PDA

View Full Version : Gitara moje hobby


Karol
28-10-2009, 23:51
Na stare lata postanowiłem nauczyć się grać na gitarze. Nawiążę kontakt z osobami, które grają na gitarze lub harmonijce ustnej.

Karol
02-11-2009, 19:30
Czy tu tylko wszyscy robią obrazki i nie ma żadnych muzykujących? Jeszcze raz ponawiam mój apel i pozdrawiam.

zbodek1
08-02-2010, 21:42
Witaj Karol ,mam podobne zainteresowania co ty,też ucze się grać na gitarze.Wlaściwie to akordów ponieważ lubię spiewać,a także tekstów piosenek .Myślę że takie ćwiczenia pmięciowe są bardzo dobre , a poza tym sprawia mi to dużo radości.Trzymaj tak dalej, pozdrawiam.

Karol
09-04-2010, 08:01
Witaj, mało nas tu na tym forum, ale co tam... Uczę się od 8 miesięcy, a to próbka moich aktualnych możliwości: http://e-ratbike.blogspot.com/ Pozdrawiam

sarunia
09-04-2010, 08:23
Karol, z wielką przyjemnością zapoznałam się z efektami Twoich ćwiczeń :)
Uważam, że jest pięknie i nastrojowo.
Lubię ten instrument, bo przypomina mi on mojego śp syna.
Pozdrawiam

tar-ninka
09-04-2010, 09:12
Czy tu tylko wszyscy robią obrazki i nie ma żadnych muzykujących? Jeszcze raz ponawiam mój apel i pozdrawiam.
Karolu po co ten sarkazm..
Gdybys sobie zadał troche trudu to bys zobaczył nie tylko obrazki
http://www.klub.senior.pl/f-muzyka-134.html
a gdybyś jeszcze poszukal w archiwum , to i gitara by sie znalazla ..
Pozdrawiam.:D

nutaDo
09-04-2010, 12:35
Świetnie Karolu - przesłuchałam "Ciemną noc" w Twoim wykonaniu - no osiem miesięcy, pewnie dużo ćwiczysz i masz dobrego nauczyciela.Jest wiele nut na gitarę, warto przejrzeć w księgarniach muzycznych - z opracowanymi chwytami.
Moim instrumentem jest fortepian.
Na gitarze grałam amatorsko w młodości.
Życzę powodzenia i chętnie posłucham Twego wykonania.

MSen
16-04-2010, 10:47
Szczerze mówiąc to bardzo fajne hobby,gry na gitarze można nauczyć się w każdym wieku,liczy się talent muzyczny.

Karol
19-04-2010, 19:29
Dzięki Wszystkim za miłe słowa.
Szczerze mówiąc to bardzo fajne hobby,gry na gitarze można nauczyć się w każdym wieku,liczy się talent muzyczny.

Trzeba tylko bardzo chcieć, a jeśli chodzi o talent, to bez przesady - nie będziemy koncertować.
Pozdrawiam

Ewunia_5
25-04-2010, 13:44
Nie wystarczy tylko chcieć. Problemy ze stawami nie pozwalają mi na stosowanie chwytów barowych, a na samych uproszczonych nie zajdzie się daleko. Sporym problemem są też dla mnie chwyty na trzech sąsiadujących progach. Tak więc ograniczam sie do kilku piosenek biesiadnych , niewielu utworów Kaczmarskiego. Tak więc nie wystarczy "Tylko chcieć". Na dodatek wkurzająca struna D. Rwie się częściej niż pozostałe. A może tylko mój Osmond jest taki felerny.
A za "Ciemną noc", masz u mnie wielki szacun.

Karol
26-04-2010, 10:06
No tak, oczywiście masz rację, niesprawne stawy, to poważny problem. od kilku tygodni też mam problem z palcem odpowiadającym za chwyty barowe, wybieram się do lekarza może zapisze mi coś co usprawni mi staw w tym palcu. dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam.
Karol

Gitara i motocykl to moje hobby:
http://e-ratbike.blogspot.com/