PDA

View Full Version : zagubione dokumenty zus


BogdanStasiak
29-03-2010, 20:07
w przedsiębiorstwie w którym pracowałem z lat 74 do 80 zagineły dokumenty wpłat składek na zus które były odprowadzane jako średnia zakładowa a nie indywidualnie co wtedy bylo praktykowane wewszystkich zakładach państwowych dziś zus zaliczyl mi te lata jako lata przepracowane ale nie uwzględnił ich do obliczenia średniej które dlamnie były z tamtych lat najlepsze czy jest taka możliwość by zus naliczył mi emeryture także z tamtych lat bo ponoć jest możliwość sądowo zmusić zus do uwzględnienia tych zagubionych lat jako składka średnia zakładowa może ktoś coś wie na ten temat Bogdan

mimoza
29-03-2010, 20:45
Bogdanie dokumenty zaginęły - trudno. Ale powinienieś mieć legitymację ubezpieczeniową (tak książeczka w brązowej twardej okładce), w której corocznie zakład pracy winien wpisywać Ci wynagrodzenie (każdy m-c oddzielnie). Książeczka ta służyła również jako dokument świadczący o zatrudnieniu - gdy rejestrowałeś się do lekarza. Legitymacja o której piszę również stanowi dowód zarówno zatrudnienia jaki i wys. wynagrodzenia.
Poszukaj w domowym archiwum - powinieneś z nią udać się do ZUS-u.
Z pewnością są też konkretne przepisy na Twój problem, wystarczy poszukać w necie. Powodzenia - Cz

bodzio2
22-12-2011, 10:49
Tak to prawda w takich książeczkach można było wpisywać wysokośc zarobków ale nie wszyscy to robili,Bogdanie możesz się zwrócić do ZUS-u przecież twój pracodawca musiał odprowadzać składki za lata 74/80 i Zus napewno musi mieć to w swoich archiwach. Podaj nazwę zakładu pracy i niech szukają.