PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XXII cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2 3

Lila
14-12-2009, 12:18
http://img5.imagebanana.com/img/l1mqoag5/choinka.jpg (http://img5.imagebanana.com/)


Zapraszam.:D

Lila
14-12-2009, 12:40
Przenoszę tu ostatni post Janusza - Siekierki.


Dzisiaj, 11:10
siekierka
Stały bywalec Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 226




--------------------------------------------------------------------------------

14.12.09.POLU- Kręcisz! A raczej wykręcasz kota ogonem. Może ja nie adjustuję tekstu w ramkach, tak jak Ty to byś zrobiła, ale jest przejrzyście: za numerem powtórzone moje pytanie, literą P. Oznaczona Twoja odpowiedź z postu 483. Literą S. Mój komentarz. Przerwa i następny temat.
Ty zaczynasz od zarzutów natury technicznej, a merytorycznie raczej słabo.
Dopasowujesz moje kwestie do Twoich odpowiedzi, gdzie Ci wygodniej tam bagatelizujesz. Przypisujesz mi słowa, których nie wypowiedziałem i intencje które sama (lub z pomocą innych) wymyśliłaś, a o niewygodnych twierdzisz, że ich nie napisałem. Wyraźnie nie chcesz przyznać, że to NIEMCY zgotowali wszystkim narodom żyjącym w europie, w tym i Polakom i Żydom ten los, którego konsekwencjami a przedewszystkim kosztami, twórcy przedsiębiorstwa Holocaust usiłują obciążyć Polskę. Zaskakujesz mnie zdaniem iż podkreślanie Polskiego patriotyzmu jest „śmieszne i bezsensowne”. Ciekawe co powiedzieliby na takie stanowisko w odniesieniu do ich krajów przedstawiciele innych nacji.
Na polskim cmentarzu pod Monte Cassino zgodnie obok siebie spoczywają Polacy. I wśród nich „nie masz Greczyna ani Żyda”.

- Działajmy więc, by „...słowom naszym, Zmienianym chytrze przez krętaczy, Jedyność zwrócić i prawdziwość: Niech „prawo” zawsze PRAWO znaczy, A „sprawiedliwość” SPRAWIEDLIWOŚĆ” J.Tuwim (Polski Żyd) 1940-44

Lila
14-12-2009, 12:48
iiiiii.....bachanalia na Żoliborzu..

Wspomniany przeze mnie cezar Kaligula, w grobie zaciera szczątki rączek.
Bo w stepie szeeeerokim wyrósł mu następca, choć tylko senator, jak jego koń biały.
Ale wywodzący się z partii nader obywatelskiej.:)

Oj, narkotyki się potwierdziły.
No i ( jakie to znamienne dla tej partii) wyskoczył z ukrycia,
niczym królik z kapelusza, sztuczny penis!

Panie, co oni robią, co robią?:)
Nie mają naprawdę swoich, tylko lateksowymi epatują ludność w dorzeczu Wisły?

ps.śmieszne, tylko to śmiech przez łzy.
Afera goni aferę, aferą pogania.

Kazimierz
14-12-2009, 13:16
POPISUJESZ się swoimi postami w nowym otwarciu,a ja myślałem,że już są jacyś "poważni" dyskutanci.

Lila
14-12-2009, 13:50
POPISUJESZ się swoimi postami w nowym otwarciu,a ja myślałem,że już są jacyś "poważni" dyskutanci.

Nie mów! :D Już?

A ty?

Lila
14-12-2009, 14:10
...wieść hiobowa.


Nasz ..rdzennie nasz, Dwojga Imion Rokita,
będzie siedział w niemieckim więzieniu.:mad:

O Boże, Ty widzisz i nie grzmisz?
Polak ma w germańskim pierdlu gnić?
I opłatkiem się dzielić z kryminalistami?


Co Wy na to Rodacy?:D

Liczę na Kazimierza ! To jest nader POWAŻNA sprawa!

jip
14-12-2009, 14:17
...wieść hiobowa.


Nasz ..rdzennie nasz, Dwojga Imion Rokita,
będzie siedział w niemieckim więzieniu.:mad:

O Boże, Ty widzisz i nie grzmisz?
Polak ma w germańskim pierdlu gnić?
I opłatkiem się dzielić z kryminalistami?


Co Wy na to Rodacy?:D

Liczę na Kazimierza ! To jest nader POWAŻNA sprawa!
No jak to co? szabla w dłoń, rumaka pod dupę i na germańca....

siekierka
14-12-2009, 14:45
A ja tak liczyłem na jakiegoś rodzimego Borutę czy Rokitę czy też innego lokalnego Czarta, że przystąpi do wyborów prezydenckich. Kazimierz 11 grudnia o północy informował że być może będzie kandydatka płci żeńskiej. Może Sierakowska, Senyszyn albo Szymanek-Deresz?
Ale tak a'propos tej najlepszej z lewicowych partii - tenże Kazimierz coś pisał o sprawdzalności pochodzenia majątku jej działaczy. Pisał on: "majątek partyjnych jest tak jawny, że w każdej chwili może im być zabrany, jeśli zdobyli go w sposób nieuczciwy. Oni są tu na miejscu:A.Kwaśniewski, J.Oleksy,M.Borowski,L.Miller, J.Urban i setki tysięcy mniejszych byłych partyjnych.Majątek WJ również." No to może spróbujmy znów napełnić kasę Państwową.
Może także dałoby się sięgnąć do "dóbr" zgromadzonych przez Zbychów, Rychów, Mirów, Grzechów oraz innych Frasyniukopodobnych, Rostockopodobnych, Karnowskopodobnych, Donaldinopodobnych itp.,itd.

wankabor
14-12-2009, 14:57
Aby sprawiedliwości stało się zadość, to trzeba odebrać naszą -społeczeństwa własność, którą przez 1000 lat zagrabiał i w dalszym ciągu zagrabia KK.

Lila
14-12-2009, 15:31
Aby sprawiedliwości stało się zadość, to trzeba odebrać naszą -społeczeństwa własność, którą przez 1000 lat zagrabiał i w dalszym ciągu zagrabia KK.

No wiesz, bardzo ciekawa teza.:D
Jestem za.
Tylko najpierw potrzeba założyć proces, odbierający Piastom ich ojcowiznę, bo to były pierwsze nadania.

No nie wiem, ale chyba możliwe będzie to zaocznie przeprowadzić?
No bo taki Mieszko zarządził ( sprawdź Wandziu taki dokument dagome iudex) oddanie ziem, które dostał od Siemomysła, czyli Wielkopolska, Mazowsze, Kujawy i coś tam jeszcze - na rzecz papiestwa.
Papiestwo de facto ziemi nie wzięło, bo było za daleko pewnikiem.:)
Ale jak będziesz chciała odbierać, to KK pewnie wyciągnie ten dokument.

ps. podałam tylko pierwszy taki przykład.
I już się boję, że KK przypomni sobie tę darowiznę, i co?:D

Z drugiej strony, jakbyś takiemu Mieszkowi, czy jego synkowi powiedziała, że to była własność społeczna,
tobyś sczezła w lochu.:D
O ile by Ci nie kazali języka wyrwać.

Trudna sprawa, oj trudna.

Kazimierz
14-12-2009, 15:57
A ja tak liczyłem na jakiegoś rodzimego Borutę czy Rokitę czy też innego lokalnego Czarta, że przystąpi do wyborów prezydenckich. Kazimierz 11 grudnia o północy informował że być może będzie kandydatka płci żeńskiej. Może Sierakowska, Senyszyn albo Szymanek-Deresz?
Ale tak a'propos tej najlepszej z lewicowych partii - tenże Kazimierz coś pisał o sprawdzalności pochodzenia majątku jej działaczy. Pisał on: "majątek partyjnych jest tak jawny, że w każdej chwili może im być zabrany, jeśli zdobyli go w sposób nieuczciwy. Oni są tu na miejscu:A.Kwaśniewski, J.Oleksy,M.Borowski,L.Miller, J.Urban i setki tysięcy mniejszych byłych partyjnych.Majątek WJ również." No to może spróbujmy znów napełnić kasę Państwową.
Może także dałoby się sięgnąć do "dóbr" zgromadzonych przez Zbychów, Rychów, Mirów, Grzechów oraz innych Frasyniukopodobnych, Rostockopodobnych, Karnowskopodobnych, Donaldinopodobnych itp.,itd.
Siekierka ! Popieram Twoje żadania. Peace (czyt.PiS) z nami !
Wankabor ! Jestem także za Twoimi.
Lila ! Na mnie możesz zawsze liczyć. Siekierkę do łapy i hajda na hajdamaki. Odijemy Lviv try Migi, albo w 3 F-15.

POLA
14-12-2009, 16:29
Pisarze i historycy pochodzenia żydowskiego, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, sformułowali... wizje historii,
którą dziś określa się mianem ”Holocaustu”; w wersji skrajnej przedstawia ona Żydów jako jedyne ofiary zbrodni wojennych.
........ .
Niestety, charakterystyka Polski jako „kraju
nieuleczalnie antysemickiego” stała się istotnym elementem prostackiegomodelu, który propagowano [i nadal się propaguje] podczas kampanii mającej na celu wprowadzenie Holocaustu do programów edukacyjnych na
całym świecie”. Norman Davies.
No to jeszcze ten sam autor:
II wojna była konfrontacją zła ze złem, choć do roku 1941 te zła żyły w przymierzu, a potem sowieckie zło przyczyniło się walnie do tryumfu nad Hitlerem. Zestawiając je, nie chcę ich relatywizować. Nie chcę tylko, by jedno wyparło z pamięci drugie. Niestety ta świadomość jest na Zachodzie prawie nieobecna.

Pamięć to jakby osobne przedziały pociągu. W każdym przedziale rozmawia się o czym innym. W jednym o Jedwabnem, w drugim o Wołyniu, lecz te rozmowy toczą się osobno, wzajemnie o sobie nie wiedząc. Historyk powinien nasłuchiwać każdej z nich i wysnuć wspólną opowieść, która je połączy, a może i pogodzi.
Na pewno wiesz, dlaczego N. Davies został usunięty z Uniwersytetu Stanford. Mówił o tym, kiedy udzielał wywiadu Tyg. Powsz. W tym samym wywiadzie tłumaczył, jak bardzo uwierają go wszelkie uogólnienia i uproszczenia.

POLA
14-12-2009, 17:14
14.12.09.POLU- …wykręcasz kota ogonem. Może ja nie adjustuję tekstu w ramkach, tak jak Ty…
…merytorycznie słabo.
O fakty proszę, a’prpos tego kota z ogonem.
Jeśli przez adiustację rozumiemy korektę, to nie dokonuję jej na Twoich tekstach, ale na zupełnie innych.:D
Z Twoich wypowiedzi wybieram to, do czego zamierzam się ustosunkować.
Merytorycznie kiepska jestem?
No cóż, widać niżej latam:D i nie sięgam szczytów Twojego intelektu, dla którego ochrony doradzam nie wdawać się w polemikę z Polą.:)
Dopasowujesz moje kwestie do Twoich odpowiedzi, gdzie Ci wygodniej tam bagatelizujesz. Przypisujesz mi słowa, których nie wypowiedziałem i intencje które sama (lub z pomocą innych)...
Dopasowuję? Do Twoich? Też coś! gdzież bym śmiała, za wysoko!
Konkrety: jakie słowa, jakie intencje Ci przypisuję?
Słowo honoru, piszę absolutnie samodzielnie, żaden ND albo inny tytuł niczego mi nie każe, niczego nie podpowiada.
Wolność, Siekierko, wolność myśli ponad wszystko.
Wyraźnie nie chcesz przyznać, że to NIEMCY zgotowali wszystkim narodom żyjącym w europie, w tym i Polakom i Żydom ten los, którego konsekwencjami a przedewszystkim kosztami, twórcy przedsiębiorstwa Holocaust usiłują obciążyć Polskę.
Co Ty tu wypisujesz, po co mam pisać, że po nocy następuje dzień, skoro to jest oczywiste?
Czy gdziekolwiek napisałam, że Polacy są odpowiedzialni za wojnę i jej konsekwencje?
A czy też Niemców będziesz winił za to, że "władza ludowa" odebrała po wojnie niektórym ich majątki?
Ten sam problem mamy z majątkami żydowskimi. Czyż nie?
Zaskakujesz mnie zdaniem iż podkreślanie Polskiego patriotyzmu jest „śmieszne i bezsensowne”. Ciekawe co powiedzieliby na takie stanowisko w odniesieniu do ich krajów przedstawiciele innych nacji.
Patriotyzm to wartość, to wybór pewnego modelu zachowania, postawy wobec narodu i kraju, z którym się utożsamiasz. To, że ktoś ma polskie korzenie, że z urodzenia i przodków jest Polakiem, nie oznacza, że jest patriotą.
Uważam, że dodawanie wszelkich określeń do pojęcia patriota, patriotyzm, jest zbędne, bo jeśli piszemy o Polakach, to chyba piszemy o ich stosunku do Polski, a nie Grecji na przykład.

Nadal nie wyjaśniłeś, dlaczego w poemacie Tuwima znalazła się prośba do Boga, aby pouczył nas, „że pod słońcem twoim nie masz Greczyna ani Żyda.”
Sugerujesz związek z Monte Cassino?

-

POLA
14-12-2009, 17:21
prezydent nadal niedomaga i odwołał to, co było do odwołania.
Kiepsko to wygląda i coś mi się wydaje, że jednak z powodu nadwątlonego zdrowia nie będzie już chciał być prezydentem, na kolejne lata, bo do końca tej kadencji jakoś wytrwa chyba.

Konieczny kandydat z dobrą kondycją wszelką. Czy PiS takich ma? Zna ktoś takiego?;)

Kazik
14-12-2009, 17:40
Nie wiem czy Prezydium Sejmu coś zadecydowało, ale nawet jak zadecydują powrót do komisji W.i K. to zaplanowane jest , że Sekuła się nie zgodzi i weźmie wszystko na swój garb. Tusk już się odciął i umył ręce. Będzie niby czysty. Tydzień sądował co ludzie myślą. A dziś Kłopotek dodał PO kłopotu. No ale PSL jest pod progiem wyborczym i musi coś się wykazać.

Zobaczymy czy dobrze przewiduję.

jip
14-12-2009, 19:58
prezydent nadal niedomaga i odwołał to, co było do odwołania.
Kiepsko to wygląda i coś mi się wydaje, że jednak z powodu nadwątlonego zdrowia nie będzie już chciał być prezydentem, na kolejne lata, bo do końca tej kadencji jakoś wytrwa chyba.

Konieczny kandydat z dobrą kondycją wszelką. Czy PiS takich ma? Zna ktoś takiego?;)
Przecież wiele jest takich, sami mówią, że wiedza co mówią, o pierwszy z brzegu - Kurski, Brudziński, Giżyński, Karski, trzy Aniołki i Kępka, a może Kępa no i drugi bliźniak, ten zdrowszy no i znalazło by się jeszcze kilku ale niech sobie partia sama wybiera, co im będę pomagał, dobra pis będziemy.

Lila
14-12-2009, 22:46
PO się POpaprało w łepetynie do imentu!

Otóż cudna ta partia, mająca nadal swoich zwolenników, postanowiła w ustawie wprowadzić zapis aby,
wszystkie służby bez decyzji sądu mogły zażądać od operatora internetowego dostępu do naszych danych.

I to nie wszystko!

Służby bez żadnej kontroli sądu będą mogły mieć dostęp do treści wiadomości wysyłanych drogą elektroniczną.

Ha, mnie tam wszystko jedno.
I tak pisze przeraźliwie nudne meile.
Ale inni?
Generalnie jestem zadowolona. Mięso armatnie Platformy, ponoć drapie się po ciemieniu,
mocno skonfundowane.
Niech się drapie skuteczniej, bo to ONO- mięso, nawarzyło nam to piwko.

Brawo Platforma!

Projekt już jest na stronie Ministerstwa Finansów.
Jesteśmy pierwsi w Europie. Cieszmy się z nowatorskich planów Peo.:)

BarbaraK
15-12-2009, 01:06
Lilu
nie może to być przecież prawdą,jak tak dalej pojdzie,to wiadomości plombowane,lakowane przez kurierów będziemy do siebie słać.I to nie wiadomo czy będzie zachowana tajemnica korespondencji?

Kazik
15-12-2009, 01:20
Lilu
nie może to być przecież prawdą,jak tak dalej pojdzie,to wiadomości plombowane,lakowane przez kurierów będziemy do siebie słać.I to nie wiadomo czy będzie zachowana tajemnica korespondencji?
http://czsz.bzzz.net/czarny/node/2393
No to grzebacz zaraz wygrzebał. Rano pogrzebię głębiej czy są jeszcze jakieś pomysły rodem z Chin. Bo Łukaszenka i Fidel zostali by za nami w tyle.

P.S. o mailach tam nic nie pisze. Może ktoś też spróbuje coś znaleźć?

Kazik
15-12-2009, 02:25
Wasserman i Kępa nie powinni się zgodzić na przesłuchania. Na takim forum gdzie redaktor zaprasza po jednym z każdej partii, aby podyskutować, to przedstawiciel SLD powiedział : jeżeli nie macie nic do ukrycia to dacie się przesłuchać. Zaraz będzie że to afera PiS. Podobnie jak to, że to nasza wina za wybuch II Wony Światowej.

To może Wassermana podsłuchano że wstrzymuje ponad rok ustawę? Może to on spacerował z Sobiesiakiem po cmentarzu [wiedząc że komórka na podsłuchu]? Przesłuchanie bez członków PiS w komisji w czasie przesłuchania, to mecz z jedną bramką. A wyglądało by to tak:

1] Przesłuchanie [wtedy gdy TV nie transmituje]
2] Kolejne i kolejne i kilka następnych.
3] My tego nie mogliśmy oglądać, więc można powiedzieć "porażające", podobnie do raportu Pitery, który się nigdy nie ukazał chociaż miał być "porażający" co PO wbijało nam do głowy długo, aby każdy zapamiętał.
4] Tak minął następny miesiąc. Nawet posłowie nie mieli okazji oglądać [bo przesłuchania poza anteną] Wystarczy, że komisja mówi o "niejasnościach"
5] Mając większość to PO+PSL odwołuje W. i K. z komisji.

Na Chlebowskiego, barona hazardu Sobiesiaka, oraz innych--brakło czasu. Przecież dziś PO może wszystko uchwalić i właśnie tak robią. W komisji też większość, plus przewodniczący prowadzący całość tak aby nic nie pokazano z właściwej afery. Znamienne jest też szybkie odwołanie Kamińskiego, gdy tylko powiadomił Tuska o aferze.

Dziś PO+PSL może uchwalić nawet że nie będzie w Polsce 5 kolejnych zim [bo kryzys]. Myślę, że Prezydent by im nawet to podpisał [ bo można podpisać dla spokoju coś durnego--ale nie szkodliwego]

POLA
15-12-2009, 09:49
w Kontrwywiadzie RMF FM:
Żądam złożenia przez Piesiewicza mandatu. Szantaż go dyskwalifikuje.
Kompletnie jest mi obojętna sprawa obyczajowa, ale to, że Krzysztof Piesiewicz dał się szantażować i wpłacił okup, może stanowić zagrożenie, że może być szantażowany przez inne osoby, obce służby.
Doniósł jeszcze, że Olechowski jednak wystartuje w wyścigach, a także i to, że PO ma takie poparcie, którego inne partie mogą im tylko pozazdrościć.

Hmm...nie podzielam entuzjazmu filozofa.

O Kempie i Wassermannie też donosił, o tym ,że jeśli decyzja o usunięciu obojga posłów PiSu z komisji okaże się niesłuszna, ktoś powinien ponieść tego konsekwencje.
Kto?
Nie podał, bo nie wie, a ja sobie myślę, ile w tym może być Schetyny?

Do odsłuchania czy przeczytania całości kontrwywiadu - tutaj:
http://www.rmf.fm/fakty,166600,Janusz,Palikot,Zadam,zlozenia,przez,P iesiewicza,mandatu,Szantaz,go,dyskwalifikuje.html

POLA
15-12-2009, 10:13
W sprawie Piesiewicza u Monisi wypowiadał się prokurator Zalewski.
Twierdził, że dowody są mocne, bardzo mocne, tych najgorszych opinia publiczna nie zna, na razie.

P. posiadał, zażywał i nakłaniał innych do zażywania narkotyków.
No to senator ma kłopot i to poważny.

POLA
15-12-2009, 10:18
Pewne skrzydła lewicy widziałyby jako kandydata na prezydenta...Kołodkę, donosi Wprost.
A ja nie chcę Kołodki i już.:D

jip
15-12-2009, 10:34
Pewne skrzydła lewicy widziałyby jako kandydata na prezydenta...Kołodkę, donosi Wprost.
A ja nie chcę Kołodki i już.:D
Ja też go nie chcę, prezydent nie może być roztrzepany... po wczorajszym Jaruzelskim u Lisa może zaproponują Wojciecha, widziałaś jak go poparli... 85%

senior A.P.
15-12-2009, 11:32
A te 15 % co go nie poparlo to kto ?

POLA
15-12-2009, 14:17
Jip, jeszcze nie odsłuchałam, zrobię to dzisiaj, ale jeśli poparcie było, to mnie nie dziwi. Ciągle wielu ludzi uważa, że stan wojenny był słuszny i ratował nas....no właśnie, przed czym?
Przed utratą koryta przez sprawujących wtedy władzę, wyłącznie o to szło, a wynik głosowania wynika stąd, ż sporo ludzi nie miało i nadal nie ma ochoty do zapoznania się z pewnymi dokumentami, opiniami, analizami. Za dużo czytania, a niektórzy wolą...seriale, niepolityczne rzecz jasna.;)

Chciałabym zadać pytanie tym głosującym na tak, czy przyczytali wszystko na ten temat, czy oglądali Gry wojenne (wczoraj ostatni odcinek), czy dotarli do zapisu rozmowy WJ z Kulikowem (zapiski Anoszkina) i nnych jeszcze materiałów.

POLA
15-12-2009, 14:21
nie ma, ale atmosferę podgrzewano płonącymi oponami przed kancelarią premiera.
Na pewno w ramach ochrony środowiska...taka publiczna utylizacja odpadów.:D

jip
15-12-2009, 14:27
Jip, jeszcze nie odsłuchałam, zrobię to dzisiaj, ale jeśli poparcie było, to mnie nie dziwi. Ciągle wielu ludzi uważa, że stan wojenny był słuszny i ratował nas....no właśnie, przed czym?
Przed utratą koryta przez sprawujących wtedy władzę, wyłącznie o to szło, a wynik głosowania wynika stąd, ż sporo ludzi nie miało i nadal nie ma ochoty do zapoznania się z pewnymi dokumentami, opiniami, analizami. Za dużo czytania, a niektórzy wolą...seriale, niepolityczne rzecz jasna.;)

Chciałabym zadać pytanie tym głosującym na tak, czy przyczytali wszystko na ten temat, czy oglądali Gry wojenne (wczoraj ostatni odcinek), czy dotarli do zapisu rozmowy WJ z Kulikowem (zapiski Anoszkina) i nnych jeszcze materiałów.
A nie uważasz, że większość ma w głębokim poważaniu co było? i czytać na pewno nie będzie ,że większość patrzy za tym co będzie? co jest a nie cofa się myślami w tył? czas leczy rany i sam nie wiem, może już lepiej oddać tą sprawę historykom, nie ciągle mielić? Bo zastanówmy się jaki wpływ takie mielenie ma na naszą teraźniejszość... nie czasem żaden? życie leci dalej.. a pewno im dalej do przodu tym większe będzie miał poparcie Jaruzelski, ale nie wiem, może powinno się go osądzić, jednak w takim tempie jak sądy działają i tak skomplikowanej sprawie, skłaniam się do powierzenia tego historykom i zaprzestania przemiału....zresztą mnie samego przestało to kręcić.....

POLA
15-12-2009, 14:28
zgodnie z życzeniem filozofa, odwiesił swoje członkostwo w PO. Wyjścia nie miał raczej i nagrzebał sobie w życiorysie.

Szkoda, niegłupi facet i scenariusze dobre pisał. Teraz też może, ale wizerunek autora stracił na wartości.

jip
15-12-2009, 14:33
"W porównaniu z ocenami z listopada, liczba osób dobrze oceniających działalność prezydenta wzrosła o 1 punkt procentowy. Zmalała z kolei liczba osób źle oceniających pracę Lecha Kaczyńskiego - także o 1 punkt proc." czyli i tak do du... i tak do du.... a powinny notowanie wzrosnąć, przecież teraz jest chory, ludzie nie maja krzty poczucia współczucia......
Co pytasz? a cha no razem tego niepoparcia jest 61%
Ale gorszy sejm aż 71%

POLA
15-12-2009, 14:38
A nie uważasz, że większość ma w głębokim poważaniu co było? i czytać na pewno nie będzie ,że większość patrzy za tym co będzie? co jest a nie cofa się myślami w tył? czas leczy rany i sam nie wiem, może już lepiej oddać tą sprawę historykom, nie ciągle mielić? Bo zastanówmy się jaki wpływ takie mielenie ma na naszą teraźniejszość... nie czasem żaden? życie leci dalej.. a pewno im dalej do przodu tym większe będzie miał poparcie Jaruzelski, ale nie wiem, może powinno się go osądzić, jednak w takim tempie jak sądy działają i tak skomplikowanej sprawie, skłaniam się do powierzenia tego historykom i zaprzestania przemiału....zresztą mnie samego przestało to kręcić.....
Nie wiem, w końcu nie znamy wieku głosujących, nic o nich nie wiemy.
Nie domagam się postawienia WJ przed sądem, sądem jesteś Ty, ja, ci, którzy zabierają głos w tej sprawie.

Rozprawianie o postawie WJ absolutnie nie przeszkadza mi w budowaniu dzisiaj i jutro.:D

POLA
15-12-2009, 14:40
Jip, poczekaj, jeszcze roczek przed nami i prezydentowi może się podnieść...poparcie.;)

Lila
15-12-2009, 14:58
nie ma, ale atmosferę podgrzewano płonącymi oponami przed kancelarią premiera.
Na pewno w ramach ochrony środowiska...taka publiczna utylizacja odpadów.:D

Oczywiście!:D
Jest to szkodliwa utylizacja!
Natomiast podobny za czasów PiS był słusznym protestem skrzywdzonych ludzi.
W tym także pozbawionych dostępu do podpasek marki 'Bella' - pięlęgniarek!

Ba, z ocenami tak jak z dupą. Każdy ma swoją.

POLA
15-12-2009, 15:08
Lila, Ty wiesz, że do oponowych czy innych "protestantów to ja się raczej nie zaliczam. Słownie - owszem, można, a nawet trzeba, ale żeby ogniska urządzać w miejscach publicznych? Eee, nie godzi się, smród duży, zadyma, a pożytek? Żaden.
środowiska jednak szkoda.:D

POLA
15-12-2009, 15:21
Dzienniki to pięć stustronicowych zeszytów w twardej czerwonej oprawie zawierających zapiski rozmów Kulikowa z lat 1980-81. Ręcznie, wiecznym piórem notowany jest czas rozmowy, treść, czasem opis reakcji rozmówcy. Dziennikarze nie otrzymali pełnego wglądu w treść dzienników.
Ale otrzymają, bo reżyser Gier wojennych przekaże temu archiwum, które zapewni najlepszy dostęp do dokumentu.

Jaruzelski się broni, że owszem mówił, ale nie tak, jak w dziennikach, że zeszyt nie jest opieczętowany, nie ma ponumerowanych stron itd. No nie ma, ale kartek nie brakuje, a Anoszkin miał dostęp do największych tajemnic UW, zdaniem reżysera.

A teraz zajmiemy się teraźniejszością, czyli zrobimy sobie przerwę.:D

jip
15-12-2009, 17:58
Oczywiście!:D
Jest to szkodliwa utylizacja!
Natomiast podobny za czasów PiS był słusznym protestem skrzywdzonych ludzi.
W tym także pozbawionych dostępu do podpasek marki 'Bella' - pięlęgniarek!

Ba, z ocenami tak jak z dupą. Każdy ma swoją.
Powiem tak, jak miałbym ocenić to na super oceniam Twoja czapkę i szal, natomiast za poglądy - tu uważam, że się krzywdzisz, tak jak tamte bez podpasek, ale czemu akurat 'bella', wytłumacz, przecież podobno inne nawet ze skrzydełkami mogły mieć.....

Kazik
15-12-2009, 18:12
zgodnie z życzeniem filozofa, odwiesił swoje członkostwo w PO.

Nie w PO lecz jedynie w klubie parlamentarnym PO, a to duża różnica. Może tu na seniorku jest wielu należących do PO, ale nie należą do klubu parlamentarnego [nie są nawet posłami].

Komorowski wczoraj mocno wątpił w winę Piesiewicza [bo z PO], aż strach pomyśleć jaka by była rozpierducha gdyby to był z PiS. Miesiącami by wałkowano. Nawet komisję hazardową by to przykryło.

Kazimierz
15-12-2009, 20:40
...wieść hiobowa.
Nasz ..rdzennie nasz, Dwojga Imion Rokita,
będzie siedział w niemieckim więzieniu.:mad:
O Boże, Ty widzisz i nie grzmisz?
Polak ma w germańskim pierdlu gnić?
I opłatkiem się dzielić z kryminalistami?
Co Wy na to Rodacy?:D
Liczę na Kazimierza ! To jest nader POWAŻNA sprawa!
I tu się mylisz,Lilu. Palcem bym nie kiwnął w obronie JMR. Postąpił, moim zdaniem, niesamowicie głupio. Zresztą, jak sie ma taką głupią żonę. A w niemieckim więzieniu, to z kriminalistami będzie dzielił najwyżej celę. I tylko,że przez jeden miesiąc ?
A kiedyś myślałem,że jest wartościowym członkiem PO. Okazało się,żetotakipolityczny chuliganek małego formatu.
Piesiewiczowi współczuję. No cóż. Podsłuchy,szantaż itp inwigilacja stają się jednym z głównych oręży politycznych polityki PiS, i,metod zarobkowania przestępców na styku polityki i byznesu.

Lila
15-12-2009, 20:57
IPiesiewiczowi współczuję. No cóż. Podsłuchy,szantaż itp inwigilacja stają się jednym z głównych oręży politycznych polityki PiS, i,metod zarobkowania przestępców na styku polityki i byznesu.

Ja się Ciebie zapytam cichutko, dlaczego
do dziwek i narkotyków mieszasz PiS?
Co ma jakakolwiek partia do człowieka, który miewa w swej garderobie damskie sukienki, oraz wciąga kokę?

ps.generalnie żal mi go, bo nie powinien nigdy być politykiem.

Kazik
15-12-2009, 21:07
Piesiewiczowi współczuję. No cóż. Podsłuchy,szantaż itp inwigilacja stają się jednym z głównych oręży politycznych polityki PiS, i,metod zarobkowania przestępców na styku polityki i byznesu.
Kazimierzu czy dziś się dobrze czujesz, czy już całkiem PO Ci namieszało w głowie. To szantażystki były z PiS? A może to CBA Piesiewicza nagrywało i szantażowało?

Piszesz o styku polityki i biznesu, to chyba masz na myśli aferę hazardową. Muszę Ci jednak wyjaśnić, że to afera PO. A dzięki podsłuchowi CBA "wyszło" na Rycha, Mira, Grzecha.

A to dlatego [bo pewnie nie wiesz], że baron od hazardu był podsłuchiwany w innej sprawie, ale zadzwonił do Chlebowskiego, no i po tej rozmowie okazało się że Chlebowski to dobre ziółko działające na szkodę kraju.

Zanim napiszesz jakieś bzdury to się zastanów. Pliisssss.

jip
15-12-2009, 21:38
Ja się Ciebie zapytam cichutko, dlaczego
do dziwek i narkotyków mieszasz PiS?
Co ma jakakolwiek partia do człowieka, który miewa w swej garderobie damskie sukienki, oraz wciąga kokę?

ps.generalnie żal mi go, bo nie powinien nigdy być politykiem.
A ja słyszałem, że to Pisowskie aniołki były, może? ale nie wiem, może Ziobro im kazał, albo prezes, Kazik jest lepiej poinformowany, a jeśli chodzi o narkotyki to już tak bardzo pewny bym nie był podobno gdzieś ktoś wcześniej handlował, i podobno z PiSu chociaż wsio rawno z PO też sobie dorabiali.... wyluzujcie, oni tam wszyscy, niezależnie czy są zależni od prezesa, czy od innego Tuska i biorą i piją,i dupcą no może się nie przebierają w stringi ale.. kasę mają gdzieś i na coś muszą wydać......

Kazik
15-12-2009, 22:03
Jakie tam narkotyki. On tylko lekarstwo rozdrobnił na blacie stołu, aby to później wciągać do nosa.:rolleyes:
Może tak mu lekarz kazał, lub taki zwyczaj w światku filmowym.

Lila ma rację, a w/g mnie on nie powinien być już nawet posłem, bo to kłamca z górnej półki. Do PO jednak taki pasuje jak ulał. Łyżwiński też by pasował.

A kto go najwięcej krytykuje? Ano ten na którego kampanię wielu studentów wpłacało po 20 tys zł. Sprawę prokuratura wyjaśniła, że to był przekręt nielegalny Palikota, ale sprawa się przedawniła i nie został karany.

Takie to niewiniątko jest najbardziej zażarte w krytyce swojego kolegi z PO.

Alunia
15-12-2009, 22:57
A nie uważasz, że większość ma w głębokim poważaniu co było? i czytać na pewno nie będzie ,że większość patrzy za tym co będzie? co jest a nie cofa się myślami w tył? czas leczy rany i sam nie wiem, może już lepiej oddać tą sprawę historykom, nie ciągle mielić? Bo zastanówmy się jaki wpływ takie mielenie ma na naszą teraźniejszość... nie czasem żaden? życie leci dalej.. a pewno im dalej do przodu tym większe będzie miał poparcie Jaruzelski, ale nie wiem, może powinno się go osądzić, jednak w takim tempie jak sądy działają i tak skomplikowanej sprawie, skłaniam się do powierzenia tego historykom i zaprzestania przemiału....zresztą mnie samego przestało to kręcić.....
Ciebie przestało kręcić, a ja wysłuchałam na antenie radiowej młodziaka, 22 -latka,
który prosił:
"powiedzcie wreszcie, nam młodym - stan wojenny- był dobrym wyjściem czy złym?"
To może jednak trzeba jeszcze mówić?

Alunia
15-12-2009, 23:02
Senatora Piesiewicza bronił dziś w tv z wielkim zapałem senator Romaszewski.

Wcześniej bronił go Abp Życiński
- "Przyjąłem z bólem i szokiem sposób potraktowania dramatu Krzysztofa Piesiewicza przez część polskich mediów - powiedział w sobotę arcybiskup Józef Życiński. - Media, i to nie tylko tabloidy, wyraźnie mówią językiem nihilizmu, powtarzając na niektórych łamach wątek: nie mamy autorytetów moralnych - ubolewał metropolita lubelski ."

oraz gdzie indziej wstawiali się Ksiądz Sowa, Materna, Czubaszek, Meller i M. Żakowska na łamach GW

Senator RP - to brzmi dumnie!

POLA
15-12-2009, 23:08
Olechowski ogłosi swój start w wyścigach do stolca w poniedziałek.
Bój to jego będzie ostatni?:D :D :D

W sobotę podczas jakiegoś walnego zbiegowiska swojego kandydata obwieści SLD, chyba się tak nazywa partia Napieralskiego. Ma być nim Szmajdziński, z kiepskimi raczej notowaniami.
Nałęcz ma jeszcze apetyt, no a reszta? Tusk nie wie, czy chce, urzędujący prezydent chorowity jakiś, ale gdyby z powodu złego stanu zdrowia się nie zdecydował, jest jeszcze Ziobro w razie czego albo inny jakiś żołnierz PiSu.;)

Kazik
15-12-2009, 23:09
To nie na temat, ale zobaczcie co się dzieje. Ktoś zakłada ekspresowo wątki. Było 52 ale zanim policzyłem to urosło do 61. Wystarczy wejść na profil, tyle ile postów to tyle wątków. Ja nie odpowiadam na żaden, a admi to wkrótce "wyzeruje". Szaleństwo jakieś.

Alunia
15-12-2009, 23:11
To nie na temat, ale zobaczcie co się dzieje. Ktoś zakłada ekspresowo wątki. Było 52 ale zanim policzyłem to urosło do 61. Wystarczy wejść na profil, tyle ile postów to tyle wątków. Ja nie odpowiadam na żaden, a admi to wkrótce "wyzeruje". Szaleństwo jakieś.
Albo niekontrolowany wyrzut intelektu :D Już jest 74!

Kazimierz
15-12-2009, 23:11
Ja się Ciebie zapytam cichutko, dlaczego
do dziwek i narkotyków mieszasz PiS?
Co ma jakakolwiek partia do człowieka, który miewa w swej garderobie damskie sukienki, oraz wciąga kokę?

ps.generalnie żal mi go, bo nie powinien nigdy być politykiem.
Lilu ! Podsłuchiwanie,nagrywanie rozmów,billingi,paparazzi itp będą stosowane coraz częściej w celu dyskredytacji celebrytów,polityków i uzależnionych od narkotykow, a wiadomości wykorzystywane w celach handlowych,szantażu i pozbywania się przeciwników politycznych.
To, moim zdaniem, nowoczesna technika umożliwia, i uważam to za normalne i dopuszczalne jako dowody w sądzie (żelazne dowody),ale ujawnianie ich przed czasem uważam za niepotrzebne płoszenie zwierzyny,pozwalające na mataczenie w sprawie. Za przedwczwsne uważam ujawnienie danych w sprawie "afery hazardowej" i osądzanie Zdzicha,Mira i Grzecha, wyrokowanie o ich winie,za przedwczesne. Poczekajmy na sprawę w sądzie, bo teraz musi do niej dojść , moim zdaniem. Już dawno mówiłem o psujach w obydwu partiach walczących o władzę w sposób bezpardonowy i na rzadną z nich nie zmarnuję swego głosu.
Przepraszam,Lilu,jeśli zrozumiałaś,że łączę PiS z dziwkami. Ale, uważam ogłoszenie wyników podsłuchu przed czasem za błąd , który tylko zaszkodzi PiS w najbliższych wyborach.

POLA
15-12-2009, 23:28
To nie na temat, ale zobaczcie co się dzieje. Ktoś zakłada ekspresowo wątki. Było 52 ale zanim policzyłem to urosło do 61. Wystarczy wejść na profil, tyle ile postów to tyle wątków. Ja nie odpowiadam na żaden, a admi to wkrótce "wyzeruje". Szaleństwo jakieś.
Robactwo szybko się rozchodzi.:D

Kazik
15-12-2009, 23:43
To, moim zdaniem, nowoczesna technika umożliwia, i uważam to za normalne i dopuszczalne jako dowody w sądzie (żelazne dowody),ale ujawnianie ich przed czasem uważam za niepotrzebne płoszenie zwierzyny,pozwalające na mataczenie w sprawie. Za przedwczwsne uważam ujawnienie danych w sprawie "afery hazardowej" i osądzanie Zdzicha,Mira i Grzecha, wyrokowanie o ich winie,za przedwczesne. Poczekajmy na sprawę w sądzie, bo teraz musi do niej dojść , moim zdaniem. Już dawno mówiłem o psujach w obydwu partiach walczących o władzę w sposób bezpardonowy i na rzadną z nich nie zmarnuję swego głosu.
Przepraszam,Lilu,jeśli zrozumiałaś,że łączę PiS z dziwkami. Ale, uważam ogłoszenie wyników podsłuchu przed czasem za błąd , który tylko zaszkodzi PiS w najbliższych wyborach.
Co prawda piszesz do Lili, ale muszę powiedzieć, że wyraźnie połączyłeś PiS z dziwkami senatora. A jakbyś się choć trochę zastanowił to byś doszedł do wniosku kto to przedwcześnie ujawnił.

Dziennikarze i politolodzy już mówili, że jak Tusk wezwał całą trójkę do siebie i zapytał o tę ustawę to tylko idiota by się nie zorientował. To są aferzyści, ale nie idioci.


Początkowo podano, że Tusk wezwał "tylko" dwóch, ale jak na konferencji prasowej Macierewicz podał, że są dowody o nie ujawnieniu trzeciego, to Schetyna powiedział dziennikarzom "TAK JA TEŻ TAM BYŁEM"--oglądałem ten moment.

Na razie nikt ich nie obwinia oprócz mediów i obywateli którzy poczytali stenogramy nagrań. Te ostatnie [ i tylko to] mogło pochodzić z CBA, bo jak Tusk się dowiedział a media by nie napisały, to by Kamińskiego odwołał, a nowa miotła z nadania PO mogła by zniszczyć wszystkie dokumenty. Tak więc afery która była, to by wcale nie było.

A teraz wyciągnij wnioski [jak potrafisz] skąd nastąpił przeciek do trójki "bohaterów", a następnie już bez komórki w miejscu nie do podsłuchania [cmentarz] od Chlebowskiego dowiedział się baron hazardowy--Sobiesiak.

POLA
15-12-2009, 23:46
Kaziu, niby masz rację, zanim się osądzi, sprawę wypada zbadać, ale...

Na cmentarzu panowie nie spotkali sie na piwko, język, jakim gadają, zbyt wiele mówi i na coś wskazuje.

Pod kołdrę bym raczej nie zaglądała, ale jeśli jest się osobą publiczną, poniekąd jest się jej własnością tym bardziej, że wybraną, obdarzoną jakimś tam zaufaniem.

Ciągoty Kwaśniewskiego do trunków ujawniła publiczności scena w Charkowie, a przecież wiedziano o tym wcześniej. Dlaczego o tym nie napisano? Może nie byłoby drugiej kadencji?

Posłuchajcie co i jak mówi Cejrowski o Aleksandrze, bez eufemizmów:
http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/article505905/Kwasniewski_to_pijak_i_bawidamek.html

POLA
16-12-2009, 00:01
Polecam na koniec dnia lub początek następnego polityczne rymowanki:
Czemu ci co rządzą
Tak często błądzą?!

Nie dorósł, niestety,
Do poziomu diety.

Trzeszczy w szwach, budżet do granic napięty,
Szyty ściegiem a’ la Vincent’y.

http://www.wprost.pl/ar/181845/Konkurs-na-polityczne-rymowanki-rozstrzygniety/

jip
16-12-2009, 10:28
Ciebie przestało kręcić, a ja wysłuchałam na antenie radiowej młodziaka, 22 -latka,
który prosił:
"powiedzcie wreszcie, nam młodym - stan wojenny- był dobrym wyjściem czy złym?"
To może jednak trzeba jeszcze mówić?
No i jak odpowiedzieć temu młodzianowi?, kiedy Polacy sami , żeby odpowiedzieć się mocno w tej sprawie podzielili, referendum zrobić? żeby młodzianowi odpowiedzieć, czy dalej mielić i dalej nic nie będzie wiedział, i dalej jedni uważają dobrym wyjściem a inni złym, do du.. takie mielenie, maki z tego mielenia nie będzie, .... bo żeby nawet we własnym sumieniu osądzić trzeba mieć dużą na ten temat wiedzę, większość z nas ma wiedzę połebkową........

senior A.P.
16-12-2009, 10:44
Wyglada na to ,ze ten "mlody" zle nauki pobiera tak od rodzicow jak i ze szkoly.
Mlodym ludziom trzeba dokladnie tlumaczyc "kto jest kto" w Polsce i na co go stac .
Wielka propaganda z Piesiewiczem "senatorem z wyboru" ,a ile jest takich w "polskim" Sejmie i Senacie,ktorzy jak nie "z Mieciem to zostana natychmiast smieciem !" .

Nic nowego i odwieczna prawda - z polityka jest tak jak z dziwkami : da, ale za odpowiednia oplate - qrwy polityczne ostatnio sie cenia i to na calym swiecie,nawet miniaturka mozna oberwac po zebach za niewyrownane rachunki .

POLA
16-12-2009, 10:54
I tak ma być, różne stanowiska, bo czasy, kiedy obowiązywało jedno, są - mam nadzieję - za nami.

Jip, nie wszyscy mają wiedzę połebkową;), niektórym nie chce się poszperać w dość obszernym materiale, niektórzy nie mają dostępu do tych materiałów z przyczyn...obiektywnych, stąd opierają się na cudzych poglądach i stąd tak skrajnie różne stanowiska.

POLA
16-12-2009, 11:25
ustami Wypycha donosi:
Pan prezydent czasem schodzi do swego gabinetu, nie w bamboszach, ale na pewno też z takim dobrym przygotowaniem, jeżeli chodzi o kubek dobrej herbaty.
No faktycznie, to jest dobre przygotowanie;), ale tak ogólnie -bezprezydencie nam nie grozi, no skąd, absolutnie:
Jakoś pan prezydent pracuje. Tutaj wczoraj wyszedł program w TVN-ie, wyjaśnił chyba wszystkim. Na pewno jest tak, że prezydent nie ma prawa do urlopu i też pan prezydent nie ma prawa do zwolnienia lekarskiego jako organ państwa. W związku z tym pan prezydent podpisuje dokumenty, pan prezydent na bieżąco jest ze wszystkimi notatkami, pan prezydent czyta szereg analiz.
No proszę, pracuś ten nasz prezydent, podróży jedynie nie odbywa, żeby nie zarazić innych...przeziębionym przeziębieniem oczywiście.;)

Lila
16-12-2009, 11:41
Bezprezydencie nam nie grozi, ale bezprawie już puka do drzwi.

Chodzi o słynną nowelizację ustawy, która czeka na zatwierdzenie.
Rok 1984 za pasem.Śledzenie ludzi w sieci -rozpoczyna się niebawem.
Gdzie drugi taki kraj?
Może Peru?

POLA
16-12-2009, 11:43
Gdzie drugi taki kraj?Może Peru?
W Australii podobno.:D

POLA
16-12-2009, 12:15
Schetyna nie zgadza się z Palikotem, czego wyraz słowny dał w Zetce, ale nie tylko tam. No absolutnie się nie zgadza w temacie senatora:
Uważam, że karę, którą poniósł Piesiewicz jest już, ta kara jest tak wystarczająca, że nie trzeba niczego dodawać, ja nie lubię takiej sytuacji, kiedy się niektórzy stroją w takie stroje moralności, strażników moralności i pouczają...I chcą być bardziej papiescy niż papież.
No proszę, jaki piękny język, jaki przejrzysty, taki typowo schetynowski.;)
Broni też Super Ex. tłumacząc, że:
Wolna prasa jest po to żeby informować, ale też żeby napiętnować rzeczy, które są złe, żeby je pokazywać i tak się stało. Ale to jest decyzja redaktora, dziennikarzy - trudna, ale oni za nią biorą odpowiedzialność, jeżeli to jest w ramach zgodne z prawem, jeżeli prawo nie jest łamane, to jest to dopuszczalne.

Komisja filozofa PP zajęła się liberalizacją prawa w powszechnym dostępie do broni:
Uważam, że to jest zły kierunek i liberalizacja przepisów otrzymywania broni, a już przekazywania jej, tej decyzji z policji, czy podejmowanie decyzji z policji na samorząd, no jest absurdem. I uważam, że prosto trzeba powiedzieć, nie będzie akceptacji dla takich zapisów.
Tu się ze Schetyną należy zgodzić, filozof z natury swojej zawodowej pomysły ma niekiedy raczej...szalone.
Dać Polakowi broń do ręki? Toż to - jako żywo - się pozabijamy i kto do urn kartki będzie wrzucał? Prezydenta wybierał?:D

POLA
16-12-2009, 12:17
Wrzuć Trójkę, ale nie w samochodzie;), radiową wrzuć, Strzyczkowski o blokowaniu stron internetowych.

Kazimierz
16-12-2009, 12:38
Kaziu, niby masz rację, zanim się osądzi, sprawę wypada zbadać, ale...

Na cmentarzu panowie nie spotkali sie na piwko, język, jakim gadają, zbyt wiele mówi i na coś wskazuje.

Pod kołdrę bym raczej nie zaglądała, ale jeśli jest się osobą publiczną, poniekąd jest się jej własnością tym bardziej, że wybraną, obdarzoną jakimś tam zaufaniem.

Ciągoty Kwaśniewskiego do trunków ujawniła publiczności scena w Charkowie, a przecież wiedziano o tym wcześniej. Dlaczego o tym nie napisano? Może nie byłoby drugiej kadencji?

Posłuchajcie co i jak mówi Cejrowski o Aleksandrze, bez eufemizmów:
http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/article505905/Kwasniewski_to_pijak_i_bawidamek.html
Zacznę od końca. Zdanie Cejrowskiego o A.Kwaśniewskim jest dla mnie mniej miarodajne od zdania innych dziennikarzy np. Tomasza Lisa i zdania Jego dwukrotnych wyborców na prezydenta. Prymitwne, polityczne dzienikarstwo Cejrowskiego nie odpowiadało mi nigdy. Przyznaję,jego dziennikarstwo z buszu jest zdecydowanie lepsze. Tam się spełnia i powien się ograniczać tylko do takich reportaży. "Boso,ale w ostrogach."

Jeśli chodzi o "aferę hazardową, to uważam ,że sprawa powinna trafić do sądu, a dowody z podsłuchu i nagrań ocenione przez niezawisły sąd.
Moim zdaniem, na cmentarzu gadali kolesie z dawnych lat,a jednemu z nich udało się dostać do rządu i który chciał zaimponować staremu kumplowi i niepotrzenie coś mu obiecywał. . Obiecanki,to jeszcze nawet nie projekt ustawy, nie mówiąc o samej ustawie.
Prawdę mówiąc,wolę uzależnionych od alkoholu, niż uzależnionych od kokainy,czy innych narkotyk.
Ci pierwsi, a historia liczy ich tysiące, na wysokich stanowiskach,ci drudzy,są zdecydowanie mniej liczni na wysokich stanowiskach.

POLA
16-12-2009, 14:39
Wypowiedzi C., krwisty język i niekonwencjonalne poglądy w wielu sprawach znane są nie od dziś. Słucham go, ale wyrocznią nie jest jak również nie jest miarodajny dla mnie elektorat AK, bo jak wiesz, był on bardzo różny, ponadto gdyby sprawa jego słabości wcześniej ujrzała światło dzienne - kto wie, czy siedziałby w pałacu tak długo, chociaż...przy naszej polskiej pobłażliwości dla pijaczków - różnie by mogło być.:D
A Lis? Hmm...jak to lis, dość chytry bywa i nie rusza pewnych tematów w pewnych okolicznościach. Nie pytaj o szczegóły, nic więcej nie mogę powiedzieć.

Cmentarne i nie tylko - pogawędki.
Oczywiście sąd, ale jak on działa, wiesz, 3 kadencje mogą minąć, zanim zapadnie wyrok.;) O niezawisłości też dużo można by powiedzieć.

Prawda, Chlebowski jest pionkiem, partię rozgrywały silniejsze i znaczące figury, o czym pisałam przy okazji wywiadu ze Zbychem, a on - sierota - chłopak z prowincji, dorwał się do stanowisk i takimi pogawędkami tworzył postronnym obraz faceta, który wiele może, gdy tymczasem niewiele mógł. Sznurki trzymał kto inny.

To, o co mam pretensje nie tylko przecież do niego, to właśnie ta postawa, te obiecanki, to w ogóle skłonność do podejmowania rozmów na temat załatwiania. Niemoralne i tyle, nie takich polityków oczekuję. Mam do tego prawo? Mam, a że moje oczekiwania są na wyrost, nie na te czasy i nie na te istoty ziemskie - to już całkiem inna sprawa.

Uzależnienia:
wszystkie są niebezpieczne, zarówno narkotyki, alkohol, jak i uzależnienie od chęci posiadania wszystkiego za wszelką cenę, bo mogą stać się źródłem szantażu, a lęk przed ujawnieniem pewnych grzechów w prostej linii uzależnia od tych, którzy szantażem mogą dowolnie manipulować delikwentem.

POLA
16-12-2009, 14:49
na stołek prezydencki, wynika z analiz i sondaży. Elektorat lewicowy woli Borowskiego czy Olechowskiego, choć oni nie z SLD.
Szmajdziński nie ma co marzyć, a ta reszta? Szkoda gadać.

Życzę Tuskowi konfrontacji z...Olechowskim właśnie. Może być ciekawie i pożytecznie dla Polski.:D

POLA
16-12-2009, 15:38
tv publicznej na razie nie mamy, ale zmiany się szykują, a jakże.
Program Pospieszalskiego oraz Wildsteina ma zostać przesunięty na g. 20:00, żeby lud nie męczył się przed snem.
Jest wszak jeden kłopot: inne stacje emitują wtedy jakieś seriale, więc te trzeba by upchnąć w porze mniejszej oglądalności, tylko czy ludowi się to spodoba?
No i co z komerycyjnymi nadawcami?
Tam już reformatorskie pomysły PiSu nie sięgają, więc może być jednak problem i niezadowolenie ludu.:)

SLD zawiadujące "dwójką" nie chce być gorsze. Pospieszalskiego przeflancowało do "jedynki", wszak tam lepiej się zaPiSuje;), a ponieważ Lis wydaje się być niewystarczający, usilnie poszukuje się chętnego na samodzielny program publicystyczny. Żakowski propozycję odrzucił, a Sierakowski z Krytyki Politycznej tajemniczy się jakiś zrobił, perskie puszcza i powiada, że konkurencja lepsza w propozycjach.:D
To może niech lewica po uszatego sięgnie?
Na pewno przyciągnie tłumy...niekoniecznie wielbicieli.;)

jip
16-12-2009, 15:40
na stołek prezydencki, wynika z analiz i sondaży. Elektorat lewicowy woli Borowskiego czy Olechowskiego, choć oni nie z SLD.
Szmajdziński nie ma co marzyć, a ta reszta? Szkoda gadać.

Życzę Tuskowi konfrontacji z...Olechowskim właśnie. Może być ciekawie i pożytecznie dla Polski.:D
No a ten od uczulenia, może zastartuje, łupnie małpkę i do przodu, na poważnie Chyba Olechowskiego Piskorski pogrążył i szanse mu zmniejszył , moim zdaniem wszystko będzie polegać na wyciąganiu dziadków, gówien z szamba i takiego tam mordobicia, który będzie bardziej delikatnie i niezauważalnie to robił może wygrać, ale na dzisiaj nawet karty i mądra nie widzą mądrego.....

POLA
16-12-2009, 15:55
Eee tam, wieszczysz tu najgorszy scenariusz, a poza tym...nie przyzwyczaiłeś się jeszcze, że walka bywa ostra nie tylko w kraju nad Wisłą?
Wszak koryto jedno, a chętnych sporo.:D :D :D

Poczekam do poniedziałku, może Palikot miał niedokładne informacja albo... Olechowski się odmyśli.;)

Kazimierz
16-12-2009, 16:55
"gdyby sprawa jego słabości wcześniej ujrzała światło dzienne - kto wie, czy siedziałby w pałacu tak długo"
Moim zdaniem, o Jego skłonnościach elektorat wiedział wystarczająco wcześnie. Z doświadczenia wiem,że czasami "sprawę trzeba oprzeć o bufet" i że wiele spraw "bez vodki nie razbierosz". Szczególnie u naszych wschpdnich sąsiadów. Ale, i tak Ruskie do tej pory nie mogą wybaczyć Kwachowi "oderwania" Ukrainy od Rusi Moskiewskiej.
Co,w pewnym sensie, zaszkodziło dardzo polskim interesom w Rosji.
Moim zdaniem, Zdzicho-Miro-Grzecho już ponieśli karę, a sądy,jeśli dowody będą wystarczająco mocne,tylko potwierdzą stopień ich winy i,być może,wyrażą to w latach.
Polityka składa się z obiecanek. Rzecz tylko,jakim obiecankom się ulega. Ja np. nie wierzę, że PIS-oznacza prawo i sprawiedliwość. Chyba, że im chodzi o prawe prawo i prawą sprawiedliwość.
Masz rację, przechwałki-obietnice Zdzicha, przerastały realne jego możliwości i za przechwałki zmarnował swoje osiągnięcia, jak by nie było.
Wydaje mi się,Polu,że "kuracja odwykowa" Kwacha jakby odnosi skutki ? Jakoś sie teraz mniej chwieje na nogach ?
Nadal Jego zdanie znajduje wielu słuchaczy w TV i na świecie.
Ten polityk, moim zdaniem, o niebo przerasta wszystkich naszych polityków: inteligentnymi,logicznymi trafnymi wypowiedziami, na każdy temat, o który jest pytany. Z przyjemnością Go słucham. Dlatego zaimki o nim piszę dużymi literami.

Lila
16-12-2009, 17:01
"[I]
Ten polityk, moim zdaniem, o niebo przerasta wszystkich naszych polityków: inteligentnymi,logicznymi trafnymi wypowiedziami, na każdy temat, o który jest pytany. Z przyjemnością Go słucham. Dlatego zaimki o nim piszę dużymi literami.

To całkiem jak o Bogu-Ojcu.

Kto jest wyszkolony w Moskwie, nigdy Moskwie służyć nie przestanie.

POLA
16-12-2009, 17:31
Moim zdaniem, o Jego skłonnościach elektorat wiedział wystarczająco wcześnie.
Otóż nie wiedział, nie zapominaj o Polsce prowincjonalnej, poza tym skrzętnie to ukrywano.
Czy wiesz, że AK miał swoją ekipę fotograficzną? Wiesz, więc wiesz również, że filtrowano pewne wiadomości i obrazki.
Z doświadczenia wiem,że czasami "sprawę trzeba oprzeć o bufet"
A nie mówiłam? Wszystko da się usprawiedliwić?
Wypić, a mieć problem z chorobą filipińską to są dwie różne sprawy.
Jego popijanie na niewiele się zdało w kontaktach Polski z wielkim bratem albo niedźwiedziem, jak wolisz.
Moim zdaniem, Zdzicho-Miro-Grzecho już ponieśli karę,...
Zbycho, raczej.;)
A jaką to niby karę ponieśli?
Jakoś jej nie widzę.
Polityka składa się z obiecanek. Rzecz tylko,jakim obiecankom się ulega.
Aha, czyli dajesz przyzwolenie na takie konszachty?
Mojej zgody na to nie ma!


Wydaje mi się,Polu,że "kuracja odwykowa" Kwacha jakby odnosi skutki ? Jakoś sie teraz mniej chwieje na nogach ?
Nadal Jego zdanie znajduje wielu słuchaczy w TV i na świecie.
Ten polityk, moim zdaniem, o niebo przerasta wszystkich naszych polityków: inteligentnymi,logicznymi trafnymi wypowiedziami, na każdy temat, o który jest pytany. Z przyjemnością Go słucham. Dlatego zaimki o nim piszę dużymi literami.
Mniej widać, bo mniej obecny jest w mediach, mimo wszystko mniej.
Tak, wygadany jest, nie przeczę, Miller też, Oleksy i wielu innych z tej paczki, dobra szkoła partyjna;), zaprawieni w "strzyżeniu owieczek" za pomocą zręcznej frazeologii.

Wstań z kolan, piszesz do mnie, nie do Olka, więc odpuść sobie duże literki w zaimkach.:)

POLA
16-12-2009, 17:37
To całkiem jak o Bogu-Ojcu.
Kto jest wyszkolony w Moskwie, nigdy Moskwie służyć nie przestanie.
Zgadzam się w całej rooozciągłości, a nawet więcej.:D
Casus WJ nieprawdaż?

Kazimierz
16-12-2009, 17:50
To całkiem jak o Bogu-Ojcu.
Kto jest wyszkolony w Moskwie, nigdy Moskwie służyć nie przestanie.
I widocznie dlatego, cytuje siebie:"Ale, i tak Ruskie do tej pory nie mogą wybaczyć Kwachowi "oderwania" Ukrainy od Rusi Moskiewskiej."

Kazimierz
16-12-2009, 18:00
Kogo szanuję,tego zaimki będę nadal pisał z dużej litry. A, AK, nadal będę szanował. O "aferantach hazadorwych" koniec. Ty wiesz swoje i ja wiem swoje. Resztę rozwiąże sąd i czas.
Powolnie mielą młyny prawa i sprwieddliwości.

POLA
16-12-2009, 23:09
Ty wiesz swoje i ja wiem swoje.
I tym optymistycznym akcentem skończyliśmy polemikę nie przykładając sobie łopatkami.:)
Powolnie mielą młyny prawa i sprwieddliwości.
Mełły dwa lata i naród powiedział: młynom już dziękujemy.:D :D

Ciiichoo, bo Lila się obudzi.;)

POLA
16-12-2009, 23:29
w Czeczenii, Kadyrow, ujął się za uchodźcami. To, że w Polsce nie stworzono im odpowiednich warunków, nie dodaje nam splendoru.

Od dawna do niego dochodziły wieści o niewłaściwym traktowaniu Czeczenów, ale jeśli wrócą do ojczyzny, to ich prawa będą lepiej traktowane i chronione.
No tak powiedział, demokrata wielki, a jak Kadyrow mówi, że tak zrobi, to...mówi.:D

Sikorski się wściekł i odpalił:
Gdyby Czeczenia była rządzona demokratycznie, to podejrzewam, że nie byłoby aż tylu uchodźców, także w Polsce, z Czeczenii.
Prawda, nie byłoby kłopotu, a tak - jest.

Kazik
16-12-2009, 23:38
I tym optymistycznym akcentem skończyliśmy polemikę nie przykładając sobie łopatkami.:)

Mełły dwa lata i naród powiedział: młynom już dziękujemy.:D :

Ciiichoo, bo Lila się obudzi.;)
Teraz mielą szybciej? Po komisjach to widać i słychać, o sądach tylko słyszę. Mnie obudziłaś.:D

POLA
17-12-2009, 11:01
Kazik, a kto powiedział, że szybciej? Nikt.
Komisja to nie sądy, które były, są i długo będą ani rychliwe, ani sprawiedliwe, kiedy się tak patrzy na niektóre wyroki, nie?;)

POLA
17-12-2009, 11:12
tym razem z poparcia Unii Pracy, która stawia na...Gierka.
Przez sympatię do nazwiska?;)
Nałęcza nie poprą, Szmajdzińskiego też, koniecznie muszą mieć swojego, żeby zaistnieć na scenie politycznej.

Eee, szkoda pieniędzy na kampanię...chyba, ale ostatecznie nie mój pies, nie moje pchły.:D

POLA
17-12-2009, 11:26
po zejściu...Tytusa, ulubionego czworonoga prezydenta. Stary już był, pies, nie prezydent.;)
Może stąd taka przydługa rekonwalescencja głowy? Wszak nadwątlona psychika nie sprzyja ozdrowieniu.
No, i jeszcze ta świadomość, że Tytusa nic i nikt już nie zastąpi, obwieścił Wypych pełen smutku.

POLA
17-12-2009, 11:47
oj, narazi się, planktonowi związkowemu zwłaszcza, bo chce
raz na zawsze wyeliminować z politycznej gry małe związki zawodowe, stanowiące armię potencjalnych buntowników.

Temat pilotuje poseł Pięta, Jarosław zresztą, projekt zmian w kodeksie pracy już ma, czy poprze to koalicjant i reszta sejmowego planktonu, czas pokaże.
Idea słuszna, oby tylko Pięta nie okazał się piętą achillesową PO.:D

jip
17-12-2009, 18:19
"Uważam, że PiS jest w tej chwili formacją pogrążoną w chaosie wewnętrznym, formacją, która jest uzasadnieniem dla obecności na scenie PO i jej nieudolnych miałkich rządów - powiedział Świetlicki. Zaznaczył, że debata publiczna, którą współtworzy jego dotychczasowa partia, stała się "kompletnie jałowa i niezrozumiała dla przeciętnego Polaka", również dla niego. " to radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku woj. śląskiego Jacek Świetlicki, który wystąpił z partii i klubu. i on wg. mnie ma racje, a szkoda bo mądra partia opozycyjna z mądrym programem i mądrymi ludźmi to lepiej dla wszystkich, ale może wtedy mniej śmiesznie by było, nie było by się o co kłócić, nie było by alergii...., dobrze pies nie musisz przypominać tez myślałem, że tam jest mądrzej, jest uczciwiej, jest.. będzie lepiej z rządzeniem, a oni się boją rządzić.... wola się z PiSem młócić cepami....

siekierka
17-12-2009, 19:24
Na pikietę przed domem Wojciecha Jaruzelskiego w nocy z 12 na 13 grudnia lewicowi akolici autora stanu wojennego przynieśli ze sobą flagi z sierpem i młotem. Policja nie reagowała, choć to oczywiste pogwałcenie prawa z racji zakazu propagowania ideologii totalitaryzmu komunistycznego, której takie sztandary są symbolami. Funkcjonariusze nawet ich nie zarekwirowali.
Policjanci zareagowali dopiero na prośbę osób pikietujących przed willą Jaruzelskiego. - Flagi zostały sfotografowane, ustalono dane personalne osób, które się nimi posługiwały. Materiał zostanie poddany ocenie wydziału dochodzeniowo-śledczego, czy został popełniony czyn zabroniony - poinformowała nas wczoraj Anna Kędzierzawska z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Policja nie wyklucza, że sprawa trafi do prokuratury, która oceni, czy został tu popełniony czyn zabroniony.

Propagowania treści nazistowskich, faszystowskich i komunistycznych zabrania kodeks karny, który określa je jako przestępstwo z art. 256: "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega karze grzywny, ograniczenia i pozbawienia wolności do lat dwóch".
Kwestię tę reguluje też art. 13 Konstytucji RP, według którego "zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową".

tadeusz50
17-12-2009, 19:26
Pogubiłeś się to już wkleiłeś
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-kliknijcie-raz-dziennie-cz.xv-page7-6085.html#post531700 #122
trochę bez sensu

Kazik
17-12-2009, 19:46
http://vbeta.pl/2009/12/14/rzad-chce-aby-sluzby-mogly-sledzic-internautow-bez-zgody-sadu/
A co o tym myślicie? Czy rządowy projekt zakłada, żeby policja mogła nie tylko wyłapywać nie dozwolone treści, ale również czytać maile i to bez każdorazowej zgody sądu? Na forach wrze. Różne gazety o tym pisały. A mnie się nie chce wierzyć. Bo wyprzedzilibyśmy Chiny i Iran. Poczytajcie i oceńcie--prawda czy naciągana plotka.
Gdybym miał choć troszkę zaufania do tego rządu, to bym powiedział, że to fałsz.

Z innej beczki: otóż lekarze i dyrektorzy szpitali narzekali, że na 2010 będzie mniejsza kasa. No i tak miało być, ale dziś Kopacz dostała rozwolnienia [może słupki PO spadają] i znalazła [z rezerwy budżetowej] 3 miliardy brakujące.

Obwieściła dumnie, że będzie kasa jak w tym roku. Mniejsza o to że istnieje coś takiego jak inflacja, ale to już lepiej niż zamierzano. Mówiła że nadmiar procedur [zabiegi, operacje] będzie normalką. Ale wiele szpitali nie ma takich "nadmiarowych" zapłaconych od roku.

Bo cóż to ten nadmiar? Kontrakt np. na 1000 operacji rocznie i ani jedna więcej? To przypomina gospodarkę planową z PRL-u.

jip
17-12-2009, 20:01
http://vbeta.pl/2009/12/14/rzad-chce-aby-sluzby-mogly-sledzic-internautow-bez-zgody-sadu/
A co o tym myślicie? Czy rządowy projekt zakłada, żeby policja mogła nie tylko wyłapywać nie dozwolone treści, ale również czytać maile i to bez każdorazowej zgody sądu? Na forach wrze. Różne gazety o tym pisały. A mnie się nie chce wierzyć. Bo wyprzedzilibyśmy Chiny i Iran. Poczytajcie i oceńcie--prawda czy naciągana plotka.
Gdybym miał choć troszkę zaufania do tego rządu, to bym powiedział, że to fałsz.

Z innej beczki: otóż lekarze i dyrektorzy szpitali narzekali, że na 2010 będzie mniejsza kasa. No i tak miało być, ale dziś Kopacz dostała rozwolnienia [może słupki PO spadają] i znalazła [z rezerwy budżetowej] 3 miliardy brakujące.

Obwieściła dumnie, że będzie kasa jak w tym roku. Mniejsza o to że istnieje coś takiego jak inflacja, ale to już lepiej niż zamierzano. Mówiła że nadmiar procedur [zabiegi, operacje] będzie normalką. Ale wiele szpitali nie ma takich "nadmiarowych" zapłaconych od roku.

Bo cóż to ten nadmiar? Kontrakt np. na 1000 operacji rocznie i ani jedna więcej? To przypomina gospodarkę planową z PRL-u.
Dawno mówiłem, że wszystkie szpitale powinny być w prywatnych rękach, a z NFZ dostawać kontrakty, natomiast część usług powinno być płatnych, niestety takie czasy... nie było by kolejek, nie było by w szpitalach szwindli, no na pewno mniejsze, liczono by się z naszymi złotówkami, a teraz chcesz ominąć kolejkę i tak płacisz, lekarze z prywatnych praktyk biorą do siebie na oddział szpitalny...ale nie za darmo, szpital za friko ale skierowanie prywatnie nie za friko, i po co te zawijasy... jasno, wyraziście i może by było więcej uczciwie....

Kazik
17-12-2009, 20:22
Nigdy nie zrozumiesz.
1] Prywatny z NFZ nie dostanie na ten szpital więcej niż gdy szpital nie był prywatny.
2] Ma wykonywać więcej i lepiej? A gdzie zarobek? Musi odciąć dział kosztowny, np. oddział dziecięcy. Jakieś 2 tygodnie temu zrobił to szpital chyba w Białymstoku z braku kasy. To ma być lepiej?
3] Jak by sprywatyzować prawie wszystkie, to z wypadku w Poznaniu powiozą połamańców do chirurga w Rzeszowie. A czy dojadą żywi? Bo chirurgia i zakaźny to działy drogie. A najdroższy jest pooperacyjny oddział intensywnej terapii.

Jakie szwindle w szpitalu? Bandaże wynoszą czy gotówkę przelewają na swoje konta? Zastanów się co piszesz.

Nie musisz cytować długich wypowiedzi-skracaj, lub napisz komu odpowiadasz, tak jak ja teraz wpisałem Jip. Będzie łatwiej i czytelniej.

tadeusz50
17-12-2009, 20:30
Kaziu, prywatne przychodnie istnieją? Jak wiem istnieją!! Mają kontrakty z NFZ? Mają!! Żyją te przychodnie? Jak wiem żyją i działają!! Możesz umówić się na godzinę a nie czekasz w przychodni jak "dupek" na to kiedy cię lekarz przyjmie. Ze szpitalami jest to samo te państwowe przesyłają od jednego do drugiego i to całkiem odległego.

jip
17-12-2009, 20:58
Nigdy nie zrozumiesz.
Zastanów się co piszesz.
Nie musisz cytować długich wypowiedzi-skracaj, lub napisz komu odpowiadasz, tak jak ja teraz wpisałem Jip. Będzie łatwiej i czytelniej.
Wiem, że tak Ci gadać każą, ale może sam pomyśl, sam staraj się popatrzeć, porozumować i zrozumieć, że taki stan będzie ciągle takim stanem i ciągle będziemy jęczeć, że jest źle a może być jeszcze gorzej, bo szpitale nie mają kasy, bo... bo....
nie cytuję, ale jak zrozumiesz tego co nie rozumiesz albo rozumiesz tak jak każą Ci rozumieć.... no i zastanów się co piszesz...

tadeusz50
17-12-2009, 21:13
Kaziu nie wiem czy będzie lepiej jak powstaną prywatne szpitale. Może lepiej gorzej to już pewnie nie. Nie można wszystkiego negować. Jak zauważyłem Ty wszystko negujesz, wszystko jest źle nie tak. Skoro wiesz jak to ponaprawiać, zgłoś się i napraw. Bez urazy.

Kazik
17-12-2009, 21:52
Religa mówił, że tylko zwiększenie składki zdrowotnej może pomóc aby się nie zadłużali. To nie popularna decyzja-a Tusk dba o słupki. Ale pamiętam jak się pocił [tłumacząc] marszałek senatu Bogdan Borusewicz na konferencji prasowej. Bo chociaż prof. wpuścili do senatu to zabronili zabrać głos. Jedno świństwo więcej w PO wcale mnie nie zdziwiło.
Powiedz mi dlaczego niedawno w jednym szpitalu zlikwidowano oddział dziecięcy bo brakło kasy i zlikwidowano dział drogi. Czy w szpitalach kradną? Czy 95% szpitali ma durnych dyrektorów i po prywatyzacji byliby mądrzy?

Ja to czarno widzę i neguję [tak twierdzicie]. Ale dlaczego Religa był tego samego zdania? Jak to wytłumaczysz?

Kopacz czasem rzuci większą kasę do jakiegoś szpitala i zaraz tam jedzie z TV, aby ją chwalili. Nie każdy szpital ma full usług [oddziałów], więc są w lepszej sytuacji i wychodzą z długami na zero. Ale nie w tym rzecz. Okroić można wszędzie, ale jak daleko będzie trzeba wozić chorego i czy będzie miejsce choćby na korytarzu.

tadeusz50
17-12-2009, 22:03
Kaziu.
Szanuję prof. Religę jako wybitnego Kardiochirurga bo takim bez wątpienia był. ale czy to przenosi się też na polityka, menażera. Nie musi. To tak ja z doskonałymi sportowcami, maja wybitne osiągnięcia, ale czy zawsze sprawdzają się jako trenerzy, nawet średniej klasy a bywa odwrotnie zawodnik lichy a trener wybitny.
O ile nie mylę się nie ma świecie kraju by służba zdrowia prosperowała znakomicie we wszystkich dziedzinach.
Idę spać. Dobranoc.

POLA
17-12-2009, 22:39
Wczoraj, właściwie po północy, temat szpitali wałkowano w RM. Ciekawa dyskusja. Niektóre szpitale lub oddziały trzeba zlikwidować, bo nie ma sensu, żeby w odległości kilkunastu km funkcjonowały trzy szpitale, w których jest pełna obsada personelu, a porodów niewiele.
To był pomysł PiSu, dla jasności podaję.

Kazik, ukraść można wszystko, ale chodzi o mądre i oszczędne zarządzanie. Jak państwowe, to niczyje, jak własne...o, to już warto oszczędzać wodę, gaz, prąd i ograniczać personel.

W niewielkim szpitalu prywatnym jeśli na danym oddziale były pustostany, personel pielęgniarski przerzucano na obciążony oddział, czyli można, jak się pogłówkuje.
Potrzeba elastycznego myślenia i działania.

Moja sprywatyzowana przychodnia, w której nie płacę do kieszeni, bo ma kontrakt z NFZ, rozbudowuje się w kosmicznym tempie, ale rządzi tam lekarz, który ma łeb na karku i liczy każdą złotówkę. Inne się tak nie rozwijają, bo nie mają takich...łbów.:D

BarbaraK
18-12-2009, 02:35
Jak mieszkałam w "wielkim mieście",to w mojej prywatnej przychodni też wszystko bylo.Specjaliści raz w tygodniu,w zalezności od potrzeb,no może nie wszyscy,ale jednak.Gabinet rehabilitacji,własny,bez długiego wyczekiwania.Było o.k.Wizyty na wyznaczoną godz.jak kiepsko było z czasem ,leki powtórzyć można było na tel.

senior A.P.
18-12-2009, 09:51
"Wszystko co panstwowe to zle - prywatyzowac,prywatyzowac ! "

I to kto to mowi/pisze ,polscy czerwoni !!!
Wiekszej obludy za swego zycia nie widzialem aby ci sami ludzie zmieniali skore i twarz w zaleznosci od wiatrow politycznych.

Co do sierpa i mlota ,to jeszcze sie przydadza do uprawy ziemi na chleb i inne papu.

Przodownik Tadeusz - do boju !
Tylko niech ten senior "tadeusz50" z tego forum nie mysli ,ze to do niego zawolanie ,bo ja znam jeszcze innych Taduszy co "hartowali stal" w Polsce.
Co tam jeszcze zostalo do sprywatyzowania w Polsce ?

Lila
18-12-2009, 10:13
Basiu, w mojej małej miejscowości jest tak właśnie prywatna przychodnia.
Nie wiem co to są kolejki do lekarza.
A w mieście ponoć źle z tym jest.

senior A.P.
18-12-2009, 11:00
Ach ci Polacy ,ciagle tylko choruja i przed gabinetami przesiaduja .
W USA nie ma tego problemu,bo za lekarza slono sie placi .
Po co wiec do niego chodzic .To on jak potrzebuje pieniedzy to zabiega o klienta i jak go dorwie to juz mu wszystko przebada i "przeanalizuje' - kieszen tez.

Ludzie w Polsce (i nie tylko)- trzymajcie sie zdrowo , odzywiajcie tym co organizm potrzebuje, a nie trujcie sie.

Jak nie beda miec doktory na zycie to was znajda po co wy ich szukacie.
Leki tylko z ogrodkowej i lesnej apteki !!!

senior A.P.
18-12-2009, 11:07
Tu tez brak mojego postu - co sie na tym forum dzieje ?
Co to za DYSKRYMINACJA ???

Kazik
18-12-2009, 13:02
Wczoraj, właściwie po północy, temat szpitali wałkowano w RM. Ciekawa dyskusja. Niektóre szpitale lub oddziały trzeba zlikwidować, bo nie ma sensu, żeby w odległości kilkunastu km funkcjonowały trzy szpitale, w których jest pełna obsada personelu, a porodów niewiele.
To był pomysł PiSu, dla jasności podaję.

Kazik, ukraść można wszystko, ale chodzi o mądre i oszczędne zarządzanie. Jak państwowe, to niczyje, jak własne...o, to już warto oszczędzać wodę, gaz, prąd i ograniczać personel.

W niewielkim szpitalu prywatnym jeśli na danym oddziale były pustostany, personel pielęgniarski przerzucano na obciążony oddział, czyli można, jak się pogłówkuje.
Potrzeba elastycznego myślenia i działania.

Moja sprywatyzowana przychodnia, w której nie płacę do kieszeni, bo ma kontrakt z NFZ, rozbudowuje się w kosmicznym tempie, ale rządzi tam lekarz, który ma łeb na karku i liczy każdą złotówkę. Inne się tak nie rozwijają, bo nie mają takich...łbów.:D
Reasumując:
1] W 95% szpitali rządzą głupcy i złodzieje i dlatego szpitale się zadłużają.
2] Jak są 3 szpitale obok siebie to 2 zlikwidować. Ale budowano je za PRL i chyba zastanowiono się trochę czy są potrzebne. Co będzie jak te 3 szpitale obok siebie obsługują całe województwo?
3] W prywatnym personel zacznie oszczędzać wodę, bo dyrektor im będzie patrzył na ręce jak będą myli. A może nie myć rąk?
4] To dziś dyr nie przerzuca personelu na bardziej obciążony oddział?
5] Trzeba zwalniać personel. Skąd te narzekania dyrektorów, że pielęgniarki wyjechały np. do Norwegii i on ma za mało? Może to lekarzy jest za dużo. Należy połowę zwolnić, to kolejki będą mniejsze.:rolleyes:

Nie będę polemizował. to napisane i tak w formie kpiącej.

jip
18-12-2009, 13:21
Reasumując:
1] W 95% szpitali rządzą głupcy i złodzieje i dlatego szpitale się zadłużają.
2] Jak są 3 szpitale obok siebie to 2 zlikwidować. Ale budowano je za PRL i chyba zastanowiono się trochę czy są potrzebne. Co będzie jak te 3 szpitale obok siebie obsługują całe województwo?
3] W prywatnym personel zacznie oszczędzać wodę, bo dyrektor im będzie patrzył na ręce jak będą myli. A może nie myć rąk?
4] To dziś dyr nie przerzuca personelu na bardziej obciążony oddział?
5] Trzeba zwalniać personel. Skąd te narzekania dyrektorów, że pielęgniarki wyjechały np. do Norwegii i on ma za mało? Może to lekarzy jest za dużo. Należy połowę zwolnić, to kolejki będą mniejsze.:rolleyes:
Nie będę polemizował. to napisane i tak w formie kpiącej.
Reasumując...Muszę jednak zostawić całość postu, żeby można zrozumieć, że to co napisane jest w formie kipiącej, ale prawie masz rację, gdybyś tylko tak nie kipiał i myślał nie kipiąco a normalnie.....:D
AAA nawet pies i Lucia mówią, że fajnie kipisz..;)

Alisia
18-12-2009, 13:27
Ach ci Polacy ,ciagle tylko choruja i przed gabinetami przesiaduja .
W USA nie ma tego problemu,bo za lekarza slono sie placi .



Pierwszy raz zgadzam sie z tym przedmowca,i to pierwsza prawda,ktora o Ameryce napisal,
My tu nie latamy z katarkiem i kaszelkiem do lekarza.
Raz w roku albo i nie ....badania kontrolne "just in case".
w Polsce ludzie z byle przeziebieniem do lekarza gonia,a w pewnym malym miasteczku zauwazylam ze dla seniorow to sposob na nude,jak magiel albo kawiarnia

ewikomega
18-12-2009, 13:43
Basiu, w mojej małej miejscowości jest tak właśnie prywatna przychodnia.
Nie wiem co to są kolejki do lekarza.
A w mieście ponoć źle z tym jest.
Lilu nie na temat/cienka jestem w tym temacie/ ale.......
pukam do twojego domku, a tam cisza:confused: , nie odpowiada nikt.
Postanowiłam więc tutaj.
Z okazji świąt życzę zdrowia, ciepełka bożonarodzeniowego i spełnienia marzeń.
Wprowadzam nastrój bożonarodzeniowy-
http://www.kartkiflash.pl/kartka/26/

Kazik
18-12-2009, 13:46
Pamiętacie jak tydzień temu Tusk mówił, że wyrzucenie Kępy i Wassermana z komisji było nie właściwe? Nie użył słowa "błędne". Ale to już historia, bo wczoraj zmienił zdanie. Powiedział to do dziennikarzy. Akurat oglądałem.

Czyli komisja ma zrobić wszystko aby nie wrócili. No i Sekuła ma to wziąć na swój garb. Tusk niema oczywiście z tym nic wspólnego.

Dobrze Kępa powiedziała, że wystarczy jak powiedzą tylko swoje nazwiska i to już będzie "porażające" i powód do usunięcia. W. jest doświadczonym prokuratorem, a oni w składzie nie mają prawnika. Na dodatek był koordynatorem służb specjalnych, ma więc większe pojęcie o CBA niż oni.

Za mocny dla nich i za bardzo dociekliwy. Po prostu wie o co pytać i nie da się przy nim chodzić opłotkami, aby nie ruszyć tematu z powodu którego komisję powołano.

Przesłuchają ich kiedyś [w dniu gdy TV nie transmituje] i dowiemy się : och to straszne i porażające. Wolałbym się mylić w tym co napisałem. Ale to wycofanie się Tuska daje do myślenia. Na razie grają na zwłokę ci z PO, ale winien opóźnień będzie oczywiście PiS.

Certyfikaty już dostali, a co tam tajnego w ustawach hazardowych? Prawnicy W.i K. mogli opiniować pod wzg. prawnym, ale nie lobbowali.

POLA
18-12-2009, 14:08
Reasumując:..
ad.1 Twoja teza, nie moja:D, ale nie wykluczam, że tak jest.
ad.2 Jakie całe województwo!, zajrzyj do konkretnych szpitali, a się przekonasz, jak bardzo na niektórych oddziałach lekarz się nudzi. Nie pisz o PRL, bo wtedy liczyła się ideologia, a nie rachunek ekonomiczny.
ad.3 Głupstwa piszesz. Podczas dwutygodniowego pobytuw państwowym szpitalu zgłaszaliśmy cieknący kran. To był luty. Pacjentka, która leżała od listopada, zgłaszała to każdorazowo. Kiedy odchodziłam pod koniec lutego, tej awarii nikt nie naprawił, a to jest proste, w domu robię to sama, jak panów moich nie mam pod ręką.;)
Inny przykład: światło na klatkach schodowych w blokach często pali się całą noc, bo ktoś zablokował. Głupkowi wydaje się, że to spółdzielnia płaci i przez myśl mu nawet nie przejdzie, że to są jego pieniądze, no taki bałwan jeden z drugim. To samo dotyczy drzwi frontowych otwartych w okresie grzewczym.
Nie dociera do Ciebie, że tu jest pole do oszczędności?
ad.4 No właśnie często tego nie robi.
ad.5 Na pewno trzeba zrobić uczciwy przegląd kadr. Są oddziały przeciążone i takie, na których są luzy.
W prywatnych wszelkie przesunięcia są łatwiejsze, w państwowych...związki np. zaczną protestować albo ordynatorzy się nie dogadają.

jip
18-12-2009, 14:09
Wolałbym się mylić w tym co napisałem. ale nie lobbowali.
No i pewno się mylisz bo podobno lobbowali, i to jest pożerające, lobbował i Gosiewski i Kaczyński i ten od wanny, i ...
co Ty pies myśmy nie lobbowali, a może się mylili albo ja się mylę, albo Ty się mylisz, no chyba, że piszesz kipiąco?....

POLA
18-12-2009, 14:14
Oryginalny, historyczny napis "Arbeit macht frei" został skradziony w piątek nad ranem znad bramy wejściowej do byłego niemieckiego obozu Auschwitz I...
Sprawcy należy wyrwać nogi z..., razem z płucami.

POLA
18-12-2009, 14:31
Prezydent "żyje świetnie', zapewniał w Zetce Stasiak, bo Palikot zaczął podejrzewać, że może już nie mamy prezydenta i zastępuje go bliźniak.
Orędzia też wygłosi, pewno dwa, a na pytanie, co w nich będzie, Stasiak odrzekł:
Prezydent jest człowiekiem autentycznym, który ma dużo do powiedzenia realnie o Polsce i rozwiązywaniu problemów Polaków.
He, he, autentyczny człowiek, no jasne, że nie maskotka jakaś, a o problemach Polaków to my, lud pracujący i ten, któr się już napracował, wiemy chyba więcej.
Zdrowia nam trza, resztę sobie zorganizujemy, jak wszelka władza nie będzie nam przeszkadzać niemądrymi ustawami.:D

Lila
18-12-2009, 15:44
Sprawcy należy wyrwać nogi z..., razem z płucami.

I to nie pierwszy raz.
Pierwszy raz gwizdnęła go zdradziecka Armia Radziecka.
Na szczęście miłowała ona bimber na równi z pokojem światowym.

Pani Slowikowa
18-12-2009, 15:58
Ach ci Polacy ,ciagle tylko choruja i przed gabinetami przesiaduja .
W USA nie ma tego problemu,bo za lekarza slono sie placi .
Po co wiec do niego chodzic .To on jak potrzebuje pieniedzy to zabiega o klienta i jak go dorwie to juz mu wszystko przebada i "przeanalizuje' - kieszen tez.

!!!


Prawda ale po czesci tylko.. Jak sie ma ubezpieczalnie to placi sie za wizyte tylko mala sumke jako "co-pay" ) ok $20.

araad
18-12-2009, 16:03
"to placi sie za wizyte tylko mala sumke jako "co-pay" ) ok $20".
A to akurat przydało by się w Polsce niechby było to tylko 10 zł to idę o zakład ze przychodnie zrobiły by się lużniejsze .Odnoszę wrażenie ze sporo jest tam ludzi którzy nie mają co robić więc się leczą na zapas.

Kazik
18-12-2009, 16:23
Już chciałem poprawić, że to nie był oryginał. Mówili dziś w TV info że zrobiono go z rurek, czy coś takiego [po pierwszej kradzieży]. Lila mnie wyręczyła. A rurek mosiężnych powinni teraz szukać w punktach złomu.

Też kiedyś w szpitalu naprawiłem "dolnopłuka", bo mnie denerwował szum wody, a tam była palarnia. Za wiedzą personelu była też duża stojąca popielnica.

Natomiast nie pozwolili mi samemu wymienić mrugającej świetlówki i zaizolować przetarty kabelek zapalanie światła przy łóżku. Czyli 220 V. Jednak wezwali elektryka i zjawiło się dwóch w 10 minut.

Potrafisz każdy punkt odwrócić o 180 stopni, lub jak mówią "kota ogonem". Wystarczy złożyć nasze 2 posty i się "wyzerują".:D

BarbaraK
18-12-2009, 16:53
Lilu
obecnie w mojej miejscowości przyjmuje 2 lekarzy.U jednego pełna poczekalnia,natomiast u drugiej pustawo.
Dawno bym zreezygnowała i jeżdziła dalej,ale po prostu jest dobry.Dzwonię co jakiś czas i jadę jak jest już niewiele osób,ostatnio na nas chwilę czekał.

A teraz a propos Stanów,widać że ludzie tam zdrowi,jeżeli raz do roku do lekarza.Ciekawe?Jest tam przecież wielu z nadwagą,to i na nadciśnienie ,cukrzycę leczą się sami?
A myślałam dotychczas ,że to u nas jest najwięcej polityków i lekarzy,okazuje się ,ze jednak nie.

tadeusz50
18-12-2009, 17:11
"to placi sie za wizyte tylko mala sumke jako "co-pay" ) ok $20".
A to akurat przydało by się w Polsce niechby było to tylko 10 zł to idę o zakład ze przychodnie zrobiły by się lużniejsze .Odnoszę wrażenie ze sporo jest tam ludzi którzy nie mają co robić więc się leczą na zapas.
Mam podobne zdanie, może nie o leczenie na zapas ale chęć pogadania. Kilkanaście lat temu gdy chorowała żona i potrzeba było środków uśmierzających ból. Lekarka w przychodni sama od siebie założyła dla żony kartę tzw. "Zerówkę" (przyjmowanie poza kolejnością). Zdziwiony takim bardzo wyróżnieniem (to ja chodziłem po recepty) zapytałem jej czemu tak robi. Odpowiedziała "tam w poczekalni jest dużo takich co tu potrzebują się wygadać wyżalić na męża, rodzinę itd. mogą spokojnie poczekać. Pan i podobni są potrzebni w domu, wiem kogo mam przyjąć bez kolejki" Ta lekarka była już tuż przed emeryturą i z pewnością miała doświadczenie. Tak więc jakaś minimalna opłata pewnie zmniejszyłaby ilość "bolejących" pacjentów.

Kazik
18-12-2009, 17:56
W poście #83 str. 5 [wczoraj] pisałem, że trudno mi uwierzyć aby rząd planował danie policji uprawnień do sprawdzania na jakie strony wchodzę i do kontroli maili. To bez zezwolenia sądu, czyli na żywioł. Prywatne porachunki policjanta też by mogły być, nie mające nic z prowadzonym śledztwem. A jednak to prawda. Takie były plany rządu. Ele UE nie pozwoliła, więc musieli trochę uciąć.

No i dobrze, bo byśmy wyprzedzili takie demokracje jak Chiny i Iran. A przykłady są. Nowa miotła z nadania Tuska [ABW-Bondaryk] dopuścił aby jego zastępca [Mąka] wykorzystał podsłuch redaktora do prywatnego procesu. Mogę teraz napisać: podsłuchy, podsłuchy=PO.

To że nie ABW nie podsłuchiwała podobno, ale dostali to od prokuratury to dowodzi, że ręka rękę myje. Obie "firmy" pod tą samą łapą Min. Spr. czyli z PO.

Ale jak ustalą którą stronę WWW ma operator zablokować, to każą sobie dać adresy ludzi którzy czytali stronę. Czyli jeszcze nie uznaną do zablokowania. Działanie wstecz i karanie.
No i jeszcze jakie strony będą blokować? Fotki dla dorosłych też? Bo te z dziećmi to popieram [wyłącznie te]. Czyżby Tuskowe ludki zaczęły pobierać nauki u Rydzyka?:D
Mają też zniknąć automaty do gier. Obecnie jest 107 tysięcy. Już widzę tą wielką wyprzedaż za granicę.:rolleyes:

Tu można poczytać min. Boni o wycofaniu się z niektórych planów
http://www.tvn24.pl/12692,1634190,0,1,boni-sluzby-nie-beda-inwigilowac-internautow,wiadomosc.html

jip
18-12-2009, 19:42
W poście #83 str. 5 [wczoraj] pisałem, że trudno mi uwierzyć
Dawno pisałem, że trudno Ci uwierzyć, ale nie martw się może Ci ktoś uwierzy..... wszystko przed Tobą....

waclaw46
18-12-2009, 19:49
trudno mi uwierzyć aby rząd planował danie policji uprawnień do sprawdzania na jakie strony wchodzę i do kontroli maili. To bez zezwolenia sądu, czyli na żywioł. Prywatne porachunki policjanta też by mogły być, nie mające nic z prowadzonym śledztwem. A jednak to prawd
Kaziu jest to pewnie początek powstania Ministerstwa Umysłu jak w książce "Rok 1984" kiedyś na indeksie, czy stare wraca?
Paranoja podsłuchowa zaczęła się za rządów PiS i myślałem że Platforma po objęciu władzy rozpędzi towarzystwo od sprawdzania za ile zgrzeszy obywatel i drugą super instytucję od sprawdzania co o obywatelu mówią znajomi czy sąsiad.No i na tym można zrobić magisterium a nawet obronić doktorat. Czy listę tych stron których nie wypada czytać ustali komisja rządowa z episkopatem czy nasi posłowie i senatorowie zapomniałem że Prezydent też może coś dorzucić no i ma prawo zawetować.

Lila
18-12-2009, 19:55
I dobrze że ma prawo zawetować.
Oby z niego skorzystał.

jip
18-12-2009, 19:56
I dobrze że ma prawo zawetować.
Oby z niego skorzystał.
Nie martw się korzysta, korzysta i melduje o wykonaniu zadania...

Lila
18-12-2009, 20:00
Nie martw się korzysta, korzysta i melduje o wykonaniu zadania...
No i dzięki Bogu.
Może uda się nie dopuścić do złamania praw obywatelskich.

Lila
19-12-2009, 13:42
PSL bez kasy. Czy to koniec?

18 milionów zapłaty do Skarbu Państwa!
Jakoś mi nie żal.

POLA
19-12-2009, 14:15
też mi nie żal, ale - jak zwykle - wywiną się jakoś i znowu upchną swoją drużynę w sejmie.:mad:

POLA
19-12-2009, 14:32
Po czterogodzinnym porodzie rada nadzorcza tv publicznej urodziła w końcu...Orła, prezesem teraz będzie.
Przewidywałam już w poprzedniej odsłonie, że nazwisko ma dobre, wysoko lata , poza tym - ulubieniec to prezesa, ale innego, od PiSu.

Orzeł, ekonomista wszak z zawodu, terminował też w SKOKach, być może zechce oszczędniej nieco gospodarować abonamentowymi pieniędzmi, chociaż...ze złudzeń się leczę, bo te hmm...powiązania polityczne i ideologiczne źle raczej rokują.

POLA
19-12-2009, 14:42
Szmajdzińskiego namaścili już czy jeszcze nie?
No i ten promotor społeczny, Kwaśniewski, na pewno blaskiem swoim przybladłym splendoru mu doda.:D Dla niektórych będzie to jasne światełko, dla innych...wprost przeciwnie.:D

Kazik
19-12-2009, 14:44
Paranoja podsłuchowa zaczęła się za rządów PiS
Mógłbyś dać jeden przykład? Bo to, że Ziobro wolał nagrać rozmowę z Lepperem to normalka. Ale to nie podsłuch. Kaczmarczyka na 40 piętrze zarejestrowały kamery hotelowe. Rozmowa Tuska z Kamińskim pewnie też jest nagrana, ale Tusk woli powiedzieć że nie nagrywano. Mają dwie wersje tej rozmowy. Tusk twierdzi że Kamiński powiedział "sprawa zakończona i nie nadaje się do prokuratora". Więc nie potrzebował robić tajemnicy, ale równocześnie twierdzi że to nie "wyciekło" od niego. Wezwał razem 3 spiskowców a to nie idioci, zorientowali się. A może Tusk jest czwartym? Chlebowski który wstrzymywał ustawę ponad rok, to strata ponad 500 mln zł. Powinien siedzieć a willę zlicytować.

Kamiński nie referował Tuskowi błahej sprawy, bo nawet Sawicka przy tym to pikuś. Ale by była gigantyczna łapówka, ale dopiero jakby sejm zatwierdził, że nie można zabierać bossom hazardu.

PS Wczoraj pisałem o tym jak Mąka z ABW ma podsłuch do prywatnego procesu. ABW jest PO. Bondaryk z nadania Tuska.

jip
19-12-2009, 14:53
Mógłbyś dać jeden przykład? Bo to, że Ziobro wolał nagrać rozmowę z Lepperem to normalka. Ale to nie podsłuch. Kaczmarczyka na 40 piętrze zarejestrowały kamery hotelowe. Rozmowa Tuska z Kamińskim pewnie też jest nagrana, ale Tusk woli powiedzieć że nie nagrywano. Mają dwie wersje tej rozmowy. Tusk twierdzi że Kamiński powiedział "sprawa zakończona i nie nadaje się do prokuratora". Więc nie potrzebował robić tajemnicy, ale równocześnie twierdzi że to nie "wyciekło" od niego. Wezwał razem 3 spiskowców a to nie idioci, zorientowali się. A może Tusk jest czwartym? Chlebowski który wstrzymywał ustawę ponad rok, to strata ponad 500 mln zł. Powinien siedzieć a willę zlicytować.
Kamiński nie referował Tuskowi błahej sprawy, bo nawet Sawicka przy tym to pikuś. Ale by była gigantyczna łapówka, ale dopiero jakby sejm zatwierdził, że nie można zabierać bossom hazardu.
PS Wczoraj pisałem o tym jak Mąka z ABW ma podsłuch do prywatnego procesu. ABW jest PO. Bondaryk z nadania Tuska.
No niestety, żeby potwierdzić, że zasługujesz na żółwika, muszę całość zostawić, no i masz żółwika:
http://images43.fotosik.pl/239/88b20230315cc81b.jpg
To komentarz do tego całego Twojego postu..... pozdrowienia i myśl trochę bardziej samodzielnie...

Lila
19-12-2009, 15:24
Paranoja podsłuchowa zaczęła się za rządów PiS
Niestety, nie do końca.
Pierwsza afera podsłuchowa miała miejsce w 2004 roku.

jip
19-12-2009, 16:10
"Marcinkiewiczowi uderzyła do głowy woda sodowa" chyba trochę tak, choć ma trochę racji choćby w tym:"Lech zmarnował prezydenturę", no może nie tak całkiem, bo i kulom się nie kłaniał i trochę się poobrażał, trochę pomógł przemysłowi spirytu.. jak to jest, podpowiedz pies... no wiesz o małpkach myślę, trochę o samoloty wojny narobił, trochę powiedział veto, no jak za starych dobrych szlacheckich czasów, trochę.... porządzić próbował, zameldował wykonanie zadania, pogonił bezdomnego... no widzisz, całkiem jednak nie zmarnował....

Kazik
19-12-2009, 17:30
Małpki to pijał publicznie Palikot na rynku [chyba Lublin] a dlaczego go nie ukarano? Jest zakaz publicznie pić. Masz może fotkę że L.K. pije? Bo słowom Palikota wierzyć nie można. Studenci wpłacali na jego kampanię po 20 tysiaków. Ma to udowodnione, ale się przedawniło. Taki to przekrętas.

To "spadaj dziadu" powiedziane było jak L.K. już zatrzasnął drzwi samochodu, ale jemu to przypisano. Dawałem tu już film z Y.Tube.

Marcinkiewicza wywalono bo był durniem i do dziś takim pozostał. Byłby nikim gdyby nie PiS. No cóż pomylono się. Głupiec nie ma to napisane na czole, ze jest głupi.

jip
19-12-2009, 17:35
To "spadaj dziadu" powiedziane było jak L.K. już zatrzasnął drzwi samochodu, ale jemu to przypisano. Dawałem tu już film z Y.Tube.


Kazik daj jeszcze raz ten filmik z Y.Tube, bo ja słyszałem inaczej i nie bardzo Ci wierzę.....

Kazik
19-12-2009, 18:12
Kazik daj jeszcze raz ten filmik z Y.Tube, bo ja słyszałem inaczej i nie bardzo Ci wierzę.....
http://www.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcY
Masz filmik. Sam byś też łatwo znalazł [gdybyś zechciał]. Zwróć uwagę, że L.K. mówi "spieprzaj pan", oraz że facet wcześniej powiedział "pouciekaliście jak szczury". Ja bym użył na jego miejscu "sp******* gnoju". Ale L.K. widocznie jest bardziej opanowany niż ja.

Może zauważysz bez lupy, że jest różnica między "spieprzaj pan" i "spieprzaj dziadu". A to drugie "przyjazne media" na czele z Wymiotną, oj przepraszam z Wyborczą, przypisały L.K. Czy to nie podłość?

Piszesz "pogonił bezdomnego". To bezdomni teraz się interesują polityką i dlatego taki tam się akurat znalazł? Mogłeś napisać, że bezdomnego schorowanego inwalidę. Ładniej by to brzmiało w uszkach zwolenników PO.

Obejrzyj też na końcówce jak wygląda ten Twój "bezdomny".

POLA
19-12-2009, 20:03
Szmajdziński namaszczon.:D
Występ Olka -:D :D
No i to powitanie, starych wiarusów w rodzaju Millera, Oleksego, jakże w pięknym pezetperowskim stylu. No, ale Olek ma wprawę, w końcu nauki pobierał partyjne przez tyle lat, to i nauczył się.
Nie wiem tylko, czy całkowicie zdrowy był dzisiaj.

Kaziu, czy to jest Twój kandydat lewicowy do stolca, czy czujesz się raczej rozczarowany?
Damę jakąś sobie upatrzyłeś chyba, ale Szmajdziński damą raczej nie jest. To taki misiu, bez pluszu, choć futerko na łebku ma jeszcze bujne.;)

jip
19-12-2009, 20:08
Może zauważysz bez lupy, że jest różnica między "spieprzaj pan" i "spieprzaj dziadu". A to drugie "przyjazne media" na czele z Wymiotną, oj przepraszam z Wyborczą, przypisały L.K. Czy to nie podłość?

Piszesz "pogonił bezdomnego". To bezdomni teraz się interesują polityką i dlatego taki tam się akurat znalazł? Mogłeś napisać, że bezdomnego schorowanego inwalidę. Ładniej by to brzmiało w uszkach zwolenników PO.

Obejrzyj też na końcówce jak wygląda ten Twój "bezdomny".
No ten to nie był bezdomny, ten był politycznie ustawiony, a nie dosłyszałeś, że najpierw było "spieprzaj pan" a potem drugi raz otwarte drzwi samochodu i poleciało "spieprzaj dziadu"? pierwsze spieprzaj pan to pełna kultura, to drugie to kultura niepełna, ale wcale nie o to mi szło, o jakiś proces bezdomnego z dworca co naubliżał prezydentowi, nie pamiętasz?... ale to wszystko drobiazgi i dajmy już biedakowi spokój bo i chory i jaki prezydent taka kultura...no i nie zmarnował.....Kazik ale ja to psu tłumaczyłem, myślałem, że Ty to wiesz.....

Scarlett
19-12-2009, 21:22
Kwaśniewski i jego sen... jak się Wam to podobało. Mnie chyba już nie chce się słuchać takich bajerów... z żadnej partii.:mad:

POLA
19-12-2009, 22:24
Myślę, że ma nawrót choroby...filipińskiej być może?:D
Szczepionka by się jakaś przydała.;)

jip
19-12-2009, 22:29
No nie wiem, trzeba poczekać jak inni wyskoczą, ale lepiej, że się ktoś pojawia, i na pewno lepsze poparcie Kwaśniewskiego jak tylko Napieralskiego., Chyba nie ten kandydat, ale może kłótnie i rozgrywki dwóch mocnych wykorzystać trzeci słaby...
Szmajdziński byłby lepszy od Kaczyńskiego, tego jestem pewien....

POLA
19-12-2009, 22:36
Nie mój pies, nie moje pchły, popierać nie zamierzam, na Szmajdzińskiego patrzę skośnie raczej.;)
Gdyby mnie popierał taki Olek, wycofałabym swoją kandydaturę przed startem.

Przyglądam się Arłukiewiczowi, to wilczek, któremu rosną ostre ząbki.

Kto pamięta Wilczka, biznesmena epoki PRL, który dokładał do swojej rządowej pensji?:D

POLA
19-12-2009, 23:46
Bracia bliźniacy udzielili wywiadu Wprostowi;):
Prezydent tak rzekł był:
Gdyby pan senator miał inny znaczek partyjny, choć też zaczynający się na literę P, to nie znaleziono by słowa na jego obronę .
O PSL chodzi, a może - nie daj Boże - o PZPR?:D

POLA
19-12-2009, 23:51
Jip, następny karzełek wyskoczy w poniedziałek albo nie wyskoczy? On wszak taki niezdecydowany kapkę i nie wiemy, jak mu te peregrynacje krajowe wyszły. Może bokiem?;)

senior A.P.
20-12-2009, 09:02
Rozwiazac wszystkie partie polityczne i .... puscic ich z torbami !

Lila
20-12-2009, 09:47
Nie mój pies, nie moje pchły, popierać nie zamierzam, na Szmajdzińskiego patrzę skośnie raczej.;)
Gdyby mnie popierał taki Olek, wycofałabym swoją kandydaturę przed startem.


Kto pamięta Wilczka, biznesmena epoki PRL, który dokładał do swojej rządowej pensji?:D

Ja pamiętam.Kurdupel jakich mało.

Co do Szmajdzińskiego ...oj nie masz racji Pola, nie masz racji.
Wszak ma on potencję czy potencjał,
jak orzekł stary lis lewicy - Miller.
Ponoć podobny do Kennedy'ego jest kubek w kubek.
i to jest jego głównym atutem.

No cóż. Przyszłemu prezydentowi Polski życzę co najmniej kilku Marylin, a zatoki świń niech go omijają na tej arcytrudnej ścieżce....kariery.:D

jip
20-12-2009, 11:38
Jip, następny karzełek wyskoczy w poniedziałek albo nie wyskoczy? On wszak taki niezdecydowany kapkę i nie wiemy, jak mu te peregrynacje krajowe wyszły. Może bokiem?;)
Ten o którym myślisz dawno sobie przechlapał, nie może tak postępować jak niezdecydowana panna co to chciała bym a boję się i dopiero jak ją zgwałcą i dzieciaka jej zrobią to się zdecyduje ale znowu nie będzie wiedzieć kto ja zgwałcił a kto ojcem jest, tu już nie ma czasu na badania genetyczne ojcostwa albo gwałcicieli, trzeba popełnić samogwałt a może coś innego i wiedzieć co się chce... a nie czekać na większe gwałty... no ale są takowi co to im gwałcenie sprawia rozkosz i ten do taki należy... No to jak już będzie to też będzie tego chciał przed każdą decyzją? do d.. z takim kandydatem... ale się rozgadaliśmy, pies mogłeś mnie trochę powstrzymać, mniej o gwałceniu bym pisał...

POLA
20-12-2009, 12:19
Ja pamiętam.Kurdupel jakich mało.
A ten Wilczek to mniejszym czy większym kurduplem od Kaczyńskiego był?;)
Wilczek barany hodował, czy zwidy jakieś niehistoryczne miewam?
Co do Szmajdzińskiego ...oj nie masz racji Pola, nie masz racji.
Wszak ma on potencję czy potencjał,
jak orzekł stary lis lewicy - Miller.
Ponoć podobny do Kennedy'ego jest kubek w kubek.
i to jest jego głównym atutem...
O potencji to może małżonka jego coś chlapnie w tabloidzie jakim;) , a potencjał?
Zasilany Olkiem, Leszkiem i Józkiem? Kiepsko to widzę, ale racji mogę nie mieć.
Do tych podobieństw dorzucić jeszcze trzeba Merkel i Putina ponoć.
No takiej mieszanki to ja już nie strawię.:)

Widowisko wczorajsze - utrzymane w konwencji kabaretu - ciekawsze było...w kuluarach ponoć.

POLA
20-12-2009, 12:30
Ten o którym myślisz...
Nazwisko jego wolno wymieniać, zakazane nie jest... na razie, prokurator go jeszcze nie ściga.:

Olechowski nie musi, to facet do wynajęcia i nie jest jego marzeniem, żeby za wszelką cenę popaprać sobie paluszki prezydenturą.
Na razie obstawiam Andrzejka, dla zdrowia psychicznego PO.;) Oczami bezgranicznej wyobraźni widzę, jak tuskowa drużyna zmaga się z silnym prezydentem, zdecydowanie lepszym od obecnie zdrowiejącego w pałacu.

Wyzdrowiał już? Żadne wyjazdy - o ile kalendarz pamiętam - nie grożą, więc mam nadzieję w pokorze i skupieniu, nie nadwyrężając kolan jednak, wysłuchać orędzia, zapowiedzianego przez wiernych służących kilka dni temu.:)

jip
20-12-2009, 12:37
Nazwisko jego wolno wymieniać, zakazane nie jest... na razie, prokurator go jeszcze nie ściga.:
Olechowski nie musi, to facet do wynajęcia i nie jest jego marzeniem, żeby za wszelką cenę popaprać sobie paluszki prezydenturą.
Na razie obstawiam Andrzejka, dla zdrowia psychicznego PO.;)
Ale niech coś powie, co chce zrobić, na razie chce być gwałcony, dla mnie zbyt mało zdecydowany, jest trochę czasu, może się wykaże i coś pokaże, ale dobrze, że drużynie Tuska da do myślenia, może teraz zaczną coś robić a nie tylko myśleć, że coś robią, .....

POLA
20-12-2009, 12:52
Poczekaj do jutra, nie odkrywa się kart przed rozpoczęciem gry:D, a zrobić cóż może prezydent paprotka?

Zaręczam Ci, on paprotką nie będzie i nie będzie tylko siedział w pałacu i obrażał się na rząd i cały świat, to jest facet dialogu ze wszystkimi, bez względu na opcję, a nie wojownik uprawiający słowną żonglerkę nafaszerowaną patriotycznymi frazesami lub populistyczną papką.

Stawiam na Andrzeja...do jutra na pewno, a jutro...się okaże.:)

jip
20-12-2009, 13:20
Poczekaj do jutra, nie odkrywa się kart przed rozpoczęciem gry:D, a zrobić cóż może prezydent paprotka?

Zaręczam Ci, on paprotką nie będzie i nie będzie tylko siedział w pałacu i obrażał się na rząd i cały świat, to jest facet dialogu ze wszystkimi, bez względu na opcję, a nie wojownik uprawiający słowną żonglerkę nafaszerowaną patriotycznymi frazesami lub populistyczną papką.

Stawiam na Andrzeja...do jutra na pewno, a jutro...się okaże.:)
Zobaczymy, poczekamy, usłyszymy i pomyślimy, na razie....wypijemy piwko,....

siekierka
20-12-2009, 13:25
...Cytat:
Co do Szmajdzińskiego ...oj nie masz racji Pola, nie masz racji.
Wszak ma on potencję czy potencjał,
jak orzekł stary lis lewicy - Miller.
Ponoć podobny do Kennedy'ego jest kubek w kubek.
i to jest jego głównym atutem...
O potencji to może małżonka jego coś chlapnie w tabloidzie jakim;) , a potencjał?

Zasilany Olkiem, Leszkiem i Józkiem? Kiepsko to widzę, ale racji mogę nie mieć.
Do tych podobieństw dorzucić jeszcze trzeba Merkel i Putina ponoć.
No takiej mieszanki to ja już nie strawię.:)


Ja już nic nie rozumiem, w końcu kto on: obojniak, czy pedał ?

Lila
20-12-2009, 14:00
Wilczek to przy Kaczyńskim Goliat był.
Jak stanął na swoim portfelu.

Siekierka, prezydent Szmajdziński cudny jest.
Ponoć kobiety szaleją za jego dołeczkami. Jakimi? Nie wiem.
Może w policzkach?

Ciekawe gdzie Cimoszewicz przebywa?
Jeszcze jak on by pobłogosławił kandydata, to miałoby to ręce i nogi.
Miller - niestety. Jako ojciec ( także chrzestny) wykonał właśnie pocałunek śmierci.

BarbaraK
20-12-2009, 14:20
Na decyzję PO będziemy czekać do maja,długo coś?Poczekają na słupki i dopiero wyłonią kandydata,po zjeżdzie ponoć.

POLA
20-12-2009, 16:50
Ja już nic nie rozumiem, w końcu kto on:
Jakby nie patrzeć...człowiek.:D

siekierka
20-12-2009, 17:04
Jakby nie patrzeć...człowiek.:D



Biedny, chory człowiek:D :D

POLA
20-12-2009, 17:11
Lila, długość mam na myśli, nie zasobność portfela.:D
Baranów jednak chyba nie hodował, chociaż spora ich grupa go otaczała.:)

Cimoszewicz żubry ponoć liczy, ale kto go tam wie?
Nie zaprosili go i już.
Całuska dał jeszcze Józiu, czyli ekipa kolesiów z dawnych lat w komplecie.

POLA
20-12-2009, 17:13
Siekierko, dlaczego biedny, dlaczego chory?

POLA
20-12-2009, 17:22
Bachakuj , mniej o słupki chodzi, chociaż też, bardziej o to dzielenie skóry na niedźwiedziu, który żyw jeszcze.:D
W PO się kotłuje, a Schetyna Donaldowi nie daruje dymisji, to pewne.
Takie sobie POczyniłam obserwacje...na brudno;), na czysto może wyjść zgoła co innego.:D

Lila
20-12-2009, 17:28
Lila, długość mam na myśli, nie zasobność portfela.:D
Baranów jednak chyba nie hodował, chociaż spora ich grupa go otaczała.:)

Cimoszewicz żubry ponoć liczy, ale kto go tam wie?
Nie zaprosili go i już.
Całuska dał jeszcze Józiu, czyli ekipa kolesiów z dawnych lat w komplecie.

Hmm, długość - czego?:cool:


A tym to chyba odbiło.
Ba czele z Kwaśniewskim Aleksandrem, śniącym o wielkości.

POLA
20-12-2009, 17:34
Hmm, długość - czego?:cool:
A tym to chyba odbiło.
Ba czele z Kwaśniewskim Aleksandrem, śniącym o wielkości.
Całokształtu, Lilka, całokształtu.:D
Aleksander nie śni, on na jawie przekonany jest o swojej wielkości.:D

Lila
20-12-2009, 17:40
Jednakże coś bredził o spaniu.
Martin Luther King widać go naszedł.

POLA
20-12-2009, 17:46
wieszczy, że obecny prezydent zwycięży, bo Tuskowi opada, a LK się podnosi...słupek!!! poparcia oczywista oczywistość.

Aha, i jeszcze wiadomo, że wilcze oczy Donalda zamieniły sie w królicze, takie mocno przestraszone.
Ja tam nie wiem, królikowi w ślepia nigdy nie zaglądałam, więc porównania nie mam, ale pamiętam, że królik uszy miał, długie, milutkie takie, że hej.
A jak Tusk przegra, bo wg Migalskiego przegra, jego oczy będą jak oczka łani, wielce smutnej.
Takie są wróżby Marka M.:)

Lila
20-12-2009, 17:51
Faktycznie, podobny do Bugsa zrobił się nasz Donald.
Jeszcze tylko pomponik w kuperek i do Playgirl mógłby pozować.

A poważnie..
Cały czas mam wrażenie że będzie 'czarny koń' wyścigu prezydenckiego.

POLA
20-12-2009, 18:07
Byle nie trojański jaki...z niewiadomym nadzieniem.;)
Masz już jakieś podejrzenia?

Lila
20-12-2009, 18:12
Mam...raczej...życzenia.:)

A tak nawiasem mówiąc, zniknięcie Lecha Kaczyńskiego,
spowodowało skok w górę w sondażach.
Zastanawiam się czy to choroba, czy raczej taktyka.

jip
20-12-2009, 18:22
Mam...raczej...życzenia.:)

A tak nawiasem mówiąc, zniknięcie Lecha Kaczyńskiego,
spowodowało skok w górę w sondażach.
Zastanawiam się czy to choroba, czy raczej taktyka.
No bo jak go nie widać, nie słychać, nic nie mówi, nic nie robi, to lepiej dla wszystkich, wszyscy mu współczują, że nie może się kulom nie kłaniać, no i ja mam nawet alergię mniejszą, pies też... lubimy go bardziej jak go nie widzimy i nie słyszymy...i jak nic nie robi....

Lila
20-12-2009, 18:26
No bo jak go nie widać, nie słychać, nic nie mówi, nic nie robi, to lepiej dla wszystkich, wszyscy mu współczują, że nie może się kulom nie kłaniać, no i ja mam nawet alergię mniejszą, pies też... lubimy go bardziej jak go nie widzimy i nie słyszymy...i jak nic nie robi....

No ale swoją drogą, to musisz przyznać że trzeba być niepospolitym człowiekiem...:D
...bo żeby lecieć w górę tylko leżąc?:D
Inny musi wylać hektolitry potu oraz obiecywać cuda-wianki.:D

jolita
20-12-2009, 19:09
......................http://img682.imageshack.us/img682/4692/wtki.jpg (http://img682.imageshack.us/i/wtki.jpg/)

bronczyk
20-12-2009, 19:14
Migalski niby uczony jest, a tak głupio gada. Gdyby był mądry, a nie uczony to wszelkie myśli świadczące o chwilowej ( albo stałej) niepoczytalności zachowałby dla siebie.

jip
20-12-2009, 19:38
No ale swoją drogą, to musisz przyznać że trzeba być niepospolitym człowiekiem...:D
...bo żeby lecieć w górę tylko leżąc?:D
Inny musi wylać hektolitry potu oraz obiecywać cuda-wianki.:D
No popatrz, leżeć żeby mu się podnosiło, co Ty przecież czasem tak bywa, no powiedzmy nie zawsze, ale zależy ......... z kim się leży....:D ale masz racje tu chyba nie wchodzi to w grę, ......a może brat podnosi?, nieee on by przyduszał, może jakaś mądra...

siekierka
20-12-2009, 19:55
Siekierko, dlaczego biedny, dlaczego chory?

Jak nie wiadomo kto on: obojniak, czy pedał ?
...to napewno chory. Zdrowy dawno by się nawrócił z komunizmu.:D :D :D

Kazik
20-12-2009, 21:16
No to znowu jestem z Wami. Wczoraj mi padła klawiatura [kabelek-więc mam taki i naprawię], ale teraz mam inną nową. Co nie zmieni stylu pisatiela.:)

A co powiecie na takiego gościa? Wredny typ bo gryzie łapę, która go wyniosła. Bez PiS byłby dalej nauczycielem fizyki. Ekonomista z niego żaden, ale dostarczał poufnych informacji bankowi G&S, a oni grali złotówką i zarabiali [naszym kosztem].

Paradoksalnie to dzięki osłabionej złotówce mamy większy eksport. No ale ropę też kupujemy drożej bo to import.

Zdaniem Komisji, obok wydatków na konsumpcję, motorem napędowym dla polskiej gospodarki jest popyt zewnętrzny, czego pozytywnym efektem jest wzrost udziału eksportu netto, nie ukrywając, napędzanego głównie załamaniem się importu. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za wzrostem eksportu jest deprecjacja złotego, która wzmocniła konkurencyjność rodzimej produkcji wobec towarów z zagranicy. Dlatego też, perspektywy dla eksportu będą się jeszcze poprawiać wraz ze stopniowym wychodzeniem z recesji innych krajów UE i związanym z tym wzrostem popytu.--cytat.

To osłabienie złotego spowodowało, że mamy słaby, ale dodatni wzrost PKB? Na to wygląda--tak ekonomiści mówią. A oto on:
http://img685.imageshack.us/img685/6197/kazio.jpg (http://img685.imageshack.us/i/kazio.jpg/)

POLA
20-12-2009, 22:00
w imieniu gospodyni się nie odważę, ale w imieniu aktywu - jak najbardziej się porządzę i serdecznie dziękuję za życzenia, w imieniu własnym i aktywu rzecz oczywista.:)
Święta będą udane, polityka cicha się zrobi jak ta stajenka betlejemska, a zdrowie sami musimy sobie załatwić, bo NFZ skąpy jakiś.:D

Tobie, Jolito, aktyw polityczny naszego forum życzy - oprócz radości, zdrowia, pełnej kiesy i spełnienia marzeń - także przyjemnej lektury. Forum wszak bogate w różne działki i dla każdego coś strawnego się tu znajdzie.:)

POLA
20-12-2009, 22:14
Można długo, nawet bardzo.
Przez dwa lata jego żona była na zwolnieniu lekarskim, świadczeniu rehabilitacyjnym, urlopie macierzyńskim, urlopie wypoczynkowym oraz urlopie wychowawczym, z którego wróciła do pracy 4 września 2009 roku. Ale już dzień później przedstawiła kolejne zwolnienie lekarskie od lekarza neurologa, które przedłużała aż do 4 grudnia.
To nie koniec tej smętnej opowieści, szczegóły w Dzienniku, także i to, jak się tworzy specjalne stanowiska dla niektórych ludzi.
Rzecz niby nie nowa wcale, ale najśmieszniejsze jest to, że to podobno ZUS szykanuje żonę posła Hofmana. Taki wredny. ZUS, nie poseł oczywiście, poseł jest OK.;)

POLA
20-12-2009, 22:31
też szykuje swojego kandydata do pałacu i ma to być istota płci pięknej, tak straszył dzisiaj Kłopotek, ale nazwiska nie ujawnił.
Myślę i myślę, kogo to partia ludowców ma za pazuchą.
Panią Fedak?
Eee, nie, ona się wyraża jakoś nieprzyzwoicie, no i ma jeszcze inne usterki zdaniem dziennikarzy.:)

Lila
20-12-2009, 22:35
w imieniu gospodyni się nie odważę, ale w imieniu aktywu - jak najbardziej się porządzę i serdecznie dziękuję za życzenia, w imieniu własnym i aktywu rzecz oczywista.:)
:)

Gospodyni pofatygowała się osobiście..:D :D

Lila
20-12-2009, 22:37
też szykuje swojego kandydata do pałacu i ma to być istota płci pięknej, tak straszył dzisiaj Kłopotek, ale nazwiska nie ujawnił.
Myślę i myślę, kogo to partia ludowców ma za pazuchą.
Panią Fedak?
Eee, nie, ona się wyraża jakoś nieprzyzwoicie, no i ma jeszcze inne usterki zdaniem dziennikarzy.:)

Puścił parę Eugeniusz.:D
Ponoć Ewa Kierzkowska.

POLA
20-12-2009, 22:51
Nie znam kobitki;), marszałkuje?
Nie kojarzę. Dużo straciłam?:D :D

Dobrej nocki, jutro Andrzej się będzie produkował i aż dziwne, że Monisia go nie przepyta wieczorem. Czyżby powziął decyzję na nie?
Filozof też jakiś milczący w temacie Olechowskiego.
Nic to, jutro sprawa się wyjaśni.

POLA
21-12-2009, 13:28
wystartuje, nie z ramienia SD, ale jako niezależny, ponadpartyjny. Ogłosił to przed chwilą zasypywany...śniegiem. Jutro będzie do dyspozycji mediów.

Niesiołowski już zdążył na niego naszczekać, ale kto z robakami przebywa, robakiem zwykle bywa.;)

PiS się cieszy, bo Andrzej odbierze głosy Donaldowi, nie Lechowi.
Trzymam za Olechowskiego kciuki i czekam na wypowiedź filozofa.

POLA
21-12-2009, 13:50
ozdrowiał widać, bo przemówił i osobiście własnymi usty podziękował policji za znalezienie skradzionego, acz pociętego na trzy części "Arbeit macht frei".

Dobrze, że ozdrowiał i dobrze, że przemówił, bo lud tęsknił i wątpił, czy kiedykolwiek da głos.;)

POLA
21-12-2009, 14:00
miłosierny się zrobił i wycofał pozwy wobec wydawcy Dziennika za pomówienia, jakich tenże dopuścił się wobec filozofa.

Red. Cieśla jest raczej rozczarowany, bo chciał się mierzyć z posłem w sądzie i koniecznie wyciągnąć od niego źródła finansowania.
Dziennikarz dość naiwny jest, jeśli łudził się, że o tych źródłach usłyszy. No nie usłyszy i już, a na razie musi się zadowolić tytułem "Hieny Roku" nadanym przez SDP za rzekomy wywiad z prezesem banku.

jip
21-12-2009, 15:54
ozdrowiał widać, bo przemówił i osobiście własnymi usty podziękował policji za znalezienie skradzionego, acz pociętego na trzy części "Arbeit macht frei".

Dobrze, że ozdrowiał i dobrze, że przemówił, bo lud tęsknił i wątpił, czy kiedykolwiek da głos.;)
Dał głos na spotkaniu z Prymasem Glempem, wręczał Orła Białego, palnął kazanie, trochę się haczył ale o sakramentach powiedział,..... ale ja mam zdanie, ze lepiej zrobi jak nic nie zrobi, jak go nie widać, więcej dobrego z tego.....niewidoku.... ale kazanie takie prawie na pasterkę..,

Lila
21-12-2009, 21:05
http://img5.imagebanana.com/img/hla042f/bo380enarodzenie3.jpg (http://img5.imagebanana.com/)

Aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe,
jak ten jeden wigilijny wieczor. :) :) .
Wesołych Świąt.

POLA
21-12-2009, 23:01
podpinam się pod życzenia szanownej Gospodyni, czyli Lili. Nic tu nowego nie dodam poza tym, że wszystkim moim adwersarzom - mimo dzielących nas poglądów - życzę wszystkiego najlepszego, mądrego rządu, mądrego prezydenta, szczodrej opieki NFZ i pełnej kiesy.
Jak to będzie, reszta jest już łatwa do zdobycia.

Spełnienia marzeń też życzę, ale może niekoniecznie tych politycznych, bo mogą zaszkodzić, gdyby nastąpiła na przykład reelekcja.;) :D

waclaw46
22-12-2009, 11:24
Dał głos na spotkaniu z Prymasem Glempem, wręczał Orła Białego, palnął kazanie, trochę się haczył ale o sakramentach powiedział,..
Są wybory,trzeba zadbać o elektorat.

POLA
22-12-2009, 14:51
drożdżowe i polityczne też.:)
Olechowski zaczyna dyżur w mediach, wczoraj u Lisa, dzisiaj w Zetce był u Monisi, wieczorem być może też zawita gdzieś tam gdzieś tam, nie wiem, bo się zakręciłam w święta i urlopik mam chwilowy od nadajników.;)

Z utęsknieniem wielkim czekam na orędzie prezydenckie z nadzieją, że to ostatnie bożonarodzeniowe.

Lila, wybacz, wiem, że Ci się narażam, ale nic nie poradzę, że temu panu podziękowałam, zanim stał się tym, kim nie powinien.:D

Stać nas na lepszego prezydenta, należy nam się, nie? No.
Znikam, bo ciasto zaraz wyjdzie na spacer.

jip
22-12-2009, 15:05
drożdżowe i polityczne też.:)
Olechowski zaczyna dyżur w mediach, wczoraj u Lisa, dzisiaj w Zetce był u Monisi, wieczorem być może też zawita gdzieś tam gdzieś tam, nie wiem, bo się zakręciłam w święta i urlopik mam chwilowy od nadajników.;)
Z utęsknieniem wielkim czekam na orędzie prezydenckie z nadzieją, że to ostatnie bożonarodzeniowe.

Oglądałem, wrażenia mieszane, ale może polecieć do przodu na wojnie Tusk kontra mały Lech, bo tamta wojenka wychodzi bokiem, ale może znowu znajdą mu dziadka w KGB, albo w wermachcie, albo mama kumpla współpracowała z Ruskimi lotnikami...
A na orędzie nie czekam, nie lubię seplenienia a ono się pogłębia, podczas ostatniego kazania było nie do przeskoczenia, wyłazi choroba, może to antybiotyki? ... cicho pies.. a może masz rację ale niepodobna, żeby małpki?...

Lila
22-12-2009, 16:15
Lila, wybacz, wiem, że Ci się narażam, ale nic nie poradzę, że temu panu podziękowałam, zanim stał się tym, kim nie powinien..

Wcale mi się nie narażasz.:)

Mam nadzieję, że Twój prezydent nie będzie moim.
Przynajmniej wątek nie padnie.:)

ps.mam ochotę polobbować za Szmajdzińskim Johnym Kennedym.:) :)

jip
22-12-2009, 17:00
..

Wcale mi się nie narażasz.:)

Mam nadzieję, że Twój prezydent nie będzie moim.
Przynajmniej wątek nie padnie.:)

ps.mam ochotę polobbować za Szmajdzińskim Johnym Kennedym.:) :)
Wydaje mi się, że Jerzemu do Andrzeja wcale niedaleko, jak zobaczymy co mówią i co robią to chyba prawie to samo, wyglądają podobnie przystojnie, Lucia mi podpowiada, nie seplenią, nie wiem czy władają tyle samo językami, może więcej obył się Andrzej, no i chyba zrobić będą chcieli to samo czyli na złość Kaczyńskim i Tuskom, a zaproponują podobne "propozycje", ale popatrzymy....

Kazik
22-12-2009, 17:45
A na orędzie nie czekam, nie lubię seplenienia a ono się pogłębia, podczas ostatniego kazania było nie do przeskoczenia, wyłazi choroba, może to antybiotyki?
Zapomniałeś, że L.K. ma szczękościsk, a sepleni płemieł? Poniżej--po lekarstwach Piesiewicza, czy filipińska choroba?
http://img64.imageshack.us/img64/8207/tusknarko.jpg (http://img64.imageshack.us/i/tusknarko.jpg/)


Z utęsknieniem wielkim czekam na orędzie prezydenckie z nadzieją, że to ostatnie bożonarodzeniowe.

Lila, wybacz, wiem, że Ci się narażam, ale nic nie poradzę, że temu panu podziękowałam, zanim stał się tym, kim nie powinien.:D
Stać nas na lepszego prezydenta, należy nam się, nie? No.
Znikam, bo ciasto zaraz wyjdzie na spacer.
Oczywiście, że nas stać, ale czy będzie nowy wetował idiotyczne ustawy? Masz już kandydata? Ja nie chcę prezydenta, który dba o własną kieszeń i przekręty. J. Oleksy o tym opowiadał. A teraz wracają Zombi. Miller znowu w SLD. Samoobrona się szmacie znudziła? A. J. Oleksy zadecyduje po N.R. czyli powraca stare, ale niby nowe. Polu--dobrze napisałaś w jednym poście. Od Kwacha pomoc to jak w mafii pocałunek śmierci. Kogo on poprze to już propał.
Kwach myśli, że zajmie stołek Napierdalajskiego, ale to młody wilczek i się nie da.

jip
22-12-2009, 18:22
Zapomniałeś, że L.K. ma szczękościsk, a sepleni płemieł? Poniżej--po lekarstwach Piesiewicza, czy filipińska choroba?

Masz rację, prezydent mlaska, a płemieł nie wymawia "R" i gada "Ł" ale mi to nie przeszkadza, też to miałem ale już wymawiam.....
A z lekarstwami.... widziałeś prezydenta po małpkach? pooglądaj..... nawet o małpie w czerwonym wtedy gada....

POLA
22-12-2009, 23:00
..Wcale mi się nie narażasz.:)
Mam nadzieję, że Twój prezydent nie będzie moim.
Przynajmniej wątek nie padnie.
ps.mam ochotę polobbować za Szmajdzińskim Johnym Kennedym.
Nie padnie, co najwyżej przeżywać będzie pewien kryzys, bo politycy ostatnio małomówni i niedowcipni się zrobili.

A ja mam nadzieję, że już żaden prezydent nie powie: "to ja powzięłem decyzję".:D

PS Szmajdziński za szeroki jest;) , no i ten promotor w tle po przejściach, które nie przeszły.:D

POLA
22-12-2009, 23:10
Ja nie chcę prezydenta, który dba o własną kieszeń i przekręty. J. Oleksy o tym opowiadał. A teraz wracają Zombi. Miller znowu w SLD. Samoobrona się szmacie znudziła? A. J. Oleksy zadecyduje po N.R. czyli powraca stare, ale niby nowe. Polu--dobrze napisałaś w jednym poście. Od Kwacha pomoc to jak w mafii pocałunek śmierci. Kogo on poprze to już propał.
Kwach myśli, że zajmie stołek Napierdalajskiego, ale to młody wilczek i się nie da.
A chcesz nadal takiego, który oczka ma zwrócone wyłącznie na PiS i modli się do niego od rana do nocki? Prezesowi pokłony bije w rodzaju: "panie prezesie, zadanie wykonane". Takiego chcesz?

Gdybyś przestał pisać tym "szyfrem" małorozumnych, byłabym wdzięczna. Można kogoś nie lubić, nie szanować, ale dlaczego taki niewybredny język - pojąć nie mogę.

Kazik
22-12-2009, 23:30
A z lekarstwami.... widziałeś prezydenta po małpkach?
Wklej foto-to zobaczę. Podoba się Tobie płemieł którego wkleiłem? Mam też podobne Kwacha.

Kazik
22-12-2009, 23:39
A chcesz nadal takiego, który oczka ma zwrócone wyłącznie na PiS i modli się do niego od rana do nocki? Prezesowi pokłony bije w rodzaju: "panie prezesie, zadanie wykonane". Takiego chcesz?

Następny będzie miał oczka zwrócone wyłącznie na opozycję?:rolleyes: A kto Ci nawkładał, że L.K. coś komuś melduje? Gdzie to załapałaś? Z telewizorni od Niesiołowskiego lub Palikota, czy przyswoiłaś powiedzonko Jip-ka? Gdyby Tak Tusk prezydentem został, to czuję że nowy premier [z namaszczenia Tuska] biegał by po instrukcje do pałacu.

POLA
23-12-2009, 00:10
Następny będzie miał oczka zwrócone wyłącznie na opozycję?
Na wszystkich ma mieć zwrócone, prezydent z założenia nie powinien mieć ani opozycji, ani swojej partii, bo ma być prezydentem narodu, a nie jakiejś wybranej i ulubionej opcji.

A kto Ci nawkładał, że L.K. coś komuś melduje? Gdzie to załapałaś? Z telewizorni od Niesiołowskiego lub Palikota, czy przyswoiłaś powiedzonko Jip-ka? .
Hmm...skleroza, a może jakaś selektywna pamięć, która wybiera tylko to, co pasuje do przez siebie namalowanego obrazka?
Zapomniałeś o powyborczym meldunku z 2005 roku?
To przypomnę (GW z 25.10.2005):
Lech Kaczyński ... Na samym końcu wystąpienia zwrócił się do brata - Jarosława Kaczyńskiego, prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość. Nazwał go głównym strategiem kampanii i tym człowiekiem, która skierowała go na stanowisko prezydenta. - Panie prezesie, melduję, że zadanie wykonałem.

Chwilę później to właśnie Jarosław Kaczyński kontynuował listę podziękowań, w tym "odległym ideowo" zwolennikom Lecha Kaczyńskiego: Radiu Maryja (tu oklaski), "Solidarności" (skandowane "Solidarność, Solidarność") wreszcie Ryszardowi Bugajowi i Adamowi Gierkowi, synowi Edwarda.
Jako zwolennik swojego prezydenta wypada pamiętać te słowa, a nie wypisywać androny w stylu, na jaki sobie wobec mnie pozwoliłeś.
Więcej kultury, no i więcej...pokory, bo nie wszystko wiesz, jak się okazuje.:)

Kazik
23-12-2009, 01:00
No tak, powiedział żart w euforii zwycięstwa i już poniektórzy sądzą że codziennie coś melduje. Szkoda polemizować. Wetuje też coś codziennie i na dodatek WSZYSTKO jak leci. Pasuje? Tak utwierdza PO wszystkich co słuchają piąte przez dziesiąte. To odpowiedź na 2 cytaty.

Założenia dobre, ale czy Tusk byłby "bezpartyjny"? Oczywiście w takim samym stopniu co teraz L.K. No to może wybrać [jak przyjedzie] Stana Tymińskiego-ten bezpartyjny, ale zaraz by może znalazł swoich ulubieńców.

Ciekawe czy wystartuje jakiś czarny koń, ale zebrać 100 tys. podpisów nie jest łatwo jak ktoś nie jest znany. No chyba że metodą Beger [po 3 zł od sztuki] Dawno zmarli też mogą być, aby tylko pesel był i reszta danych. Pudzian mógłby startować. Chociaż do sejmu, podobnie jak ta od kick-boxingu. Ciekawe czy była w sejmie więcej niż raz.

amelia
23-12-2009, 07:04
Zapomniałeś, że L.K. ma szczękościsk, a sepleni płemieł? Poniżej--po lekarstwach Piesiewicza, czy filipińska choroba?
Kwach myśli, że zajmie stołek Napierdalajskiego, ale to młody wilczek i się nie da.


Wklejanie zdjec "nieteges" - bardzo prosze

http://img42.imageshack.us/img42/2186/58275220.png

troche za duzo bylo?

http://img706.imageshack.us/img706/2249/96956829.png

cos chce od kwacha?

http://img696.imageshack.us/img696/9016/newfolder.png


Przyznaje, ze to glupia zabawa

jip
23-12-2009, 10:39
Wklej foto-to zobaczę. Podoba się Tobie płemieł którego wkleiłem? Mam też podobne Kwacha.
Wiesz Kazik moglibyśmy się głupimi zdjęciami licytować, ale ja na Święta zmieniłem zdanie i zobaczyłem w nich aniołki;
http://images38.fotosik.pl/237/5518af167ed35e1bmed.jpg
No i całe Święta tak będę o nich myślał, no i może w wigilię prezydent przemówi ludzkim głosem..

POLA
23-12-2009, 10:49
W pierwszej kolejności dziękuję za życzenia w profilu i życzę Ci tego samego, a także tego, żeby różnice poglądów nie tworzyły przepaści, których potem nie ma jak i czym zasypać, żeby nie wywoływały w Tobie skłonności do słownej agresji w sytuacjach, kiedy brakuje Ci kontrargumentów.:)
Zdrowia i uspokojenia nie tylko w ten magiczny wieczór.:)
A teraz na temat.
No tak, powiedział żart w euforii zwycięstwa i już poniektórzy sądzą że codziennie coś melduje. Szkoda polemizować. Wetuje też coś codziennie i na dodatek WSZYSTKO jak leci. Pasuje? Tak utwierdza PO wszystkich co słuchają piąte przez dziesiąte. To odpowiedź na 2 cytaty.
Żart to nie był i miej odwagę przeprosić za pomówienia, za to, że zarzuciłeś mi to, co zarzuciłeś.
Prawdziwy mężczyzna tak by się zachował, a nie szukał usprawiedliwienia dla swojej luki w pamięci.
Jesteś mężczyzną? Jesteś, ale czy prawdziwym, czy wystarczy Ci odwagi, żeby przyznać się do błędu, do niewiedzy, do nietaktu, czas pokaże.
I skończ z tymi zarzutami, że "Tak utwierdza PO wszystkich co słuchają piąte przez dziesiąte".
Mnie proszę do nich nie zaliczać. Nie jestem niczyją tubą propagandową, ale jak widzę musze przypomnieć, bo do Ciebie to nie dotarło.
Założenia dobre, ale czy Tusk byłby "bezpartyjny"? Oczywiście w takim samym stopniu co teraz L.K...
Nie napisałam, że Tusk byłby "bezpartyjny", on też nie jest moim ulubieńcem, ale jeśli na placu boju pozostanie on i ten, którego ciągle jeszcze mamy, zagłosuję na mniejsze nieszczęście, czyli Tuska, o czym trąbie tu od dawna.
Ciekawe czy wystartuje jakiś czarny koń, ale zebrać 100 tys. podpisów nie jest łatwo jak ktoś nie jest znany. No chyba że metodą Beger [po 3 zł od sztuki] Dawno zmarli też mogą być, aby tylko pesel był i reszta danych. Pudzian mógłby startować. Chociaż do sejmu, podobnie jak ta od kick-boxingu. Ciekawe czy była w sejmie więcej niż raz.
Nie do mnie te pogłębione refleksje, więc zwalniam się z komentarza.:)

POLA
23-12-2009, 12:13
na czwarte "urodzinki" prezydentury. Jeszcze roczek?

Cytaty z wypowiedzi LK, do odszukania w necie:
1.Panie prezesie, melduję wykonanie zadania! tak się zaczęło w 2005
2. Za to, że Lepper i Giertych zostali wicepremierami, odpowiedzialność ponosi PO. To oczywiste (wywiad z Kublik i Olejnik)
3. Jak Platforma będzie miała władzę, to tylko rozporządzeniami będziecie rządzić, bo ja będę wetował każdą ustawę. (do Tuska)
4. Proszę zaprotokołować: "Potwierdził, że zna Rona Asmusa" (w nerwowej rozmowie z Sikorskim przed negocjacjami ws. tarczy antyrakietowej).
5. I to, ja z tego się bardzo cieszę, że miałem okazję, nawet jeżeli to się łączyło z pewnym ryzykiem, ja się nie podjąłem pracy w przedszkolu, tylko prezydenta państwa. (o przygodzie w Gruzji)
6.Chociaż ja ci mówię, ona jest najsympatyczniejszym politykiem na Zachodzie którego zobaczyłem. Chyba naćpana jest. (do Tuska - spotkanie przywódców państw UE)
7. Czarna passa została przełamana przy olbrzymich zasługach, w tym pana Benhauera (podczas odznaczania Leo Beenhakkera Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski).
8. Irasiad jest bardzo zdenerwowany:D
9. Jeszcze jedno pytanie, ale nie od tej małpy w czerwonym (Bruksela, konferencja prasowa, o Indze Rosińskiej z TVN24)
10. Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie. (do Moniki Olejnik, po wywiadzie, ale kwiatki potem przysłał, dla przypomnienia:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88718,5826884,Olejnik__Kwiaty_od_prezydenta_byl y_ladne.html)
11. Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy ( opilocie, który odmówił lądowania w Gruzji)
12. Kazałem wyrzucić Marcinkiewicza, to jest prawda. I miałem świętą rację, bo premier musi być określonego formatu.
13. Choroby są różne - ciężkie, takie sobie i lekkie. Mam nadzieję, że nam się uda przejść lekką. Zrobię wszystko, żeby tak się stało. Przyjechałem do Was, bo muszę być wszędzie. (podczas otwarcia jednego z Orlików)
14. Uważam, że przewaga życia nad śmiercią jest tak niewyobrażalna, że zapewnienie sprawcy zbrodni zabójstwa tak niewyobrażalnej przewagi nad jego ofiarą, jak przewaga: ja będę żył, a ty nie będziesz, jest głęboko niemoralne. (w Dublinie wyjaśnia, dlaczego jest zwolennikiem kary śmierci)

Takiego mamy prezydenta. Kto chce, żeby przez następną pięciolatkę wygłaszał podobne teksty, a może i gorsze, ze względu na lichą kondycję zdrwotną, może za rok oddać na niego głos.:D
Ja nie chcę, ja chcę zmiany.:)

siekierka
23-12-2009, 13:15
A ja się zajmę kandydatem na nowego fairplay'a.

W/g Oleksego: narcyzm i arogancja
W/g Wałęsy: dystans i chłód
W/g Kwaśniewskiego: chaos

jip
23-12-2009, 13:18
A ja się zajmę kandydatem na nowego fairplay'a.

W/g Oleksego: narcyzm i arogancja
W/g Wałęsy: dystans i chłód
W/g Kwaśniewskiego: chaos
A wg mnie "aniołek"... ale tylko przez Święta

jip
23-12-2009, 13:27
http://images48.fotosik.pl/240/1ace52dd3f014220med.jpg

emerED
23-12-2009, 13:27
na czwarte "urodzinki" prezydentury. Jeszcze roczek?

Cytaty z wypowiedzi LK, do odszukania w necie:
1.Panie prezesie, melduję wykonanie zadania! tak się zaczęło w 2005
2. Za to, że Lepper i Giertych zostali wicepremierami, odpowiedzialność ponosi PO. To oczywiste (wywiad z Kublik i Olejnik)
3. Jak Platforma będzie miała władzę, to tylko rozporządzeniami będziecie rządzić, bo ja będę wetował każdą ustawę. (do Tuska)
4. Proszę zaprotokołować: "Potwierdził, że zna Rona Asmusa" (w nerwowej rozmowie z Sikorskim przed negocjacjami ws. tarczy antyrakietowej).
5. I to, ja z tego się bardzo cieszę, że miałem okazję, nawet jeżeli to się łączyło z pewnym ryzykiem, ja się nie podjąłem pracy w przedszkolu, tylko prezydenta państwa. (o przygodzie w Gruzji)
6.Chociaż ja ci mówię, ona jest najsympatyczniejszym politykiem na Zachodzie którego zobaczyłem. Chyba naćpana jest. (do Tuska - spotkanie przywódców państw UE)
7. Czarna passa została przełamana przy olbrzymich zasługach, w tym pana Benhauera (podczas odznaczania Leo Beenhakkera Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski).
8. Irasiad jest bardzo zdenerwowany:D
9. Jeszcze jedno pytanie, ale nie od tej małpy w czerwonym (Bruksela, konferencja prasowa, o Indze Rosińskiej z TVN24)
10. Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie. (do Moniki Olejnik, po wywiadzie, ale kwiatki potem przysłał, dla przypomnienia:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88718,5826884,Olejnik__Kwiaty_od_prezydenta_byl y_ladne.html)
11. Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy ( opilocie, który odmówił lądowania w Gruzji)
12. Kazałem wyrzucić Marcinkiewicza, to jest prawda. I miałem świętą rację, bo premier musi być określonego formatu.
13. Choroby są różne - ciężkie, takie sobie i lekkie. Mam nadzieję, że nam się uda przejść lekką. Zrobię wszystko, żeby tak się stało. Przyjechałem do Was, bo muszę być wszędzie. (podczas otwarcia jednego z Orlików)
14. Uważam, że przewaga życia nad śmiercią jest tak niewyobrażalna, że zapewnienie sprawcy zbrodni zabójstwa tak niewyobrażalnej przewagi nad jego ofiarą, jak przewaga: ja będę żył, a ty nie będziesz, jest głęboko niemoralne. (w Dublinie wyjaśnia, dlaczego jest zwolennikiem kary śmierci)

Takiego mamy prezydenta. Kto chce, żeby przez następną pięciolatkę wygłaszał podobne teksty, a może i gorsze, ze względu na lichą kondycję zdrwotną, może za rok oddać na niego głos.:D
Ja nie chcę, ja chcę zmiany.:)

Ja nie chciałem, nie chcę i nie będę chciał!!!
Pozdrawiam!

siekierka
23-12-2009, 13:44
pozostaje do maja, kiedy Tusk ma ogłosić swoją decyzję w sprawie startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W konsekwencji będzie musiał wypuścić z rąk część władzy w partii, a być może i w rządzie. Jeśli zostanie prezydentem, odda przywództwo w Platformie.
Grzesiu, jesteśmy za tobą, ale musisz załatwić Donalda - wypalił Kłopotek podczas niedawnej imprezy imieninowej (N.Dz.):D

ed-q
23-12-2009, 14:28
Radosnych, zdrowych, pełnych nadziei i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
Oby przyniósł on same dobre nowiny i pozwolił na realizację wszelkich zamierzeń i spełnienie nawet tych najbardziej nieprawdopodobnych marzeń.:)

Ponad to życzę generacji 50+, aby odnosiła się do siebie – przynajmniej na tym wątku - w sposób, jaki jedynie przystoi ludziom (chyba?) dojrzałym, aby zaniechała siania - także tutaj - fałszywej propagandy, ewidentnych kłamstw i przeinaczeń oczywistych faktów, bo tego i na co dzień nie brakuje.

Życzę okazania choćby odrobiny szacunku dla wierzących i ludzi oceniających zupełnie inaczej obecną sytuację Polski aniżeli „szczęśliwcy (lub udający szczęśliwców!) dnia dzisiejszego”.

(No, ale to są chyba tylko moje „nieprawdopodobne”, noworoczne marzenia. Dałbym jednak wiele, aby się spełniły!)

ed-q

jip
23-12-2009, 14:43
Radosnych, zdrowych, pełnych nadziei i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
Oby przyniósł on same dobre nowiny i pozwolił na realizację wszelkich zamierzeń i spełnienie nawet tych najbardziej nieprawdopodobnych marzeń.:)

Ponad to życzę generacji 50+, aby odnosiła się do siebie – przynajmniej na tym wątku - w sposób, jaki jedynie przystoi ludziom (chyba?) dojrzałym, aby zaniechała siania - także tutaj - fałszywej propagandy, ewidentnych kłamstw i przeinaczeń oczywistych faktów, bo tego i na co dzień nie brakuje.

Życzę okazania choćby odrobiny szacunku dla wierzących i ludzi oceniających zupełnie inaczej obecną sytuację Polski aniżeli „szczęśliwcy (lub udający szczęśliwców!) dnia dzisiejszego”.

(No, ale to są chyba tylko moje „nieprawdopodobne”, noworoczne marzenia. Dałbym jednak wiele, aby się spełniły!)

ed-q
Jakoś tak głupio życzysz ale myślisz, że marzysz, czegoś mi w tych życzeniach brak... co pies mówisz, aaa tak chyba szczerości... przepraszam ale mówię to co czuję, a jak czuje nie tak, to przepraszam... ale dodam, bo widzisz my chociaż tu się kłócimy i pierze leci nieraz to też się lubimy i to nie w marzeniach......

Kazik
23-12-2009, 16:49
http://wiadomosci.onet.pl/1545725,2677,1,co_gryzie_donalda_tuska,kioskart.ht ml
Czy Tusk i Rostowski naprawdę myśleli, że jesteśmy jak wyspa szczęśliwości i Mr Kryzys nas nie odwiedzi? No ale on zapragnął zwiedzić też Europę Środkową. A może nas zwodzili "uspokajając". Nawet z L.K. Tusk się naśmiewał, że robi jakieś narady a kryzysu u nas nie będzie. Poniżej "wyspa Tuska".
http://img132.imageshack.us/img132/9089/wyspatuska1.jpg (http://img132.imageshack.us/i/wyspatuska1.jpg/)

Kazik
23-12-2009, 16:59
http://pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk
Dobre jest pod literkami K i M. Ale całe jest ciekawe.

Mam takie 2 linki zapisane w Wordzie, ale już się nie otwierają. To była krytyka rocznych rządów Tuska. Daleko jestem od teorii spiskowej ale..... Dziwne bo w internernecie przez lata trzymają artykuły. oto kopia:
http://www.porazka.net
http://www.porazkaroku.pl/index1.php porażka roku

POLA
27-12-2009, 15:07
Jedne już za nami, można pomyśleć o Wielkanocy;), a na razie czas zacząć działkę uprawiać, żeby nie zaklasyfikowano jej jako bezużyteczny ugór.:D

O prezydencie naszym będzie, któremu roczek jeszcze pozostał do męki strasznej nadwyrężającej zdrowie.
Lech Kaczyński nie godzi się na zamianę kultowej nokii 6310 na jakikolwiek inny, nowszy model. A telefon z charakterystycznym dzwonkiem fińskiej firmy odzywa się w najbardziej niespodziewanych momentach. To znak, że dzwoni brat. Każdy dzień prezydenta zaczyna się od telefonu do Jarosława i kończy długą z nim rozmową. Ponieważ Jarosław Kaczyński nie używa komórki, prezydent czeka, aż brat wróci do domu. Jeśli jest w podróży – czeka do późnej nocy.
Pal licho nokię, ta reszta jest lepsza...
To Rzepa tak doniosła, a wie, bo ma przecieki ze źródeł zbliżonych do pałacu.
Wywiad z dziennikarzami zaplanowany na półtorej godziny może nagle przedłużyć się do czterogodzinnej pogawędki, po czym i tak prezydent może go nie autoryzować, nie podając powodu. Dlaczego? Pytani o to współpracownicy kręcą z zakłopotaniem głowami. Niejednokrotnie zaskakujące zachowania prezydenta bywają trudne do zrozumienia dla jego otoczenia.
Oj, bywają trudne i to jeszcze jak! jakiś niezrozumiały ten nasz prezydent, ale już niedługo nastąpi zmiana, mam nadzieję.
Lila się zeźli, ale ona daleko...nic mi nie grozi.:D

jip
27-12-2009, 15:20
Jedne już za nami, można pomyśleć o Wielkanocy;), a na razie czas zacząć działkę uprawiać, żeby nie zaklasyfikowano jej jako bezużyteczny ugór.:D
O prezydencie naszym będzie, któremu roczek jeszcze pozostał do męki strasznej nadwyrężającej zdrowie.
Pal licho nokię, ta reszta jest lepsza...
To Rzepa tak doniosła, a wie, bo ma przecieki ze źródeł zbliżonych do pałacu.
Oj, bywają trudne i to jeszcze jak! jakiś niezrozumiały ten nasz prezydent, ale już niedługo nastąpi zmiana, mam nadzieję.
Lila się zeźli, ale ona daleko...nic mi nie grozi.:D
A my nawet lubimy (ja i pies) prezydenta ale tylko wtedy jak go nie słyszymy i jak go nie widzimy i jak jest gdzieś tam zaszyty w głuszy cichej, no i okazuje się, że nawet wtedy mu notowania rosną, cicho pies, co jeszcze mu rośnie, to nie wiem, ale wątpię i oby był głośny do wyborów, po wyborach i tak zacichnie i będzie spokój, a Lilę dzieciaki podszkolą i tak cicho będzie siedzieć....:D

POLA
27-12-2009, 15:39
O ile mnie pamięć nie myli, na jutro zaplanowano posiedzenie specjalistów;) od hazardu.
Przesłuchiwać mają Kempę i Wassermanna, nie wykluczam jednak, że wiadomość z zakalcem i nieaktualna.
Ma ktoś świeższe informacje?
Urlopik miałam, krótki bo krótki, ale jaki wyciszający!:)

jip
27-12-2009, 17:10
"Rząd podsumowuje rok i chwali się osiągnięciami" i jednak coby się nie gawędziło trochę to widać, nawet gdyby nieróżowe okulary założyć, to ja jednak coś tam widzę plusów i to co mówią też dostrzegam,........ Kazik zaraz pokaże jakąś fotkę Tuska i powie, że g...o prowda, ale niech se mówi ja wiem swoje, chociaż widzę dużo niedoróbek, i widzę, że dużo więcej można było zrobić, ale zrobili więcej niż poprzednicy.... a może się mylę?....
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-podsumowuje-rok-i-chwali-sie-osiagnieciami,wid,11807827,wiadomosc.html?ticaid=1 95b1

Kazik
27-12-2009, 19:45
PiS chce wyjaśnień, bo w/g Kamińskiego rząd wiedział już w maju, że żaden katarski inwestor nie istnieje i że jest tylko handlarz bronią. To znaczy , że rząd kłamał bo zbliżały się wybory do PE.

Na to Schetyna: jeżeli Kamiński miał taką wiedzę to powinien powiadomić premiera i prokuraturę. Coś tu mi nie pasuje. Po co powiadamiać kogoś jak się uważa, że wie? No i jeszcze prokuratora-niech sam Tusk powiadomi. Jakoś tuż po wyborach okazało się fiasko z Katarczykami.

Nawet budżet [świetny tuż przed wyborami-- gdy dziennikarze i eksperci mówili inaczej] to po wyborach nowelizowano. Rząd nas okłamał, aby prawdę podać dopiero po wyborach. Kamiński im jeszcze da popalić. Myślę że ma jakieś dowody wyniesione z CBA.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-chce-wyjasnien-od-Tuska-ws-katarskiego-inwestora,wid,11613563,wiadomosc.html

Jak to rozumieć? Pod artykułem z linku podanego przez JiP jest : -86 [172 głosy] To czytający ocenili w większości na nie?

Kazik
27-12-2009, 20:15
2009-12-10 18:49
~NIKOS OBY NAM SIE ZYLO LEPIEJ >>> "Krótki kurs wciskania kitu przez PO, GW i TVN -Tusk Vision Network
Mechanizm propagandy zaserwowany młodym Polakom: Polega on na wiedzy co jest w danym momencie modne, trendy - czyli pożądane, i co jest niemodne. Trendy jest elegancja, ładne garnitury, wysublimowana uroda, dobry gust, bogactwo i smak wyższych sfer, kultura, salony, najlepsze marki. Niemodne jest natomiast tzw. "wieśniactwo". Dresiki, zaciąganie w mowie, miejsca w postaci remizy strażackiej, brudne paznokcie, tipsy, stodoła, widok pola, krówek. A więc mamy jakiś rząd, czyli jak przez ostatnie 19 lat mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą w białych rękawiczkach, (wyjąwszy okres rządów PIS) która pasożytuje na kraju i mówiąc nieładnie, po prostu kradnie tworząc prawo które może wykorzystywać i naginać, a ukradzione pieniądze rozdaje swoim członkom. I teraz zaczyna się wojna psychologiczna -zestawia się na zasadzie skojarzeń - złodziej przewalający grube pieniądze na lewych prywatyzacjach - ubiera się go w ładny garnitur, i powtarza słowa klucze kodujące podświadomość - Europa, styl, szyk, elegancja. Czyli koduje nam się takie zestawienie, i teraz wystarczy pokazać w telewizji uśmiechniętego złodzieja w garniturze od Versace, i podświadomość reaguje zwracając nam sugestię, zalewając nas miłymi uczuciami które zostały tam wprowadzone. Potem się zestawia uczciwego człowieka, np. któregoś z braci Kaczyńskich który chce odsunąć od władzy ludzi którzy donosili na kolegów, kradli itd., i rzuca się hasła typu - nienawiść, oszołomstwo, pieniactwo, kłótnie, jątrzenie, złość, bieda, smutek, brzydota. Gdy pokazują Kaczyńskiego w telewizji, zalewają nas uczucia gniewu, zakłopotania, zażenowania. Zauważyłeś to? to się nazywa uwarunkowanie, i odruch Pawłowa. Wie o tym każdy spec od reklamy. Zasada psychotechniki sprawdza się w polityce doskonale tak samo, jak kodowanie ludziom zachwytu do proszków do prania. Nie wierzysz? czy myślisz ze jakby te metody nie działały, to firmy by płaciły miliardy dolarów na reklamę? sprawdź sam, spytaj przeciętnego człowieka czemu tak bardzo nienawidzi Kaczyńskiego. Odpowie że - "zobacz co oni robią, jak podzielili ludzi, jak jątrzą" każdy z tych zarzutów jest śmieszny i wyssany z palca, no chyba ze zamykanie morderców w więzieniach można uznać za dzielenie ludzi a pogonienie klanów prawniczych i notariuszy, zniesienie składki rentowej, zniesienie podatków od spadków i wiele, wiele innych uznamy za nienawiść, Gdy zaczniesz dopytywać o szczegóły, wyborca PO wpadnie w furię, zaśmieje się, bądź będzie chciał Cię pobić czy opluć jeśli będziesz wizualnie słabszy. Dziwisz się, że wykształceni mądrzy ludzie okazali sie aż tak naiwni? tu nie o wykształcenie jednak chodzi, chodzi o to że taki człowiek przyznając się sam przed sobą jak bardzo został wykorzystany i oszukiwany, straciłby do siebie szacunek - więc brnie dalej jeszcze mocniej. Wyborca PO, nawet jak zacznie sobie zadawać pytania, patrzeć co się dzieje wokoło niego, rzadko kiedy przyzna że został oszukany. Wtedy zaczyna działać mechanizm projekcji, i za własną naiwność i upodlenie obarcza Kaczyńskich, których zaczyna naprawdę nienawidzić, za swoje upokorzenie. Odruch Pawłowa - pokazujesz wyborcy PO zdjęcie Kaczyńskiego, wpada w furię, źle się czuje, kręci mu się z jadu zalewającego całe ciało w głowie. A teraz ta agresja wzrasta, ceny wszystkiego wraz z jabłkami szybują w górę, pensje stoją w miejscu, autostrady stoją, zapaść na giełdzie, inwestorzy uciekają. Zaczyna się obiecywana nam Irlandia."1204

odpowiedz

2009-12-10 17:31
~AREK ZERO NAZWISK BO NIE PIS JAKBY ZŁAPALI KOGOŚ Z PISU TO CAŁA POLSKA BY WIEDZIAŁA A JAK TUSKI KRADNĄ TO BĘDZIE CISZA

odpowiedz

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,2,sort,0,title,5-osob-zatrzymanych-w-resortach-rolnictwa-i-gospodarki,wid,11766298,opinie.html -to powyżej to cytat jakiegoś komentarza do artykułu.Tutaj to znalazłem. !0 grudnia 18,49 --komentarz internauty.

Zastanawiające jest dlaczego tylu internautów na pytanie jakie media są od początku za PO i przeciw PiS, to wymieni Wyborczą i TVN. A z redaktorów to Żakowski. Ale ja już to Poli kiedyś pisałem, że to nie przypadek jak na setkę pism, wymienia się Wyborczą jako anty PiS.

jip
27-12-2009, 21:19
2009-12-10 18:49
~NIKOS OBY NAM SIE ZYLO LEPIEJ >>> "Krótki kurs wciskania kitu przez PO, GW i TVN -Tusk Vision Network
odpowiedz
2009-12-10 17:31
~AREK ZERO NAZWISK BO NIE PIS JAKBY ZŁAPALI KOGOŚ Z PISU TO CAŁA POLSKA BY WIEDZIAŁA A JAK TUSKI KRADNĄ TO BĘDZIE CISZA
odpowiedz
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,2,sort,0,title,5-osob-zatrzymanych-w-resortach-rolnictwa-i-gospodarki,wid,11766298,opinie.html -to powyżej to cytat jakiegoś komentarza do artykułu.Tutaj to znalazłem. !0 grudnia 18,49 --komentarz internauty.
Zastanawiające jest dlaczego tylu internautów na pytanie jakie media są od początku za PO i przeciw PiS, to wymieni Wyborczą i TVN. A z redaktorów to Żakowski. Ale ja już to Poli kiedyś pisałem, że to nie przypadek jak na setkę pism, wymienia się Wyborczą jako anty PiS.
http://images49.fotosik.pl/242/62b5ed6132fdef60.jpg

senior A.P.
28-12-2009, 09:23
Ludzie !
Dlaczego wy jeszcze wierzycie partiom politycznym i mediom,ktore za nimi stoja ???

Dlaczego wy to powielacie na portalu seniora,ktory winien byc drogowskazem na dalsze zycie zarowno dla mlodych jak i dla siebie po zejsciu z "areny bytu normalnego" ?

Przeciez seniorka/senior ma taki wplyw na "polityczne modly" jak mucha na przebieg nabozenstwa w kosciele lub w synagodze .

MY IDZMY ZA PRAWDA A NIE ZA KLAMSTWEM !

Dosyc nas w zyciu oklamano ,sami tez klaskalismy klamcom ,czy nadal mamy to czynic ???

wankabor
28-12-2009, 12:54
Ludzie !
Dlaczego wy jeszcze wierzycie partiom politycznym i mediom,ktore za nimi stoja ???

Dlaczego wy to powielacie na portalu seniora,ktory winien byc drogowskazem na dalsze zycie zarowno dla mlodych jak i dla siebie po zejsciu z "areny bytu normalnego" ?

Przeciez seniorka/senior ma taki wplyw na "polityczne modly" jak mucha na przebieg nabozenstwa w kosciele lub w synagodze .

MY IDZMY ZA PRAWDA A NIE ZA KLAMSTWEM !

Dosyc nas w zyciu oklamano ,sami tez klaskalismy klamcom ,czy nadal mamy to czynic ???
Seniorze, wracaj i walcz, zrób porządek w tym kraju.

Lila
28-12-2009, 16:09
Ludzie !
Dlaczego wy jeszcze wierzycie partiom politycznym i mediom,ktore za nimi stoja ???


Przeciez seniorka/senior ma taki wplyw na "polityczne modly" jak mucha na przebieg nabozenstwa w kosciele lub w synagodze .

MY IDZMY ZA PRAWDA A NIE ZA KLAMSTWEM !

Dosyc nas w zyciu oklamano ,sami tez klaskalismy klamcom ,czy nadal mamy to czynic ???


Senior, to tylko takie gadanie.
Bez żadnych wyższych ambicji.
Zresztą i Ty w tej swojej Ameryce też nie masz wpywu ( jako Polonia) na nic.

POLA
28-12-2009, 22:32
...,sami tez klaskalismy klamcom

Przyznanie się do winy gładzi połowę grzechów.;)
,czy nadal mamy to czynic ???
A kto Ci każe? Przymusu nie ma, wolny to kraj, gdybyś zapomniał.:D

POLA
28-12-2009, 22:50
wystąpił z PD i nie poprze Nałęcza, wesprze...Olechowskiego.
No, to mi pasuje.
Andrzejek dwa głosy już ma na pewno.:D

POLA
28-12-2009, 23:10
Koniec z zawodową solidarnością nauczycieli. Pedagodzy będą musieli donosić władzom szkoły na niekompetentnych kolegów - taki między innymi zapis znajdzie się w powstającym właśnie kodeksie etyki nauczycielskiej. Związkowcy cieszą się z tego rozwiązania.
Już to widzę, jak donoszą dla podniesienia poziomu edukacji.:D
No i jeszcze jedno: a jak nie doniesie, to co? Jakieś sankcje?;)
Kolejny martwy zapis?

POLA
28-12-2009, 23:14
Posłowie pracują jak mrówy nad sankcjami dla kierowców pijaków. Dwa razy zgrzeszysz, tracisz prawko dożywotnio.

No tak, ale jeden taki, któremu prawko zabrano, i tak jeździł nawet na potrójnym gazie, zabił dziewczynę i co? Wyjdzie z kicia za dobre sprawowanie przed terminem i znowu będzie jeździł i zabijał?
Może nafaszerować takiego anticolem albo czymś takim?

Kazik
28-12-2009, 23:50
Już to widzę, jak donoszą dla podniesienia poziomu edukacji.:D
No i jeszcze jedno: a jak nie doniesie, to co? Jakieś sankcje?;)
Kolejny martwy zapis?
A kto to wymyślił? Czy ci sami którzy o podsłuchy oskarżali PiS? A Ziobro nagrywał "gwoździa" lecz nie podsłuchiwał. Czy może ci którzy mianowali Bondaryka na szefa ABW, a jego zastępca Mąka wykorzystuje podsłuchy do prywatnego procesu. Ciekawe kiedy zaczną podsłuchiwać rozmowy przeciwnika z adwokatem? Czy Bondaryk lub Mąka ponieśli jakąś karę? Czy media zajmowały się tym dłużej niż 1 dzień? Czy wywalono Bondaryka w trybie tygodniowym jak Kamińskiego?

Do Kamińskiego Tusk "stracił zaufanie"--nie dziwię się, po aferze hazardowej to oczywiste. Ale Mąka złamał prawo, a ani on, ani szef Bondaryk nie dostali od Tuska publicznej reprymendy.

Czy może znowu ci sami, którzy napisali ustawę o daniu policji i innym służbom uprawnień do kontroli na jakie strony wchodzę i do czytania maili. To jest dobre, ale nie bez zgody sądu. Unia zareagowała i Boni się wycofał. Oglądałem to na Y.T. jak nas uspokajał, że tego jednak nie będzie.

Gdyby nie UE to bylibyśmy w jednym szeregu z "demokracjami" Chin, Iranu i Korei Północnej.

Zgadnij o jakiej partii i rządzie tu napisałem?

Kazik
28-12-2009, 23:57
Posłowie pracują jak mrówy nad sankcjami dla kierowców pijaków. Dwa razy zgrzeszysz, tracisz prawko dożywotnio.

No tak, ale jeden taki, któremu prawko zabrano, i tak jeździł nawet na potrójnym gazie, zabił dziewczynę i co? Wyjdzie z kicia za dobre sprawowanie przed terminem i znowu będzie jeździł i zabijał?
Może nafaszerować takiego anticolem albo czymś takim?
Odkopali z dolnej szuflady propozycje Ziobry? Niech i tak będzie, byle było mniej wypadków. Ziobro proponował też zabieranie samochodu. Trudno powiedzieć czy to by było dobre, ale jak łapią gościa po raz czwarty, z zabranym prawkiem i wyrokiem w "zawiasach" to może zabranie auta by nie dopuściło do kolejnych trzech razy.

senior A.P.
29-12-2009, 08:04
Nie przyznanie sie do grzechow ale dalsze uczynki "gladza grzechy", nawet prezydenta Polski !
"Przymusu nie ma ,wolny kraj " - dla kogo seniorko "agitko" ?

Lila !
Z gadania rodza sie czyny,tyle ze nie w Polsce .

Czy komunisci w Polsce i ich sludzy maja juz grzechy odpuszczone ?
Bo ja uwazam ,ze nie i czuja sie dobrze nie tylko w Polsce ale i wszedzie tam gdzie budowali swoje gniazda !
Dzisiaj stali sie demokratami pelna geba ,ale co poza tym ?
Tu kolega mi podpowiada : uwlaszczyli sie .
Ja dodam : wyspecjalizowali sie w perfidnosci i zlodziejstwie zmieniajac szaty i kolory !!!

POLA
29-12-2009, 11:21
A kto to wymyślił?
Kto? ZNP, Broniarz czy jak mu tam, ich szef, już się cieszy, ale dlaczego? Zaiste nie wiem.:D :
Nauczyciele chcą stworzyć własny kodeks etyki. W styczniu Związek Nauczycielstwa Polskiego prześle jego projekt do nauczycieli i dyrektorów szkół.

Wśród planowanych rozwiązań znalazł się zapis zachęcający pedagogów do wspólnego wypracowania zasad szybkiego reagowania przez szkołę w przypadku groźby mobbingu czy molestowania.

Kodeks nakłada też na nauczycieli obowiązek budowania relacji z uczniem, polegającej na wzajemnym wsparciu i zaufaniu. Nauczyciel ma być dla ucznia autorytetem.

W kodeksie zapisano też prawo nauczycieli do godziwej płacy. Kontrowersje wzbudza zapis nakazujący pedagogom wystrzeganie się zachowań, których celem byłoby ukrywanie niekompetencji kolegów i ich zawodowej nieudolności.
Nic nie pomogą kodeksy albo na niewiele się zdadzą, jeśli kodeksu nie ma się... w środku, w psychice, mentalności, nie wyniosło się zasad z domu. Tak uważam, a życie to tylko potwierdza.

Kodeks zabrania jazdy po pijaku i co? I nic.
No, to para w gwizdek, kolejny kodeks na papierze.:D

POLA
29-12-2009, 11:32
Odkopali z dolnej szuflady propozycje Ziobry? Niech i tak będzie, byle było mniej wypadków. Ziobro proponował też zabieranie samochodu. Trudno powiedzieć czy to by było dobre, ale jak łapią gościa po raz czwarty, z zabranym prawkiem i wyrokiem w "zawiasach" to może zabranie auta by nie dopuściło do kolejnych trzech razy.
To jest projekt PiSu, świeżutki jak ciepłe bułeczki Krasińskiego:D, przyjęty, ma poparcie PO i innych sejmokrążców, więc jest nadzieja tylko na co?
Bez prawka jeżdżą nagminnie przecież.
Jednak ten anticol albo esperal wszyty na amen? Jak wypije, to sie skasuje...sam.;)

POLA
29-12-2009, 11:49
Nie przyznanie sie do grzechow ale dalsze uczynki "gladza grzechy", nawet prezydenta Polski !
"Przymusu nie ma ,wolny kraj " - dla kogo seniorko "agitko" ?
Jak się do grzechu przyznasz, to i kara łagodniejsza.:D
Dla mnie wolny, wreszcie! po stęchłej komunie.:D
Czy komunisci w Polsce i ich sludzy maja juz grzechy odpuszczone ?
Bo ja uwazam ,ze nie i czuja sie dobrze nie tylko w Polsce ale i wszedzie tam gdzie budowali swoje gniazda !
Dzisiaj stali sie demokratami pelna geba ,ale co poza tym ?
Tu kolega mi podpowiada : uwlaszczyli sie .
Ja dodam : wyspecjalizowali sie w perfidnosci i zlodziejstwie zmieniajac szaty i kolory !!!
Nie mają odpuszczone i kto rozsądny nie da się zwieść piórkom w innym kolorze.
Ty korzystasz z podpowiedzi kolegi, a my nie musimy, widzimy to na własne oczy i pamiętamy ten skok na kasę po 89', te fortuny, które z nieba spadły?

Dlatego Szmajdzińskim, Kwaśniewskim, Millerom, Oleksym i innym utrwalaczom z PZPR mówię NIE...dożywotnio.:D

senior A.P.
29-12-2009, 12:04
Nie wiem kto pierwszy powiedzial : "po to jest prawo aby go lamac" . Co ciekawe bardzo czesto to prawnicy lamia prawo lub go "naciagaja" z korzyscia dla siebie w takiej lub innej postaci !

Jazda pojazdem po pijaku to nie tylko indywidualne ryzyko ale ogromne zagrozenie dla innych uzytkownikow drog (w tym chodnikow,przystankow i domostw przydroznych).

Bardzo slusznie ktos zaprojektowal do przyszlych przepisow zabranie prawa jazdy dla pijakow na zawsze.
Pijak nie moze ustac na wlasnych nogach a co dopiero prowadzic pojazd .
Pijesz zapomnij o poruszaniu sie na kolach !

A bedac przy pladze pijanstwa w Polsce warto zwrocic uwage na to kto w polskim spoleczenstwie pije i skad na to bierze pieniadze ,moze i tu tez da sie ustalic jakies prawa.
Dla przykladu : skad "dziad" ma pieniadze na alkohol a potem ma "spiep....dziad" nawet z wola prezydenta .

Pijesz ? Nie dostaniesz zasilku na ktory loza podatnicy !

Zebrakowi daj jadlo a nie pieniadz,kup mu kawalek chleba autentycznego a nie w butelce !

Rozwiazan jest wiele chociazby ten amerykanski : Wspolpijacy lub gospodarze goszczacy "kierowce pijaka",koledzy i biesiadnicy pijanstwa , sa wspolodpowiedzialni za dopuszczenie pijaka do jazdy samochodem w tym wspolpasazerowie !

A w Polsce ? Pijana mamusia swemu nieletniemu dziecku bez prawa jazdy powierza pojazd do prowadzenia i kaze sie wiezc,moze sie uda i dojada do ..... .

Polsko, czas na pobudke i pod tym wzgledem ,bo zginiesz od pijakow !

Alisia
29-12-2009, 13:58
Ludzie !
Dlaczego wy jeszcze wierzycie partiom politycznym i mediom,ktore za nimi stoja ???

Dlaczego wy to powielacie na portalu seniora,ktory winien byc drogowskazem na dalsze zycie zarowno dla mlodych jak i dla siebie po zejsciu z "areny bytu normalnego" ?
Przeciez seniorka/senior ma taki wplyw na "polityczne modly" jak mucha na przebieg nabozenstwa w kosciele lub w synagodze .

MY IDZMY ZA PRAWDA A NIE ZA KLAMSTWEM !

Czy ty czytasz to co klikasz?


ano ,sami tez klask Dosyc nas w zyciu oklamalismy klamcom ,czy nadal mamy to czynic ???


Masz racje i ty masz w tym swoj udzial,twoja przewodnia sila narodu z twoim wodzem na czele oklamywala nas przez polwiecze..... i ty mowisz o prawdzie.



Ten portal ma byc drogowskazem dla mlodych???????????????
Takiej bzdury to nawe w komisji sledczej hazadrowej nie slyszalam.
Mlodzi i ten portal.Oksymoron to zamalo powiedziane.
Pocoz oni mieliby tu zagladac ?!

Kazik
29-12-2009, 16:38
To jest projekt PiSu, świeżutki jak ciepłe bułeczki Krasińskiego:D, przyjęty, ma poparcie PO i innych sejmokrążców, więc jest nadzieja tylko na co?
Bez prawka jeżdżą nagminnie przecież.
Jednak ten anticol albo esperal wszyty na amen? Jak wypije, to sie skasuje...sam.;)
Przecież napisałem, że odświeżają projekt Ziobry, a on jak wiemy był w PiS. Dotychczas projekty PiS były be i lądowały w szufladzie. Na komisji naciskowej Ziobro pokazał ile tego leży w biurku Komorowskiego.

No ale dobrze, że sięgnęli po ten projekt. Nawet niech ogłoszą, że to ich [PO] pomysł, aby tylko było bezpiecznej na drogach.

jip
29-12-2009, 17:22
""Sympatyk"; PiS uruchomi portal społecznościowy" no i znowu będziemy mogli popierać nieprzekonanych....do.... może jakaś kasa z tego będzie? Kazik co myślisz, bo ostatnio cieeenko... słabo płacą u mnie, a u Ciebie?
http://wiadomosci.onet.pl/2102879,11,sympatyk_pis_uruchomi_portal_spolecznos ciowy,item.html

Kazik
29-12-2009, 17:57
15 grudnia Biuro Analiz Sejmowych ma zastrzeżenia w sprawie odwołania W i K. Więc powiedzieli"niech Prezydium Sejmu zadecyduje". A tam w/g czystej matematyki przedłosowało PO-PSL. Moralność i argumenty mieli gdzieś. Ale ci sami zmieniają zdanie wczoraj [po 13 dniach], kto był przesłuchiwany to nie może wrócić do komisji. Pamiętam też, że niby Tuskowi się nie podobało to odwołanie, ale po tygodniu zmienił zdanie, pomimo że nic się w międzyczasie nie wydarzyło. Sprawdził jak społeczeństwo zareaguje [próbny balon] i uznał że można bezczelniej.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,113994,title,Sa-zastrzezenia-w-sprawie-odwolania-Kempy-i-Wassermanna,wid,11780897,wiadomosc.html

Wczoraj oglądałem całość przesłuchania W. Czekałem kiedy Urbaniak zapyta o daty urodzenia wnuków W. Powtarzał pytania, aż mu Sekuła zwrócił uwagę na to [napomniany przez Wassermana] Nie mieli kompletnej wiedzy o co pytać. Więc Urbaniak pytał o byłego współpracownika w biurze prawników koordynatora służb Wassermana [aplikanta], który gdy po wygranej PO, całe biuro się wyprowadzało, to facet załatwił sobie pracę w totalizatorze. To było na tydzień przed opuszczeniem przez wszystkich biura, ale nie poinformował szefa. Wasserman powiedział co mi do tego jak ktoś załatwia sobie pracę, jednocześnie uprzątając biurko bo za tydzień koniec tej pracy.

W. i K. są zbyt mocni i chcą się ich dlatego pozbyć. Wasserman ma duże doświadczenie. Teraz wiemy dlaczego tych dwoje wystawiono do przesłuchania. Większością głosów w komisji--PO ma większość i przewodniczącego. Tu tylko PO wszystko przegłosuje, nawet gdyby inni byli przeciw. Policzmy:

3 głosy PO
1 PSL
1 SLD
2 PiS [gdy będą w komisji]
Wystarczy że PSL się wstrzyma [lub nie obecny] i jest 3:3. Wtedy przeważa głos przewodniczącego PO.

Sekuła mówi, że nic nie przesądzone bo sejm zadecyduje. A kto ma tam większość? Czyli "demokratycznie" mogą wszystko.

Bardzo się boją W i K. Zwłaszcza jak K. poprosiła o zabezpieczenie bilingów Schetyny, Mira, Zdzicha i Rycha Sobiesiaka. Bo termin trzymania ich przez operatora komórkowego dobiega końca. A prokuratura prowadząca sprawę równolegle do komisji, też nie zażyczyła sobie bilingów. Co oni tam robią? Przesłuchali już kogoś, czy są jeszcze bardziej do tyłu niż komisja do wyjaśnienia własnych przekrętów.

Wczoraj nie przesłuchano Kępy [jechała na przesłuchanie przez pół Polski]--bo Urbaniak czuł się zmęczony. Przesłuchanie 5 stycznia.

Lila
29-12-2009, 18:55
TVPinfo przeprowadziła sondaż pt.Kogo z polityków chciałbyś widzieć przy swoim stole wigilijnym.

Wygrał Lech Kaczyński. Może to zasługa pani Marii,
a może niewrażliwość naszego społeczeństwa na akwamarynowe spojrzenie premiera?

http://img5.imagebanana.com/img/49cojd2/donek.jpg (http://img5.imagebanana.com/)

Pani Slowikowa
29-12-2009, 19:00
a może niewrażliwość naszego społeczeństwa na akwamarynowe spojrzenie premiera?



Akwamarynowe?? Raczej zmijowskie:rolleyes:

Kazik
29-12-2009, 19:13
http://www.prw.pl/articles/view/13500/sobiesiak-do-schetyny-k-a-wjezdzam-na-lotnisko
Schetyna kłamie, że z Sobiesiakiem spotkał się tylko 2 razy [na meczu i w biurze poselskim]. Nagrana jest rozmowa, że umawiają się na lotnisku. Tusk będzie bronił Grzecha [Schetyny] bo to była druga osoba w PO po Tusku. Ale dlaczego go więc spuścił z rządu? Za niewinność? Na osłodę dał mu przewodniczyć klubowi PO. Taśmy i stenogramy z nich dostarczy nowa miotła w CBA z nominacji Tuska. Jak by coś "zapomniał" to Kamiński ma z pewnością kopie.

Już kłamano że tylko dwóch Tusk zaprosił [razem] na rozmowę po wizycie Kamińskiego. Zapomnieli o Schetynie, ale Macierewicz stwierdził, że Schetyna był tam jako trzeci. Schetyna potwierdził, bo co miał zrobić. Jak Macierewicz to mówi na konferencji prasowej, to na pewno nie są to tylko przypuszczenia.

Krętactwo jedno PO drugim. Ile tego będzie jeszcze?

A tu co mówi Piskorski. Schetyna i Sobiesiak to od dawna koledzy i łączy ich również biznes. Piskorski to też dobre ziółko [o jeden most za daleko] No ale kto ma mieć wiedzę jak nie dawny gość z PO? To jak wiedza Oleksego o Kwaśniewskim. Szczera--bo po kielichu i mówiona do przyjaciela Gudzowatego.
http://www.prw.pl/articles/view/13500/sobiesiak-do-schetyny-k-a-wjezdzam-na-lotnisko

jip
29-12-2009, 19:36
"Coraz więcej Polaków ma pewność, że wszystko dobrze się układa, coraz częściej odczuwamy zadowolenie i dumę z tego, że coś nam się w życiu udało." To badania CBOS
też mam takie odczucie, pies mówi, że jego micha też smakowitsza...
I większość ma w głębokim poważaniu wszystkie nicniewyjaśniające komisje, wszystkie gadające głowy, bo ludzie sami sobie radzą coraz lepiej.... i coraz lepiej radzą sobie samorządy....
http://wiadomosci.onet.pl/2102934,11,polacy_wybrali_najlepszy_rok_ostatniego _20-lecia,item.html

Kazik
29-12-2009, 21:22
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/urbaniak-dostaje-pytania-przez-gadu-gadu-,50879,1
Urbaniak zadaje ładnie sformułowane pytanie, a później nie wie o czym się mówi. A wiedzę o służbach ma ogromną.:rolleyes: Był zdziwiony, że z poczty służby też korzystają. Wasserman wyjaśnił, że do korespondencji jawnej to normalne. Niech PO zagrywa tak dalej, to sobie strzeli gola samobója.

Warto poczytać komentarze pod artykułem.

Kazik
29-12-2009, 21:36
"Coraz więcej Polaków ma pewność, że wszystko dobrze się układa, coraz częściej odczuwamy zadowolenie i dumę z tego, że coś nam się w życiu udało." To badania CBOS
http://wiadomosci.onet.pl/2102934,11,polacy_wybrali_najlepszy_rok_ostatniego _20-lecia,item.html
Też mam takie odczucie bo pamiętam prawie tylko ocet na półkach, kartki, 3 godziny stania po 10 dkg kawy. Ale to są korzystne zmiany całych 20 lat 1989-2009.

Poczytaj podpis pod fotką: ale od 2007 nastroje zaczęły opadać. --mówi Ci to coś? Więc czytaj uważniej. A te 20 lat to jak mam rozumieć? Cała zasługa PO i Tuska? Bo przecież z tego powodu to umieściłeś, że jest dobrze a pod wodzą Tuska będzie jeszcze lepiej. Stoczniowcy też go "chwalą":rolleyes: Nawet z ochroną do nich nie wyjdzie.To opadanie moim zdaniem przyspieszy. Już przyspieszyło po wczorajszej kompromitacji komisji. Tusk się na tym poślizgnie bez skórki z banana.

POLA
29-12-2009, 22:12
...odświeżają projekt Ziobry,...
PiS odświeża?
A dlaczego w ciągu dwóch lat swoich niezwykle udanych:D rządów nie było w stanie tego wprowadzić w życie?
Mieli większość ze swoimi przystawkami no i prezydenta swojego, zresztą do tej pory go mają, ale nie rządzą...na szczęście.;)

POLA
29-12-2009, 22:26
Filozof nadal namawia Tuska, co wyznał dzisiaj Monisi, aby nie wspinał się na stołek prezydencki i dobrze Donaldowi radzi.
Donald ma kłopot, bo jak nie postąpi - będzie źle. Wygra, przestanie szefować PO, w którym już się kotłuje. Schetyna robi wszystko, żeby swojego kolegę utopić i całkiem nieźle mu to idzie. Komisją "hazardzistów" rządzi Schetyna właśnie, efekty już widać.

Jeśli nie będzie kandydował, lud nie zagłosuje ani na Komorowskiego, ani na żadnego innego z PO, a wtedy może być wypadek przy urnach.:D

Konieczny jest kandydat spoza partii czyli Olechowski.:)

Kazik
29-12-2009, 23:10
PiS odświeża?
A dlaczego w ciągu dwóch lat swoich niezwykle udanych rządów nie było w stanie tego wprowadzić w życie?
Mieli większość ze swoimi przystawkami no i prezydenta swojego, zresztą do tej pory go mają, ale nie rządzą...na szczęście.;)
Bo walono w PiS jak w bęben przez całe 2 lata. A media pomagały. Wasserman mówił dziś o Wyborczej i TVN. To już pisałem kilka razy, dlaczego te dwa media tak podpadają ludziom jako stronnicze za PO i żercy PiS? Internauci tak piszą na forach, a teraz Wasserman. Do tych mediów zaliczam też Newsweek Polska.

A również były kłopoty z przystawkami. W tej sytuacji i tak dużo uchwalono. Kto dostanie w marcu rewaloryzację emerytur to niech nie psioczy, że mało bo kasę przeznacza Tusk. Ale "rzutem na taśmę" PiS tą rewaloryzację uchwalił w ostatnich dniach. Pewnie inaczej by nawet małej podwyżki nie było.

A dlaczego PO nie odgrzała tego przez również 2 lata, mając już opracowane i najwyżej gdzieś poprawić przecinek? A mają 2 lata jak w puchu. Sojusznik który zagłosuje jak pan PO każe. Teraz mogą przegłosować nawet, że zimy nie będzie. A z przystawkami to wiesz jak było. PSL Tuskowi będzie wierne, bo Tusk KRUS nie rusza i pozwala na nepotyzm. Pawlak się śmieje bo wie, że bez niego nic PO nie znaczy. Ale wie też, że PSL bez PO również. Coś jednak się psuje w tym "kontraktowym" małżeństwie.

Nawet w komisji hazardowej poseł z PSL wykazał trochę przyzwoitości. Ale nawet jak się wstrzyma w przyszłości od głosu, to i tak da większość w komisji dla PO.

A Prezydent takiej ustawy nie zawetuje, bądź spokojna. On wetuje tylko szkodliwe dla kraju, oraz pisane na kolanie bez dokończenia, czyli wielkie NIC. Podpisał 800 wetował 18. To jest mniej niż Kwaśniewski lub Wałęsa.

Ponadto spotkałem się z opinią politologów, że niektóre były pisane pod wetowanie. Jak się niema pomysłu np. ustawa zdrowotna lub medialna. Na tej ostatniej nie zostawiono suchej nitki [politolodzy i dziennikarze], to się pisze głupią ustawę, Prezydent wetuje i PO rozgłasza, że on utrącił cudowną ustawę.

Apropo cudów. Niech się Tusk modli aby Sekuła "zaklajstrował" aferę. Przecież jest chyba wierzący, skoro po około 30 latach wziął ślub kościelny. Tuż przed wyborami prezydenckimi. Ale nie pomogło. O zagranie pod publiczkę przecież go nie posądzamy:rolleyes: Prawda Polu?

Henryk Kowalczyk (PiS) skrytykował rozwiązanie, zgodnie z którym ograniczenia w działalności hazardowej mają zająć kilka lat. Zapowiedział też złożenie poprawek, ponieważ prywatne firmy hazardowe płacą znacznie niższe podatki od państwowego Totalizatora Sportowego. --cytat

No to ustawa jest napisana szybko na kolanie i przegłosowana, ale rozłożona w dłuższym czasie może na lata, a o tym społeczeństwo już nie poinformowano. A ponieważ większość Polaków nie jest drobiazgowo dociekliwa, to Tusk-szeryf zbierze punkty. Nie uwzględniono poprawek opozycji, która chciała część zmienić. Tak więc bossowie hazardu mają jakiś czas spokój. Nie wszyscy, ale jednak.
Tutaj to jest. http://wiadomosci.onet.pl/10560,1585855,,5,temat.html

Alisia
30-12-2009, 00:43
Nie bede udawac,ze czytalam,wie moze sie powtarzam.
Komisja hazardowa.?!?!


Co oni robia,za nasze, podatnikow, pieniadze,to jakas kpina.
Polszczyzna okropna/Posel nie wie ze mowimy o sobie rozumiem?/,pytania glupawe,8 godzin gledzenia,aby w zawiesic wszystko do 5 stycznia.
i to sa ci wychwalani w tym watku Poslowie Oswieceni /PO/
ktorzy zastapili wg opini wielu ciemnogrod pisowski.
Gratuluje wyczucia politycznego.
Jaka komisja bedzie nastepna?
Komisja lania wody.

senior A.P.
30-12-2009, 10:51
"Alisia" wie wszystko ,noooo prawie wszystko i nam tu masci jak trzeba po linii i po bazie !

Poczytaj kobieto co ci teraz napisze :
Nie wystarczy slyszec tylko dzwony ,trzeba je takze rozpoznawac po glosie i wiedziec gdzie one sa.

O komunistach zapomnij ,teraz wkroczyl "global" !
A wiesz czym sie on rozni od komunizmu ?
Nie wiesz ?
Zapytaj prof.Brzezinskiego .

POLA
30-12-2009, 11:54
Bo walono w PiS jak w bęben przez całe 2 lata.
To są tłumaczenia małego Dyzia:D. Nie mogliśmy, bo nam media nie pozwoliły, śmieszne. To dziecinny sposób tłumaczenia własnej, pisowskiej nieudolności. Nic by media nie wskórały, gdyby naród chciał PiSu nadal, ale nie chciał , dlatego część społeczeństwa dała im czerwoną kartkę.
Wasserman mówił dziś o Wyborczej i TVN. To już pisałem kilka razy, dlaczego te dwa media tak podpadają ludziom jako stronnicze za PO i żercy PiS? Internauci tak piszą na forach, a teraz Wasserman. Do tych mediów zaliczam też Newsweek Polska.
Tak sądzą ci, którzy ograniczają się do jednego tylko źródła informacji. Lud polski, na szczęście nie cały, czytać nie lubi, obrazki woli oglądać albo seriale, albo powielać zasłyszane opinie.
Jak może wygłaszać podobne komunały ktoś, kto nie czyta GW? GW od początku jest na cenzurowanym w niektórych kręgach naszego ludu, każda władza przy władzy narzekała na gazetę, bo była krytyczna. Zajrzyj do archiwum, poczytaj, a przekonasz się, jak bardzo jest krytyczna wobec PO, której przykłada od samego początku. Tylko po co się trudzić długimi analitycznymi opiniami, które nie pasują do koncepcji, że jedynie nad PiS-em się znęcano? Prościej bezkrytycznie ufać Wassermannowi na przykład, prawda?
A Kto dostanie w marcu rewaloryzację emerytur to niech nie psioczy, że mało bo kasę przeznacza Tusk. Ale "rzutem na taśmę" PiS tą rewaloryzację uchwalił w ostatnich dniach. Pewnie inaczej by nawet małej podwyżki nie było.
I tu jest właśnie problem, dawać można wtedy, kiedy jest kasa, a jej permanentnie brakuje. Nikt do tej pory nie zrobił porządku z młodymi emerytami, z fikcyjnymi rencistami, z głupimi przywilejami, które są obciążeniem dla finansów państwa. Zapomniałeś jeszcze dorzucić becikowe, to też głupi pomysł poprzedniej ekipy rzutem na taśmę. No i te populistyczne hasełka, że wszystkie dzieci są równe. Nie były, nie są i nie będą, podobnie jak dorosła część naszego społeczeństwa, która mentalnie tkwi w zatruwającej myślenie ideologii komunistycznej czy socjalistycznej - jak kto woli.
A dlaczego PO nie odgrzała...
A po co? Opozycja też ma prawo zgłaszać projekty, więc zgłosiła i ma poparcie wszystkich posłów. Źle? Znowu?
Matko kochana, i gadaj tu z pisowcem.:)
A mają 2 lata jak w puchu. Sojusznik który zagłosuje jak pan PO każe. Teraz mogą przegłosować nawet, że zimy nie będzie.
Ładny puch, światowy kryzys, na szczęście PiSu przy władzy nie ma i na razie trwamy.
A z przystawkami to wiesz jak było. PSL Tuskowi będzie wierne, bo Tusk KRUS nie rusza i pozwala na nepotyzm. Pawlak się śmieje bo wie, że bez niego nic PO nie znaczy. Ale wie też, że PSL bez PO również. Coś jednak się psuje w tym "kontraktowym" małżeństwie.
Wczoraj się urodziłeś?
PSL jest taką samą przystawką tylko trochę lepiej wykształconą...na papierze... niż ekipa Leppera. Dlaczego PiS nie ruszył KRUSu? Bo nie mógł, bo rozpadłaby się koalicja. Podobną sytuację ma PO, dlatego PSL należy dać czerwoną kartkę na kilka kadencji, bo ta partia hamuje rozwój państwa.
Podpisał 800 wetował 18.
Chodzi o ważność ustaw dla kraju, a te ważne poległy.
jak się niema pomysłu np. ustawa zdrowotna lub medialna. Na tej ostatniej nie zostawiono suchej nitki [politolodzy i dziennikarze], to się pisze głupią ustawę,
Nie ma?
Przyjrzyj się, kto czyjego interesu pilnuje, także wśród dziennikarzy i politologów.
Ostatni przykład - rozdmuchana afera wokół szczepionek nie tylko na grypę.
Przecież jest chyba wierzący, skoro po około 30 latach wziął ślub kościelny. Tuż przed wyborami prezydenckimi. Ale nie pomogło. O zagranie pod publiczkę przecież go nie posądzamy Prawda Polu?
Mnie nie obchodzi, czy brał czy nie, ale widzę, że dla niektórych ciasnych umysłów ma to kolosalne znaczenie.
No cóż, niektórzy tak mają...:D

Hazardziści wykończą Tuska, przekonasz się niebawem i może usłyszysz nawet, kto na kim i za co wziął odwet. Intrygi dworskie są bardzo interesujące, w pałacu prezydenckim też.:) Tak było, tak jest i tak będzie...nie tylko u nas, ale w młodych demokracjach zwłaszcza.

Tusk popełnił sporo błędów w tej sprawie i zapłaci za to, a wszelkie manipulacje przy komisji czynione przez...tu takie niedomówienie...źle się dla niego skończą.
Nie posłuchał filozofa - rachunek będzie wysoki.

Kazik
30-12-2009, 13:36
ad1 PiS [z przystawkami] uchwalił 700 uchwał, PO pracuje przy ok. 9-setnej, ale nie wiem ile już uchwalono. Czytałem wczoraj art. na ten temat. Politolog z UW to pisał. Stwierdzał, że niby więcej przez takie same 2 lata, ale jakość marna. Na zasadzie "się uchwali, się poprawi" Dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, podkreśla, że ilość uchwalanych projektów nie przechodzi w jakość. – Wiele ustaw jest pisanych na kolanie i trzeba je zmieniać zaraz po wprowadzeniu – tłumaczy Jabłoński.--cytat i link http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/poslowie-pracowici-jak-mrowki,50909,1

ad2 Wyborcza wali po równo. PO piórkiem a PiS młotem. To piórkiem jest, aby nie było całkiem jednoznacznie. Dawałem Ci już kiedyś przykład. W jednym artykule krytyka PO i PiS, tylko ciężar gatunkowy nie ten sam [nie o fizyce piszę].

ad3 Kasę PiS zostawił [nie było dziury budżetowej] a mógł kasę wydać i przypochlebiać się ludziom. Zostawili kasę, pewnie licząc na wygraną. Tusk by zaczynał od całkiem pustej.
Tadeusz50 pisał o pracujących pod ziemią, więc może ich uważasz za młodych emerytów? A ustawa jest głupia. Bo kierownik pociągu może na wcześniejszą, a konduktorzy już nie itd.itd.

ad4 Chyba nie zrozumiałaś mojego postu. Po co opozycja ma zgłaszać projekt, jak projekt Ziobry jest już w biurku Komorowskiego 2 lata. Biurko to samo, tylko marszałek inny.

ad5 Nie kryzys miałem na myśli, lecz komfort w uchwalaniu ustaw. W sejmie i senacie większość, jedynie L.K. czuwa, aby nie podpisać głupiej i szkodliwej ustawy.

ad6 Tusk ma jedną przystawkę, PiS miał dwie. Jak jeden obrażony wracał do koalicji, to drugi chciał wyjść. Ale problem PO podobny, jednak mają doświadczenie z przystawką patrząc na kłopoty poprzednika.

ad7 Poległy głupie ustawy, ale mniejsza o głupie, wetował szkodliwe. Bo ustawa medialna taką była, prywatyzacja szpitali też. Dlaczego Tusk w przedwyborczej debacie z Kwaśniewskim kłamał, że nie mają zamiaru prywatyzować szpitali? Kręcenie lodów PO uciekło? Sawicka by nie była jedyna. Ustawa hazardowa też głupia i nie realna, ale L.K. podpisze bo nie szkodzi. A za głupoty świecić oczami będzie Tusk. A czytałaś, że program jest rozłożony na lata [redukcja],ale na początek zwiększy się ilość kasyn. Wczoraj dałem link i cytat.

ad8 Słusznie RPO uważał, że jak 100 krajów się szczepi, to chyba nie mają głupszych od Kopacz. Podobno po szczepieniu głowa boli i na zachodzie przestali się szczepić. Co nie oznacza, że szczepionka nie zapobiega. Każda szczepionka sprawdza się [lub nie] po 20 latach, ale najpierw trzeba spróbować.

ad9 To ja mam ten ciasny umysł? Pięknie dziękuję. A mnie to też nie obchodzi, podałem tylko przykład zagrywki pod publiczkę. Masz chyba otwarty umysł, aby to zrozumieć? Zwłaszcza, że szydziłem, że chyba nie zrobił tego pod publiczkę. Poczytaj mój post jeszcze raz [ale powoli]. Przykładów jest mnóstwo. Ostatni to ustawa hazardowa z wyznaczonym terminem opracowania 2 tyg.--posłowie zdążyli. Poprawiać się będzie później. Ale to miało zasłonić aferę. A Schetyna jest mściwy i da Tuskowi jeszcze popalić.

Dzisiaj ustawa znajdzie się w Senacie i prawdopodobnie jeszcze wieczorem trafi do kancelarii prezydenta. Tymczasem jeszcze przed wczorajszym głosowaniem minister Paweł Wypych powiedział m.in.: – Nam, jako obywatelom RP powinno zależeć, by efektem tych prac była dobra, zgodna z konstytucją ustawa, która ograniczy dostępność do hazardu, zwłaszcza dla osób niepełnoletnich, ureguluje ten rynek i nie spowoduje, że znaczna jego część zejdzie do hazardowego podziemia--cytat.

Czyżby już minister z PO miał wątpliwości na tym etapie? Przed głosowaniem? Przecież senat może poprawić [jak do wieczora zdąży] Podałem link w poprzednim poście http://wiadomosci.onet.pl/10560,1585855,2,5,temat.html

POLA
30-12-2009, 13:47
A Prezydent . Podpisał 800 wetował 18.
Dla uściślenia: przeszło 840 ustaw podpisał, 17 skierował do TK, a 18 zawetował.
Ponadto nadał 318 712 odznaczeń (z tego 26 Orderów Orła Białego i 5290 Orderów Odrodzenia Polski), nominował 1890 profesorów, mianował 3310 sędziów, 248 generałów i admirałów.
Skąd wiadomo?
Z broszury na czterolecie prezydentury, bardzo zajmująca lekturka, jeszcze pachnąca świeżością wydania, niekoniecznie treścią.:)

Pracowity jak mrówa, nie ma co się dziwić, że zdrowie mu się nadwyrężyło od ściskania tylu prawic:D, a jak dodać do tego nominacje i dymisje z podziękowaniami - strach, no dosłownie strach, że już nie wspomnę o ściskaniu rąk przypadkowym przedstawicielom ludu i cmokaniem dłoni kobiecych podrywanych energicznie do góry, żeby zbyt nisko się nie kłaniać, choć daleko by nie miał zważywszy wzrost niewielki. Taki Olechowski, o...to co innego, ten to by sobie kręgosłup wyraźnie nadszarpnął, wszak długi ponad przeciętną krajową.:D

Alisia
30-12-2009, 14:13
Wczoraj slyszalam u p. Rymanowskiego ,ze Leper/moze on jest dwojga P?/,bedzie kandydowal w wyborach na prezydenta.
Jest to mozliwe?

jip
30-12-2009, 14:51
To są tłumaczenia małego Dyzia:D. N Źle? Znowu?
Matko kochana, i gadaj tu z pisowcem.:)

I tak bardzo ładnie sobie gadacie, mnie się już znudziło próbować zrozumieć o co Kazikowi idzie, bo ostatnio nawet linków nie wstawia, dobrze, że chociaż ad. pisze no i pogrubia...
Powodzenie w przekonywaniu i popatrzę sobie z boku.... no bo nawet żółwik opadł był z sił...

POLA
30-12-2009, 16:00
ad.1 Nie ilość, a jakość się liczy. Nigdzie nie napisałam, że to są dobre ustawy. Niestety buble produkuje się od lat, a tylu ponoć wykształconych posłów...kwity na to mają.:D

ad.2 Czytaj na bieżąco, żadne piórko, młotek - jak trzeba!

ad.3 Podlizywał się, podlizywał, dlatego podrzucił żabę następnej ekipie, która musi łatać ten budżet. O światowym krachu nie zapominaj i o zmniejszeniu wpływów do budżetu.
Nie górników dołowych mam na myśli przecież, ale podjęto próbę przynajmniej. To początek, chociaż potrzeba ostrych cięć i to zaraz, zanim wszystko polegnie.

ad.4 Nie było w szufladzie, PiS złożył nowy projekt. A jeśli miał ziobrowy, to dlaczego tego nie wprowadził w życie?
Tak nawiasem - dla mnie ten projekt wymaga większej radykalizacji, jest za słaby, ale może coś się jeszcze zmieni. Byle na lepsze.

ad.5 Taki sam komfort miał PiS. Większość w sejmie i swojego prezydenta na dokładkę.

ad.6 PiS tak wybrał i tak miał, podobnie ma PO, które doskonale wie, że z PSL - historycznie uwstecznionym - nie da się przeprowadzić żadnych radykalnych zmian, z SLD też - bo to populistyczne partie.:mad: PiS zresztą też, pomieszanie doktryn socjalistycznych z nie wiadomo czym.;)

ad.7 I co ze szpitalami? To nie było mądre posunięcie, ale trudno, każde z nas ma inne spojrzenie. Byłam za i jestem za. Prywatne działa lepiej niż państwowe czyli niczyje.

ad.8 Nie było sensu wydawania kasy na te szczepionki. Masz dojścia do firm farmaceutycznych? Ja mam i znam nieoficjalne dane.Tu Kopacz przypadkiem postąpiła słusznie.

ad.9 Było do tych, którzy używają tego jako argumentu. Sam się wpisałeś w tę grupę.
A jeśli Cię to nie obchodzi, to po co o tym piszesz? Jakie to ma znaczenie? Żadne! poza tym, ż jest okazja, aby przeciwnikowi przyłożyć. Nie najlepiej to świadczy o autorach takiego przykładania.

Tusk wyznaczył datę?
Twierdzi, że nie wpływa na komisję i tu chyba robi błąd, bo to, co się dzieje w komisji, jest sposobem na jego utrącenie...przez swoich. To widać wyraźnie. Dlaczego Donald tego nie widzi?
Niektórzy mają charakter psa ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu też nie da.:D
Niektórzy mają też zemstę w genach i do siódmego pokolenia będą brać odwet za krzywdy prawdziwe bądź urojone.



]

POLA
30-12-2009, 16:04
...i popatrzę sobie z boku...
Ładnie to tak? stać z boku i patrzeć jak lud się wykrwawia?:D

Alisia
30-12-2009, 16:09
Dlaczego w Polsce jest tak zle,skoro wy jestescie tacy madrzy?
W jakiejs miescinie/80 tys glow/ radni zawlaszczyli 120 tys zetel,na diety,a na plac zabaw,ktorymi moja siostra tak byla zachwycona widzac je zadbane i swietnie wyposazone tu w Ameryce,ni ma.

jip
30-12-2009, 16:12
Ładnie to tak? stać z boku i patrzeć jak lud się wykrwawia?:D
Chyba, że żółwik będzie bardziej aktywny, pies nie pitol, ja to wiem, ale nie potrafię, tam jest idea, tam oprócz idei nie ma myślenia, tam bez linku nie rozbiorę.. tam .... powodzenia... i po takiej dyskusji jestem kompletnie zalany, bo bez pół litra rozebrać tego nie potrafię, czyli najpierw rozbieram przy piwie a jak nie wystarcza, a z reguły nie wystarcza, no to wtedy pies donosi nalewki ... i potem mam ciche dni...w domu

POLA
30-12-2009, 16:31
buszujący;) dotąd w pałacu przyrzekał ludowi w sejmie 23.12. 2005 roku:
Będę wykorzystywał wszystkie uprawnienia, jakie daje mi Konstytucja i ustawy, w tym także te, z których dotąd korzystano rzadko,...
Zadumaliśmy się nad tymi rzadko wykorzystywanymi i nie możemy niczego w pamięci wygrzebać.:D
by nakłaniać rządzących do wprowadzenia koniecznych zmian,
Krótkowzroczni jacyś jesteśmy czy co? Bo tej skłonności do zmian jakoś nie widzimy.
by piętnować tych, którzy szkodzą, odrzucają dobro wspólne...
Ogólne to jakieś, niekonkretne, nie bardzo wiemy, z czego tu prezydenta rozliczyć.
Nie będę w tych sprawach kierował się lojalnością wobec nikogo więcej poza lojalnością wobec Polski.
Przyłożyliśmy tę deklarację do słów i czynów deklarującego i...
no, tu się prezydent rozjechał, oj, rozjechał nawet mocno, jako że smycz bliźniacza krótka jest i na nielojalność nie zezwala. ;)

A w ogóle - broszura warta grzechu...czytania i zdjęcie jakie śliczne na wstępie.