009, 10:05
Słowaków też lubimy aczkolwiek napadli nas razem z Niemcami w 1939..:D

Lila
10-09-2009, 10:08
Słowaków też lubimy aczkolwiek napadli nas razem z Niemcami w 1939..:D

Zwyczajnie. Pozostałość po Janosiku.:D

Stalin
10-09-2009, 10:13
Ej mój Janicku, miły Janicku
Nie chodź po łorawskim chodnicku
Bo Ciebie te łorawskie juhasy
Długie uz hań cekały casy...

A ja tam jeszcze Turków nie lubię - za Kamieniec Podolski i Wołodyjowskiego

A i jeszcze Luksemburga też nie - za Zygmunta Luksemburczyka...:D

Lila
10-09-2009, 10:14
A ja Zygmunta Wazy...bo mi przypomina serwis obiadowy, co wziął i mi się stłukł w czasie przeprowadzki.

Stalin
10-09-2009, 10:30
Waza był najgorszym królewskim badziewiem. Wplątał Polskę w swoje interesy rodzinne a doktrynerstwa to Gomułka się od niego uczył...:D

Lila
10-09-2009, 12:17
Jednakże gorszy Poniatowski był.
A najfiglarniejszy - Walezy.

ps.o jakie doktrynerstwo wazowo- gomułkowe chodzi? Bo nie wiem.:)

Stalin
10-09-2009, 15:48
Waza był uparty na katolicyzm a Gomułka na komunizm
Obydwu pod koniec nikt nie lubił... :D:D:D:D
Poniatowski był beznadziejny ale niewiele mógł, niestety...

Lila
10-09-2009, 21:17
Poniatowski był beznadziejny ale niewiele mógł, niestety...

Katarzyna II była zdania zgoła przeciwnego.

Stalin
10-09-2009, 21:37
Wtedy była młoda i niedoświadczona...:D
A później - cóż, było jak w koszarach, 3 kompaniaaa!
Do orgazmu wystąp! http://img268.imageshack.us/img268/6388/devil3g.gif

Lila
10-09-2009, 21:43
Ba, nie tylko koszary, ale i stajnie też musiały ...ponoć.

Ale to może parszywe plotki były?

Stalin
11-09-2009, 00:51
Szczerze mówiąc aż tak bardzo Caryca Katarzyna mnie nie interesuje, aczkolqwiek wykazuję pewne zainteresowanie jeździectwem...IIIIHAHAHAHAHAHA :D:D

Lila
11-09-2009, 08:34
Szczerze mówiąc aż tak bardzo Caryca Katarzyna mnie nie interesuje, aczkolqwiek wykazuję pewne zainteresowanie jeździectwem...IIIIHAHAHAHAHAHA :D:D

Jasne.
Ponoć kiedyś przyprowadzono ci klacz, ale ci uciekła.
Tak jak ogier wielkiej rodaczki.


A wy Rosjanie...:cool: Kuda żiwiosz tam i jebiosz.

Stalin
11-09-2009, 17:55
Skoro do tego doszło - masz pojęcie jak to fajnie jest z 3 latką???
Rozsiodłać, rozkulbaczyć i jazda...:D:D:D:D

senior A.P.
13-09-2009, 07:46
Coz to za upiory stalinizmu na tym portalu - kto na to pozwala ?
"Kufa mac ?"

Mavronka Freydis
16-09-2009, 10:02
Coz to za upiory stalinizmu na tym portalu ...Prosze sie nie bac to tylko "duch" bylego zwierzchnika LWP.

senior A.P.
16-09-2009, 15:15
Mylisz sie !
Stalin nigdy nie byl zwierzchnikiem LWP.
Byc moze,ze tak ci wmowiono .Stalin byl "mieszancem krwi" i wiedzial z kim ma do czynienia.
Polske pozostawil slugom z polskimi nazwiskami .Mielismy takich co nawet kulom sie nie klaniali .

Po latach chcial to nasladowac Lech Kaczynski w Gruzji ale slepakami go postraszyli.
Stalin mial lepszych graczy w swym zespole i gdy tylko sie ktos wychylil to "paszol" jak Bierut,a potem najblizsi i zaufani .
Kaczynskiemu nawet reprezentacje siatkarzy z przed nosa "zwijaja" i co to za prezydent ?
Odznacza ich uzurpujacy sobie prezydenture.

Lila
16-09-2009, 17:36
Senior, jeśli chodzi o Kaczyńskiego, wiem iż dla Ciebie to prawica stojąca jeszcze kawałek od ściany-prawej.
Ale partii narodowej nie ma. A także nikogo bezpartyjnego, który byłby w Twoim guście.

senior A.P.
18-09-2009, 07:49
Tym razem mylisz sie ,co do tego,ze nie zyja w Polsce ludzie (piszesz: "ale partii narodowej nie ma") ,ktorzy sa PRAWDZIWYMI NARODOWCAMI.
Musisz sie dokladnie rozejrzec nawet w swoim srodowisku gdzie zyjesz.Tylko widzisz,ze tych ludzi nie dopuszcza sie do glosu a laczenie sie/zjednoczenie narodowe jest natychmiast rozbijane od srodka przez wprowadzanie "wywrotowcow",ktorzy na poczatku udawaja patriotow.
Mozna to zauwazyc takze na forach dyskusyjnych,na tym tez .
Juz kiedys pisalem o jednoczeniu sie i co z tego wyszlo ?
Senior A.P. wylecial z czaskiem z portalu i po dzisiejszy dzien jest z kazdej strony ocenzurowany, z glosem decydujacym "najwyzszego cenzora".
Czyzby mial za to profity ?
Niech zyje i daje zyc innym .

Mavronka Freydis
24-09-2009, 06:50
Mylisz sie !
Stalin nigdy nie byl zwierzchnikiem LWP. Nie chcesz chyba powiedziec, ze Stalin nie mial wplywu na generalskie nominacje w LWP?

nutaDo
08-02-2010, 17:24
Znalazłam film z piosenką o Rzezi na Wołyniu:
Wołyniu, Wołyniu:

http://www.youtube.com/watch?v=50LkDucrqPI&feature=related

Mordy na Polakach na Wołyniu, trochę historii:

http://www.youtube.com/watch?v=kMeOcdI9brw&feature=related

senior A.P.
09-02-2010, 10:58
Juz wiecej nie da rady sklocic te dwa narody - Polacy i Ukraincy,Rosja zadbala o to .
Powstaje UNIA SLOWIANSKA !
Brawo Rosja - niech no tylko zakwitna jablonie !

Bianka
10-02-2010, 19:32
http://portalwiedzy.onet.pl/4869,68489,1597484,1,czasopisma.html

senior A.P.
12-02-2010, 09:09
Prosze sie nie martwic .
Mlode pokolenia obszarow Slowian odbuduja jednosc i pozbedna sie odwiecznych swoich wrogow .
To bedzie nowy "chrzest Polski" !

nutaDo
07-04-2010, 12:55
Ukraina prosi Polskę o pomoc w sprawie Bandery

Wicepremier Ukrainy Wołodymyr Semynożenko zwrócił się do Polski z prośbą o pomoc w zbieraniu materiałów archiwalnych na temat działalności Stepana Bandery, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - informuje portal internetowy rządu ukraińskiego.
Według portalu wicepremier rozmawiał o tym we wtorek na spotkaniu z ambasadorem Polski w Kijowie Jackiem Kluczkowskim. Semynożenko poprosił, by Polska przyczyniła się do zbierania informacji o Banderze, i powiedział, że z odpowiednią prośbą ukraiński Instytut Pamięci Narodowej zwrócił się do podobnych instytucji za granicą, zwłaszcza w Polsce.

Ciekawe co z tego wyniknie?

Lila
07-04-2010, 14:04
Ależ nie ma sprawy.
Wystarczy spis ludności z Wołynia. Coś koło 200.000 poszłoooo. Dzięki Banderze.

Stalin
07-04-2010, 14:17
Lila, spisy z Oświęcimia były , z przeproszeniem, bogatsze w treści... :D:D:D:D
Że o bibliotekach z Dachau, Buchenwaldu i Dory nie wspomnę...

Lila
07-04-2010, 14:23
Lila, spisy z Oświęcimia były , z przeproszeniem, bogatsze w treści... :D:D:D:D
Że o bibliotekach z Dachau, Buchenwaldu i Dory nie wspomnę...

I co z tego?
Przecież Ukraińcy pytają się o Banderę, a nie o Himmlera, co nie?

Ps. przesadziłeś z tą estymą do Ukraińców. Tym razem.

Stalin
07-04-2010, 14:31
Nie mam żadnej estymy do Ukraińców, Lila, Pani wybaczy
Tylko widzę to w innym kontekście, dopiero teraz Turcy zaczynają przepraszać Ormian, a było to pierwsze masowe ludobójstwo w Europie, w okolicach pierwszej wojny światowej

BTW - Nelson Mandela tez się nie odgrywał, nie? I to jest klasa sama w sobie

Lila
07-04-2010, 14:34
Nie mam żadnej estymy do Ukraińców, Lila, Pani wybaczy
Tylko widzę to w innym kontekście, dopiero teraz Turcy zaczynają przepraszać Ormian, a było to pierwsze masowe ludobójstwo w Europie, w okolicach pierwszej wojny światowej

BTW - Nelson Mandela tez się nie odgrywał, nie? I to jest klasa sama w sobie

DLaczego Pani?:D

ps. co ma wspólnego Mandela z Banderą?
Zbieżne samogłoski i spółgłoski?

A klasy to gdzie szukasz? W OUN?

Stalin
07-04-2010, 14:44
Lila, spoko, bez zacietrzewień... Wreszcie Ukraińcy zaczęli pytać o Banderę a i to tylko dzięki temu, że opcja Janukowycza wygrała i dla nich Bandera był bandyta strzelającym do Armii Czerwonej. ja pamiętam, ze czytałem Czerwone Śniegi - wieś Przebraże i inne takie opisujące historie Wołynia. A teraz właśnie dostałem telefon od zapraszającej mnie Ukrainki czy na pewno przyjedziemy, bo u niej tam nie było nigdy żadnego cudzoziemca... Oczekuję czerwonych dywanów na dworcu i niewinnych dzieweczek w strojach ukraińskich sypiących kwiaty na trasie...:D:D:D:D

Lila
07-04-2010, 14:47
Lila, spoko, bez zacietrzewień... Wreszcie Ukraińcy zaczęli pytać o Banderę a i to tylko dzięki temu, że opcja Janukowycza wygrała i dla nich Bandera był bandyta strzelającym do Armii Czerwonej. ja pamiętam, ze czytałem Czerwone Śniegi - wieś Przebraże i inne takie opisujące historie Wołynia. A teraz właśnie dostałem telefon od zapraszającej mnie Ukrainki czy na pewno przyjedziemy, bo u niej tam nie było nigdy żadnego cudzoziemca... Oczekuję czerwonych dywanów na dworcu i niewinnych dzieweczek w strojach ukraińskich sypiących kwiaty na trasie...:D:D

Może być..:D
Choć ja wolałabym mołojców z osełedcami i w rozpiętych szarawarach.:D
Myślę iż Twa małżonka podzieli moje zdanie.

Stalin
07-04-2010, 14:54
Mówiłem o faktach, zachodzących w świetle dnia ale faktycznie, zapomniałem o różnicy płci...
Co ta polityka robi z człowieka...:D:D:D:D

Lila
07-04-2010, 15:00
No to napisz koniecznie, jak wygląda Ukraina tam, gdzie nie widzieli ''innostranca''.

A jak będziesz przejeżdżał przez Wołyń,
to rzuć jaki kwiatek do rowu chociaż.
Z polskiej ręki...:)

Stalin
07-04-2010, 15:12
Spoko, pamięć naprawdę mam jak słoń i na pewno kwiatki złożę
Ale patrzę do przodu, serio..
BTW - ruska TV Katyń Wajdy pokazała i czekam na relacje z wizyty, czasy się zmieniają... no to zapodam:
przychodzi baba do lekarza i mówi Heil Hitler!
-Pani, coś Pani, czasy się zmieniły...
-Czasy tak, ale nie Pan, doktorze Mengele...:D:D:D:D

Stalin
07-04-2010, 15:13
A w ostatnim filmie Woody Allena jedna gościówa mówi:
-Chciałbym obejrzeć coś wesołego...
To jej rozmówca odpowiada: Może Muzeum Holocaustu???
:D:D:D:D
Ale to tylko Woody Allen może tak mówić, ja ino cytuję....

Lila
07-04-2010, 15:17
Woody Allen swą urodę ...bez przepychu powiedzmy,
rekompensuje niebanalnym poczuciem humoru.:):)

Stalin
07-04-2010, 15:40
Ja bym powiedział, ze ma nienatrętna urodę..:D:D:D:D
A co do poczucia humoru to racja...

nutaDo
07-05-2010, 20:36
Przywódca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepan Bandera i komendant Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) Roman Szuchewyczow , decyzją radnych zostali honorowymi obywatelami miasta Lwowa.
Są oni dla świadomych narodowościowo Ukraińców symbolami walki o niepodległość państwową i sprzeciwu wobec komunizmu i ZSRR, jako odpowiedź na ostatnie ugody wobec Rosji.
Tylko dlaczego ta walka polegała na mordowaniu w straszliwy sposób niewinnych ludzi?!!!

pluto37
08-05-2010, 02:22
Przywódca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepan Bandera i komendant Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) Roman Szuchewyczow , decyzją radnych zostali honorowymi obywatelami miasta Lwowa.
Tylko dlaczego ta walka polegała na mordowaniu w straszliwy sposób niewinnych ludzi?!!!

Jak to dlaczego?
Z prostego powodu. Ci pomordowani byli pod reka, a po drugie byli bezbronni.
A po trzecie mieli pozwolenstwo od Germancow.
Nieboszczykowi prezydentowi takie duperele nie przeszkadzaly w kumplowaniu sie z Juszczenka, ktory pierwszy wynosil Bandere i rezunow na pomniki.

nutaDo
24-06-2010, 19:04
O Polskich Ofiarach Ludobójstwa
słowa polskie Bogna Lewtak-Baczyńska
muzyka ludowa ukraińska, słowa ludowe ukraińskie

1.
U susida chatka biła. U susida żynka miła.
A u mene ni chatynki. Ni ma szczast' ia ani żynki.
A u mene ni chatynki. Ni ma szczast' ia ani żynki ...

2.
Chiba pidu utoplius'ia... Albo w kamień zamienius'ia.
Niechaj toże kużdyj znajet... Szto s kochania smert bywajet...
Niechaj toże kużdyj znajet... Szto s kochania smert bywajet ...

3.
Hej Wołyniu,hej Wołynie ... Szumią liście na leszczynie
Jarzębiny, złote pola ... Oj ta nasza polska dola
Jarzębiny, złote pola ... Oj ta nasza polska dola...

4.
Szemrze cicho potok złoty - na warkocza dziewczyn sploty
Losy tutaj nas zagnały... Starły w proch i pogrzebały...
Losy tutaj nas zagnały... Starły w proch i pogrzebały...

5.
Płyną cienie nad polami ... Dzieci z córami, synami ...
Prochy legły cicho w bólu ... Błogosław je Boży Królu ...
Prochy legły cicho w bólu ... Błogosław je Boży Królu...

6.
Płyną cienie nad polami... I nad nami Polakami...
Prochy legły skargą w ziemi. Boże zapłacz Ty nad niemi
Prochy legły skargą w ziemi. Boże zapłacz Ty nad niemi...

7.
Wiatry niosą stare dzieje... Żaden tego wiatr nie zwieje...
Prochy legły cicho w polu... Boże zapłacz nad ich dolą,
Prochy legły cicho w ziemi... Boże zapłacz Ty za niemi...

8.
Płyną łzy i ciche słowa - Bracie, czemuś ty mordował
Miałeś ty Boże nauki ? Żeś mordował dzieci wnuki
Miałeś ty Boże nauki ? Żeś mordował dzieci wnuki...

9.
Pola, słońce, łąki i pola... Zaorana ludzka dola...
Cały naród wy ubili... Co sześćset lat z wami żyli...
Braci, siostry wy ubili... Co sześćset lat z wami żyli...

10.
Płaczą lasy, płaczą drzewa, a bezbronnym ptak zaśpiewa...
Mieliście serce i wiarę by mordować ludzi stare ?...
Mieliście serce bezwonne zabijać dzieci bezbronne ?...

11.
Wody niosą ludzkie dzieje. Tego nigdy wiatr nie zwieje.
Rosną kwiaty mogiłami - Wam nad braćmi Polakami
Rosną kwiaty mogiłami - Nad braćmi wam - Polakami...

12.
Kainowe myjcie dłonie Bo nigdy czas nie przesłoni
Tu pod ziemią drzemią chaty - A nad nimi żyją katy
Tu pod ziemią polskie chaty - A nad nimi żyją katy...

13.
U susida chatka biła... U susida żynka miła.
A u mene ni chatynki... Ni ma szczast' ia ani żynki...........
A u mene ni chatynki... Ni ma szczast' ia ani żynki...........

http://www.youtube.com/watch?v=50LkDucrqPI

Honoratka
24-06-2010, 20:32
Ukraina prosi Polskę o pomoc w sprawie Bandery

Wicepremier Ukrainy Wołodymyr Semynożenko zwrócił się do Polski z prośbą o pomoc w zbieraniu materiałów archiwalnych na temat działalności Stepana Bandery, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - informuje portal internetowy rządu ukraińskiego.
Według portalu wicepremier rozmawiał o tym we wtorek na spotkaniu z ambasadorem Polski w Kijowie Jackiem Kluczkowskim. Semynożenko poprosił, by Polska przyczyniła się do zbierania informacji o Banderze, i powiedział, że z odpowiednią prośbą ukraiński Instytut Pamięci Narodowej zwrócił się do podobnych instytucji za granicą, zwłaszcza w Polsce.

Ciekawe co z tego wyniknie?
Niech popytają ludzi w okolicach Białego Boru,Człuchowa i Czarnego oraz Malborka.Tam jeszcze żyją świadkowi działań Bandery już na ziemiach odzyskanych.